بنر

تحلیل اختصاصی از بازار بورس 21 دی 94 و پیش بینی بازار فردا

سه شنبه ، 22 دی 1394 ، 09:36

بانکی دات آی آر: لازم به ذکر است که این تحلیل‌ها نظرات اختصاصی کارشناسان کارگزاری آبان است و هیچ تضمینی برای سودآور بودن نیست.

اکثر گروه ها و نمادها طبق انتظار مثبت و پرتقاضا دنبال شدند که در این بین از معدود گروه های منفی به گروه قندی، پالایشگاهی و برخی نمادهای پتروشیمی و فلزی می توان اشاره نمود.

گروه های خودرویی، لیزینگی و حمل و نقل، بانکی، بیمه ای و سرمایه گذاری اکثرا مثبت، پرتقاضا و همراه صف خرید دنبال شدند در این بین اخبار سفر رئیس جمهور به فرانسه(برای تعیین تکلیف خودرویی ها) و برداشته شدن تحریم سوئیفت در روزهای آینده(برای بانکی ها) حائز اهمیت بود و مزید بر علت می باشد. نماد وایران بعد از اعلام تعدیل منفی علیرغم جو مثبت بازار با افت حدود 5 درصدی به گردونه معاملات بازگشت و نماد حسینا با توجه به قرار داشتن در سطوح مقاومتی معاملاتی پرحجم را تجربه نمود اما با توجه به جو مثبت بازار و گروه حمل و نقل مثبت به کار خود پایان داد تا نوید بخش شکست مقاومت مذکور باشد.

در گروه های فلزی و معدنی نمادهای فلوله، فمرآد، فزرین، فباهنر، کروی، کبافق، کنور، فسرب، فولای و وتوکا مثبت و صف خرید و مابقی نمادها اکثرا متعادل و منفی به کار خود پایان دادند.

در گروه ساختمانی نماد شركت سرمايه گذاري مسکن شمال غرب جهت برگزاري مجمع عمومي عادي ساليانه صاحبان سهام متوقف شد و سایر نمادها مثبت و صف خرید دنبال شدند اما معاملات پرحجم و صف خرید نماد ثشرق نمایان تر بود. گروه سیمانی اکثرا متعادل و منفی به کار خود پایان دادند که در این بین نمادهای سکارون، سشرق، سدور و سهگمت مثبت و پرتقاضا پیگیری شدند.

در گروه پتروشیمی نماد شیراز بعد از تعدیل منفی اعلامی با افت حدود 3 درصدی و با صف فروش پرحجم مورد بازگشایی قرار گرفت نماد شمواد جهت برگزاري مجمع عمومي عادي ساليانه به منظور تصويب صورتهاي مالي، متوقف شد. اما سایه سنگین ابهامات نرخ خوراک و نحوه قیمت گذاری محصولات آنها علیرغم انتشار شایعات بسیار و چانه زنی های فراوان مسئولان مربوطه همچنان ادامه داشت تا جایی که گروه پالایشگاهی اکثرا منفی و در گروه پتروشیمی علیرغم جو مثبت، نمادهای بزرگ تاپیکو و فارس منفی و نمادهای کوچک شتوکا، شفارس، شلعاب، شکلر، شپارس و شفارس مثبت دنبال شدند. مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی با تایید زیانده بودن اکثر پالایشگاه‌ها دلایل این وضعیت را تولید محصولاتی با ارزش افزوده پایین همچون مازوت و تعطیلی احتمالی پالایشگاه کرمانشاه به دلیل کوچکی(حجم تولید محدود محصولات) و جایگزین آن با پالایشگاه آناهیتا خبر داد. پتروشیمی مبین از سهام کم ریسک بازار که با مورد بی مهری فعالان بازار قرار گرفته مدت زمانی است مورد توجه مجموعه حقوقی فرهنگیان قرار گرفته و با توجه به کاهش شناوری شدید آن توسط سهامدار عمده(هلدینگ خلیج فارس) احتمالا روندی روبه رشد و آرام را شروع خواهد نمود احتمالی که شرایط بنیادی مطلوب تایید کننده آن می باشد که در این بین افزایش نرخ روز افزون دلار و راه اندازی فازهای جدید شرکت مزید بر علت خواهد بود بجز نمادهای فاما، لسرما، لبوتان و بموتو که منفی بودند سایر نمادهای گروه های ماشین آلات، تجهیزاتی و برقی با افزایش اقبال اکثرا مثبت و صف خرید دنبال شدند.

نماد مارگارين با توجه به تعديل پيش بيني درآمد هر سهم، متوقف شد در گروه دارویی مجوز افزایش سرمایه 50 میلیارد تومانی شرکت والبر از محل مطالبات سهامداران و آورده نقدی صادر شد افزایش سرمایه ای که صرف مشارکت در افزایش سرمایه شرکت های سرمایه پذیر خواهد شد. به غیر از گروه قندی که منفی بودند اکثر گروه های کوچک همسو با گروه های بزرگ اکثرا مثبت و پرتقاضا دنبال شدند. نمادهای قند نيشابور، شكر شاهرود جهت برگزاري مجمع عمومي عادي ساليانه به منظور تصويب صورتهاي مالي متوقف شدند. نماد همراه اول تحت تاثیر حمایت سهامدار عمده علاوه بر رشد سهم سبب رشد 20 واحدی شاخص کل گردید در نتیجه در پایان معاملات امروز شاخص کل متاثر از معاملات مثبت نمادهای رمپنا و خودرو با رشد 327.67 واحدی به ارتفاع 62,788 واحدی رسید که در این بین نمادهای تاپیکو و شیراز بیشترین تاثیر منفی را داشتند. با نزدیک شدن به زمان اجرای برجام با افزایش حجم معاملات و افزایش شتاب ورود سرمایه های جدید انتظار می رود همچنان بازاری سبز و صعودی را نظاره گر باشیم.

تحلیل و اخبار حوزه بورس در سایت بانکی با همکاری و حمایت کارگزاری آبان تولید و عرضه می شود.

► اطلاعیه های مهم کدال در بازار بورس مورخه 21 دی 94
تحلیل تکنیکال نماد پارسان ◄

بنر
بنر
بنر
بنر
بنر
مطالب مرتبط
بنر
بنر
بنر
بنر