بنر

بنر
آرشیو اخبار بانکی
وضعیت طلا، سکه، ارز، بورس در پایان وقت اداری دوشنبه ۷ اردیبهشت ۹۴
دوشنبه ، 7 ارديبهشت 1394 ، 14:56

وضعیت طلا، سکه، ارز، بورس در پایان وقت اداری دوشنبه ۷ اردیبهشت ۹۴

ادامه مطلب...
 
مشکل عمده اقتصاد ایران وابستگی اقتصادی است نه تحریم
دوشنبه ، 7 ارديبهشت 1394 ، 13:47

بیانیه لوزان یا اعلامیه مشترک پایان مذاکرات هسته‌ای ایران، صادره توسط وزیر امور خارجه جمهوری‌اسلامی‌ایران و مسوول سیاست خارجی اتحادیه اروپا به‌عنوان نماینده گروه کشورهای١+٥ و اتحادیه اروپا، مورخ ١٣فروردین٩٤ که شفاها و براساس متن ازپیش‌توافق‌شده و نوشته‌شده‌ای به دوزبان انگلیسی و فارسی ایراد شد، سند راهبردی حل‌وفصل مسایل هسته‌ای ایران و مبنای تهیه، تنظیم و نگارش سند نهایی تحت‌عنوان «برنامه جامع اقدام مشترک» است.

ادامه مطلب...
 
آخرین وضعیت وام 80 میلیونی مسکن
دوشنبه ، 7 ارديبهشت 1394 ، 11:09

بانکی دات آی آر: مخالفت بانک مرکزی به عنوان اصلی‌ترین نهاد تصمیم گیری بازارهای مالی در ایران با وام هشتاد میلیونی خرید مسکن در حالی کمرنگ‌تر از گذشته شده که به نظر می‌رسد آخوندی برای تحقق وعده تسهیلاتی‌اش با یک سد بسیار بزرگ رو به رو خواهد بود.

به گزارش ایسنا،‌ معاون امور ساختمان و مسکن وزیر راه و شهرسازی در چند روز گذشته خبر از نزدیک شدن نظرات کارشناسان بانک مرکزی و وزارت راه و شهرسازی در تاسیس صندوق پس انداز مسکن و افزایش مبلغ تسهیلات داد.

به گفته مظاهریان در صورتی که منابع اعتباری لازم برای این تسهیلات فراهم شود، می‌توان به وام مسکن 40، 60 و حتی 80 میلیونی نیز فکر کرد.

ابهام مطرح شده از سوی مظاهریان اما به هیچ عنوان جدید نیست. از زمانی که آخوندی اعلام کرده برای تاثیرگذاری تسهیلات مسکن در بازار باید مبلغ این تسهیلات به سطح نیمی از قیمت خانه برسد تا کنون اصلی‌ترین مسئله‌ای که سد راه تحقق این وعده قرار گرفته تامین منابع مالی این طرح است؛ موضوعی که بانک مرکزی نیز بر آن صحه گذاشته و اعلام کرده است در صورت تامین منابع اعتباری می‌توان افزایش وام مسکن را حداقل به شکل پایلوت وارد مرحله اجرا کرد.

مدیرکل اعتبارات این بانک البته بر سر اجرای این پروژه سه شرط گذاشته، منابع وام‌ها از اعتبارات بانک مرکزی نباشد، بانک‌های خصوصی محور اجرای طرح باشند و البته شورای پول و اعتبار مصوبه لازم برای آن را تصویب کند.

از میان این سه شرط، آنچه کار آخوندی و مشاورانش را دشوار می‌کند کنار کشیدن بانک مرکزی از تامین اعتبار افزایش وام مسکن است. این یعنی اگر وزارت راه و شهرسازی بتواند از راهی جز بانک مرکزی بودجه‌ لازم را فراهم کند وام 80 میلیونی اجرایی خواهد بود.

البته خود این موضوع نیز با توجه به محدودیت‌های بودجه‌ای دولت از یک سو و سیاست‌های ضد تورمی که بر مبنای کنترل نقدینگی استوار شده‌اند از سوی دیگر بسیار دشوار خواهد بود. باید دید وزیر راه و شهرسازی می‌تواند با راضی کردن رییس جمهوری پولی جدید را به این عرصه وارد کند یا نبود بانک مرکزی در این طرح، کل ماجرای وام 80 میلیونی را به بایگانی می‌فرستد.

 
نرخ تورم مسکن در نخستین ماه سال
دوشنبه ، 7 ارديبهشت 1394 ، 10:56

بانکی دات آي آر: بر اساس گزارش مرکز آمار ایران از نرخ تورم شهری در نخستین ماه سال، نرخ تورم مسکن معادل 16.3 درصد است.

به گزارش ایسنا، با در نظر گرفتن سال 1390 به عنوان سال پایه، شاخص قیمت مسکن در سال جاری معادل با 178.6 است که این رقم در مقایسه با آخرین ماه سال گذشته، 0.7 درصد افزایش پیدا کرده‌است.

بر اساس این گزارش نرخ تورم شهری معادل با 14.5 درصد و نرخ تورم نقطه به نقطه معادل با 14 درصد در فروردین ماه سال جاری است. این درحالی‌است که نرخ تورم نقطه به نقطه شهری در حوزه مسکن معادل با 13.9 درصد و نرخ تورم این بخش معادل با 16.3 درصد است.

همچنین شاخص قیمت در بخش اجاره معادل با 177.9 است و نرخ تورم در این بخش نیز از سوی مرکز آمار معادل با 16.3 درصد اعلام شده است. ش

 
دومین عرضه اولیه در راه بورس
دوشنبه ، 7 ارديبهشت 1394 ، 10:54

بانکی دات آی آر: بعد از عرضه اولیه سیمان خوزستان در بورس تهران، پتروشیمی مبین به عنوان دومین عرضه اولیه سال قرار است روز سه شنبه در بورس تهران عرضه شود.

به گزارش ایسنا، زمانی که بعد از عرضه اولیه سیمان خوزستان در بورس و فولاد هرمزگان در فرابورس، اعتراضات زیادی به قیمت گذاری گران این شرکتها صورت گرفت و روند عرضه ها و بازار سرمایه تغییر کرد،مسئولان بورس از ادامه عرضه های اولیه تا بهبود شرایط بازار خودداری کردند.

این در حالی است که علی رغم ادامه روند منفی بورس تهران، مسئولان در اقدامی تازه تصمیم گرفتند تا نسبت به دومین عرضه اولیه بورس و سومین عرضه بازار سرمایه اقدام کرده و در روز سه شنبه جاری 7 درصد از سهام پتروشیمی مبین را در بورس تهران عرضه کنند.

بر این اساس قرار است در روز هشتم اردیبهست ماه 997 میلیون و 640 هزار سهم این شرکت که متعلق به هلدینگ خلیج فارس است به عنوان 490 امین شرکت پذیرفته شده در نماد " مبین" جهت کشف قیمت در بازار دوم بورس عرضه شود.این شرکت از تاریخ 12 بهمن 1393 به عنوان چهارصد و نودمین شرکت بورسی درج شد و جلسه معارفه خود را در روزهای اخیر برگزار کرد.

انتشار خبر دومین عرضه اولیه بورس در روز سه‌شنبه(فردا) موجب شد تا عده‌ای از سهامداران نسبت به فروش سهم و تجهیز منابع برای خریداری عرضه اولیه فردا اقدام کنند که این تصمیم آنها باعث منفی شدن اکثر شرکتهای بورسی و ریزش 300 واحدی شاخص بورس شد.

 
دردسرهای بدهی دولت به بانک‌ها
دوشنبه ، 7 ارديبهشت 1394 ، 10:51

بانکی دات آی آر: همانقدر که بانک‌ها معوقات دارند به همان میزان هم از دولت طلبکارند؛ بدهی هنگفتی که رییس کل بانک مرکزی بارها بازگشت آن را خواستار شده و وزیر اقتصاد نیز اذعان کرده که اگر دولت این بدهی را پرداخت نکند بانکها توان پرداخت تسهیلات به مردم را نخواهند داشت.

به گزارش ایسنا، همانطور که بارها اعلام شده و آمارهای بانک مرکزی نیز بر آن صحه می گذارد دولت بیش از 90 هزار میلیارد تومان به بانکها بدهکار است، رقم بزرگی که همواره از دغدغه های نظام بانکی بوده و از رییس کل بانک مرکزی گرفته تا مدیران عامل بانکها با گله نسبت به این موضوع بر تادیه سریعتر این طلب تاکید داشته اند.

در حالی به زودی کاهش نرخ سود بانکی به ویژه سود تسهیلات در شورای پول و اعتبار با محوریت افزایش توان واحدهای تولیدی برای دریافت تسهیلات و متناسب سازی این سود با بازده فعالیت های اقتصادی مورد بررسی و تصویب قرار خواهد گرفت که کارشناسان و حتی مدیران ارشد اقتصادی دولت نیز بر این باورند که مشکل تسهیلات دهی بانکها به واحدهای تولیدی فقط با کاهش نرخ سود حل نمی شود و تنها راه چاره نیست؛ چراکه این موضوع با وجود مسایل دیگر نمی‌تواند نقش چندانی در افزایش قدرت وام دهی بانک‌ها داشته باشد. این در حالی است که بررسی تنها برخی از اعداد و ارقام پیرامون نظام بانکی به وضوح این مساله را تایید می کند.

بانک‌ها در حال حاضر بین 90 تا 100 هزار میلیارد تومان معوقه داشته و بدهکاران بانکی برای برگرداندن طلب خود اقدام جدی نکرده اند به گونه ای که نه تنها آمار معوقات بانکی حداقل در یکی دو سال گذشته کاهش نداشته بلکه گاها روند صعودی را طی کرده است. مبلغ قابل توجهی که می‌تواند نقش تاثیرگذاری در تامین منابع بانکها برای تسهیلات دهی ایفا کند.

اما در شرایطی بدهکاران بانکی در رده قفل‌کنندگان تسهیلات بانکی قرار دارند که به اذعان مدیران دولتی و همانطورکه ترازنامه بانکها نشان می دهد دولت بزرگترین بدهکار بانکی است؛ بدهی بیش از 90 هزار میلیارد تومانی که رییس کل بانک مرکزی در هر شرایطی گله مندانه نسبت به این موضوع خواستار ایجاد راهکاری برای بازگشت آن به چرخه نظام بانکی و باز شدن دست بانکها در تسهیلات دهی شده است. موضوعی که در سال گذشته سیف رسما در حضور رییس جمهور درخواست تسویه آن را مطرح کرد، ولی تاکنون تغییری در میزان این بدهی ایجاد نشده است.

این در حالی است که وزیر اقتصاد در آخرین اظهاراتش با وجود تاکید بر اهمیت کاهش نرخ سود تسهیلات پای بدهی 90 هزار میلیارد تومانی دولت به بانکها را نیز به میان آورده و به صراحت گفته که اگر دولت این بدهی را پرداخت نکند بانکها توان پرداخت تسهیلات به مردم را ندارند و دیگر فضایی برای فعالیت بخش خصوصی باقی نمی‌ماند.

در عین حال در کنار تمامی انتقاداتی که نسبت به عدم همکاری سیستم بانکی با بخش های تولیدی و پرداخت تسهیلات به آنها و سودهای کلان دریافتی مطرح و بخشی از آنها نیز غیر قابل انکار است باید یادآور شد که به هر حال بخش عظیمی از منابع بانکها از دسترس آنها خارج شده و توان هزینه آن را ندارند.

بدهی 90 هزار میلیارد تومانی دولت به بانکها و معوقات بیش از 90 هزار میلیارد تومانی در مجموع حدود 180 هزار میلیارد تومان از قدرت تسهیلات دهی بانکها را می کاهد که البته اگر به آن حدود 80 هزار میلیارد تومان سپرده قانونی بانکها نزد بانک مرکزی اضافه شود آمار بالاتر رفته و نشان می دهد که بانکها حداقل باید روی 260 هزار میلیارد تومان از منابع خود خط قرمز کشیده و نسبت به دریافت آن امید چندانی حداقل در آینده نزدیک نداشته باشند.260 هزار میلیارد تومانی که با احتساب سایر منابع راکد مانده آنها می تواند بیش از این ارقام باشد معادل 76 درصد مجموع 340 هزار میلیارد تومان تسهیلاتی که بانکها در طول سال گذشته پرداخته اند را تشکیل می دهد.

بنابراین به نظر می‌رسد کاهش نرخ سود تسهیلات هر آنقدر که می‌تواند قدرت تسهیلات‌گیری تولیدکنندگان را افزایش دهد در افزایش توان تسهیلات دهی بانک‌ها کارساز نیست و حتی اگر مشکل تولیدکنندگان از نظر بازپرداخت ساماندهی شود، در سویی دیگر با توجه به مبالغ خارج از دسترس بانک‌ها و منابع محدود فعلی سرمایه چندانی برای واگذاری وجود ندارد موضوعی که جدیت بیشتر دولت برای برگرداندن بدهی خود به بانک‌ها و همچنین شبکه بانکی برای پس گیری طلب خود از بدهکاران بانکی را مورد تاکید قرار می دهد، هر چند که اعلام طیب نیا مبنی بر پیگیری برای تسویه بدهی دولت به بانکها امید برای بازگشت منابع بیشتر به حساب بانک‌ها را تقویت می کند.

 
وضعیت طلا، سکه، ارز، بورس در نیمروز دوشنبه ۷ اردیبهشت ۹۴
دوشنبه ، 7 ارديبهشت 1394 ، 10:49

وضعیت طلا، سکه، ارز، بورس در نیمروز دوشنبه ۷ اردیبهشت ۹۴

ادامه مطلب...
 
ربیعی: وزیر بیکاران هستم
دوشنبه ، 7 ارديبهشت 1394 ، 10:32

وزیر کار با اشاره به حدود 22 میلیون نفر شاغل در کشور اعلام کرد: تا افق 1400 این تعداد باید به 35 میلیون نفر افزایش یابد و سالانه به بیش از 800 هزار شغل دست پیدا کنیم.

ادامه مطلب...
 
موارد جدید در آزمون استخدامی دولت
دوشنبه ، 7 ارديبهشت 1394 ، 10:30

با هماهنگی مجمع تشخیص مصلحت نظام و دولت، متن سند چشم‌انداز 20 ساله از این پس به عنوان یکی از موارد آزمون استخدامی کارکنان دولت لحاظ می‌شود.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، ابراهیم مداحی رییس کمیسیون چشم‌انداز و امور نخبگان دبیرخانه مجمع تشخیص مصلحت نظام با اعلام این خبر گفت: با هماهنگی‌های صورت گرفته با معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی ریاست جمهوری، سند چشم‌انداز 20 ساله جمهوری اسلامی ایران از این پس به عنوان یکی از موارد آزمون استخدامی کارکنان دولت خواهد بود.

رییس کمیسیون چشم‌انداز و امور نخبگان دبیرخانه مجمع تشخیص مصلحت نظام تصریح کرد: طی مذاکراتی که با آقای محمود عسگری‌آزاد جانشین سرپرست معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رییس‌جمهوری داشته‌ایم مقرر شد بنا به اهمیت مباحث چشم‌انداز و آینده‌پژوهی متن سند چشم‌انداز جمهوری اسلامی ایران در افق 1404 به عنوان یکی از مواردی که داوطلبان استخدام در دستگاه‌های دولتی باید از آن آگاه باشند در آزمون استخدامی لحاظ شود.

 
توقف تولید نکسوس 7
دوشنبه ، 7 ارديبهشت 1394 ، 10:21

بانکی دات آی آر: گوگل رسما فروش نکسوس 7 را در فروشگاه خود متوقف کرد.
به گزارش دیجی کالا، اگر گوگل هنوز بین رفتن یا نرفتن نکسوس 5 مردد است، اما به نظر بخت با تبلت نکسوس 7 یار نبوده است.

گوگل رسما تبلت نکسوس 7 را از فروشگاه «گوگل پلی استور» بیرون کشید. این تبلت ارزان قیمت 7 اینچی با همکاری ایسوس تولید شده بود و مدت‌ها از محبوب‌ترین‌ تبلت‌های گوگل بود. حالا اگر به فروشگاه گوگل مراجعه کنید با عبارت "دیگر برای خرید در دسترس نخواهد" روبرو خواهید شد.

نکسوس 7 در جولای 2013 وارد بازار شد، اما به دلیل آپدیت‌های مداوم اندرویدی که از سوی گوگل ارایه می‌شد، طرفدارانی در میان تبلت‌دوستان داشت. گوگل تبلت جایگزین این تبلت را سال قبل با نام نکسوس 9 و با همکاری اچ‌تی‌سی معرفی کرد. بنابراین خریداران از این پس تنها نکسوس 9 را برای خرید خواهند داشت.

