تحلیل اختصاصی از بازار بورس 6 دی 94 و پیش بینی بازار فردا

دوشنبه ، 7 دی 1394 ، 09:12

بانکی دات آی آر: لازم به ذکر است که این تحلیل‌ها نظرات اختصاصی کارشناسان کارگزاری آبان است و هیچ تضمینی برای سودآور بودن نیست.

بازار مثبت گروه های کوچک و بزرگ :
بازار در اکثر گروه ها و نمادها برخلاف انتظار اکثر فعالان بازار سرمایه، مثبت و همراه صف خرید دنبال شد. گروه های خودرویی، لیزینگی و حمل و نقل همسو با جو مثبت اکثرا مثبت سپری شدند که در این بین برخی نمادها همچون خبهمن، خاور، خگستر، ولساپا، حتوکا، خزامیا و خشرق از اقبال بیشتری برخوردار بودند و علاوه بر صف خرید رشد قیمتی بیشتری را تجربه نمودند. نماد سرمايه گذاري گروه صنعتي رنا به دليل ابهام درارائه اطلاعات، متوقف شد.
گروه های بانکی، بیمه ای و سرمایه گذاری نیز اکثرا متعادل و مثبت دنبال شدند اما برخی نمادها همچون حکمت، وانصار، البرز، ودی، وگستر و اعتلا با اقبال بیشتر، رشد قیمتی بالاتر و صف خرید به کار خود پایان دادند. از معدود نمادهای منفی گروه های مذکور به ونیکی، کوثر، وپارس، وخاور، وغدیر و وصندوق می توان اشاره نمود. در نمادهای وبملت و حکمت همچنان جابجایی بلوک و معاملاتی پرحجمی رواج داشت. در پایان معاملات معاملات نماد وسپه جهت برگزاري مجمع عمومي فوق العاده به منظور تصميم گيري در خصوص افزايش سرمايه، متوقف شد.

گروه پالایشگاهی اکثرا منفی و گروه پتروشیمی اکثرا بعد از شروعی متعادل، منفی به کار خود پایان دادند این در حالیست که نمادهای شراز، شرانل، ونفت، شفارس، شپترو، شسینا، شاراک، شپاکسا، شکلر، شمواد و وپترو پرحجم تر و مثبت تر از هم گروهی ها به کار خود پایان دادند. شرکت پالایش نفت بندرعباس اعلام نمود نرخ های اعلامی توسط ملی و پالایش بر مبنای جدول نرخ و بدون مبنای قیمتی بوده که مورد پذیرش حسابرس شرکت و هیئت مدیره قرار نگرفته است به همین دلیل نیز تهیه و ارایه صورت های مالی 6 ماهه امکان پذیر نمی باشد.

در گروه های فلزی و معدنی، شرکت فایرا عمدتا به دلیل افزایش بهای تمام شده با اعلام تعدیل منفی سنگین و تبدیل سود 110 تومنی به زیان 364 تومانی در عملکرد 6  ماهه مواجه شد. بجز گروه سنگ آهنی و نمادهای ومعادن، فولاژ، فولاد و فخوز مابقی اکثرا مثبت دنبال شدند تا جایی که نمادهای کاما، کبافق، کیمیا، فولای، فمراد، فلوله، فباهنر و هرمز با صف خرید مواجه شدند. نماد كشرق پس از ارائه اطلاعات پيش بيني آماده بازگشایی شد اما به دلیل عدم انطباق درخواست های خریداران و فروشندگان، به روز کاری آینده موکول گردید.

در گروه ساختمانی بجز نمادهای ثاژن و ثامان که منفی بودند، مابقی اکثرا مثبت و همراه صف خرید به کار خود پایان دادند. گروه سیمانی اکثرا کم حجم و منفی شروع شدند اما با توجه به جو مثبت بازار آنها نیز با تعادل بیشتری پیگیری شدند اما همچنان حجم محدود معاملات از شرایط سخت این گروه حکایت داشت.
درگروه های ماشین آلات، تجهیزاتی و برقی بجز نمادهای فاراک، لبوتان، بترانس و رمپنا که منفی بودند مابقی اکثرا مثبت سپری شدند همچنین نماد آکنتور نیز همچنان با صف خرید پرحجم و عرضه های محدود به رشد قیمتی خود ادامه داد.

در شروع بازارگروه های قندی، غذایی، کانی های غیر فلزی و لاستیک سازی اکثرا مثبت و همراه صف خرید دنبال شدند که از ادامه اقبال گروه های کوچک حکایت داشت اما با زمان و ادامه جو مثبت، اکثر صف های خرید گروه قندی عرضه شد و در انتها برخی نمادها حتی نوسانات منفی را نیز تجربه نمودند که با توجه به رشد بسیار سریع ماه های اخیر امری منطقی بود.

در پایان معاملات امروز شاخص کل متاثر از معاملات مثبت نمادهای خودرو و وانصار با رشد 18.37 واحدی به ارتفاع 61,455 واحدی رسید که در این بین نمادهای وغدیر و پارسان بیشترین تاثیر منفی را داشتند.

تحلیل و اخبار حوزه بورس در سایت بانکی با همکاری و حمایت کارگزاری آبان تولید و عرضه می شود.

► اطلاعیه های مهم کدال در بازار بورس مورخه 6 دی 94
تحلیل تکنیکال نماد خاور ◄

مطالب مرتبط
بنر
بنر