بنر
آرشیو اخبار بانکی
فناوری اپل برای شخصی‌سازی اطلاعات بیمار
چهارشنبه ، 3 شهریور 1395 ، 14:29

اپل اخیرا پیش شرکت Gliimpse را خریداری کرده که به کاربران کمک می‌کند سوابق سلامت خود را جمع‌آوری و شخصی‌سازی کنند.

ادامه مطلب...
 
وضعیت طلا، سکه، ارز، بورس در پایان وقت اداری چهارشنبه 3شهریور
چهارشنبه ، 3 شهریور 1395 ، 13:35

وضعیت طلا، سکه، ارز، بورس در پایان وقت اداری چهارشنبه 3شهریور

ادامه مطلب...
 
موافقت مشروط مجلس با تسعیر دارایی‌های بانک مرکزی
چهارشنبه ، 3 شهریور 1395 ، 13:08

بانکی دات آی آر: نمایندگان مجلس شورای اسلامی با تصویب تبصره‌ای از لایحه اصلاح قانون بودجه سال ۹۵ به دولت اجازه تسعیر دارایی‌های خارجی بانک مرکزی را با رعایت ۷ شرط دادند.

در جلسه علنی روز چهارشنبه مجلس شورای اسلامی بررسی جزئیات لایحه اصلاح قانون بودجه سال ۹۵ در دستور کار صحن علنی مجلس قرار گرفت.

 

نمایندگان با تصویب ماده واحده این لایحه به دولت اجازه دادند از محل حساب مازاد حاصل از ارزیابی خالص دارایی‌های خارجی بانک مرکزی، پس از کسر منابع لازم برای اجرای ماده ۴۶ قانون رفع موانع تولید رقابت پذیر و ارتقای نظام مالی کشور و کسر مازاد تسعیر ناشی از منابع ارزی بلاوصول و یا بلوکه شده و یا مصادره شده بانک مرکزی و پیش بینی منابع لازم برای تامین هزینه‌های یکسان سازی نرخ ارز (در صورت اجرا) مطالبات بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران از بانک‌ها را برای تسویه مطالبات قانونی این بانک‌ها از دولت و افزایش سرمایه دولت در بانک‌های دولتی و همچنین بخشودگی سود تسهیلات تا یک میلیارد ریال حداکثر تا سقف ۴۵۰ هزار میلیارد ریال به شرح جدول یک با رعایت بندهای زیر تسویه نماید.

 

۱ ـ افزایش پایه پولی از این محل به هر صورت ممنوع است.

 

۲ ـ تسویه مطالبات بانک‌ها از دولت تنها پس از احراز قانونی بودن مطالبات و تائید سازمان حسابرسی قابل انجام است.

 

۳ ـ افزایش مانده بدهی دولت و شرکت‌های دولتی به هر یک از بانک‌ها و بانک مرکزی در پایان سال ۹۵ نسبت به ارقام پس از اجرای این قانون ممنوع است.

 

۴ ـ بخشودگی سود تسهیلات مذکور منوط به بازپرداخت اصل تسهیلات است و کلیه جریمه‌های متعلق به این تسهیلات در زمان تسویه بخشوده می‌شود.

 

۵ ـ گزارش اجرای هر مرحله از تسویه مطالبات و افزایش سرمایه باید در مقاطع سه ماهه به دیوان محاسبات، کمیسیون برنامه و اقتصادی مجلس ارائه شود. نظارت بر حسن اجرای این تبصره بر عهده دیوان محاسبات است.

 

۶ ـ وزارت امور اقتصادی مکلف است در اجرای ماده ۱۰۳ قانون محاسبات عمومی کشور، منابع استفاده شده از محل حساب مازاد حاصل از ارزیابی خالص دارایی‌های خارجی بانک مرکزی را در صورتحساب عملکرد بودجه درج کند.

 

۷ ـ نحوه اجرای این تبصره بر مبنای آئین نامه‌ای است که به پیشنهاد مشترک وزارت امور اقتصاد، سازمان برنامه و بودجه و بانک مرکزی به تصویب هیئت وزیران می رسد.

 

 

منبع: مهر

 
کارت سوخت حذف شد
چهارشنبه ، 3 شهریور 1395 ، 12:52

در صورتی ‌که وسیله نقلیه با استفاده از کارت سوخت جایگاه و یا مازاد بر سهمیه تعیین ‌شده توسط دولت (سهمیه پایه) سوخت‌گیری کند، بهای سوخت تحویلی براساس قیمت تمام‌شده خواهد بود.

ادامه مطلب...
 
9 اشتباهی که شما را قطعا در جلسه مصاحبه رد می‌کند!
چهارشنبه ، 3 شهریور 1395 ، 10:53

از مسیر سوال خارج نشوید و درباره زندگی شخصی خود توضیحات اضافی ندهید. هرقدر هم که مصاحبه کننده خوش مشرب و گرم و صمیمی باشد ، بهرحال مصاحبه شرایطی کاری است و نه شخصی.

ادامه مطلب...
 
وضعیت طلا، سکه، ارز، بورس در نیمروزچهارشنبه3شهریور 95
چهارشنبه ، 3 شهریور 1395 ، 10:12

وضعیت طلا، سکه، ارز، بورس در نیمروزچهارشنبه3شهریور 95

ادامه مطلب...
 
فارغ‌التحصیلان بیکار و عجایب تازه ظهور کرده در استخدام بانک‌ها
چهارشنبه ، 3 شهریور 1395 ، 10:02

مطابق با آمارهای موجود در سایت مرکز آمار ایران از سال 90 تا 93 به‌طور متوسط جمعیت دوره‌های فوق‌لیسانس و دکتری حرفه‌ای رشد 50 درصدی را داشته است.

ادامه مطلب...
 
وجود رابطه ارباب - غلامی در سیستان و بلوچستان
چهارشنبه ، 3 شهریور 1395 ، 08:49

رابطه "غلام - ارباب" در یکی از شهرستان‌های استان سیستان و بلوچستان، فاجعه آفرید.

ادامه مطلب...
 
بانکی: پیشخوان روزنامه های چهارشنبه3 شهریور 95
چهارشنبه ، 3 شهریور 1395 ، 08:05

صفحه اول روزنامه های اقتصادی امروز به این مسایل می پردازد.

ادامه مطلب...
 
استخدام های روز- 2شهریور 95
چهارشنبه ، 3 شهریور 1395 ، 06:42

تازه ترین استخدام های روز را اینجا ببینید.

ادامه مطلب...
 
صندوق فامیلی که تا ۸۰ میلیون وام می‌دهد
سه شنبه ، 2 شهریور 1395 ، 14:22

«صندوق قرض‌الحسنه» فامیلی گاهی آن‌قدر می‌تواند بزرگ و مفید باشد که تمام مشکلات مالی یک خانواده فامیلی بزرگ را یک‌تنه حل کند. اما در صندوق قرض‌الحسنه آقای «حسین رامبد» چه می‌گذرد؟

ادامه مطلب...
 
جزئیات قرارداد جدید بیمه تکمیلی بازنشستگان
سه شنبه ، 2 شهریور 1395 ، 14:00

عباس رشیدی در نشستی خبری به اعلام جزئیات قرارداد جدید بیمه تکمیلی بازنشستگان پرداخت و گفت: قرارداد جدید با شرکت بیمه گزار از ابتدای شهریورماه تمدید شده است.

ادامه مطلب...
 
وضعیت طلا، سکه، ارز، بورس در پایان وقت اداری سه شنبه 2شهریور
سه شنبه ، 2 شهریور 1395 ، 13:43

وضعیت طلا، سکه، ارز، بورس در پایان وقت اداری سه شنبه 2شهریور

ادامه مطلب...
 
مجوز استخدام 10 هزار نفر در آموزش و پرورش صادر شد
سه شنبه ، 2 شهریور 1395 ، 10:52

مدیرکل امور اداری و تشکیلات وزارت آموزش و پرورش زمان و ضوابط برگزاری آزمون استخدامی برای ۱۰ هزار نفر در آموزش و پرورش را تشریح کرد.

ادامه مطلب...
 
وضعیت طلا، سکه، ارز، بورس در نیمروزسه شنبه2شهریور 95
سه شنبه ، 2 شهریور 1395 ، 09:48

وضعیت طلا، سکه، ارز، بورس در نیمروزسه شنبه2شهریور 95

ادامه مطلب...
 
آیا فروشگاه‌ها هم می‌توانند از نرم‌افزار CRM استفاده کنند؟
سه شنبه ، 2 شهریور 1395 ، 09:38

اوایل که CRM طراحی شده بود، اکثر شرکت‌ها آن را به دید خطِ اتوی کت و شلوارشان نگاه می‌کردند؛ ابزاری باکلاس که فقط اعتبار میاورد. در آن زمان، CRM فقط ژستِ متفاوت بودن بود. اما الان به خودِ کت و شلوار تبدیل شده است. شما تا به حال دیده‌اید که مدیر شرکت بدونِ لباس سرِ کار بیاید؟ خیر!

 

ادامه مطلب...
 
آغاز پرداخت وام 10 میلیونی برای خرید فرش دستباف
سه شنبه ، 2 شهریور 1395 ، 09:23

وزیر صنعت از آغاز پرداخت وام ده میلیون تومانی به خریداران فرش دستباف خبر داد و گفت این وام با سود ٤ درصدی در اختیار متقاضیان قرار می گیرد.

ادامه مطلب...
 
بانکی: پیشخوان روزنامه های سه شنبه2 شهریور 95
سه شنبه ، 2 شهریور 1395 ، 07:19

صفحه اول روزنامه های اقتصادی امروز به این مسایل می پردازد.

ادامه مطلب...
 
استخدام های روز- 1شهریور 95
سه شنبه ، 2 شهریور 1395 ، 06:12

تازه ترین استخدام های روز را اینجا ببینید.

ادامه مطلب...
 
نامه‌نگاری بانک‌ها با سیف برای نرخ سود
دوشنبه ، 1 شهریور 1395 ، 12:10

بانکی دات آی آر: اگرچه دولت بنا را بر کاهش نرخ سود بانکی گذاشته است، اما جمعی از بانک‌ها با ارسال نامه‌ای به رئیس کل بانک مرکزی، خواستار شناور شدن نرخ سود بانکی شدند.

دولت چند ماهی است تصمیم گرفته تا نرخ سود تسهیلات و سپرده‌ها را کاهش داده و آن را با یک خیز آرام، به نرخ تورم نزدیک کند؛ همان چیزی که مدت‌ها است فعالان اقتصادی به دنبال آن هستند و معتقدند حال که نرخ تورم به سمت کاهش و تک‌رقمی شدن پیش رفته است، باید نرخ سود هم به تناسب تورم، سیر نزولی را در پیش بگیرد و بانک‌ها و دولت، شرایط را برای نزدیک شدن به این نرخ مهیا کنند. از سوی دیگر، تعیین دستوری نرخ ارز هم همواره مورد چالش بوده و بانک مرکزی نیز ، خط مشی خود را تعیین غیردستوری نرخ سود بانکی اعلام کرده است.

 

هم اکنون اما با کاهش پلکانی نرخ سود بانکی و زمزمه‌های کاهش مجدد آن، برخی از سپرده‌گذاران نگران شده اند که مبادا کاهش مجدد، پس‌اندازهای آنها را در این فضای نامساعد کسب و کار دچار مشکل کرده و با نرخ سود کمتری مواجه کند؛ به خصوص اینکه اکنون، هیچ مسیری مطمئن‌تر از سپرده بانکی برای سرمایه‌های خرد نیست و مردم طبقه متوسط، راهی به جز سپردن منابع مالی خود که شاید پس‌انداز یک عمرشان باشد، به جایی مطمئن‌تر از  بانک‌ها ندارند.

 

یک مقام مسوول گفت: به‌دلیل کاهش نرخ سود ، اخیر فقط از یکی از بانک‌های خصوصی حدود 7 هزار میلیارد تومان سپرده خارج شده است.

 

وی افزود: مدیران برخی بانک‌ها اخیرا در نامه‌ای به رییس کل بانک مرکزی نسبت به کاهش نرخ سود اعتراض کرده و عنوان کرده‌اند که این کار باعث خروج گسترده سپرده‌های مردم از بانک‌ها شده است.

 

او اظهار کرد: بانک‌ها در نامه‌شان به سیف عنوان کرده‌اند که جریان خروج سپرده از بانک‌ها دو خطر جدی در پی دارد؛ یکی خطر ورشکستگی بانک‌ها و دیگر اینکه این سپرده‌ها پس از خروج از بانک‌ها به بازارهای همچون طلا و ارز و مسکن سرازیر شده و تورم شدیدی را در این بخش‌ها ایجاد می‌کنند.

وی ادامه داد: بانک‌ها در این نامه از رییس کل بانک مرکزی خواسته‌اند تا بانک های خصوصی امکان یابند در مورد نرخ سود، خودشان تصمیم‌گیری کنند.

 

این در حالی است که به تازگی، بهمن عبدالهی، عضو شورای پول و اعتبار نیز درباره کاهش دوباره نرخ تورم طبق اعلام بانک مرکزی و مرکز آمار و طرح دوباره کاهش نرخ سود بانکی متناسب با نرخ تورم گفت: شورای پول و اعتبار به دنبال این است که نرخ سود تسهیلات بانکی را کاهش بدهد. بر این اساس، آخرین تصمیمی که شورای پول و اعتبار در زمینه کاهش نرخ سود بانکی گرفته مربوط به یکماه پیش است و با توجه به اینکه نرخ تورم دوباره کاهش یافته و در نرخ نقطه به نقطه حدود ۷ درصد شده، به نظر می‌رسد که جا دارد دوباره نرخ سود تسهیلات بانکی کاهش یابد.

 

وی خاطرنشان کرد: بنابراین این برنامه دوباره در دستور کار شورای پول و اعتبار است و احتمالا ظرف یکماه آینده دوباره تجدیدنظری در نرخ سود بانکی صورت خواهد گرفت؛ در این میان، فعالان اقتصادی بخش تعاون قطعا موافق این موضوع هستند که نرخ سود تسهیلات بانکی توسط شورای پول و اعتبار مورد بازنگری دوباره قرار بگیرد و با توجه به مشکلاتی که تعاونی‌ها در موضوع تامین منابع مالی دارند و گران بودن منابع مالی که در اختیار آنها قرار می‌گیرد، هر چقدر این نرخ کاهش یابد قطعا باعث رونق بیشتری در فعالیت‌های اقتصادی بخش تعاون خواهد شد.

 

بر اساس آخرین بخشنامه بانک مرکزی به سیستم بانکی در تیرماه سال جاری، نرخ‌های سود علی‌الحساب سپرده‌های بانکی در نرخ حداکثر ۱۵ درصد برای سپرده‌های سرمایه‌گذاری مدت‌دار یک‌ساله تعیین شد.

 

همچنین نرخ سود تسهیلات عقود غیرمشارکتی بانک‌ها و مؤسسات اعتباری و همچنین نرخ سود مورد انتظار عقود مشارکتی قابل درج در قرارداد میان بانک یا مؤسسات اعتباری و مشتری، حداکثر معادل ۱۸ درصد است. همچنین نرخ سود تسهیلات بانک کشاورزی برای تسهیلات سرمایه‌گذاری معادل ۱۵ درصد و برای سایر تسهیلات معادل ۱۸ درصد تعیین شده است.

 

بیستم تیرماه و یک روز پس از آغاز اجرایی شدن نرخ های جدید سود در بانک‌ها، دکتر حسن روحانی؛ رئیس جمهور خواستار کاهش دوباره نرخ سود بانک‌ها شد و گفت: در کنار آن روند تورم کاهنده ادامه یافته و بانک‌ها نیز این فرصت را می‌یابند تا تسهیلات بیشتر با نرخ کارمزد کمتر را در اختیار مشتریان خود قرار دهند و البته روند کاهش نرخ کارمزد باید تداوم یابد.

 

اول مردادماه نیز ولی الله سیف، رئیس کل بانک مرکزی با اعلام اینکه کاهش نرخ سود بانکی باز هم ادامه خواهد داشت تصریح کرد: بانک مرکزی حساسیت ویژه‌ای در خصوص نرخ سود بانکی داشته و تا به حال روند خوبی را در این زمینه طی کرده، اما هدف نهایی ما کاهش نرخ سود بانکی تا مرز نرخ تورم است.

 

وی ادامه داد: کاهش نرخ سود بانکی تا حد فعلی رها نخواهد شد و هدف بانک مرکزی کاهش و رساندن این نرخ به مرز یک رقمی و همسو با نرخ تورم است. سیف با تأکید بر اینکه نرخ سود سپرده‌های بانکی و همچنین نرخ سود تسهیلات هر دو کاهش خواهند یافت اظهارداشت: در حال حاضر، نرخ سود سپرده‌ها ۱۵ درصد و تسهیلات ۱۸ درصد است.

 

منبع: مهر

 
یک راه‌حل ساده برای یافتن تورهای مسافرتی ارزان
دوشنبه ، 1 شهریور 1395 ، 11:20

وبسایت NextHoliday.ir راه حل ساده ایست برای انتخاب تور ارزان و با کیفیت برای سفرهای پیش رویتان.

 

ادامه مطلب...
 
مهلت ثبت‌نام انواع وام‌های دانشجویی تمدید شد
دوشنبه ، 1 شهریور 1395 ، 10:44

معاون تسهیلات دانشجویی صندوق رفاه دانشجویان گفت: ثبت‌نام انواع وام‌های دانشجویی برای سال تحصیلی جدید تا ۲۰ شهریور تمدید شد.

ادامه مطلب...
 
وضعیت طلا، سکه، ارز، بورس در نیمروزدوشنبه1شهریور95
دوشنبه ، 1 شهریور 1395 ، 10:02

وضعیت طلا، سکه، ارز، بورس در نیمروزدوشنبه1شهریور95

ادامه مطلب...
 
7 لوگوی جدید موزیلا را ببینید و نظر دهید
دوشنبه ، 1 شهریور 1395 ، 09:38

موزیلا باهدف تغییر لوگو و برند خود، 7 طراحی به سبک انگلیسی را قبل از تأیید به کاربران خود پیشنهاد داد.

 

ادامه مطلب...
 
بانکی: پیشخوان روزنامه های دوشنبه1 شهریور 95
دوشنبه ، 1 شهریور 1395 ، 08:57

صفحه اول روزنامه های اقتصادی امروز به این مسایل می پردازد.

ادامه مطلب...
 
استخدام های روز- 31 مرداد 95
دوشنبه ، 1 شهریور 1395 ، 06:49

تازه ترین استخدام های روز را اینجا ببینید.

ادامه مطلب...
 
کارفرماها چگونه اینستاگرام شما را چک می‌کنند؟
يكشنبه ، 31 مرداد 1395 ، 16:52

بازار کار ایران و موقعیت های شغلی و استخدام در حال تغییر است ، توقعات کارفرماها و مدیران تغییر کرده ، آنها به دنبال چیزهای جدیدی در نیروی مورد نظر خود می گردند.

ادامه مطلب...
 
کارآفرینی برای 30 زن با گلیم و جاجیم‌بافی
يكشنبه ، 31 مرداد 1395 ، 15:16

این بانوی کارآفرین علاوه بر داشتن کارگاه آموزشی و تولیدی در خانه تدین، زیر زمین خانه خود را نیز به کارگاه تولیدی صنایع دستی تبدیل کرده است.

ادامه مطلب...
 
وضعیت طلا، سکه، ارز، بورس در پایان وقت اداری یکشنبه 31مرداد
يكشنبه ، 31 مرداد 1395 ، 14:58

وضعیت طلا، سکه، ارز، بورس در پایان وقت اداری یکشنبه 31مرداد

ادامه مطلب...
 
اخذ کارت هدیه آنی از بانک پاسارگاد
يكشنبه ، 31 مرداد 1395 ، 13:52

بانکی دات آی آر: مشتریان گرامی بانک‌ پاسارگاد می‌توانند کارت هدیه آنی با طرح و جمله دلخواه خود را از طریق کیوسک‌های بانکی مستقر در شعبه‌های بانک‌پاسارگاد دریافت کنند.

 

این بانک جهت رفاه حال مشتریان خود با استقرار کیوسک‌های بانکی در ۵۷ شعبه منتخب خدماتی مانند صدور کارت‌هدیه با طرح و متن دلخواه، پرداخت قبض از طریق بارکدخوان و به صورت درج شناسه‌ها، خرید شارژ تلفن‌همراه، دریافت صورتحساب کارت‌های بانک پاسارگاد، مانده‌گیری از کارت‌های شتابی، انتقال وجه کارت به کارت شتابی، شارژ من کارت (در کیوسک‌های شهر مشهد)، اطلاع‌رسانی در خصوص مواردی مانند نرخ روزانه ارز، آدرس و تلفن واحدهای بانک، نظرسنجی و بازخورد، اطلاع از درصد سود سپرده‌ها، دسترسی به کلیه امکانات سایت بانک‌پاسارگاد و... را ارایه می‌دهد.

 

اسامی این شعبه‌های منتخب عبارتند از: مرکزی، خوردین، سعادت‌آباد، ملاصدرا، میدان‌مادر، تجریش، تهرانپارس، بلوار کشاورز، فاطمی، میدان ونک، خیابان رشید، سرو، هنگام، سپهر، صادقیه، شمس‌آباد، ارمغان، شهرری، اسلامشهر-CIP، مقدس‌اردبیلی، مقدس اردبیلی(صداوسیما)، شهید مدنی، میرزای شیرازی، میدان فرهنگ، خشایار، امام‌حسن(ع)، بلوار دریا، میدان کلانتری، اندرزگو، بلوار ارتش، میرداماد، سه راه تهران ویلا، استخر، جنت‌آباد شمالی، سجاد مشهد، احمدآباد مشهد، آبفا مشهد، خسروی مشهد، آزادشهر مشهد، هاشمیه مشهد، دانشگاه مشهد، کریم‌خان زند شیراز، معالی‌آباد شیراز، پاسداران شیراز، گلسار رشت، ولیعصر تبریز، میدان‌ ساعت تبریز، بلوار جمهوری کرمان، قزوین، کرمانشاه، اهواز، دزفول، آبادان، اردبیل، رجایی شهر کرج، فردیس کرج، کیش.