 
ایجاد کارخانه جدیدی توسط سامسونگ
دوشنبه ، 7 ارديبهشت 1394 ، 10:19

بانکی دات آی آر: سامسونگ به منظور افزایش سرعت تولید مدل اج پرچمدار جدید خود، کارخانه سوم خود را نیز فعال کرد.
آیا «گلکسی اس6 اج» (Galaxy S6 Edge) همان برگ برنده سامسونگ و سنگ بنایی خواهد بود که جایگاه اول این شرکت در بازار اسمارت فون را تضمین خواهد کرد؟

به گزارش دیجی کالا، گزارشی جدید نشان می‌دهد که سامسونگ خط جدیدی به منظور تولید پنل های انحنادار گلکسی اس6 اج راه‌اندازی کرده تا فرآیند تولید و تحویل سفارشات این گوشی با سرعت بیشتری دنبال شود.

گزارش‌های اولیه از سهم 20 تا 30 درصدی گلکسی اس6 اج در میان گلکسی های جدید سامسونگ خبر می‌دادند، اما مدتی قبل مشخص شد که مدل انحنادار در کنار مدل اصلی گلکسی اس6 سهمی 50 درصدی در بازار به دست آورده است.

یک منبع آگاه به «بلومبرگ» خبر داده که سامسونگ در کنار دو کارخانه قبلی تولید پرچمدارانش، کارخانه جدیدی را نیز برای تولید صفحه نمایش‌های گلکسی اس6 اج فعال کرده است. به این ترتیب سامسونگ می‌تواند به جای تولید 2 میلیون صفحه نمایش انحنادار در ماه، تولیدش را به 5 میلیون برساند.

گلکسی اس6 اج نخستین اسمارت فون بازار است که در دو سمت صفحه نمایش انحنادار است. علاوه بر استقبال گسترده منتقدین، داده‌های بازار نشان از تمایل بالای مشتریان نیز به این گوشی دارد.

تعریف و تمجیدهای مدیران اپراتورهای آمریکایی از گلکسی اس6 اج نیز سبب شده تا امید سامسونگ برای جبران شکستش در بازار آمریکا بیش از گذشته افزایش یابد.

البته تولید مدل اج به سبب دشواری‌های متعددی که در تولید آن وجود دارد، به کندی پیش می‌رود و به همین دلیل این گوشی چه در بازارهای ایران و چه در بازارهای دنیا به شکل وسیع توزیع نشده است. اما پیشبینی می‌شود که کارخانه جدید بتواند این مشکلات را تا حد بسیاری رفع کند.

 
فناوری‌های مرموز دوربین آیفون آینده اپل
دوشنبه ، 7 ارديبهشت 1394 ، 10:14

بانکی دات آی آر: قبلاً در مقاله «آیا دوربین آیفون بعدی بسیار متفاوت، خارق‌العاده و جسورانه است؟» خبر دادیم که اپل می‌خواهد یک جهش بزرگ در دوربین نسل بعدی گوشی آیفون ایجاد کند. جان گروبر معروف از دهان کارمندان اپل شنیده بود که دوربین بعدی دو لنزی است و تصاویری با کیفیت DSLR ثبت می‌کند و قابلیت افزودن افکت‌های سه بعدی به عکس‌ها دارد. خبرهای جدیدی که از آیفون بعدی به گوش می‌رسد، وجود دوربین خارق‌العاده و جسورانه اپل را تایید می‌کند و فراتر از آن تصویری از نسل بعدی دوربین‌ اسمارت‌فون‌ها ترسیم می‌کند. شاید بارها از خودمان پرسیدیم که گوشی‌های هوشمند بعدی چه جور دوربینی دارند و قرار است چه کار فوق‌العاده‌ای که اکنون ناتوان هستند را انجام بدهند. یک استارت‌آپ و شرکت اپل به شما خواهند گفت دوربین‌های اسمارت‌فون آینده به چه دردی می‌خوردند.

به گزارش یک پزشک، شرکت اپل به طور پنهانی استارت‌آپ LinX را به قیمت ۲۰ میلیون دلار خریداری کرد. این استارت‌آپ روی سیستم‌های چند دوربینی همراه با پردازش تصویر کار می‌کند.

مردم دوست دارند گوشی تلفن همراهی بخرند که دوربین بسیار باکیفیتی داشته باشد. مهم‌ترین فاکتور برای انتخاب یک اسمارت‌فون گران‌قیمت دوربین بهتر آن است. بزرگ‌ترین قابلیت آیفون ۶ پلاس، دوربین پرقدرتش است. سامسونگ هم برای اسمارت‌فون‌های گلکسی S6 و S6 Edge دوربین با کیفیت و مجهز به امکانات و قابلیت‌های ویژه تدارک دیده است. به همین دلیل، شرکت‌های سازنده تلفن همراه به هر دری می‌زنند و به هر فناوری تمسک می‌جویند تا بتوانند خیلی جزئی کیفیت دوربین گوشی‌شان را بهتر کنند و البته همیشه به دنبال یافتن روش‌هایی جدید برای نازک‌تر کردن محصول‌شان هستند. اپل این هفته یکی از فناوری‌هایی که می‌خواهد در دوربین آیفون بعدی به کار گیرد را معرفی کرد: تصویربرداری محاسباتی چند دیافراگمی (Multi-Aperture Computational Imaging). در دنیای عکاسی این عبارت به معنی استفاده از بیش از یک دوربین به همراه نرم‌افزارهایی برای ساخت تصاویر از اطلاعات خام به دست آمده است. این فناوری نمی‌تواند بی‌ارتباط با خرید پنهانی ۲۰ میلیون دلاری استارت‌آپی به نام LinX از سوی اپل باشد. LinX (تلفظ صحیح‌اش links یا لینکس است) یک شرکت فعال روی تصویربرداری محاسباتی است که چندین محصول با دو، سه یا چهار دوربین را توسعه می‌دهد. هریک از این دوربین‌ها یک پیکربندی و اندازه منحصربه‌فرد دارند(عکس اول مقاله). اپل فقط فناوری این شرکت را تصاحب نکرده است بلکه چندین کارمند این شرکت و از جمله زیو عطار (Ziv Attar) که یک متخصص ارشد اپتیک است و آندری توچیگرک که سابقه مدیریت گروه متخصصان الگوریتم سامسونگ را دارد نیز به استخدام خود درآورد.
برتری‌های فناوری LinX

این شرکت در حال توسعه فناوری تصویربرداری چند دیافراگمی در اندازه بسیار کوچک است که عکس‌های ورودی با لنزهای ساخته شده برای اهداف خاص، اپتیک و پردازش تصویر ترکیب می‌شوند. این فناوری سعی می‌کند یک سوژه را از چند زاویه مختلف عکس‌برداری کند و بعد با استفاده از محاسبه فاصله اشیاء از یکدیگر در هر شات و مشخص کردن رنگ اصلی و نور و سایه و ویژگی‌های دیگر، تصویر نهایی بسیار باکیفیتی بسازد.

این رویکرد دو مزیت عمده برای عکاسی با اسمارت‌فون‌ها و تبلت‌ها به ارمغان می‌آورد. مزیت اول، کیفیت بهتر است و مزیت دوم فهرستی طولانی از ویژگی‌های جذاب است که روی دوربین‌های عکاسی اسمارت‌فون‌های امروزی یافت نمی‌شوند. این فناوری را که می‌توان «آرایه‌ای از دوربین‌ها» نامید، ورودی‌های چندین سنسور و دوربین را با هم ترکیب می‌کند تا به بهترین کیفیت، حساسیت، وفاداری رنگ و ویژگی‌های دیگر شناخته شده در عکاسی در این سال‌های اخیر برسد. این فناوری از چند سال قبل مطرح شده اما همواره با مشکلاتی مانند خطاهای ثبت و مسایل ناشی از این واقعیت که تمامی دوربین‌ها نمی‌توانند یک شات را ببینند، روبرو بوده است. ظاهراً فناوری LinX توانسته است بر این مشکلات غلبه کند و مدعی است که تصاویری با کیفیت دوربین‌های DSLR به دست می‌دهد اما در اندازه بسیار کوچک مناسب با گوشی‌های هوشمند. در واقع، سیستم LinX بسیار کوچک‌تر از سیستم الکترونیکی دوربین‌های اسمارت‌فون‌های امروزی است و به طور خاص و بسیار مهم نصف آن‌ها وزن دارد. البته، این فناوری را نباید مستقل از دستگاه گوشی تلفن همراه بررسی کرد و دیگر اجزا و عملکرد اسمارت‌فون نیز در این امر دخیل هستند.

ظاهراً فناوری LinX توانسته است بر این مشکلات غلبه کند و مدعی است تصاویری با کیفیت دوربین‌های DSLR به دست می‌دهد اما در اندازه بسیار کوچک مناسب با گوشی‌های هوشمند.

شرکت LinX پیش از اینکه توسط شرکت اپل خریداری شود، توضیحات ۳۰ صفحه‌ای درباره فناوری جدید دوربین‌های اسمارت‌فونش منتشر کرده بود و تصاویر گرفته شده توسط دوربین LinX را با تصاویر دوربین آیفون ۵S مقایسه کرد. این مستندات بعد از خریداری اپل، از روی سایت این شرکت برداشته شدند ولی یک نسخه از آن‌ها هنوز در کتابخانه دیجیتالی سایت Scribd موجود است. این مستندات نشان می‌دهند تصاویر گرفته شده با دوربین LinX در مقایسه با تصاویر دوربین آیفون ۵S هم از نظر تعداد پیکسل و هم از نظر هزینه جاسازی در گوشی آیفون بسیار تمیزتر و شارپ‌تر بوده و وفاداری رنگ و وضح تصویر بالاتری دارند. همچنین، مهم‌تر از این‌ها در شرایط نوری پایین یا اختلال‌های هنگام عکس‌برداری عملکرد بسیار خوبی دارد. دوربین LinX علاوه بر قابلیت تولید تصاویر دو بعدی فوق‌العاده، می‌تواند انبوهی از اطلاعات عمیق مرتبط با هر عکس را ثبت و ضبط کند. این ویژگی ما را به سوی درک این موضوع هدایت می‌کند که تمام دوربین‌های اسمارت‌فون‌ها می‌توانند چنین ویژگی‌هایی را داشته باشند.
سفر به دنیای دوربین‌های اسمارت‌فون آینده

چون با دوربین‌های LinX از هر سوژه در بیش از یک زاویه عکس‌برداری می‌شود و بعد پردازش تصویر روی آن صورت می‌گیرد، می‌تواند تصاویری شگفت‌انگیز و فراتر از تصاویر ساده دوربین‌های کنونی اسمارت‌فون‌ها به دست ما بدهد. هدف نهایی LinX دستیابی به سرعت بیشتر و بهبود کیفیت روی فوکوس خودکار است. همچنین این فناوری ویژگی به دست می‌دهد که اگر شما عکس گرفته شده با فوکوس خودکار را دوست نداشتید، دوباره می‌توانید روی عکس گرفته شده فوکوس کنید و عکس‌های جدیدی بگیرید. شما نه تنها می‌توانید پس‌زمینه یک عکس را حذف یا جابه‌جا کنید بلکه می‌توانید روی ویدیوهای زنده در یک دنیای واقعی این عملیات را انجام دهید. می‌توانید مانند یک صفحه‌نمایش سبز با تصاویر و ویدیوها کار کنید بدون اینکه در دنیای واقعی یک صفحه‌نمایش سبز وجود داشته باشد. به علاوه، هر پس‌زمینه‌ای می‌تواند جایگزین شود.

این فناوری می‌تواند سیستم تشخیص چهره بهتری نسبت به دوربین‌های اسمارت‌فون فعلی ایجاد کند چون تمام چیزهای زائد و اضافی پیرامون یک چهره قابل حذف شدن هستند. حتا خود چهره را می‌توان برای پردازش سریع‌تر، موثرتر و دقیق‌تر از پس‌زمینه یا عکس اصلی جداسازی کرد. این ایده برای صنعت واقعیت مجازی بسیار جذاب است چون دوربین می‌تواند چیزهایی که شما در دنیای واقعی می‌بینید یا پس‌زمینه‌ها را انتخاب و حذف کند. همچنین از این فناوری می‌توان در مدل‌سازی سه بعدی استفاده کرد و یک عکس سه بعدی را برای چاپ به چاپگرهای سه بعدی فرستاد یا دورن یک اتاق نگاشت کرد. دوربین‌های مجهز به فناوری LinX می‌توانند اندازه واقعی یک جسم را به شما بگویند و حتا فاصله شما با این جسم را به طور دقیق تخمین زده و گزارش دهند.

تیم LinX ادعا می‌کنند تمام مشکلات تصویربرداری چند دیافراگمی را حل کرده‌اند و این فناوری آماده استفاده و تجاری‌سازی است.

ما تا کنون از دوربین‌های تعبیه شده در گوشی‌های تلفن هوشمند برای گرفتن عکس‌های سلفی استفاده کردیم ولی نسل بعدی این دوربین‌ها کاربردهایی بسیار فراتر از این چیزها دارند و می‌توانند در حوزه‌هایی مانند بیومتریک، استریم زنده، تشخیص چهره، واقعیت مجازی و نگاشت‌های سه بعدی استفاده شوند. با لنزهای فوق‌العاده‌ این دوربین‌ها می‌توان هر نوع اطلاعاتی را جمع‌آوری کرد.

اکنون فناوری دوربین‌های LinX آماده و مهیا شده و با هزینه بسیار کم و در اندازه بسیار کوچک مناسب اسمارت‌فون‌ها در دسترس است. تیم LinX ادعا می‌کنند تمام مشکلات تصویربرداری چند دیافراگمی را حل کرده‌اند و این فناوری آماده استفاده و تجاری‌سازی است. این سخنان به این معنی است که شاید این فناوری را روی آیفون ۷ که تا پایان سال عرضه می‌شود، ببینیم. اگر تصور می‌کردید که عکاسی با اسمارت‌فون‌ها دیگر نمی‌تواند بهتر از وضعیت کنونی شود، در اشتباه بودید و باید منتظر چیزهای خوب تازه‌تری باشید.

 
خلاقیت حساب شده مساوی جستجوی کار هوشمندانه تر
دوشنبه ، 7 ارديبهشت 1394 ، 09:54

بانکی دات آی آر: هفته ی گذشته، مقاله ای در FORBES دیدم درباره ی عجیب و غریب ترین اشتباهات در رزومه ها در سال 2012. که البته برای آن کارجویان اصلا خوب نیست.

آنچه بنظرم در مقاله جالب بود نمونه هایی از افراد بود که در طراحی و ارائه ی رزومه های خود به کارفرمایان از "خلاقیت حساب شده " استفاده کرده بودند_ که درنتیجه شمار متعددی از آنها استخدام شده بودند. بنا به تجربه ی من خلاقیت حساب شده ابزار بسیار موثری در جستجوی کار جرقه ای (Disruptive Job Search) است. بخصوص، وقتی کار کمیاب و رقابت بالاست.
خلاقیت حساب شده = رویکری منحصربفرد در جستجوی کار جرقه ای
جستجوی کار جرقه ای فرایند به یادماندنی کردن خود است. استفاده از خلاقیت حساب شده میتواند شیوه ی هوشیارانه ای در بکارگیری قدرت تاکتیکهای جرقه ای باشد.

مبانی جستجوی کار جرقه ای
چندوقت است که بدنبال کار میگردید؟ صادقانه، میتوانید به گذشته نگاهی انداخته و زمانی را که صرف این کار کرده اید محاسبه کنید؟ روزهاست، هفته هاست، یا ماههاست؟ میتوانید حدس بزنید چندساعت میشود؟ حال شمار مصاحبه های شغلی را به این مدت زمان تقسیم کنید تا مدت زمان جستجوی کار به ازای هر مصاحبه ی کاری را بدست آورید.
عدد بدست آمده چطور بنظرتان میرسد؟
بنظر من_چندان خوب نیست.
10مصاحبه برای گرفتن یک شغل
اگر کارجویی شما منجر به مصاحبه های کاری نمیگردد، به شما پیشنهادشغلی نیز ارائه نخواهد شد. درواقع، تجربه ی شخصی من نشان میدهد که یک جوینده ی کار پیش از گرفتن یک شغل تا حدود 10 مصاحبه ی کاری با شرکتهای مختلف را میگذراند. بازار کار رقابتی و عملکرد خود شما در مصاحبه ها اثر زیادی بر این تعداد دارد. اما بگذارید به این نکته بسنده کنم که شما میبایست با کمترین ساعات جستجو, مصاحبه های بیشتری داشته باشید.
شغل بعدی خود را با دریافت مشاوره ی شغلی از من زودتر پیدا کنید!
راه حل: کارجویی جـرقـه ای
واژه یا عبارت "جرقه ای" اخیرا در دنیای بازار و بازاریابی بسیار مورد استفاده قرار میگیرد.
تکنیکهای قدیمی فروش محصولات و خدمات دیگر کار نمیکنند. اینترنت و بخصوص رسانه های اجتماعی موجب شده اند که بازاریابان بدنبال راههای جدیدی برای جذب مخاطبانشان باشند. بنا بر اظهار متخصصان راه حل "جرقه ای بودن" در بازار بمنظور جلب توجه مخاطب است؛ بنحویکه کلید موفقیت برای شما تاثیرگذاری مثبت در این فرآیند است.
جرقه ای بودن به معنای اقدام از روی نادانی و سبک مغزی نیست_ به معنای غیرمنتظره بودن است.... البته بطریقی مطلوب. کارجویان میبایست به آنچه این بازاریابان میگویند توجه کنند.
همانند یک تاجر که خدماتش را به کارفرما میفروشد، این شیوه میتواند به کارجو کمک کند که در مصاحبه های بیشتری شرکت کرده و سریعتر استخدام گردد.
من به تازگی یک سری چهار قسمتی از ویدئوهای مربوط به این موضوع را تکمیل کرده ام. این آموزشها 100% رایگان هستند و مطمئنم که توصیه ها را مفید خواهید یافت.

