بنر

بنر
آرشیو اخبار بانکی
استخدام های روز- 01 مرداد 96
يكشنبه ، 1 مرداد 1396 ، 09:05

تازه ترین استخدام های امروز را اینجا ببینید...

ادامه مطلب...
 
چطور در بداهه سخن گفتن مهارت پیدا کنیم؟
يكشنبه ، 1 مرداد 1396 ، 09:02

امشب کنفرانسی در حال برگزاری است و قرار شده رئیس شما یکی از سخنرانان را معرفی کند. چند دقیقه مانده به سخنرانی باخبر می‌شوید که رئیس‌تان مسموم شده و شما باید به جای او معرفی را انجام دهید.

 

برای آماده شدن عملا هیچ وقتی ندارید و از یک طرف هم می‌ترسید استرس کار دست‌تان بدهد. آبرو و اعتبارتان در خطر است و هیچ ایده‌ای ندارید که چه‌کار باید بکنید. خیلی از ما تجربه‌ی چنین موقعیت‌هایی را داریم. اما برای اینکه یک سخنرانی بدون برنامه اما خوب داشته باشیم، راه‌حل‌هایی هم وجود دارد.

 

در این مقاله قصد داریم توضیح بدهیم که چرا مهارت بداهه سخن گفتن این قدر مهم است. همچنین می‌خواهیم ببینیم چطور می‌شود برای این فرصت‌های لحظه آخری آماده شد.

ادامه مطلب...
 
اصابت موشک بالستیک «برکان» یمن به پالایشگاه‌های نفت عربستان
يكشنبه ، 1 مرداد 1396 ، 08:52

یگان موشکی ارتش یمن و انصارالله یک فروند موشک بالستیک دور برد «برکانh-2» را به سمت پالایشگاه‌های نفت استان «ینبع» عربستان شلیک کرد.

ادامه مطلب...
 
آداب معاشرت در محیط کار؛ ۱۵ نکته‌ای که شما را مبادی آداب نشان می‌دهد
يكشنبه ، 1 مرداد 1396 ، 08:08

رفتار غیرحرفه‌ای می‌تواند تهدیدی برای شغل شما باشد. بسیار مهم است که با آداب معاشرت در محیط کار آشنا باشید تا بتوانید حرفه‌ای رفتار کنید و در محل کار موفق باشید. البته با گذر زمان، هنجارهای مربوط به رفتارهای فردی و حرفه‌ای تغییر می‌کنند، اما اساس آداب معاشرت در محیط کار همچنان ثابت است. فراموش نکنید بیشترِ کسب‌وکارها ارتباط مستقیمی با مردم دارند و رفتارها و شیوه‌ی برخورد افراد در هر کسب‌وکار، می‌تواند باعث رشد و تفاوت آنها با سایرین شود. به نکات زیر توجه کنید تا با آداب معاشرت در محیط کار بیشتر آشنا شوید.

 


 

رفتار غیرحرفه‌ای می‌تواند تهدیدی برای شغل شما باشد. بسیار مهم است که با آداب معاشرت در محیط کار آشنا باشید تا بتوانید حرفه‌ای رفتار کنید و در محل کار موفق باشید. البته با گذر زمان، هنجارهای مربوط به رفتارهای فردی و حرفه‌ای تغییر می‌کنند، اما اساس آداب معاشرت در محیط کار همچنان ثابت است. فراموش نکنید بیشترِ کسب‌وکارها ارتباط مستقیمی با مردم دارند و رفتارها و شیوه‌ی برخورد افراد در هر کسب‌وکار، می‌تواند باعث رشد و تفاوت آنها با سایرین شود. به نکات زیر توجه کنید تا با آداب معاشرت در محیط کار بیشتر آشنا شوید.

 

۱. افراد را به یکدیگر معرفی کنید

همیشه وقتی در نقش واسطه میان چند فرد قرار می‌گیرید، آنها را به‌هم معرفی کنید. حتی اگر افراد مذکور از قبل همدیگر را می‌شناسند، باز هم از معرفی آنها غافل نشوید. این کار باعث می‌شود افراد احساس کنند که فارغ از جایگاه و موقعیتی که دارند، برای‌شان ارزش قائل هستید.

۲. دست دادن را از یاد نبرید

دست دادن، حرکت ساده‌ای است که ادب، اعتماد‌ به نفس و حسن‌نیت شما را نشان می‌دهد و روند روابط احتمالی آتی را مشخص می‌کند. در محیط‌های کاری غیررسمی، یک سلام ساده و تکان دادن سر برای برقراری ارتباط با دیگران کافی است، اما اثرات دست دادن خیلی بیشتر است.

۳. از واژه‌های «سپاسگزارم» و «لطفا» استفاده کنید

اهمیت استفاده از این واژه‌ها (یا معادل‌های آنها) بر کسی پوشیده نیست. حتی در محیط‌های غیررسمی نیز از این واژه‌ها غافل نشوید. فرستادن پیام الکترونیکی تشکر یا ایمیل قدردانی، کاری متداول است اما یک پیغام تشکر کاغذی معجزه می‌کند!

 

۴. وسط حرف دیگران نپرید

یکی از آداب معاشرت در محیط کار این است که یاد بگیرید حرف دیگران را قطع نکنید. متأسفانه بیشتر ما طاقت نداریم صحبت دیگران را کامل بشنویم و عجله داریم نظرات خودمان را سریع‌تر ابراز کنیم. کنترل این میل به‌ویژه وقتی بحث داغ می‌شود، کمی دشوار است، اما باید بدانید پریدن وسط حرف دیگران اصلا درست نیست و باعث می‌شود بی‌ادب جلوه کنید.

یادتان باشد که قاطع اما باادب باشید و از قطع صحبت‌های دیگران و تحمیل نظرات‌تان بپرهیزید.

 

۵. مراقب ادبیات و واژگان خود باشید

این روزها ادبیات کلامی و نوشتاری کمی خودمانی‌تر و غیررسمی‌تر شده است، اما باید مواظب باشید که کلمات و جملات‌تان را عاقلانه انتخاب کنید. ادبیات غیرمحترمانه و بی‌ادبانه در هر شرایطی مردود و غیرقابل‌قبول است.

یادتان باشد استفاده از ادبیات کوچه‌بازاری در موقعیت‌های رسمی اصلا درست نیست.

۶. در زمینه‌ی ارتباطات نوشتاری دقت زیادی به خرج بدهید

قبل از فرستادن هرگونه پیام متنی، آن را بازبینی کنید تا مطمئن شوید غلط املایی ندارد. با وجود امکاناتی که نرم‌افزارهای تصحیح نگارش و املا در اختیارمان می‌گذارند، وجود غلط املایی بسیار ناخوشایند است.

علاوه بر بررسی املای کلمات، سعی کنید لحن و محتوا را نیز به‌خوبی بررسی و ویرایش کنید.

 

۷. بدون اطلاع قبلی، وارد اتاق دیگران نشوید

ایجاد وقفه در کار دیگران، غیرمحترمانه است. شما حق ندارید بدون در زدن و تنها به‌دلیل باز بودن در، وارد اتاق دیگران بشوید! اگر احساس می‌کنید کاری که با طرف مقابل دارید بیش از چند دقیقه طول می‌کشد، باید از قبل برای صحبت کردن با او وقت بگیرید.

 

۸. غیبت نکنید

گاهی‌اوقات شرکت نکردن در غیبت کمی سخت است! همه گاهی‌ تمایل به غیبت کردن دارند. اما یادتان باشد که حتی غیبتی ساده و جزئی نیز شخصیت‌تان را خدشه‌دار می‌کند. صحبت کردن پشت سر کسی که در جمع حاضر نیست، بی‌ادبانه و غیرمحترمانه است.

۹. به حریم خصوصی دیگران احترام بگذارید

هرکسی در محیط کار مکالمات خصوصی نیز دارد. شاید این مکالمه در قالب تلفن یا ایمیل و … باشد، درهرحال شما اجازه‌ی دید زدن پیام‌ها یا استراق‌سمع را ندارید.

مقاله مرتبط: این چند اشتباه ساده را هرگز در محل کار مرتکب نشوید

۱۰. به دیگران کم‌محلی نکنید

وقتی شخصی به شما نزدیک می‌شود، به او توجه کنید. سلام‌وعلیکی ساده را فراموش نکنید و اگر فعلا سرتان شلوغ است، از او بخواهید چند دقیقه صبر کند.

وقتی در راهرو و … آشنایی را می‌بینید، به بهانه‌ی کمبود وقت به او بی‌محلی نکنید که اصلا بهانه و دلیل خوبی برای بی‌توجهی به دیگران نیست.

۱۱. دور بحث‌های مذهبی و سیاسی را خط بکشید

به‌هیچ‌وجه درباره‌ی این دو موضوع بحث نکنید. بهتر است عقاید و نظرات‌تان را پشت در اداره بگذارید و بعد به آنها رسیدگی کنید.

۱۲. وقت‌شناس باشید

همه‌ی ما گرفتار هستیم و سرمان شلوغ است، اما باید وقت‌شناس باشیم. وقت‌شناسی به دیگران نشان می‌دهد که برای زمان ارزش قائل هستیم. به موقع حاضر نبودن، نشانه‌ی این نیست که سرتان از دیگران شلوغ‌تر است بلکه نشانه‌ی بی‌ملاحظگی شماست.

 

۱۳. در جلسات تلفن را کنار بگذارید

وقتی در جلسه هستید، از تلفن‌تان استفاده نکنید. پیام ردوبدل نکنید، تماس نگیرید و … . این کار شما بسیار آزاردهنده و به‌منزله‌ی بی‌احترامی به سایرین است. علاوه بر اینها، باعث می‌شود که جلسه به‌خاطر از دست رفتن تمرکز افراد، طولانی‌تر بشود.

 

۱۴. بیهوده کارت ویزیت‌تان را بذل‌وبخشش نکنید

یکی دیگر از آداب معاشرت در محیط کار این است که به یاد داشته باشید به هرکس که می‌رسید، سریعا کارت ویزیت و اطلاعات تماس خود را بذل‌وبخشش نکنید. این کار کمی عجولانه به نظر می‌رسد. فقط در تماس‌های فروش این کار را بکنید و قبل از تقدیم آن، از طرف مقابل برای این کار اجازه بگیرید و در صورت امکان کارت او را نیز دریافت کنید.

 

۱۵. واقعا به صحبت‌های دیگران توجه کنید

ارتباط چشمی خود را با مخاطب حفظ کنید و تمام تلاش‌تان را برای گوش دادن به حرف دیگران به‌کار بگیرید. حواس و حافظه کوتاه مدت ما سریعا دچار فراموشی می‌شود و اغلب نمی‌توانیم تا تمام شدن صحبت دیگران صبور باشیم. دوست داریم سریع‌تر حرف طرف مقابل تمام شود و وارد بحث بعدی بشویم.

 

سعی کنید از عجله و کم‌تحملی بپرهیزید. در خلال صحبت‌های دیگران، از آنها سؤال بپرسید و نشان بدهید که به حرف‌هایشان علاقه دارید.

 
بهره‌وری چیست؟
يكشنبه ، 1 مرداد 1396 ، 07:24

بهره‌وری مفهومی جامع و به معنای كارایی و اثربخشی است. بهره‌وری نگرشی واقع گرایانه به كار و زندگی و فرهنگی است كه در آن انسان با فكر و هوشمندی، فعالیت هایش را با ارزش ها و واقعیت ها منطبق می سازد تا بهترین نتیجه را در جهت اهداف مادی و معنوی حاصل كند.

 

ادامه مطلب...
 
استخدام های روز- 31 تیر 96
شنبه ، 31 تیر 1396 ، 20:04

تازه ترین استخدام های امروز را اینجا ببینید...

ادامه مطلب...
 
اولین قدم در کاهش نرخ سود بانکی
شنبه ، 31 تیر 1396 ، 14:44

عضو هیات رئیسه اتاق بازرگانی تهران گفت: کاهش نرخ سود بانکی ممکن است اثر منفی هم داشته باشد؛ اما برای جلوگیری از اثرات منفی آن باید برنامه ریزی داشته باشیم.

 

ادامه مطلب...
 
اختیار معامله چیست و چه کاربردی در سرمایه‌گذاری دارد؟
شنبه ، 31 تیر 1396 ، 09:39

امروزه پرونده‌ی خیلی از سرمایه‌گذاران شامل سرمایه‌گذاری‌هایی مانند سرمایه‌ی مشترک،‌ سهام و اوراق بهادار است؛ با وجود این، تنوع اوراق بهاداری که در دسترس دارید همین‌ها نیستند. یکی دیگر از انواع اوراق بهادار «اختیار معامله» نام دارد. این اختیار فرصت‌های بی‌شماری را در اختیار سرمایه‌گذاران حرفه‌ای که کاربرد‌های عملی و ریسک این گروه از دارایی‌ها را درک می‌کنند، قرار می‌دهد.

ادامه مطلب...
 
فهرست خدمات اینترنتی گمرک ایران منتشر شد + جزئیات
شنبه ، 31 تیر 1396 ، 08:43

در سالهای اخیر با حرکت به سمت الکترونیکی شدن امور در گمرک ایران، خدمات گیرندگان توانسته اند از امکانات مختلف ایجاد شده از طریق سامانه‌های گمرکی استفاده کنند.

ادامه مطلب...
 
بازار بین بانکی چه نقشی در اقتصاد بازی می‌کند؟
شنبه ، 31 تیر 1396 ، 08:27

نه سال بعد از ایجاد بازار بین بانکی،موافقان و مخالفان این بازار همچنان بانک مرکزی را در پیامدها و آثاری که این بازار بر بخش پولی کشور گذاشته هم مذمت می کنند و هم تشویق.

ادامه مطلب...
 
راز خروج کشور از رکود/ آیا دولت دوازدهم توان حل معضل اشتغال را دارد؟
شنبه ، 31 تیر 1396 ، 07:49

نحوه گزینش تیم اقتصادی دولت دوازدهم، می‌تواند مهم‌ترین ملاک پیش‌روی مردم برای سنجش میزان عملیاتی بودن وعده‌های روحانی برای حل مشکلات معیشتی موجود باشد.

ادامه مطلب...
 
کلینیک بورس هم آمد
شنبه ، 31 تیر 1396 ، 07:36

کلینیک پذیرش بورس اوراق بهادار تهران به منظور ارائه خدمات کارشناسی و همراهی فنی با شرکت‌ها، ایجاد فضای مساعد برای حضور شرکت‌ها در بورس تهران و گسترش تامین مالی از طریق فروش سهام یا ابزارهای تامین مالی افتتاح شد.

 

ادامه مطلب...
 
جزئیات محاسبه‌ی اینترنت نامحدود اعلام شد
شنبه ، 31 تیر 1396 ، 07:31

سرعت‌های این طرح به سه دسته‌ی زیر یک مگابیت بر ثانیه، بین دو تا سه مگابیت بر ثانیه و بالای سه مگابیت بر ثانیه تقسیم خواهند شد. واعظی تصمیم‌گیری قطعی برای این طرح را به هفته‌ی آینده موکول کرد.

 

ادامه مطلب...
 
استخدام های روز- 28 تیر 96
سه شنبه ، 27 تیر 1396 ، 23:21

تازه ترین استخدام های امروز را اینجا ببینید...

ادامه مطلب...
 
استخدام های روز- 27 تیر 96
سه شنبه ، 27 تیر 1396 ، 00:29

تازه ترین استخدام های امروز را اینجا ببینید...

ادامه مطلب...
 
استخدام های روز- 26 تیر 96
دوشنبه ، 26 تیر 1396 ، 17:59

تازه ترین استخدام های امروز را اینجا ببینید...

ادامه مطلب...
 
آنلاین هتل رزرو کنید و از سفر خود لذت ببرید.
دوشنبه ، 26 تیر 1396 ، 12:29

یکی از بزرگترین دغدغه های سفرهای تفریحی، تجاری و... انتخاب و رزرو هتل است. مسافرین برای رزرو هتل یا به آژانس مراجعه می کنند و یا هتلی را به سختی پیدا کرده و اقدام به رزرو آن می کنند.

ادامه مطلب...
 
طوفان فکری چیست و چه کاربردی دارد؟
دوشنبه ، 26 تیر 1396 ، 11:21

دهه‌هاست که طوفان فکری برای تولید ایده‌ها و پیداکردن راه‌حل‌های خلاقانه به کار می‌رود. با این حال، اگر می‌خواهید از این تکنیک نهایت استفاده را ببرید باید یاد بگیرید که چگونه از آن درست استفاده کنید.

ادامه مطلب...
 
چگونه ایده های نو خلق کنیم؟
دوشنبه ، 26 تیر 1396 ، 10:49

«باید یه جور دیگه بهش نگاه کنیم!»، «ایده‌ جدید لازم داریم»، «باید یه کم خلاقیت به خرج بدیم!»

 

آیا در محیط کار شما هم مدام چنین حرف‌هایی به گوش می‌خورد؟

 

در مواجهه با چالش‌های تمام‌نشدنی و پیچیده‌ای که مدام در حال تغییرند، شرکت‌ها و سازمان‌ها سرانجام فهمیده‌اند که اگر می‌خواهند در رقابت با دیگران عقب نمانند، ضروری است که مدام در حال نوآوری باشند. برای همین لازم است که مدام به دنبال راه‌های جدیدی باشیم که نوآوری‌مان را شکوفا بکنند، و به همین دلیل است که در کارهای گروهی توانایی خلاق بودن، متفاوت فکر کردن و خلق ایده های جدید، چنین مهارت مهمی به شمار می‌رود. باید خودتان برای ایجاد و پرورش این مهارت حسابی مایه بگذارید، و خبر خوب این است که این کار شدنی است!

ادامه مطلب...
 
حق العمل کاری در قانون تجارت چیست و حق العمل کار کیست؟
دوشنبه ، 26 تیر 1396 ، 09:27

حق العمل کار کیست؟ قرارداد حق العمل کاری چگونه است؟ حق العمل کاری چیست؟ آیا هر موضوعی را می‌توان به عنوان موضوع قرارداد حق العمل کاری لحاظ نمود؟ حق العمل کار چه نوع معامله‌ای را بایستی انجام دهد تا مشمول قانون تجارت قرار بگیرد؟ آیا موضوع معاملات قرارداد حق العمل کاری باید اموال تجاری باشد؟ اینها موضوعاتی است که در این مقاله می‌خواهیم درباره‌شان صحبت کنیم.

 

ادامه مطلب...
 
تاثیر فناوری اطلاعات بر بازاریابی
دوشنبه ، 26 تیر 1396 ، 08:43

به گزارش ایتنا از رایورز به نقل از computerweekly، در تازه‌ترین بررسی ادوبی پیرامون بازاریابی دیجیتالی که نتایج آن به تازگی منتشر شده، مشخص شده که ۴۱ درصد از ۷۵۰ بازاریابی که در این پژوهش شرکت کرده بودند، گفتنه‌اند که خواهان ایجاد یک تجربه دیجیتالی هستند.

گفتنی است در این میان، تنها ۷ درصد از بازاریابان، بلوغ دیجیتالی سازمان خود را پیشرفته ارزیابی کردند و ۸۱ درصد نیز اظهار داشته‌اند که بلوغ دیجیتالی تأثیری شگرف بر کسب و کارشان دارد.

 

ادامه مطلب...
 
خط قرمز بانک مرکزی برای فعالیت تعاونی‌های اعتبار
دوشنبه ، 26 تیر 1396 ، 08:28

بعد از سال ۸۶ که تعاونی‌های اعتبار با دستورالعمل مصوب شورای پول و اعتبار، تحت نظارت بانک مرکزی قرار گرفتند، دو گروه دو گروه شرکت تعاونی اعتبار تشکیل شد که یکسری از آنها مرتبط با کارگران و کارمندان بودند که تقریبا ساماندهی آنها به خوبی پیش رفت و چالشی در این رابطه وجود نداشت، ولی تعاونی‌های اعتبار آزاد به عنوان دسته دوم، مشکل‌آفرین شده و گرفتاری‌های زیادی را برای شبکه پولی و بانکی کشور ایجاد کردند.

 

ادامه مطلب...
 
فنون علمی وفادارسازی مشتری
دوشنبه ، 26 تیر 1396 ، 08:11

کمپانی‌های بزرگ دنیا امروزه دریافته‌اند می‌توانند با انجام اقداماتی مشتریان کسب و کار خود را به سفیران برند خود تبدیل کنند. آنچنان که مشتری به عنوان وکیل مدافع برند، محصولات آن کمپانی را به صورت رایگان در بین مشتریان جدید تبلیغ کند. در دانش بازاریابی به این عملکرد سفیران کمپانی‌ها، مشتری‌های وفادار گفته می‌شود

ادامه مطلب...
 
۱۷ استارت آپ برتر سال ۲۰۱۷ را بشناسید
دوشنبه ، 26 تیر 1396 ، 07:39

– استارت آپ ها کسب‌وکارهای نوپایی هستند که درزمینهٔ تکنولوژی فعالیت دارند، ما با همراه باشید تا برترین استارت آپ های سال ۲۰۱۷ را بررسی کنیم.

 

استارت آپ ها آینده تکنولوژی یک کشور را تعیین می‌کند، استارت آپ یک کسب‌وکار کوچک د رزمینهٔ تکنولوژی است که باگذشت زمان و استقبال مخاطبان بزرگ و بزرگ‌تر می‌شود و به یک محصول خاص تبدیل می‌شود. کنفرانس‌ها و همایش‌های زیادی در سال ۲۰۱۷ برگزارشده است که در جریان این کنفرانس‌ها کسب‌وکارهای نوپای زیادی معرفی‌شده است، با ما همراه باشید تا برترین استارت آپ های سال ۲۰۱۷ را بررسی کنیم:

 

ادامه مطلب...
 
