بنر

سهامدارترین شرکت‌های بازار سهام معرفی شدند

شنبه ، 30 آذر 1398 ، 13:43

به گزارش بانکی دات آی آر به نقل از خبرگزاری تسنیم، شرکت سپرده گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه(سمات) اسامی بزرگترین شرکت های بورسی و فرابورسی از نظر تعداد سهامدار را در پایان آذرماه معرفی کرد که بر این اساس شرکت تولیدی فولاد سپید فراب کویر با 333 هزار و 63 سهامدار در پایان این ماه در صدر بزرگترین شرکت بورسی از نظر تعداد سهامدار ایستاد و سرمایه‌گذاری توسعه صنعتی ایران نیز با 239هزار و 533 سهامدار و ایران خودرو با 145 هزار و 35 سهامدار در رتبه های دوم و سوم قرار دارند.

همچنین شرکت های سرمایه گذاری صندوق بازنشستگی کارکنان بانک ها، توسعه معادن روی ایران، بانک تجارت، سایپا، غلتک سازان سپاهان، سرمایه گذاری صنعت نفتف پتروشیمی نوری در مکان های سوم تا دهم بزرگترین شرکت های بورسی از نظر تعداد سهامدار هستند. بر اساس این گزارش، سرمایه گذاری آوا نوین با 722 هزار و 355 سهامدار در صدر بزرگترین شرکت های فرابورسی از نظر تعداد سهامدار قرار دارد و موسسه اعتباری کوثر مرکزی با 452 هزار و 694 سهامدار و توزیع دارو پخش با 340 هزار و 922 سهامدار در رده های بعدی قرار گرفتند.

این گزارش می‌افزاید: توسعه مولد نیروگاهی جهرک، بانک دی، جنرال مکانیک،بانک مهر اقتصاد، سرمایه گذاری توسعه و عمران استان کرمان، بیمه حکمت صبا نیز در مکان های سوم تا دهم فهرست برترین شرکت های فرابورسی از لحاظ تعداد سهامدار ایستادند. شایان ذکر است این تعداد سهامدار بورسی و فرابورسی بدون در نظر گرفتن سهام وثیقه گروهی (کارکنان) در این گزارش لحاظ شده است.

► معامله ۱.۶ میلیون گواهی سپرده کالایی در بورس کالا
شاخص بورس ۳۶۷۴ واحد رشد کرد ◄

بنر
بنر
بنر
بنر
بنر
مطالب مرتبط
بنر
بنر
بنر
بنر