منبع: linkedin

مترجم: مهرداد دستورانی

 
"ساعت صفر" اینترنت ایران اینجاست
دوشنبه ، 7 ارديبهشت 1394 ، 09:45

"ساعت صفر" اینترنت ایران از راه رسید.

ادامه مطلب...
 
گینه در صدر بدترین کشورها برای کسب و کار
دوشنبه ، 7 ارديبهشت 1394 ، 09:42

بانکی دات آی آر: قاره آفریقا در طی دهه ی گذشته بطور میانگین 5% رشد اقتصادی را تجربه کرده است، که در این میان برخی کشورهای افریقایی تا 7% رشد سالانه را نیز داشته اند. افزایش قیمت مواد اولیه برای این قاره ی غنی از منابع سود سرشاری داشته است؛ منابعی مانند  نفت و طلا و فلزات گرانبها که در صدر صادرات نیز میباشند. نرخ فقر تا حدودی پایین آمده و در دهه ی گذشته تثبت نام آموزشی در کشورهای حاشیه ی صحرای آفریقا از 59% به 77% افزایش یافته است. به رغم گامهای بلندی که آفریقا در سالهای اخیر برداشته است، مشکلات کماکان پابرجا هستند. فوران صادرات مواد اولیه به اندکی از افراد وابسته به سیاسیون سود فراوانی رسانده و موجب نابرابری درآمدی بزرگی شده است. فقر کماکان فراگیر است و بی ثباتی سیاسی  در بسیاری از بخشها یک مشکل حل نشده.
مسائل مربوط به اقتصاد آفریقا در نهمین لیست سالانه ای که Forbes درخصوص بهترین کشورها برای کسب و کار منتشر کرده است، انعکاس یافته. این قاره پتانسیلهای فراوانی دارد، اما در میان 10 کشوری که بیشترین میزان فساد، مقررات دست و پا گیر و مشکلات مالیاتی را دارند، 60% در قاره آفریقا قرار گرفته اند.
گینــه ،که پیشتر گینه ی فرانسوی نامیده میشد، برای سومین سال پیاپی در انتهای این جدول قرار دارد. این کشور که در غرب قاره آفریقا واقع شده است، در مرکز شیوع اخیر ابولا نیز قرار داشت. این کشور دارای ذخیره طبیعی سرشاری از هیدروکسیدآلومینیوم، الماس، و سنگ معدن طلا و آهن  میباشد، اما عمدتا بعلت فساد، ضعف زیرساختها و ناپایداری سیاسی  به روی این منابع سرمایه گزاری نکرده است. گینه در سال گذشته 27% تولیدناخالص داخلی کسربودجه ی تجاری داشته؛ و میزان تولیدناخالص داخلی به ازای هر نفر نیز، مقدار اندک 1.100دلار بوده است. با اقتصاد 7میلیارد دلاری، از حیث نوآوری، فن آوری و فساد در میان پنج کشور انتهای جدول قرار دارد. درمیان 10 کشور انتهای جدول، همراه با گینه کشورهای آفریقایی چـاد، لیبی، آنگولا، گامبیـا و الجزایر نیز قرار دارند.
ما در تدوین جدول بهترین کشورها برای کسب و کار، 146 کشور را برحسب 11 عامل مختلف رده بندی کردیم: حقوق مالکیت، نوآوری، مالیاتها، فن آوری، میزان فساد، آزادی(شخصی، تجاری و پولی)، مقررات و تشریفات زائد/دیوانسالاری، حفاظت از سرمایه گزاریها و عملکرد بازار سهام. هر دسته بندی نیز وزن و ارزش برابر دارد. داده ها نیز از گزارشات منتشر شده ی سازمانهای ذیل گردآوری شده اند: خانه ی آزادی، بنیاد میراث، اتحاد حقوق مالکیت، سازمان شفافیت بین المللی، بانک جهانی و دیوانخانه ی اقتصاد جهانی.
ونزوئلا با تولیدناخالص داخلی 368میلیون دلار در سال گذشته, بزرگترین اقتصاد در میان 10کشور انتهای جدول است. این کشور واقع در آمریکای جنوبی از حیث مالیتها، فساد، آزادی پولی و مقررات زائد در میان پنج کشور آخر قرار دارد. حرکت رییس جمهور پیشین ،هوگو چاوز، در افزایش ملی کردن کسب و کارها در زمینه های ساخت و ساز، امورمالی، نفت، فولاد و دیگر صنایع از میزان سرمایه گزاریهای خصوصی کم کرد. نفت به اصلی ترین درآمد کشور تبدیل شد و حدود 95% صادرات کشور را بخود اختصاص داد. در سال گذشته، ونزوئلا به تناوب تورم 56% را تجربه کرد که بدترین میزان در میان کشورهای مورد بررسی بود. با کاهش 50درصدی قیمت نفت به نسبت نقطه ی اوج خود در ماه ژوئن 2014، و قیمت کنونی زیر 60دلار به ازای هربشکه، مسائل را بسیار بدتر کرده است. کنترل نقدینگی و ارز به کمیاب شدن برخی اقلام اساسی انجامیده است. صندوق بین المللی پول برای سال 2015 افت اقتصادی شدیدتری را برای ونزوئلا پیش بینی کرده است.

منبع: فوربس
مترجم: مهرداد دستورانی

 
واتس اَپ اپلیکیشن iOS خود با قابلیت تماس صوتی را به روز کرد
دوشنبه ، 7 ارديبهشت 1394 ، 09:17

واتس اپ، سرویس محبوب پیام رسانی موبایل که متعلق به فیس بوک میباشد، نسخه بروزشده ی اپ آیفون خود را منتشر کرده است.

ادامه مطلب...
 
تحلیل تکنیکال نماد لیزینگ بهمن
دوشنبه ، 7 ارديبهشت 1394 ، 08:59

تحلیل تکنیکال نماد لیزینگ بهمن را مشاهده می کنید.

ادامه مطلب...
 
اطلاعیه های مهم کدال در بازار بورس مورخه۶ اردیبهشت۹۴
دوشنبه ، 7 ارديبهشت 1394 ، 08:55

شرکت سود هر سهم سال مالی منتهی به 29/12/93 را با سرمایه 90 میلیارد ریال مبلغ 1,674 ریال محقق نمود این در حالی است که سود سال مذکور را مبلغ 945 ریال به ازای هر سهم پیش بینی نموده بود و به این ترتیب 177درصد از پیش بینی را محقق ساخته است.

ادامه مطلب...
 
تحلیل اختصاصی از بازار بورس ۶ اردیبهشت ۹۴ و پیش بینی بازار فردا
دوشنبه ، 7 ارديبهشت 1394 ، 08:52

تحلیل اختصاصی از بازار بورس ۶ اردیبهشت ۹۴ و پیش بینی بازار فردا را می خوانید.

ادامه مطلب...
 
بانکی: پیشخوان روزنامه های اقتصادی امروز، ۷ اردیبهشت ۹۴
دوشنبه ، 7 ارديبهشت 1394 ، 07:54

صفحه اول روزنامه های اقتصادی امروز، به این مسایل می پردازد.

ادامه مطلب...
 
استخدام های روز- ۶ اردیبهشت ۹۴
دوشنبه ، 7 ارديبهشت 1394 ، 06:00

تازه ترین استخدام های امروز را اینجا ببینید...

ادامه مطلب...
 
وضعیت طلا، سکه، ارز، بورس در پایان وقت اداری یکشنبه ۶ اردیبهشت ۹۴
يكشنبه ، 6 ارديبهشت 1394 ، 14:44

وضعیت طلا، سکه، ارز، بورس در پایان وقت اداری یکشنبه ۶ اردیبهشت ۹۴

ادامه مطلب...
 
کاهش نرخ سود سپرده بانکی بررسی می‌شود
يكشنبه ، 6 ارديبهشت 1394 ، 13:45

دومین جلسه شورای عالی پول و اعتبار در سال 94 با دستور کار کاهش نرخ سود سپرده بانکی روز سه‌شنبه برگزار خواهد شد.

ادامه مطلب...
 
گردهمایی بانکی‌ها در میرداماد
يكشنبه ، 6 ارديبهشت 1394 ، 11:20

بانکی دات آی آر: رییس کل بانک مرکزی که در آستانه تصمیم‌گیری نهایی برای کاهش نرخ سود بانکی، مدیران عامل بانکها را به میرداماد دعوت کرده بود، ضمن تاکید بر ساماندهی نرخ‌های سود تسهیلات و سپرده بانکی موضوعات دیگری اعم از روند اضافه برداشت بانک‌ها، پیگیری مطالبات معوق و مشکوک‌الوصول، وضعیت بازار بین‌بانکی و نرخ‌های کارمزد خدمات بانکی را مورد توجه قرار داد.

به گزارش ایسنا، بعد از توافق بانک‌ها برای کاهش نرخ سود بانکی اعم از سپرده و تسهیلات و به فاصله چند روز مانده به طرح در شورای پول و اعتبار و تصویب نهایی آن، رییس کل بانک مرکزی روز گذشته جلسه‌ای با حضور مدیران و اعضای هیات مدیره بانک‌ها همچنین معاونان خود تشکیل داد تا به تبادل نظر در مورد ابعاد فعالیت شبکه بانکی خاصه موضوع محوری این روزهای نظام بانکی یعنی نرخ سود بپردازند.

آنطور که یکی از مدیران عامل بانک‌ها به ایسنا گفته در این جلسه گزارشی از جلسه هفته گذشته مدیران عامل بانکها، که در محل بانک تجارت برگزار شد و بعد از بحث و تبادل نظر مدیران بانکی در مورد نرخ های جدید سود به توافق رسیده بودند ارائه شده است.

به گفته این مدیر بانکی رییس کل بانک مرکزی که توافق بانکها در کاهش نرخ سود را پذیرفته و نظر مساعدی نسبت به کاهش دو درصدی نرخ سود سپرده و کاهش دو تا سه درصدی نرخ سود تسهیلات داشته، به مدیران بانکها قول داده که بانک مرکزی اهتمام بیشتری نسبت به گذشته در رابطه با کنترل نرخ بازار بین بانکی داشته باشد.

وی این را هم گفت که در صورت تصویب سودهای توافقی از نیمه اردیبهشت ماه در تمامی بانکها اجرایی خواهد شد، در عین حال که کمیته کارشناسی شورای پول و اعتبار پیشنهاد بانکها را بررسی کرده و در جلسه این هفته شورا مطرح خواهد شد.

این مدیر بانکی تاکید کرد که در صورت ادامه کاهش نرخ تورم و همچنین تثبیت آن ممکن است با توجه به نظر کارشناسی شورای پول و اعتبار نرخ سود بانکی حتی بار دیگر نیز تغییر کند.

جزئیات بیشتر از جلسه سیف و مدیران بانکها

اما در این جلسه رییس کل بانک مرکزی اشاره ای به مهم‌ترین عوامل موثر بر تحولات نظام بانکی داشته و بر سهم بالای بازار غیرمتشکل پولی،‌ بدهی قابل توجه دولت به بانک‌ ها و حجم بالای مطالبات غیرجاری تاکید کرده است.

در حالی که برخورد قاطع با موسسات اعتباری غیرمجاز خواسته تمامی بانک‌ها از رییس کل بانک مرکزی بود، سیف نیز با تاکید بر جدیت این بانک در برخورد با موسسات غیر مجاز از بانک‌ها خواست در زمینه ساماندهی به بازار پول یار و مددکار بانک مرکزی باشند و در ارائه خدمات مالی به موسسات اعتباری فاقد مجوز، هماهنگ با سیاست های بانک مرکزی عمل کنند.

همچنین رئیس شورای پول و اعتبار از بانک‌ها خواست در خصوص گزینه‌ها و راهبردهای مختلف قابل پیگیری برای کاهش نرخ سود بانکی متناسب با اقتضائات ترازنامه‌ای خود، ‌اعلام نظر کنند.

در بخشی از این جلسه، اغلب مدیران عامل و اعضای هیات مدیره بانک‌های تجاری و تخصصی به اعلام مواضع و دیدگاه‌های خود در مورد مسائل گوناگون نظام بانکی پرداختند که حاشیه سود معقول بانک‌ها و تحولات آن،‌ توجه به نیروهای درونی بازار پول در تعیین نرخ‌های سود،‌ لزوم چاره‌اندیشی برای افزایش توان اعطای تسهیلات بانک‌ها،‌ ارتقای شفافیت نظام بانکی،‌ چاره‌اندیشی برای فعال کردن بیش از پیش عقود مبادله‌ای در نظام بانکی،‌ سازوکارهای کنترل موسسات اعتباری غیرمجاز،‌ چارچوب سپرده قانونی بانک‌ها نزد بانک مرکزی، متناسب‌سازی نرخ حق‌الوکاله‌ها با نرخ‌های‌ سود و مواردی از این قبیل مورد توجه مدیران بود و از رییس کل خواستند که توجه ویژه ای نسبت به آنها داشته باشد.

سیف نیز بر رعایت اولویت تامین سرمایه در گردش بنگاه‌های اقتصادی در سیاست‌های اعتباری بانک‌ها تاکید کرد و خواستار التزام بانک‌ها به بخشنامه‌های اخیر بانک مرکزی در زمینه لزوم مساعدت به واحدهای تولیدی بدهکار (حتی دارای مطالبات معوق)‌ شد.

وی همچنین بر مساعدت بانک‌ها در تامین مالی پروژه‌های اقتصادی دارای اولویت که در سفرهای استانی هیات دولت شناسایی شده و به بانکها معرفی می‌شوند، تاکید کرده و لزوم تحرک‌بخشی به حوزه مسکن و پیگیری تامین منابع مالی مورد نیاز برای بازسازی بافت‌های فرسوده توسط بانک‌ها نیز مورد توجه او بود.

اما نکته دیگر مورد تاکید سیف اضافه برداشت آنها بوده است؛ به گونه ای که وی از بانک‌ها خواست نسبت به کاهش و تعدیل میزان اضافه برداشت خود از منابع بانک مرکزی در سال جاری ‌اهتمام ویژه داشته باشند، هر چند که وی این مژده را داد که این منابع بازگشت شده در قالب‌های دیگر؛ نظیر سپرده‌گذاری بانک مرکزی در بازار بین‌بانکی به نظام اقتصادی بازخواهد گشت.

رئیس شورای پول و اعتبار نسبت به اهمیت حفظ امنیت، ثبات و سلامت نظام بانکی تاکید کرده و خواستار طبقه‌بندی صحیح و ثبت شفاف اطلاعات آماری و حساب‌ها در بانک‌ها شد. همچنین با اشاره به استقرار کامل سامانه چکاوک از اواسط خردادماه سال جاری و پوشش کامل و سراسری آن که ابزار مدیریتی مناسبی در اختیار بانک‌ها قرار خواهد داد، عنوان کرد که انتظار می‌رود انضباط در نظام پولی کشور در مجموع بهبود یابد.

علاوه براین، رئیس کل بانک مرکزی از بانک‌ها خواست از جایگاه کارگروه فرادستگاهی پیگیری مطالبات غیرجاری که در بانک مرکزی برگزار می‌شود برای وصول مطالبات معوق و احیای دارایی‌های خود بهره گیرند و در این زمینه، اهتمام و جدیت بیشتری داشته باشند.

 
پیشنهاد یک کارشناس درباره کاهش مرحله ای نرخ سود بانکی
يكشنبه ، 6 ارديبهشت 1394 ، 11:18

بانکی دات آی آر: یک کارشناس اقتصادی درباره تصمیم دولت برای کاهش نرخ سود سپرده‌ها و تسهیلات بانکی گفت: این نرخ معلول شاخص‌های اقتصادی مختلف است و نباید به صورت ناگهانی کاهش پیدا کند، بلکه لازم است این نرخ در طول زمان و به صورت آهسته تنظیم شود.

جمال بحری در گفت‌وگو با ایسنا، گفت: نرخ سود سپرده به بخشی از جامعه تعلق دارد که سرمایه خود را نمی‌تواند در کار اقتصادی خاصی بگذارند، بنابراین می‌خواهند ضمن بهره‌مند شدن از سرمایه خود ارزش پولشان نیز از دست نرود.

وی در این باره عنوان کرد: بنابراین اگر شاخص سود سپرده با سایر شاخص‌های اقتصادی توازن نداشته باشد، موجب سرکوب مالی خواهد شد، بنابراین سپرده‌گذاران برای حفظ ارزش پول خود آن را خارج کرده و به سمت بازار‌های دیگر سوق می‌دهند.