دستیابی به موفقیت به روش اثر مرکب
يكشنبه ، 25 تیر 1396 ، 15:21

سایت بانکی قصد دارد با کمک گرفتن از بهترین منابع مکتوب در زمینه ی موفقیت به منظور اشاعه ی فرهنگ تلاش و خودباوری در جامعه برای رسیدن به اهداف، سلسله مقالات و راهکارهایی را بدین منظور نشر نماید.

کتاب:

اثر مرکب: آغاز جهشی در زندگی، موفقیت و درآمد شما

یکی از فلسفه های اصلی موفقیت این است که میزان هوش، مهارت، تجربه و توانایی شما هیچ اهمیتی ندارد، درواقع شما باید جای خالی آنها را با تلاش زیاد یا سخت کوشی تان جبران کنید. اگر رقیب شما باهوش تر، با استعدادتر یا باتجربه تر است، فقط لازم است سه یا چهار برابر سخت کوش تر از او باشید، تا بتوانید شکستش دهید. باید توانایی گفتن «نه» را در خودتان تقویت کنید و بدانید که با همرنگ جماعت بودن هیچ موفقیتی حاصل نمی شود.

 

ادامه مطلب...
 
آشنایی با کارآفرینان موفق ایران- شکوه السادات هاشمی
يكشنبه ، 25 تیر 1396 ، 13:22

اگر کسی تن به مزه معمول و متداول قورمه‌سبزی تن ندهد، به قورمه‌سبزی خیلی خوشمزه‌تری می‌رسد.

سوسک‌ها بهانه بودند. او در هر حال باید کاری می‌کرد هر چند سوسک و فرار از اذیت آن برای هر بانویی یک انگیزه‌ی بزرگ است. بچه اول پدری که زن دوم هم گرفته و یک خانواده‌ی شلوغ ساخته و کم‌کم کار کردن را هم رها کرده بود، آنقدر مسئول و مسئولیت پذیر بود که رتق و فتق امور خواهر برادرهای تنی و ناتنی خودش را هم به عهده گرفت و خیلی زود سرکار رفت و ازدواج کرد.

 

ادامه مطلب...
 
استخدام های روز- 25 تیر 96
يكشنبه ، 25 تیر 1396 ، 12:26

تازه ترین استخدام های امروز را اینجا ببینید...

ادامه مطلب...
 
سه شرط کاهش نرخ با جدی تر شدن برنامه کاهش سود بانکی
يكشنبه ، 25 تیر 1396 ، 09:12

:در حالی طی روزهای گذشته اعلام جدی‌تری از سوی مقامات ارشد اقتصادی و گاهی بانکی در رابطه با کاهش نرخ سود مطرح می‌شود و به نظر می‌رسد به زودی تغییراتی در نرخ‌های موجود ایجاد شود که بانک‌ها در مجموع چندان رضایتمند از شرایط موجود به نظر نرسیده و گله‌مند هستند.

 

ادامه مطلب...
 
استخدام های روز- 24 تیر 96
يكشنبه ، 25 تیر 1396 ، 09:08

تازه ترین استخدام های امروز را اینجا ببینید...

ادامه مطلب...
 
پخش زنده Google Earth از زیبایی‌های طبیعت را از دست ندهید!
يكشنبه ، 25 تیر 1396 ، 08:46

گویا گوگل از ابتدای سال میلادی جاری به فکر تغییراتی در گوگل ارث افتاد و در نخستین گام ترتیبی داده شده که بتوان با مرورگر اینترنتی کروم هم از گوگل ارث استفاده کرد. این اتفاق یک برآیند خوب را برای کاربران به همراه داشت چرا که بدون معطلی و نصب برنامه اجرایی روی سیستم عامل به آسانی با مرورگر می‌توانستند از گشت و گذار در کره زمین لذت ببرند.

 

ادامه مطلب...
 
چگونه سلیس و روان صحبت کنیم؟
يكشنبه ، 25 تیر 1396 ، 07:50

عوامل گوناگونی ازجمله اضطراب، اعتماد به نفس پایین، و ترس از صحبت کردن در مقابل جمع موجب ناموفق بودن افراد در صحبت‌ کردن هستند. اما باید بدانیم فصاحت گفتار امری ذاتی نیست، بلکه هرکسی در هر سنی می‌تواند آن‌ را بیاموزد. اگر ما نگران روان بودن گفتار خود هستیم، با مطالعه‌ی بیشتر، تمرین و تکرار یاد می‌گیریم که چگونه سلیس و روان صحبت کنیم.

ادامه مطلب...
 
درمان اضطراب و استرس شغلی با چند راه ساده
يكشنبه ، 25 تیر 1396 ، 07:43

استرس شغلی به عنوان کنش متقابل بین شرایط کار و ویژگی‌های فردی شاغل، میزان بیش از حد خواست‌های محیط کار و در نتیجه فشار‌های مرتبط با آن است که فرد بتواند از عهده آنها برآید استرس فرد را در حالت آماده باش قرار می دهد و انسان نیز با آماده کردن بدن برای ایجاد شرایط دفاعی پاسخ می دهد.

 

ادامه مطلب...
 
مریم میرزاخانی نابغه ریاضی جهان درگذشت
شنبه ، 24 تیر 1396 ، 12:06

پروفسور مریم میرزاخانی نابغه ریاضی جهان و برنده مدال فیلدز و استاد ریاضی دانشگاه استانفورد آمریکا درگذشت.

ادامه مطلب...
 
حل خلاقانه مسائل با روش اسکمپر
شنبه ، 24 تیر 1396 ، 10:27

اسکمپر، تکنیکی برای برانگیزش خلاقیت است. می توان از این روش برای حل هر مسئله ای که با آن روبرو می شویم، استفاده کنیم. در اصل، اسکمپر یک فهرست چندمنظوره با سوالهای ایده پروری است که هم بکاربردن آن آسان است و هم بطور شگفت آوری قدرتمند است.در این مقاله، مقدمه اولیه و کاملی را از روش اسکمپر، همراه با دو منبع برای تقویت خلاقیت، ارائه می دهم؛ یکی از این منابع یک نقشه ذهنی مرجع قابل دانلود است و دیگری ابزار آنلاینی است که سوالهای تصادفی تولید می کند تا هر وقت نیاز داشتید شما را از چرخه ای که در آن قرار گرفته اید، بیرون بیاورد.

 

ادامه مطلب...
 
جشنواره‌ی تابستانه‌ی داغ دیجی‌کالا شروع شد!
شنبه ، 24 تیر 1396 ، 09:53

امروز اولین روز از جشنواره‌ی بزرگ تابستانی دیجی‌کالا با نام «شگفت‌انگیز با دمای بالا» است! در این جشنواره تعداد زیادی تخفیف هیجان‌انگیز و جایزه‌های بزرگ و کوچک وجود دارد و مدت آن فقط سه روز است. یعنی فقط تا روز دوشنبه ۲۶ تیر فرصت دارید که کالاهای زیادی را با تخفیف ۵۰ درصد بخرید! پس تا دیر نشده به سایت دیجی‌کالا بیایید و از این جشنواره‌ی بزرگ سهم داشته باشید.

ادامه مطلب...
 
تبلیغ بانک های ایرانی در گذر زمان!
شنبه ، 24 تیر 1396 ، 09:25

تبلیغات تجاری در ایران از سال 1325 به صورت حرفه ای آغاز شد. در آن زمان که کمتر کسی در خانه اش تلویزیون داشت، بار تبلیغات بیشتر بر دوش جارچی ها و تابلوهای تبلیغاتی بود. بعدها دیوارکوب ها و نشریه ها به میدان آمدند و سپس سینماها به عرصه ی تبلیغات قدم گذاشتند. اینگونه بود که کم کم مردم ایران با این صنعت جهانی آشنا شدند و رمز و راز این حرفه را آموختند.

در ادامه مروری کرده ایم بر تبلیغات چند بانک مطرح در سالهای گذشته

ادامه مطلب...
 
آشنایی با کارآفرینان موفق ایران- جمیله صادقی
شنبه ، 24 تیر 1396 ، 08:49

جمیله صادقی در ۱۳۳۷ در شهر کرج و در خانواده‌ای ۱۰ نفره متولد شد. پدرش «علی اصغر صادقی» کشاورز بود. زمانی که وی ۱۳ ساله شد، پدر او را مباشر مالی خود کرد. هوش و استعداد و پشتکارش باعث شده بود تا پدر رسیدگی به وضعیت حقوقی ۱۵ کارگر و بارنامه های محصولاتی را که هر روز به میدان تره‌بار ارسال می شدند به او بسپارد. او در ۱۸ سالگی ازدواج کرد.

همسرداری، خانه‌داری، تحصیل و یک سال بعد هم بچه داری. زمان تولد فرزند دومش با پولی که پس‌انداز کرده بود ماشین بافتنی خرید و برای رزمندگان لباس بافت.

ادامه مطلب...
 
۷ انگیزه‌ مهم مشتریان برای خرید
شنبه ، 24 تیر 1396 ، 08:31

شما به عنوان بازاریاب، فروشنده یا تولیدکننده‌ی کالا یا خدمات تا به حال به این فکر کرده‌اید که چه چیزی باعث می‌شود مشتریان تمایل پیدا کنند کالا یا خدمات‌تان را بخرند؟

ادامه مطلب...
 
نرخ سود بانکی صادرات اعلام شد
شنبه ، 24 تیر 1396 ، 08:28

مجتبی خسروتاج در مراسم بزرگداشت روز صنعت که به میزبانی استان یزد برگزار شد، اظهار کرد: استان یزد از جمله استان های شاخص کشور در بحث معدن و صنایع معدنی است که باید بیش از پیش از سوی مسئولان و دست اندرکاران نظام حمایت شود.

 

او افزود: آنچه که امروزه به عنوان مشکلات توسط مسئولان صنعتی و معدنی بخش خصوصی بیان می شود مطمئنا به گوش مسئولان رسیده و آنها هم به این مشکلات واقف هستند.

ادامه مطلب...
 
بازگشت به بانکداری بدون ربا /تغییر مدل پرداخت سود بانکی
شنبه ، 24 تیر 1396 ، 08:11

براساس تفاهم اولیه سیاست‌گذار و مدیران بانکی برای تغییر مدل پرداخت سود بانکی، بانک‌ها در پرداخت سود سپرده به چارچوب قانون بانکداری بدون ربا بازمی‌گردند. در این چارچوب، نرخ سود پرداختی به‌صورت علی‌الحساب پرداخت می‌شود و سود قطعی در پایان سال مالی محاسبه خواهد شد.

 


 

به گزارش اقتصادنیوز، برخی مسوولان بانکی مجددا از کاهش نرخ سود سپرده خبر دادند. همین موضوع باعث شده تا گمانه‌‌زنی‌ها درباره نقطه بعدی نرخ سود

آغاز شود. پیگیری‌ها حاکی از آن است که آنچه به‌عنوان کاهش نرخ سود بانکی از آن یاد می‌شود، بیشتر از آنکه یک تصمیم نقطه‌ای و تعیین عدد باشد؛ طراحی یک چارچوب و ایجاد مکانیزمی مشروط برای پرداخت سود سپرده‌ها از سوی بانک‌ها است.

 

برخی تصور کردند که اراده شورای پول و اعتبار بر کاهش نرخ سود باشد، اما به نظر تصمیم از جنس دیگری است. قرار نیست کاهشی به شکل گذشته اتفاق بیفتد و طراحی یک چارچوب و مدل جدید، مطرح است. مدلی که در آن بانک‌ها مکلف می‌شوند نرخ علی‌الحساب سپرده‌ها را تقلیل دهند و پس از محاسبه درآمدهای مشاع در پایان سال مالی، نرخ را قطعی کنند.

 

این رویکرد در تلاش است تا بتواند نرخ سود را در خوان اول خود کنترل کند. شاید با این شیوه دیگر نیاز نباشد بانک‌ها برای پوشش سود سپرده‌گذاران و کسری درآمدهای مشاع به درآمدهای غیرعملیاتی و شناسایی سودهای موهومی روی آورند. طرح جدید یک تفاهم اولیه است که سیستم بانکی در حال تدوین چارچوب‌های اجرایی آن است.

 

مکانیزم تعیین سود سپرده

 

روز گذشته خبری در فضای رسانه‌ای کشور پیچید که رئیس شورای هماهنگی بانک‌های دولتی از تصمیم این بانک‌ها برای کاهش نرخ سود سپرده اطلاع داد. محمدرضا حسین‌زاده درباره انتظار دولت از بانک‌های دولتی برای کاهش نرخ سود سپرده‌ها و تسهیلات بانکی برای کمک به تولید گفت: «بانک‌های دولتی تصمیم گرفتند که همسو با سیاست‌های دولت نرخ‌ها را پایین بیاورند.» او نظر شورای پول و اعتبار را نیز تثبیت نرخ ندانست و تاکید کرد که این شورا تصمیم به کاهش نرخ دارد. حال که اظهارنظرهای رسمی مسوولان بانک مرکزی خلاف این ادعا را نشان می‌دهد.

 

اما از سوی دیگر معاون بانک و بیمه وزارت اقتصاد، به تحلیل چرایی عدم تبعیت بانک‌ها از مصوبه شورای پول و اعتبار پرداخت. حسین قضاوی در حاشیه افتتاح موزه بانک ملی از لزوم مکانیزمی صحبت کرد که از طریق آن بتوان نرخ‌ها را کنترل کرد. نشانه‌های این مکانیزم از زبان قضاوی، تقویت بازار بین بانکی، تقویت مکانیزم عملیات بازار باز و ابزارهای غیرمستقیم سیاست‌های پولی بود. او همچنین برای رعایت نرخ سود از سوی بانک‌ها تاکید کرد که باید درآمد خالص بهره بانک‌ها مثبت باشد.

 

قضاوی در این مورد گفت: «در کشور ما وضعیت به گونه‌ای است که برخی بانک‌ها وقتی درآمد مشاع از روی تسهیلات به مردم داده شده را با سودی که به مردم داده شده، مقایسه می‌کنند سود سپرده‌ها بیشتر از درآمدی است که از تسیهلات دریافت می‌شود و بنابراین خالص درآمد بهره‌ای در برخی بانک‌ها منفی است.» می‌توان از این رویکرد به‌عنوان یک بیماری رایج در نظام بانکی کشور یاد کرد. اما درآمد مشاع و درآمدخالص بهره‌ای چیست و سود سپرده‌ها از چه محلی تامین می‌شود؟

 

در بانکداری بدون ربا رابطه سپرده‌گذار و بانک بر اساس عقد وکالت است. یعنی بانک این وجوه را به‌عنوان وکیل سپرده‌گذار در قالب عقود اسلامی، ارائه تسهیلات می‌کند و از محل درآمد آن بخشی را به‌عنوان حق الوکاله گرفته و مابقی را به‌عنوان سود سپرده‌گذار پرداخت می‌کند. آن بخش از درآمد بانک که از طریق وجوه سپرده‌های سرمایه‌گذاری حاصل شده است و باید بین بانک و سپرده‌گذار تقسیم شود، درآمد مشاع نام دارد.

 

درآمد حاصل از سود تسهیلات ریالی، سود سرمایه‌گذاری‌ها و سود اوراق مشارکت جزو درآمدهای مشاع بانک به حساب می‌آید. به‌عنوان مثال اگر بانکی بخواهد سرمایه‌گذاری خود در سهام شرکتی را بفروشد و از محل آن سود شناسایی کند، این سود بین بانک و سپرده‌گذار تقسیم شده و تمام منافع آن به بانک و سهامداران آن نمی‌رسد. هرچه میزان درآمد مشاع بانک پس از کسر حق الوکاله قانونی بانک بیشتر شود، معیاری از عملکرد مناسب آن بانک است.

 

در سال‌های اخیر در برخی بانک‌ها این قسمت منفی بوده که نشان از عدم تطبیق درآمدها و هزینه‌ها در بخش تجهیز و تخصیص منابع یا اعطای سودهای بالا به سپرده‌گذاران به دلیل رقابت با سایر بانک‌ها یا مسائل ناشی از انجماد دارایی‌های بانک است.

 

به زبان ساده‌تر، بانک‌ها تنها باید از محل درآمدهای مشاع خود سود بین سپرده‌گذاران تقسیم کنند و هر گاه درآمدها و هزینه‌ها در این قسمت همخوانی نداشته باشند، اختلالی در این زنجیره به وجود می‌آید. رجوع به صحبت‌های قضاوی حاکی از آن است که این اختلال اکنون در سیستم بانکی کشور وجود دارد. به گفته قضاوی، وقتی کارمزدها و درآمدهای ناشی از آن، کفایت خرجشان را ندهد، بانک‌ها ناچارند به درآمدهای غیرعملیاتی روی آورند.

 

این امر، زمینه را فراهم می‌کند که آنها دارایی خود را بفروشند یا اینکه معاملاتی با زیرمجموعه‌های خود انجام دهند و کالایی با قیمت پایین‌تر را در دفتر ثبت کرده و با قیمت بالاتری بفروشند. اینجا است که نوع جدید دارایی که حاصل می‌شود، به قیمت بالاتر ثبت شده و سود نشان می‌دهد که این نمی‌تواند یک فرآیند سالم تلقی شود.

 

طرح جدید برای سود بانکی

 

از جلسات اخیر مدیران بانکی و سیاست‌گذاران این‌طور استنباط می‌شود که تمامی بانک‌ها توافق داشتند نرخ رسمی با نرخ پرداختی فاصله مشهود دارد و حتی همسو با تغییرات نرخ تورم نیست. یکی از دلایل این امر، تنگناهای اعتباری و کمبود نقدینگی بانک‌ها است. تا زمانی که این مشکل مرتفع نشود، امکان کاهش نرخ فراهم نیست. برخی مدیران بانک‌ها هم با اینکه موافق کاهش نرخ سود هستند اما به دلیل نرخ‌شکنی برخی بانک‌ها، امکان کاهش نرخ برای آنها فراهم نیست. اما دسته دیگری از کارشناسان معتقدند که نرخ سود از جنس ناپایداری و شکست بازار است و باید حتما مداخله‌ای در آن صورت گیرد. این مداخله می‌تواند از جنس دستوری هم باشد.

 

اخبار دریافتی حاکی از آن است که تفاهم صورت گرفته براساس مدل دوم است. یعنی پذیرفته شده که شکستی در بازار پول اتفاق افتاده و برای ساماندهی مداخله سیاستی باید صورت گیرد. البته برخی مسوولان بانک مرکزی موافق کاهش دستوری نیستند، اما به‌شدت تمایل دارند که نرخ‌های اسمی رعایت شود. در این مورد قرار است تصمیمی گرفته شود که خروجی آن، رعایت نرخ‌های مصوب باشد. کاهش عددی نرخ سود در مدل جدید پیش‌بینی نشده و در عوض مکانیزمی قرار است نرخ سود را در بلندمدت با نرخ تورم همراستا کند. در طراحی جدید قرار است در مرحله نخست یک نرخ سود علی‌الحساب برای مشتری تعیین شود و در طول سال مالی پرداخت شود؛ سپس در انتهای سال مالی، آن نرخ قطعی شود و اگر از محل درآمدهای مشاع سود بیشتری عاید بانک شد، بین سپرده‌گذاران تقسیم شود، در غیر این صورت همان نرخ علی‌الحساب به‌عنوان قطعی تلقی می‌شود. تفاوت اصلی این روش با آنچه پیش از این بوده در پایین نگه داشتن نرخ علی‌الحساب است. بنابراین با این راهکار بانک‌ها دیگر نمی‌توانند مانند سنوات قبل، از حقوق سهامداران به سپرده‌گذاران بپردازند. طبق توافقات اولیه حداکثر نرخ علی‌الحساب 15 درصد است.

طراحان امیدوارند از این طریق از رقابت ناسالم بانک‌ها در افزایش نرخ سود جلوگیری کنند و اختلال موجود در قسمت درآمدهای مشاع را کاهش دهند. کارشناسان معتقدند شاید با این روش بانک‌ها دیگر نیاز نباشد بیش از درآمد مشاع خود به سپرده‌گذاران سود بپردازند. در نهایت این کار می‌تواند به سود سهامداران بانک‌ها نیز تمام شود؛ چراکه هنگامی که بانک‌ها به درآمدهای غیرعملیاتی روی می‌آورند، هزینه‌های مالی و اداری آن از سود سهامداران کسر می‌شود. باید به این نکته توجه کرد که تمامی هزینه‌های بانک اعم از اداری، عمومی، مالی، بازاریابی و.... از جمع درآمدهای مربوط به صاحبان سهام کسر می‌شود. در نتیجه با بستن راه شناسایی سودهای موهومی، هزینه‌های تحمیل شده بر سهامداران از این طریق نیز کاهش می‌یابد. مکانیزم ذکر شده فعلا در حد یک تفاهم اولیه است که در حال حاضر چارچوب‌های آن از طریق رایزنی‌های بانک مرکزی و بانک‌ها در حال چیده شدن است.