 

همچنین مشتریان می‌توانند برای کسب اطلاعات بیشتر به سایت بانک‌پاسارگاد به آدرس www.bpi.ir مراجعه کرده و یا با مرکز مشاوره و اطلاع‌رسانی بانک به شماره ۸۲۸۹۰ تماس بگیرند.

 

 

منبع: روابط عمومی بانک پاسارگاد

 

 
کاهش نرخ سود تسهیلات خرید مسکن از ۱۱ به ۹ درصد
يكشنبه ، 31 مرداد 1395 ، 13:06

با پیشنهاد وزارت راه و شهرسازی، نرخ سود تسهیلات خرید مسکن صندوق پس‌انداز «یکم» برای سومین بار ظرف یک سال، کاهش پیدا می‌کند و در چند روز آینده از ۱۱ درصد فعلی به ۹ درصد می‌رسد.

ادامه مطلب...
 
وضعیت طلا، سکه، ارز، بورس در نیمروزیکشنبه31مرداد 95
يكشنبه ، 31 مرداد 1395 ، 12:38

وضعیت طلا، سکه، ارز، بورس در نیمروزیکشنبه31مرداد 95

ادامه مطلب...
 
پرداخت 6 هزار میلیارد ریال وام به طرح‌های تولیدی توسط بانک سپه
يكشنبه ، 31 مرداد 1395 ، 11:16

بانکی دات آی آر: مدیرعامل بانک سپه در خصوص برنامه‌های سال جاری بانک عنوان کرد: بانک سپه بحث حمایت از بنگاه‌های کوچک و متوسط اقتصادی را از ابتدای سال در راستای اجرای فرامین مقام معظم رهبری در حمایت از واحدهای تولیدی و بحث اقتصاد مقاومتی و برنامه‌های دولت برای ایجاد رونق اقتصادی را سرلوحه فعالیت‌های اعتباری خود قرار داده است.

 

محمد کاظم چقازردی اظهار داشت: تا کنون بالغ بر 800 طرح تولیدی کوچک و متوسط با تسهیلاتی بالغ بر 6 هزار میلیارد ریال از سوی این بانک مورد حمایت و پرداخت تسهیلات قرار گرفته است و با توجه به‌تأکیدات دولت محترم و بانک مرکزی ج.ا.ا. پرداخت تسهیلات به‌واحدهای تولیدی کوچک و متوسط که کالاهای تولیدی آنها قابلیت فروش در بازار و ایجاد تحرک و رونق در اقتصاد کشور را دارند به‌عنوان اولویت نخست اعطای تسهیلات بانک در سال جاری قرار دارند.

 

مدیرعامل بانک سپه گفت: بحمداله هماهنگی و همکاری مطلوبی بین نظام بانکی، وزارت صنعت، معدن و تجارت، بانک مرکزی و کارگروه‌های استانی در این خصوص وجود دارد.

 

چقازردی افزود: در این راستا جلسات مستمری بادستور جناب آقای مهندس جهانگیری معاون اول محترم ریاست جمهوری و رئیس ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی در خصوص بررسی و ارزیابی عملکرد نظام بانکی در زمینه اعطای تسهیلات به واحدهای تولیدی کوچک ومتوسط برگزار می گردد و با اراده جدی مسئولین نظام بانکی تسهیلات قابل توجهی تا پایان شهریور به این واحدها پرداخت خواهد شد.

 

وی با بیان اینکه در راستای انتظار دولت تدبیر و امید از بانک‌ها برای خروج از رکود فعلی و ایجاد رونق اقتصادی، بانک سپه هم طرح اعتبار در حساب جاری را برای مشتریان در نظر گرفته است؛ اذعان داشت: بانک سپه طرح کارت خرید اعتباری را ارایه کرده که در این راستا اگر واحدهای تولیدی، فروش و یا هر فعالیت دیگری را مد نظر داشته باشند در بازار برای آنها تقاضاهایی وجود دارد.

 

مدیرعامل بانک سپه در تشریح بانکداری بدون ربا اظهار داشت: قانون عملیات بانکی فعلی توسط مجلس شورای اسلامی تصویب شده و شورای نگهبان هم آن را تأیید کرده است و هم اینک جاری و ساری است که با توجه به‌قانون، شرایط و مقتضیات زمانی، وضعیت بازار پول و سرمایه و شاخص‌های اقتصادی، لازم است اصلاحاتی در قانون ایجاد گردد.

 

چقازردی خاطر‌نشان کرد: بحمداله در فقه تشیع، پویایی وجود دارد و کم و کاستی‌هایی که در حال حاضر در برخی از عقود اسلامی و ابزارهای تجهیز منابع وجود دارد می‌تواند در طرح جدید یا لایحه‌ای که توسط دولت تهیه می‌شود مورد توجه قرار گیرد.

 

وی ابراز امیدواری کرد که با اصلاح قانون عملیات بانکی بتوانیم آن را کارآمد سازیم و اگر احیاناً نواقص و کاستی‌هایی وجود دارد با همراهی دولت و مجلس می‌توان آن را رفع کرد.

 

 

منبع: روابط عمومی بانک سپه

 
استخدام کارمند؛ که عشق آسان نمود اول ولی افتاد مشکل‌ها!
يكشنبه ، 31 مرداد 1395 ، 09:11

تا چند سال پیش، داشتن شغل مزیت محسوب می‌شد. با شغلی تمام‌وقت، حداقل دویست هزار تومان درآمد کسب می‌شد. با همین درآمد کم می‌توانستیم زندگی‌مان را مستقل کنیم و آبرو داشته باشیم. ولی امروز، حداقل حقوق حدود نهصد هزار تومان است؛ چیزی شبیه به شوخی.

ادامه مطلب...
 
بانکی: پیشخوان روزنامه های یکشنبه31 مرداد 95
يكشنبه ، 31 مرداد 1395 ، 08:16

صفحه اول روزنامه های اقتصادی امروز به این مسایل می پردازد.

ادامه مطلب...
 
استخدام های روز- 30 مرداد 95
يكشنبه ، 31 مرداد 1395 ، 06:43

تازه ترین استخدام های روز را اینجا ببینید.

 

ادامه مطلب...
 
وضعیت طلا، سکه، ارز، بورس در پایان وقت اداری شنبه 30مرداد
شنبه ، 30 مرداد 1395 ، 13:52

وضعیت طلا، سکه، ارز، بورس در پایان وقت اداری شنبه 30مرداد

ادامه مطلب...
 
وضعیت طلا، سکه، ارز، بورس در نیمروزشنبه30مرداد 95
شنبه ، 30 مرداد 1395 ، 10:31

وضعیت طلا، سکه، ارز، بورس در نیمروزشنبه30مرداد 95

ادامه مطلب...
 
عرضه کارت‌های اعتباری از مهر ماه
شنبه ، 30 مرداد 1395 ، 09:03

نحوه استفاده از کارت های اعتباری به این صورت خواهد بود که شهروندان در طول ماه نسبت به خرید کالا و خدمات مورد نیاز خود اقدام می کنند و چنانچه قادر به پرداخت بدهی خود در پایان ماه نباشند، مانده بدهی آنان  به مدت 12 تا 36 ماه تقسیط می شود.

ادامه مطلب...
 
بانکی: پیشخوان روزنامه های شنبه30 مرداد 95
شنبه ، 30 مرداد 1395 ، 08:27

صفحه اول روزنامه های اقتصادی امروز به این مسایل می پردازد.

ادامه مطلب...
 
وام و قرض و ارتباط برای سرمایه؟
پنجشنبه ، 28 مرداد 1395 ، 13:23

بدترین کار برای شروع، دریافت سرمایه‌ی خارجی است؛ شبیه به تزریق دارو برای ورزیده شدن بدن. بهتر است هزینه‌ها را کم، درآمدتان را زیاد و کارتان را شروع کنید.

ادامه مطلب...
 
ارائه محصولات و خدمات بانکی مبتنی بر رایانش ابری شش مزیت و پنج چالش
چهارشنبه ، 27 مرداد 1395 ، 14:08

با امکان دسترسی تقریبا نامحدود به منابع گوناگون سخت افزاری و نرم افزاری در بستر اینترنت،بهره گیری از رایانش ابری در عملیات بانکی،مزایای فراوانی را به ارمغان خواهد آورد.

ادامه مطلب...
 
عکسی جالب از داخل یکی از شعبات بانک سامان
چهارشنبه ، 27 مرداد 1395 ، 13:52

این عکس یکی از شعبات بانک سامان در شهر تهران را نشان می‌دهد.

ادامه مطلب...
 
احتمال کاهش دوباره نرخ سود بانک‌ها
چهارشنبه ، 27 مرداد 1395 ، 13:13

بانکی دات آی آر: رئیس اتاق تعاون ایران گفت: به دلیل کاهش دوباره نرخ تورم، احتمالا تا یک ماه آینده شورای پول و اعتبار درباره کاهش دوباره نرخ سود تسهیلات بانکی تصمیم‌گیری خواهد کرد.

بهمن عبدالهی درباره کاهش دوباره نرخ تورم طبق اعلام بانک مرکزی و مرکز آمار و طرح دوباره کاهش نرخ سود بانکی متناسب با نرخ تورم گفت: شورای پول و اعتبار به دنبال این است که نرخ سود تسهیلات بانکی را کاهش بدهد.

 

عضو شورای پول و اعتبار اظهارداشت: آخرین تصمیمی که شورای پول و اعتبار در زمینه کاهش نرخ سود بانکی گرفته مربوط به یک ماه پیش است و با توجه به اینکه نرخ تورم دوباره کاهش یافته و در نرخ نقطه به نقطه حدود ۷ درصد شده، به نظر می‌رسد که جا دارد دوباره نرخ سود تسهیلات بانکی کاهش یابد.

 

عبدالهی خاطرنشان کرد: بنابراین این برنامه دوباره در دستور کار شورای پول و اعتبار است و احتمالا ظرف یک ماه آینده دوباره تجدیدنظری در نرخ سود بانکی صورت خواهد گرفت.

 

این مقام مسئول در بخش تعاون افزود: فعالان اقتصادی بخش تعاون قطعا موافق این موضوع هستند که نرخ سود تسهیلات بانکی توسط شورای پول و اعتبار مورد بازنگری دوباره قرار بگیرد و با توجه به مشکلاتی که تعاونی‌ها در موضوع تامین منابع مالی دارند و گران بودن منابع مالی که در اختیار آنها قرار می‌گیرد، هر چقدر این نرخ کاهش یابد قطعا باعث رونق بیشتری در فعالیت‌های اقتصادی بخش تعاون خواهد شد.

 

بر اساس آخرین بخشنامه بانک مرکزی به سیستم بانکی در تیرماه سال جاری، نرخ‌های سود علی‌الحساب سپرده‌های بانکی در نرخ حداکثر ۱۵ درصد برای سپرده‌های سرمایه‌گذاری مدت‌دار یک‌ساله تعیین شد.

 

همچنین نرخ سود تسهیلات عقود غیرمشارکتی بانک‌ها و مؤسسات اعتباری و همچنین نرخ سود مورد انتظار عقود مشارکتی قابل درج در قرارداد میان بانک یا مؤسسات اعتباری و مشتری، حداکثر معادل ۱۸ درصد است. همچنین نرخ سود تسهیلات بانک کشاورزی برای تسهیلات سرمایه‌گذاری معادل ۱۵ درصد و برای سایر تسهیلات معادل ۱۸ درصد تعیین شده است.

 

بیستم تیرماه و یک روز پس از آغاز اجرایی شدن نرخ های جدید سود در بانک‌ها، دکتر حسن روحانی؛ رئیس جمهور خواستار کاهش دوباره نرخ سود بانک ها شد و گفت: در کنار آن روند تورم کاهنده ادامه یافته و بانک‌ها نیز این فرصت را می‌یابند تا تسهیلات بیشتر با نرخ کارمزد کمتر را در اختیار مشتریان خود قرار دهند و البته روند کاهش نرخ کارمزد باید تداوم یابد.

 

اول مردادماه نیز ولی الله سیف، رئیس کل بانک مرکزی با اعلام اینکه کاهش نرخ سود بانکی باز هم ادامه خواهد داشت تصریح کرد: بانک مرکزی حساسیت ویژه‌ای در خصوص نرخ سود بانکی داشته و تا به حال روند خوبی را در این زمینه طی کرده، اما هدف نهایی ما کاهش نرخ سود بانکی تا مرز نرخ تورم است.

 

وی ادامه داد: کاهش نرخ سود بانکی تا حد فعلی رها نخواهد شد و هدف بانک مرکزی کاهش و رساندن این نرخ به مرز یک رقمی و همسو با نرخ تورم است. سیف با تأکید بر اینکه نرخ سود سپرده‌های بانکی و همچنین نرخ سود تسهیلات هر دو کاهش خواهند یافت اظهار داشت: در حال حاضر، نرخ سود سپرده‌ها ۱۵ درصد و تسهیلات ۱۸ درصد است.

 

منبع: مهر

 
امن‌ترین جای هواپیما کجاست؟
چهارشنبه ، 27 مرداد 1395 ، 10:34

پاسخ ساده است: دُم هواپیما. دلیلش نیز این است که کابین خلبان ضرب سقوط را می‌گیرد و آسیب کمتری به قسمت انتهایی هواپیما وارد می‌شود.

ادامه مطلب...
 
خشونت علیه زنان در محل کار ممنوع
چهارشنبه ، 27 مرداد 1395 ، 10:15

جمعی از کارگران زن فعال در اتحادیه‌های کارگری خاورمیانه و شمال آفریقا یک کمپین گسترده تحت عنوان "منع خشونت علیه زنان در محل کار" سازماندهی کرده‌اند.

 

ادامه مطلب...
 
شرکت پست وظیفه توزیع مسترکارت را دارد
چهارشنبه ، 27 مرداد 1395 ، 09:19

عضو هیات مدیره شرکت پست گفت: شرکت پست فقط وظیفه توزیع و تحویل مستر کارت ها را بر عهده دارد و عملیات مالی این کارت بر عهده شرکت پست نیست.

 

ادامه مطلب...
 
اتصال بانک سپه شعبه فرانکفورت به شبکه بانکی دنیا
چهارشنبه ، 27 مرداد 1395 ، 09:05

بانکی دات آی آر: مدیرعامل بانک سپه از متصل شدن شعبه فرانکفورت این بانک به شبکه بانکی جهانی خبر داد.

 

محمدکاظم چقازردی گفت: به دنبال رفع تحریم ظالمانه از بانک سپه و شروع فعالیت های مجدد شعب خارج از کشور و نیز تأمین نیروی انسانی و تعدیل سرمایه این شعب، شعبه فرانکفورت در پیگیری های مستمر با مقامات نظارتی بر سیستم بانکی کشور آلمان (بافین) و رفع موانع فراوان، موفق گردید که سیستم تارگت2 را نصب نموده و به شبکه پرداخت بین المللی متصل شود.

 

وی افزود: نصب سیستم پرداخت تارگت2، این امکان را برای شعبه فرانکفورت ایجاد کرده تا به منظور انجام کلیه دریافت و پرداخت با 58000 بانک جهان متصل شده و همچنین این بستر فراهم گردیده تا پرداخت های خود را در کشور آلمان و سطح اروپا به طور مستقیم انجام دهند.

 

 

منبع: روابط عمومی بانک سپه

 

 
استخدام های روز- 26 مرداد 95
چهارشنبه ، 27 مرداد 1395 ، 06:25

تازه ترین استخدام های روز را اینجا ببینید.

ادامه مطلب...
 
وضعیت طلا، سکه، ارز، بورس در پایان وقت اداری سه شنبه 26 مرداد
سه شنبه ، 26 مرداد 1395 ، 14:17

وضعیت طلا، سکه، ارز، بورس در پایان وقت اداری سه شنبه 26 مرداد

ادامه مطلب...
 
تفاهم‌نامه همکاری ایران و«اگزیم بانک» چین امضا شد
سه شنبه ، 26 مرداد 1395 ، 13:48

بانکی دات آی آر: ایران و چین امروز سه‌شنبه در پکن تفاهم‌نامه ای را با هدف تمهید شرایط تامین مالی پروژه‌های اقتصادی و زیربنایی و بسط و تعامل همکاری‌های دوجانبه امضا کردند.

 

این تفاهم نامه در حاشیه شانزدهمین نشست کمیسیون مشترک اقتصادی دو کشور در پکن توسط محمد خزاعی معاون وزیر امور اقتصادی و دارایی و سون پینگ(sun ping) معاون بانک صادرات و واردات چین (اگزیم بانک) امضا شد.

 

این تفاهم نامه شامل چند بخش است که از آن جمله می توان به طرح های مربوط به راه، بنادر، حمل و نقل، نیروگاه، مخابرات، پارک های صنعتی، گاز و نفت، بخش بهداشت و درمان، کشاورزی و گردشگری اشاره کرد.

 

یکی از بندهای تفاهم نامه همکاری ایران و چین، علاوه بر تامین اعتبار طرح های دولتی در مورد تامین اعتبار طرح های بخش خصوصی است که پس از طی فرایند لازم و معرفی پروژه ها به اگزیم بانک، اجرایی می شود.

 

از ویژگی های دیگر این سند، نداشتن سقف مشخص برای اجرای پروژه ها است و طرحی که شرایط لازم را دارا باشد، اجرای آن با هماهنگی های لازم صورت می گیرد. براساس این تفاهم نامه، تسهیلاتی که در اعطای وام در نظر گرفته شده وام های ترجیحی و با نرخ بهره بسیار پایین و دوره باز پرداخت بسیار بلندمدت خواهد بود.

 

شانزدهمین نشست کمیسیون مشترک اقتصادی ایران و چین عصر سه شنبه با حضور علی طیب نیا وزیر امور اقتصادی و دارایی کشورمان و رئیس طرف ایرانی کمیسیون مشترک برگزار می شود.

 

نمایندگان اگزیم بانک چین و شرکت راه آهن جمهوری اسلامی ایران خرداد ماه امسال در تهران فرآیند تامین منابع مالی و فایناس پروژه برقی سازی خط آهن تهران - مشهد را نیز مورد بررسی قرار داده بودند.

 

براساس این قرارداد قرار است ۸۵ درصد منابع مالی فایناس این پروژه را شرکت اگزیم بانک چین و ۱۵ درصد را دولت ایران تامین کند. اگزیم بانک به عنوان تامین کننده مالی پروژه امیدوار است این طرح با سرعت مناسبی اجرا شود.

 

براساس این قرارداد که حدود دو میلیارد دلار برآورده شده است، شرکت چینی ۹۰۰ کیلومتر مسیر تهران - مشهد را به عنوان پرتردد ترین مسیر ریلی کشور برقی می کند.

 

منبع: مهر

 
تقلا و هیجان در بهترین صورت‌های المپیک(1)
سه شنبه ، 26 مرداد 1395 ، 12:44

در میان صدها لحظه‌ایی که عکاسان ثبت می‌کنند صحنه‌های جالب و بامزه هم وجود دارد. صحنه‌هایی که دیدن‌شان باعث می‌شود بهتر حال و هوای ورزشکار را بفهمیم.

 

ادامه مطلب...
 
مکاتبه بانک مرکزی برای تجدیدنظر در اعطای وام ازدواج
سه شنبه ، 26 مرداد 1395 ، 11:20

بانک مرکزی قرار است مکاتبه‌ای با دولت داشته باشد و مشکلات بانک‌ها را مطرح کند تا دولت بتواند با تعامل مجلس در این موضوع تجدید نظری داشته باشند.

ادامه مطلب...
 
وضعیت طلا، سکه، ارز، بورس در نیمروزسه شنبه26 مرداد 95
سه شنبه ، 26 مرداد 1395 ، 10:17

وضعیت طلا، سکه، ارز، بورس در نیمروزسه شنبه26 مرداد 95

ادامه مطلب...
 
اعطای وکالت فروش اموال ثامن‌الحجج به بانک مرکزی
سه شنبه ، 26 مرداد 1395 ، 09:08

بانکی دات آی آر: جعفری دولت‌آبادی با اشاره به مطالبی که طی هفته گذشته از سوی برخی نمایندگان مجلس شورای اسلامی پیرامون پرونده‌ی موسسه‌ی اعتباری ثامن‌الحجج مطرح شد، در مورد وضعیت وجوه سپرده‌گذاران و تعیین تکلیف نسبت به آن‌ها گفت: حسب گزارش بانک مرکزی تا کنون در مورد ۹۷ درصد سپرده‌گذاران موسسه ثامن‌الحجج از سوی بانک عامل تعیین تکلیف شده است.


وی شمار سپرده‌گذارانی که تا کنون نسبت به آن‌ها تعیین تکلیف نشده است را بیست هزار نفر با ۳۵۰۰۰ فقره حساب اعلام کرد که ۳ درصد کل سپرده‌گذاران در تعاونی اعتبار ثامن‌الحجج است. وی ادامه افزود: این افراد کسانی هستند که سپرده آنان بیش از یک‌صد میلیون تومان و مجموع مطالبات آنان ۵۰۰۰ میلیارد تومان است و استرداد وجوه آن‌ها منوط به فروش اموال موسسه‌ی ثامن‌الحجج است که متهم اعلام آمادگی خود را در فروش اموال جهت استرداد وجوه اعلام کرده است.

وی در توضیح نحوه‌ی استرداد وجوه گفت: سپرده‌های تا ۳۵ میلیون تومان مسترد شده و در خصوص سپرده‌های بیش از ۳۵ تا یک‌صد میلیون تومان، از سوی بانک عامل متنی تهیه شده که بر اساس آن در صورت تراضی و توافق سپرده‌گذاران، سپرده نقدی آن‌ها بین شش ماه تا یک سال نزد بانک عامل نگه‌داری می‌شود و پس از آن بر اساس توافق عمل خواهد شد.