این کارشناس اقتصادی با اشاره به این‌که در سال گذشته بانک مرکزی با ایجاد تغییر در نرخ اوراق مشارکت باعث بهم خوردن توازن سود سپرده‌های کوتاه مدت و بلند‌مدت شد، خاطر نشان کرد: با مقایسه منابع مالی بانکها در دوره‌های گذشته و رشد این منابع مالی نمی‌توان به‌طور ناگهانی با کاهش نرخ سود تسهیلات بانکی منابع مالی بانک‌ها را کاهش داد و در عمل نیز سیستم بانکی در مقابل این تغییر مقاومت می‌کند.

بحری با اشاره به این‌که نرخ سود تسهیلات نیز مانند نرخ سود سپرده معلولی از شاخص‌های متعدد اقتصادی است، اظهار کرد: اگر تورم واقعی در حال حاضر روی 15 یا 16 درصد باشد، لازم است این نرخ‌ها کاهش پیدا کند اما این امر باید به آرامی صورت گیرد.

این کارشناس اقتصادی با اشاره به این‌که در گذشته کاهش نرخ سود با اعلام یک نرخ دستوری صورت گرفت، گفت: این امر باعث شد که سرمایه از بانک به بازار ارز، سکه و مستغلات وارد شود و این بازار‌ها به هم بریزد، بنابراین لازم است نرخ سود سپرده به صورت مرحله‌ای کاهش پیدا کند و به بانک‌ها و سپرده‌داران فرصت داده شود که خود را با شرایط جدید تطبیق دهند.

بحری درباره‌ توان بنگاه‌های اقتصادی برای بازپرداخت نرخ سود تسهیلات در شرایط فعلی تصریح کرد: در حال حاضر نرخ سود تسهیلات به صورت نامعقول بالا است و با همین شاخص نیز سود سپرده به مردم داده می‌شود.

این کارشناس اقتصادی با اشاره به این‌که اگر سود سپرده به صورت معقول و منطقی کاهش پیدا کند، منجر به سرکوب مالی نخواهد شد، اظهار کرد: لازم است بین سود سپرده‌گذار و گیرنده تسهیلات یک معامله برد‌ - برد برقرار شود. در شرایط فعلی تعدیل نرخ تسهیلات از ضروریات است و باید یک نظام برد – برد با در نظر گرفتن منافع دو طرف شکل بگیرد.

 
معمای اختلال در وایبر
يكشنبه ، 6 ارديبهشت 1394 ، 11:02بانکی دات آی آر: در نخستین روزهای سال 94 بین سه اپراتور تلفن همراه کشور 19 میلیارد پیامک رد و بدل شد تا در مقابل 28 میلیارد پیامک ارسال شده در مدت مشابه سال قبل، بزرگترین سقوط در این زمینه به ثبت برسد. طی 14 روز نخست امسال، اینترنت کشور بیشترین مشکلات را داشت و بخش اعظم شکایت‌ها به کندی سرعت مربوط می‌شد.

روزنامه ایران نوشت: «از چند روز قبل در حساب کاربری خود روی وایبر با مشکل مواجه شده‌ام. هر زمان که می‌خواهم مطلبی به دوستانم بفرستم پیغام خطا برایم ظاهر می‌شود و برای ارسال انواع مختلف پیام و برقراری تماس‌های صوتی، یا سرعت آن بسیار کم است یا اینکه سرویس مربوطه در دسترس نیست. به صورت همزمان شبکه Wi-Fi من بخوبی کار می‌کند و برای استفاده از دیگر ابزارهای اینترنتی یا گشت‌وگذار در سایت‌های مختلف مشکلی ندارم. آیا این اختلالی است که مربوط به شرکت وایبر می‌شود؟» این پیامی است که حین جست‌وجو به دنبال علت اصلی کند شدن سرعت این ابزار پیام‌رسان و بررسی احتمال بروز اختلال مشابه در نقاط مختلف جهان مشاهده شد؛ البته این پیام از سوی یک کاربر ایرانی روی صفحه اختصاصی شرکت وایبر ارسال شده بود.

جست‌وجوهای بیشتر، تعداد زیاد این قبیل پیام‌ها که کاربران ایرانی روی صفحات وایبر در شبکه‌های اجتماعی مختلف منتشر کردند را نشان داد و شرکت مربوطه در هیچ یک از پاسخ‌های خود مسئولیت این اختلالات را نپذیرفته و در برخی موارد هم کاربران را راهنمایی کرده که با تغییر شبکه محلی اینترنت یا به‌روزرسانی نرم‌افزار به آخرین نسخه، بتوانند مشکل خود را حل کنند. در ادامه این بررسی‌ها مشخص شد آخرین باری که شرکت وایبر به صورت رسمی روی صفحه خود در فیس‌بوک خبر از بروز مشکل فنی و کند شدن سرعت دسترسی به سرویس‌ها را داده، مربوط به تاریخ اول آوریل 2014 یعنی حدود یک سال قبل است.

در پیام وایبر آمده بود: «ما به صورت موقت یک وقفه را در خدمات‌رسانی به کاربران تجربه می‌کنیم. هم‌اکنون در حال کار کردن روی این مسأله هستیم تا مشکل بزودی حل شود». پیغام یاد شده نشان داد که وایبر آخرین بار حدود یک سال قبل با چنین مشکلی مواجه بوده و آن را یک اختلال موقتی خوانده است.

بررسی برای یافتن علت اختلال وایبر ادامه یافت در مطالعه سایت اینترنتی وایبر تأیید شد که هیچ خبر، بیانیه یا اعلامیه رسمی مبنی بر بروز اختلالات در سرور مرکزی و کاهش سرعت دسترسی کاربران در نقاط مختلف جهان گزارش نشده است. حتی سایت اینترنتی شرکت مربوطه هم چنین مسئله‌ای را تأیید نمی‌کند در مقابل شکایت‌ها عمدتاً از جانب کاربران ایرانی است. این در حالی است که طی چند هفته اخیر برخی محافل داخل کشور بارها اعلام کردند پایین آمدن سرعت دسترسی به این ابزار پیام‌رسان در هفته‌های گذشته، ارتباطی به اپراتورها و مراکز ارائه‌دهنده خدمات اینترنتی داخلی نداشته است و شرکت وایبر مسئول این اتفاق است.

ایرانی‌ها بزرگترین گروه مخاطبان وایبر

سرویس پیام‌رسان وایبر که ابتدا روی دستگاه‌های موبایلی استفاده می‌شد و هم‌اکنون نسخه رایانه‌ای آن هم در اختیار کاربران قرار گرفته است، دوم دسامبر 2010 نخستین بار برای صاحبان گوشی آیفون عرضه شد و آن روزها مهم‌ترین رقیب خود را اسکایپ می‌دانست. این سرویس در یک شرکت شریک آمریکا فعالیت خود را آغاز کرد و پس از آنکه نسخه‌های مختلف ابزار مربوطه متناسب با انواع سیستم‌های عامل موبایلی عرضه شد، محبوبیت جهانی پیدا کرد تا آنکه در فوریه 2014 شرکت ژاپنی Rakuten به صورت رسمی اعلام کرد با پرداخت 900 میلیون دلار وایبر را از آن خود کرده است.

گفتنی است از زمانی که مدیریت وایبر در اختیار ژاپنی‌ها قرار گرفت، امنیت و ارتقای خدمات به مهم‌ترین اولویت آن تبدیل شد و اکتبر 2014 به دلیل عدم رمزگذاری اطلاعات کاربران، دسترسی راحت به محتوای داخلی و نبود سیستم محافظتی قوی، عنوان ناامن‌ترین ابزار پیام‌رسان اینترنتی به وایبر اختصاص یافت.

اما با همه این توضیحات و وجود رقبای سرسختی چون واتس‌اپ، لاین، تانگو و ...، وایبر از همان ابتدا نزد ایرانی‌ها بیشترین نفوذ را داشت و مرکز رتبه‌بندی اینترنتی الکسا سال گذشته ایرانی‌ها را بزرگترین گروه مخاطبان وایبر اعلام کرد و توضیح داد بیش از 11 درصد مشترکان این سرویس در سراسر جهان ایرانی هستند.

همین نفوذ باعث شد نخستین روزهای سال 94 شمسی بین سه اپراتور تلفن همراه کشور 19 میلیارد پیامک رد و بدل شود تا در مقابل 28 میلیارد پیامک ارسال شده در مدت مشابه سال قبل، بزرگترین سقوط در این زمینه به ثبت برسد. در حالی که سال‌های گذشته شبکه تلفن ثابت و همراه در ایام نوروز با بیشترین اختلال مواجه می‌شدند، طی 14 روز نخست امسال شبکه اینترنت کشور بیشترین مشکلات را پیش‌روی خود دید و بخش اعظم شکایت‌های کاربران هم به کندی سرعت برای بهره‌مندی از خدمات وایبر مربوط می‌شد و این گمانه‌زنی‌ها ایجاد شد که مدیران ذیربط با هدف جلوگیری از ضررهای بیشتر اپراتورهای موبایلی چنین اقدامی را انجام داده است.

وایبر و دسترسی جهانی

اگرچه این سرویس پیام‌رسان توانست بیشترین محبوبیت را بین ایرانی‌ها کسب کند، اما در بازار جهانی چندان هم موفق نبود. در فوریه 2014 که شرکت Rakuten وایبر را خریداری کرد مجموع مشترکان فعال آن 100 میلیون نفر گزارش شد و اکتبر همان سال تعداد این افراد از مرز 209 میلیون نفر هم گذشت. شرکت وایبر سرانجام ژانویه 2015 با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد در هر ماه 236 میلیون مشترک فعال از این خدمات بهره می‌برند و این در حالی بود که تعداد مشترکان ماهانه واتس‌اپ بیش از 800 میلیون نفر گزارش شد.

اما وایبر طی یک سال گذشته نهایت تلاش خود را انجام داد تا برای همین تعداد کاربر بهترین خدمات را ارائه دهد و از این طریق بتواند توجه تعداد بیشتری از کاربران جهانی را به خود جلب کند. برای اثبات این ادعا مرکز IsItDownRightNow به عنوان یکی از معتبرترین منابع اینترنتی برای سنجش سرعت دسترسی کاربران به سرویس‌های آنلاین یک ماه قبل بررسی دقیقی روی وایبر انجام داد تا میانگین سرعت دسترسی کاربران جهانی به آن مشخص شود. لازم به ذکر است بررسی مذکور در اوایل سال 1394 یعنی روزهایی انجام شد که کاربران ایرانی شکایت‌های فراوان از کندی سرعت در این سرویس پیام‌رسان داشتند. این مرکز بررسی خود را در روزهای 31 مارس و اول آوریل 2015 انجام داد و طی دو روز یاد شده سیستم هوشمند آن 10 بار به صورت تصادفی میانگین سرعت دسترسی به خدمات مختلف وایبر از جمله ارسال پیام، تماس صوتی و ... را بررسی کرد و در پایان مشخص شد بیشترین تأخیر برای دسترسی به سرویس‌های این ابزار پیام‌رسان 71 میلی‌ثانیه بوده است و به عبارت دیگر کاربران جهانی با میانگین سرعت کمتر از یک ثانیه از این سرویس بهره برده‌اند.

اطلاعات و جدول‌های منتشر شده از سوی مرکز IsItDownRightNow که مربوط به ابتدای سال 94 می‌شد، هیچ گونه اختلالی را برای کاربران جهانی وایبر تأیید نکرد. اما طی روزهای گذشته شکایت کاربران ایرانی از کند بودن سرعت دسترسی به این سرویس افزایش یافت.

برای بررسی نهایی از این مسأله که آیا اختلال وایبر، معضلی جهانی است یا خیر بار دیگر مرکز سنجش سرعت خدمات اینترنتی IsItDownRightNow در روزهای 21 و 22 آوریل مصادف با یکم و دوم اردیبهشت 94 به صورت تصادفی 10 بار سرعت خدمات وایبر را بررسی کرد و در پایان گفته شد میانگین سرعت دسترسی کاربران جهانی به سرویس‌ اینترنتی وایبر در این دو روز 65 میلی‌ثانیه بوده است و نتیجه این بررسی حکایت از آن دارد که وایبر اختلالی ندارد و با سرعت دقیق و مطمئن به کاربران جهانی عرضه می‌شود.

به هر حال، ‌بررسی‌های چند روزه برای پیدا کردن سرنخی از کندی سرعت وایبر در دیگر نقاط جهان و احتمال بروز اختلال در سرورهای مرکزی این شرکت تا لحظه تنظیم این گزاش بی‌نتیجه ماند و این در حالی است که برخی مدیران ارتباطی کشور ادعا کرده‌اند که نقشی در اختلال پیش آمده در شبکه اجتماعی وایبر نداشته‌اند و در آخرین اظهار نظر، وحید صدوقی مدیرعامل شرکت ارتباطات سیار با رد اختلال پیش آمده در وایبر از سوی اپراتورها اعلام کرده است که اختلال وایبر شاید به دلیل تعویض تیم مدیریتی این شبکه و رفتن آنها به شبکه اجتماعی تلگرام به وجود آمده است؛ ادعایی که نمی‌توان بر آن مهر تأیید گذاشت.

 
عامل رکود در بخش مسکن چیست؟
يكشنبه ، 6 ارديبهشت 1394 ، 10:46

بانکی دات آی آر: در شرایطی که با توجه به هماهنگی‌های صورت گرفته بین وزارت راه و شهرسازی و بانک مرکزی به نظر می‌رسد وام نوسازی بافت‌های فرسوده در سال جاری در اختیار بخش قابل توجهی از متقاضیان قرار خواهد گرفت، حالا وزارت راه به بساز‌وبفروش‌ها اولتیماتوم داده است.

به گزارش ایسنا، قرار‌گرفتن بیش از 10 میلیون ایرانی در بافت‌های فرسوده شهری و نیاز روز افزون کشور به عرضه واحد‌های مسکونی جدید البته در قالب پروژه‌هایی که مردم نسبت به استفاده از آنها راغب هستند، باعث شده آخوندی بخش قابل توجهی از تمرکز خود در بازار مسکن را به بافت‌های فرسوده اختصاص دهد.

البته قرار گرفتن این بافت‌ها در فضاهایی که بعضا نظارت بر آنها با دشواری‌های بسیاری همراه است و این موضوع امکان بالقوه تخلفات و ساخت‌وساز‌ها را زیاد می‌کند، باعث شده وزارت راه و شهرسازی تلاش کند در کنار تامین مالی نوسازی این پروژه‌ها روش‌ها و راهکارهایی را به منظور جلوگیری از تخلفات در بافت‌های فرسوده و ساخت‌وساز‌های غیرمجاز در آنها در دستور پیگیری قرار دهد.

غفرانی، رییس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران نیز در راستای همپوشانی با این سیاست‌ها از سوی وزارت راه و شهرسازی اعلام کرده این سازمان نسبت به ورود به این پروژه‌ها در بافت‌های فرسوده مصر بوده و قطعا در ساخت‌وساز در این حوزه نظارت می‌کند.

در کنار این اظهارات وزارت راه و شهرسازی نیز در قالب گزارشی که با محوریت صحبت‌های معاون دفتر ساماندهی و توسعه نوسازی در بافت‌های فرسوده تنظیم شده بار دیگر بر نگاه ویژه ناظران بر اجرای نوسازی بافت‌های فرسوده تاکید کرده است.

علیرضا ابلقی در این گفت‌وگو اعلام کرده برخلاف بعضی از ساخت‌وساز‌ها که در گذشته در بافت‌های فرسوده انجام شده و بعضا از نظر کیفی قابل تایید نیستند، قطعا باید طرح ساماندهی این بافت‌ها در بلند‌مدت و به طور گسترده زیر پوشش ارگان‌های نظارتی قرار گیرد.

به گفته وی، در صورت واگذاری این بهسازی‌ها به انبوه‌سازان فعال در کشور می‌توان امید داشت حداقل‌های استاندارد در ساختمان‌های ایرانی مدنظر قرار گیرد و البته راه بر روی سوء‌استفاده‌کنندگان از این فضا بسته شود.

این صحبت‌ها نشان از آن دارد که وزارت راه و شهرسازی پیش از آغاز رسمی عملیات نوسازی بافت‌های فرسوده به شکل گسترده قصد دارد شرایط را پیش از هر زمان دیگری برای بساز‌وبفروش‌ها روشن کند تا آنها شرایط اجرایی خود در قالب این طرح را به خوبی بشناسند.

با توجه به این‌که بر مبنای گزارشات اعلام شده عمر مفید ساختمان‌ها در ایران نسبت به آمار بین‌المللی بسیار پایین است وزیر راه تاکنون بارها اعلام کرده باید با پیگیری طرح‌هایی که در افزایش استاندارد‌ها در ساختمان‌های ایرانی می‌انجامد عمر واحد‌های مسکونی افزایش یابد و البته هرگونه نوسازی و یا بهسازی نیز در قالب پروژه‌های این چنینی تعریف شود.

هرچند این صحبت‌ها هنوز جنبه کارشناسی داشته و در حوزه اجرایی وارد نشده است، اما به نظر می‌رسد وزارت راه و شهرسازی از هم‌اکنون گام نخست خود را برای روشن‌کردن تکلیف‌اش با ساختمان‌سازها برداشته و قصد دارد بافت فرسوده را به شکلی متفاوت نسبت به آنچه تاکنون انجام گرفته نوسازی کند.