 
طرح استیضاح دونالد ترامپ به کنگره آمریکا تقدیم شد
شنبه ، 24 تیر 1396 ، 08:01

برد شرمن، قانونگذار دموکرات مجلس نمایندگان آمریکا طرحی را برای استیضاح دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا به اتهام مانع‌تراشی در مسیر تحقیقات درباره مداخله روسیه در انتخابات ریاست‌جمهوری پیشین ایالات متحده ارائه کرد.

ادامه مطلب...
 
داستانِ فکر کردن در بانک انصار !
چهارشنبه ، 21 تیر 1396 ، 16:34

امروزه بیلبوردها به لحاظ خاص بودن، کالاها و خدمات بزرگ را تبلیغ می کنند و مخاطبین بی شماری که فرصت تماشای تلویزیون و سایر رسانه ها را ندارند در خیابان ها و بزرگراه ها و… مخاطب تبلیغات بیلبوردها قرار می گیرند. اما به نظر می‌رسد، این نوع تبلیغ صرفاً رقابتی بی‌دلیل و بی‌نتیجه را بین بانک‌ها به وجود آورده تا برای کسب تعداد بیشتر تابلو‌های تبلیغاتی بجنگند و هزینه‌ کنند.

ادامه مطلب...
 
استخدام های روز- 21 تیر 96
چهارشنبه ، 21 تیر 1396 ، 14:53

تازه ترین استخدام های امروز را اینجا ببینید...

ادامه مطلب...
 
راههای جذب مشتری در مغازه؛ راهکارهایی ساده برای فروش بیشتر
چهارشنبه ، 21 تیر 1396 ، 10:52

فروش محصول همیشه هم کار پیچیده‌ای نیست. در ابتدایی‌ترین سطح برنامه‌ی فروش با این پرسش‌ها روبه‌رو می‌شوید که چه می‌فروشید، به که می‌فروشید و چگونه می‌فروشید. طی فرآیند فروش باید تمرکزتان را بر جزئیات محصول و مشتریان حفظ و در ادامه‌ی مسیر نیز باید به روندهای در حالِ تغییر و نیازها یا خواسته‌های مشتریان توجه کنید. با مشاهده‌ی این تغییرات می‌توانید برنامه‌ی فروش خود را با تغییرات و نیازهای ایجاد شده تطبیق دهید و فروش‌تان را بالا نگاه دارید. در این مقاله قصد داریم راههای جذب مشتری را در مغازه مروری کنیم.

ادامه مطلب...
 
از دیجی‌کالا، ماشین مورد علاقت رو ۵ میلیون تومن ارزون‌تر بخر!
چهارشنبه ، 21 تیر 1396 ، 08:43

اگه چند وقته داری دو دوتا چهارتا میکنی و تو فکر خرید ماشینی، چه فرصتی بهتر از این؟ باورت میشه؟ توی این جشنواره، هر ماشین 5 میلیون تومن تخفیف داره!

ادامه مطلب...
 
مشکلات بازار‌یابی شبکه‌ ای چیست؟
چهارشنبه ، 21 تیر 1396 ، 08:08

این روزها کسب و کارهای اینترنتی از جمله بازاریابی شبکه‌ای بسیار نام‌آشنا به‌نظر می‌رسد. از سال ۱۳۹۰ که شرکت‌های بازاریابی شبکه‌ای با مجوز رسمی از وزارت صنعت و معدن کار خود را آغاز کرده‌اند، ظاهرا هیچ خطری سرمایه‌گذاران را تهدید نمی‌کند. با این حال، بر اساس مشاهدات و تحقیقاتی که تاکنون صورت گرفته، در امنیت شغلی و تضمین سودده بودن این نوع از کسب‌و‌کار جای تردید بسیاری وجود دارد. اغلب کسانی که جذب بازاریابی شبکه‌ای می‌شوند، در رؤیای کسب درآمد هنگفت هستند، آن هم درحالی که پا روی پا انداخته‌اند و پول پارو می‌کنند. به نظر شما رؤیای چند درصد از فعالان شبکه‌های بازاریابی محقق می‌شود؟ برای آگاهی از واقعیت این کسب‌و‌کار و مشکلات بازار‌یابی شبکه‌ ای شما را به خواندن ادامه‌ی این مقاله دعوت می‌کنیم.

 


 

مقدمه

یک راست سرِ اصل مطلب می‌رویم. دوسالی می‌شود که درباره‌ی بازاریابی شبکه‌ای یا بازاریابی چندسطحی (MLM) تحقیق می‌کنیم، به ویژه با تحقیق روی یک‌مورد کلاهبرداری که ادعا می‌کرد بازاریابی چندسطحی است. همین‌طور چند تحقیق مرتبط با این موضوع نیز انجام دادیم و در‌نهایت به این نتیجه رسیدیم که مدل تجارت بازاریابی چند‌سطحی(MLM) اساسا دارای نقص است؛ بنابراین اگر به حقایقی که درباره‌ی آن وجود دارد توجه نکنید، وارد تجارت پرخطری شده‌اید. در اصل، با فرض اینکه بازاریابی شبکه‌ای، رؤیای «درآمد منفعل» -درآمدی که حاصل درگیری غیر‌مستقیم و غیر‌فیزیکی یک فرد در یک کار مثل خرید ملک و اجاره آن است و نه فروش محصول- باشد، بازهم به خاطر چهار نقصی که در ادامه توضیح خواهیم داد، این سیستم اساسا پتانسیل زیادی برای تبدیل شدن به سیستم هرمی دارد. چهار نقص بازاریابی‌های شبکه‌ای به شرح زیر است:

برای خودتان رقیب می‌تراشید

تضاد میان «درآمد منفعل» و «درآمد فعال»

سوددهی نامشخص محصولات

القائات شبه‌مذهبی

به دلیل وجود این چهار نقص در شبکه‌های بازاریابی، شما وارد تجارت پرخطری می‌شوید. اکنون به طور مفصل به چهار نقص بالا می‌پردازیم.

نقص اول: برای خودتان رقیب می‌تراشید

دربرنامه‌ی بازاریابی شبکه‌ای، شما باید علاوه بر فروش محصول، افراد دیگری را نیز به استخدام درآورید؛ کسانی که دقیقا محصولات مشابهی که شما می‌فروشید، بفروشند. در این سیستم، فضایی نیز به عنوان حق کمسیون ایجاد می‌شود. در واقع، شما برای خودتان رقیب می‌تراشید. آیا تجارت معقولی به نظر می‌آید؟ (درباره‌ی محصولاتی که فروخته‌ می‌شود در نقص شماره‌ی سه به بحث خواهیم پرداخت).

تصور کنید شخصی را از میان حلقه‌ی ارتباطات اجتماعی خودتان استخدام کرده‌اید؛ با این کار، در واقع رقیب مشابهی را وارد تجارت‌تان کرده‌اید و فروش شما کاهش خواهد یافت. شما چه چیزی با استخدام آن شخص بدست می‌آورید؟ (به تعبیری دیگر، از فروش او هم کم می‌کنید).

به بعضی از بازاریاب‌های شبکه‌ای آموزش می‌دهند تا بهترین مشتریان شما را استخدام کنند. این کار خیلی احمقانه است. شما یکی از بهترین سرمایه‌هایتان یعنی مشتری سابق خود را به رقیب‌تان تبدیل می‌کنید. نه تنها از شما انتظار می‌رود تا رقیب‌هایی برای خودتان بتراشید، بلکه شما ناگزیر به ایجاد رقیب‌های بیشتر و بیشتر هستید. برنامه‌های به اصطلاح شبکه‌ای از شما می‌خواهند تا جایی که برای‌تان امکان دارد، رقیب برای خودتان ایجاد کنید. همه‌ی رقیب‌ها کالاهای مشابهی می‌فروشند، و شما در واقع فقط به خاطر تأمین کردن شبکه‌ی بازاریابی یا چرخه‌ی بیرون از سازمان و… پاداش می‌گیرید.

آیا تجارت معقولی است که به مدیران فروش‌ پاداش دهند و برای اضافه کردن رقیب به شبکه، ترغیب‌شان کنند، به رقیبان خود آموزش دهند و همگی کالاهای مشابهی را بفروشند؟ این روش تنها به نفع شرکت است، نه شما. اما آنها شما را با تعهد ایجاد «درآمد منفعل» به دام می‌اندازند. به یاد داشته‌باشید، شرکت یک سِنت هم برای آموزش و تجارت خرج نمی‌کند. شما به عنوان عضو، همه‌ی هزینه‌های آموزش و تجارت را خواهید پرداخت (به نقص شماره سه؛ سوددهی نامشخص نگاهی بیندازید). معمولا سرشاخه‌های بازاریابی شبکه‌ای این مشکل را با استفاده از عقلانی جلوه دادن آن با عنوان عمومی‌سازی «درآمد منفعل» بوسیله‌ی آموزش به زیرشاخه‌های‌شان توجیه می‌کنند. به هرحال، این به عنوان یک نقص در سیستم هرمی به‌شمار می‌آید.

 

نقص دوم: تضاد میان «درآمد منفعل» و «درآمد فعال»

یکی از نقص های شبکه‌های بازاریابی، تعهد برای «درآمد منفعل» است که در آن اگر شما تعداد قابل‌توجهی از افراد را به عنوان زیرشاخه استخدام کنید، شما و شرکت از این طریق پول زیادی به جیب می‌زنید بدون اینکه کار دیگری انجام دهید. به هرحال، این مسئله ذاتا دارای تناقض است و حامل این پیام که نشان می‌دهد شبکه‌های بازاریابی، تجارت کالاهای خاصی را به عهده دارد، زیرا شما اصولا باید افراد زیادی را استخدام کنید تا برای شما «درآمد منفعل» ایجاد کنند. بنابراین، قرار است واقعا چه کاری انجام دهید، فروش یا استخدام کردن افراد؟

اجازه بدهید طور دیگری توضیح دهیم. اگر بازاریابی شبکه‌ای واقعا درباره‌ی فروش کالاهاست، پس چرا اساس الگوهای تجاری آن این است که به استخدام افراد بیشتر، با تعهد «اجازه بده به دیگران تا کالاها را بفروشند» پاداش می‌دهد؟ اگر فردی بخواهد به شخص دیگری اجازه دهد تا کالاها را بفروشد، به عبارت دیگر «درآمد منفعل» ایجاد کند، چه کسی واقعا قرار است کالاها را بفروشد. اجازه بدهید ببینیم آیا برنامه‌ای وجود دارد که به ما کمک کند تا ببینیم واقعا «درآمد منفعل» عملی است یا خیر؟ برای جواب دادن به این سؤال باید از تعداد زیادی پیش‌فرض استفاده کنیم، زیرا عوامل بسیاری در آن دخیل‌اند: حاشیه‌ی سود «profit margin» در صورتی که به تنهایی فروش کنید (که به شدت وابسته به هزینه‌های بازاریابی است)، شرایط فروش در شرکت، اندازه‌ی کسب‌و‌کار و گستردگی آن وقتی که افراد جدید به شبکه‌ی بازاریابی معرفی می‌شوند و سایر موارد. خلاصه‌ اینکه برنامه‌ای که فرض کرده‌ایم به این شرح است: به ما اجازه بدهید تا فردی را که فقط درحال فروش کالا است، با فردی که درآمدش فقط متکی به حق کمسیون است، مقایسه کنیم.

فردی (A) را درنظر بگیرید که در ماه محصولاتی به ارزش ده‌هزار دلار می‌فروشد، و سود ماهیانه‌اش با کسرِ همه‌ی هزینه‌ها، ۱۰٪ است. بنابراین هرماه هزار دلار سود می‌کند. اگر مدیرفروشی استخدام کند تا تمام مسئولیت‌ها را به عهده بگیرد و (A) به استراحتش برسد، با وجود شرایط جدید، به نظر شما (A) چقدر درآمد خواهد داشت؟ درآمد او بستگی به مقدار کمیسیونی دارد که از مدیر فروش‌اش می‌گیرد. با فرض حق کمیسیون ۵٪ که آبرومندانه هم هست … درنظر داشته‌ باشید که در مثال پیش‌ِرو، سازمانی یک سطحی را درنظر گرفته‌ایم، زیرا امکان محاسبه‌ی حق‌کمیسیون‌های سازمان های چندسطحی در این مقاله امکان‌پذیر نیست. به مثال‌مان برگردیم، با وجود حق‌کمیسیون ۵٪، او بدون اینکه کاری انجام بدهد، در ماه درآمدی ۵۰۰ دلاری خواهد داشت و برای حفظ درآمد هزار دلار در ماه، مجبور می‌شود کالا هم بفروشد. اما از آنجایی که او شخص دیگری را استخدام کرده‌است، نمی‌تواند طبق روال گذشته کالاهایی به ارزش ده هزار دلار بفروشد. اجازه بدهید فرض کنیم که هریک از آنها ۱۰٪ از مشتری‌های جدید دریافت می‌کنند. بنابراین فروش کل دوازده هزار دلار می‌شود. این درآمد بین دو نفر تقسیم می‌شود و هریک شش هزار دلار به دست می‌آورند. هر نفر ۶۰۰ دلار به جیب می‌زند اما جیب سرشاخه، علاوه برآن ۳۰۰ دلار به عنوان حق کمیسیون (یعنی ۵٪) دریافت می‌کند. بنابراین سرشاخه ماهیانه ۹۰۰ دلار درآمد دارد. به نظر شما اگر او (A) دو نفر را استخدام کند، چه اتفاقی رخ خواهد‌ داد؟ خُب، می‌تواند استراحت کند و هیچ کاری انجام ندهد؟ فروش‌ها دوازده هزار دلار است (با فرض اینکه هر فرد جدید، با حق کمیسیون ۱۰٪ به گسترش کسب‌و‌کار می‌پردازد). بنابراین او (A) بدون اینکه دست به سیاه و سفید بزند، هرماه ۶۰۰ دلار به جیب می‌زند. هریک از زیرشاخه‌ها ۶۰۰ دلار به‌طور مستقیم کسب درآمد می‌کنند.

اگر شما تعداد زیرشاخه‌ها را افزایش دهید، بهبودی در آمار و ارقام روی نخواهد‌ داد؛ البته با فرض اینکه هر مدیر فروش‌ کسب‌و‌کار را با سود ۱۰٪ به رشد می‌رساند. بنابراین با استخدام ده نفر، سود حاصل از کسب‌و‌کار دو برابر می‌شود. با فروش کلی بیست هزار، او هیچ‌کاری نمی‌کند اما هرماه هزار دلار به جیب می‌زند. متأسفانه هر مدیرفروش تنها دو هزار دلار (بیست هزار دلار تقسیم به ده می‌شود) در فروش به دست می‌آورد و هر کدام دویست دلار، یعنی ۱۰٪ سود می‌کنند. بنابراین انتخاب بسیار واضح است: او (A) می‌تواند هرماه کارش را انجام دهد و نیز کالاهایی به ارزش ده هزار دلار، برای کسب هزار دلار بفروشد، یا می‌تواند ده نفر دیگر را برای فروختن کالاها استخدام کند، کاری نکند و هر ماه هزار دلار به جیب بزند. قضاوت کنید، آیا رؤیایی نیست که درحال لم دادن می‌توانید پول درآورید؟ تعجبی ندارد که شبکه‌های بازاریابی(MLM) این رؤیای استثنایی (کار نکن و پول دربیاور) را به شما می فروشند.

 

شبکه‌های بازاریابی به فرد می‌آموزند که افراد زیادی را استخدام کند و به آنها اجازه‌ی فروش کالا بدهد و در عین حال از تلاش آنها ثروت کسب کنند. مطلوب‌ترین نتیجه‌ی شبکه‌های بازاریابی همین است! و چیزی که هرکسی در تلاش است تا به دستش بیاورد، همین است. همه می‌خواهند سرشاخه باشند تا مجبور به کار کردن نباشند و افراد در زیرشاخه‌ها، آنها را پشتیبانی کنند. هیچ کس مایل نیست زیر شاخه باشد و «درآمد فعال» داشته‌باشد، همه‌ی افراد از طریق استخدام کردن افراد جدید، به دنبال «درآمد منفعل» هستند. اما هیچ وقت این خواسته برآورده نمی‌شود. با فرض اینکه در واقع شبکه‌های بازاریابی کالاهایی برای فروش دارند، این کسب‌و‌کار را هرمی نمی‌نامیم. اما متأسفانه اکثر اوقات کالاها تنها ابزاری برای اغفال افراد تازه‌استخدام شده‌ هستند و این همان چیزی است که سبب بروز نقص سوم می‌شود.

 

نقص سوم: سوددهی نامشخص محصولات

برای اینکه کسب‌و‌کاری موفقیت‌آمیز باشد، خواه بازاریابی شبکه‌ای، خواه دیگر کسب‌و‌کارها، آن کار باید پس از کسرِ هزینه‌ها سود کافی برای تمین نیازهای شرکت و مدیران فروش داشته باشد. متأسفانه افراد زیادی در کسب‌و‌کار بازاریابی شبکه‌ای شکست می‌خورند. اکثر تولیدات شبکه‌های بازاریابی مازاد هستند یعنی مشتری کالا را خیلی راحت می‌تواند از طریق مجراهای سنتی تهیه کند. همچنین کالاهایی که در شبکه‌های بازاریابی فروخته می‌شوند، در مقایسه با برندهای مطرحِ در سطح کشور زیادی گران هستند و در حقیقت هیچ وجه تمایز بخصوصی ندارند. و همچنین کالاهای شبکه‌های بازاریابی سود کافی برای تأمین هزینه‌های شرکت، اعضا و پرداخت کمیسیون‌ها ندارند.

سود یک کالا تنها پس از کسرِ همه‌ی هزینه‌ها به دست می‌آید. بازاریابی شبکه‌ای خودش را به عنوان کسب‌و‌کاری کم‌هزینه معرفی کرده‌ است. دلیلش این است که آنها به شما چیزی درباره‌ی هزینه‌های کسب‌و‌کار و استخدام نمی‌گویند. شما این هزینه‌ها را باید پرداخت کنید و در این صورت از جیب‌تان رفته‌ است. بسیاری از افراد جذب شده‌ در شبکه‌های بازاریابی، به ندرت به نقطه‌ی تعادل سود و زیان می‌رسند و بعد از محاسبه‌ی همه‌ی هزینه‌ها مانند پرینت آگهی‌ها، خرید وسایل آموزشی، پرداخت جریمه‌های پارک در مناطق پارک‌ممنوع و با کلی صرفه‌جویی، سود مختصری کسب می‌کنند و بیشتر سود کسب شده برای هزینه‌ها صرف می‌شود. البته سودهایی به دست می‌آورند که اگر نگوییم هیچ، بسیار مختصر است؛ درست برخلاف آنچه به نظر می‌رسد. بنابراین شبکه‌های بازاریابی با شعار «سرمایه‌گذاری کم» مشتری‌های زیادی را به سوی خود جذب می‌کنند. از جمله شعارهای دیگر شبکه‌های بازاریابی به شرح زیر است:

شما سرمایه‌ی اجتماعی‌تان را هزینه می‌کنید نه پول واقعی. برای شروع، باید به نفع خود از چرخه‌ی تأثیر خود بر خانواده و دوستان‌تان بهره‌برداری کنید. شبکه‌های بازاریابی پس از عنوان کردنِ این مطلب، به شما نمی‌گویند که پس از هزینه‌ی سرمایه‌های اجتماعی‌تان، مجبورید برای به دست آوردن مشتری‌های بیشتر، واقعا هزینه کنید.

 

شبکه‌های بازاریابی از مقدار هزینه‌های کسب‌و‌کار به شما چیزی نمی‌گویند. این‌طور وانمود می‌کنند که مقدار سرمایه‌گذاری به شما بستگی دارد. مردم نظر خوشایندی درباره‌ی ارزیابی هزینه‌های کسب‌و‌کاری که مستقیما به فروش مرتبط نمی‌شوند، ندارند. وقتی شما نقص سوددهی شبکه‌های بازاریابی را برای آنها توضیح می‌دهید، متوجه خواهند شد که سود ناخالصی که برای هریک از محصولات خود متصور بودند، به دور از واقعیت است. شما در هر کسب‌و‌کاری باید هزینه‌ها را برآورد کنید نه اینکه قبل از محاسبه‌ی عملی بودن وعده‌های شبکه‌های بازاریابی، از سرمایه‌های اجتماعی‌تان برای فروش کالاها به دوستان نزدیک، خانواده و همسایه‌ها استفاده کنید. اگر شما به تحلیل خودتان از سود و هزینه‌ها بر اساس فروش ابتدایی‌تان آن هم جایی که درحال استفاده از سرمایه‌های اجتماعی‌تان برای فروش کالاها هستید، تکیه کنید، متأسفانه تصور درستی از کسب‌و‌کار بازاریابی شبکه‌ای و کارایی آن ندارید.

 

نقص چهارم: القائات شبه‌مذهبی

طرفداران شبکه‌های بازاریابی یا شبکه های چندسطحی، اغلب به عنوان سازمان آموزش و پشتیبانی توسعه‌ی فردی، مشتری‌های کسب‌و‌کارشان را تامین می‌کنند. این‌طور که پیداست، این سازمان‌ها عملا از تکنیک‌های شستشوی مغزی و القائات شبه‌مذهبی برای رسیدن به اهداف‌شان استفاده می‌کنند. قبل از اینکه منکر این نقص شبکه‌های بازاریابی شوید، من به تمرین‌های گروهی‌ای اشاره می‌کنم که بعضی از تکنیک‌های مذکور را به کار می‌برند. البته اهداف آنها در استفاده از این تکنیک‌ها متفاوت است.