دادستان تهران در خصوص پیش‌نویس توافق‌نامه تهیه شده توسط بانک عامل اظهار داشت: در جهت برقراری آرامش و امنیت خاطر مردم با انعقاد چنین توافق‌نامه‌ای با سپرده‌گذاران توسط بانک عامل موافقت شده، اما در مورد پرداخت سود تاکید شده است که تعیین میزان سود خارج از وظایف دادستانی تهران است و موضوع باید توسط بانک مرکزی و شورای پول و اعتبار حل و فصل گردد.

دادستان تهران به مشکل فروش اموال موسسه که ناشی از رکود بازار مسکن است اشاره نمود و ابراز امیدواری کرد که با آغاز فروش اموال توسط بانک مرکزی، الباقی وجوه سپرده‌گذاران مسترد گردد.

وی با اشاره به مدیریت مناسب دادستانی تهران بر پرونده، اظهار داشت: رسیدگی به وضعیت و اداره‌ی موسسه اعتباری که بیش از پانصد شعبه و یک میلیون سپرده‌گذار داشته است، با همکاری و هماهنگی دستگاه‌های مرتبط با موضوع انجام شده است.

 

 

منبع: اکونیوز

 
بانکی: پیشخوان روزنامه های سه شنبه26 مرداد 95
سه شنبه ، 26 مرداد 1395 ، 07:57

صفحه اول روزنامه های اقتصادی امروز به این مسایل می پردازد.

ادامه مطلب...
 
استخدام های روز- 25 مرداد 95
سه شنبه ، 26 مرداد 1395 ، 06:42

تازه ترین استخدام های روز را اینجا ببینید.

ادامه مطلب...
 
وضعیت طلا، سکه، ارز، بورس در پایان وقت اداری دوشنبه 25 مرداد
دوشنبه ، 25 مرداد 1395 ، 14:10

وضعیت طلا، سکه، ارز، بورس در پایان وقت اداری دوشنبه 25 مرداد

ادامه مطلب...
 
10 درمان‌ قرون وسطایی که همچنان رایج هستند
دوشنبه ، 25 مرداد 1395 ، 13:59

در اینجا به 9 نمونه از درمان‌های به اصطلاح قرون وسطایی اشاره شده که همچنان کاربرد دارند و اینکه چرا پزشکان به این رویکردهای قدیکی روی آورده‌اند و خطرات احتمالی آن‌ها چیست.

ادامه مطلب...
 
وزیردادگستری: 50 میلیون حساب بانکی با هویت نامشخص داریم
دوشنبه ، 25 مرداد 1395 ، 11:30

بانکی دات آی آر: وزیر دادگستری گفت: ۵۰ میلیون حساب بانکی مخدوش و دارای هویت نامشخص در نظام بانکی وجود دارد.

 

حجت ‌الاسلام مصطفی پورمحمدی وزیر دادگستری، در نهمین جلسه شورای مرجع ملی کنوانسیون مبارزه با فساد گفت: برای مبارزه هدفمند با فساد، می‌بایست در ابتدا از حالت بی‌نظمی موجود خارج شویم.

 

وی در این باره تاکید کرد: متاسفانه در حوزه مالی، با بی‌نظمی‌های زیادی از جمله فرارهای مالیاتی و گمرکی مواجه هستیم که این موضوعات بخش عمده حجم فساد در کشور را شامل می‌شوند.

 

وی خاطرنشان کرد: همزمان با چنین اقداماتی، می‌بایست اصلاحات درونی نیز صورت گرفته و به ضعف‌های خود واقف باشیم؛ مبارزه موثر و درست با فساد این است که در مدارکارها و موضوعات مختلف، ریشه‌یابی کرده و زیرساخت‌ها را اصلاح کنیم.

 

پورمحمدی با بیان اینکه حدود ۵۰ میلیون حساب بانکی مخدوش و دارای هویت نامشخص در نظام بانکی وجود دارد گفت: چنین آماری نظام بانکی کشور را زیر سوال می‌برد و علاوه بر اینکه به اقتصاد کشور ضربه وارد می‌کند، چهره نا‌مطلوبی از شرایط درونی کشور بروز می‌دهد.

 

وی در بخش دیگری از سخنانش حرکت رو به پیشرفت در کشور را بسیار فزاینده و مطلوب ارزیابی و تصریح کرد: آمار سه‌ماهه نخست امسال، رشد خوبی را نشان می‌دهد که این نرخ رشد چهار و نیم درصدی در سه ماهه اول، نوید بخش رونق اقتصادی است و اطمینان داریم که این سیر صعودی ادامه پیدا می‌کند.

 

وزیر دادگستری گفت: بخشی از مراقبت‌های ضد فساد همچون مبارزه با پولشویی و جلوگیری از فرار مالیاتی و گمرکی وتصمیمات مثبت اقتصادی اتخاذ شده و در حال نشان دادن آثار خودش است؛ بدانیم که دولت هر گام مثبتی که بخواهد بردارد، مبارزه با فساد یکی از بال‌های آن است.

 

در این جلسه مردعلی، دبیر مرجع ملی کنوانسیون مبارزه با فساد، ضمن تبیین اقدامات انجام شده در راستای تکمیل  فهرست خود ارزیابی، برای ارائه به سازمان ملل متحد، از تشکیل دو کمیته تخصصی استرداد اموال و دارایی و پیشگیری در ذیل شورای مرجع ملی کنوانسیون مبارزه با فساد خبر داد.

 

وی با بیان اینکه نمایندگانی از همه دستگاه‌های ذیربط کشور در این کمیته‌ها حضور دارند، از انجام مصاحبه‌های تخصصی و عمیق با مدیران دستگاه‌های دولتی، به عنوان یکی دیگر از اقدامات این مرجع در تکمیل فهرست درخواستی سازمان ملل یاد کرد.

 

در این جلسه که با حضور الفت، معاون پیشگیری از وقوع جرم قوه قضاییه و دیگر نمایندگانی از وزارتخانه‌ها و دستگاه‌های دولتی تشکیل شد، راهکارهای تکمیل فهرست خودارزیابی برای ارائه به سازمان ملل مورد بررسی قرار گرفت.

 

منبع: عصر ایران

 
درآمد تلگرام چقدر و از کجاست؟
دوشنبه ، 25 مرداد 1395 ، 10:43

پروژه تلگرام یک پروژه کاملا غیرتجاری بوده و مدیران این شرکت تاکنون هرگز به قبول سفارش تبلیغات و سرمایه‌گذاری خارجی تن نداده‌اند!

ادامه مطلب...
 
وضعیت طلا، سکه، ارز، بورس در نیمروزدوشنبه25 مرداد 95
دوشنبه ، 25 مرداد 1395 ، 10:28

وضعیت طلا، سکه، ارز، بورس در نیمروزدوشنبه25 مرداد 95

ادامه مطلب...
 
افزایش پوشش وام ازدواج: دانشجویان همه مقاطع مشمول می‌شوند
دوشنبه ، 25 مرداد 1395 ، 09:21

رئیس سازمان امور دانشجویان از افزایش پوشش تعداد دانشجویان مشمول دریافت وام ازدواج در سال جاری خبر داد.

ادامه مطلب...
 
بازگشت موسسات رفع سوءاثر چک‌ برگشتی
دوشنبه ، 25 مرداد 1395 ، 09:06

بانکی دات آی آر: موسسات غیرقانونی رفع سوء اثر از چک‌های برگشتی تحت عنوان مشاوره حساب جاری به راحتی برای فعالیت خود تبلیغ می‌کنند و سودهای هنگفتی را به جیب می‌زنند.

 

در روزهایی که بانک‌ها پرداخت منابع خود به روی متقاضیان را سه قفله کرده‌اند و از یک سو دریافت وام‌های خرد به موضوعی غیر‌قابل دسترس تبدیل شده و از سوی دیگر بخش تولید و بنگاه‌های اقتصادی در رکود فرو رفته و از بی‌توجهی بانکداران می‌نالند، بنگاه‌هایی هستند که وام‌های میلیاردی تنها در عرض چند دقیقه می‌دهند.

 

بانک مرکزی بارها اعلام کرده است که پرداخت وام از سوی موسساتی که بدون مجوز وام می‌دهند و در اصل کار بانکی انجام می‌دهند، ممنوع است و در صورت مشاهده این کار این شرکت‌ها را به مراجع قضایی معرفی می‌کند و تحت پیگرد قانونی قرار می‌گیرد، با این وجود هستند هنوز شرکت‌هایی که در این زمینه فعالیت می‌کنند و آگهی‌های خود را نیز در روزنامه‌های کثیرالانتشار هم درج می‌کنند، بدون اینکه نگرانی از خود بروز دهند.

 

 

۳ دسته موسسات غیرقانونی با فعالیت بانکی

این شرکت‌ها کار خود را قانونی جلوه می‌دهند و در پاسخ به نوع فعالیت‌شان می‌گویند که کارشان قانونی است. فارغ از مسائل شرعی این موضوع، اقدام اقتصادی و مالی که این بنگاه‌ها انجام می‌دهند و صدماتی که به وام گیرندگان و اقتصاد کشور تحمیل می‌کنند، موضوع تامل برانگیز است.

 

با وجود هشدارهای مکرر بانک مرکزی نسبت به فعالیت این شرکت‌ها، مراجعه‌کنندگان به این بنگاه‌های اقتصادی کم نیستند و با توجه به اینکه شرایط اخذ تسهیلات از بانک‌ها بسیار سخت و طاقت فرسا است، برخی از افراد به ناچار برای دریافت وام‌های فوری و مورد نیازشان به این شرکت‌ها مراجعه می‌کنند.

 

با توجه به ممنوعیت‌هایی که برای این بنگاه‌ها اعمال شده، دارندگان این شرکت‌ها، با عنوان پرداخت سرمایه و یا تامین سرمایه اقدام به پرداخت وام با سودهای آنچنانی و بازپرداخت‌های چند برابر اصل وام می‌کند. پرداخت فوری تسهیلات در قبال ملک، خودرو(کامیون، اتوبوس، سواری)، طلا، جواهرات، سیم کارت، چک، سکه و غیره به راحتی انجام می‌شود.

 

پرداخت وام در عرض ۱۰ دقیقه، اخذ وام در قبال طلا و جواهرات در عرض ۵ دقیقه و به میزان نرخ طلای در رهن رفته، ارائه پول به بازنشستگان و کارمندان در قبال چک، پرداخت وام به کسبه، پرداخت به طلافروشان در قبال طلا و غیره توسط این بنگاه‌ها انجام می‌شود.

 

 

پرداخت وام میلیاردی در عرض ۱۰ دقیقه

مبالغ این وام‌ها از یک میلیون تومان تا میلیاردها تومان را شامل می‌شود که بستگی به افراد و نوع وثایق آنها دارد. «پول نقد آماده، ۲۰ میلیارد تومان، ۶۰ درصد ارزش ملک مسکونی، ۶۰ درصد ارزش خودرو، ۱۰۰ درصد ارزش طلا، ۸۰ درصد ارزش سیم کارت»، «سریع، یکروزه، فوری، بدون انتقال سند یا اسناد مسکونی در تهران(حتی در رهن بانک) زیر نظر وکیل با عقود شرعی»، «پرداخت به کارمندان دولت، بازنشستگان و قراردادی‌ها یک تا ۳۵ میلیون تومان نیم ساعته با چک» و «پرداخت فوری سرمایه بدون نیاز به سند فقط با ضمانت کارمند ۵۰ و ۱۰۰ میلیون تومان با بازپرداخت اقساطی» تنها نمونه‌هایی از آگهی‌های این شرکت‌ها در روزنامه‌ها برای تبلیغ نوع فعالیتشان است.

 

نوع دیگری از فعالیت شرکت‌های مشابه نیز تحت عنوان مشاوره وام بانکی وجود دارد، نوع سومی هم با عنوان مشاوره حساب جاری فعالیت می‌کنند، در این مورد رفع سوء اثر از چک‌های برگشتی مدنظر است؛ این در حالی است که بانک مرکزی بارها نسبت به غیرواقعی بودن این اقدام هشدار داده است.

 

بانک مرکزی پیش از این اعلام کرده که اینگونه تبلیغات مورد تائید نیست و اینگونه تبلیغات در روزنامه‌ها و فضای مجازی غیرقانونی است و برای اینکه افراد در دام کلاهبرداری‌های این بنگاه‌ها و افراد سودجو قرار نگیرند، بهتر است که به بخشنامه بانک مرکزی در این زمینه مراجعه کنند. این بانک اعلام کرده است که برای رفع سوء اثر از چک‌های برگشتی باید بر اساس قوانین عمل کرد و با مراجعه به بانک و طبق ضوابط اعلامی و بخشنامه مربوطه باید عمل کرد.

 

بر اساس آمارهای اعلامی از سوی این بانک در ۱۰ ماهه ابتدای سال ۹۴ جمعاً ۷.۸ میلیون فقره چک به مبلغ ۹۴۰ هزار میلیارد ریال با میانگین مبلغ ۱۲۰ میلیون ریال، چک برگشت خورده است. حال با توجه به میزان بالای چک‌های برگشتی در کشور، با وجود هشدارهای مکرر بانک مرکزی، فعالیت شرکت‌های رفع سوء‌اثر از چک برگشتی صرفه اقتصادی برای فعالان آنها دارد و با وجود سودهای کلان، گردانندگان آنها حاضر نیستند فعالیت غیرقانونی خود را کنار بگذارند.

 

به هر حال فعالیت هر سه دسته از این شرکت‌ها، غیرقانونی است اما به دلیل سودهای کلان همچنان به فعالیت خود ادامه می‌دهند. بانک مرکزی پیش از این نه تنها فعالیت این موسسات را ممنوع اعلام کرده بود بلکه تبلیغات آنها در رسانه‌ها را زمینه ساز فعالیت‌های این بنگاه‌های غیرمجاز دانسته و خواستار توقف این تبلیغات شده بود.

 

 

منبع: مهر

 
بانکی: پیشخوان روزنامه های دوشنبه25 مرداد 95
دوشنبه ، 25 مرداد 1395 ، 08:07

صفحه اول روزنامه های اقتصادی امروز به این مسایل می پردازد.

ادامه مطلب...
 
استخدام های روز- 24 مرداد 95
دوشنبه ، 25 مرداد 1395 ، 06:13

تازه ترین استخدام های روز را اینجا ببینید.

ادامه مطلب...
 
بانک قوامین زاهدان مورد سرقت مسلحانه قرار گرفت
يكشنبه ، 24 مرداد 1395 ، 16:07

بانکی دات آی آر: جانشین فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان گفت: یکی از سارقان مسلح بانک قوامین زاهدان لحظاتی پیش در عملیات ضربتی پلیس دستگیر شد.

 

سرهنگ احمد طاهری روز یکشنبه اظهار داشت: بانک قوامین شعبه چهار راه رسولی زاهدان ساعت هشت و 30 دقیقه صبح امروز مورد حمله 2 سارق مسلح قرار گرفت.

وی ادامه داد: سارقان با برداشت 70 میلیون ریال وجه نقد از بانک متواری شدند.

وی تصریح کرد: ماموران انتظامی با اقدامات اطلاعاتی و فنی موفق به شناسایی هویت 2 سارق شدند و بلافاصله در یک عملیات ویژه یکی از سارقان را به همراه خودروی پراید 111 که در سرقت استفاده کرده بودند،دستگیر کردند.

جانشین فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان با بیان اینکه مبالغ ربوده شده در دست سارق متواری است گفت: سارق دیگر بانک قوامین زاهدان نیز شناسایی شده و تلاش برای دستگیری وی همچنان ادامه دارد.

 

منبع: ایرنا

 
برگزاری آزمون سنجش شایستگی در بانک مهر اقتصاد
يكشنبه ، 24 مرداد 1395 ، 15:59

بانکی دات آی آر: آزمون سنجش شایستگی ویژه کارکنان و روسای شعب بانک مهر اقتصاد همزمان در سراسر کشور برگزار شد.

 

سیدضیا ایمانی، مدیرعامل بانک مهر اقتصاد در حاشیه برگزاری این آزمون، گفت: آزمون شایستگی با هدف توسعه و ترویج فرهنگ شایسته‌سالاری در ساختار اجرایی و مدیریتی و در راستای توجه و تمرکز بر مدیریت مبتنی بر شایستگی و شناسایی استعدادها و ظرفیت‌های مدیران و کارکنان بانک برگزار شده است.

 

ایمانی با اشاره به اهدافی که بانک مهر اقتصاد در مقوله شایسته‌سالاری دنبال می‌کند، گفت: این آزمون برپایه خوداظهاری و خودارزیابیِ مهارت، دانش و مشخصه‌های فردی در دو سطح کارکنان و مدیران شعب عملیاتی شده است.

 

مدیرعامل بانک مهر اقتصاد خاطر نشان کرد: با توجه به هدف‌گذاری‌های بانک مهر اقتصاد در مدیریت شایستگی و بر اساس فضای ترسیم شده در سند چشم‌انداز آن که بر مبنای اسناد اقتصادی بالادستی نظام طراحی شده، این آزمون در مراحل گوناگون و با رویکرد سنجش سطح تخصصی کارکنان و ارزیابی میزان کفایت و لیاقت آنان در انجام وظایف محوله، توانایی پذیرش مسئولیت، استفاده بهینه از کارایی پرسنل، تعیین جایگاه متناسب بر اساس توانایی‌های اجرایی و تخصصی شرکت‌کنندگان برگزار شده است.

 

وی با تاکید بر ضرورت اجرای اصل شایسته‌سالاری در ارکان مختلف بانک مهر اقتصاد گفت: تعهد افراد نسبت به اهداف از پیش تعیین شده همچون انجام درست وظایف محوله، احترام به فرهنگ و ارزش‌های حاکم بر بانک، تلاش مستمر برای تحقق اهداف از مواردی است که برای توسعه بانک در نظر گرفته شده است.

 

ایمانی افزود: اجرای این قبیل برنامه‌ها موجب می‌شود ساختار کلان مدیریتی بانک مهر اقتصاد در راستای پاسخگویی به مطالبات همکاران در زمینه ارتقای سطح تخصصی و ایجاد فرصت‌های برابر انتظام یابد و بانک در مسیر توسعه و تحقق اهداف از پیش تعیین شده گام بردارد.

 

مدیرعامل بانک مهر اقتصاد با اشاره به تعداد بالای شرکت‌کنندگان آزمون افزود:‌ این آزمون با این تعداد شرکت‌کننده، روش سنجش مناسبی که کارکنان مهارت‌ها، دانش و آگاهی‌شان را محک ‌زنند تا در صورت نیاز، خود را به دانش نوین بانکداری مجهز سازند.

 

منبع: ایسنا

 
«خیلی خوب برای بردن»: برنامه‌ایی بی‌نقص برای غذاهای دست‌نخورده
يكشنبه ، 24 مرداد 1395 ، 14:29

شاید برای شما هم سوال پیش آمده باشد که رستوران‌ها با غذاهای اضافی‌شان چه‌کار می‌کنند؟

 

ادامه مطلب...
 
وضعیت طلا، سکه، ارز، بورس در پایان وقت اداری یکشنبه 24 مرداد
يكشنبه ، 24 مرداد 1395 ، 14:09

وضعیت طلا، سکه، ارز، بورس در پایان وقت اداری یکشنبه 24 مرداد

ادامه مطلب...
 
وضعیت طلا، سکه، ارز، بورس در نیمروزیکشنبه 24 مرداد 95
يكشنبه ، 24 مرداد 1395 ، 10:26

وضعیت طلا، سکه، ارز، بورس در نیمروزیکشنبه 24 مرداد 95

ادامه مطلب...
 
امتیاز ویژه بانک‌ها در گسترش فعالیت‌های ارزی
يكشنبه ، 24 مرداد 1395 ، 10:26

بانکی دات آی آر: کارشناسان با اشاره به سیاست بانک مرکزی برای کاهش فاصله نرخ مبادله‌یی با بازار آزاد و اجرای سیاست یکسان‌سازی نرخ ارز در ماه‌های آینده، معتقدند که بانک مرکزی نرخ دلار را به تدریج افزایش می‌دهد و در عین حال نرخ پوند و یورو ثابت یا کاهنده است تا بازرگانان تشویق شوند به جای دلار از یورو، پوند و سایر ارزها استفاده کنند تا مشکلات واردات کالا با دلار به تدریج کاهش یابد. در این زمینه محمد یوسفی، رییس انجمن پرورش‌دهندگان مرغ گوشتی با بیان اینکه در 6ماه اول سال نیاز به ذرت دامی از خارج کشور تامین می‌شود، گفت: وضعیت بازکردن «ال‌سی» و کار با دلار در سال جاری در بازار ایران اختلال ایجاد کرد و از میزان واردات این محصول کاست. واردات در حال حاضر با دلار انجام نمی‌شود اما با سایر ارزها امکان‌پذیر است و اکنون نیز واردات ذرت افزایش یافته است و از یک ماه آینده قیمت مرغ کاهش می‌یابد.

 

دستورالعمل جدید خرید و فروش ارز

حدود 2هفته است که سیاست جدید بانک مرکزی که گامی برای تک‌نرخی کردن ارز محسوب می‌شود ابلاغ شده ولی هنوز تمام بانک‌ها اجرای آن را آغاز نکرده‌اند.

طبق این دستورالعمل بانک‌ها مجاز به خرید و فروش ارز به نرخ توافقی (نرخ نزدیک به بازار) هستند از همین رو کارشناسان و فعالان اقتصادی معتقدند، باز شدن دست بانک‌ها در بازار ارز مهیا شدن زمینه برای تک‌نرخی شدن ارز در اقتصاد است. برخی از این افراد معتقدند، نخستین کار برای یکسان‌سازی ارز این است که هر کسی نیاز به تهیه ارز دارد، دولت بتواند ارز مورد نیاز آن را در اختیارش بگذارد. براساس بخشنامه جدید، بانک‌ها‌ می‌توانند درآمدهای ارزی حاصل از صادرات غیرنفتی اشخاص حقیقی و حقوقی و ارز ورودی به کشور از طریق نمایندگی‌های دیپلماتیک مقیم ایران و سرمایه‌گذاران خارجی را به نرخ آزاد خریداری کنند.

