فراخوان سازمان بورس برای بهبود معیارهای انتخاب حسابرس

به گزارش بانکی دات آی آر به نقل از سنا، اداره امور حسابرسی و گزارشگری مالی سازمان بورس و اوراق بهادار با انتشار اطلاعیه‌ای، شرایط «نظر خواهی در خصوص بهبود معیارها و فرایند پذیرش مؤسسات حسابرسی، شرکا و مدیران آن‌ها به عنوان معتمد سازمان بورس و اوراق بهادار»  را منتشر کرد .

در ابتدای این اطلاعیه با اشاره به لزوم استفاده از حسابرسان رسمی در راستای حفظ حقوق مردم آمده است:  پذیرش مؤسسات حسابرسی ، شرکا و مدیران آن‌ها به عنوان معتمد سارمان بورس و اوراق بهادار  و نظارت اثر بخش بر کیفیت کار مؤسسات حسابرسی معتمد در راستای حمایت از حقوق و منافع سرمایه گذاران از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. از این رو، حسابرسی شرکت‌هایی که با منافع عموم مردم در ارتباط هستند، باید توسط حسابداران رسمی که دارای ویژگی‌های کیفی بالایی هسنند، صورت گیرد.این اطلاعیه می‌افزاید: در راستای تبصره 2 ماده 18 «دستورالعمل مؤسسات حسابرسی معتمد سازمان بورس»، پذیرش و ارزیابی شرکت و مدیران از طریق بررسی نمونه گزارشات امضا شده توسط متقاضی پذیرش و با حضور متقاضی صورت می‌گیرد.

همچنین در این اطلاعیه به دیگر لزومات شرایط پذیرش شرکت‌ها اشاره و عنوان شده معیارهایی مانند تنظیم و نگارش صحیح بندها بر اساس استانداردهای حسابرسی، موضع گیری مناسب در خصوص ایرادات، کیفیت مناسب گزارش حسابرس و بازرس قانونی و آشنایی با استانداردهای حسابرسی نیز مد نظر سازمان بورس است.

این اطلاعیه می‌افزاید: در همین راستا و با توجه به با اهمیت بودن موضوع پذیرش مؤسسات حسابرسی، سازمان بورس در نظر دارد معیارها و فرآیند پذیرش را با توجه به نظرات و پیشنهادات دریافتی بهبود بخشد.

در پایان نیز آمده است  افراد چنانچه نظر یا پیشنهادی در این زمینه دارند، می‌توانند مراتب را تا پایان فروردین ماه سال 98 اعلام کنند.

► شرایط جدید عرضه میعانات گازی در بورس انرژی اعلام شد
سرگیجه ارزی بورس تهران ◄

 
بنر
بنر
بنر
بنر
نرم افزار CRM
رپورتاژ آگهی
ایمیل مارکتینگ

برای سفارش بک لينک در بانکی با شماره 09127777190 تماس بگيريد

افراد حاضر

ما 360 مهمان آنلاین داریم