دکتر رابرد جی. لیفتن (Robert J. Lifton) کتابی با نام «اصلاح فکر و روان‌شناسی توتالیسم» در سال ۱۹۶۱ نوشت. نویسنده درباره‌ی چگونگی پیدایش اصطلاح شستشوی مغزی و طریقه‌ی استفاده از این تکنیک برای تغییر دادن مردم به دلایل مختلف، تحقیق کرده‌است. او می‌گوید:

برای حفظ و کنترل محیط اجتماعی از چند روش استفاده می‌شود: فرایند گروه، جدا سازی فرد از دیگر افراد، فشار روان‌شناختی، فاصله‌ی جغرافیایی، در دسترس نبودن وسایل حمل‌و‌نقل و گاهی اوقات فشار فیزیکی. آیا شما شاهد اتفاقاتی که در جلسات یا قرار ملاقات‌های شبکه‌های چندسطحی رخ می‌دهد، بوده‌اید؟

فشار گروهی: ما تیم هستیم! با صدای بلند تکرار می‌کنند که ما با هم موفق خواهیم شد، هیچ چیزی توان متوقف کردن ما را ندارد.

جدا کردن فرد از دیگران: از آدم‌های منفی‌باف دوری کنید! مربی با صدایی آهسته و ممتد می‌گوید تنها از من و سرشاخه‌های‌تان پیروی کنید!

فشار روان‌شناختی: شما که نمی‌خواهید باعث ازهم‌پاشیدگی گروه شوید! مربی به چشم‌های شما خیره می‌شود و دست‌هایش را روی شانه‌های شما می‌گذارد. تا حدودی خم می‌شود و می‌گوید: شما که نمی‌گذارید ما سقوط کنیم، مگرنه!

فاصله‌ی جغرافیایی: تصادفی نیست که جلسات شرکت‌های چندسطحی، اغلب در مکان‌هایی دور برگزار می‌شود. مانند: استراحت‌گاه‌ها و کشتی‌های تفریحی و… بنابراین شما نمی‌توانید خودتان را از تاثیر سخنان انگیزه‌بخش حفظ کنید. بعضی از جلسات معارفه برای تاثیر تکنیک‌های کنترلی بر روی اعضا خیلی دیروقت برگزار می‌شود. جلسات شرکت‌های چندسطحی شبیه جلسات مذهبی برگزار می‌شود. هیچ مخالفتی با مربی قابل‌تحمل نیست. همه به شرکت و مدیر احترام می‌گذارند. همه‌ی آن‌ها باور دارند که شرکت می‌خواهد آنها را به آزادی مالی و موفقیت برساند. کسانی که به رسالت شرکت ایمان ندارند، لعنت می‌شوند زیرا برده‌ی حقوق سرِ ماه‌شان شده‌اند و بازنده‌ی همیشگی باقیمانده‌ی زندگی سیاه‌بختانه‌شان هستند. مخالفان برای بدعت‌های اعتقادی‌شان مورد حمله قرار می‌گیرند.

مدل بایت (BITE) برای توضیح کنترل ذهنی مذهبی، توسعه پیدا کرد. (BITE) مخفف انگلیسی رفتار، اطلاعات، فکر و احساسات است. آن شامل چهار نوع کنترل از یک عمل شبه‌مذهبی بر اعضا است.

کنترل رفتار: رفتار شما توسط گروه، نه توسط شخص شما قاعده‌مند می‌شود. به شما اجازه می‌دهند تا با افرادی خاص، و نه با دیگران ارتباط برقرار کنید.

کنترل اطلاعاتی: دسترسی شما به اطلاعات به وسیله‌ی گروه کنترل می‌شود. شما ترغیب نمی‌شوید که شخصا درباره‌ی مسائل مرتبط به تحقیق بپردازید، بلکه تنها اجازه دارید تا از اطلاعات تأیید شده توسط گروه استفاده کنید. یکی از پرتکرارترین کنترل اطلاعات که در شرکت‌های چندسطحی با آن مواجه هستید، این است که باید از افراد منفی‌باف دوری کنید. ظاهرا اعضای شرکت‌های چندسطحی باید از منفی‌گرایی و دزدان رؤیاها، برای رسیدن به موفقیت اجتناب کنند. این کاملا روان‌شناسانه است، زیرا اگر از ترس‌های منطقی و غیرمنطقی دوری کنید، به مرور به شخصی ریسک‌پذیر و جسور تبدیل می‌شوید.

کنترل فکر: افکار شما باید مورد تأیید گروه باشد. تفکر غیرگروهی مانند مخالفت با عقاید عرفی و اظهار مخالفت‌ها، ممنوع است و بلافاصله آنها را با استفاده از کلماتی که وِرد زبان‌شان است، سرکوب می‌کنند.

کنترل احساسی: احساسات شما باید مورد تأیید گروه باشد. هر مشکلی که دارید، شخصی است و هیچ ارتباطی به گروه و رهبر آن ندارد. ترس و نفرت، وابستگی به گروه را افزایش می‌دهد.

 

اگر پیش‌تر در یکی از جلسه‌های شرکت‌های چندسطحی شرکت‌کرده‌اید، آیا نمونه‌ای از این الگوهای کنترلی را مشاهده‌ و تجربه کرده‌اید؟

 
کالای پَست چیست؟
چهارشنبه ، 21 تیر 1396 ، 08:04

در علم اقتصاد کالای پَست به کالایی می‌گویند که با افزایش درآمدها تقاضا برای آن کاهش می‌یابد. علت کاهش تقاضا این است که مصرف کنندگان با افزایش درآمدشان به جای مصرف آن کالا روی به مصرف کالاهایی می‌آورند که کیفیت بالاتری داشته باشند.

ادامه مطلب...
 
هر گردشگر خارجی چند دلار در ایران خرج می کند؟
چهارشنبه ، 21 تیر 1396 ، 07:51

هر گردشگر حدود ١٢٠٠ دلار معادل ٣٠ بشکه نفت درآمد ارزی به کشور وارد می‌کند. این موضوع را مدیرکل دفتر آمارهای فرهنگی، بازرگانی و خدمات مرکز آمار ایران عنوان کرده است. محمدحسین پیمان این میزان درآمد را نشان‌دهنده اهمیت گردشگری در اقتصاد کشور به‌ویژه با رویکرد اقتصاد مقاومتی و عدم وابستگی به نفت دانسته است.

ادامه مطلب...
 
سرپرست شرکت هواپیمایی هما مشخص شد
چهارشنبه ، 21 تیر 1396 ، 07:42

وزیر راه و شهرسازی در حکمی سرپرست جدید شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران را تعیین کرد و ماموریت‌های ۶ گانه‌ای برای وی ترسیم کرد.

 

ادامه مطلب...
 
استخدام های روز- 20 تیر 96
سه شنبه ، 20 تیر 1396 ، 21:34

تازه ترین استخدام های امروز را اینجا ببینید...

ادامه مطلب...
 
حاکمیت شرکتی چیست و چه تأثیری بر عملکرد یک شرکت دارد؟
سه شنبه ، 20 تیر 1396 ، 10:58

در بسیاری از شرکت‌ها، مدیریت شرکت را افرادی غیر از مالکان و سهامداران آن برعهده دارند. تفکیک مالکیت از مدیریت در بسیاری از شرکت‌ها سبب بروز مشکلاتی می‌شود. برای مثال، ممکن است مدیران مهارت کافی برای اداره‌ی حوزه‌ی اختیاری خود نداشته باشند یا برای خودشان امتیازها و پاداش‌های نامعقولی درنظر بگیرند که با عملکردشان همخوانی نداشته باشد. به‌همین‌دلیل، مفهوم حاکمیت شرکتی (corporate governance) به‌منظور رفع مشکلات ناشی از تفکیک مالکیت شرکت و مدیریت آن ابداع شد. در این نوشته می‌خواهیم ببینیم که حاکمیتشرکتی چیست و چه تاثیری بر عملکرد یک شرکت دارد.

 


 

در بسیاری از شرکت‌ها، مدیریت شرکت را افرادی غیر از مالکان و سهامداران آن برعهده دارند. تفکیک مالکیت از مدیریت در بسیاری از شرکت‌ها سبب بروز مشکلاتی می‌شود. برای مثال، ممکن است مدیران مهارت کافی برای اداره‌ی حوزه‌ی اختیاری خود نداشته باشند یا برای خودشان امتیازها و پاداش‌های نامعقولی درنظر بگیرند که با عملکردشان همخوانی نداشته باشد. به‌همین‌دلیل، مفهوم حاکمیت شرکتی (corporate governance) به‌منظور رفع مشکلات ناشی از تفکیک مالکیت شرکت و مدیریت آن ابداع شد. در این نوشته می‌خواهیم ببینیم که حاکمیت شرکتی چیست و چه تاثیری بر عملکرد یک شرکت دارد.

 

 

شرکت صادرکننده‌ی سهام، شرکت سهامی (joint stock company) نامیده می‌شود. شرکت‌هایی که قیمت‌شان در بازار سهام برآورد می‌شود، اغلب نیاز به یک سرمایه‌گذاری کلان دارند که از نظر مالی آنها را تأمین کند؛ به‌عبارت‌دیگر، این شرکت‌ها دارای تعداد زیادی سهامدار هستند. این سهامداران خودشان شرکت را اداره نمی‌کنند، بلکه کنترل آن را به مدیرانی حرفه‌ای (مدیر اجرایی و هیئت‌مدیره) می‌سپارند که از طرف‌شان، این کار را انجام دهند. هیئت‌مدیره مانند نماینده‌ی این سهامداران عمل می‌کند. بنابراین سهامداران در مدیریت روزمره‌ی شرکت نقش فعالی ندارند. ازسوی‌دیگر، مدیران معمولا مالک کمتر از ۱% از سهام شرکت‌ها هستند. بنابراین به‌دلیل تفکیک مالکیت از کنترل شرکت‌ها، معمولا احتمال بروز اختلاف بین مدیران و سهامداران وجود دارد.

حاکمیت شرکتی چیست؟

 

حاکمیت شرکتی مجموعه‌ای از قوانین و روش‌هاست که رابطه‌‌ی بین سهامداران، مدیریت و اعضای هیئت‌مدیره را تعریف می‌کند و بر چگونگی عملکرد شرکت تأثیر می‌گذارد. حاکمیت شرکتی در سطح ابتدایی با مسائلی مواجه است که از تفکیک مالکیت و اداره‌ی شرکت ناشی می‌شود، اما این مفهوم فراتر از آن است که فقط رابطه‌ای شفاف بین مدیران و سهامداران برقرار کند. حاکمیت شرکتی، شامل مجموعه‌ای از روابط بین مدیریت شرکت، هیئت مدیره، سهامداران و ذی‌نفعان دیگر است. علاوه‌برآن، ساختاری ارائه می‌کند که از طریق آن، اهداف شرکت، ابزار دستیابی به آن، اهداف و نظارت بر عملکرد شرکت تعیین می‌شود.

کنترل و راهبری شرکت‌ها به دو طریق صورت می‌گیرد: راهبری از «درون» شرکت و کنترل از «بیرون» آن. در هر کدام از این دو حالت، موارد مهمی وجود دارد که باید در نظر گرفته شود.

راهبری از درون شرکت

این کار توسط مدیران و هیئت‌مدیره «درون» شرکت انجام می‌شود. برای یک راهبری مؤثر باید موارد زیر بررسی شوند:

تعیین ساختار وظایف افرادی که خط‌مشی شرکت را تعیین می‌کنند (شامل مدیرعامل و هیئت‌مدیره)؛

نیاز به نظارت بر اتفاقات پیش‌بینی‌نشده‌ی مهم از طریق تجزیه‌وتحلیل ریسک‌ها؛

نیاز به کنترل عملکرد (کنترل داخلی).

 

کنترل از بیرون شرکت

آگاهی‌داشتن از چارچوبی که دستورالعمل‌های عملکرد، انطباق و اساسنامه‌ی حقوقی (قانونی) در آن تعریف شده است.

داشتن دیدگاهی گسترده از موقعیت شرکت‌ها در جهان از طریق مسئولیت‌های اجتماعی و تصمیمات اخلاقی.


اهداف حاکمیت شرکتی

 

دلیل اساسی استفاده از حاکمیت شرکتی، نظارت بر بخشی از شرکت است که کنترلِ دارایی سهامداران و سرمایه‌گذاران را برعهده دارد. این کار تضمین می‌کند که:

موازنه‌ی قدرت به‌طور مناسب بین اعضای هیئت‌مدیره توزیع شود.

به مدیران اجرایی به‌طور عادلانه پاداش یا امتیاز تعلق گیرد.

هیئت‌مدیره مسئولیت نظارت بر مدیران اجرایی و مدیریت ریسک‌ها را بپذیرند.

ناظران بیرونی (external auditors) مستقل باشند و شرکت تحت تأثیر عملکرد آنها نباشد.

به مسائلی مانند رعایت اخلاق کسب‌وکار، مسئولیت اجتماعی شرکت (CSR) و حمایت از افشاگران فسادهای مالی رسیدگی شود.

اما هدف اصلی حاکمیت شرکتی، بهبود عملکرد شرکت‌ها، ایجاد شفافیت و پاسخگویی هیئت‌مدیره در برابر ارزش ذی‌نفعان و سهامداران است. همچنین از موارد زیر پشتیبانی به‌عمل می‌آورد:

کنترل مدیران از طریق افزایش دفعات گزارش‌دهی به ذی‌نفعان.

افزایش سطح اعتماد و شفافیت در فعالیت‌های شرکت برای تمام سرمایه‌گذاران (موجود و بالقوه) و در نتیجه، ارتقای رشد شرکت.

اطمینان از اینکه شرکت مسیر قانونی و روش‌های اخلاقی را اجرا می‌کند.

ایجاد نوعی کنترل در رأس سازمان که به‌تدریج مراتب پایین‌تر سازمان را نیز تحت تأثیر قرار خواهد داد.

 

مزایای حاکمیت شرکتی

۱. مزایایی که برای شرکت‌ها دارد

موافقت با اصول حاکمیت شرکتی می‌تواند مزایایی هم برای صاحبان و هم برای مدیران شرکت‌ها داشته باشد و سطح شفافیت سازمانی را افزایش دهد. از مزایای دیگر آن می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

بهبود دسترسی به بازارهای سرمایه و بازارهای مالی.

کمک به باقی‌ماندن در محیط به‌شدت رقابتی (از طریق ادغام، مالکیت، مشارکت و کاهش ریسک).

فراهم‌کردن سیاست خروج (exit policy) و اطمینان‌یافتن از انتقال بی‌دردسر ثروت و دارایی‌های خانوادگی از یک نسل‌به‌نسل دیگر، همچنین کاهش احتمال وقوع تعارض بر سر عایدی‌ها (برای سرمایه‌گذاران بسیار مهم است).

همچنین اتخاذ روش‌های کارآمد حاکمیت شرکتی سبب می‌شود کنترل داخلی شرکت‌ها بهتر انجام شود، بهره‌وری شرکت افزایش یابد و راه را برای امکان رشد شرکت‌ها، توانایی جذب سرمایه‌گذاران (در سطح ملی و خارج از کشور) و نیز کاهش هزینه‌های ناشی از وام یا بدهی شرکت‌ها هموار کند.

ازسوی‌دیگر، بسیاری از کسب‌وکارهایی که به‌دنبال سرمایه و منابع جدید هستند، اغلب در مواقع بحرانی خود را مجبور می‌بینند که به‌طور جدی «حاکمیت شرکتی» را بپذیرند و ساختار شرکت‌شان را مجدد و براین اساس تشکیل بدهند. هنگامی که بنیان‌گذاران خود را در نقش سرمایه‌گذار و شرکای بالقوه‌ می‌بینند اطمینان بیشتری برای سرمایه‌گذاری و گسترش عملکرد شرکت خواهند داشت.

۲. مزایایی که برای سهامداران دارد

برای مزایای حاکمیت شرکتی کارآمد برای سهامداران، به موارد زیر می‌توان اشاره کرد:

فراهم‌کردن انگیزه‌های مناسب برای مدیریت و هیئت‌مدیره به‌منظور پیگیری اهدافی در راستای منافع شرکت؛

تسهیل فرایند نظارت مؤثر بر مدیران؛

تضمین امنیت بیشتر به سهامداران در مورد سرمایه‌شان؛

اطمینان‌دادن به سهامداران از اینکه به‌اندازه‌ی کافی از تصمیمات مربوط به مسائل اساسی شرکت (مانند اصلاحات قانونی یا قوانین مربوط به ادغام، فروش دارایی‌ها و نظایر آن) آگاه خواهند شد.

۳. مزایایی که برای اقتصاد ملی دارد
همه‌ی شواهد تجربی و همچنین تحقیقاتی که در سال‌های اخیر انجام شده‌اند، حاکمیت شرکتی را تأیید می‌کنند. این پژوهش‌ها دریافته‌اند بیش از ۸۴% سرمایه‌گذاران سازمانی جهان حاضرند برای سهام یک شرکت با حاکمیت شرکتی خوب پول زیادی پرداخت کنند، اما در شرکتی که از لحاظ حاکمیت شرکتی ضعیف عمل می‌کند (با وجود سابقه‌ی مالی خوب)، سرمایه‌گذاری نکنند.
موافقت با اصول حاکمیت شرکتی می‌تواند نقش مهمی در ارتقای ارزش شرکت‌ها بازی کند. اگر در یک کشور اعتبار لازم برای اجرای شیوه‌های حاکمیت شرکتی وجود نداشته باشد، در حسابرسی و استانداردهای گزارش‌دهی سهل‌انگاری شود یا به سرمایه‌گذاران شفافیت و اعتماد کافی داده نشود، سرمایه (سرمایه‌گذاران داخلی یا خارجی) در جایی خارج از کشور جریان خواهد یافت. بنابراین عواقب این وضعیت، تمام شرکت‌ها و تشکیلات اقتصادی کشور را درگیر خواهد کرد.

 

 
آشنایی با کارآفرینان موفق ایران- پیر امیدیار
سه شنبه ، 20 تیر 1396 ، 10:08

اولین و بزرگ‌ترین سایت حراج اینترنتی در سال 1995 و با طراحی پیر امیدیار، ایرانی مقیم امریکا شکل گرفت. ebay، اولین و معروف‌ترین سایت حراج و خرید و فروش آنلاین است که تا پایان سال ۱۹۹۸، ۱/۲ میلیون عضو، ۷۵۰ میلیون دلار حجم معاملات و حدود ۸ میلیون دلار سود داشت. پس از گذشت مدت اندکی، ebay شرکت بزرگی شد با بیش از ۶۰۰۰ کارمند و میلیون‌ها مشتری و در حال حاضر نیز بزرگ‌ترین و فعال‌ترین شرکت در این عرصه است.

ایده طراحی این سایت در واقع از سوی همسر امیدیار مطرح شد؛ پیش از راه‌اندازی سایت، همسر وی بازاریاب یک کارخانه شکلات‌سازی بود. او از همسرش خواست تا برای فروش بهتر محصولات سایتی طراحی کند که به صورت آنلاین محصولات، این کارخانه  را به فروش برساند. در زمان طراحی سایت برای فروش اینترنتی، ایده دیگری نیز از سوی خود طراح سایت مطرح شد. امیدیار با این اندیشه که ممکن است بین خریداران رقابت به وجود آید، فروش اینترنتی را به حراج آنلاین تبدیل کرد.

 

ادامه مطلب...
 
برگزاري سومین جشنواره استارت آپی نمایشگاه تراکنش ایران (ITE 2017)
سه شنبه ، 20 تیر 1396 ، 09:32

استارت‌آپ‌های فین‌تکی در نمایشگاه تراکنش ایران فرصت بزرگی برای ارتباطات مؤثر با افراد و شرکت‌های صاحب‌نام در حوزه بانکداری و مالی داخلی و خارجی

خواهند داشت و از فرصت ارائه ایده و استارت‌آپ خود، در قالب جشنواره استارت‌آپی ITE با حضور داوران و سرمایه‌گذران بهره خواهند برد.

 

ادامه مطلب...
 
حذف فروش اینترنت حجمی در دستور کار وزارت ارتباطات قرار دارد
سه شنبه ، 20 تیر 1396 ، 09:18

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات،‌ در اینستاگرام خود گفت: حذف فروش اینترنت حجمی،در حوزه اینترنت ثابت، در دستور کار وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، قرار دارد

 

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات،  دکتر واعظی در صفحه شخصی خود در شبکه اجتماعی  اینستاگرام ، درباره زمان و چگونگی حذف فروش اینترنت حجمی گفت:‌ همانطور که قبلا هم توضیح دادم، موضوع حذف فروش حجمی اینترنت در حوزه اینترنت ثابت برای حمایت از کاربران در دستور کار این وزارتخانه  قرار دارد .

ادامه مطلب...
 
۶ کاری که افراد موفق در تابستان انجام می‌دهند
سه شنبه ، 20 تیر 1396 ، 08:57

تابستان که مدت‌ها انتظارش را می‌کشیم، مانند برق‌و‌باد می‌گذرد و ممکن است در پایان تابستان احساس کنید که این روزها را به‌راحتی از دست داده‌اید. اگر

می‌خواهید این تابستان را متفاوت بگذرانید، باید برنامه‌های خود را از قبل اولویت‌بندی کنید. در این برنامه‌ریزی باید زمانی را به فکر‌کردن درباره آینده‌ی شغلی خود و وقتی را به استراحت و تفریح اختصاص بدهید.