 
وضعیت طلا، سکه، ارز، بورس در نیمروز یکشنبه ۶ اردیبهشت ۹۴
يكشنبه ، 6 ارديبهشت 1394 ، 10:42

وضعیت طلا، سکه، ارز، بورس در نیمروز یکشنبه ۶ اردیبهشت ۹۴

ادامه مطلب...
 
تسویه حساب شل با ایران بلافاصله پس از رفع تحریم‌ها
يكشنبه ، 6 ارديبهشت 1394 ، 10:39

بانکی دات آی آر: بیش از سه سال از توقف فروش نفت ایران به شرکت انگلیسی - هلندی «شِل» می‌گذرد و به دلیل تحریم‌های اعمال شده،‌ همچنان بدهی 2.8 میلیارد دلاری این شرکت نفتی به ایران به دلیل تحریم‌ها و مشکلات موجود در نقل و انتقال پول تسویه نشده است، اما وزیر نفت کشورمان بر این باور است که به محض رفع تحریم‌ها این پول به حساب واریز خواهد شد.

به گزارش ایسنا، با اعمال تحریم‌ها علیه ایران، شرکت‌های بزرگ نفتی از کشور خارج شدند و فروش نفت ایران به این شرکت‌ها به تدریج متوقف شد. از جمله این شرکت‌ها، شرکت نفتی «رویال داچ شل» بود که با توجه به مشکلات ایجاد شده در زمینه واریز پول نفت به حساب ایران به دلیل تحریم‌ها، فروش نفت ایران به این شرکت از اواخر فروردین ماه 1391 با اعلام رسمی رستم قاسمی، وزیر نفت دولت دهم متوقف شد.

بر اساس این گزارش، یونان و انگلیس از بزرگترین بدهکاران نفتی ایران به شمار می‌روند که در مجموع 4 میلیارد دلار به ایران بدهی دارند.

شل با بدهی حدود 2.8 میلیارد دلار بارها برای پرداخت بدهی خود به ایران اعلام آمادگی کرده و حتی در مقطعی اعلام کرد که آمادگی پرداخت بدهی ایران با غلات و دارو را دارد اما انگلیس مانع از تلاش‌های این شرکت برای پرداخت بدهی خود شد.

در این راستا وزیر نفت اعلام کرده که شرکت شل 2.8 میلیارد دلار بدهی دارد که به محض رفع تحریم‌ها به حساب ما واریز خواهد شد.

از سوی دیگر هم زمان با این که ایران و 1+5 به تفاهم اولیه دست یافته و امکان رفع تحریم‌ها با توافق نهایی وجود دارد، شرکت نفتی شل در کنار سایر غول‌های نفتی دنیا آمادگی خود را برای ورود به کشور و سرمایه‌گذاری در پروژه‌های نفتی ایران اعلام کرده است.

بر اساس این گزارش شل تا پیش از افزایش تحریم‌های بین‌المللی سابقه مشارکت در توسعه میادین نفتی ایران همچون طرح توسعه میادین نفتی سروش و نوروز را داشت و یکی از مشتریان نفت سنگین ایران نیز بود.

 
نرخ ایده آل سود بانکی از دید وزیر اقتصاد
يكشنبه ، 6 ارديبهشت 1394 ، 10:22

در حالی کمتر از سه روز دیگر کاهش نرخ سود بانکی در جلسه شورای پول و اعتبار بررسی می شود که به نظر می رسد توافق بانکها برای کاهش نرخ سود سپرده تا 20 درصد از شانس بالایی برای تصویب برخوردار باشد، وزیر اقتصاد نیز در آخرین اظهارات خود از نرخ های مورد نظرش برای سود بانکی رونمایی کرد.

ادامه مطلب...
 
گوشی‌های اندرویدی نوکیا سال 2016 وارد بازار می‌شوند
يكشنبه ، 6 ارديبهشت 1394 ، 10:10

بانکی دات آی آر: ممنوعیت استفاده از برند نوکیا در گوشی‌های همراه سال آینده به پایان می‌رسد و نوکیا از همین حالا زمینه‌چینی جهت بازگشت به بازار را آغاز کرده است.

به گزارش دیجی کالا، نوکیا سال قبل فروش بخش سخت افزار و سرویس‌های مربوطه را به مایکروسافت تکمیل کرد و از آن زمان این شرکت فنلاندی در تلاش بوده که خود را به عنوان یک فعال در حوزه شبکه‌های مخابراتی نشان دهد. به دنبال همین سیاست بود که حدود یک هفته پیش نیز اعلام کرد شرکت مطرح و بزرگ آلکاتل-لوسنت فعال در حوزه تجهیزات مخابراتی را به ارزش 16.6 میلیارد دلار خریداری خواهد کرد.

با وجود تمرکز اصلی نوکیا بر تجهیزات و سرویس‌های مخابراتی، این شرکت از نفوذ برند پرقدرت خود در بازار گجت های هوشمند آگاه است و در همین راستا قصد دارد هر از گاهی محصولاتی از قبیل تبلت و گوشی‌های هوشمند را به بازار عرضه کند.

این شرکت در قدم نخست تبلت نوکیا N1 اندرویدی را سال قبل روانه بازار کرد. این تبلت که از هر جهت مشابه با آیپد مینی اپل طراحی شده، به اندروید مجهز است و توانست در کشور چین که طرفداران بی شماری دارد، فروش بسیار خوبی را تجربه کند.

ولی هنوز بخش گوشی‌های هوشمند باقی مانده است. اخیرا یکی از مدیران ارشد نوکیای چین اعلام کرده که این شرکت در سال آینده میلادی به بازار گوشی‌های هوشمند مبتنی بر اندروید وارد خواهد شد.

ظاهرا تولید این گوشی‌ها در کارخانه ای واقع در سی‌چوان چین آغاز خواهد شد. نوکیا می‌خواهد بخش تحقیق و توسعه چین را نیز به همین استان منتقل کند.

 
سامسونگ بزرگترین فروشنده صفحه‌نمایش‌های UHD
يكشنبه ، 6 ارديبهشت 1394 ، 10:09

بانکی دات آی آر: شرکت کره ای سامسونگ توانسته در سه‌ماهه نخست سال رکورد جدیدی را به ثبت برساند و رتبه نخست فروش صفحه‌نمایش‌های UHD بازار را از آن خود کند.
به گزارش دیجی کالا، شرکت کره ای سامسونگ توانسته در سه‌ماهه نخست سال رکورد جدیدی را به ثبت برساند و رتبه نخست فروش صفحه‌نمایش‌های UHD بازار را از آن خود کند.

موسسه تحقیقاتی «دیسپلی سرچ» (Display Search) گزارش داده که در سه ماه اول سال 2015 سامسونگ 28.8 درصد از بازار صفحه‌نمایش‌های UHD را از آن خود کرده که 8.9 درصد بیش از سهم این شرکت در سه‌ماهه پایانی سال 2014 است.

رقیب همیشگی سامسونگ یعنی ال‌جی نیز پا به پای سامسونگ پیش می‌رود؛ هر چند سهم این شرکت کاهشی 2.2 درصدی را نسبت به سه‌ماهه پایانی 2014 تجربه کرده و در مجموع 25.7 درصد بازار را در اختیار دارد.

شرکت Innolux تایوان هم که زمانی بزرگ‌ترین تامین کننده صفحه‌نمایش‌های UHD بود و در سه‌ماهه نخست سال 2014 تا 50 درصد آنها را تامین می‌کرد، حالا به 23.5 درصد کاهش یافته است.

پیشرفت سامسونگ در بازار بیش از همه به واسطه صفحه‌نمایش‌های بزرگ و انحنادار آن بوده است. سامسونگ هم اکنون 38.7 درصد از صفحه‌نمایش‌های 55.5 اینچی UHD بازار را تامین می‌کند. در مجموع این غول کره ای طی سه‌ماهه ابتدای سال 1.66 میلیون صفحه‌نمایش‌ UHD تولید کرده که سایزی بین 40 تا 85 اینچ داشته‌اند. این تولید 24.7 درصد بیش از میزان تولید این شرکت در سه‌ماهه پایانی سال 2014 بوده است.

همچنین تحقیقات دیسپلی سرچ نشان می‌دهد که میزان تولید کلی صفحه‌نمایش‌های UHD در بازه زمانی ژانویه تا مارس 5.75 میلیون بوده که 14 درصد کمتر از سه‌ماهه پیش از آن است.

 
نسل دوم عینک گوگل تاییدیه FCC دریافت کرد؟
يكشنبه ، 6 ارديبهشت 1394 ، 10:01

بانکی دات آی آر: کنار هم قراردادن گفته‌های یکی از شرکای گوگل و همچنین تاییدیه اخیر FCC نشان از معرفی زودهنگام نسل دوم عینک‌های هوشمند گوگل دارد.
به گزارش دیجی کالا، گوگل قصد داشت با عینک هوشمندش آینده‌ی وعده داده شده را همین امروز محقق کند، اما به فاصله کمی پس از ورود به بازار به یک شکست تبدیل شد و کنار رفت.


پس از آن بود که گوگل «تونی فیدل» (T. Fadell)، مدیرشرکت Nest را برای کار کردن روی نسل بعدی این عینک‌ها منصوب کرد. بر اساس شنیده‌ها این عینک متفاوت با نسل اول خواهد بود و دیگر ظاهر نه چندان جذاب مدل نخست را نخواهد داشت.

اما تاکنون هیچ زمانی برای معرفی یا عرضه آن شنیده نشده است. حال مدیرعامل شرکت ایتالیایی «لوکساتیکا» (Luxottica) که به عنوان بزرگ‌ترین تولیدکننده عینک‌های لوکس در دنیا شناخته می‌شود و از شرکای گوگل در تولید نسل اول بود، خبر داده که نسل دوم این عینک به زودی از راه می‌رسد.

«ماسیمو ویان» (M. Vian) گفته که همکاری ما با گوگل ادامه داشته و هم اکنون بر روی نسل دوم کار می‌کنیم که به زودی به بازار معرفی خواهد شد.

اما این تنها خبری نیست که در تایید معرفی زودهنگام عینک گوگل منتشر شده است. وبسایت «اندروید پلیس» نیز گزارش داده که اخیرا گوگل یک دستگاه بلوتوثی هوشمند را به FCC برای دریافت تاییدیه ارسال کرده که برچسب صادرشده و توضیحات درج شده در آن بیشتر به یک گجت پوشیدنی شباهت دارد.

در توضیحات این دستگاه نوشته شده که برای مشاهده اطلاعات دستگاه باید صفحه آن را بکشید (Swipe) که شباهت زیادی به عملکرد بخش لمسی گوگل گلس دارد. فرمویر (Firmware) ذکر شده در سند نیز ظاهرا به آخرین نسخه اندروید اشاره دارد.

کنار هم قراردادن این دو خبر می‌تواند بر معرفی زودهنگام نسل دوم گوگل گلس اشاره داشته باشد. صبر می‌کنیم تا طی چند ماه آینده اطلاعات بیشتری از این عینک بشنویم.

 
آیا ساعت اپل تفاوت طبقاتی را در لایه علاقه‌مندان فناوری، برجسته نمی‌کند؟!
يكشنبه ، 6 ارديبهشت 1394 ، 09:57

بانکی دات آی آر: این روزها و ساعات به تدریج کسانی که پیش‌خرید ساعت اپل را انجام داده بودند، ساعت‌های خود را دریافت می‌کنند.

به گزارش یک پزشک، وقتی از ساعت اپل صحبت می‌کنم، چیزهای مختلفی به نظرم می‌رسد، مثلا اینکه آیا این بار هم اپل مثل مورد آی‌پد، موفق باشد و در مورد این نیاز را ایجاد کند که همه نیازمند خرید یک وسیله پوشیدنی هستند.

ما مرورها و نقدهای زیادی در مورد ساعت اپل خوانده‌ایم، اما واقعا تا وقتی که یک گجت در دست عموم مردم قرار نگیرد، نمی‌توان میزان موفقیت آن را پیشبینی کرد.

اما در مورد ساعت اپل یک نکته مهم دیگر این است:

اپل برای اولین بار در جریان تبلیغ ساعت اپل، یک رویه متفاوت را به کار گرفته است: از مدل‌های زیبا برای معرفی ساعت استفاده کرده است و نسخه واچ ادیشن ساعت را هم معرفی کرده است که بسیار گران است.

گرچه می‌توان مدل‌ها ارزان واچ اسپورت ساعت را هم تهیه کرد، اما به گمانم کسی که تا به حال ساعت کلاسیک به دست می‌کرده است، اصلا مایل نخواهد بود به مدلی کمتر از مدل واچ با بند Link Bracelet رضایت بدهد که قیمت‌اش حدود ۱۱۰۰ دلار است.

با ۱۱۰۰ دلار می‌شود ساعت‌های کلاسیک نسبتا خوب تهیه کرد، در واقع بسیار زیباتر از ساعت اپل.

در مورد ساعت اپل، تفاوت قیمتی که بین ارزان‌ترین و گران‌ترین مدل وجود دارد، بسیار زیاد است.

ارزان‌ترین مدل ساعت اپل ۳۴۹ دلار است و به تدریج زیاد می‌شود تا ما به مدل ۱۷ هزار دلاری زیر برسیم!

یعنی آدم متمولی که این ساعت اخیر را می‌خرد، می‌تواند نزدیک به ۵۰ ساعت ارزان‌قیمت اپل را بخرد!

در مورد آی‌فون و آی‌پد تفاوت زیادی بین کاربران نبود، حتی در مورد محصولات دیگر اپل مثل مک‌بوک‌ها یا آی‌مک باز هم این تفاوت ۵۰ برابری مشاهده نمی‌شد.

اما حالا در مورد ساعت اپل، این تفاوت طبقاتی حتما به تدریج نمود پیدا خواهد کرد.

گرچه از لحاظ کارکرد تفاوتی بین یک خریدار نسخه ارزان و گران ساعت اپل وجود ندارد، اما این برای اولین بار در دنیای فناوری است که در مورد «یک محصول واحد» اینقدر بین دارا و نادار فاصله خواهد افتاد.

وقتی داشتم این سطور را می‌نوشتم با خودم فکر می‌کردم که با ادبیات چپ رایج در دهه‌های پیش، چه دشنام‌هایی که نصیب شرکت اپل نمی‌شد!خب، اپل و شرکت‌های بزرگ غربی شانس آورده‌اند که دیگر از آن جو خبری نیست! در حقیقت در چین ظاهرا کمونیستی هم که حالا دیگر یکی از مظاهر سرمایه‌داری پیشرفته شده است، شخصی  تنها در عرض چند ساعت یک مدل واچ ادیشن ۲۰ هزار دلاری را خریده است. (+)

باز هم وقتی داشتم این سطور را می‌نوشتم به این فکر افتادم که اگر بلوک شرق هنوز هم در دوره اوج خود بودند و جنگ سرد وجود می‌داشت، چه جنگ‌هایی بین کاربران و وبلاگ‌های فناوری بر سر استفاده از وسایل هوشمند شرقی یا غربی رخ نمی‌داد!

از یک سو روشنفکرهایی متعصب را می‌داشتیم که گجت‌های اندکی زمخت‌تر، اما «انسانی‌تر» و «اشتراکی‌»تر ساخت و اسمبل‌شده در مسکو را به رخ می‌کشیدند و از سوی دیگر هم متجددهایی را می‌داشتیم که ظرافت و قدرت اقتصاد سرمایه‌داری و توان آنها در تولید وسایل پیشرفته و دقیق الکترونیک را خاطرنشان می‌شدند!

دنیایی که در آن زندگی می‌کنیم، آکنده از تفاوت‌ها بین غنی و فقیر است، در دنیای فناوری هم این تفاوت‌ها البته کم نیست، اما حالا در مورد ساعت اپل، شاید پیش از هر زمان دیگری، این تفاوت برجسته می‌شود، گرچه از نظر «کارکردی» هیچ تفاوتی بین یک مدل ارزان و گران وجود ندارد و تفاوت فقط در ظاهر است!

البته به عنوان یک بحث جانبی می‌شود این سؤال را مطرح کرد که چرا کسی که ۱۷ هزار دلار برای خرید ساعت اپل دارد، نباید یک ساعت لوکس بخرد و به ساعت اپل راضی شود!

