بنر

آمادگی فرابورس برای راه‌اندازی بازار بین بانکی

شنبه ، 24 آبان 1399 ، 11:25
مدیرعامل فرابورس ایران پیشنهاد می‌شود بازار بین بانکی روی تابلوی معاملات قرار بگیرد و فرابورس ایران برای راه‌اندازی بازار بین بانکی بر بستر معاملاتی این بورس آمادگی خود را اعلام می‌کند.

به گزارش بانکی به نقل از اگزیم نیوز از ایرنا، «امیر هامونی» درباره اقدام بانک مرکزی در بازار بدهی فرابورس و تاثیر آن در بازار سهام در پیام توییتری نوشت: اعلام کرد: بانک مرکزی در بازار بدهی فرابورس ایران با سیاستی ثبات‌ساز به خرید صکوک دولت به روش توافق بازخرید( ریپو) اسلامی در مجموع بیش از ٢٥٠٠میلیاردتومان با متوسط نرخ بازده تا سررسید حدود ۲۰ درصد اقدام کرد.

وی افزود: بازارسهام بورس و فرابورس هم سیگنال قوی سیاستگذار پولی را دریافت کرد و به آن واکنش نشان داد و از زمان انجام این معامله، حرکت صعودی بازار را شاهد بودیم.

هامونی گفت: در معماری بازارهای مالی، بازاربدهی و بازارسهام همانند ظروف مرتبطه عمل می‌کنند و لازم است که بانک مرکزی این اقدام شایسته را ادامه دهد.

مدیرعامل فرابورس ایران اظهار داشت: پیشنهاد می‌شود به منظور افزایش اثربخشی این نوع سیگنال‌دهی توسط سیاستگذار پولی، بازار بین بانکی روی تابلوی معاملات قرار بگیرد و فرابورس ایران برای راه‌اندازی بازار بین بانکی بر بستر معاملاتی این بورس آمادگی خود را اعلام می‌کند.


► احراز هویت غیرحضوری سجام در شعب منتخب بانک کارآفرین شهر تهران
اعلام شروط سه گانه مثبت شدن بورس/ بازار سرمایه نباید از دست برود ◄

بنر
بنر
بنر
مطالب مرتبط
بنر
بنر