تقویت ۷۲ واحدی شاخص کل بورس

 

به گزارش بانکی دات آی آر به نقل از خبرگزاری دانشجو، شاخص کل قیمت و بازده نقدی بورس اوراق بهادار تهران (تدپیکس) در پایان معاملات امروز یکشنبه ۱۲ اسفند ماه ۹۷ با افزایش ۷۲ واحدی به رقم ۱۶۴ هزار و ۴۴۳ واحد رسید.

شاخص کل هم وزن، اما با افزایش ۱۵۴ واحدی عدد ۳۰ هزار و ۸۷۷ واحد را به نمایش گذاشت.

شاخص سهام آزاد شناور نیز با افزایش ۱۹۳ واحدی به رقم ۱۸۳ هزار و ۹۶۹ واحد دست یافت.

شاخص بازار اول، اما در حالی با افزایش ۳۰ واحدی به رقم ۱۲۳ هزار و ۸۱۰ واحد دست یافت که شاخص بازار دوم با افزایش ۲۵۲ عدد ۳۱۴ هزار و ۹۰۷ واحد را به نمایش گذاشت.

امروز همچنین شاخص کل فرابورس (آیفکس) نیز با کاهش ۱۷ واحدی بر روی رقم دو هزار و ۸۱ واحد نشست.

بر اساس این گزارش، امروز معاملات سهام در نماد معاملاتی شرکت‌های فولاد مبارکه با ۷۸ واحد و معدنی و صنعتی چادرملو با ۵۲ واحد و تاپیکو با ۴۶ واحد کاهش بیشترین تأثیر منفی را بر برآورد شاخص کل بورس به نام خود ثبت کردند.

در مقابل، معاملات سهام در نماد معاملاتی شرکت‌های ملی صادرات ایران با ۱۱۶ واحد، دکتر عبیدی با ۵۲ واحد و بانک تجارت با ۴۰ واحد افزایش، بیشترین تأثیر مثبت را در محاسبه این نماگر به دوش کشیدند.

به گزارش فارس، ارزش کل معاملات امروز بورس تهران در حالی به بیش از ۶۵۷ میلیارد تومان نمایش داده شد که ناشی از دست به دست شدن دو میلیارد و ۸۴۲ میلیون سهم و اوراق مالی قابل معامله طی ۱۵۱ هزار و ۷۴ نوبت داد و ستد بود.طی معاملات امروز نماد معاملاتی شرکت‌های دوده صنعتی پارس، واسپاری ملت، حق تقدم معدنی و صنعتی چادرملو، سرمایه‌گذاری مسکن تهران، کی. بی. سی و حق تقدم خرید سهام آن، سیمان تهران، پارس سرام، حفاری شمال، از سوی ناظر بازار سهام بازگشایی و در مقابل نماد معاملاتی شرکت‌های بانک پارسیان، زرین معدن آسیا، کشت و صنعت پیاذر، کشاورزی و دامپروری مگسال، لبراتور‌های سینا، دارویی و بهداشتی لقمان، تأمین سرمایه امید متوقف شدند.

به گزارش فارس امروز در بازار ۲ بورس تهران که به معاملات درون گروهی سهامدار عمده اختصاص دارد، ۷۱۰ میلیون سهم سرمایه گذاری غدیر به ارزش ۱۳۲ میلیارد تومان با معاملات درون‌گروهی برای تجمیع سهام از سوی سهامدار عمده همراه شد.

همچنین معاملات درون گروهی سهامدار تاپیکو به جابجایی بیش از ۶۶۷ میلیون سهم به ارزش بیش از ۱۳۱ میلیارد تومان انجامید. در سیمان خوزستان امروز ۵ میلیون سهم به ارزش بیش از ۲ میلیارد تومان به کد‌های درون گروهی سهامدار عمده انتقال یافت.

بر اساس این گزارش امروز بازار سهام در حالی معاملاتی متعادل، اما کم حجم و رخت‌آور در اغلب نماد‌های معاملاتی را نظاره‌گر بود که تک‌سهم‌ها به‌ویژه در فرابورس برای بورس‌باز‌ها حاکم بلامنازع بازار بودند. با توجه به در پیش بودن روز‌های پایانی سال معاملات درون گروهی و کد به کد شرکت‌های سرمایه‌گذاری و هلدینگ‌ها برای شناسایی سود و ارائه عملکرد یک ساله به نظر می‌رسد، بازار سهام پویایی چندانی از حقوقی‌های حامی بازار در به جریان انداختن معاملات خرد شاهد نباشد.

بازار این روز‌ها با نگاهی به دورنمای اقتصاد ایران در سال ۹۸ و انتظارات تورمی خود به دنبال سهم‌های متأثر از اختلاف ارز ۴۲۰۰ تومانی با ارز آزاد است.

► دلایل نوسان استقبال خریداران بورس انرژی
بازار سهام تحت تاثیر کمبود نقدینگی ◄

 
بنر
بنر
بنر
بنر
نرم افزار CRM
رپورتاژ آگهی
ایمیل مارکتینگ

برای سفارش بک لينک در بانکی با شماره 09127777190 تماس بگيريد

افراد حاضر

ما 370 مهمان آنلاین داریم