 
10 تمرین ساده برای اینکه در عملکرد شغلی تان شل نشوید
يكشنبه ، 6 ارديبهشت 1394 ، 08:52

10 تمرین ساده برای اینکه در عملکرد شغلی تان شل نشویدبانکی دات آی آر:
1)از قطار شایعات و حرف و حدیثها پیاده شوید. دانستن یه سری حرف و حدیث درباره دیگران، هرگز به اندازه شناخت آن افراد حس خوبی به شما نمیدهد.
2) یادگیری را یک اولویت قرار دهید. اگر نمیتواند از عهده ی ثبت نام در یک دوره برآیید، بدنبال مطالب رایگان درباره ی این دوره ها در اینترنت یا در پی دانلود مطالب مفید دوره های مذکور باشید. یادگیری فقط کسب مهارتها و دانش جدید نیست، بلکه ایجاد تحول در مفروضات و پیش فرضهای کهنه و گمراه کننده ی درون ذهن نیز هست.
3) هر هفته با شخصی جدید صحبت کنید. از علایق، چالشها و خانواده شان بپرسید. کسب و کار قدرتش را از پول میگیرد ، اما منبع تغذیه اش ارتباطات شخصی است.
4)به یک انجمن صنعتی بپیوندید_ نباید حتما اینطور باشد که شما در رزومه ی خود چیز ویژه ای برای درج در قسمت پیوندهای حرفه ای، دارید. بازدهی از حیث فرصتهای شبکه ای، ایده های اولیه درخصوص توسعه صنعتی، و هشداروتوجه به فرصتهای درحال ظهور هم میتوانند بسیار ارزشمند باشند.
5)به پیشنهادات افراد توجه کنید. درست است که برخی از آنها نابجا و نشدنی هستند، اما برخی نیز میتوانند محتوای بسیار مطلوب یا حتی درخشانی داشته باشند که اگر برای شنیدن شان زمان نگذارید متوجه آن نخواهید شد.
6) از فرصت انجام کارها خارج از تعریف شغلی خود بهره ببرید. این امر نه تنها فرصتی برای کسب دانش و مهارتهای جدید است، بلکه این راه بسیار خوبی است برای شکلدهی مطلوب درک دیگران از شما و آنچه برای ارائه دارید.
7)مطمئن شوید که مافوق تان از سهم و مشارکت شما در کلیـّت کار مطلع باشد. خودتان نیز از سهم و نقشی که در این تصویر بزرگ دارید، آگاه باشید. بهنگام تعدیل نیرو، قطع همکاری با هیچ کسی آسانتر از آنکه کارش برای سایرین مانند معما میباشد، نیست.
8)چیزی پیدا کنید که موتور شما را بکار انداخته و به شما در کارتان انرژی دهد. برای حداقل یک هدف شخصی و یک هدف حرفه ای تعین کنید که در آینده ی نزدیک تحقق پذیر باشد؛ سپس خود را برای دستیابی به آن اهداف بکار بیاندازید.
9)رویکردی قدرشناسانه اتخاذ کنید. منظور مجیزگویی شدید و آزاردهنده نیست، بلکه صرف اندکی زمان برای شناخت و سپاسگزاری از افرادی است که شما یک تشکر به آنها بدهکارید.
10)اگر در نقل قولها شما ادم "جالبی" خطاب میشوید، این احتمال وجود دارد که از روی طعنه چنین لقبی گرفته باشید. افرادی که در محل کار چنین القابی را یدک میکشند تنها برای چنین چیزهایی مناسب هستند. آنها اعضای خوبی برای گروه نخواهند بود، از سوی مراجعین مورد اعتماد قرار نمیگیرند، ارتقاء و ترفیع نمی یابند و برای فرصتهای جدید پیشنهاد نمیشوند.

منبع: linkedin
مترجم: مهرداد دستورانی

 
این کشورها بیشترین ساعت کار سالانه را دارند
يكشنبه ، 6 ارديبهشت 1394 ، 08:36

بانکی دات آی آر: براساس اعلام سازمان همکاری اقتصادی و توسعه (the Organisation for Economic Co-operation and Development (OECD)) مکزیکی ها بیشترین میانگین ساعات کر در سال را دارند. بطور میانگین مکزیکی ها در هر سال تا 450 ساعت بیشتر از آمریکایی ها کار میکنند، حال آنکه کمتر از یک پنجم درآمد آنها را کسب میکنند. روی هم رفته، 29% مکزیکی ها هر هفته بیش از 50 ساعت کار میکنند، که میانگین ساعت کار آنها در سال بیش از 2237 ساعت میباشد.
با کاهش ساعت کار برای داشتن اوقات فراغت بیشتر، کره جنوبی بیشترین میزان کاهش ساعت کار در OECD را دارد. اما کماکان مردم این کشور بطور میانگین 2163 ساعت در سال کار میکنند، که پس از مکزیک در رده ی دوم قرار میگیرند.
برخلاف آنچه بیشتر مردم تصور میکنند، یونانی ها طولانی ترین ساعت کار در اروپا را دارند. کارگران در یونان بطور میانگین هر هفته 42ساعت کار میکنند، که این کشور را در جایگاه سوم بیشترین ساعات کار سالانه قرار میدهد. ایالات متحده آمریکا در رده ی دوازدهم با میانگین بیش از 1788 ساعت کار در سال قرار گرفته است.

 

منبع: فوربس

 

 
10 عادت بد که میتواند به عملکرد شغلی شما آسیب برساند
يكشنبه ، 6 ارديبهشت 1394 ، 08:29

وقتی که تنبل شده و بازده کاری تان پایین میآید، برخی عادات بد میتواند در شما بوجود آید که به عملکرد شغلی تان آسیب برساند.

ادامه مطلب...
 
تحلیل تکنیکال نماد گروه بهمن
يكشنبه ، 6 ارديبهشت 1394 ، 08:16

تحلیل تکنیکال نماد گروه بهمن را مشاهده می کنید.

ادامه مطلب...
 
اطلاعیه های مهم کدال در بازار بورس مورخه ۵ اردیبهشت۹۴
يكشنبه ، 6 ارديبهشت 1394 ، 08:11

شرکت در 12 ماهه منتهی به 29/12/93 ؛ با سرمایه ای معادل 120 میلیارد ریال مبلغ 104 ریال سود به ازای هر سهم ساخته که درمقایسه با مبلغ پیش بینی شده ؛ پوشش 208 درصدی را نشان می دهد.

ادامه مطلب...
 
تحلیل اختصاصی از بازار بورس ۵ اردیبهشت ۹۴ و پیش بینی بازار فردا
يكشنبه ، 6 ارديبهشت 1394 ، 08:07

تحلیل اختصاصی از بازار بورس ۵ اردیبهشت ۹۴ و پیش بینی بازار فردا را می خوانید.

ادامه مطلب...
 
بانکی: پیشخوان روزنامه های اقتصادی امروز، ۶اردیبهشت ۹۴
يكشنبه ، 6 ارديبهشت 1394 ، 07:54

صفحه اول روزنامه های اقتصادی امروز، به این مسایل می پردازد.

ادامه مطلب...
 
استخدام های روز- ۵ اردیبهشت ۹۴
يكشنبه ، 6 ارديبهشت 1394 ، 06:00

تازه ترین استخدام های امروز را اینجا ببینید...

ادامه مطلب...
 
وضعیت طلا، سکه، ارز، بورس در پایان وقت اداری شنبه ۵ اردیبهشت ۹۴
شنبه ، 5 ارديبهشت 1394 ، 14:40

وضعیت طلا، سکه، ارز، بورس در پایان وقت اداری شنبه ۵ اردیبهشت ۹۴

ادامه مطلب...
 
تاثیر کاهش نرخ سود بانکی بر بورس
شنبه ، 5 ارديبهشت 1394 ، 13:36

بر اساس شواهد در اردیبهشت ماه سال جاری نیز همانند سال گذشته شبکه بانکی دچار تغییر و تحولات نرخ سود خواهد بود و احتمالا در هفته جاری سرنوشت تغییر نرخ سود بانکی اعم از سپرده و تسهیلات روشن شده و حواشی پیرامون این موضوع که از سال پیش شروع و هر روز بر آن افزوده شده به پایان می رسد.

ادامه مطلب...
 
تاثیر کاهش نرخ سود تسهیلات بر تولید
شنبه ، 5 ارديبهشت 1394 ، 11:13

بانکی دات آی آر: یک کارشناس اقتصادی با اشاره به تصمیم دولت مبنی بر کاهش نرخ سود تسهیلات بانکی و اینکه این کاهش به نفع تولید نیست، گفت: تغییر بدون برنامه نرخ‌های بانکی کار صحیحی نیست و با توجه به نرخ تورم در حال حاضر نباید نرخ سودهای بانکی را تغییر داد.

حمیدرضا اشرف‌زاده در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به این‌که بهترین حالت برای تعیین نرخ سود بانکی رقابت بین بانک‌ها است، اظهار کرد: در حال حاضر نرخ تورم در کشور 15 درصد و نرخ سود‌ تسهیلات 20 تا 22 درصد است که فاصله‌ی بین این دو رقم نرخ بهره واقعی را نشان می‌دهد.

وی با بیان این‌که همیشه دولت فکر می‌کند کاهش نرخ تسهیلات در نهایت به نفع تولید خواهد بود، تصریح کرد: این‌طور نیست بلکه در برخی موارد کاهش نرخ سود تسهیلات اثر منفی می‌گذارد. تغییرات نرخ‌های بانکی اثرات پیچیده‌ای دارد که باید به صورت دقیق بررسی و سپس در مورد آنها برنامه‌ریزی شود.

این کارشناس اقتصادی با اشاره به این‌که پایین آوردن نرخ سود بانک‌ها باعث خروج نقدینگی از بانک می‌شود، افزود: زمانی که سرمایه محل جذاب دیگری را برای درآمدزایی پیدا کند از بانک خارج شده و ممکن است وارد بازار دلار و مسکن شود.

اشرف‌زاده ادامه داد: نباید با عجله و بدون دقت نرخ سود و تسهیلات بانکی را تغییر داد، بلکه این کار نیازمند تحقیقات علمی است.

وی در پاسخ به این سوال که چرا در کشور‌های دیگر نرخ بهره‌های بانکی پایین است، گفت: تعیین نرخ بهره وظیفه اصلی بانک مرکزی است و در واقع بانک مرکزی با استفاده از این ابزار، قیمت‌ها و تورم را کنترل می‌کند.

این کارشناس اقتصادی در این باره عنوان کرد: هرگاه تورم بالا رود لازم است نرخ تسهیلات افزایش پیدا کند و زمانی که تورم منفی باشد یا با رکود اقتصادی روبه‌رو باشیم، لازم است نرخ بهره نیز کم شود تا معاملات رونق گیرد.

اشرف‌زاده با اشاره به این‌که ژاپن و آمریکا در حال حاضر با رکود اقتصادی مواجه هستند، گفت: به همین دلیل نرخ بهره در آمریکا 0.25 درصد و ژاپن صفر است، زیرا این کشور‌ها نیاز دارند نقدینگی را افزایش دهند تا اقتصاد کم‌کم رونق بگیرد.

وی درباره‌ی وضعیت ایران تصریح کرد: در ایران از سال 1392 اقتصاد با رکود مواجه بود، اما در سال گذشته شاهد رشد مثبت اقتصادی بوده‌ایم، بنابراین در حال حاضر کشور رکود ندارد و تورم نیز کنترل شده است. پس اگر نرخ بهره بانکی به همین شکل ثابت بماند وضعیت بهتری در اقتصاد به وجود خواهد آمد.

با بهانه‌ بنگاه‌ها نباید نرخ سود را کاهش داد

این کارشناس اقتصادی درباره‌ی توان بازپرداخت تسهیلات با نرخ بهره بالا از سوی بنگاه‌های اقتصادی اظهار کرد: بیشتر تولید‌کنندگان مایلند بهره‌های کمتری بپردازند تا سود بیشتری نصیب‌شان شود، بنابراین از این کانال برای کاهش سود بانکی فشار می‌آورند تا تعهدات مالی کمتری داشته باشند.

اشرف‌زاده با تاکید بر این‌که بسیاری از بنگاه‌ها و فعالان بخش صنعت توان باز پس دادن تسهیلات با نرخ بالا را دارند، تصریح کرد: نباید به این بهانه نرخ سود را کاهش داد. سیاست‌های اشتباه می‌تواند اقتصاد را به هم بریزد که این اتفاق در دولت قبل به وجود آمده بود.

وی با تاکید بر این‌که دولت باید از صنعت‌کاران به‌طور موثر حمایت کند، گفت: اگر در آینده نرخ تورم بیش از این کاهش یابد می‌توان نرخ سود بانکی را نیز کم کرد، اما در شرایط فعلی باید افراد صلاحیت‌دار در حوزه اقتصادی هدف‌گذاری صحیح کنند.

 
نسبت تحریم با اقتصاد ایران از دیدگاه یک کارشناس
شنبه ، 5 ارديبهشت 1394 ، 11:02

بانکی دات آی آر: یک کارشناس مدیریت و برنامه ریزی گفت: لغو تحریم تنها اتمسفر بالای جو اقتصاد ایران را اصلاح می‌کند و فضای پایین جو به اصلاح رفتارهای اقتصادی داخلی و نیز رویکردهای بنیادی مبنای عمل مربوط می‌شود.

فتح‌الله آقاسی‌زاده در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: لغو تحریم‌ها در مزیت‌های داخلی ما تاثیر چندانی نمی‌گذارد بلکه نهایتا می‌تواند فضای مبادلات تجاری دولت، فروش نفت، تبادلات بانکی و همچنین همکاریهای دوجانبه با شرکتهای صاحب تکنولوژی دنیا را بهبود بخشیده و تسهیل کند. بخش مهمی از مشکلات اقتصاد ایران بیشتر ساختاری و داخلی است و رکود بخش های بزرگی چون صنایع و کشاورزی با تحریم نسبت زیادی ندارند.

وی با ابراز خوشبینی از این‌که لغو تحریم می تواند مبادلات تجاری، تکنولوژیکی و ارزی کشور را بهبود بخشد، تصریح کرد: ما در مسائلی همچون فروش نفت، مبادلات بانکی و بیمه‌ای با غربی‌ها و کشورهای بیشماری دچار مشکل شده‌ایم که قطعا توافق‌نامه لوزان می‌تواند دولت و ملت را از این فشارها رها کند.

این کارشناس مدیریت و برنامه ریزی ادامه داد: انتظار مثبت این است که خروجی بیانیه لوزان، مطابق میل و مدل دولت تدبیر و امید باشد. طبیعی است که لغو تحریم‌ها اتفاق مثبتی است و می‌تواند شرایط را بهبود بخشد اما با لغو تحریم‌ها در بهترین شرایط به قبل از سال 1384 برمی‌گردیم. به یاد بیاوریم که در سال 1384 هم اوضاع اقتصادی ما مشعشع و تابان نبود.

وی اظهار کرد: ضعف‌های کشور در سطوح مدیریتی، متغیرهای اقتصادی و جامعه‌شناختی، اقتصاد ایران را ناکارآمد کرده است. لذا اگر تفاهمی در مساله هسته‌ای شکل بگیرد در بهترین شرایط نمی‌تواند مسائل درونی و ساختاری اقتصاد ایران را تحت تاثیر قرار دهد. برخی مصائب و کژیها ناشی از پارادیم‌های مبنای عمل است که به تحریم‌ها ربطی ندارد.

به گفته آقاسی‌زاده، نگرش سیاسی حکومتها و دولتها الزاما نمی‌تواند بر اقتصاد خرد یا کلان موثر باشد. سیاست می‌تواند تعیین تکلیف کند اما قطعا اقتصاد مسیر اختصاصی خودش را می‌رود. سپهر کلان و ساختارهای مدیریتی ما دچار اشکال است. اگر بتوانیم فضای مدیریت و جامعه را بهبود بخشیم در آن صورت به پیشرفت اقتصادی نیز امیدوار خواهیم شد.

وی، انگیزه‌ی طرفین از مذاکرات هسته‌ای را تابع متغیرهایی متفاوت دانست و گفت: طبق مدل سیاسی دولت‌های نهم و دهم، تحریم‌هایی شدید به ایران تحمیل شد که ما را دچار مشکل کرد. از سوی دیگر، طرف غربی نیز با تحریم به اهداف خود دست نیافت. لذا به اعتقاد بنده، ایران و آمریکا با انگیزه‌های اختصاصی خود وارد مذاکره شدند. از یک طرف آمریکا دریافته که دیگر نمی‌تواند در نقاط مختلف جهان خود را درگیر کند، ضمن اینکه آلترناتیو مناسبی نیز پیش روی آنها قرار ندارد. به همین دلیل پای میز مذاکره با ایران نشستند. در این سو نیز با تغییر دولت در ایران و مطابق نظر مردم و دولت، فضای تنش زدایی در دستور کار قرار گرفته است.

این کارشناس مدیریت و برنامه ریزی، مذاکره را یک بازی برد برد دانست و گفت: اوباما مدل خاصی را دنبال می کند و بعنوان مثال از کوبا می توان یاد کرد که همین شرایط در آمریکا و کوبا نیز حادث شده است. اکنون بعد از 60-50 سال، آمریکا به مذاکره با کوبا و اتخاذ مدل تعامل روی آورده است. کوبا نیز استقبال کرده است. اوباما برای خودش تعریف کرده که با برخی کشورها مذاکره کند. این مساله را هم برای خود برگ برنده می‌داند.

 
تشریح دلایل تاخیر در افزایش تسهیلات خرید مسکن
شنبه ، 5 ارديبهشت 1394 ، 10:45

بانکی دات آی آر: معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی به آخرین خبرها و تصمیمات درباره افزایش وام‌ مسکن اشاره کرد و گفت: تسهیلات مورد نظر تا سقف‌های ۴۰، ۶۰ و ۸۰ میلیون تومانی و با توجه به شرایط و جمعیت شهرها تدوین شده است.