همچنین بانک‌ها می‌توانند ارزهای خریداری شده موضوع این دستورالعمل را در چارچوب مجموعه مقررات ارزی یا از طریق صرافی‌های معتبر به فروش برسانند، ضمن اینکه فروش ارز خریداری شده به سایر بانک‌ها و صرافی‌ها نیز مجاز است. البته طبق تصمیم بانک مرکزی، نرخ خرید و فروش ارز بر اساس توافق بانک و مشتری تعیین خواهد شد. ولی یکی از دغدغه‌هایی که دستورالعمل جدید بانک مرکزی برای فعالان اقتصادی به وجود آورده «نرخ ارز» است؛ فعالان اقتصادی بیم آن دارند که رقابت بر سر خرید و فروش ارز میان بانک‌ها فضای کاذب و منفی را به وجود بیاورد و نرخ ارز را به صورت غیرواقعی افزایش یا کاهش دهد. فعالان اقتصادی نگران آن هستند که بانک‌ها از این امتیاز ویژه در دستورالعمل مذکور سوءاستفاده کرده و نرخ‌ها را به‌طور غیرواقعی تعیین کنند.

 

روند افزایش نرخ دلار

همزمان با آغاز سیاست جدید بانک مرکزی در راستای تک‌نرخی کردن ارز در بازار بانکی و آزاد حرکت افزایشی و آرام و تدریجی نرخ ارز و دلار رخ داده است. نرخ بانکی دلار در نخستین روز ابلاغ این سیاست 3095تومان بود که این نرخ دیروز 3106تومان اعلام شده و بیانگر روند افزایشی دلار بانکی و نزدیک کردن آن به نرخ بازار آزاد است. البته از مدت‌ها قبل بانک مرکزی سیاست افزایش آهسته نرخ دلار بانکی را پیش گرفته بود ولی این سیاست همزمان با آزادسازی خرید و فروش ارز توسط بانک‌ها پررنگ‌تر شده است.

علاوه بر دلار بانکی، نرخ‌ها در بازار آزاد نیز بیانگر سیر صعودی است؛ نرخ دلار در بازار آزاد بعد از ابلاغ سیاست جدید ارز تک‌نرخی از 3533تومان به 3540تومان رسیده است. ضمن آنکه نرخ فروش نقدی دلار در سامانه سنا دیروز 3547تومان ثبت شده است.

 

تشویق شعب ارزی

وی با بیان اینکه بهتر است بین شعب ارزی و غیرارزی تعامل بیشتری صوررت گیرد، خواستار بر‌گزاری همایش برای رتبه‌بندی شعب ارزی و برنامه‌ریزی، معرفی و ارائه جوایز و ایجاد انگیزه برای ارتقای فعالیت ارزی و ضمانتنامه‌ها شد.

یک کارشناس بانکی نیز با‌اشاره به مشکل مدیریت تطبیق بانک‌ها گفت: در دوره تحریم‌ها با مدیریت تطبیق بانک‌های بزرگ و استانداردهای آن فاصله داشتیم و حالا این فرصت پیش آمده که مدیریت تطبیق بانک‌ها و استانداردسازی و مذاکره با بانک‌های بزرگ را با قدرت و توان و توجه بیشتری پیش ببریم.

وی اظهار کرد: بانک‌ها و کارگزاری‌های خارجی برای ایجاد رابطه کار‌گزاری در 3سال گذشته با پرسش‌هایی در حد سوالاتی در 5صفحه اکتفا می‌کردند اما اکنون با سوالات 20صفحه‌یی و با حساسیت زیاد مواجه هستیم که شرایط را سخت‌تر از گذشته کرده و باعث شده ایجاد روابط کارگزاری‌ها کاری سخت‌تر باشد.

وی با دعوت از کارکنان بانک‌ها برای مراجعه روزانه و حداقل یک‌بار به سایت‌ها، برای آگاهی از برخی اتفاقات و نوسانات در حوزه ارتباط با کارگزاری یادآور شد: به‌عنوان مثال بانک ملی در ایران اعلام می‌کند که بانک ملی هامبورگ می‌تواند بیزینس مسکو و حوالجات آن را انجام دهد که این امر بسیار برای ما مثبت است اما دو هفته بعد مدیریت بانک ملی اعلام می‌کند که بانک ملی مسکو در تحریم قرار دارد و بدین‌ترتیب نمی‌توان از نظر عملیاتی کاری انجام داد. آنچه مهم است داشتن اطلاعات به‌روز برای مشتریان است چون مشتریان می‌خواهند اطلاعات کاملی از منابع کسب ‌کنند.

 

منبع: تعادل

 
مردم ایران چقدر پول نقد دارند؟
يكشنبه ، 24 مرداد 1395 ، 09:41

هر ایرانی سال گذشته 478هزار تومان پول نقد داشته و سایر دارایی‌اش سپرده بانکی بوده است.

ادامه مطلب...
 
بانکی: پیشخوان روزنامه های یکشنبه24 مرداد 95
يكشنبه ، 24 مرداد 1395 ، 08:22

صفحه اول روزنامه های اقتصادی امروز به این مسایل می پردازد.

ادامه مطلب...
 
استخدام های روز- 23 مرداد 95
يكشنبه ، 24 مرداد 1395 ، 06:53

تازه ترین استخدام های روز را اینجا ببینید.

ادامه مطلب...
 
۵ راهکار امنیتی برای بانکداری موبایلی
شنبه ، 23 مرداد 1395 ، 15:30

چند درصد از افرادی که از همراه بانک‌ها برای انجام تراکنش‌های بانکی خود استفاده می‌کنند اقدامات امنیتی لازم را در گوشی‌های هوشمند خود اعمال کرده‌اند؟

 

ادامه مطلب...
 
وضعیت طلا، سکه، ارز، بورس در پایان وقت اداری شنبه 23 مرداد
شنبه ، 23 مرداد 1395 ، 15:06

وضعیت طلا، سکه، ارز، بورس در پایان وقت اداری  شنبه 23 مرداد

ادامه مطلب...
 
راز موفقیت «پوما»؛ برترین برند محصولات ورزشی
شنبه ، 23 مرداد 1395 ، 14:49

این شرکت آلمانی که در سال ۱۹۲۴ توسط دو برادر تاسیس شد، طی نزدیک به یک قرن توانست تبدیل به نامی شناخته‌شده در جهان شود؛ به طوری که محصولات این برند در بیش از ۱۲۰ کشور جهان به فروش می‌رسد.

ادامه مطلب...
 
وام ۶۰ میلیونی مسکن شاید وقتی دیگر!
شنبه ، 23 مرداد 1395 ، 10:25

بیش از ۱۵ ماه از تصویب وام ۶۰ میلیونی مسکن و ابلاغ آن به بانک‌های تجاری گذشته، اما نه‌تنها اثری از اعطای این تسهیلات نیست بلکه حتی بانک‌ها آن را در خاطر هم ندارد.

ادامه مطلب...
 
وضعیت طلا، سکه، ارز، بورس در نیمروز شنبه 23 مرداد 95
شنبه ، 23 مرداد 1395 ، 10:15

وضعیت طلا، سکه، ارز، بورس در نیمروز شنبه 23 مرداد 95

ادامه مطلب...
 
بانکی: پیشخوان روزنامه های شنبه23 مرداد 95
شنبه ، 23 مرداد 1395 ، 09:58

صفحه اول روزنامه های اقتصادی امروز به این مسایل می پردازد.

ادامه مطلب...
 
معضل بيكاري و ضعف در سيستم هدايت شغلي
شنبه ، 23 مرداد 1395 ، 09:13

افزايش بيكاري در کشور به‌گونه‌ای پيش رفته است كه امروز با سه دسته از بيكاران مواجهيم. يعني علاوه بر بيكاري اصلي در قشر جوان، شاهد بيكاری در بین افراد میان‌سال و قشر تحصیل‌کرده كشور هستیم.

ادامه مطلب...
 
روزانه چند شاغل در کشور می‌میرند؟
شنبه ، 23 مرداد 1395 ، 08:59

با این مدل پس از تدوین برنامه و اجرای مدیران، شاهد آن هستیم که فوتی‌های ناشی از حوادث کار از ۵.۵ نفر در روز به ۴.۵ نفر رسیده است.

ادامه مطلب...
 
افزایش 12 درصدی حق بیمه تکمیلی فرهنگیان
پنجشنبه ، 21 مرداد 1395 ، 09:42

معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش اعلام کرد: برای سال 95 افزایش حق بیمه بیش از 12 درصد نخواهد بود و احتمالا رقم حق بیمه تکمیلی امسال حدود 17 هزار تومان باشد.

ادامه مطلب...
 
استخدام های روز- 20 مرداد 95
پنجشنبه ، 21 مرداد 1395 ، 06:34

تازه ترین استخدام های روز را اینجا ببینید.

ادامه مطلب...
 
از در و دیوار واژه بازاریابی می‌ریزد!
چهارشنبه ، 20 مرداد 1395 ، 14:46

به هر بیزنسی که فکر کنید راحت‌ترین بخشش، تولید محصول است. واقعیت این است که همه‌ی متخصصین، می‌توانند تولیدکننده باشند. اما در بازار، بیزنسی پابرجا می‌ماند که محصولش فروش کند.

 

ادامه مطلب...
 
وضعیت طلا، سکه، ارز، بورس در پایان وقت اداری چهارشنبه 20 مرداد
چهارشنبه ، 20 مرداد 1395 ، 14:12

وضعیت طلا، سکه، ارز، بورس در پایان وقت اداری چهارشنبه 20 مرداد
ادامه مطلب...
 
وضعیت طلا، سکه، ارز، بورس در نیمروزچهارشنبه 20 مرداد 95
چهارشنبه ، 20 مرداد 1395 ، 12:13

وضعیت طلا، سکه، ارز، بورس در نیمروزچهارشنبه 20 مرداد 95

ادامه مطلب...
 
تبانی بانکداران برای کاهش نرخ سود
چهارشنبه ، 20 مرداد 1395 ، 11:56

مسئولان بانک مرکزی در حالی از برنامه دوباره کاهش نرخ سود بانکی خبر می‌دهند که هنوز برخی از موسسات اعتباری خود را ملزم به رعایت نرخ‌های سود قبلی مصوب شورای پول و اعتبار نمی‌دانند.

ادامه مطلب...
 
پرطرفدارترین شغل کشور چیست؟
چهارشنبه ، 20 مرداد 1395 ، 11:07

کارشناسان عقیده دارند در ایران زیرساخت‌ها و ملزومات کافی برای هدایت شغلی افراد وجود ندارد، از اینرو حتی اگر استعدادیابی نیز انجام شود، افراد نسبت به آینده شغلی که انتخاب می‌کنند اطلاع چندانی به دست نخواهند آورد.

ادامه مطلب...
 
بدهی بانک‌ها به بانک مرکزی چقدر است؟
چهارشنبه ، 20 مرداد 1395 ، 11:03

بانکی دات آی آر: بدهی بانک‌های تجاری در سال گذشته حدود 12 درصد یافته است. بدهی بانک‌ها به بانک مرکزی به بیش از 83 هزار میلیارد تومان رسید .

 

بر اساس آخرین گزارش ارائه‌شده از سوی بانک مرکزی بانک‌های تجاری تا پایان سال گذشته بیش از 26 هزار میلیارد تومان به بانک مرکزی بدهی داشتند . بدهی بانک‌های تخصصی نیز تا پایان همین دوره زمانی بیش از 57 هزار میلیارد تومان گزارش شده است .

 

میزان بدهی بانک‌های تجاری با بانک مرکزی در سال گذشته نسبت به مدت مشابه سال قبل کاهشی در حدود 12 درصد را نشان می‌دهد این در حالی است که میزان بدهی بانک‌های تخصصی به بانک مرکزی در همین دوره زمانی افزایشی در حدود 2.5 درصد را تجربه کرده است .

 

یکی از مهم‌ترین دلایل بدهکار شدن بانک‌ها به بانک مرکزی ، تکلیف بانک‌ها به پرداخت تسهیلات تکلیفی است . پیش‌ازاین ولی‌الله سیف، رییس‌کل بانک مرکزی نیز تأکید کرده بود بانک مرکزی عامل ابلاغ تسهیلات تکلیفی به بانک‌هاست و از طرف دیگر مسئولیت کنترل حساب بانک‌ها نزد بانک مرکزی را برای بدهکار نشدن بر عهده دارد .

 

به‌این‌ترتیب در این میانه بانک مرکزی دچار تضاد مسئولیت شده است زیرا ازیک‌طرف به بانک تکلیف می‌کند تسهیلات با نرخ سود پایین بپردازد و از طرف دیگر بانک‌ها را به علت اضافه برداشت و بدهکار شدن جریمه می‌کند .

 

کارشناسان بر این اعتقادند که جز حمایت‌های بانک مرکزی از بانک‌ها برای بازپرداخت تعهدات ضروری دولت عوامل دیگری نیز در شکل‌گیری و حتی افزایش این بدهی مؤثرند . ازجمله این عوامل می‌توان به تطابق نداشتن زمانی در تسویه شبکه چکاوک و همچنین پوشش بانک مرکزی برای تأمین منابع کوتاه‌مدت بانک‌ها اشاره کرد .

 

بر اساس این گزارش بررسی‌ها نشان می‌دهد حجم بدهی بانک‌ها به بانک مرکزی در سال‌های گذشته با نوسان‌هایی جدی همراه بوده و دولت‌ها در بسیاری موارد تلاش کرده‌اند نسبت به کاهش حجم تسهیلات تکلیفی اقدام کنند اما این مهم تاکنون رخ نداده است. سهم تسهیلات تکلیفی بزرگ‌ترین سهم در شکل‌گیری بدهی‌های کلان بانک‌ها به بانک مرکزی است. نمودار زیر وضعیت بدهی‌های بانک‌های تجاری و تخصصی به بانک مرکزی را در دو دهه گذشته نمایش می‌دهد.

 

 

منبع : بانک مرکزی

 

 
استخدام های روز- 19 مرداد 95
چهارشنبه ، 20 مرداد 1395 ، 06:18

تازه ترین استخدام های روز را اینجا ببینید.

ادامه مطلب...
 
تمام جراحی‌های پیوند اعضا رایگان شد
سه شنبه ، 19 مرداد 1395 ، 14:54

معاون درمان وزارت بهداشت گفت: از اول شهریور ماه تمامی هزینه‌های پیوند اعضا توسط وزارت بهداشت و بیمه‌های پایه پرداخت خواهد شد.

 

ادامه مطلب...
 
جایگاه کارآفرینی در ایران
سه شنبه ، 19 مرداد 1395 ، 14:14

برخی فعالان عرصه‌های صنعت و کسب‌وکار پول که البته تعدادشان هم کم نیست، شاهد ابراز علاقه مردم به این افراد بوده‌اند، خود را به نحوی شبیه آن افراد می‌کنند تا جایگاه مناسبی در جامعه برای خود دست‌وپا کنند.

 

ادامه مطلب...
 
وضعیت طلا، سکه، ارز، بورس در پایان وقت اداری سه شنبه 19 مرداد
سه شنبه ، 19 مرداد 1395 ، 14:14

وضعیت طلا، سکه، ارز، بورس در پایان وقت اداری سه شنبه 19 مرداد

ادامه مطلب...
 
کارمندان بانک‌ها دریافت وام از منابع قرض‌الحسنه را حق خود می‌دانند
سه شنبه ، 19 مرداد 1395 ، 12:45

هر روز در مورد منابع قرض‌الحسنه بانک‌ها درخواستی مطرح می‌شود. یک روز برای کمک هزینه ازدواج، روز دیگر برای به کمک زندانیان و غیره. اما نباید این موضوع را فراموش کرد که بانک‌ها مؤسسات خیریه نیستند.

 

ادامه مطلب...
 
وضعیت طلا، سکه، ارز، بورس در نیمروزسه شنبه 19 مرداد 95
سه شنبه ، 19 مرداد 1395 ، 10:55

وضعیت طلا، سکه، ارز، بورس در نیمروزسه شنبه 19 مرداد 95

ادامه مطلب...
 
کارمندان موسسه ثامن‌الحجج در بانک پارسیان استخدام می‌شوند
سه شنبه ، 19 مرداد 1395 ، 10:45

بانکی دات آی آر: قرار است کارمندان موسسه ثامن‌الحجج در بانکی که عهده‌دار تسویه‌حساب با طلبکاران این موسسه شده، استخدام شوند.

پس از مشکلات زیادی که شرکت تعاونی اعتبار ثامن‌الحجج برای سپرده‌گذاران به وجود آورد، کارکنان این موسسه هم نگران بودند که به‌صورت خودسرانه اخراج شوند. آن‌ها بارها در مقابل دفاتر این موسسه تجمع کردند و از مسئولان خواستند به حال آن‌ها فکری کنند.

 

پس از مدت‌ها، بالاخره مسئولان تصمیم گرفتند این اشخاص در بانک پارسیان که عهده‌دار تسویه‌حساب بدهی و وصول مطالبات موسسه ثامن‌الحجج شده است، استخدام شوند.

 

غلامحسین محسنی اژه‌ای سخنگوی قوه قضاییه دراین‌باره گفت: تعدادی از افراد شاغل در این موسسه بازنشسته بودند و شرایط استخدام در جای دیگر ندارند. برخی از این افراد هم امکان جذب در بانک عامل را دارند که تاکنون 1500 نفر از آن‌ها شناسایی شده و قرار است طبق قانون آزمونی برای ورود آن‌ها گرفته شود و آن‌هایی که واجد شرایط هستند در بانک عامل یا سایر جاها به کار گرفته شوند.

گفتنی است بانک پارسیان ماه‌هاست با مجوز و دستور بانک مرکزی عهده‌دار پرداخت بدهی سپرده‌گذاران و جمع‌آوری اقساط موسسه ثامن‌الحجج از گیرندگان وام شده است.

 

منبع: خبرآنلاین

 
جوایز بانک پاسارگاد برای تیم ملی کشتی ایران
سه شنبه ، 19 مرداد 1395 ، 09:42

بانکی دات آی آر: بانک پاسارگاد به عنوان تنها حامی کشتی کشور، در راستای ایفای مسئولیت های اجتماعی خود، تیم ملی کشتی جمهوری اسلامی ایران را برای اعزام به مسابقات المپیک 2016 بدرقه کرد.

در مراسمی که در روز 17 مرداد 1395 با حضور رییس فدراسیون کشتی، کشتی‌گیران تیم ملی آزاد و فرنگی، اعضای کادر فنی، مدیرعامل بانک‌پاسارگاد، اعضای هیأت‌مدیره و مدیران این بانک و همچنین اصحاب رسانه، در محل خانه کشتی برگزار شد، تیم ملی با دعای خیر و آرزوی کسب افتخارات ارزشمند، به مسابقات المپیک اعزام شد.

در این مراسم دکتر رسول خادم ضمن قدردانی از توجه و همراهی بانک‌پاسارگاد به عنوان تنها حامی ورزش کشتی کشور، گفت: امیدوارم کشتی‌گیران بتوانند با کسب نتایج درخشان دل مردم ایران را شاد کنند. از بانک‌پاسارگاد به عنوان حامی مالی کاروان کشتی ایران تشکر می‌کنم. این بانک همواره پشتیبان تیم ملی کشتی کشور بوده‌است.

همچنین در بخشی دیگر از مراسم، دکتر مجید قاسمی مدیرعامل بانک‌پاسارگاد، ضمن آرزوی موفقیت برای قهرمانان تیم ملی کشتی گفت: کشتی ایران ریشه در تاریخ چند هزار ساله این مرز و بوم و مرام پهلوانی دارد. زمانی‌که سیر تحول ورزش کشور را مرور می‌کنیم متوجه می‌شویم، امروز وضعیت کشتی کم نظیر است.

وی خطاب به کشتی‌گیران اعزامی به ریو گفت: شما یک فرصت بزرگ تاریخی پیش‌رو دارید تا این موفقیت را به ملت ایران تقدیم کنید و ایرانیان نیز این فرصت را دارند که در المپیک، در یکی از فنی‌ترین و اخلاقی‌ترین رشته‌ها قهرمان شوند. این یکی از آرزوهای ماست و قطعاً شما این توفیق را خواهید داشت. تنها توکلتان به خدا باشد.

در این مراسم همچنین تعدادی از کشتی‌گیران تیم ملی به نمایندگی از سایرین، از توجه و حمایت دلسوزانه بانک پاسارگاد تشکر کردند. در این راستا علی بیات سرپرست تیم کشتی آزاد، در جملاتی خطاب به دکتر قاسمی مدیرعامل بانک‌پاسارگاد گفت: از اینکه دست نوازش بر سر کشتی‌گیران می‌کشید، سپاسگزارم. بی‌شک این کشتی‌گیران با انگیزه بهتری در این مسابقات حاضر خواهند شد. بچه‌های ما قدرشناس هستند و زحمات شما را هیچ‌گاه فراموش نخواهند کرد.

سپس دکتر قاسمی از کشتی‌گیران و اعضای کادر فنی کشتی آزاد و فرنگی خواست دست در دست هم با ندای یا زهرا(س) عزم خود را برای کسب بهترین نتیجه در المپیک نشان دهند.

در ادامه اعضای تیم‌ ملی کشتی با اهدای یک جلد کتاب "افتخار در افتخار" که برای اولین بار در خانه کشتی رونمایی شد و همچنین لوح تقدیر و دوبنده‌ای با امضای تمام المپیکی‌ها از دکتر قاسمی و مسئولان بانک پاسارگاد تجلیل کردند.