حتما شما هم شنیده‌اید که به‌زعم نظر برخی از افراد، تابستان، بهترین ۳ ماه سال است و در آن بسیاری از کارهای عقب‌افتاده را می‌توان انجام داد. با ما همراه باشید تا ببینید، ۶ کاری که افراد موفق در تابستان انجام می‌دهند، چیست؟

 

ادامه مطلب...
 
پرداخت تا سقف 100ميليون تومان سپرده گذاران ثامن الحجج در بانك پارسيان
سه شنبه ، 20 تیر 1396 ، 08:51

بانك پارسيان در اين اطلاعيه اعلام كرد: در اجرای دستور بانک مرکزی ، به آگاهی می رساند همزمان با فرا رسیدن موعد پرداخت وجوه «فرم درخواست» ارائه شده توسط بانک پارسیان به عنوان بانک عامل، بازپرداخت وجوه فرم مزبور تا سقف مبلغ یک میلیارد ریال، از روز سه شنبه مورخ 20 تير 96 انجام خواهد شد.

 

ادامه مطلب...
 
چگونه سرمایه شروع استارت‌آپ را تامین کنیم؟
سه شنبه ، 20 تیر 1396 ، 07:43

یک ایده استارت‌آپی هر چقدر هم که برحسب نیاز انتخاب شده باشد و مساله‌محور باشد، برای توسعه و راه‌اندازی به سرمایه نیاز دارد که البته مقدار مورد نیاز این سرمایه برای ایده‌های مختلف متفاوت است و ایده‌های خدماتی هم بوده‌اند که با حداقل سرمایه شروع کرده‌اند و موفق شده‌اند، ولی در ادامه برای توسعه، رقابت و معرفی محصول خود باز هم نیاز به سرمایه زیادی دارند.

 

ادامه مطلب...
 
استخدام های روز- 19 تیر 96
دوشنبه ، 19 تیر 1396 ، 14:56

تازه ترین استخدام های امروز را اینجا ببینید...

ادامه مطلب...
 
لندن، پایتخت بانکداری اسلامی می‌شود
دوشنبه ، 19 تیر 1396 ، 14:20

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از ایوینینگ استاندارد، سرمایه گذاری های اسلامی در سراسر جهان از سال 2006 تا کنون تا 150 درصد افزایش یافته اند و برآوردها نشان می دهند که سرعت رشد این بخش 50 درصد بیشتر از سرعت رشد مجموع بخش بانکی بوده است.

ادامه مطلب...
 
با دیجی‌کالا، رویاهاتو نصف قیمت بخر!
دوشنبه ، 19 تیر 1396 ، 11:39

چی باعث میشه یک تابستون شگفت‌انگیز داشته باشی؟ دوست داری به کجای دنیا سفر کنی؟ کدوم تفریحات تابستونی میتونه خوشحالت کنه؟ چی میتونه از خرید نصف قیمت اون‌چه آرزوشو داشتی، جذاب‌تر باشه؟

ادامه مطلب...
 
آشنایی با کارآفرینان موفق ایران- بابک بختیاری
دوشنبه ، 19 تیر 1396 ، 10:59

آقای بابک بختیاری متولد ۱۳۵۷ اهل تهران موسس و صاحب امتیاز فروشگاه های زنجیره ای آیس پک و مدیر عامل شرکت آیس پک ایرانیان که محصول آیس پک اختراع ایشان بوده و هیچ گونه نمونه مشابهی در جهان نداشته است.

 

این مجموعه کمتر از دو سال توانسته ۱۳۰ فروشگاه در داخل و خارج از ایران (۱۱۸ شعبه در ایران و ۴ شعبه در امارات و ۸ شعبه در دیگر کشور ها که در ذیل آمده است)ایجاد نماید که در مقایسه با سیستم های بزرگ و معروف زنجیره ای دنیا نظیر مک دونالد، استار باکس، کینگ برگر و غیره قابل توجه و بلکه بسیار موفق تر عمل نموده است ؛چرا که آن ها در دو سال اول شروع به کارشان ، تنها یک شعبه داشتند، در حالی که آیس پک توانسته هر ۶ روز یک شعبه در دو سال اول افتتاح نماید .

ادامه مطلب...
 
۵ سؤالی که قبل از وارد شدن به دنیای استارتاپ باید از خودتان بپرسید
دوشنبه ، 19 تیر 1396 ، 10:51

کارآفرینی چالش‌های بسیار زیادی دارد و ریسک کردن در آن به‌اندازه‌ای بالا است که بعضی‌ها آن را با مسابقات اتومبیل‌رانی فرمول یک مقایسه می‌کنند. افرادی که وارد دنیای استارتاپ و کارآفرینی می‌شوند تشنه‌ی آدرنالین هستند؛ اما از همه مهم‌تر اینکه دوست دارند تحت شرایط سخت به رؤیاهایی برسند که برای خیلی‌ها دست‌نیافتنی هستند. زندگی‌ استارتاپی سریع و پر از تصمیم‌گیری‌های کوچکی است که یا به پیروزی می‌رسند یا منجر به شکست خوردن می‌شوند. به‌طور خلاصه می‌توان گفت که شور و اشتیاق، کار سخت، پشتکار، کار تیمی و بهترین استفاده از منابع، مواردی هستند که باعث موفقیت یک استارتاپ می‌شوند.

ادامه مطلب...
 
باید و نبایدهای کسب‌وکارهای اینترنتی در ایران
دوشنبه ، 19 تیر 1396 ، 10:48

یک عضو هیئت علمی دانشگاه با اشاره به روند رو به گسترش حوزه کسب و کارهای اینترنتی، ایجاد اشتغال در این حوزه را نیازمند ایجاد زیرساخت‌های قوی و همچنین سازوکارهای اطمینان بخش ارزیابی کرد.

ادامه مطلب...
 
حاتمی‌کیا بهترین کارگردان جشنواره فیلم وین شد/ بابک حمیدیان بهترین بازیگر مکمل
دوشنبه ، 19 تیر 1396 ، 10:29

ابراهیم حاتمی‌کیا به عنوان بهترین کارگردان، بابک حمیدیان بهترین بازیگر نقش مکمل و «بادیگارد» بهترین دستاورد هنری جشنواره وین شناخته شدند.

ادامه مطلب...
 
هزینه خرید اقساطی مسکن کاهش یافت
دوشنبه ، 19 تیر 1396 ، 10:15

به گزارش گروه اقتصادی خبرگزاری تسنیم، بر اساس ضوابط جدید وضع شده توسط بانک مسکن، امکان تقسیط تسهیلات ساخت پرداخت شده به سازندگان در قالب قرارداد «مشارکت مدنی» به خریداران واحدهایی که با این تسهیلات (بدون سپرده و از محل اوراق) ساخته شده‌اند، تسهیل شده است. سقف تسهیلات قابل انتقال به خریدار در حالت انفرادی برای تهران 60 میلیون تومان، برای مراکز استان‌ها و شهرهای بالای 200 هزار نفر جمعیت 50 میلیون تومان و برای سایر مناطق شهری و خارج از محدوده خدمات شهری نیز 40 میلیون تومان است.

ادامه مطلب...
 
پر سودترین شغل در ایران!
دوشنبه ، 19 تیر 1396 ، 10:12

شاید همۀ بر این عقیده استوار باشند که حتی در بدترین شرایط اقتصادی نیز مردم، از خورد و خوراک‌شان نمی‌گذرند؛ بنابراین انچه با شکم در ارتباط هست، همۀ وقت بازارش رونق دارد.

ادامه مطلب...
 
موصل آزاد شد!
دوشنبه ، 19 تیر 1396 ، 09:42

عملیات آزادسازی موصل از ۹ ماه پیش و با مشارکت ارتش عراق، پلیس فدرال، نیروهای بسیج مردمی و پیشمرگه‌های اقلیم کردستان، تحت حمایت نیروهای هوایی ائتلاف بین‌المللی مبارزه با تروریسم آغاز شد. پس از عقب نشینی جنگجویان داعش از مناطق مختلف استان نینوا و آغاز مرحله آزادسازی این شهر، نیروهای ارتش و پلیس فدرال وارد موصل شدند.

ادامه مطلب...
 
بخشش جریمه دیرکرد تسهیلات بانکی متوقف شد
دوشنبه ، 19 تیر 1396 ، 08:01

بهمن ماه پارسال بود که طرح بخشش جرایم دیرکرد و سود تسهیلات بانکی مشتریان دارای زیر100 میلیون تومان از سوی بانک مرکزی مطرح شد.

ادامه مطلب...
 
«شهر یزد» ثبت جهانی یونسکو شد
يكشنبه ، 18 تیر 1396 ، 12:35

شهر تاریخی یزد، به عنوان نخستین شهر تاریخی ایران و بیست‌ودومین اثر تاریخی کشور در فهرست میراث جهانی یونسکو به ثبت رسید.

ادامه مطلب...
 
موانع توسعه کارآفرینی
يكشنبه ، 18 تیر 1396 ، 12:29

نرخ بیکاری در سال 95 با 1.4 درصد افزایش نسبت به سال 94، 12.4 درصد شد.

کارآفرینی آن و نهادینه کردن فرهنگ آن در ذهن مردم به‌ویژه جوانان می‌تواند رشد کشور و از بین رفتن بیکاری را به همراه داشته باشد.

در این گزارش سعی داریم در ابتدا موانع کارآفرینی را برشماریم و سپس راه‌حل‌های‌مان را در قالب تعریف انواع کارآفرینی ارائه کنیم.

ادامه مطلب...
 
استخدام های روز- 18 تیر 96
يكشنبه ، 18 تیر 1396 ، 11:07

تازه ترین استخدام های امروز را اینجا ببینید...

ادامه مطلب...
 
دریافت مالیات از کسب و کارهای اینترنتی
يكشنبه ، 18 تیر 1396 ، 11:04

رئیس سازمان امور مالیاتی از شناسایی ١١ هزار شرکت فعال در فضای مجازی خبر داد و گفت: بررسی موضوع دریافت...

 

ادامه مطلب...
 
رایج ترین رمزهای عبور در سال 2016
يكشنبه ، 18 تیر 1396 ، 10:48

سایت venturebeat پرکاربردترین گذرواژه‌های سال ۲۰۱۶ را منتشر کرده است.

تقریباً ۱۷ درصد کاربران، امنیت اکانت خود را با اعداد ۱۲۳۴۵۶ تأمین می‌کنند. چیزی که جای تأمل دارد این است که گردانندگان بیشتر وب‌سایت‌ها کاربران خود را به انتخاب گذرواژه‌های قدرتمند وادار نمی‌کنند. طبق ادعای شرکت Keeper Security طی رخنه‌ی اطلاعاتی که در سال ۲۰۱۶ رخ داد، حدود ۱۰۰ میلیون گذرواژه برای عموم نمایان شد که در این خصوص نکات حائز اهمیتی وجود دارد:

ادامه مطلب...
 
آشنایی با کارآفرینان موفق ایران- مرتضي سلطانی، خالق برند زر ماکارون
يكشنبه ، 18 تیر 1396 ، 09:59

مرتضي سلطانی، بنیانگذار گروه صنعتی و پژوهشی زر و خالق برندهای معتبری چون زر ماکارون است.

 

ادامه مطلب...
 
انواع مصاحبه استخدامی؛ مزایا و معایب آنها
يكشنبه ، 18 تیر 1396 ، 09:04

اصلی‌ترین هدف مصاحبه‌کننده کشف این نکته است که آیا متقاضی می‌تواند خود را با شرایط و اوضاع مختلف تطبیق بدهد یا خیر؟ در مصاحبه استخدامی مصاحبه‌کنندگان تلاش می‌کنند به بیشترین اطلاعات ممکن درباره‌ی فرد دست بیابند. برای استخراج این اطلاعات انواع مصاحبه‌های استخدامی وجود دارد. با ما همراه باشید تا با هم انواع مصاحبه استخدامی را مرور کنیم.

ادامه مطلب...
 
سود بالای بانکی و تخریب بازارهای مالی
يكشنبه ، 18 تیر 1396 ، 08:59

چندسالی است سود بالای سپرده‌ها در سطحی بسیار فراتر از نرخ تورم پرداخت می‌شود؛ دلیل این نرخ نامتعادل، رقابت بانک‌ها و مؤسسات اعتباری ضعیف‌تر و گاه بدون مجوز با بانک‌های بهتر کشور است؛ این پدیده اقتصاد ایران را مدام تخریب می‌کند: کسب‌وکارها را از توسعه‌ فعالیت بازمی‌دارد و مردم را به مشارکت در اقتصاد تشویق نمی‌کند؛ حتی کارکردن برای بسیاری دیگر صَرف نمی‌کند.

 

ادامه مطلب...
 
اقدام تحسین برانگیز بانک ملی برای جلوگیری از تداوم شایعات
يكشنبه ، 18 تیر 1396 ، 08:55

اخبار بانک: بانک ملی اخیراً اقدامی تحسین برانگیز برای جلوگیری از تداوم شایعات در شبکه بانکی انجام داده است.

ادامه مطلب...
 
نوسازی ناوگان اتوبوسرانی تهران با حمایت بانک تجارت
يكشنبه ، 18 تیر 1396 ، 08:29

اخبار بانک: بانک تجارت با شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه و دو شرکت بهره‌بردار این سازمان تفاهمنامه اعطای 200 فقره تسهیلات فروش اقساطی اتوبوس امضا کرد.

ادامه مطلب...
 
زمان دریافت باقی وجه سپرده گذاران ثامن الحجج و فروش خودروها
يكشنبه ، 18 تیر 1396 ، 08:07

اخبار بانک: رییس هیات تسویه تعاونی ثامن الحجج از دریافت مابقی سپرده مشتریانی که در بانک پارسیان تعهد امضا کرده‌اند‌ از روز بیستم تیر ماه براساس تاریخ سررسید برگه تعهدنامه به بانک عامل خبر داد.

 

ادامه مطلب...
 
بهترین راه دعوت مخاطبان به بازدید از غرفه برند ها در نمایشگاه ها
شنبه ، 17 تیر 1396 ، 14:04

ویرلن رپورتاژ آگهی را به عنوان بهترین راه اطلاع رسانی حضور برند ها در نمایشگاه های بین المللی معرفی کرد.

ادامه مطلب...
 
بانک مرکزی به سپرده‌گذاران کاسپین هشدار داد
شنبه ، 17 تیر 1396 ، 13:37

یک مقام مسئول بانک مرکزی گفت: تنها ۸۰ شعبه‌ کاسپین که اسامی آنها در سایت بانک مرکزی وجود دارد مجاز به پرداخت سپرده‌ها هستند و اتفاقی که در خارج از این شعب رخ دهد، مورد تائید این بانک نیست.

ادامه مطلب...
 
با دیجی‌کالا، این تابستون همه‌چیز فرق می‌کنه!
شنبه ، 17 تیر 1396 ، 12:51

این تابستون فرق می‌کنه. شاید امسال وقتش رسیده به جایی سفر کنی که همیشه آرزوشو داشتی. شاید بشه PS4 بخری و کل تابستون امسال فیفا 17 بازی کنی. شایدم کنار استخر، زیر آفتاب لم بدی و شربت لیموناد خیلی خنک بخوری!

ادامه مطلب...
 
استراتژی رهبری هزینه و ویژگی‌های آن
شنبه ، 17 تیر 1396 ، 10:39

وقتی سخن از افزایش سطح فروش به میان می‌آید، اهمیت انواع استراتژی‌ رقابتی تازه نمود پیدا می‌کند. استراتژی رهبری هزینه‌ یکی از شیوه‌های کارآمد، مشخص و در عین حال پرفراز‌ونشیب است. اگر از بین سه محصول مشابه با قیمت‌های متفاوت حق انتخاب داشته باشید، کدام‌شان را انتحاب می‌کنید؟ مطمئنا چون هر سه محصول به غیر از قیمت تفاوت دیگری ندارند، ارزان‌ترین قیمت را انتخاب خواهید کرد. به‌عبارتی، استراتژی مدیریت هزینه‌‌ها، البته نه در همه‌ی حوزه‌های کسب‌وکار، یک استراتژی برنده محسوب می‌شود. جِف بِزوس (Jeff Bezos)،‌ مؤسس فروشگاه اینترنتی آمازون، معتقد است که کسب‌وکارها بر دو نوع‌اند: یکی کسب‌وکارهایی که سعی دارند از قیمت پرداختی مشتریان بابت محصولات یا خدمات دریافتی بکاهند و دیگری کسب‌وکارهایی که قیمت پرداختی مشتریان را بالا می‌برند. بزوس ادعا می‌کند که هدف آمازون قرارگیری در دسته‌ی اول است و این یعنی تکیه بر استراتژی مدیریت هزینه‌ها. در ادامه با ما همره باشید تا کمی مفصل‌تر درباره‌ی مفهوم مدیریت هزینه‌ها و ویژگی‌های این استراتژی توضیح دهیم.

 

ادامه مطلب...
 
آشنایی با کارآفرینان موفق ایران- پروفسور لطفی‌زاده
شنبه ، 17 تیر 1396 ، 10:15

تمامی لوازم پیرامون ما که از اندکی هوشمندی و توانایی محاسبه برخوردار باشند بر اساس منطق فازی که از ابداعات دانشمند برجسته ایرانی، پروفسور لطفی‌زاده است، طراحی شده‌اند. این منطق جهان علم و صنعت را دگرگون ساخته و بین بله و خیر (منطق کلاسیک ارسطویی) منطق «شاید» را که تا سال 1970 ماشین و کامپیوتر از تشخیص آن عاجز بودند،  ارائه کرده است. به ‌طور مثال در ماشین‌های لباس‌شویی با سیستم كنترل اتوماتیك فازی، ماشین می‌تواند ضمن برآورد مقدار وتشخیص جنس لباس‌ها میزان تمیزی و چرکی آن‌ها را حدس زده و بر اساس یافته‌های خود حرارت آب، مقدار آن و نیز سرعت چرخش ماشین را تعیین كند.

ادامه مطلب...
 
حذف بی دلیل حساب‌های کاربری اینستاگرام
شنبه ، 17 تیر 1396 ، 09:28

اگر شما هم در اینستاگرام با پیامی با عنوان «حساب کاربری شما به دلیل نقض قوانین ما غیرفعال شده است» مواجه شدید نگران نباشید!

 

ادامه مطلب...
 
رشد ۷۷ درصدی صادرات نفت ایران در سال میلادی گذشته
شنبه ، 17 تیر 1396 ، 09:05

اوپک در گزارش سالانه خود اعلام کرد، صادرات نفت خام ایران در سال ۲۰۱۶ در مقایسه با سال قبل از آن ۷۷.۷ درصد افزایش یافته و به بیش از ۱.۹۲۱ میلیون بشکه در روز رسیده است.

ادامه مطلب...
 
ادغام موسسات اعتباری منتفی شد
شنبه ، 17 تیر 1396 ، 08:52

نماینده مردم شهرستان اردکان در مجلس شورای اسلامی از منتفی شدن ادغام مؤسسه‌های مالی که دچار مشکل شده‌اند، خبر داد.

 

ادامه مطلب...
 
استخدام های روز- 17 تیر 96
شنبه ، 17 تیر 1396 ، 08:35

تازه ترین استخدام های امروز را اینجا ببینید...

ادامه مطلب...
 
۴ خودرو ایرانی در آذربایجان تولید می شود
شنبه ، 17 تیر 1396 ، 08:30

به گزارش تسنیم به نقل از پایگاه خبری آذرنیوز، اولین خودروهای مشترک تولیدی ایران و آذربایجان در ماه سپتامبر تولید می شود.

 

مراسم کلنگ زنی کارخانه مشترک خودروسازی ایران و آذربایجان توسط دو شرکت آذیوروکار و خودروی پارس در اواسط سال 2016 در منطقه صنعتی نفتچالای آذربایجان به زمین زده شد.

ادامه مطلب...
 
یک نسخه برای درمان «بیماری بانکی»
شنبه ، 17 تیر 1396 ، 07:47

نگاهی به بیوگرافی بحران بانکی در کشورهای مختلف ثابت می‌کند که این تجارب دارای نقاط مشترکی در عوامل پیدایش و نسخه‌های درمانی هستند.

ادامه مطلب...
 
استخدام های روز- 14 تیر 96
چهارشنبه ، 14 تیر 1396 ، 14:18

تازه ترین استخدام های امروز را اینجا ببینید...

ادامه مطلب...
 
صدرنشینی بانک ملی ایران در تجهیزات پرداخت الکترونیک
چهارشنبه ، 14 تیر 1396 ، 13:39

به گزارش روز پلاس و به نقل از روابط عمومی بانک ملی ایران، اطلاعات موجود تا پایان فروردین ماه سال جاری نشان می دهد بیش از 51 میلیون و 700 هزار فقره از 412 میلیون فقره کارت بانکی موجود در نظام بانکی کشور، متعلق به بانک ملی ایران است

ادامه مطلب...
 
۱۰ ویژگی مشترک افراد کاریزماتیک
چهارشنبه ، 14 تیر 1396 ، 08:54

در نگاه اول، کاریزما یک انرژی یا نیروی مغناطیسی نامرئی به نظر می‌رسد. البته در وجود این نیروی نامرئی شکی نیست، اما صحبت از منبع آن کار دشواری است. بعضی‌ها به اشتباه کاریزما را خصوصیتی ذاتی می‌دانند که از لحظه تولد در وجود بعضی از آدم‌ها نهفته است اما در دیگران هیچ اثری از آن نیست.

