پرش بلند بورس در هفته‌ای که گذشت

شنبه ، 23 شهریور 1398 ، 16:01

به گزارش بانکی دات آی آر به نقل از تسنیم، در جریان معاملات بورس اوراق بهادار در هفته‌ای که گذشت طی سه روز معاملاتی تعداد ۱۲۰۲۷ میلیون انواع اوراق بهادار به ارزش ۵۱۷۴۱ میلیارد ریال در بیش از یک میلیون و ۳۳۸ هزار دفعه مورد معامله قرار گرفت که در مقایسه با هفته قبل‌تر که ۵ روز معاملاتی داشت به ترتیب ۳۸، ۳۶ و ۳۲ درصد کاهش را تجربه کردند. این درحالی است که در این مدت تعداد ۴۱۰ میلیون واحد از صندوق‌های سرمایه‌گذاری قابل معامله در بورس تهران به ارزش کل بیش از ۴۳۰۰ میلیارد ریال مورد معامله قرار گرفت که به ترتیب با ۵ و ۶ درصد کاهش همراه شدند.

در بازار بدهی که اوراق مشارکت، گواهی سپرده و صکوک معامله می‌شود در هفته گذشته تعداد ۱۰۰ هزار برگه اوراق مشارکت به ارزش کل بیش از ۷۳ میلیارد ریال معامله شد. این گزارش می‌افزاید: شاخص بورس نیز در پایان معاملات هفته منتهی به ۲۲ شهریور با ۹۷۵۲ واحد افزایش، معادل ۳.۳۶ درصد رشد را به ثبت رساند و به رقم ۲۹۹۹۳۱ واحد رسید. شاخص کل هموزن هم با ۴۲۹۶ واحد افزایش معادل ۵.۴۲ درصد رشد رقم ۸۳۵۰۰ واحد را به نمایش گذاشت.

شاخص بازار اول نیز در هفته گذشته با ۶۵۲۶ واحد افزایش به رقم ۲۱۸۳۴۹ واحد و شاخص بازار دوم با ۲۲۳۵۳ واحد افزایش به عدد ۶۰۸۲۸۳ واحد رسیدند که به این ترتیب شاخص بازار اول با ۳.۰۸ درصد افزایش و شاخص بازار دوم با ۳.۸۱ درصد افزایش همراه شدند.

► مرداد طلایی بورس کالا با طعم زیره و زعفران
شاخص بورس در ارتفاع ۳۰۴ هزار واحدی ایستاد ◄

بنر
بنر
بنر
بنر
مطالب مرتبط
بنر
بنر
بنر