گفتنی است بانک‌پاسارگاد به عنوان تنها حامی کشتی کشور، با واریز مبلغ 200 میلیون ریال برای هر یک از قهرمانان و اعضای کادر فنی و همچنین مبلغ 100 میلیون ریال برای سایر عوامل تیم اعزامی، در صورت مدال‌آوری در مسابقات المپیک جوایز زیر را برای تیم ملی در نظر گرفته‌است:

 

برای هر کشتی‌گیر آورنده مدال طلا، به نیت چهارده معصوم، تعداد 140 عدد سکه بهار آزادی

برای هر کشتی‌گیر آورنده مدال نقره، به نیت چهارده معصوم، تعداد 140 عدد نیم سکه بهار آزادی

برای هر کشتی‌گیر آورنده مدال برنز، به نیت چهارده معصوم، تعداد 140 عدد ربع سکه بهار آزادی

به ازای برترین مدال دریافت شده از سوی قهرمان تیم‌ملی، در هر رشته، به سرمربی معادل تعداد سکه دریافتی کشتی‌گیر اعطاء خواهد شد.

به ازای برترین مدال دریافت شده از سوی قهرمان تیم ملی، در هر رشته، به مربی مربوطه معادل نصف سکه دریافتی کشتی‌گیر اعطاء خواهد شد.

جهت سایر عوامل مدیریتی و همراهان تیم اعم از سرپرست، پزشک، ماساژور و ... نیز جوایز متعددی درنظر گرفته شده‌است.

 

 

منبع: روابط‌ عمومی بانک‌پاسارگاد

 
بانک‌های بزرگ اروپایی با ما کار نمی‌کنند
سه شنبه ، 19 مرداد 1395 ، 09:27

بانکی دات آی آر: رییس سازمان انرژی اتمی بانک‌های بزرگ اروپایی تحت‌فشار آمریکا با بانک‌های ایرانی کار نمی‌کنند.

علی‌اکبر صالحی در دومین مراسم کانون حرفه‌ای رسانه گفت به دستور رئیس‌جمهور عملیات اجرایی ساخت دو نیروگاه هسته‌ای جدید با 10 میلیارد دلار سرمایه‌گذاری آغاز خواهد شد.

صالحی با اشاره به تلاش غربی‌ها برای اعمال فشارها و تهدیدهای مختلف بر هیات مذاکره‌کننده ایرانی افزود مشکل غربی‌ها با تسلیحات، اقتصاد، فن‌آوری، تجارت یا حتی علم ما نیست بلکه مشکل غربی‌ها با ملت ایران، نگرانی از انتشار پیام انقلاب اسلامی به جهان است.

رئیس سازمان انرژی اتمی گفت ما با انقلابمان جهان‌بینی، فلسفه سیاسی، زندگی و شیوه حکمرانی جدیدی را به دنیا ارائه کردیم.

وی افزود 37 سال گذشته نشان داد که این فلسفه جدید می‌تواند کارآمد باشد و در برابر توفان‌ها مقاومت کند و بایستد.

صالحی گفت آمریکا تکلیفش را با رقبای بالقوه‌اش روشن کرده است درحالی‌که می‌بیند یک کشور در برابرش ایستاده است و این چالشی سیاسی است که در خلأ ایجاد نمی‌شود و نیازمند تولید محتوا و اندیشه است.

رئیس سازمان انرژی اتمی با تقدیر از رسانه ملی به‌ویژه شبکه‌های خبری پرس تی وی،‌ العالم و هیسپان تی وی افزود رسانه ملی با امکانات محدود در مقایسه با شبکه‌های خارجی بسیار خوب درخشیده است اما اقدامات صورت گرفته کم است و صدای ما باید رساتر در جهان شنیده شود.

صالحی تأکید کرد در این زمینه نیاز به‌شتاب جدی‌تری داریم و آمریکا هم نگران این است که محتوای تولیدات جمهوری اسلامی ایران به گوش جهانیان برسد.

وی با مهم خواندن نگاه خداجویی و خداپسندانه در کار خبرنگاران گفت خبرنگاران در انعکاس مطالبشان باید بر اساس منافع ملی و تأمین امنیت ملی عمل کنند.

صالحی افزود خبرنگاران باید ضمن امانت‌داری باید به‌گونه‌ای خبر را منتشر کنند که مردم امیدوار شوند و اخبار آنان باعث ایجاد نشاط و امید در جامعه شود.

رئیس سازمان انرژی اتمی گفت درست است که در مقایسه با برخی کشورها ما از نظر صنعتی کمی عقب هستیم و از نظر اقتصادی هم به خاطر برخی مسائل، کمی مشکل‌داریم اما باید بدانیم که راهمان را درست انتخاب کرده‌ایم.

صالحی با بیان اینکه با اجرای برجام غنی‌سازی و تولید آب‌سنگین در کشور همچنان حفظ شده است افزود موضوع مازاد آب‌سنگین تولیدی ایران هم در حال حاضر در دستور کار فروش است و صنعت هسته‌ای هم در حال فعالیت خوبی قرار دارد؛ بنابراین منتقدین منصف باشند و به مصالح ملی فکر کنند.

رئیس سازمان انرژی اتمی بااین‌حال گفت بانک‌های بزرگ اروپایی با فشار آمریکا فعلاً‌ با ما کار نمی‌کنند.

صالحی افزود صنعت هسته‌ای صنعتی بسیار حساس است و باید در آن دقت ویژه‌ای صورت گیرد تا مشکلی پیش نیاید.

در این مراسم همچنین معاون مطبوعاتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به‌سرعت تحولات در صنعت فن‌آوری اطلاعات و رسانه گفت این مسئله نشان می‌دهد که نیاز به روزآمدی داریم تا بتوانیم منشأ اثر باشیم.

حسین انتظامی افزود تشویق و توسعه انجمن‌های تخصصی روزنامه‌نگاری به تقویت هویت عمومی خبرنگاران در رشد حرفه‌ای آنان کمک می‌کند.

وی با تأکید بر بازتعریف ساختارها برای ایجاد امنیت شغلی خبرنگاران و اهل رسانه گفت سیاست بیمه‌ای وزارت ارشاد در همین چارچوب در چند سال گذشته به اجرا درآمد.

 

 

منبع: اکونیوز

 
بانکی: پیشخوان روزنامه های سه شنبه19 مرداد 95
سه شنبه ، 19 مرداد 1395 ، 08:40

صفحه اول روزنامه های اقتصادی امروز به این مسایل می پردازد.

ادامه مطلب...
 
استخدام های روز- 18 مرداد 95
سه شنبه ، 19 مرداد 1395 ، 06:11

تازه ترین استخدام های روز را اینجا ببینید.

ادامه مطلب...
 
وضعیت طلا، سکه، ارز، بورس در پایان وقت اداری دوشنبه 18 مرداد
دوشنبه ، 18 مرداد 1395 ، 15:07

وضعیت طلا، سکه، ارز، بورس در پایان وقت اداری دوشنبه 18 مرداد

ادامه مطلب...
 
وزارت اقتصاد دیگر هیچ مدیر بانکی برکنار نمی‌شود
دوشنبه ، 18 مرداد 1395 ، 13:32

بانکی دات آی آر: معاون بانک،‌ بیمه و شرکت‌های دولتی وزیر اقتصاد با بیان اینکه مشکلی در زمینه دریافتی‌های مدیرعامل بانک تجارت وجود ندارد، گفت: دور برکناری مدیران بانکی به پایان رسیده است.

 

حسین قضاوی ‌(معاون بانک، بیمه وزیر اقتصاد) درباره سرنوشت رئیس بانک تجارت که برخی رسانه‌ها اقدام به انتشار برخی جزئیات فیش حقوقی منسوب به وی کرده بودند، توضیح داد: در بررسی‌هایی که ما در زمینه فیش حقوقی مدیران بانکی انجام داده‌ایم، متوجه شدیم که فیش حقوقی وی هیچ مشکلی نداشته است و در نتیجه احتمال استعفا یا برکناری وی وجود ندارد.

 

او در پاسخ به این سوال که آیا در جریان بررسی‌های وضعیت دریافتی‌های مدیران بانکی ممکن است دور برکناری مدیران ادامه داشته باشد؟ گفت: خیر، برکناری مدیران بانکی به هیچ وجه ادامه نخواهد داشت.

 

در ماه‌های گذشته و در جریان رسیدگی دولت به محتویات دریافتی‌های مدیران برخی بانک‌ها، تعدادی از آن‌ها از جمله مدیرعامل بانک صادرات، ‌ ملت و بانک رفاه استعفا کرده یا برکنار شدند و در هفته‌های پیش نیز چنین گمانه‌زنی‌هایی درباره مدیرعامل بانک تجارت مطرح شده بود.

 

 

منبع: ایسنا

 
جزئیات توافق جدید بانکی تهران-باکو
دوشنبه ، 18 مرداد 1395 ، 11:54

بانکی دات آی آر: بانک‌های مرکزی ایران و آذربایجان بر سر ایجاد بستر و زمینه لازم برای روابط کارگزاری بین شبکه‌های بانکی دو کشور با هدف گسترش مناسبات بازرگانی و اقتصادی دو کشور توافق کردند.

امروز و در حاشیه سفر رییس‌جمهور کشورمان به باکو، روسای کل دو بانک مرکزی ضمن تایید و تاکید بر لزوم استفاده از سوییچ ملی دو کشور، توافق کردند سیستم‌های کارتخوان دو کشور برای رفاه تجار و گردشگران متصل شوند. بر همین اساس اولین نشست فنی برای فراهم کردن مقدمات کار حداکثر تا دو هفته آینده بین بخش‌های ذیربط در دو بانک مرکزی برگزار می‌شود.

همچنین بر اساس این سند، مقرر شد طرفین ضمن تشکیل کمیته مشترک بانکی، حسابی تحت عنوان حساب مخصوص در دفاتر هریک از بانک‌های مرکزی دو کشور به نام طرف مقابل برای تسهیل در تسویه مبادلات بانکی افتتاح کنند.

گفتنی است، براساس این یادداشت تفاهم، بانک‌های مرکزی دو کشور بررسی‌های لازم را برای اعطای مجوز تاسیس شعبه به بانک‌های ایرانی و آذری در سرزمین‌های یکدیگر به عمل می آورند و نسبت به ارایه خدمات فنی و آموزشی به یکدیگر برای انطباق فعالیت‌های بانکی با آخرین روش‌ها و استانداردهای روز جهانی اقدام می‌کنند.

سند یادداشت تفاهم همکاری‌های بانکی بین دو بانک مرکزی پیرو ملاقات و مذاکرات دکتر سیف با همتای خود، آقای رستم اوف در تهران به امضای طرفین رسید.

 

 

منبع: اکونیوز

 
وضعیت طلا، سکه، ارز، بورس در نیمروزدوشنبه 18 مرداد 95
دوشنبه ، 18 مرداد 1395 ، 10:18

وضعیت طلا، سکه، ارز، بورس در نیمروزدوشنبه 18 مرداد 95

ادامه مطلب...
 
بانکی: پیشخوان روزنامه های دوشنبه18 مرداد 95
دوشنبه ، 18 مرداد 1395 ، 09:59

صفحه اول روزنامه های اقتصادی امروز به این مسایل می پردازد.

ادامه مطلب...
 
۷۷ درصد تسهیلات قرض‌الحسنه ۴ بانک در سال ۹۴ به کارکنانشان اعطا شد
دوشنبه ، 18 مرداد 1395 ، 09:51

بررسی صورت‌های مالی چهار بانک نشان می‌دهد، این بانک‌ها در سال 94 در مجموع 4 هزارو 246 میلیارد ریال تسهیلات قرض‌الحسنه پرداخت کرده‌اند که سهم کارکنان آنان 77.6 درصد بوده است.

 

ادامه مطلب...
 
جزئیات طرح ۱۲ ماده‌ای اشتغالی مجلس
دوشنبه ، 18 مرداد 1395 ، 09:04

33 نماینده مجلس با تهیه طرحی به دنبال ایجاد ممنوعیت جدید برای اشتغال اتباع خارجی در ایران و همچنین تعیین مسئولیت‌هایی برای ارگان‌های دولتی، شهرداری‌ها و بخش غیردولتی در جذب نیروی کار هستند.

 

ادامه مطلب...
 
استخدام های روز- 17 مرداد 95
دوشنبه ، 18 مرداد 1395 ، 06:10

تازه ترین استخدام های روز را اینجا ببینید.

ادامه مطلب...
 
وضعیت طلا، سکه، ارز، بورس در پایان وقت اداری یکشنبه 17 مرداد
يكشنبه ، 17 مرداد 1395 ، 15:06

وضعیت طلا، سکه، ارز، بورس در پایان وقت اداری یکشنبه 17 مرداد

ادامه مطلب...
 
شش هزار مشتری در یک سال؛ موفقیتی برای استارت‌آپ هندی
يكشنبه ، 17 مرداد 1395 ، 14:53

به محض رسیدن به فرودگاه به پانسیونی که دانشگاه برایم تعیین کرده بود رفتم، دیدم اصلا نمی‌توانم محیطش را تحمل کنم. در و دیوار کثیف، سقف کوتاه، سرویس بهداشتی تهوع‌آور، اتاق‌ها کوچک و این شد که همان موقع تصمیم را گرفتم؛ اینجا نمی‌مانم!

 

ادامه مطلب...
 
وضعیت طلا، سکه، ارز، بورس در نیمروزیکشنبه 17 مرداد 95
يكشنبه ، 17 مرداد 1395 ، 10:17

وضعیت طلا، سکه، ارز، بورس در نیمروزیکشنبه 17 مرداد 95

ادامه مطلب...
 
فرق تورم با گرانی به زبان ساده
يكشنبه ، 17 مرداد 1395 ، 10:10

یک کارشناس اقتصادی در یادداشتی به این پرسش پاسخ داده است که «تورم چه فرقی با گرانی دارد؟».

ادامه مطلب...
 
چگونه خلبان هواپیمای مسافربری شویم؟
يكشنبه ، 17 مرداد 1395 ، 09:25

نبود اطلاع‌رسانی دقیق در زمینه تحصیل در رشته خلبانی موجب شده است بسیاری از چگونگی ورود به این رشته اطلاع کافی نداشته باشند.

ادامه مطلب...
 
بانکی: پیشخوان روزنامه های یکشنبه17 مرداد 95
يكشنبه ، 17 مرداد 1395 ، 08:12

صفحه اول روزنامه های اقتصادی امروز به این مسایل می پردازد.

ادامه مطلب...
 
استخدام های روز- 16 مرداد 95
يكشنبه ، 17 مرداد 1395 ، 06:50

تازه ترین استخدام های روز را اینجا ببینید.

ادامه مطلب...
 
وضعیت طلا، سکه، ارز، بورس در پایان وقت اداری شنبه 16 مرداد
شنبه ، 16 مرداد 1395 ، 14:41

وضعیت طلا، سکه، ارز، بورس در پایان وقت اداری شنبه 16 مرداد

ادامه مطلب...
 
شرط تعیین تکلیف سپرده‌گذاران کلان ثامن‌الحجج
شنبه ، 16 مرداد 1395 ، 13:58

بانکی دات آی آر: مدیرعامل بانک پارسیان از ارائه بسته پیشنهادی خبر داد که در صورت عملی شدن آن، تکلیف سپرده‌گذاران کلان تعاونی اعتباری ثامن الحجج بزودی مشخص خواهد شد.

 

کورش پرویزیان که بانک تحت مسئولیت وی عاملیت اجرای تعهدات تعاونی اعتباری ثامن الحجج را بر عهده دارد، درباره آخرین وضعیت تعیین تکلیف سپرده‌گذاران این تعاونی به ویژه سپرده‌های کلان و چند ۱۰۰ میلیونی و زمان پایان آن توضیح داد: بانک پارسیان پیشنهاداتی را در رابطه با رسیدگی به شرایط سپرده‌های کلان و آنچه که باقی مانده به مراجع تصمیم‌گیری ارائه کرده است که اگر در دستور کار قرار گیرد در فاصله زمانی بسیار کوتاهی این بانک توانایی حل و فصل مسایل باقی مانده را خواهد داشت.

 

وی با بیان اینکه بانک پارسیان تنها اجرا کننده ابلاغیه‌های بانک مرکزی است، ادامه داد: البته در این رابطه باید دولت بانک مرکزی را مورد حمایت قرار دهد تا بتواند با کمک دستگاه‌های قضایی و امنیتی، پیشنهادات ارائه شده و سایر سیاستها لازم را اجرایی کند.

 

مدیرعامل بانک پارسیان همچنین آخرین آمار از رسیدگی به پرونده سپرده‌گذاران را اعلام کرد و گفت: تاکنون یک میلیون و ۳۵۰ هزار سپرده از سوی بانک پارسیان تعیین تکلیف شده و ۹۰ هزار حساب متعلق به ۴۵ هزار نفردیگر باقی مانده است که سپرده‌های کلان را نیز شامل می شود.

 

آنطور که پرویزیان عنوان کرد بانک مرکزی تاکنون حدود ۲۰۰۰ میلیارد تومان خط اعتباری برای پرداخت وجوه سپرده‌گذاران ثامن الحجج به بانک پارسیان پرداخت کرده است.

 

ثامن الحجج از آن موسسات غیرمجازی بود که از اواسط سال گذشته مسایل مالی و ساختاری آن به اوج رسیده و با مشکلاتی در پرداخت وجوه سپرده‌گذاران روبرو شد. بانک مرکزی و دستگاه‌های قضایی تصمیم به واگذاری تعهدات این تعاونی به بانک پارسیان گرفته و از نیمه بهمن ماه سال گذشته رسما تعیین تکلیف سپرده‌گذاران این تعاونی به صورت مرحله‌ای آغاز شد.

 

 

منبع: خبرآنلاین

 
مدیران و بانکداران بانک پاسارگاد، عضو انجمن اهدای عضو شدند
شنبه ، 16 مرداد 1395 ، 13:50

بانکی دات آی آر: مدیران و بانکداران بانک‌پاسارگاد، عضو انجمن اهدای عضو شدند و کارت اهدای عضو دریافت کردند.

 

مدیران و بانکداران بانک‌ پاسارگاد در همایش سراسری خود، میزبان مدیرعامل، قائم‌مقام مدیرعامل و جمعی از اعضای انجمن اهدای عضو ایرانیان بودند.

 

در این همایش که به طور منظم به منظور بررسی عملکرد و تبیین برنامه‌های بانک‌ پاسارگاد برگزار می‌شود، کتایون نجفی‌زاده مدیرعامل انجمن اهدای عضو ایرانیان ضمن ارایه توضیحات جامع در خصوص وضعیت کشور در زمینه وقوع مرگ‌ مغزی، شرایط بیماران نیازمند و جایگاه کشور در خصوص میزان اهدای عضو، فرهنگ‌سازی و آگاه ساختن مردم از اثرات مثبت این اقدام ارزشمند را الزامی دانست.

 

وی در بخشی دیگر از سخنان خود با اشاره به عملکرد شایسته بانک‌پاسارگاد در این زمینه گفت: بانک‌پاسارگاد در این مدت، همکاری بسیار تنگاتنگ و صمیمانه‌ای با انجمن اهدای عضو داشته‌ است. از اقدامات این بانک در این زمینه می‌توان به تأمین فضای انجمن، تأمین مکان دبیرخانه‌ی انجمن اهدای عضو، برگزاری جشنواره ۱۸۰ ثانیه‌ای بانک‌پاسارگاد با موضوع اهدای عضو، حمایت از تولید آثار هنری و پروژه‌های فرهنگی در این زمینه، ارایه‌ی راهکارهای عملی برندینگ و کمک به اجرای آن‌ها، ارایه‌ی راهکارهای عملی جذب منابع مالی و کمک به اجرای آن‌ها، تکمیل فرم درخواست کارت اهدای عضو در شعبه‌های بانک، برگزاری نخستین سمپوزیوم بین‌المللی فرهنگ‌سازی اهدای عضو، کمک به ساخت و تجهیز مراکز جامع فراهم‌آوری و پیوند اعضا در کشور، کمک به تأمین ترابری هوایی چرخه‌ی اهدای عضو و ... اشاره کرد.

 

پس از ارایه توضیحات مدیرعامل و قائم‌مقام انجمن اهدای عضو ایرانیان، کلیه مدیران و بانکداران بانک‌ پاسارگاد ضمن اعلام آمادگی برای انجام این کار ارزشمند، کارت اهدای عضو را دریافت کردند.

 

 

منبع: ایسنا

 
کاسبی در سکوت: خزان کسب و کار در هزارتوی بازار بزرگ
شنبه ، 16 مرداد 1395 ، 12:10

بازار بزرگ تهران ماههاست آرام است، خبری از رونق و جنب و جوش قدیمی‌اش نیست.کاسبان فقط برای دلخوشی کرکره حجره‌ها را بالا می‌برند و سکوتی عمیق،اوج ساعات کاری را در هزارتوی بازار در بر گرفته است.

ادامه مطلب...
 
وضعیت طلا، سکه، ارز، بورس در نیمروزشنبه 16 مرداد 95
شنبه ، 16 مرداد 1395 ، 10:28

وضعیت طلا، سکه، ارز، بورس در نیمروزشنبه 16 مرداد 95

ادامه مطلب...
 
کار تابستانی دختر اوباما
شنبه ، 16 مرداد 1395 ، 09:51

دختر رئیس‌جمهور آمریکا در یکی از رستوران‌های غذایی دریایی در امریکا، به عنوان  گارسون و صندوق‌دار کار می‌کند.

ادامه مطلب...
 
اعلام زمان پرداخت مابه‌التفاوت حقوق بازنشستگان
شنبه ، 16 مرداد 1395 ، 08:59

معاون فنی و درآمد سازمان تأمین اجتماعی گفت: مابه‌التفاوت ناشی از افزایش 14 درصدی حقوق سال 95 بازنشستگان و مستمری‌بگیران تأمین اجتماعی روز 27 مرداد به حساب آنان واریز خواهد شد.

ادامه مطلب...
 
دستور رهبری برای ایجاد شورای فقهی در بانک مرکزی
شنبه ، 16 مرداد 1395 ، 08:28

بانکی دات آی آر: یک عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام از دستور مقام معظم رهبری برای ایجاد شورای فقهی به عنوان یک رکن اصلی در بانک مرکزی خبر داد.

 

غلامرضا مصباحی مقدم در صفحه اینستاگرام خود نوشت: مقام معظم رهبری اخیرا مرقوم کردند که شورای فقهی به عنوان یک رکن اصلی در بانک مرکزی ایجاد شود که این موضوع باعث خواهد شد که دیدگاه مردم نسبت به سود بانکی مشروع شود.