ادامه مطلب...
 
چه ساعتی پست‌های خود را در شبکه‌های اجتماعی منتشر کنیم؟
چهارشنبه ، 14 تیر 1396 ، 08:46

 

این روز‌ها دیگر کمتر کسی است که درگیر شبکه‌های اجتماعی نباشد، توییتر، فیسبوک، اینستاگرام، گوگل پلاس و ... تن‌ها بخشی از فضاهای ارتباطی این روز‌ها است که علاقمندان مخصوص به خود را دارد. در این بین اشتراک روزانه، هزاران پیام، تصویر و مطلب از طریق کانال‌های مختلف باعث شده تا حجم ارتباطی بالا میان میلیون‌ها کاربر اتفاق افتاده و فضایی شلوغی در این میانه شکل بگیرد.

ادامه مطلب...
 
هدف از تفکیک وزارتخانه ها چیست؟
چهارشنبه ، 14 تیر 1396 ، 08:36

اگرچه دولت قبل در جهت کوچک سازی نسبت به ادغام وزارتخانه ها اتخاذ تصمیم نمود اما در شرایط کنونی تفکیک آنها با انتقاداتی همراه است.

ادامه مطلب...
 
پنج دلیل برای رد ورشکستگی بانک ها
چهارشنبه ، 14 تیر 1396 ، 08:28

شایعه ورشکستگی بانک ها که در ماه های گذشته بویژه همزمان با رقابت های انتخاباتی دستمایه تبلیغ علیه عملکرد اقتصادی دولت بود، اکنون فروکش کرده است؛ هرچند به نظر می رسد ذینفعان طرح «بانک هراسی» برای پایان دادن به این داستان تمایل ندارند.

ادامه مطلب...
 
پس از ۱۷ سال فولکس واگن به ایران باز می گردد
چهارشنبه ، 14 تیر 1396 ، 07:49

فولکس‌واگن از ماه آینده صادرات خودرو به ایران را پس از 17 سال ازسر خواهد گرفت و مدل‌های پاسات و تیگوان به بازار ایران وارد خواهد شد. این اقدام به این گروه آلمانی کمک خواهد کرد تا وابستگی به بازارهای خارجی بی ثباتی نظیر چین و برزیل را کاهش دهد.

ادامه مطلب...
 
۳ اشتباه رایج در صحبت کردن که شما را بدون اعتماد‌به‌نفس نشان می‌دهد
سه شنبه ، 13 تیر 1396 ، 10:36

وقتی از اعتماد به نفس در صحبت کردن حرف می‌زنیم توصیه‌های فراوانی وجود دارند که روش‌های مختلف صحبت کردن با اعتماد به نفس را در اختیار شما می‌گذارند، ولی باز هم وقتی پای صحبت کردن در جمع، در قرارهای رسمی و با غریبه‌ترها پیش می‌آید، هیچ‌یک کاربردی نیست و هنگام صحبت کردن اشتباهاتی مرتکب می‌شوید که شما را فردی بدون اعتماد به نفس نشان می‌دهند. شیوه سخن گفتن شما از عادات کودکی‌تان سرچشمه می‌گیرد؛ الگوهایی که به شکل هنجار یا به صورت تربیت، به‌طور مستقیم یا غیرمستقیم از خانواده و محیط فراگرفته‌اید. اما تمام فرهیختگان یک باور مشترک دارند که «کمتر، غنی‌تر است». این به چه معناست؟ خلاصه صحبت کردن و گزیده‌گویی روشی است که شما را از مشکلات کلامی متعدد می‌رهاند. در حقیقت این جمله رابرت براونینگ (Robert Browning) مصداق مینمالیستی صحبت شاعر گران‌قدر خودمان است که می‌فرماید: «کم گوی و گزیده گوی چون دُر». پس برای اینکه بدون اعتماد به نفس صحبت نکنید، لازم نیست کارهای خارق‌العاده انجام بدهید یا نکات عجیب و غریبی به‌کار بگیرید؛ تنها کافی است اشتباهات رایجی که باعث می‌شوند در هنگام صحبت کردن فردی بدون اعتماد به نفس جلوه کنید را کنار بگذارید. با ما همراه باشید و با خواندن ادامه‌ی این مطلب این اشتباهات را بشناسید.

 

ادامه مطلب...
 
آشنایی با نکاتی کلیدی درباره صحبت کردن در جمع
سه شنبه ، 13 تیر 1396 ، 10:24

ایجاد ارتباط خوب و مناسب با دیگران، می‌تواند تا حدود زیادی از استرس و اضطراب‌تان در زندگی کم کند. در حقیقت، اگر حمایت اجتماعی بهتری داشته باشید، به طور کلی سلامت روان‌تان هم بهتر خواهد شد، چون داشتن دوستان خوب می‌تواند مانند یک «ضربه گیر» در برابر احساس اضطراب و بی‌حوصلگی عمل کند. اگر دچار اضطراب اجتماعی بوده و بسیار هم مایل باشید ارتباط دوستانه برقرار کنید اما یا از این کار به شدت بترسید یا درمورد شیوه‌ی ارتباط برقرار کردن با دیگران تردید داشته باشید، نیاز به داشتن پشتوانه‌‌ی اجتماعی بیشتر جلوه خواهد کرد. احساسات مضطربانه می‌تواند موجب شود از موقعیت‌های اجتماعی فرار کنید. در این مقاله می‌خواهیم درباره صحبت کردن در جمع بیشتر بگوییم.

 

ادامه مطلب...
 
آشنایی با انواع قراردادهای انتقال تکنولوژی
سه شنبه ، 13 تیر 1396 ، 09:34

امروزه تکنولوژی و فناوری نقش بسیار پررنگی در صنعت و تجارت پیدا کرده است و بنیان موفقیت در این زمینه‌ها محسوب می‌شود. اتکای صنعت و تجارت بر تکنولوژی و فناوری علاوه بر تغییرات بنیادین اقتصادی‌ای که به دنبال داشته است، به لحاظ حقوقی هم چالش‌­برانگیز بوده و بعضا موجب تغییر برخی مفاهیم حقوق سنتی یا ایجاد مفاهیم حقوقی جدید شده است؛ چراکه تکنولوژی و فناوری اصولا مادی نیست و از جنس دانش فنی (know how) و علم است. غیرمادی بودن تکنولوژی موجب می‌شود که استفاده‌ی یک نفر از آن مانع استفاده‌‌ی دیگران نشود؛ به‌عبارت بهتر افراد مختلف می‌توانند در جاهای مختلف و حتی به‌طور هم‌زمان از تکنولوژی استفاده کنند بدون اینکه خدشه‌ای به آن وارد یا چیزی از آن کم شود (این فناوری یا تکنولوژی ممکن است بسته به ماهیت و شرایط آن یک مال فکری به معنای خاص کلمه مثل حق اختراع، اسرار تجاری یا … محسوب بشود).

ادامه مطلب...
 
پایان بدترین دوره رکود مسکن سه دهه اخیر
سه شنبه ، 13 تیر 1396 ، 09:25

به گزارش افکارنیوز،  از نظر بسیاری از اساتید علم اقتصاد، بخش مسکن و ساختمان، به عنوان موتور محرک اقتصاد کشور شناخته شده و دارای ارتباطات پیچیده و گسترده ای با سایر بخش های اقتصاد از جمله رشد اقتصادی، تورم، نرخ بیکاری، سرمایه گذاری بخش خصوصی و ... است. بازار مسکن از اواسط سال ۹۲ وارد دوران رکود شده که به گواه آمار معاملات خرید و فروش واحدهای مسکونی در سامانه املاک و مستغلات کشور و همچنین با نگاهی بر تغییر قیمت ها در تمامی مناطق شهری، درمی یابیم که در این دوره، بازار مسکن ایران طولانی ترین دوره رکودی طی ۲۵ سال گذشته را تجربه کرده است. با این وجود، در طول سال ۹۵ تا به الان دولت سیاست های حمایتی را در راستای تقویت و تشویق بازار مسکن کشور تدوین و اعمال کرده است.

ادامه مطلب...
 
وام قرض الحسنه نوسازی مسکن افزایش یافت
سه شنبه ، 13 تیر 1396 ، 09:11

به گزارش افکارنیوز، علیرضا تابش رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در نشست امضای تفاهم نامه همکاری با بانک قرض الحسنه مبنی بر پرداخت تسهیلات قرض الحسنه به روستائیان جهت احداث و بهسازی مسکن روستایی گفت: این وام کمکی فراتر از مصوبه دولت برای مسکن روستائیان است به خصوص روستائیانی که یا از تسهیلات مصوب دولت استفاده نکرده اند و یا تسهیلاتی که گرفتند کافی نبوده است.

ادامه مطلب...
 
هوش خود را با این کار زیاد کنید
سه شنبه ، 13 تیر 1396 ، 08:57

به گزارش بهداشت نیوز، به گفته محققان دانشگاه هایلندز نیومکزیکو، ضربه پاها به هنگام پیاده روی، فشار امواج را از طریق عروق خونی ارسال می کند که به شکل قابل توجهی موجب افزایش رسیدن خون به مغز می شود.محققان با استفاده از سونوگرافی غیرتهاجمی، جریان خون مغزی نیم کره ای یا CBF هر دو طرف مغز ۱۲ جوان سالم را در هنگام ایستاده، استراحت و پیاده روی ثابت اندازه گیری کردند.

ادامه مطلب...
 
آشنایی با کارآفرینان موفق ایران- بیژن پاکزاد
سه شنبه ، 13 تیر 1396 ، 08:29

آیا تا به حال به این موضوع اندیشیده‌اید که انسان‌های فوق‌العاده پولدار، برای خرید لباس، عطر و لوازم آرایشی به کدام مغازه می‌روند؟ منظورمان افرادی مانند "ملکه انگلیس" یا "سلطان برونئی" ‌یا "پرنس چارلز" و "بیل‌گیتس" و امثالهم است ! به هر حال شاید تعداد پولدارهای روی زمین بسیار کمتر از انسان‌های عادی و متوسط باشد اما درمقابل، قدرت خرید و توان پول خرج کردن این افراد را هم نمی‌توان نادیده گرفت و اگر کسی بتواند نظر این مشتریان را به سوی خود جلب کند و سفارشات آنها را بگیرد، مسلماً ثروت کلانی را به دست خواهد آورد. ثروتی که می‌تواند فرد را از همه ثروتمندتر سازد.

 

ادامه مطلب...
 
انتقال گرما، سرما و درد در دنیای واقعیت مجازی ممکن شد
سه شنبه ، 13 تیر 1396 ، 08:24

در حالی که ابزار مبتنی بر فناوری واقعیت مجازی تنها حس حضور در یک دنیای سه بعدی را به مخاطب القا می‌کند، یک شرکت نوپا بر روی جنبه‌های حسی این فناوری متمرکز شده است.

ادامه مطلب...
 
چرا وزارت اقتصاد ملی باید تاسیس شود؟
سه شنبه ، 13 تیر 1396 ، 07:58

دکتر موسی غنی نژاد - علی میرزاخانی : لایحه اخیر دولت تحت عنوان «اصلاح بخشی از ساختار دولت» به‌منظور تفکیک برخی وزارتخانه‌ها، از همان آغاز این پرسش را در ذهن ناظران ایجاد کرد که مبنای کارشناسی این پیشنهاد چیست؟ آیا عملی شدن این پیشنهاد به‌ویژه درخصوص وزارت صنعت، معدن و تجارت واقعا بنا به ادعای مطرح شده در لایحه به حل معضلات اقتصاد ملی کمک می‌کند یا بر عکس خود تبدیل به مانع بزرگ‌تری می‌شود؟

ادامه مطلب...
 
استخدام های روز- 13 تیر 96
سه شنبه ، 13 تیر 1396 ، 07:51

تازه ترین استخدام های امروز را اینجا ببینید...

ادامه مطلب...
 
سرعت اینترنت به ۵ مگابیت رسید
سه شنبه ، 13 تیر 1396 ، 07:49

 

معاون وزیر ارتباطات گفت: متوسط سرعت اینترنت در کشور به ۵ مگابیت بر ثانیه رسیده است و تا چهار سال دیگر کاربران ایرانی به اینترنت ۲۰ مگابیتی دسترسی خواهند داشت.


به گزارش مهر، برات قنبری اولویت برنامه های وزارت ارتباطات در سال جاری را تحقق بخشی اهداف برنامه ششم توسعه عنوان کرد و گفت: با تکمیل شبکه ملی اطلاعات سرعت دسترسی کاربران تا سال ۱۴۰۰ به ۲۰ مگابیت بر ثانیه می رسد.

ادامه مطلب...
 
استخدام های روز- 12 تیر 96
دوشنبه ، 12 تیر 1396 ، 11:48

تازه ترین استخدام های امروز را اینجا ببینید...

ادامه مطلب...
 
به زودی امضای نخستین قرارداد جدید نفتی در دولت یازدهم با توتال فرانسه محقق می شود
دوشنبه ، 12 تیر 1396 ، 09:49

شمارش معکوس برای امضای نخستین قرارداد جدید نفتی در دولت یازدهم بین شرکت ملی نفت ایران و کنسرسیوم بین المللی به رهبری شرکت نفتی توتال فرانسه با هدف توسعه فاز ۱۱ پارس جنوبی آغاز شده است و این رویداد نقطه عطفی برای آغاز عصر جدید توسعه صنعت نفت کشورمان و اجرای سایر قراردادها به شمار می رود.

ادامه مطلب...
 
نقش بازاریابی در جذب گردشگر
دوشنبه ، 12 تیر 1396 ، 09:29

در واقع نه تنها گردشگری بزرگترین صنعت دنیاست بلکه روزبه روز نیزدرحال رشداست ؛ به گونه ای که سازمان جهانی گردشگری پیش بینی می کند که درسال ۲۰۲۰ تعداد گردشگران بین المللی به بیش ازیک میلیارد وششصدمیلیون نفر خواهد رسید.

ادامه مطلب...
 
فراخوان نخستین استارت آپ دموی گردشگری
دوشنبه ، 12 تیر 1396 ، 09:01

نخستین استارتاپ دموی گردشگری در راستای تجاری سازی ایده های فناورانه در این زمینه ۱۲ مرداد ماه برگزار می شود.

 

«استارت‌آپ» به شرکت‌های نوپایی گفته می‌شود که با یک ایده‌ ساده و اولیه شروع می‌کنند و به سرعت رشد می‌یابند و به درآمد می‌رسند.

ادامه مطلب...
 
برای افزایش جذابیت در روابط و تعاملات از این اشتباهات دوری کنید!
دوشنبه ، 12 تیر 1396 ، 08:33

طبق گفته ی دانشمندان ویژگی‌های مشخصی وجود دارد که از جذابیت شما کم می‌کند. نوع نگرش, زبان بدن و رفتار کاری نقش مهمی‌در درک دیگران از شما دارد.

 

ادامه مطلب...
 
آشنایی با کارآفرینان موفق ایران- بهروز فروتن
دوشنبه ، 12 تیر 1396 ، 08:23

من بهروز فروتن در سال 1324 در تهران متولد شدم و در امیریه‌ی تهران بزرگ شدم. در سن ده سالگی پدرم را از دست دادم. ایشان رئیس اداره‌ی آگاهی بود البته زمانی که من به دنیا آمدم بازنشسته شده بودند. مهمترین چیزی که از پدرم به یاد دارم این است که می‌گفت انسان باید جوهر کار داشته باشد. در زمانی که ایشان در قید حیات بودند ما از نظر مالی چندان مشکلی نداشتیم با این حال ایشان اصرار داشتند ما در ایام تعطیل کار کنیم. مهم نبود چه کاری انجام می‌دهیم بلکه مهم این بود که با فرهنگ کار آشنا شویم.

از بچگی سختی زندگی را ناخواسته حس کردم قبل از اینکه زندگی را ببینم سختی زندگی برایم نمایان شد به همین دلیل احساس می کنم یک حالت خود ساختگی خاص دارم.

 

را انجام می‌دهم چون امروز هم کار را بازی می‌دانم.

 

ادامه مطلب...
 
IFRS چیست؟
دوشنبه ، 12 تیر 1396 ، 08:02

به مجموعه ای از استاندارهای حسابداری که توسط هیات استاندارهای حسابداری بین المللی (IASB) تدوین شده است، استانداردهای گزارشگری مالی بین المللی (IFRS) گفته می‌شود.

 

ادامه مطلب...
 
شمارش معکوس برای ثبت جهانی "یزد"
يكشنبه ، 11 تیر 1396 ، 15:53

چهل‌ویکمین نشست کمیته میراث جهانی یونسکو از امروز (دوم جولای، ۱۱ تیر) در شهر کراکوف لهستان آغاز می‌شود و طی ۱۰ روز کاری، ۳۴ پرونده تاریخی، طبیعی و ترکیبی از جمله "شهر تاریخی یزد" برای ثبت در فهرست میراث جهانی یونسکو مورد بررسی قرار خواهند گرفت.

 

ادامه مطلب...
 
موگینو، بهترین لیوان هوشمند دنیا
يكشنبه ، 11 تیر 1396 ، 15:42

 

آیا شما هم دوست دارید که دمای مناسب نوشیدنیتان در شرایط مختلف مانند کار سفر و.. دقیقا به اندازه ی دلخواهتان باشد؟ برای معرفی ابزار سفر باید بگوییم که در این قسمت وسیله هوشمند رو بهتون معرفی خواهیم کرد. موگینو لیوانی است که می تواند دمای نوشیدنی های همم سرد و هم گرم را برای زمان طولانی ثابت نگه دارد یا به دمای مورد نظر برساند ، برای راهنمای سفر باید گفت که موگینو لیوان هوشمند و  ابزاری شارژی است که می توانید غیر از کارایی اصلی اش از آن به عنوان یک شارژر برای شارژ کردن دیگر وسایل الکترونیکی در سفر استفاده کنید. زمانی که یک نوشیدنی داغ درست می کنید معمولا بعد از ریختن آن در لیوان یا باید مدتی منتظر باشید تا کمی خنکتر شود یا به علت عجله داشتن داغ داغ بخورید و زبانتان را بسوزانید. پس بهتر است مدتی صبر کنید تا نوشیدنی خنکتر شده و سپس میل کنید؛ یعنی باید انژی مصرفی اضافی برای داغ شدن و مدتی زمان بیشتری از دست دهید تا به دمای موردنظرتان برسد تا میل کنید. ابزار موگینو اینجا به دردتان میخورد.

ادامه مطلب...
 
تلگرام برای حضور سرورهایش در ایران به توافق رسید
يكشنبه ، 11 تیر 1396 ، 14:56

در نتیجه توافق صورت گرفته میان مدیران تلگرام با نهادهای خاص در کشورمان، به زودی سرورهای این پیام رسان محبوب میان ایرانیان به داخل کشورمان منتقل خواهد شد و بر این اساس، شرایط برای دایر کردن خدمات جدید و بومی این نرم افزار در ایران، فراهم خواهد شد.

ادامه مطلب...
 
با انواع تسهیلات مسکن بانک مسکن آشنا شوید
يكشنبه ، 11 تیر 1396 ، 14:46

با توجه به اینکه مسکن از مهمترین نیازهای اساسی خانواده های ایرانی جهت اسکان و آرامش خاطر محسوب می شود، بنابراین توجه به این نیاز به عنوان اصلی ترین هدف بانک مسکن می باشد به طوری که از 21 میلیون واحد مسکونی احداثی در سراسر ایران تعداد 7 میلیون خانواده ایرانی از تسهیلات این بانک برای خانه دار شدن استفاده کرده اند.

ادامه مطلب...
 
جزئیات حقوق ۳۱۰ هزار تومانی کارورزان
يكشنبه ، 11 تیر 1396 ، 14:25

آن دسته از افرادی که تحت پوشش بیمه بیکاری باشند، پس از ثبت نام در طرح کاروزی و دریافت آموزش مهارتی، مقرری بیمه بیکاری را کامل دریافت نمی کنند.

ادامه مطلب...
 
چه کسانی امکان ثبت‌نام در کارورزی را دارند؟
يكشنبه ، 11 تیر 1396 ، 14:22

مدیرکل توسعه اشتغال وزارت کار گفت: تنها شغل اولی ها یا افرادی که سابقه بیمه کمتر از ۳ماه دارند می توانند در طرح کارورزی ثبت نام کنند، بنابراین بیمه بیکاری دریافت نمی کنند.

 

ادامه مطلب...
 
استخدام های روز- 11 تیر 96
يكشنبه ، 11 تیر 1396 ، 13:57

تازه ترین استخدام های روز را اینجا ببینید.

ادامه مطلب...
 
آشنایی با کارآفرینان موفق ایران- امیدکردستانی
يكشنبه ، 11 تیر 1396 ، 09:00

امید کردستانی بیزنس‌من ایرانی-آمریکایی است که به عنوان رئیس اجرایی هیئت مدیره توییتر مشغول به کار است. او نایب رئیس ارشد و مسئول ارشد کسب‌وکار در گوگل، و مدیر غیراجرایی وودافون بوده است.

ادامه مطلب...
 
توصیه هایی به کارآفرینان در شرایط نامطلوب اقتصادی
يكشنبه ، 11 تیر 1396 ، 08:53

پیش از این همه فعالیت های اقتصادی به شکلی مطلوب انجام می شد اما به هر علت اکنون اکثر کشورها و مناطق جهان با مشکل روبه رو شده اند. شرکت ها به سبب هراس مصرف کنندگان از خرج کردن پول خود دچار کاهش فروش شده اند و این در حالی است که هزینه ها همچنان وجود دارد.

