بورس در دره سقوط ماند

يكشنبه ، 21 فروردين 1401 ، 11:45

روند حرکت شاخص کل بورس در ساعات ابتدایی معاملات نزولی بود و تا یک میلیون و ۴۵۱ هزار واحد کاهش یافت، در ادامه معاملات هر چند حرکتی صعودی داشت اما باز هم چراغ قرمز باقی ماند.


شاخص کل بورس امروز با پنج هزارو ۹۹ واحد کاهش در رقم یک میلیون و ۴۵۸ هزار واحد ایستاد. این در حالی است که شاخص کل با معیارهم وزن ۷۲۸ واحد افزایش یافت و تا رقم ۳۷۸ هزار و ۷۶ واحد صعود کرد.


معامله گران این بازار ۵۱۵ هزارمعامله به ارزش ۵۰ هزار و ۷۵۹ میلیارد ریال انجام دادند. ایران خودرو، ملی صنایع مس ایران، بانک ملت، پالایش نفت تهران، فولاد مبارکه اصفهان و بانک تجارت نسبت به سایر نمادها بیشترین تاثیرمنفی و در مقابل پالایش نفت تبریز نسبت به سایر نمادها بیشترین تاثیر مثبت را روی بورس گذاشتند.


در آن سوی بازار سرمایه شاخص کل فرابورس با ۳۸ واحد افزایش در رقم ۱۹هزارو ۸۸۹ واحد ایستاد. در این بازار۲۴۱ معامله به ارزش ۳۱ هزار و ۱۹میلیارد ریال انجام شد. پلیمرآریاساسول، پالایش نفت لاوان و سرمایه گذاری مالی سپهر صادرات نسبت به سایر نمادها بیشترین تاثیر مثبت و در مقابل تولید نیروی برق دماوند، فولاد هرمزگان جنوب، سرمایه گذاری صبا تامین و پتروشیمی زاگرس نسبت به سایر نمادها بیشترین تاثیر منفی را روی فرابورس گذاشتند.


در بازار امروز ۱۶۱ نماد به ارزش ۳ هزار و ۸۴۶ میلیارد ریال صف خرید و ۳۴نماد به ارزش ۶۰۳میلیارد ریال صف فروش بودند.

► اعلام نرخ حق الوکاله سپرده های مدت دار بانک کشاورزی در سال 1401
سهام عدالت در سال جدید چند؟ ◄

مطالب مرتبط
بنر