شورای فقهی بانک مرکزی پیش از این عمدتا جنبه مشورتی داشته است.

 

 

منبع: ایسنا

 

 
بانکی: پیشخوان روزنامه های شنبه16 مرداد 95
شنبه ، 16 مرداد 1395 ، 08:02

صفحه اول روزنامه های اقتصادی امروز به این مسایل می پردازد.

ادامه مطلب...
 
چه خبره این همه پول؟!
پنجشنبه ، 14 مرداد 1395 ، 12:14

ماشین‌های گران‌قیمت سوار می‌شوند و خانه‌هایشان را در بهترین نقطه‌ی شهر می‌گیرند. جمعه به جمعه مسافرت‌شان به جا است؛ در هر شهری یک ویلا دارند و خوش می‌گذرانند.

ادامه مطلب...
 
استخدام های روز- 13 مرداد 95
پنجشنبه ، 14 مرداد 1395 ، 06:31

تازه ترین استخدام های روز را اینجا ببینید.

ادامه مطلب...
 
بزرگترین بدهکار بانکی دستگیر شد
چهارشنبه ، 13 مرداد 1395 ، 14:27

مدیرعامل بانک سپه از دستگیری یکی از بزرگترین بدهکاران بانکی با رقم بدهی یک‌هزار و ۵۰۰ میلیارد ریالی خبر داد.

ادامه مطلب...
 
وضعیت طلا، سکه، ارز، بورس در پایان وقت اداری چهارشنبه 13 مرداد
چهارشنبه ، 13 مرداد 1395 ، 14:05

وضعیت طلا، سکه، ارز، بورس در پایان وقت اداری چهارشنبه 13 مرداد

ادامه مطلب...
 
دست‌فروشی عشق و رسالت من است!
چهارشنبه ، 13 مرداد 1395 ، 10:49

«علی شمسی» یکی از دست‌فروش‌های جوان خیابان ولیعصر است که خاطرات روزانه‌اش را در صفحه اینستاگرم خود می‌نویسد. با این دست‌فروش جوان همراه شدیم.

ادامه مطلب...
 
وضعیت طلا، سکه، ارز، بورس در نیمروزچهارشنبه 13 مرداد 95
چهارشنبه ، 13 مرداد 1395 ، 10:12

وضعیت طلا، سکه، ارز، بورس در نیمروزچهارشنبه 13 مرداد 95

ادامه مطلب...
 
چالش آب یخ پس از دو سال نتیجه داد
چهارشنبه ، 13 مرداد 1395 ، 09:39

چالش آب یخ (Ice Bucket Challenge) دو سال پیش در شبکه‌های اجتماعی مانند فیسبوک و اینستاگرام شروع شد و تصاویر افرادی که سطلی از آب و یخ را روی سر خود می‌ریختند، به سرعت در فضای اینترنت پخش شد.

ادامه مطلب...
 
توافق بانک مرکزی و سازمان حسابرسی بر سر صورت‌های مالی بانک‌ها
چهارشنبه ، 13 مرداد 1395 ، 08:54

بانکی دات آی آر: مدیرکل نظارت بر بانک‌ها و موسسه‌های اعتباری بانک مرکزی از توافق این بانک با وزارت امور اقتصادی و دارایی و سازمان حسابرسی برای رسیدگی به صورت‌های مالی و چگونگی ارائه گزارش حسابرس مستقل و بازرس قانونی و ابلاغ اجرای مفاد آن به بانک‌های عامل خبر داد.

 

«عباس کمرئی» افزود: بر اساس این توافق‌نامه، همه موسسه‌های اعتباری موظف‌اند صورت‌های مالی ابلاغی موضوع بخشنامه 25 بهمن سال 94 بانک مرکزی را حداکثر تا تاریخ 30 مردادماه امسال، همراه با رسیدگی و اظهارنظر حسابرس در اختیار بانک مرکزی قرار دهند.

 

وی گفت: بر اساس این توافق‌نامه، ضرورت دارد حسابرس مستقل و بازرس قانونی مربوطه، صورت‌های مالی موسسه اعتباری تحت حسابرسی خود را طبق استانداردهای حسابرسی ایران که از سوی سازمان حسابرسی تعیین شده و نیز برمبنای الزامات بانک مرکزی، مورد رسیدگی و اظهارنظر قرار دهند.

 

وی تاکید کرد که این صورت‌های مالی، در مجامع عمومی موسسه‌های اعتباری، مبنای تصمیم‌گیری قرار دارد.

 

این توافق‌نامه را بانک مرکزی به مدیران عامل بانک‌های مربوطه ابلاغ و تاکید کرده که تا پایان وقت اداری شنبه 16مردادماه فرصت دارند، نسبت به ارائه برنامه جدید برگزاری مجمع عمومی به بانک مرکزی، بر اساس صورت‌های مالی حسابرسی شده در این توافق، اقدام کنند.

 

این ابلاغیه به بانک‌های صادرات، ملت، تجارت، سینا، رفاه کارگران، کشاورزی، پست‌بانک، صنعت و معدن، ملی، سپه، مسکن، توسعه تعاون و توسعه صادرات ارسال شده است.

 

 

منبع: ایرنا

 
بانکی: پیشخوان روزنامه های چهار شنبه13 مرداد 95
چهارشنبه ، 13 مرداد 1395 ، 08:27

صفحه اول روزنامه های اقتصادی امروز به این مسایل می پردازد.

ادامه مطلب...
 
استخدام های روز- 12 مرداد 95
چهارشنبه ، 13 مرداد 1395 ، 06:14

تازه ترین استخدام های روز را اینجا ببینید.

ادامه مطلب...
 
وضعیت طلا، سکه، ارز، بورس در پایان وقت اداری سه شنبه 12 مرداد
سه شنبه ، 12 مرداد 1395 ، 15:03

وضعیت طلا، سکه، ارز، بورس در پایان وقت اداری سه شنبه 12 مرداد

ادامه مطلب...
 
حذف امکان کارت به کارت از سایت بانک ملی
سه شنبه ، 12 مرداد 1395 ، 13:25

بانکی دات آی آر: برای عضویت در سامانه بام، مشتریان باید ابتدا با مراجعه به یکی از شعب بانک ملی ایران، خدمات دریافت پیامک از طریق تلفن همراه را فعال کرده و سپس با مراجعه به وب سایت بانک ملی ایران اقدام به عضویت در این سامانه کنند.


بانک ملی ایران از امروز امکان انتقال کارت به کارت مستقیم را از تارنمای خود حذف کرد و به این ترتیب این انتقال‌ها تنها از طریق سامانه بانکداری الکترونیک (بام) امکان پذیر است.

 

بر اساس تصمیم اداره کل عملیات بانکی بانک ملی ایران و برای افزایش امنیت و آرامش بیشتر مشتریان، امکان انتقال کارت به کارت مستقیم از طریق وب سایت این بانک از دوازدهم مرداد ماه غیرفعال شده است.

 

بر این اساس امکان انتقال وجه به این شیوه با سهولت و امنیت بیشتر از طریق سامانه جدید بانک ملی ایران( بام) فراهم است و متقاضیان می‌توانند با مراجعه به سایت بانک و عضویت در سامانه هوشمند بام با امنیت بیشتر از این خدمت بانکی و دیگر مزیت‌های سامانه بانکداری الکترونیک بانک ملی ایران بهره‌مند شوند.

 

برای عضویت در سامانه بام، مشتریان باید ابتدا با مراجعه به یکی از شعب بانک ملی ایران، خدمات دریافت پیامک از طریق تلفن همراه را فعال کرده و سپس با مراجعه به وب سایت بانک ملی ایران اقدام به عضویت در این سامانه کنند.

 

منبع: ایرنا

 
کلاه‌برداری ده‌ها میلیاردی یک موسسه از 70 هزار مشهدی با جعل اسناد بانکی و سپرده‌گذاری واهی
سه شنبه ، 12 مرداد 1395 ، 12:09

طی چند روز آینده، ده‌ها میلیارد تومان به سپرده‌گذاران تعاونی منحله بدر توس پرداخت می‌شود.

ادامه مطلب...
 
CRMیعنی چه؟
سه شنبه ، 12 مرداد 1395 ، 11:51

نرم‌افزار CRM سه دپارتمان بازاریابی، فروش و پشتیبانی را به هم وصل می‌کند. محیطCRM ، محیطی است که افراد هر سه دپارتمان، اطلاعات‌شان درباره مشتری را به اشتراک می‌گذارند.

 

ادامه مطلب...
 
وضعیت طلا، سکه، ارز، بورس در نیمروزسه شنبه 12 مرداد 95
سه شنبه ، 12 مرداد 1395 ، 10:12

وضعیت طلا، سکه، ارز، بورس در نیمروزسه شنبه 12 مرداد 95

ادامه مطلب...
 
بانک مرکزی ارزش ۲۲ ارز بانکی را کاهش داد
سه شنبه ، 12 مرداد 1395 ، 09:51

بانکی دات آی آر: بانک مرکزی امروز سه‌شنبه نرخ بانکی ۲۲ ارز را کاهش داد و نرخ دولتی دلار را ثابت نگه داشت.

 

بانک مرکزی امروز (سه شنبه) نرخ ۳۹ ارز عمده را اعلام کرد که بر اساس آن نرخ ۲۲ ارز از جمله پوند انگلیس نسبت به دیروز کاهش یافت، دلار آمریکا به همراه ۹ ارز دیگر ثابت ماندند و ارزش هفت ارز افزایش داشتند.

 

هر دلار آمریکا ۳۰ هزار و ۹۵۹ ریال، هر پوند انگلیس با ۱۸۵ ریال کاهش ۴۰ هزار و ۸۳۷ ریال و هر یورو با افزایش سه ریالی نسبت به روز گذشته، ۳۴ هزار و ۵۸۴ ریال ارزش گذاری شد.

 

فرانک سوییس ۳۱,۹۹۱ ریال، یکصد روپیه نپال ۲۸,۹۸۲ ریال، یک هزار وون کره جنوبی ۲۷,۹۱۰ ریال، یکصد تنگه قزاقستان ۸,۷۹۱ ریال، افغانی افغانستان ۴۵۲ ریال و بولیوار جدید ونزوئلا ۳,۱۱۲ ریال ارزش گذاری شدند که همگی افزایش داشتند.

 

همچنین کرون سوئد ۳,۶۰۵ ریال، کرون نروژ ۳,۶۴۷ ریال، درهم امارات متحده عربی ۸,۴۳۰ ریال، دینار کویت ۱۰۲,۶۳۳ ریال، یکصد روپیه پاکستان ۲۹,۵۳۵ ریال، دلار هنگ کنگ ۳,۹۹۰ریال، ریال عمان ۸۰,۴۱۳ ریال، دلار کانادا ۲۳,۵۸۰ ریال، راند آفریقای جنوبی ۲,۲۲۴ ریال، لیر ترکیه ۱۰,۳۵۴ ریال و روبل روسیه ۴۶۳ ریال قیمت گذاری شدند که نسبت به دیروز کاهش یافتند.

 

ریال قطر ۸,۵۰۲ ریال، دلار استرالیا ۲۳,۳۴۰ ریال، دینار بحرین ۸۲,۰۴۶ ریال، دلار سنگاپور۲۳,۰۵۱ ریال، ۱۰ روپیه سریلانکا ۲,۱۲۲ ریال، دینار لیبی ۲۲,۳۱۹ ریال، یوان چین ۴,۶۵۹ ریال، یکصد بات تایلند ۸۹,۰۰۵ ریال، منات آذربایجان ۱۹,۳۵۶ ریال و رینگیت مالزی ۷,۶۴۵ ریال ارزش گذاری شدند که در مقایسه با روز قبل کاهش قیمت را پشت سر گذاشتند.

 

همچنین کرون دانمارک ۴,۶۴۹ ریال، روپیه هند ۴۶۴ ریال، یکصد ین ژاپن ۳۰,۱۸۰ ریال، یکصد دینار عراق ۲,۶۵۱ ریال، لیر سوریه ۱۴۴ ریال، ریال سعودی ۸,۲۵۶ ریال، یکصد درام ارمنستان ۶,۴۹۹ ریال، یک هزار روبل بلاروس ۱,۵۴۱ ریال، سومونی تاجیکستان ۳,۹۳۵ ریال در سیستم بانکی قیمت گذاری شدند که نسبت به دیروز ثابت ماند

منبع: مهر
 
دفترچه‌های بیمه حذف می‌شوند
سه شنبه ، 12 مرداد 1395 ، 09:15

دفترچه‌های بیمه همانند چک‌های سفیدی بود که در اختیار بیمه‌شدگان قرار می‌گرفت و مطمئناً با حذف این دفترچه‌ها هزینه‌های اضافی نیز حذف خواهد شد.

ادامه مطلب...
 
بانکی: پیشخوان روزنامه های سه شنبه12 مرداد 95
سه شنبه ، 12 مرداد 1395 ، 07:35

صفحه اول روزنامه های اقتصادی امروز به این مسایل می پردازد.

ادامه مطلب...
 
استخدام های روز- 11 مرداد 95
سه شنبه ، 12 مرداد 1395 ، 06:33

تازه ترین استخدام های روز را اینجا ببینید.

ادامه مطلب...
 
قانون 502030 :بودجه‌بندی به روش مینیمال‌ها
دوشنبه ، 11 مرداد 1395 ، 17:27

قانون  502030 (بخوانید پنجاه، بیست، سی) به شما کمک می‌کند که درآمدتان را سهمیه‌بندی کنید، هر آنچه ضروری و غیرضروری است را خرید کنید، در آخر هم پس‌اندازی برای روز مبادا داشته باشید.

ادامه مطلب...
 
وضعیت طلا، سکه، ارز، بورس در پایان وقت اداری دوشنبه 11 مرداد
دوشنبه ، 11 مرداد 1395 ، 14:45

وضعیت طلا، سکه، ارز، بورس در پایان وقت اداری دوشنبه 11 مرداد

ادامه مطلب...
 
وضعیت طلا، سکه، ارز، بورس در نیمروزدوشنبه 11 مرداد 95
دوشنبه ، 11 مرداد 1395 ، 09:58

وضعیت طلا، سکه، ارز، بورس در نیمروزدوشنبه 11 مرداد 95

ادامه مطلب...
 
بانکی: پیشخوان روزنامه های دوشنبه11 مرداد 95
دوشنبه ، 11 مرداد 1395 ، 09:36

صفحه اول روزنامه های اقتصادی امروز به این مسایل می پردازد.

ادامه مطلب...
 
اعلام نظر شوراي نگهبان درباره لايحه كاهش ساعات كار بانوان
دوشنبه ، 11 مرداد 1395 ، 09:11

به نظر شوراي نگهبان، لايحه كاهش ساعات كار بانوان شاغل داراي شرايط خاص ایراد شرعی دارد.

ادامه مطلب...
 
دستور رییس جمهور: تعویق آزمون استخدامی دستگاه‌های اجرایی
دوشنبه ، 11 مرداد 1395 ، 08:44

این دستور روحانی، در پی اعلام خبر برگزاری آزمون جامع استخدامی و عناوین شغلی و سهمیه های تبعیض آمیز جنسیتی در نظر گرفته شده توسط دستگاه های اجرایی صادر شد.

ادامه مطلب...
 
استخدام های روز-10 مرداد 95
دوشنبه ، 11 مرداد 1395 ، 06:32

تازه ترین استخدام های روز را اینجا ببینید.

ادامه مطلب...
 
وضعیت طلا، سکه، ارز، بورس در پایان وقت اداری یکشنبه 10 مرداد
يكشنبه ، 10 مرداد 1395 ، 15:16

وضعیت طلا، سکه، ارز، بورس در پایان وقت اداری یکشنبه 10 مرداد

ادامه مطلب...
 
سه مانع اصلی احیای روابط بانکی ایران
يكشنبه ، 10 مرداد 1395 ، 15:14

بانکی دات آی آر: در حالی که پس از برجام تحریم دلاری آمریکا علیه ایران مانع برقراری روابط بانکی ایران با کشورهای دیگر شده، طی هفته‌ها و ماه‌های اخیر دو مانع دیگر نیز به آن اضافه شده‌اند که عبارتند از: خروج انگلیس از اتحادیه اروپا و مطرح شدن نام ترامپ در انتخابات آمریکا.

رویترز طی گزارشی نوشت رأی مردم انگلیس به خروج از اتحادیه اروپا و مطرح‌شدن نام دونالد ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا تلاش‌های کشورهای غربی برای تشویق بانک‌های بین‌المللی مردد به همکاری با ایران را فلج کرده است.

ابهامات موجود مانع عمده‌ای بر سر راه تلاش تهران برای جذب سرمایه‌گذاری خارجی و احیای اقتصاد خود بوده است. این ابهامات به آینده سیاسی و اقتصادی انگلیس، احتمال روی کار آمدن دونالد ترامپ، از مخالفان توافق هسته‌ای، در آمریکا، و همچنین این مسئله برمی‌گردد که اگر بانک‌های غربی با ایران همکاری کنند، به نقض تحریم‌های دولت آمریکا متهم خواهند شد یا نه.

بر اساس توافق، تحریم‌های مالی غرب علیه ایران به‌صورت رسمی در ماه ژانویه برداشته شده، اما هنوز بانک‌های بزرگ غربی با ایران همکاری نمی‌کنند و تنها تعدادی مؤسسه مالی کوچک خارجی هستند که با ایران همکاری دارند.

یک مقام ارشد ایرانی گفت، تهران در حال بررسی گزینه‌های جایگزین است. «تا زمانی که بانک‌های مهم اروپایی تمایلی به بازگشت به ایران ندارند، تهران به کار با بانک‌ها و مؤسسات کوچک ادامه خواهد داد».

وی افزود «برآورد ما این است که این فضای مبهم و غیرشفاف تا چند سال ادامه خواهد داشت. ما در حال مذاکره با بسیاری کشورها و عمدتاً چین، روسیه و کشورهای آفریقایی هستیم تا همکاری‌های بانکی‌مان را با هدف حل مشکلات بانکی و مالی موجود گسترش دهیم».

بانک‌های آمریکایی همچنان از همکاری با ایران ممنوع هستند. بانک‌های اروپایی نیز با مشکلات عمده‌ای مواجه‌اند که از جمله می‌توان به مقررات منع معاملات دلاری با ایران از طریق سیستم مالی آمریکا اشاره کرد.

بعد از جریمه‌های سنگینی که بانک‌ها متحمل شدند، از جمله جریمه 9 میلیارد دلاری بانک بی‌ان‌پی پاریبای فرانسه، آنها از همکاری با ایران واهمه دارند.

انگلیس می‌گوید، همچنان متعهد به برطرف کردن نگرانی‌های بانک‌هاست، در حالی که خزانه‌داری آمریکا اظهار می‌دارد، مانع از تجارت قانونی در ایران نخواهد شد. اما مقامات ایرانی و بانکداران خارجی معتقدند زلزله سیاسی در انگلیس پس از رفراندوم ماه گذاشته، حواس لندن و دیگر پایتخت‌های اروپایی را مشغول خود کرده و امکان بروز رکود در اقتصاد انگلیس موجب شده تا بانک‌ها حتی بیشتر از گذشته احتیاط به خرج دهند.

یک مقام دیگر ایرانی گفت «نگرانی از تبعات خروج انگلیس از اتحادیه اروپا موجب شده تا انگلیس و دیگر کشورهای اروپایی در زمینه تعامل با ایران محتاط‌تر عمل کنند».

یک مقام دیگر ایرانی که نخواست نامش فاش شود، گفت، با توجه به قول دونالد ترامپ مبنی بر پاره کرده توافق هسته‌ای، اگر وی به کاخ سفید راه یابد، تلاش‌های تهران را با پیچیدگی بیشتری مواجه خواهد ساخت.

«بانک‌های مهم اروپایی نگران نتیجه انتخابات آمریکا هستند. یک مقام یک بانک آلمانی اخیراً به ما گفته که آنها نمی‌توانند ریسک تعامل با ایران را به جان بخرند، به‌خصوص در شرایطی که ترامپ یکی از کاندیداهای ریاست جمهوری آمریکاست.»

 

 

منبع: اکونیوز

 

 
یک ایرانی، سردسته شبکه جعل گذرنامه در تایلند
يكشنبه ، 10 مرداد 1395 ، 12:19

با نمایش گذرنامه‌های یک جاعل ایرانی دستگیرشده در حومه بانکوک که به دلیل مهارت در جعل گذرنامه در این کشور به «دکتر» معروف شده بود، بار دیگر نام تایلند به‌عنوان مرکز جعل گذرنامه‌های باکیفیت برای گانگسترها، شورشی‌ها، پناهندگان و کارگران مهاجر مطرح شد.

ادامه مطلب...
 
وضعیت طلا، سکه، ارز، بورس در نیمروزیکشنبه 10 مرداد 95
يكشنبه ، 10 مرداد 1395 ، 11:23

وضعیت طلا، سکه، ارز، بورس در نیمروزیکشنبه 10 مرداد 95

ادامه مطلب...
 
دولت تعیین نرخ بر اساس عرضه و تقاضا را پذیرفت
يكشنبه ، 10 مرداد 1395 ، 11:09

بانکی دات آی آر: به گفته رئیس کل بانک مرکزی بانک‌ها می‌توانند مستقیما در بازار آزاد به خرید و فروش ارز دست بزنند؛ به این ترتیب به نظر می‌رسد بانک مرکزی خود را برای برداشتن گام نهایی در مسیر یکسان‌سازی نرخ ارز آماده می‌کند.

 

ولی‌اله سیف روز گذشته در نشست كارگروه تسهيل و رفع موانع توليد خراسان رضوي از ابلاغ دستورالعمل و ضوابط اجرایی خرید و فروش ارز توسط بانک‌ها بر اساس ارز آزاد در هفته جاری خبر داد. به گفته وي «اين اقدام، گامي در جهت تحقق پيش نيازهاي يكسان سازي نرخ ارز محسوب مي شود».