ادامه مطلب...
 
ایران بیستمین اقتصاد پرشتاب جهان در سال ۲۰۱۷ شناخته شد
يكشنبه ، 11 تیر 1396 ، 08:27

واحد اطلاعات اقتصادی اکونومیست در گزارشی به بررسی ۲۰ اقتصاد جهان پرداخته که بیشترین سرعت رشد را در سال ۲۰۱۷ میلادی به خود اختصاص داده اند. در این فهرست نام ایران نیز با رشدی ۵.۱ درصدی دیده می شود.

ادامه مطلب...
 
برندگان و بازندگان اقتصادی نیمه اول ۲۰۱۷
يكشنبه ، 11 تیر 1396 ، 08:15

نگاه به روندهای ۴ بازار عمده سهام، ارز، انرژی و فلزهای گرانبها نشان می‌دهد که در ۶ ماه اول سال‌جاری میلادی، دلار آمریکا و نفت خام بازنده و بورس و طلا برنده تحولات بوده‌اند. دلار ایالات‌متحده در فصل دوم ۲۰۱۷ بدترین روند ۷ سال گذشته را تجربه کرده و در بازه دو فصلی، شاخص این ارز حدود ۷ واحد سقوط کرده است. همزمان، بهای نفت با وجود اجرای طرح کاهش تولید اوپک بیش از ۱۴ درصد سقوط کرده تا بیشترین کاهش آن از سال ۱۹۹۸ به این سو به ثبت برسد. از آن سو، بورس‌های جهانی با وجود تعدیل‌های مقطعی، ماه‌های خوبی را سپری کرده‌اند. طلا نیز با آنکه این روزها به شدت تحت فشار عوامل فنی و بنیادی است، در دوره ۶ ماه رشد بیش از ۷ درصدی را برای خود رقم زده است.

ادامه مطلب...
 
معرفی موتورهای جستجوگر فارسی ایران
يكشنبه ، 11 تیر 1396 ، 08:02

اینترنت منبع عظیمی از اطلاعات مختلف است و هر روز به حجم این اطلاعات در وب سایت های گوناگون اضافه میشود. مسلما کاربران برای یافتن اطلاعات مورد نیاز خود در اینترنت به ابزار مناسب جستجو و یا همان موتورهای جستجوگر Search Engine ها نیاز دارند.

ادامه مطلب...
 
نقش توریسم بر اشتغالزایی
شنبه ، 10 تیر 1396 ، 16:19

گردشگري فراتر از يك صنعت و به مثابه ي يك پديده ي پوياي اجتماعي و جهاني است و بي شك توسعه ي گردشگري، يك فرايند و فعاليت سياسي نيز محسوب مي شود. اگرچه ايران در نقشه ي گردشگري جهاني جايگاه بسيار مهمي دارد؛ اما سهم واقعي اين كشور از ميزان ورود گردشگران بين المللي و درآمدهاي ناشي از آن بسيار ناچيز و حتي نسبت آن به كمتر از يك به پانصد مي رسد.  سياستهاي گردشگري در ايران به ندرت برخاسته از الگوهاي رايج آن بوده و بيشتر تحت تأثير مؤلفه هاي سياسي قرار می گیرد. تأثيرگسترده ي مؤلفه هاي سياسي مسلط برگردشگري از يك سو و اقتصاد دولتي متكي بر نفت از سوي ديگر، موجب كم رنگ شدن و در نهايت به ناديده انگاشتن گردشگري به عنوان يك بخش مهم اقتصادي شده است. در اين شرايط گردشگري با حضوري بسيار كم رنگ، همواره در حاشيه ي سياست ها و برنامه هاي كلان توسعه ي دولتي قرارگرفته است.

 

ادامه مطلب...
 
نرخ سود بانکی هم صاحب «ستاد» شد
شنبه ، 10 تیر 1396 ، 15:40

رئیس پژوهشکده پولی و بانکی گفت: قرار است ستادی تحت عنوان ثبات مالی تشکیل شود تا برای نیروهای مخل در بازار چاره اندیشی کند و تشکیل این ستاد با هدف کاهش یافتن نرخ سود سپرده هاست.

ادامه مطلب...
 
شورای عالی فضای مجازی امروز تشکیل جلسه می دهد
شنبه ، 10 تیر 1396 ، 15:35

شورای عالی فضای مجازی عصر امروز ۱۰ تیرماه با حضور رئیس جمهور برگزار می‌شود.

ادامه مطلب...
 
استخدام های روز- 10 تیر 96
شنبه ، 10 تیر 1396 ، 15:17

تازه ترین استخدام های روز را اینجا ببینید.

ادامه مطلب...
 
تروجانی خطرناک در کمین تلگرام
شنبه ، 10 تیر 1396 ، 13:26

 

محققان امنیتی از شرکت دکتر وب یک تروجان اندرویدی را شناسایی کرده‌اند که مهاجمان سایبری برای مدیریت آن از پروتکل تلگرام استفاده می‌کنند. این تروجان می‌تواند اطلاعات حساس قربانیان را به سرقت برده و کدهای دلخواه مهاجم را بر روی سامانه‌ی قربانی اجرا کند.

ادامه مطلب...
 
بیکاران در یک‌قدمی حقوق ۳۱۰هزار تومانی
شنبه ، 10 تیر 1396 ، 13:17

پرداخت حقوق ماهیانه ۳۱۰هزار تومان از سوی دولت درطول دوره کارورزی، آماده‌سازی دستورالعمل اشتغال فراگیر تا ۱۰ روز آینده و پاکبان ساحل یکی از طرح‌های اشتغالزایی دولت است.

ادامه مطلب...
 
تدابیر بانک مرکزی برای کنترل تورم
شنبه ، 10 تیر 1396 ، 13:11

قائم مقام بانک مرکزی با تشریح جزئیات تدابیر این بانک برای کنترل تورم گفت: تمام تلاش بانک مرکزی این است که روند کاهش تورم بازگردد و ما اجازه نمی دهیم که این نرخ از ۱۰ درصد فاصله بگیرد.

ادامه مطلب...
 
بازار پول چیست؟
شنبه ، 10 تیر 1396 ، 10:54

به گزارش خبرنگار گروه اقتصاد خبرگزاری میزان، می‌توان از بازار پول به عنوان بازار ابزارهای مالی کوتاه مدت با ویژگی اندک بودن ریسک عدم پرداخت، نقدشوندگی و ارزش اسمی زیاد نام برد.

 

تمرکز فعالیت این بازار در استفاده از ابزارهایی است که به اشخاص و بنگاه‌های تجاری این امکان را می‌دهند که به سرعت نقدینگی خود را به میزان مطلوب درآورند.

ادامه مطلب...
 
چه اتفاقی میفتد اگر 30 روز اخبار را چک نکنید؟
شنبه ، 10 تیر 1396 ، 10:12

پرسشگری های فلسفی در قرن هجدهم موجب ظهور دیدگاه های جالبی درمورد حقیقت تعامل ما با اتفاقات پیرامونمان شد. اما بدون تردید شاید تنها بخشی از معما این است که شاید در واقعیت فقط این به نظر برسد که فقط یک درخت سقوط کرده اما چیزی که در جهان اتفاق میفتد بسیار استرس زا و ناراحت کننده تر از سقوط یک درخت خواهد بود. 

ادامه مطلب...
 
بازاریابی موبایلی چیست و چگونه می‌توان یک استراتژی مناسب آن طراحی کرد؟
شنبه ، 10 تیر 1396 ، 08:10

بازاریابی موبایلی یکی از انواع استراتژی بازاریابی دیجیتال است که مخاطبانِ مرتبط با اقسام موبایل (تلفن همراه هوشمند، تبلت و…) را هدف قرار می‌دهد.

طراحی وب‌سایت‌های سازگار با موبایل، ارسال ایمیل، SMS و MMS و استفاده از شبکه‌های اجتماعی و اپلیکیشن‌های موبایلی از انواع شیوه‌های مورداستفاده برای بازاریابی موبایلی هستند. در این مقاله قصد داریم شما را با این نوع بازاریابی آشنا کنیم.

 

ادامه مطلب...
 
چطور استرس، اضطراب و فرسودگی شغلی کارمندان‌مان را کاهش دهیم؟
شنبه ، 10 تیر 1396 ، 07:57

به نظر می‌رسد فشار کاری به این زودی‌ها تغییری نکند، اما تحقیقات زیادی در حال انجام هستند که نشان می‌دهند نوع خاصی از فعالیت‌‌های می‌توانند کمی اوضاع را بهبود ببخشند. در این مقاله با راه‌هایی آشنا می‌شوید که به شما کمک می‌کند استرس، اضطراب و فرسودگی شغلی کارمندان‌تان را کاهش دهید.

ادامه مطلب...
 
شرایط دریافت وام‌های مسکن
شنبه ، 10 تیر 1396 ، 07:49

با وجود اینکه پرداخت وام‌های مسکن عمدتا در دو قالب وام از محل اوراق ممتاز و صندوق پس‌انداز یکم انجام می‌شود اما در این بین متقاضیان با ابهاماتی در رابطه با نحوه دریافت هر یک از این تسهیلات و حتی هر دوی آنها مواجه هستند.

 

ادامه مطلب...
 
استخدام های روز- 07 تیر 96
پنجشنبه ، 8 تیر 1396 ، 13:41

تازه ترین استخدام های روز را اینجا ببینید.

ادامه مطلب...
 
این کارها را قبل از راه اندازی شرکت خود دنبال کنید
چهارشنبه ، 7 تیر 1396 ، 11:24

با برنامه ریزی دقیق چالش های کاری خود را کنار بزنید

 

اگر ایده‌ی تجاری خوبی دارید و تصمیم گرفته‌اید کسب‌وکار خود را راه بیندازید، احتمالاً خیلی خوشحال و هیجان‌زده‌اید. ولی اول یک‌ قدم به عقب بردارید و پیش از اینکه از شغل فعلیتان استعفا بدهید، ببینید آیا همه‌چیز را درست محاسبه کرده‌اید؟

در شروع یک کسب‌وکار، هر اشتباه کوچکی می‌تواند به آسیب‌های جبران‌ناپذیری بینجامد. پس اگر مصمم هستید که وارد شغل جدید شوید، اول فهرستی از مزایا و معایب آن بنویسید. قبل از کناره‌گیری از شغل قبلی، باید به یک سری نکات توجه کنید که الی گشت در این مطلب به پنج مورد از مهم‌ترین آن‌ها اشاره می‌کند:

ادامه مطلب...
 
9 نکته ی خواندنی که درباره پول نمی‌دانستید!؟
چهارشنبه ، 7 تیر 1396 ، 10:29

این بزرگترین اسکناس تاریخ را که‌ اندازه‌اش به یک برگه سند قضایی می‌رسد، دولت فیلیپین در ۱۹۹۸ با ارزش ۱۰۰‌هزار پزو چاپ کرده است. این اسکناس به مناسبت صدمین سالگرد استقلال فیلیپین از حاکمیت اسپانیایی‌ها چاپ شده بود و تنها در اختیار مجموعه‌داران قرار می‌گرفت. ارزش فروش هر برگه آن ۱۸۰‌هزار پزو، معادل ۳,۷۰۰‌دلار بود.

ادامه مطلب...
 
معرفی ابزار سفر | لذت دوچرخه سواری واقعی در دنیای مجازی!
چهارشنبه ، 7 تیر 1396 ، 10:20

شبیه سازی را که می دانید چیست؟ همان تبدیل پرامترهای واقعی به مجازی  است اما آیا آرون پوزی را چی، می شناسید؟! نه اشتباه نکنید نه دانشمند است و نه کاشف! تنها یک توسعه دهنده بازی است که با آخرین تلاش و ایده خلاقانه خود، توانست دوباره نامش را بر سر زبان ها بی اندازد. پوزی علاقه زیادی به دوچرخه سواری داشت اما هیچگاه زمان لازم برای پرداختن به  آن را پیدا نمی کرد و دوچرخه  ثابت خانگی هم برایش خالی از لطف و جذابیت بود. به همین دلیل رفت به سراغ ایده خلاقانه خود یعنی، دوچرخه سواری در محیط آرامش بخش خانگی اما در حال و هوای بیرون از خانه که اگر در ادامه این مطلب همراه ما باشید، شما را با دستاورد البته نه چندان جدید آرون پوزی، آشنا خواهیم کرد.

 

ادامه مطلب...
 
۹ عبارتی که افراد باهوش هرگز در مکالمه‌ها به‌کار نمی‌برند
چهارشنبه ، 7 تیر 1396 ، 10:10

دیگران حرف‌های ما را بسیار متفاوت‌تر از آنچه منظور ماست،‌ تفسیر می‌کنند. وقتی شما بدون ملاحظه چیزی می‌گویید، حرف‌های‌تان منجر به ایجاد احساسی بد در سایرین می‌شود. این اشتباهات زمانی اتفاق می‌افتد که ما در مورد چیزی که اطلاعی از آن نداریم اظهار نظر می‌‌کنیم. درک پیامدهای حرف‌ها نیاز به آگاهیِ اجتماعی دارد که به معنای توانایی درک احساسات و موقعیت سایر افراد است. در این نوشته شما با جملات منفی‌ آشنا می‌شوید که افراد باهوش هرگز در مکالمه‌ها به‌کار نمی‌برند

 

ادامه مطلب...
 
اتحادیه اروپا گوگل را ۲.۷ میلیارد دلار جریمه کرد
چهارشنبه ، 7 تیر 1396 ، 10:06

رگولاتورهای مقابله انحصار تجاری اتحادیه اروپا شرکت گوگل را ۲.۴۲ میلیارد یورو (۲.۷ میلیارد دلار) جریمه کردند.

ادامه مطلب...
 
چه‌طور بفهمیم که گوگل درباره ما چه می‌داند؟
چهارشنبه ، 7 تیر 1396 ، 10:01

گوگل در سال‌های اخیر به یک شمشیر دو لبه معروف شده است؛ از یک سو شبکه‌ گسترد‌ه‌ای از خدمات اینترنتی را با بهترین کیفیت انجام می‌دهد و از سوی دیگر  نگرانی‌هایی در مورد نحوه استفاده این کمپانی از اطلاعات خصوصی کاربران و کسب درآمد از این طریق به وجود آمده است. به منظور شفاف سازی و اطلاع رسانی به کاربران، سرویس ‘My Business’  ارایه شده است که تا از دانسته‌های گوگل درباره ما به صورت خلاصه آگاه شویم.

ادامه مطلب...
 
بانک‌های آلمانی آماده تامین اعتبار برای پروژه‌های اقتصادی ایران
چهارشنبه ، 7 تیر 1396 ، 09:57

وزیر دارایی آلمان با تاکید بر افزایش همکار ی های بانکی ایران و آلمان از آمادگی بانک های این کشور برای تامین اعتبار پروژه های اقتصادی ایران خبر داد.

ادامه مطلب...
 
چه کسی برای "ورشکستگی بانک‌ها" شایعه درست کرد؟
چهارشنبه ، 7 تیر 1396 ، 09:48

حسین عبده تبریزی از مشاوران غیر رسمی روحانی و دوست نزدیک عباس آخوندی نخستین فردی بود که در اردیبشهت ۹۴ در گفتگو با یک نشریه اعلام کرد بانک‌های ایرانی در حال ورشکستگی هستند اما فعلا اعلام نمی‌کنیم.

 

ادامه مطلب...
 
با ۱۰ وب‌سایت بسیار مفید که تا امروز از وجودشان خبر نداشتید، آشنا شوید!
چهارشنبه ، 7 تیر 1396 ، 09:11

در حال حاضر اینترنت به یکی از اجزای جدا ناپذیر زندگی ما تبدیل شده و باید گفت که امروزه کمتر می‌توان موضوعی را پیدا کرد که اینترنت یا در واقع و‌‌ب‌سایت‌های مختلف درباره آن نظری نداشته باشند! شبکه‌های اجتماعی، وب‌سایت‌ها، وبلاگ‌ها و… حجم عظیمی از اطلاعات را تشکیل می‌دهند که روزانه بین افراد مختلف به اشتراک گذاشته می‌شوند. جدا از بحث سرگرمی و گذراندن اوقات فراغت در اینترنت به جرات می‌توان گفت که اینترنت به یک پایگاه بزرگ برای یادگیری دانش و ترفند‌های مختلف نیز به کار گرفته شده است. در این مقاله قصد داریم، 10 عدد از بهترین وب‌سایت‌های کاربردی و مفید را در زمینه‌های مختلف برای شما معرفی کنیم، پس تا پایان با ما همراه باشید.

 

ادامه مطلب...
 
استخدام های روز- 04 تیر 96
يكشنبه ، 4 تیر 1396 ، 13:31

تازه ترین استخدام های روز را اینجا ببینید.

ادامه مطلب...
 
برترین قدرت های اقتصادی دنیا
يكشنبه ، 4 تیر 1396 ، 13:14

عبارت توسعه یافته را برای کشورهایی به کار می برند که از لحاظ شاخص های اصلی اقتصادی، فناوری و تکنولوژی پیشرفت های بسیاری داشته اند. این میزان سرانه ی درآمد این کشورها در مقایسه با دیگر کشورهای دنیا رقمی قابل ملاحظه را نشان می دهد.

ادامه مطلب...
 
استخدام های روز- 03 تیر 96
يكشنبه ، 4 تیر 1396 ، 12:38

تازه ترین استخدام های روز را اینجا ببینید.

ادامه مطلب...
 
چگونه لپ‌تاپ سرقت شده را پیدا کنیم؟ +آموزش
يكشنبه ، 4 تیر 1396 ، 11:58

اقتصاد ایران: وقتی صحبت از لپ‌تاپ‌های با سیستم‌عامل‌های ویندوز، لینوکس و یا Mac OS به میان می‌آید، کسی راهی برای مکان‌یابی آن‌ها در هنگامی‌که به سرقت می‌روند نمی‌شناسد. در این مقاله راهکارهای رایگان و ساده‌ای برای یافتن سارق و مکانی که لپ‌تاپ‌تان در آنجا قرار گرفته است با نمایش محل دقیق آن بر روی نقشه، معرفی می‌گردد

ادامه مطلب...
 
کاهش مالیات ساخت و سازهای قبل از سال 95
يكشنبه ، 4 تیر 1396 ، 11:18

اقتصاد ایران: قائم مقام سازمان امور مالیاتی کشور از کاهش مالیات ساخت و فروش مسکن برای واحدهایی که پروانه ساخت آنها برای قبل از 1395 است، خبرداد.

ادامه مطلب...
 
کدام لپ تاپ مایکروسافت می‌تواند برای ما مناسب باشد؟
يكشنبه ، 4 تیر 1396 ، 10:49

مایکروسافت در حال حاضر مجموعه کاملی از دستگاه‌های سرفیس را برای جایگزینی لپ‌تاپ فعلی شما در اختیار دارد. مثلا سرفیس‌بوک با قابلیت جداسازی صفحه نمایش، سرفیس پرو با پایه پشتی Kickstand و لپ‌تاپ سرفیس جدید که مایکروسافت اخیرا تولید کرده است.

ادامه مطلب...
 
ویروس‌های آنلاین چگونه گسترش می‌یابند؟
يكشنبه ، 4 تیر 1396 ، 09:45

نداشتن آنتی‌ویروس، تعلل در به‌روزرسانی نرم‌افزارها، باز کردن فایل‌های پیوست‌شده به ایمیل و دانلود نرم‌افزارهای غیرقانونی از راه‌هایی است که می‌تواند به سادگی به آلوده شدن سیستم شما به انواع ویروس و بدافزار منجر شود و مقابله با این روش‌ها نیز با رعایت نکات امنیتی به سادگی قابل کنترل است.

ادامه مطلب...
 
ویروس‌های آنلاین چگونه گسترش می‌یابند؟
يكشنبه ، 4 تیر 1396 ، 09:45

نداشتن آنتی‌ویروس، تعلل در به‌روزرسانی نرم‌افزارها، باز کردن فایل‌های پیوست‌شده به ایمیل و دانلود نرم‌افزارهای غیرقانونی از راه‌هایی است که می‌تواند به سادگی به آلوده شدن سیستم شما به انواع ویروس و بدافزار منجر شود و مقابله با این روش‌ها نیز با رعایت نکات امنیتی به سادگی قابل کنترل است.

ادامه مطلب...
 
سه راهکار برای حل مشکلات بانکی
يكشنبه ، 4 تیر 1396 ، 09:35

روایت های نادرستی که این روزها از نظام بانکی مطرح می شود نه تنها منافع سپرده گذاران و سیستم بانکی را نشانه گرفته بلکه ساختار اقتصاد را تحت تاثیر قرار داده است درحالی که متولیان بانکی بارها به مردم اطمینان داده اند از سپرده های آنها حفاظت می شود.

ادامه مطلب...
 
مدیریت خود محور شما را از رقابت خارج می کند
يكشنبه ، 4 تیر 1396 ، 08:16

 

با کنترل بیش از حد جزییات به خود و کسب و کارتان آسیب نزنید

 

چند مؤسس یا مالک شرکت را می‌شناسید که به تعطیلات تابستانی می‌روند؟ یا چند نفرشان را می‌شناسید که یک روز به خودشان مرخصی بدهند، گوشی خود را خاموش کنند و نخواهند ایمیلشان را چک کنند یا مدام زنگ بزنند و از اوضاع شرکت خبر بگیرند؟ تعداد چنین رهبرانی به انگشتان دست هم نمی‌رسد.