به گزارش ایسنا، حامد مظاهریان در پاسخ به پرسشی درباره آخرین وضعیت وام مسکن ۸۰ میلیون تومانی و برنامه‌های حمایتی دولت از مسکن در سال جاری گفت: با توجه به ضرورت و اهمیت افزایش سقف تسهیلات خرید مسکن به منظور بهبود تمکن مالی خانوارها در تامین مسکن و برقراری نظام مالی پس‌انداز محور در این حوزه، تبادل نظر کارشناسی درخصوص تاسیس صندوق‌های پس‌انداز مسکن و افزایش سقف تسهیلات خرید بین کارشناسان بانک مرکزی، بانک مسکن و وزارت راه و شهرسازی صورت پذیرفته و طرح اولیه صندوق پس‌انداز مسکن به بحث گذاشته شده است.

وی با اعلام موافقت مشروط دو بانک مرکزی و مسکن برای تامین منابع مالی اظهار کرد: با توجه به حجم قابل ملاحظه منابع مورد نیاز جهت تامین منابع اولیه صندوق پس‌انداز و نیز تامین منابع یارانه‌ای و لزوم تعبیه روش مناسب تامین مالی جهت جبران این منابع، اجرای این طرح به تاخیر افتاده که با رفع موانع موجود، افزایش سقف تسهیلات خرید مسکن امکانپذیر خواهد شد.

به گفته معاون وزیر راه و شهرسازی، تسهیلات مورد نظر تا سقف‌های ۴۰، ۶۰ و ۸۰ میلیون تومانی و با توجه به شرایط و جمعیت شهرها تدوین شده است.

وی افزود: دولت بر تاسیس و راه‌اندازی صندوق‌های پس‌انداز و وام مسکن اهتمام و تاکید داشته و به دنبال رفع موانع اجرایی و مالی به منظور راه‌اندازی این صندوق‌هاست.

مظاهریان در پاسخ به پرسش دیگری در خصوص پیش‌بینی‌ رونق بازار مسکن در سال ۹۴ به پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی گفت: بررسی این بازار نشان می‌دهد که با وجود ثبات قیمت در این بازار طی سال ۹۳، تعداد معاملات از وضعیت مناسبی برخوردار بوده و انتظار می‌رود با به کف رسیدن قیمت مسکن در ماه‌های پیش رو در سال جاری تعداد معاملات مسکن قابل قبول باشد. هر چند ادامه انتظارها جهت تعیین نتیجه مذاکرات هسته‌ای ممکن است تا حدودی تعداد معاملات را کاهش دهد. همچنین بخشی از افت بازار مسکن در روزهای ابتدایی سال به دلیل وجود تعطیلات رسمی و غیررسمی بوده و انتظار می‌رود به تدریج بازار مسکن به حالت طبیعی خود باز گردد.

 
وضعیت طلا، سکه، ارز، بورس در نیمروز شنبه ۵ اردیبهشت ۹۴
شنبه ، 5 ارديبهشت 1394 ، 10:43

وضعیت طلا، سکه، ارز، بورس در نیمروز شنبه ۵ اردیبهشت ۹۴

ادامه مطلب...
 
هفته سرنوشت ساز نرخ سود بانکی
شنبه ، 5 ارديبهشت 1394 ، 10:27

طبق اعلام بانک مرکزی و اعضای حاضر در شورای پول اعتبار، جلسه هفته جاری شورا به تصمیم گیری در مورد سود بانکی اختصاص خواهد داشت؛ موضوعی که بانکها در مورد نرخ‌های آن به توافق رسیده و مدیران بانکی و اقتصادی با وجود استقبال از این توافق برای پذیرش آن شرط گذاشته اند.

ادامه مطلب...
 
بیشترین درآمد فیس بوک از کجاست؟
شنبه ، 5 ارديبهشت 1394 ، 10:06

بانکی دات آی آر: فیس‌بوک همچنان به افزایش تصاعدی درآمدهایش از طریق تبلیغات ادامه می‌دهد و در سه‌ماهه قبل نیز توانسته 73 درصد از مجموع درآمدهایش را از طریق تبلیغات کسب کند.
به گزارش دیجی کالا، فیس‌بوک همچنان به افزایش تصاعدی درآمدهایش از طریق تبلیغات ادامه می‌دهد و در سه‌ماهه قبل نیز توانسته 73 درصد از مجموع درآمدهایش را از طریق تبلیغات کسب کند. درآمد کلی فیس‌بوک در سه‌ماهه اول سال 3.54 میلیارد دلار بوده که 40 درصد بیش از مدت مشابه یک سال پیش است.

همانطور که پیشبینی می‌شد بیشترین درآمدهای تبلیغاتی فیس‌بوک از دستگاه‌های موبایل بوده؛ جایی که نه تنها فیس‌بوک که بسیاری از شرکت‌های تبلیغاتی نیز امید بسیار زیادی به آن بسته‌اند. طی سه‌ماهه اول سال، فروش تبلیغات فیس‌بوک با رشد قابل توجه 59 درصدی روبرو شده که درآمدی 2.59 میلیارد دلاری را برای بزرگ‌ترین شبکه اجتماعی دنیا در پی داشته است.

با وجود افزایش درآمد، سود خالص فیس‌بوک 512 میلیون ثبت شده که 20 درصد کمتر از مدت مشابه سال قبل است. همچنین میزان هزینه‌های فیس‌بوک نسبت به سال پیش از آن با هشتاد درصد رشد به 2.61 میلیارد دلار رسیده است که خبر از سرمایه‌گذاری‌های هنگفت فیس‌بوک در بخش‌های مختلف می‌دهد.

با این حال، زاکربرگ از عملکرد شرکت خود راضی بوده و در اطلاعیه ای قدم اول سال جدید را "محکم" توصیف کرده است.

طبق آماری که فیس‌بوک همزمان با گزارش مالی خود منتشر کرده، کاربران ماهانه فیس‌بوک 13 درصد رشد داشته و به 1.44 میلیارد رسیده است. این رشد در بخش موبایل با سرعت بسیار بالاتری همراه بوده و با 24 درصد رشد به رکورد 1.25 میلیارد دست پیدا کرده است.

بخش بزرگ‌تر رشد درآمدهای تبلیغات در بخش موبایل تنها متعلق به برنامه اصلی فیس‌بوک بوده و از مجموعه برنامه‌های این شرکت تنها اینستاگرام در سطح بسیار پایینی تبلیغات می‌فروشد.

دو برنامه دیگر فیس‌بوک یعنی Messenger و WhatsApp هنوز تبلیغاتی ارائه نمی‌کنند. واتس‌اپ ماه قبل به رکورد 800 میلیون کاربر رسیده و پیشبینی می‌شود که طی چند ماه آینده کاربران خود را به 1 میلیارد نفر برساند. باید دید فیس‌بوک چه برنامه ای برای اپلیکیشن پرطرفدار خود خواهد داشت.

 
راه اندازی نسخه‌ی امتحانی Dropbox Note
شنبه ، 5 ارديبهشت 1394 ، 10:03

بانکی دات آی آر: در چند سال گذشته، Dropbox از یک سرویس که تنها خدمات حفاظت ابری از اطلاعات را ارائه می‌دهد به سرویس‌های دیگری مانند ایمیل Mailbox و برنامه های نگه داری عکس Carousel گسترش پیدا کرده است.
به گزارش دیجی کالا، در چند سال گذشته، Dropbox از یک سرویس که تنها خدمات حفاظت ابری از اطلاعات را ارائه می‌دهد به سرویس‌های دیگری مانند ایمیل Mailbox و برنامه های نگه داری عکس Carousel گسترش پیدا کرده است. حال به نظر می‌رسد که Dropbox قصد معرفی قابلیتی جدید را در سر دارد. این شرکت، دیروز و بدون سر و صدا، نسخه آزمایشی Notes Dropbox را عرضه کرده که یک سرویس به اشتراک گذاری نوشته‌ها است. در نسخه‌ی آزمایشی، محلی برای درج نام کاربری وجود دارد اما هنوز اطلاعات دقیقی از خدمات ارائه شده وجود ندارد.

تنها یک شعار "راهی جدید برای اعضای گروه که با هم بنویسند" بر روی صفحه نقش بسته است. یک عکس گرفته شده از صفحه این سرویس، چیزی مشابه Google Docs است که در آن تصویر چند نفر که در کنار هم در حال نوشتن هستند، وجود دارد. هنوز اطلاعات دقیقی در مورد نحوه‌ی عرضه‌ی این سرویس برای همگان یا شرکت‌ها ارائه نشده است؛ اما به احتمال زیاد این سرویس جدید Dropbox مخصوص کاربران عادی نخواهد بود. در صفحه‌ی ثبت نام، از کاربر خواسته می‌شود که نام شرکت خود را ثبت کند اما Dropbox اعلام کرده است که ثبت نام همگان برای امتحان نسخه آزمایشی، آزاد است.

ارائه‌ی یک سرویس برای به اشتراک گذاری نوشته‌ها، کاری منطقی برای Dropbox به حساب می‌آید. این شرکت برای مدت‌های متمادی، در بروز رسانی فایل‌های برنامه Microsoft Office کاربران دچار مشکل بود؛ اما جای خالی سرویسی که در آن همکاران یک مجموعه ، بتوانند بدون در نظر گرفتن نسخه‌ی نرم افزار خود، نوشته‌ها را با دیگر همکارانشان به اشتراک بگذارند حس می‌شد. در نظر داشته باشید که سرویس‌های بسیاری وجود دارند که همین کار را انجام می‌دهند و معلوم نیست که سرویس جدید Dropbox بتواند جای خاصی در بین آن‌ها برای خود دست و پا کند یا خیر؛ درست مانند زمانی که Dropbox سرویس Carousel را راه اندازی کرد و این سرویس در مقابل رقبای قوی مانند Google، Facebook،  Flickrو Apple، به جایی نرسید.

 
درآمدهای سه‌ماهه قبل مایکروسافت
شنبه ، 5 ارديبهشت 1394 ، 09:46

بانکی دات آی آر: مایکروسافت گزارش مالی درآمدهای سه‌ماهه سوم سال مالی 2015 خود را منتشر کرد و بر اساس آن، بزرگ‌ترین شرکت نرم افزاری دنیا از مجموع درآمدی 21.7 میلیارد دلاری، سودی 4.98 میلیارد دلاری را کسب کرده است.
به گزارش دیجی کالا، مایکروسافت گزارش مالی درآمدهای سه‌ماهه سوم سال مالی 2015 خود را منتشر کرد و بر اساس آن، بزرگ‌ترین شرکت نرم افزاری دنیا از مجموع درآمدی 21.7 میلیارد دلاری، سودی 4.98 میلیارد دلاری را کسب کرده است.

درآمد مایکروسافت نسبت به سه‌ماهه مشابه سال گذشته 6 درصد رشد داشته، اما سود این شرکت با سقوطی دوباره 12 درصد کاهش پیدا کرده است. مایکروسافت می‌گوید که هزینه‌های ادغام نوکیا خرج‌های بسیاری برای مایکروسافت به همراه داشته و تنها طی سه‌ماهه قبل 190 میلیون دلار به این منظور سرمایه گذاری کرده است.

با وجود کاهش سود، کسب و کارهای سرفیس و لومیا پیشرفت داشته‌اند و سرویس کلود مایکروسافت نیز با رشدی خیره کننده روبرو بوده است.

کسب و کار سرفیس مایکروسافت درآمدی 713 میلیون دلاری به همراه داشته که رشدی 44 درصدی و بسیار قابل توجه را نسبت به مدت مشابه سال قبل نشان می‌دهد. مایکروسافت بار دیگر میزان فروش دقیق تبلت هایش را اعلام نکرده، با این حال چنین رشدی نشان از موفقیت مایکروسافت در بازاریابی تبلت های حرفه ای خود دارد.

تنها بخش سخت افزاری مایکروسافت که کماکان با کاهش حجم فروش روبروست، کنسول گیمینگ اکس‌باکس است. مایکروسافت در سه‌ماهه قبل 1.6 میلیون اکس‌باکس فروخته، در حالی که در سه‌ماهه مشابه سال قبل 2 میلیون دستگاه کنسول فروخته بود. درآمدهای اکس‌باکس در مجموع 24 درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل کاهش یافته است. مدتی است که مایکروسافت بدون فروش اجباری کینکت همراه با اکس‌باکس، قیمت کنسول‌اش را به 349 دلار رسانده، اما این کاهش قیمت تاثیر کمی در افزایش فروش آن داشته است.

مایکروسافت طی سه‌ماهه قبل 8.6 میلیون دستگاه لومیا به فروش رسانده که 18 درصد نسبت به سه‌ماهه سال قبل رشد داشته است. مایکروسافت به صراحت اعلام کرده که تا ورود ویندوز 10 نهایی به بازار، هیچ پرچمداری معرفی نخواهد کرد و به همین دلیل عمده فروش لومیاهای مایکروسافت، محصولات پایین رده و میان رده ویندوزفونی هستند.

در حالی که مایکروسافت طی چند ماه آینده (به روایتی ماه مرداد) ویندوز 10 نهایی را روانه بازار خواهد کرد، بازار کامپیوترهای شخصی بسیار شکننده نشان می‌دهد. درآمدهای حاصل از لایسنس ویندوز طی سه‌ماهه قبل کاهش شدید 22 درصدی داشته است. بخشی از این کاهش درآمد به دلیل کاهش میزان فروش کامپیوترهای شخصی است که به نظر تا چند سال آینده نیز ادامه دار خواهد بود. کسب و کار آفیس نیز شرایط مساعدی را نگذرانده و در مجموع 41 درصد کاهش درآمد داشته است. با این حال میزان کاربران Office 365 به 12.4 میلیون نفر افزایش یافته است؛ بنابراین مایکروسافت همچنان به آفیس مبتنی بر کلود خود امیدوار باقی خواهد ماند.

رشد کاربران آفیس 365 و سرویس‌های Azure و Dynamic CRM Online مایکروسافت که اسکلت بندی کسب و کار کلود مایکروسافت را تشکیل داده‌اند، سبب شده تا درآمدهای بخش تجاری کلود با رشد خارق العاده 106 درصدی روبرو شود. این رشد بی نظیر نشان از موفقیت سیاست‌های نادلا و تمرکز خاص وی بر کلود و موبایل دارد.

مایکروسافت قول داده که در هفته آینده و در کنفرانس Build اطلاعات بیشتری پیرامون پلتفرم‌ این شرکت و تاثیر آن بر کاربران منتشر کند.

 
این باتری یکی از بزرگ‌ترین مشکلات انرژی خورشیدی را حل خواهد کرد
شنبه ، 5 ارديبهشت 1394 ، 09:42

بانکی دات آی آر: شرکت سازنده خودروهای الکتریکی می‌خواهد هفته آینده یک باتری خورشیدی جدید مخصوص خانه را معرفی کند. تا کنون، جزئیات کمی درباره این باتری جدید تسلا منتشر شده اما به نظر می‌رسد یک محصول انقلابی و جهش‌یافته است و ایده بزرگی پشت آن وجود دارد. یک باتری خورشیدی که می‌تواند تمام انرژی یک خانه هوشمند را تامین کند و دروازه‌ای برای حل مشکلات انرژی‌های تجدیدپذیر باشد. این باتری توجه همگان را به خود جلب کرده و بسیاری اعتقاد دارند می‌تواند همه‌چیز را تغییر دهد.

به گزارش یک پزشک، ظاهراً باتری جدید تسلا تا حدود زیادی بهبودیافته و از ساختار بهتری استفاده می‌کند اما بازی و تغییر بزرگ در بحث قیمت اتفاق می‌افتد

روزنامه نیویورک‌تایمز در مقاله‌ای ادعا می‌کند این باتری می‌تواند یکی از بزرگ‌ترین مشکلات انرژی خورشیدی را حل کند. در هاوایی، ۱۲ درصد خانه‌ها از انواع مختلف انرژی خورشیدی بهره می‌گیرند؛ بالاترین نرخ استفاده از این نوع انرژی نسبت به مناطق دیگر امریکا. در واقع، این نرخ به سرعت در حال رشد است. چون زیرساخت‌های برق و انرژی در هاوایی پوسیده و بسیار قدیمی هستند و فقط برای تامین انرژی خانه‌ها کفایت می‌کنند در حالی که انرژی خورشیدی امکان آزادسازی حجم زیادی از انرژی را فراهم می‌کند و از سوی دیگر به شکل‌های مختلفی قابل استفاده است. این اتفاق به سرعت در شهرهای دیگر امریکا هم در حال رخ دادن است. سلول‌های خورشیدی در مقیاس‌های بسیار بزرگ در حال به‌کارگیری و استفاده هستند. این نوع از انرژی به راحتی تولید می‌شود و هزینه زیادی برای نگهداری و ذخیره‌سازی ندارد. شرکت‌های ارائه‌دهنده خدمات برق ممکن است سعی کنند با هزینه کردن در سیستم برق‌رسانی سراسری، آن را به‌روزرسانی کنند یا اینکه ظرفیت بیشتری برای مشترکان فراهم کنند اما فارغ از اینکه این هزینه‌ها به سوی مشترک سرازیر می‌شوند، بهترین ایده برای صاحبان خانه‌ها این است که خودشان اقدام به نصب باتری و تولید انرژی کنند تا در اوج مصرف شبکه برق بتوانند از این انرژی پشتیبان بهره بگیرند. انرژی خورشیدی این قابلیت را دارد که توسط یک باتری ذخیره شود.