 

رئیس کل بانک مرکزی در توضیح دستورالعملی که بزودی به بانک‌ها ابلاغ می‌شود، گفت: «بانك‌ها مجاز مي‌شوند ارز آزاد مشتري را تحويل گرفته و نسبت به خريد و فروش آن اقدام كنند. همچنين صادر كنندگان مي‌توانند ارز حاصل از صادرات خود را به بانك بفروشند يا سپرده‌گذاري كنند.»

 

محدودیت در خرید و فروش ارز به ویژه ارز حاصل از صادرات یکی از مواردی بود که فعالان بخش خصوصی همواره از آن انتقاد می کردند و کارشناسان هم آن را یکی از موانع یکسان‌سازی نرخ ارز می دانستند.

 

حال به نظر می رسد با ابلاغ این دستورالعمل در هفته جاری، اقتصاد کشور یک گام دیگر به رهایی از آفت چند نرخی بودن ارز نزدیک می‌شود.

 

کارشناسان معتقدند ابلاغ دستورالعمل خرید و فروش ارز در بازار آزاد به بانک‌ها در واقع به این معناست که دولت، تعیین قیمت ارز بر اساس مکانیزم بازار و تناسب عرضه و تقاضا را به رسمیت شناخته است.

 

از سوی دیگر با مجاز شدن خرید و فروش ارز توسط بانک‌ها، منابع ارزی کشور و بانک‌ها افزایش می‌یابد و همچنین مبادلات ارزی از سمت بازار ارز به سمت سیستم بانکی حرکت می‌کند. با این مجوزشبکه بانکی  از این پس بازیگر اصلی بازار ارز می‌شود و این چارچوب مثبتی برای ایجاد ثبات در بازار ارز خواهد بود. منابع تجهیز شده با نرخ مناسب و برای اهداف سیستم بانکی و بانک مرکزی قابل تخصیص است.

 

به گفته کارشناسان یکی از زیرساخت‌های موردنیاز برای یکسان‌سازی، هماهنگی با دستگاه‌های دولتی از جمله وزارت صنعت، معدن و تجارت است تا تعداد اقلام کالایی که تأمین ارز آن با ارز متقاضی انجام می‌شود، افزایش یابد. افزایش تعداد کالاهای وارداتی که با ارز متقاضی وارد می‌شوند، به این خاطر است که پس از اعلام یکسان‌سازی نرخ ارز، نگرانی نسبت به افزایش قیمت کالاهای وارداتی به وجود نیاید.

 

تمایل وزارت صنعت به حذف ارز مبادله‌ای

این تصمیم در حالی از سوی بانک مرکزی به بانک ها ابلاغ خواهدشد که چندی پیش، معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت گفته بود: «ارز مبادلاتی را باید از نظام تجارت خارجی کشور حذف کرد و تک نرخی شویم.»

 

ولی الله افخمی راد در تشریح روند حذف ارز مبادله ای گفته بود: «هم اکنون که سرعت حذف دریافت‌کنندگان ارز مبادلاتی بیشتر شده است، حتی واردکنندگان هم اعتراض خاصی نداشته‌اند و به همین دلیل به نظر می‌رسد این سیاست از سوی دولت بدرستی در حال اجرا است؛ اما در مورد کاهش واردات نیز باید به این نکته اشاره کرد که هر چه ارز مبادلاتی بیشتری را به واردکنندگان عرضه کنیم؛ حجم واردات غیرضرور به کشور افزایش می‌یابد بنابراین به نظر می‌رسد یکی از دلایل افزایش حجم قاچاق هم، همین ارز مبادلاتی است. فهرست اسامی کالاهایی که باید از دریافت ارز مبادلاتی محروم شوند، به صورت مداوم به بانک مرکزی ارایه می‌شود و مدام در طول هفته، یک تا حتی ده کالا را برای حذف دریافت ارز مبادلاتی به بانک مرکزی معرفی می‌کنیم، همانطور که گفتم امیدواری من این است که همین فردا، ارز مبادلاتی را از چرخه تجارت خارجی حذف کنیم اما به هرحال سیاستگذاری ارزی کشور در دست بانک مرکزی است و بنابراین ما فقط پیشنهاد می‌دهیم.»

 

 

منبع: خبرآنلاین

 
جزئیات بیمه تکمیلی فرهنگیان اعلام شد
يكشنبه ، 10 مرداد 1395 ، 09:33

100 درصد هزینه‌ درمان و داروی بیماران خاص و صعب العلاج و تمام هزینه درمان نازایی پرداخت می‌شود عمل جراحی فرهنگیان، بدون پرداخت هزینه‌ انجام می‌شود.

ادامه مطلب...
 
اخراج 2850 کارمند مایکروسافت
يكشنبه ، 10 مرداد 1395 ، 09:05

سال گذشته 7400 نیرو که عمدتاً از بخش موبایل بودند از مایکروسافت اخراج شدند و امسال تنها چیزی که مشخص‌شده این است که 900 نفر از 2850 نیرو از بخش فروش محصولات نرم‌افزاری خواهند بود.

ادامه مطلب...
 
یک ایرانی اولین زن برنده جایزه جامعه ریاضیات اروپا
يكشنبه ، 10 مرداد 1395 ، 08:37

دکتر سارا زاهدی، ریاضیدان جوان ایرانی و استاد دانشگاه KTH (موسسه سلطنتی فناوری) سوئد موفق به کسب جایزه جامعه ریاضیات اروپا (EMS) در سال ۲۰۱۶ شد.

ادامه مطلب...
 
بانکی: پیشخوان روزنامه های یکشنبه10 مرداد 95
يكشنبه ، 10 مرداد 1395 ، 08:16

صفحه اول روزنامه های اقتصادی امروز به این مسایل می پردازد.

ادامه مطلب...
 
چرا کاهش نرخ سود هم کمکی به بورس نکرد؟
پنجشنبه ، 7 مرداد 1395 ، 12:22

کاهش نرخ سود سپرده‌ها و تسهیلات بانکی برخلاف تبلیغات عده‌ای و پیش‌بینی عده‌ای دیگر، تأثیری بر ورود جریان نقدینگی به بازار سهام نداشت و سپرده‌گذاران ترجیح دادند با وجود کاهش نرخ‌ها همچنان پولشان را در بانک‌ها نگه دارند.

ادامه مطلب...
 
استخدام های روز- 6 مرداد 95
پنجشنبه ، 7 مرداد 1395 ، 06:12

تازه ترین استخدام های روز را اینجا ببینید.

 

ادامه مطلب...
 
معرفی شغل موش‌گیری: موش‌ بگیریم یا طاعون؟
چهارشنبه ، 6 مرداد 1395 ، 15:45

طاعون در عرض 4 سال توانست 50 میلیون نفر از مردم اروپا را بکشد. در پایان سال 1350 جمعیت اروپا از 80 میلیون به 30 میلیون نفر رسید.

 

ادامه مطلب...
 
وضعیت طلا، سکه، ارز، بورس در پایان وقت اداری چهار شنبه 6 مرداد
چهارشنبه ، 6 مرداد 1395 ، 14:20

وضعیت طلا، سکه، ارز، بورس در پایان وقت اداری چهار شنبه 6 مرداد

ادامه مطلب...
 
نخستین بانک عامل ایرانی در طرح ابتکار شکوفایی شهری
چهارشنبه ، 6 مرداد 1395 ، 13:57

بانکی دات آی آر: بانک شهر، به عنوان نخستین بانک عامل ایرانی در طرح ابتکار شکوفایی شهری از سوی برنامه اسکان بشر ملل متحد(un-habitat) برگزیده شد.


دکتر حسین محمد پورزرندی در مراسم افتتاح نخستین دفتر منطقه‌ای طرح ابتکار شکوفایی شهری در ایران که با حضور اعضای برنامه اسکان بشر ملل متحد(یو ان هبیتت)، استاندار و شهردار قزوین، رئیس کمیسیون اصل نود مجلس و مدیرعامل بانک شهر افتتاح شد، گفت: بانک شهر، امروز در همه شهرها نقش مهمی در توسعه زیرساخت شهری، به ویژه حمل و نقل عمومی داشته است و مردم در کلانشهرهای بزرگ شاهد خدمات بانک شهر هستند.

 

وی با اشاره به انعقاد تفاهم‌نامه با برنامه اسکان بشر سازمان ملل متحد، گفت: در این تفاهم‌، بانک شهر به دلیل سوابق درخشان خود در حوزه خدمات شهری به عنوان بانک عامل شکوفایی شهری انتخاب شد و قرار است تا با ایجاد صندوق جهانی شکوفایی شهری، امکان توسعه خدمات برای 45کشور فراهم شود.

 

مدیرعامل بانک شهر، اظهار کرد: شهرهای امروز برای انجام امور خود با مشکلات زیادی در تامین منابع خود مواجه هستند و بانک شهر افتخار دارد بتواند به عنوان بانک عامل در رفع این مشکلات، با ایجاد صندوق جهانی شکوفایی شهری تاثیرگذار باشد.

 

به گفته وی، برای اولین بار است که یک بانک ایرانی به عنوان بانک عامل این طرح انتخاب شده است و راه‌اندازی این صندوق موجب می‌شود تا با سایر نهادهای بین‌المللی وارد مذاکره شویم و منابع مالی مورد نیاز برای رفع مشکلات شهرها را فراهم کنیم.

 

پورزرندی خاطر‌نشان کرد: با ایجاد این صندوق، مدیریت جایزه جهانی نیز در این زمینه، به بانک شهر اختصاص می‌باید و به طور حتم حضور این بانک در عرصه‌های جهانی‌، می‌تواند برای نظام جمهوری اسلامی و سیستم بانکی حائز اهمیت باشد.

 

در ادامه این مراسم، مرتضی خامی، رئیس هیات‌مدیره بانک شهر نیز با اشاره به خدمات این بانک در عمران و آبادی شهرها اظهار کرد: برای همراهی با نظام بانکداری در کشور، حضور در عرصه‌های بین‌المللی بسیار مهم است و یو ان هبیتت و عاملیت صندوق ابتکار شکوفایی شهری، فرصت مناسبی است تا علاوه بر حضور موفق در این عرصه، خدمات مورد نیاز شهرها به آنان ارائه شود.

 

به گفته وی، تا کنون هیچ سازمان، بانک و نهاد دولتی  در ایران موفق به این کار نشده است و امیدواریم بانک شهر در انجام امور این حوزه موفق باشد.

 

 

منبع: روابط عمومی بانک شهر

 
استخدام؛ جایزه ویژه برای مردان
چهارشنبه ، 6 مرداد 1395 ، 10:54

وضعیت این دفترچه آن‌قدر تبعیض‌آمیز بوده است که قبل از بلندشدن صدای فعالان حقوق زنان، برخی از مقامات دولتی ازجمله معاون زنان و خانواده رئیس‌جمهوری به آن اعتراض کردند.

ادامه مطلب...
 
وضعیت طلا، سکه، ارز، بورس در نیمروزچهارشنبه 6 مرداد 95
چهارشنبه ، 6 مرداد 1395 ، 10:20

وضعیت طلا، سکه، ارز، بورس در نیمروزچهارشنبه 6 مرداد 95

ادامه مطلب...
 
بانک‌ها به شفاف‌سازی علاقه ندارند
چهارشنبه ، 6 مرداد 1395 ، 09:49

الزامات بانک مرکزی نخست افشای حقوق مدیران دوم الزامات صورت‌های مالی نمونه بوده است. اکثر بانک‌ها با افشای حقوق مخالف بوده‌اند.

ادامه مطلب...
 
بانکی: پیشخوان روزنامه های چهار شنبه6مرداد 95
چهارشنبه ، 6 مرداد 1395 ، 08:23

صفحه اول روزنامه های اقتصادی امروز به این مسایل می پردازد.

ادامه مطلب...
 
استخدام های روز- 5 مرداد 95
چهارشنبه ، 6 مرداد 1395 ، 06:29

تازه ترین استخدام های روز را اینجا ببینید.

ادامه مطلب...
 
14 بانک‌ ایتالیایی خواستار همکاری با ایران
سه شنبه ، 5 مرداد 1395 ، 15:16

بانکی دات آی آر: تا به امروز 6 وزیر ایتالیایی به ایران آمده‌اند همچنین ساچه ایتالیا در تمام زمینه‌های اقتصادی برای ایران خدمات ارائه می‌کند.

مدیر عامل شرکت نمایشگاه بین‌المللی رم ایتالیا با بیان اینکه شرکت ساچه در تمام زمینه‌های اقتصادی ایرانیها را حمایت می‌کند گفت: تا به امروز ۱۴ بانک ایتالیایی خواستار همکاری با ایران شده‌اند.

 

مدیر عامل شرکت نمایشگاه بین‌المللی رم ایتالیا امروز در نشست خبری نمایشگاه ایران در این شهر در پاسخ به سؤال خبرنگار تسنیم مبنی بر شرایط وضعیت بانکی ایران با ایتالیا  در خصوص فراهم آوردن زیرساختهای لازم در خصوص مسائل بانکی برای حضور مناسب تولیدکنندگان ایرانی در این کشور اظهار کرد: در 3 سال گذشته ایتالیا در ایران بوده است و حتی پیش از توافقات هسته‌ای شرکتهای ایتالیایی به ایران آمده و به طور سالانه نمایشگاه تخصصی ایتالیا در ایران برگزار کرده‌ایم.

 

وی افزود: زمانی که به همراه نخست‌ وزیر ایتالیا  به ایران آمدیم و در حضور معاون وزیر صنعت تفاهمنامه‌ای به امضا رساندیم قرار بر این شد که ایران نیز نمایشگاه اختصاصی در رم ایتالیا برگزار کند.

 

مدیر عامل شرکت نمایشگاه بین‌المللی رم ایتالیا ادامه داد: ایتالیا اولین کشور اروپایی است که در شرایط پس از اجرای برجام میزبان ایران برای برگزاری نمایشگاه اختصاصی است که این امر تاکیدی بر اعتماد ایران و ایتالیا با یکدیگر و استراتژیک بودن این روابط است.

 

وی تاکید کرد: بر اساس اطلاعیه صورت گرفته در ایتالیا تا به امروز استقبال چشمگیری از سوی شرکتهای ایتالیایی و اروپایی برای شرکت در این نمایشگاه صورت گرفته است و ما نیز اکنون به خاطر برگزاری این نمایشگاه و استقبال صورت گرفته هیجان زده‌ایم.

 

ساچه ایتالیا در تمام زمینه‌های اقتصادی به ایرانی‌ها خدمت ارائه می‌کند

 

وی گفت: تا به امروز 6 وزیر ایتالیایی به ایران آمده‌اند همچنین ساچه ایتالیا در تمام زمینه‌های اقتصادی برای ایران خدمات ارائه می‌کند.

 

وی تاکید کرد: به هر حال برای رفع کامل مشکلات بانکی میان دو کشور نیاز به زمان بیشتری داریم اما باید از شرکت و نمایشگاه بین‌المللی ایران تشکر کرد که شرایط توسعه روابط اقتصادی میان دو کشور را ایجاد کرده است.

 

وی افزود: دنیای امروز دنیایی است بر اساس معیارهای اقتصادی و شرایط اقتصادی خود را دارد و فعالان اقتصادی از دور به قضایا نگاه می‌کنند اما وقتی که مشاهده کنند زمینه برای کار وجود دارد جلو می‌آیند و اقدامات صورت گرفته نیز در این راستا است.

 

مدیر عامل شرکت نمایشگاه بین‌المللی رم ایتالیا گفت: اتاق بازرگانی رم، استانداری لاتزیو در نقش اصلی‌ترین هدر نمایشگاه رم است و از سال 1347 و بعد از جنگ جهانی این نمایشگاه ایجاد شده است.

 

وی اظهار کرد: ما می‌دانیم که ایران فقط کشوری وارد کننده کالای مصرفی نیست بلکه زمینه‌های مناسبی برای صادرات و تولید محصولات خود دارد به همین خاطر نمایشگاه اختصاصی ایران در رم ایتالیا را یک گام اساسی برای توسعه حضور ایران در اروپا می‌دانیم.

 

مدیر عامل شرکت نمایشگاه بین‌المللی رم ایتالیا تاکید کرد: در نمایشگاه اختصاصی ایران در ایتالیا تواناییهای تولیدی و صادراتی ایران به نمایش در می‌آید و به نظر می‌رسد زمینه‌ای برای باز شدن پای اقتصاد ایران به اروپا باز شود.

 

14 بانک ایتالیایی خواستار همکاری با ایران هستند

 

وی تصریح کرد: تا به امروز 14 بانک ایتالیایی خواستار همکاری با ایران شده‌اند که این امر نیز نقش مهمی در توسعه روابط دو کشور دارد.

 

وی گفت: ما معتقدیم که ایران این قابلیت را دارد حتی بیشتر از 5 هزار متر مربع فضای نمایشگاه رم را به خود اختصاص دهد و شاهد حضور گسترده ایرانی‌ها در فضایی بالغ بر 15 هزار متر مربع باشیم.

 

مدیر عامل شرکت نمایشگاه بین‌المللی رم ایتالیا در پاسخ به سوال دیگر تسنیم مبنی بر اینکه چه محصولاتی از ایران بیشتر مد نظر و مورد توجه ایتالیاییها قرار دارد گفت: بی‌شک محصولات کشاورزی و صنایع غذایی ایران پتانسیل مناسبی برای حضور در ایتالیا دارد.

 

وی افزود: من خبر دارم که اکثر غولهای کشاورزی دنیا در کشور شما حضور دارند که این امر می‌تواند زمینه بسیار خوبی برای رشد و توسعه و گسترش بازارهای صادراتی کشور ایران  در ایتالیا باشد.

 

وی در پایان گفت: به نظر می‌رسد که در زمینه‌های دیگری از جمله پتروشیمی و تمام زمینه‌های مربوط به ساخت و ساز زمینه‌هایی برای همکاری و توسعه بیشتر ایران در ایتالیا باشد.

 

منبع: تسنیم

 
وضعیت طلا، سکه، ارز، بورس در پایان وقت اداری سه شنبه 5 مرداد
سه شنبه ، 5 مرداد 1395 ، 14:17

وضعیت طلا، سکه، ارز، بورس در پایان وقت اداری سه شنبه 5 مرداد

ادامه مطلب...
 
دستور وزیر کار درباره استخدام ۳۵۶۹ نفر
سه شنبه ، 5 مرداد 1395 ، 14:16

وزیر کار دستور جذب ۳۵۶۹ مربی حق‌التدریسی سازمان فنی و حرفه‌ای کشور را صادر کرد.

ادامه مطلب...
 
بانک مرکزی نرخ تورم تیرماه را ۹.۲ درصد اعلام کرد
سه شنبه ، 5 مرداد 1395 ، 13:37

بانکی دات آی آر: بانک مرکزی نرخ تورم در دوازده ماه منتهی به تیرماه ۱۳۹۵ نسبت به دوازده ماه منتهی به تیرماه ۱۳۹۴ را معادل ۹.۲ درصد اعلام کرد.

بانک مرکزی، خلاصه نتایج به‌دست آمده از شاخص بهای کالاها و خدمات مصرفی در مناطق شهری ایران براساس سال پایه ۱۰۰=۱۳۹۰ را به شرح زیر اعلام کرد:

 

شاخص بهای کالاها و خدمات مصرفی در مناطق شهری ایران در تیرماه ۱۳۹۵ به عدد ۲۴۲.۸‌ رسید که نسبت به ماه قبل ۰.۸ درصد افزایش یافت.

 

شاخص مذکور در تیرماه ۱۳۹۵ نسبت به ماه مشابه سال قبل معادل ۸.۱ درصد افزایش داشته است.

 

برای مشاهده خلاصه نتایج شاخص بهای کالاها و خدمات مصرفی در مناطق شهری ایران اینجا را کلیک کنید.

 

لازم به ذکر است: مرکز آمار ایران نرخ تورم منتهی به پایان تیرماه امسال را ۹ درصد اعلام کرده است.

 

 

منبع: مهر

 
بانکی: پیشخوان روزنامه های سه شنبه 5 مرداد 95
سه شنبه ، 5 مرداد 1395 ، 12:06

صفحه اول روزنامه های اقتصادی امروز به این مسایل می پردازد.

ادامه مطلب...
 
سرانجام یاهوبه قیمت 4.8 میلیارد دلار فروخته شد
سه شنبه ، 5 مرداد 1395 ، 11:44

پس از مدت‌ها کش‌وقوس تجاری، سرانجام رسماً اعلام شد هسته اصلی بیزینس یاهو به قیمت 4.8 میلیارد دلار به اپراتور مخابراتی ورایزون آمریکا فروخته شد.

ادامه مطلب...
 
وضعیت طلا، سکه، ارز، بورس در نیمروزسه شنبه 5 مرداد 95
سه شنبه ، 5 مرداد 1395 ، 10:51

وضعیت طلا، سکه، ارز، بورس در نیمروزسه شنبه 5 مرداد 95

ادامه مطلب...
 
احداث خانه‌های امن در 18 استان برای زنان
سه شنبه ، 5 مرداد 1395 ، 10:51

زنانی که به هر دلیلی مجبور می‌شوند شب در بیرون از خانه بمانند، می‌توانند با سامانه 123 اورژانس اجتماعی تماس بگیرند تا در خانه‌های امن اسکان داده شوند.

ادامه مطلب...
 
عزم جدی بانک‌ها برای کمک به بخش تولید
سه شنبه ، 5 مرداد 1395 ، 10:08

بانکی دات آی آر: رئیس‌کل بانک مرکزی با بیان اینکه تزریق تسهیلات به‌عنوان سرمایه در گردش جزو اولویت امسال بانک‌ها است گفت: پرداخت تسهیلات در ۳ ماهه اول امسال ۴۴ درصد رشد کرد.

ولی‌الله سیف با تاکید بر اینکه عزم نظام بانکی، کمک به تولید و افزایش اشتغال است گفت: با وجود مشکلات در سال جاری و تنگنای اعتباری موجود، عزم جدی نظام بانکی، استفاده از تمام ظرفیت‌های موجود برای کمک به تولید، صنعت و اشتغال است.