ادامه مطلب...
 
وام مسکن ۱۲۰ میلیونی بدون سپرده ابلاغ شد + روش دریافت
يكشنبه ، 4 تیر 1396 ، 08:13

مدیر گروه طرح و برنامه بانک مسکن با اشاره به ابلاغ بخشنامه استفاده از تسهیلات بدون سپرده مسکن گفت: امکان دریافت وام ۱۲۰ میلیون تومانی خرید مسکن با استفاده از اوراق حق تقدم تسهیلات مسکن قبل از مهرماه ۹۴ فراهم شده است.

ادامه مطلب...
 
راه های جذب مشتری در بازاریابی ورزشی
يكشنبه ، 4 تیر 1396 ، 08:09

در این مقاله تلاش می کنیم تا راه های جذب مشتری را در شاخه نوینی از علم بازاریابی به نام بازاریابی ورزشی بررسی کنیم، موارد زیر راه کار های لازم را مشخص می نماید:

ادامه مطلب...
 
مراجع تقلید مبلغ زکات فطره و کفاره سال 96 را اعلام کردند
شنبه ، 3 تیر 1396 ، 15:56

آیت‎الله العظمی نوری همدانی، آیت ‌الله جوادی ‌آملی، آیت‌الله مکارم شیرازی و ... مبلغ زکات فطره و کفاره روزه‌ سال 96 را مشخص کردند.

ادامه مطلب...
 
این 4 عامل ، به سکته قلبی کمک می کند
شنبه ، 3 تیر 1396 ، 15:19

به گزارش بهداشت نیوز، وقتی صحبت از حمله قلبی به میان می‌آید، بیش از هرچیز به یاد کلسترول و فشارخون بالا و مصرف دخانیات می‌افتیم، درست است که این عوامل جزو دلایل اصلی سکته قلبی محسوب می‌شود، اما نباید از عوامل دیگری که کمتر در موردشان صحبت می‌شود غافل شد. از عصبانیت گرفته تا انجام ورزش‌های بدنسازی می‌تواند عاملی برای حمله قلبی باشد.

ادامه مطلب...
 
دو بخشی که اقتصاد ایران را تکان می‌دهد
شنبه ، 3 تیر 1396 ، 14:28

حمیدرضا برادران شرکا می گوید:«صنایع تبدیلی کشاورزی و خدمات دوبخشی هستند که می توانند با برنامه ریزی بحران بیکاری را حل کنند.»

ادامه مطلب...
 
محدودیت‌های ترافیکی عید سعید فطر اعلام شد
شنبه ، 3 تیر 1396 ، 14:25

به گزارش گروه اقتصادی خبرگزاری تسنیم، بر اساس اطلاعیه سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای از چهارم تا دهم تیرماه در محورهای ذیل محدودیت‌های ترافیکی اعمال می‌شود؛

ادامه مطلب...
 
۱۵ نکته‌ برای مذاکره از زبان کسانی که حرف‌شان را به کرسی می‌نشانند
شنبه ، 3 تیر 1396 ، 08:31

 

در برخی موارد مذاکره ممکن است تهدیدآمیز، ناراحت‌کننده و حتی خجالت‌آور باشد. «نیراج جتلی»، مذاکره‌کننده‌ی حرفه‌ای، اعتراف می‌کند که گاهی مواقع به مرحله‌ی «وقتی مذاکره می‌کنم، پسرم شرمنده می‌شود!» می‌رسد. «جتلی»، مدیر ارشد عملیاتی شرکتی به نام NutriSavings است که به کارمندان شرکت‌های دیگر تغذیه‌ سالم را آموزش می‌دهد؛ اما این کار مانع او نمی‌شود. او می‌گوید: «تنها منطقه‌ی تسخیرنشده برای من، مذاکره بر سر شهریه‌ی کالج است که برای آن هم برنامه دارم. باید دید موفق می‌شوم یا خیر؟»

ادامه مطلب...
 
چگونه در سریع‌ترین زمان ممکن پولدار شویم؟
شنبه ، 3 تیر 1396 ، 08:21

آیا به ثروت دلخواه‌تان رسیده‌اید؟ اگر پاسخ‌تان منفی است، چرا سرعت کسب ثروت خود را بیشتر نمی‌کنید؟ شاید تنها چیزی که برای کسب ثروت سریع کم دارید، آشنایی با چند اصل قدرتمند و تضمین‌شده باشد. اصولی که در این مقاله با آنها آشنا می‌شوید، قواعدی کلی‌اند که همیشه و همه جا کاربرد دارند. پس این اصول اساسی را برای کسب ثروت سریع از دست ندهید!

ادامه مطلب...
 
جزئیات جدیدترین گزارش مرکز آمار ایران از تغییرات نرخ تورم
شنبه ، 3 تیر 1396 ، 08:14

مرکز آمار مختصات متغیرهای تورمی در خرداد سال جاری را منتشر کرد. بر مبنای گزارش منتشر شده، در ثلث پایانی بهار نرخ تورم ماهانه در نقاط شهری معادل ۳/ ۰ درصد بوده است. این در حالی است که نرخ تورم ماهانه پس از دو دوره نوسان در محدوده بالاتر از یک درصد، در اردیبهشت ماه به محدوده منفی اعداد نزول کرده بود.

ادامه مطلب...
 
آغاز توزیع اسکناس ۱۰۰۰ تومانی جدید
شنبه ، 3 تیر 1396 ، 08:08

تتوزیع هزار تومانی جدید که چندی پیش از سوی بانک مرکزی رونمایی شده بود آغاز شد.

 

ادامه مطلب...
 
ایده اصلی ساخت آیفون از کجا به ذهن استیو جابز رسید؟
شنبه ، 3 تیر 1396 ، 08:02

ایده اصلی ساخت آیفون ها خلاقیت محض استیو جابز و گروه اپل نبوده است، دلیل اصلی ساخت آیفون ها، تنفر استیو جابز از یکی از کارکنان اصلی مایکروسافت بوده است.

 

به گزارش کلیک، آیفون ها انقلابی در نسل گوشی های تلفن همراه ایجاد کردند، بسیاری از افراد آیفون را منحصر به فرد ترین گوشی هوشمند در بازار گوشی های هوشمند می دانند. به مناسبت دهمین سالگرد ورود آیفون به بازار گوشی های هوشمند، استیو جابز و ایده اصلی ساخت آیفون مورد توجه و بررسی های مجدد قرار گرفته است. در میان این بررسی ها خبری مبنی بر تنفر استیو جابز از یکی از کارکنان مایکروسافت و تبدیل این تنفر به حسادت و تلاش برای برتر بودن و ساخت آیفون است.

ادامه مطلب...
 
معرفی ۱۵ ایرلاین ایمن دنیا در سال ۲۰۱۷
شنبه ، 3 تیر 1396 ، 07:58

یک موسسه تحقیقاتی اروپایی ایمن‌ترین شرکت‌های هواپیمایی دنیا در سال ۲۰۱۷ میلادی را بر اساس شاخص‌های سال ۲۰۱۶ معرفی کرد که در آن هیچ نشانی از ایرلاین‌های ایرانی به چشم نمی‌خورد. کاتای پاسفیک همچنان ایمن‌ترین خط هوایی دنیا را در اختیار دارد.

ادامه مطلب...
 
۶ موردی که نمیدانید؛ آیفون بدون اجازه اطلاعات شخصی شما را رصد می‌کند!
شنبه ، 3 تیر 1396 ، 07:28

 

اپل ادعا می کند که رصد اطلاعات کاربران تنها به دلیل ارائه سرویس بهتر برای آنان صورت می گیرد. توجه داشته باشید که شما امکان غیر فعال کردن هر یک از مواردی را که در زیر اشاره می کنیم را دارا هستید، با ما همراه باشید:

 

ادامه مطلب...
 
۶ موردی که نمیدانید؛ آیفون بدون اجازه اطلاعات شخصی شما را رصد می‌کند!
شنبه ، 3 تیر 1396 ، 07:28

 

اپل ادعا می کند که رصد اطلاعات کاربران تنها به دلیل ارائه سرویس بهتر برای آنان صورت می گیرد. توجه داشته باشید که شما امکان غیر فعال کردن هر یک از مواردی را که در زیر اشاره می کنیم را دارا هستید، با ما همراه باشید:

 

ادامه مطلب...
 
استخدام های روز- 31 خرداد 96
چهارشنبه ، 31 خرداد 1396 ، 16:01

تازه ترین استخدام های روز را اینجا ببینید.

ادامه مطلب...
 
انواع گوشی در محدوده 500 هزار تومان + جدول قیمت
چهارشنبه ، 31 خرداد 1396 ، 08:21

اگر بودجه شما برای خرید گوشی تلفن همراه محدود است هم می توانید گوشی های زیادی در بازار پیدا کنید.

ادامه مطلب...
 
هُلدینگ چیست؟
چهارشنبه ، 31 خرداد 1396 ، 08:07

به دسته ای از شرکت‌ها که در راستای اداره مستقیم شرکت های زیرمجموعه به سرمایه گذاری یا خرید سهام آنها اقدام می‌کنند هلدینگ گفته می‌شود.

ادامه مطلب...
 
کوچ اجباری کاربران به اینترنت محدود/ عمر اینترنت نامحدود به سر می‌رسد؟
چهارشنبه ، 31 خرداد 1396 ، 08:05

سرویس های اینترنت نامحدود مخابرات به دلیل استفاده نشدن بهینه توسط کاربران به مرور جمع می شود و کاربران باید به سرویس های جدید کوچ کنند.

ادامه مطلب...
 
نکاتی که قبل از خرید یا اجاره‌ی خانه نباید از قلم بیندازید
چهارشنبه ، 31 خرداد 1396 ، 07:48

قبل از هر چیز، باید ابتدا شرایط خود را بسنجید و تصمیم بگیرید که می‌خواهید خانه را بخرید یا آن را اجاره کنید. باید بودجه‌تان را بررسی کنید و ببینید که اصلا استطاعت خرید خانه را دارید یا خیر. خرید خانه مانند خرید لباس نیست، مطمئن شوید که بعدها از خرید آن پشیمان نخواهید شد.

ادامه مطلب...
 
داشتن زندگی شاد و سالم با ۲۰ نکته‌ نه چندان سخت
چهارشنبه ، 31 خرداد 1396 ، 07:41

همه‌ی ما در ابتدای سال نو با خود عهد بسته‌ایم که بیشتر بر اهداف‌مان تمرکز کنیم و تحولات زیادی را در زندگی خود ایجاد نماییم. اما این عادت همیشگی ماست و چند روزی که از ابتدای سال نو می‌گذرد، به‌سرعت زیر همه‌ی آن عهد و پیمان‌ها می‌زنیم و روز از نو و روزی از نو! ما به دنبال شادی بیشتر در زندگی هستیم، مگر نه؟ و خیلی از ما فکر می‌کنیم که برای ایجاد شادی بیشتر در زندگی باید منتظر معجزه بود؛ یا اینکه شادی واقعی یعنی پول زیاد. اما نباید یادمان برود که اگر از درون شاد نباشیم و انگیزه و انرژی کافی را نداشته باشیم، هر چقدر هم پول داشته باشیم شاد نخواهیم بود. اگر می‌خواهید بدانید که چطور می‌توان زندگی شاد داشت، در ادامه‌ی این مقاله با ما همراه باشید.

ادامه مطلب...
 
استخدام های روز- 30 خرداد 96
سه شنبه ، 30 خرداد 1396 ، 15:50

تازه ترین استخدام های روز را اینجا ببینید.

ادامه مطلب...
 
۹ نشانه‌‌ که می‌گویند شما آدم موفقی هستید، حتی اگر خودتان باور ندارید
سه شنبه ، 30 خرداد 1396 ، 11:59

اگر آدم جاه‌طلبی هستید، طبیعی است که هرچند وقت یک بار احساس شکست کنید. وقتی اهداف بزرگی در سر دارید و هنوز به حد مورد نظر خود دست نیافته‌اید، گاه با چنین لحظات اجتناب‌‌ناپذیری روبه‌رو خواهید شد که انتظارات‌تان برآورده نمی‌شود.

ادامه مطلب...
 
با این ویتامین ضد بیحالی، ۲۴ ساعت شبانه روز سرحال باشید!
سه شنبه ، 30 خرداد 1396 ، 11:51

محققان دریافتند که مصرف یک ویتامین در رفع خستگی و افسردگی نقش به سزایی داشته و با مصرف مکمل آن می توان پر انرژی به انجام فعالیت های روزانه پرداخت.

 

ادامه مطلب...
 
فواید بازاریابی شبکه ای چیست؟
سه شنبه ، 30 خرداد 1396 ، 11:35

«ما به عنوان حرفه‌ای‌های بازاریابی شبکه ای، راه‌ها و چاره‌های بهتری سراغ داریم»؛ این جمله باعث شهرت اریک وُر (Eric Worre) شده است. اگر به این جمله توجه کنید و ببینید که واقعا حرف اریک در مورد فواید بازاریابی شبکه ای درست است یا خیر، فواید زیادی را از بازاریابی شبکه ای متوجه می‌شوید. چرا بازاریابی شبکه ای گزینه و انتخاب خوبی برای کسب‌و‌کار است؟ در ادامه فهرستی از مزایای بازاریابی شبکه ای مطرح شده است. شاید حتی یک یا دو مورد از این فواید هم برای معطوف‌کردن تمام هوش و حواس‌تان به آن کافی باشد. با ما همراه باشید تا شما را با ۲۹ مورد از فواید بازاریابی شبکه ای آشنا کنیم.

ادامه مطلب...
 
جنجال جدی موسسات اعتباری کی تمام می‌شود؟
سه شنبه ، 30 خرداد 1396 ، 11:25

همین چند روز پیش رییس کل بانک مرکزی به صراحت گفته بود که پشت ماجرای جنجال‌آفرینی موسسات اعتباری، انگیزه‌های سیاسی دیده می‌شود تا فشار به دولت روحانی افزایش یابد؛ حالا پس از جنجال‌های گسترده که مدتی پیش برای موسسه مالی اعتباری کاسپین به وجود آمد و هنوز هم ادامه دارد...

ادامه مطلب...
 
۱۰ فناوری برتر امنیتی سایبری در سال ۲۰۱۷
سه شنبه ، 30 خرداد 1396 ، 08:01

امنیت سایبری یکی از موضوعات داغ این روزها است، در سال ۲۰۱۷ امنیت شرکت‌های فناوری اطلاعات بسیار مورد تهدید قرار گرفته است، در این مطلب به بررسی ۱۰ فناوری برتر در حوزه امنیت سایبری می پردازیم.

ادامه مطلب...
 
کاهش ۱۰ میلیون تومانی قیمت فیش حج تمتع
سه شنبه ، 30 خرداد 1396 ، 07:55

در حالی که حاجیان ایرانی با دغدغه و ابهام در امنیت عربستان یا رفتارهای سوء سعودی‌ها مواجه هستند دلالان فیش حج تمتع قیمت را در سرازیری قرار داده و به نظر می‌رسد که بازار برای آنان کساد شده است.

ادامه مطلب...
 
اسامی بانک های مجاز اعلام شد
سه شنبه ، 30 خرداد 1396 ، 07:42

سایت رسمی بانک مرکزی به آدرس www.cbi.ir در بخش نظارت بانکی، اسامی تمام بانک‌ها اعم از دولتی و خصوصی و نهادهای پولی مجاز را به شرح زیر منتشر کرد:

 

ادامه مطلب...
 
استخدام های روز- 29 خرداد 96
دوشنبه ، 29 خرداد 1396 ، 16:08

تازه ترین استخدام های روز را اینجا ببینید.

ادامه مطلب...
 
31 راهکار برای برون رفت از چالش‌های صنعت خودرو
دوشنبه ، 29 خرداد 1396 ، 16:07

صنعت خودروسازی یکی از مهم‌ترین صنایع ایجادکننده ارزش‌افزوده در اقتصاد هر کشور است که باید برای برون رفت بحران آن در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی اقدامات جهادی صورت گیرد.

ادامه مطلب...
 
10 نشانه مهم خرابی خودرو
دوشنبه ، 29 خرداد 1396 ، 16:02

هر خودرو از قسمت‌های مختلفی تشکیل شده و استفاده مداوم از آن سبب استهلاک این بخش‌ها می‌شود.

ادامه مطلب...
 
جزییات ثبت‌نام در "چهارمین آزمون استخدامی کشور"
دوشنبه ، 29 خرداد 1396 ، 15:46

مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور از آغاز ثبت‌نام چهارمین آزمون استخدامی مشترک فراگیر دستگاه‌های اجرایی کشور از عصر امروز خبرداد.

ادامه مطلب...
 
ممنوعیت جدید در ثبت سفارش لوازم خانگی از ابتدای تیرماه
دوشنبه ، 29 خرداد 1396 ، 15:39

طبق دستورالعمل وزارت صنعت معدن و تجارت ثبت سفارش و واردات هفت قلم لوازم خانگی بدون شناسه از تیرماه ممنوع شد.

 

ادامه مطلب...
 
اصطلاحات بورسی که باید بدانید
دوشنبه ، 29 خرداد 1396 ، 14:19

دامنه نوسان : براساس قیمت پایانی روز قبل ، با تعیین حداقل قیمت و حداکثر قیمت ،  سهام یک شرکت در بورس و یا فرابورس در بازه تعیین شده می تواند معامله شود.

ادامه مطلب...
 
آشنایی با چند شرکت دانش بنیان
دوشنبه ، 29 خرداد 1396 ، 10:51

با چند شرکت دانش بنیان آشنا شوید:

 

ادامه مطلب...
 
فرآيند کامل ثبت شرکت‌ دانش‌بنیان + جزئیات
دوشنبه ، 29 خرداد 1396 ، 10:37

شرکت های دانش بنیان به منظور تجاری سازی ایده های ناب و بکر در پارکهای علم و فناوری ایجاد شدند. تاسیس این شرکت ها گامی نو در جهت تحقق بخشیدن به افکار تازه و شکل گیری اندیشه های نوین بود.

ادامه مطلب...
 
برند کارفرما چیست و چگونه می‌توان آنرا توسعه داد؟
دوشنبه ، 29 خرداد 1396 ، 10:06

در این مقاله، ضمن بررسی مفهوم «برند کافرما» که چندی است در ادبیات بازاریابی بازتاب گسترده‌ای دارد، به معرفی راهکارهای تقویت ارتباط کارفرما با کارکنان فعلی و بالقوه و نیز سهامدارن می‌پردازیم ...

ادامه مطلب...
 
بازتاب بین المللی حمله موشکی سپاه پاسداران به مواضع تروریست ها در دیرالزور
دوشنبه ، 29 خرداد 1396 ، 09:48

پایگاه‌های تروریست‌ها در دیرالزور سوریه، هدف موشک‌های بالستیک ایران قرار گرفت.

 

ادامه مطلب...
 
بدافزار جدیدی به نام خاویر دستگاه‌های اندرویدی را تهدید می‌کند
دوشنبه ، 29 خرداد 1396 ، 09:14

باز هم یک بدافزار جدید اندرویدی راه به گوگل پلی باز کرده است و این اصلا خبر خوبی نیست. بر اساس اخبار منتشر شده از ترند میکرو، این تروجان که نامش خاویر است، توانسته خودش را داخل 800 برنامه فروشگاه جاسازی کند و از این طریق اطلاعات شخصی کاربران را بدزدد.

ادامه مطلب...
 
ساخت یک خانه کامل در کمتر از ۳ روز به کمک فناوری جدید از سال ۲۰۱۸
دوشنبه ، 29 خرداد 1396 ، 09:06

استفاده از فناوری چاپ سه بعدی در صنعت ساختمان سازی به تدریج در حال گسترش است. با استفاده از این فناوری می توان یک خانه را در تنها در ۲٫۵ روز ساخت. چاپگرهای سه بعدی با قابلیت ساخت ساختمان به صورت رسمی از سال ۲۰۱۸ عرضه می شوند.

ادامه مطلب...
 
راهکارهایی برای حفظ گوشی‌های موبایل از گرمای تابستان
دوشنبه ، 29 خرداد 1396 ، 08:49

هوا گرم شده و باید در نظر بگیرید که استفاده از گوشی‌های هوشمند زیر تابش مستقیم نور آفتاب موجب گرم شدن زیاد از حد آن‌ها می‌شود و این موضوع می‌تواند به گوشی آسیب برساند.

ادامه مطلب...
 
شهر در دست اپ‌ها و موبایل ها؛ مسیر رو به زوال مراکز تجاری بزرگ در دنیا!
دوشنبه ، 29 خرداد 1396 ، 08:41

اکنون خوب میدانیم که در ایران فروشگاه های انلاین بزرگی فعالیت می کنند که تا همین ۵ سال پیش به سختی از پس مخارجشان بر می آمدند، امروزه کاربران می پسندند که به در خانه نشسته پا روی پا بگذارند و لیست اجناس تخفیف خورده را چندین بار در روز بررسی کنند. عادات تغییر کرده، شاید همه چیز خیلی خیلی ساده تر شده، اما می توان با دیدگاهی منطقی و از دور گفت اکنون باز هم همه چیز به نفع فروشگاه داران پولدار با فروشگاه های بزرگ است!

ادامه مطلب...
 
مطالب بیشتر...
<< شروع < قبلی 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 بعدی > انتها >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL
بنر
بنر

افراد حاضر

ما 844 مهمان آنلاین داریم