رئیس‌کل بانک مرکزی در دو جلسه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید و شورای گفتگوی بخش خصوصی و دولتی استان آذربایجان غربی با اشاره به موضوع اختصاص ۱۶ هزار میلیارد تومان برای ۷۵۰۰ بنگاه تولیدی کوچک و متوسط گفت: آمار تسهیلات سال گذشته به میزان ۴۱۷ هزار میلیارد است که اگر ۵۰ درصد آن را غیرتمدیدی در نظر بگیریم مبلغی بیش از ۲۰۰ هزار میلیارد تومان می‌شود و شبکه بانکی تنها با اعطای زیر ۱۰ درصد از این مبلغ می‌تواند تسهیلات ۱۶ هزار میلیارد تومانی را برای این بنگاه‌ها در نظر گیرد؛ بنابراین محدودیتی برای نظام بانکی در اعطای این تسهیلات وجود ندارد و بانک مرکزی با بخشنامه‌ای، بانک‌ها را برای انجام این کار مکلف کرده است.

رئیس شورای پول و اعتبار برگزاری جلسات مشترک کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید را زمینه‌ای برای ایجاد تفاهم بین شبکه بانکی و مسئولان استانی دانست و اظهارداشت: نظام بانکی و بنگاه‌های تولیدی هرکدام مشکلات خود رادارند و باید به تفاهم و درک مشترک در خصوص مشکلات یکدیگر برسند؛ بنابراین کارگروه‌های تسهیل و رفع موانع تولید در استان‌ها ایجاد شده تا بتوانند زمینه تفاهم را ایجاد و به شناسایی مسائل پیش رو کمک کنند.

سیف در این جلسه بر سرعت عمل نظام بانکی تاکید کرد و گفت: نظام بانکی باید فرآیند مشخص و مناسبی در خصوص اعطای تسهیلات به بنگاه‌های تولیدی کوچک و متوسط تعریف کند. بانک مرکزی نیز در این خصوص موارد چک برگشتی، مطالبات غیر جاری، عدم رعایت نسبت مالکانه و عدم وجود منابع در استان را مستثنا کرده است.

وی افزود: شرط اعطای تسهیلات به بنگاه‌های کوچک و متوسط این است که تسهیلات سرمایه در گردش به حرکت خط تولید و استمرار آن منجر شود. حرکت نیز زمانی صورت می‌گیرد که محصول تولیدی، بازار مناسب داشته باشد و بنگاه تولیدی بتواند خلق ارزش کند.

سیف اثربخشی در افزایش تولید و اشتغال را شرط لازم برای اعطای تسهیلات دانست و گفت: ظرفیت منابع و تسهیلات شبکه بانکی محدود است و باید دقت شود این منابع به بخش‌هایی اختصاص یابد که بیشترین اثربخشی را بر افزایش تولید و ایجاد اشتغال دارند.

رئیس‌کل بانک مرکزی با تاکید بر لزوم حرکت حساب شده تر نظام بانکی در سال جاری خاطرنشان کرد: سال جاری، بنا به تاکید مقام معظم رهبری سال اقدام و عمل است و ما باید در عملکرد پایان سال، شاهد رونق بنگاه‌های کوچک و متوسط در کشور باشیم.

وی با اشاره به رشد ۴۴ درصدی تسهیلات پرداختی طی سه‌ماهه اول سال نسبت به دوره مشابه سال قبل تصریح کرد: اولویت اول امسال تزریق تسهیلات به‌عنوان سرمایه در گردش برای واحدهای تولیدی است که مشکل نقدینگی دارند.

رئیس‌کل بانک مرکزی با تاکید بر نظارت دقیق بر نحوه اعطای تسهیلات در بانک‌ها گفت: بانک‌ها باید اطمینان حاصل کنند که بنگاه‌های گیرنده تسهیلات به مرحله تولید رسیده باشند و زمینه بروز سوءاستفاده گرفته شود. سیف از مسئولان استانی خواست موانع موجود را به بانک مرکزی اعلام کنند تا در جلسات آینده با مدیران عامل بانک‌ها، این موانع بحث و بررسی شود.

 

منبع: اکونیوز

 

 
استخدام های روز- 4 مرداد 95
سه شنبه ، 5 مرداد 1395 ، 06:52

تازه ترین استخدام های روز را اینجا ببینید.

ادامه مطلب...
 
هدیه؛ طرح جدید بخشودگی جرائم تأخیر بانک آینده
دوشنبه ، 4 مرداد 1395 ، 17:24

بانکی دات آی آر: به‌ دنبال استقبال گسترده از طرح «طراوت» و نتایج مثبت آن برای گیرندگان تسهیلات، طرح جدیدی با عنوان «هدیه»، از سوی بانک آینده عملیاتی شد.

شرایط پیش‌ بینی شده در طرح «هدیه» که در بازه زمانی 1395/05/01 تا یایان 1395/06/21، (مصادف با عید سعید قربان) اجرا می‌گردد، به شرح زیر می‌باشد:

بخشودگی 100 درصد جریمه تأخیر تأدیه مازاد بر نرخ معامله (حداکثر به‌ میزان مابه‌ التفاوت نرخ وجه التزام و سود تسهیلات اعطایی) در صورت تسویه کامل مطالبات، بدون توجه به نرخ سود تسهیلات، نوع تسهیلات پرداختی و پلکانی بودن جریمه تأخیر.

بخشودگی جرائم تأخیر تأدیه اقساط معوق تسهیلات اقساطی در صورت واریز یک‌ جا و به‌روز رسانی اقساط.

تسهیلات سررسید شده (با سررسید کم‌ تر از دو ماه) نیز در صورت تسویه کامل، مشمول بخشودگی جرائم تأخیر تأدیه می‌گردند.

اعمال تخفیف در نرخ سود بعد از سررسید تسهیلات اعطایی بین 1 تا 5 درصد و بسته به نرخ تسهیلات در زمان دریافت.

توجه:

اعمال تخفیف در نرخ سود بعد از سررسید، صرفاً جهت تسهیلات تسویه شده در بازه زمانی اجرای طرح هدیه بوده و به‌روز رسانی اقساط معوق، مشمول تخفیف سود بعد از سررسید نمی‌گردد.

مشتریانی که در طول اجرای طرح، به شعب بانک آینده مراجعه و به هر نحوی نسبت به تعیین تکلیف بدهی خود، اقدام نمایند؛ به میزان هر مرحله واریزی، مشمول بخشودگی جرائم تأخیر تأدیه می‌شوند.

برای کسب اطلاعات بیش‌تر، از مشتریان عزیز مشمول طرح، درخواست می‌شود؛ به شعبه محل فعالیت در بانک آینده، مراجعه فرمایند.

 

منبع: روابط عمومی بانک آینده

 

 
وضعیت طلا، سکه، ارز، بورس در پایان وقت اداری دوشنبه 4 مرداد
دوشنبه ، 4 مرداد 1395 ، 14:32

وضعیت طلا، سکه، ارز، بورس در پایان وقت دوشنبه 4 مرداد

ادامه مطلب...
 
ایجاد 150 هزار شغل جدید در سال 1395
دوشنبه ، 4 مرداد 1395 ، 13:28

معاون امور تعاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، از ایجاد بیش از ۱۵۰ هزار شغل جدید در سال ۱۳۹۵ با استفاده از ظرفیت تعاونی‌ها خبر داده است.

ادامه مطلب...
 
حمایت بانک سامان از رونق کسب‌وکارهای کوچک و متوسط
دوشنبه ، 4 مرداد 1395 ، 11:15

بانکی دات آی آر: بانک سامان در سال گذشته بیش از 19هزار میلیارد ریال سرمایه در گردش به کسب‌وکارهای کوچک و متوسط پرداخت کرده است.

 

به گزارش اداره روابط عمومی بانک سامان، دکتر رضا آقابابایی قائم‌مقام مدیرعامل ضمن اعلام این خبر اظهار داشت: یکی از اولویت‌های بانک سامان در سال 94، اعطای تسهیلات کوتاه‌مدت برای تأمین سرمایه در گردش موردنیاز بنگاه‌های کوچک و متوسط به‌منظور کمک به خروج این بنگاه‌ها از رکود و حمایت از اشتغال‌زایی بوده است.

 

آقابابایی تصریح کرد: فعالان همه بخش‌های اقتصادی شامل بازرگانی، خدمات، صنعت، مسکن و ساختمان، کشاورزی و معدن از این تسهیلات بهره‌مند شده‌اند.

 

قائم‌مقام مدیرعامل بانک سامان درباره حجم تسهیلات پرداختی به این بنگاه‌های اقتصادی گفت: پرداخت بیش از 15هزار و 752 میلیارد ریال تسهیلات به بنگاه‌های کوچک و 3 هزار و 555 میلیارد ریال تسهیلات به بنگاه‌های متوسط، بخشی از خدمات اعتباری بانک سامان در حوزه خرد و صنفی در سال گذشته بوده است.

 

آقابابایی خاطرنشان کرد: بانک سامان برای سال جاری نیز طرح‌های متنوعی برای اعطای تسهیلات به بخش‌های مختلف اقتصادی طراحی کرده که از ابتدای سال در حال انجام است.

 

گفتنی است، علاقه‌مندان می‌توانند اطلاعات بیشتر را از شعب بانک سامان در سراسر کشور دریافت کنند.

 

 

منبع: روابط عمومی بانک سامان

 
حذف یارانه ۵۰ نماینده مجلس
دوشنبه ، 4 مرداد 1395 ، 10:55

۵۰ نفر از پذیرفته شدگان جدید مجلس‌شورای‌اسلامی قبلاً یارانه دریافت می‌کردند که پس از نمایندگی، یارانه آنان حذف شد.

ادامه مطلب...
 
وضعیت طلا، سکه، ارز، بورس در نیمروزدوشنبه 4 مرداد 95
دوشنبه ، 4 مرداد 1395 ، 10:24

وضعیت طلا، سکه، ارز، بورس در نیمروزدوشنبه 4 مرداد 95

ادامه مطلب...
 
دستگیری چهار نفر در پرونده بانک ملت
دوشنبه ، 4 مرداد 1395 ، 08:46

در جریان پرونده بانک ملت چهار نفر بازداشت و چند نفر دیگر تحت تعقیب هستند البته برخی در ایران و برخی در خارج از کشور هستند.

ادامه مطلب...
 
بانکی: پیشخوان روزنامه های دوشنبه 4 مرداد 95
دوشنبه ، 4 مرداد 1395 ، 08:37

صفحه اول روزنامه های اقتصادی امروز به این مسایل می پردازد.

ادامه مطلب...
 
استخدام های روز- 3 مرداد 95
دوشنبه ، 4 مرداد 1395 ، 06:03

تازه ترین استخدام های روز را اینجا ببینید.

ادامه مطلب...
 
وضعیت طلا، سکه، ارز، بورس در پایان وقت اداری یکشنبه 3 مرداد
يكشنبه ، 3 مرداد 1395 ، 14:47

وضعیت طلا، سکه، ارز، بورس در پایان وقت اداری یکشنبه 3 مرداد

ادامه مطلب...
 
حساب بانک‌ها بازهم قرمز شد
يكشنبه ، 3 مرداد 1395 ، 13:10

بانکی دات آی آر: گرچه از میزان بدهی بانک‌ها به بانک مرکزی برای دوره‌ای تا حدی کم شد ولی نتوانستند به روند تسویه ادامه دهند و بازهم بر بدهی آنها افزوده شده است.

 

صورت‌های مالی منتشره بانک مرکزی از عملکرد بانک‌ها تا پایان اردیبهشت امسال بیانگر رشد بدهی آنها به بانک مرکزی است؛ به گونه‌ای که در دو ماهه ابتدایی امسال حدود ۶۰۰۰ میلیارد تومان به بانک مرکزی بدهکار شده‌اند و رقم این بدهی از حدود ۸۳ هزار میلیارد تومان پایان سال گذشته به بیش از ۸۹ هزار میلیارد تومان افزایش یافته است.

 

این در حالی است که تا پایان سال گذشته، مجموع بدهی بانک‌ها به بانک مرکزی به حدود ۸۳ هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان رسیده بود که گرچه نسبت به چند دوره قبل با رشد قابل توجهی همراه بود ولی نسبت به سال  ۱۳۹۳ گذشته کاهش یافته بود.

 

بانک‌ها توانسته بودند تا حدود ۲۰۰۰ میلیارد تومان از بدهی ۸۵ هزار و ۸۰۰ میلیاردی خود به بانک مرکزی را تا آخر سال ۱۳۹۴ تسویه کنند. این کاهش  بی‌تاثیر از کنترل ناشی از راه اندازی چکاوک (مبادله الکترونیک چک) در شبکه بانکی و همچنین برخورد با تخلفات انضباطی بانک‌ها نبوده است.

 

اما ظاهرا روال تازه بانک‌ها در اضافه برداشت از بانک مرکزی و خرج منابع  چندان دوام نیاورد و در دوماهه ابتدایی امسال تا سه برابر آنچه (۲۰۰۰ میلیارد تومان) حسابشان را تا آخر سال قبل تسویه کرده بودند، بدهکار و تا ۶۰۰۰ میلیارد تومان به آن اضافه کرده است تا حساب آنها نزد بانک مرکزی بازهم قرمز باقی بماند.

 

این در حالی است که حجم تسهیلات دهی بانک‌ها با توجه به تنگنای مالی که با آن درگیر هستند از جمله دلایل روی‌آوری آنها به منابع بانک مرکزی است که البته این بانک پیش‌تر نیز در این باره هشدار داده بود، چراکه اضافه برداشت بانک‌ها بر رشد پایه پولی اثرگذار بوده و می‌تواند خطری برای تاثیرگذاری بر تورم و رشد آن باشد.

 

 

منبع: ایسنا

 
بازار کار برخی مشاغل سکه شد
يكشنبه ، 3 مرداد 1395 ، 11:37

زمزمه‌هایی برای انجام جراحی بزرگ در نظام آموزشی کشور پس از چند دهه آموزش تئوریک به گوش می‌رسد و تغییر شرایط جذب بازار کار باعث شده تا امروز هزاران نفر برای کسب مهارت‌های شغلی اقدام کنند.

ادامه مطلب...
 
وضعیت طلا، سکه، ارز، بورس در نیمروزیکشنبه 3 مرداد 95
يكشنبه ، 3 مرداد 1395 ، 10:23

وضعیت طلا، سکه، ارز، بورس در نیمروزیکشنبه 3 مرداد 95

ادامه مطلب...
 
لایحه بانکداری بدون ربا در راه مجلس
يكشنبه ، 3 مرداد 1395 ، 10:09

بانکی دات آی آر: رئیس بانک مرکزی از ارسال دو لایحه قانونی، بانکداری بدون ربا و بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران در راستای طرح تحول نظام بانکی کشور به مجلس شورای اسلامی تا پایان مرداد ماه خبر داد.

ولی‌الله سیف  در خصوص برنامه‌ریزی‌های انجام شده برای تحول در نظام بانکی کشور، گفت: دو لایحه با عنوان لایحه قانونی بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران و بانکداری بدون ربا در حال آماده‌سازی است و در صورت تصویب در دولت، به مجلس ارائه خواهد شد.

رئیس بانک مرکزی، ادامه داد لوایح بانکداری بدون ربا و لایحه مربوط به بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران پیش‌بینی می‌شود که تا پایان مردادماه به مجلس ارائه شود.

وی در خصوص طرح تحول نظام بانکی کشور، گفت طرح تحول نظام بانکی، برنامه‌ای برای اصلاح نظام بانکی است و لوایح مطرح در زمینه بانکداری، در راستای طرح تحول نظام بانکی است.

نرخ ارز باید بر اساس واقعیت‌های اقتصادی تعیین شود

سیف، تشریح کرد لایحه قانون بانکداری ایران همان لایحه مربوط به بانکداری بدون ربا است.

رئیس بانک مرکزی به خانه ملت گفت باید فضای اقتصادی و سیاست‌های ارزی به نحوی باشد که نرخ ارزبر اساس واقعیت‌های اقتصادی تطبیق داده و تعیین شود.

 

 

منبع: اکونیوز

 

 

 
نگرانی کارگران از زمزمه حذف یارانه
يكشنبه ، 3 مرداد 1395 ، 09:42

درحالی‌که سبد هزینه خانوارهای کارگری نزدیک به ۳ میلیون تومان است که حقوق ۸۱۲هزارتومانی کارگران فاصله زیادی با واقعیت‌های جامعه دارد و این روزها دستمزد کارگران خیلی پایین‌تر از خط فقر است.

ادامه مطلب...
 
تنظیم تعطیلات و ساعات کار، در دستور کار
يكشنبه ، 3 مرداد 1395 ، 09:16

نتیجه نهایی این مصوبه «اصلاح و تنظیم تقویم تعطیلات کشور» خواهد بود که اولین دستاورد ملموس آن، می‌تواند «دو روزه شدن تعطیلی آخر هفته» به‌عنوان الگوی جهانی تعطیلات باشد.

ادامه مطلب...
 
بانکی: پیشخوان روزنامه های یکشنبه 3 مرداد 95
يكشنبه ، 3 مرداد 1395 ، 08:20

صفحه اول روزنامه های اقتصادی امروز به این مسایل می پردازد.

ادامه مطلب...
 
استخدام های روز- 2 مرداد 95
يكشنبه ، 3 مرداد 1395 ، 06:09

تازه ترین استخدام های روز را اینجا ببینید.

ادامه مطلب...
 
خلاصه نتیجه مجمع سالانه ۲۵ بانک و موسسه
شنبه ، 2 مرداد 1395 ، 16:38

بانکی دات آی آر: از ۲۵ بانک و موسسهایی که اقدام به برگزاری مجمع سالانه کرده‌اند مجمع ۱۰ بانک و موسسه به تنفس کشیده شد.

 

در پی اتمام سال مالی 29 اسفند سال 94 و لزوم برگزاری مجمع سالانه در فرصت 4 ماهه، اکثر شرکت‌ها و بانک‌های بزرگ در روزهای پایانی تیرماه اقدام به برگزاری این نشست سالانه با سهامداران کردند تا پرونده سال مالی قبل بسته شود.

 

در این میان با دستگیری مدیرعامل سابق بانک ملت (علی رستگار )، این صنعت با شوک تازه‌ایی روبرو شد و مجمع سالانه این بانک مشمول اصل 44 را تحت شعاع قرار داد.

 

از سوی دیگر بانک مرکزی برای برخی بانک‌ها مانند پارسیان، خاورمیانه، انصار، دی و... شروطی را تعیین کرد. تعدادی از بانک‌ها نیز به دلیل آماده نشدن صورت‌های مالی و اختلاف نظر مابین دستگاه‌های نظارتی بانک مرکزی و سازمان حسابرسی درباره نحوه تنظیم صورت‌های مالی و عدم تطبیق رویه‌های جاری با استانداردهای جهانی گزارشگری(IFRS)، نتیجه مجمع را به روزهای آینده موکول کردند.

 

از 25 بانک و موسسه‌ایی که اقدام به برگزاری مجمع سالانه کرده‌اند مجمع 10 بانک و موسسه به تنفس کشیده شد.

 

با این اوصاف درحالی طی روزهای آینده باید منتظر برگزاری مجمع سالانه بانک‌های چون ملت، صادرات و تجارت بود که اقتصاد آنلاین، خلاصه نتیجه مجامع بانک‌ها و موسسات مالی به شرح زیر است:

 

بانک تجارت: به دلیل آماده نبودن صورت‌های مالی به تنفس کشیده شد

 

بانک ملت: با تصویب سهامداران دو هفته به تنفس کشیده شد

 

بانک صادرات: به دلیل به حد نصاب نرسیدن حاضرین به تنفس کشیده شد

 

بانک پارسیان: 50 ریال تقسیم سود

 

بانک پاسارگاد: 160 ریال تقسیم سود

 

بانک خاورمیانه: 250 ریال تقسیم سود

 

بانک کارآفرین:200 ریال تقسیم سود

 

بانک سینا: دو هفته به تنفس کشیده شد

 

بانک اقتصاد نوین: بدون تقسیم سود

 

بانک قوامین: بدون تقسیم سود

 

بانک ایران زمین: به علت به حد نصاب نرسیدن سهامداران به تنفس کشیده شد

 

بانک گردشگری: بدون تقسیم سود

 

بانک دی: 120 ریال تقسیم سود

 

بانک حکمت: 50 ریال تقسیم سود

 

بانک سامان: بدون تقسیم سود

 

بانک انصار: 220 ریال تقسیم سود

 

پست بانک: به دلیل به حد نصاب نرسیدن به تنفس کشیده شد

 

بانک آینده: 137 ریال تقسیم سود

 

بانک مهراقتصاد: 60 ریال تقسیم سود

 

بانک سرمایه:به علت به حد نصاب نرسیدن سهامداران به تنفس کشیده شد

 

بانک شهر:به علت به حد نصاب نرسیدن سهامداران به تنفس کشیده شد

 

کاسپین:  به علت به حد نصاب نرسیدن سهامداران به تنفس کشیده شد

 

موسسه کوثر: به تنفس کشیده شد

 

موسسه عسکریه (ملل): 255 ریال تقسیم سود

 

موسسه رسالت: به علت به حد نصاب نرسیدن سهامداران به تنفس کشیده شد

 

 

منبع: بورس پرس

 
نتایج یک پژوهش جدید درباره شغل: 81 درصد جوانان پشت‌میزنشینی می‌خواهند
شنبه ، 2 مرداد 1395 ، 15:16

نتایج یک پرسش از دانشجویان در شرف فارغ‌التحصیلی نشان می‌دهد که خواسته اول شغلی حدود ۸۱.۲ درصد آن‌ها استخدام و پشت‌میزنشینی است.

ادامه مطلب...
 
مطالب بیشتر...
<< شروع < قبلی 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 بعدی > انتها >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL
234-60-banki.
بنر
بنر

افراد حاضر

ما 836 مهمان آنلاین داریم