اما شرکت تسلا کجای این معادله قرار دارد؟ این شرکت که به دنبال طراحی و ساخت خودروهای تمام الکتریکی است، از مهندسان و کارشناسان زبده‌ و بهترین‌های بازار در حوزه ساخت باتری‌ها و ذخیره‌سازی انرژی سود می‌برد. تسلا مدل‌های باتری مختلفی برای خانه‌های هوشمند طراحی کرده است که برخی از آن‌ها تجاری‌سازی نیز شده‌اند و در ۴۰۰ خانه و مرکز تجاری در حال استفاده‌اند. کسب‌وکار Walmart یکی از مراکزی است که تسلا باتری‌های الکتریکی‌اش را نصب کرده است. ظاهراً باتری جدید تسلا تا حدود زیادی بهبودیافته و از ساختار بهتری استفاده می‌کند اما بازی و تغییر بزرگ در بحث قیمت اتفاق می‌افتد؛ فاکتوری که همیشه برای حوزه انرژی پراهمیت است. شرکت‌هایی مانند تسلا نقش بزرگی در کاهش هزینه هر کیلووات ساعت انرژی ذخیره‌ شده در باتری دارند و باعث کاهش قیمت این نوع انرژی با شیب تند می‌شوند. پیش‌بینی می‌شود در سال ۲۰۲۰، هزینه هر کیلووات ساعت انرژی باتری تسلا برابر ۳۰۰ دلار باشد که نسبت به دیگر انرژی‌های صنعتی بسیار ارزان‌تر خواهد بود. این قیمت برای یک انرژی تجدیدپذیر بسیار مناسب است و موجب می‌شود تعداد افراد بیشتری از انرژی خورشیدی استفاده کنند.

خانه‌های جدید دیگر نیازی به برق شهری ندارند و می‌توانند بدون در نظر گرفته شدن این محدودیت در هر مکانی ساخته شوند.

خبر خوش‌آیند بزرگ برای مصرف‌کنندگان این است که ارزان شدن باتری‌های تسلا باعث در دسترس بودن باتری‌های بیشتر و در نهایت استقلال کامل در تامین انرژی خانه‌ها می‌شود و شرکت‌های ارائه‌دهنده خدمات را نگران‌تر خواهد کرد. شما می‌توانید برای ساعت‌های اوج مصرف، انرژی پس‌انداز کنید یا اینکه انرژی اضافی خود را به همسایه‌ها بفروشید بدون اینکه درگیر شبکه توزیع برق سراسری شده و با اختلال‌های پی‌درپی مواجه شوید. حتا این وضعیت می‌تواند در آینده‌ای نزدیک به قطع ارتباط کامل سیستم برق خانه از شبکه توزیع سراسری برق شهری شود. خانه‌های جدید دیگر نیازی به برق شهری ندارند و می‌توانند بدون در نظر گرفته شدن این محدودیت در هر مکانی ساخته شوند.

تسلا اعلام کرده است که باتری‌هایی «Utility-Scale» عرضه خواهد کرد. ما هنوز نمی‌دانیم دقیقاً منظور تسلا از این ویژگی چیست ولی اگر منظورش این است که باتری‌های خورشیدی می‌توانند انرژی به شبکه توزیع برق سراسری تزریق کنند، یک برگ برنده بزرگ برای مشتریان و شرکت‌های ارائه‌دهنده خدمات برق خواهد بود. چون در این صورت شبکه سراسری نیز سود می‌برد و قدرتمندتر خواهد شد.

 
رقابت برای گرانتر بودن
شنبه ، 5 ارديبهشت 1394 ، 09:22

بانکی دات آی آر: طی چند هفته گذشته سامسونگ Galaxy S6 و Galaxy S6 Edge شاهکار خودش را در زمینه طراحی و تولید گوشی های هوشمند را معرفی و روانه بازار کرده است که بی شک گران ترین گوشی تلفنی است که تاکنون این شرکت معرفی کرده است. جالب اینجاست که قیمت این دو تازه وارد حتی از iPhone 6 و iPhone 6 plus هم بیشتر است.
به گزارش یک پزشک، همانطور که در تیتر خبرگزاری ها طی این هفته خواندیم بزودی پرچمدار جدید LG با عنوان G4 معرفی خواهد شد. گزارش خبرگزاری کره ای ETNews از پیش بینی های انجام شده نشان دهنده بالاتر بودن قیمت LG G4 حتی نسبت به S6 است.

LG G4 به طور رسمی ۲۸ آوریل معرفی خواهد شد. هرچند کمپانی LG با نشت گسترده خبری که داشته، تقریبا تا حد زیادی ویژگی ها این پرچمدار جدید را خودش لو داده است. بلافاصله بعد از رونمایی رسمی LG G4 این گوشی تلفن در بازار عرضه خواهد شد تا در دسترس کاربران قرار گیرد.

براساس اطلاعات فاش شده، LG G4 از نظر ابعاد در مقایسه با G3 بلندتر و عریض‌تر است. طول و عرض G4 به ترتیب ۱۴۸٫۱ در ۷۵٫۳ میلی‌متر است که در مقایسه با G3 با ابعاد ۱۴۶٫۳ در ۷۴٫۶ میلی‌متر کمی بزرگ‌تر طراحی شده است. البته باید به این نکته اشاره کرد که ضخامت ۸٫۹ mm این گوشی‌هوشمند به قوت خود باقی است. با توجه به تصاویر G4 که این گوشی را از نمای کناری نشان می‌دهد، می‌توان خمیدگی کمی را نیز در صفحه‌ی نمایش دید. ظرفیت باتری آن ۳٫۰۰۰ میلی‌آمپر ساعت و دوربین دارای رزولوشن ۱۶ مگاپیکسل، که دارای دیافراگم f/1.8 و دوربین جلوی این گوشی ۸ مگاپیکسل و پردازنده به کار گرفته شده اسنپدراگون ۸۰۸ می باشد.

طبق اطلاعات موجود از اپراتور SK Telecom گوشی LG G4 با قیمت ۸۲۵$ به فروش خواهد رسید، که با این قیمت ۳۰$ از Galaxy S6 نسخه ۳۲GB گران تر است (۷۹۵$). البته LG G4 از Galaxy S6 Edge که به مبلغ ۹۱۰$ عرضه شده ۸۵$ ارزان تر است.

هرچند این قیمت ها برای نسخه های unlocked شده هستند. و در صورتی که با قرارداد مستقیم از اپراتورها اقدام به خرید شود شرایط طولانی مدت برای پرداخت در نظر گرفته خواهد شد، که مسلما برای خریداران به صرفه تر است. طبق فرآیند فروش خاصی که در کمپانی ها حاکم است امکان فروش با قیمت های متفاوت در مناطق و کشور های خاص نیز وجود دارد که هنوز اخباری پیرامون آن از شرکت LG درز نکرده است.

 
کشفی جالب در جریان کالبدگشایی ساعت اپل
شنبه ، 5 ارديبهشت 1394 ، 09:17

بانکی دات آی آر: از دیروز که کم کم سفارش‌های پیش‌خرید ساعت اپل به دست رسیده است، در حال شنیدن چیزهای تازه‌ای در مورد این ساعت هستیم. در این میان سایت iFixit مطابق روند همیشگی‌اش که گجت‌ها نو را با دقت باز و تشریح می‌کند، ساعت اپل را هم مورد بررسی قرار داده است.

به گزارش یک پزشک، در جریان این کالبدگشایی یک چیز جالب کشف شد، اینکه ساعت اپل یک حسگر پایش سطح اکسیژن خون یا پالس اکسیمتر دارد، اما به صورت پیش‌فرض این حسگر عملکردی ندارد!

چرا؟ به دو دلیل احتمالی:

- هنوز اپل از عملکردی که می‌خواهد به حسگر بدهد مطمئن نیست و شاید در نسل دوم یا سوم ساعت اپل بتواند در این مورد تصمیم بگیرد.

- مهم‌تر از آن شاید مجوز سازمان غذا و داروی آمریکا یا FDA را نتوانسته است، بگیرد.

اما شاید در همین نسخه یک ساعت اپل، توسعه‌دهندگان به طریقی از این پالس اکسیمتر استفاده کنند. مثلا فرض کنید برای پایش سلامتی کسانی که بیماری مزمن ریوی دارند، یا هشدار مرگ ناگهانی یا چیزهایی از این دست.

 
10 نکته ای که استخدام کنندگان به شما نمیگوند
شنبه ، 5 ارديبهشت 1394 ، 09:00

استخدام کنندگان یک وظیفه دارند: یافتن یک فرد مناسب برای موقعیت شغلی موردنظر. کار انها با هرچه موثرتر و بهتر هماهنگ کردن استعدادها با لازمه های شغل ، ارزیابی میشود.

ادامه مطلب...
 
کدام کشور در صدر جدول بیشترین پسماندهای الکترونیکی قرار دارد؟
شنبه ، 5 ارديبهشت 1394 ، 08:55

بانکی دات آی آر: بر اساس یک گزارش از سوی دانشگاه سازمان ملل ،سال2014 شاهد یک رکورد در میزان پسماندهای الکترونیکی در جهان بود. 41.8میلیون تن یخچال، تلویزیون، ماشین لباسشویی، جاروبرقی و دیگر لوازم الکترونیکی در سال 2014 دور ریخته شده اند، که در مقایسه با سال 2013 با 39.8 میلیون تن، با رشد همراه بوده است. میزان این پسماندهای الکترونیکی معادل 1.15میلیون کامیون سنگین بود که اگر پشت سر هم قرار گیرند صفی 14300 مایلی درست میکنند.
پسماندهای قابل بازیافت شامل میزان تخمینی 16500کیلوتن آهن، 1900کیلوتن مس، 300تن طلا با ارزش 52میلیارد دلار بود. در سال گذشته ایالات متحده و چین بیشترین میزان پسماندهای الکترونیکی را تولید کرده اند_که معادل 32% کل میزان پسماندهای الکترونیکی در جهان است.
بر مبنای میزان سرانه، نروژ در صدر تولیدکنندگان پسماند الکترونیک در جهان است با 62.4 پوند به ازای هر نفر. سوییس با 58پوند و ایسلند با 57.3پوند در جایگاههی دوم و سوم قرار دارند.بریتانیا در جایگاه پنجم با 51.8پوند و ایالات متحده در جایگاه نهم با 48.6پوند به ازای هر نفر قرار دارد.

 

 
مشکل شماره ی 1 کارکنان با رییس شان
شنبه ، 5 ارديبهشت 1394 ، 08:45

بانکی دات آی آر: بر اساس مطالعه ای که موسسه تحقیقات ملی کسب و کار(National Bussiness Research) انجام داده است، مشکل شماره یک افراد با رییس یا مدیرشان فقدان ارتباط است. بنا بر اظهارات Heidi Gorman  رییس Capital  H Group  "یکی از چیزهایی که کارکنان اصلا دوست ندارند فقدان بستر ارتباطی ای است که  کارفرمایان ایجاد میکنند؛ به این معنا که کارکنان اطلاعات کافی برای پاسخ به سوالات پایه ای از کارفرمایان خود دریافنت نمیکنند، سوالاتی همچون  از من چه انتظاری داید؟ عملکرد من چگونه مورد قضاوت قرار میگیرد؟ و اینکه چگونه آنچه من انجام میدهم به کل شرکت در رسیدن به اهدافش کمک میکند؟".

وی افزود "برای تمامی کارکنان ،صرفنظر از آنچه انجام میدهند، داشتن پاسخ این سوالات ضروری است، زیرا به کارشان معنا میبخشد."
اگر میخواهید باب ارتباط را در میان کارکنان خود باز کنید، میبایست خود الگوی این کار باشید. اینها پیشنهاداتی ست برای شروع کار:

1)دانش خود را به اشتراک بگذارید.
خواه راجع به تغییری در شرکت است یا درباره ی یک مشتری که پیشتر با وی کار میکردید، در اشتراکگذاری اطلاعات با تیم خود فعال باشید. بیشتر کارکنان وقتی از دلایل پشت پرده ی آنچه که روی میدهد آگاه باشند، بسیار بهتر با مسائل کنار میآیند.
2) وارد گفتگوهای کوچک شوید.
شاید فکر کنید که گفتگوهای کوچک در سر کار غیرسازنده است، اما اگر کارکنان احساس کنند که شما را میشناسند، احتمال اعتمادشان به شما بسیار بالا میرود. گپ و گفتهای کوتاهی درباره ی خانواده، سرگرمیها و علایقشان راه خوبی برای ایجاد اعتماد و ارتباط بازتر است.
3)بیشتر گوش دهید و کمتر صحبت کنید
ارتباط تاثیرگذار دو بخش مهم دارد و یکی از آنها گوش دادن است_حال آنکه اغلب بعنوان یک مهارت مدیریتی نیز تلقی میگردد. با جمعبندی و تکرار آنچه دیگران گفته اند، گوش دادن فعال را امتحان کنید. این کار به آنها مجال توضیح داده و شما را ، به جای فکر درمورد چگونه پاسخ دادن، به گوش دادن دقیق وامیدارد.
4)در مورد اینکه افراد در ارتباطات چه چیزی را ترجیح میدهند، فکر کنید.
احتمالا میدانید که برخی از ما یادگیرنده های بصری و برخی دیگر سماعی هستیم، اما این موضوع فقط مختص کلاس درس نیست. برخی کارکنان در صحبت راجع به مسائل پیچیده نیز بخوبی عمل میکنند، حال آنکه برخی دیگر شکل نوشتاری را ترجیح میدهند. اگر ترجیح هر یک از کارکنان را بدانید مطمئنا به درک مطلوبی خواهید رسید.
5)بازخوردها را سازنده نگهدارید
اگر کارکنان مدام خود را  تحت حمله و انتقاد ببینند، ممکن است به هر دلیلی برای ایجاد ارتباط بی میل شوند. بازخورد سازنده همراه با تحسین را امتحان کنید، و همواره به یاد داشته باشید که اقدامات را به باد انتقاد بگیرید و نه اشخاص را.
نکته اخر اینکه: شاید فکر کنیذ که در ارتباطات ستاره ای درخشان هستید_تا وقتی که با کارکنانی که سبک ارتباطشان کاملا با شما متفاوت است مواجه شوید، یا خود را در شرایط پراضطراب بیابید. همواره بدنبال راههایی برای یادگیری، تمرین و بهبود مهارت ارتباطی خود باشید، تا یکی از روسای دوستداشتنی کارکنان شوید.

منبع: linkedin
مترجم: مهرداد دستورانی

 
تحلیل تکنیکال نماد بانک صادرات
شنبه ، 5 ارديبهشت 1394 ، 08:25

تحلیل تکنیکال نماد بانک صادرات را مشاهده می کنید.

ادامه مطلب...
 
اطلاعیه های مهم کدال در بازار بورس مورخه۲ اردیبهشت۹۴
شنبه ، 5 ارديبهشت 1394 ، 08:19

شرکت در پیش بینی که برای صورت های سال مالی منتهی به 29/12/94 داشته ؛ سود هر سهم خود را با سرمایه ای در حدود 3.680 میلیارد ریال به مبلغ 626 ریال اعلام نموده که درمقایسه با پیش بینی سال قبل از آن 19 درصد رشد داشته است.

ادامه مطلب...
 
تحلیل اختصاصی از بازار بورس ۲ اردیبهشت ۹۴ و پیش بینی بازار فردا
شنبه ، 5 ارديبهشت 1394 ، 08:15

تحلیل اختصاصی از بازار بورس ۲ اردیبهشت ۹۴ و پیش بینی بازار فردا را می خوانید.

ادامه مطلب...
 
بانکی: پیشخوان روزنامه های اقتصادی امروز، ۵ اردیبهشت ۹۴
شنبه ، 5 ارديبهشت 1394 ، 07:38

صفحه اول روزنامه های اقتصادی امروز، به این مسایل می پردازد.

ادامه مطلب...
 
وضعیت طلا، سکه، ارز، بورس در نیمروز پنجشنبه ۳ اردیبهشت ۹۴
پنجشنبه ، 3 ارديبهشت 1394 ، 11:06

وضعیت طلا، سکه، ارز، بورس

ادامه مطلب...
 
افزایش ترانزیت ارتباطات بین الملل
پنجشنبه ، 3 ارديبهشت 1394 ، 10:30

بانکی دات آی آر:‌ طی سال گذشته ترانزیت بین الملل از 750 STM1 به STM1 2350 رسید که رشدی سه برابری را نشان می دهد.

به گزارش ایسنا، این میزان توسعه از طریق مسیر پروژه EPEG در مسیر شمال - جنوب و پروژه «اوج» در مسیر عراق - ارمنستان امکان پذیر شده است.

ظرفیتهای یاد شده توسط شرکت ارتباطات زیرساخت از طریق شبکه فیبر نوری کشورمان جابجا و از طریق درگاه های بین الملل به کشور متقاضی تحویل داده می شود.

این ظرفیت تنها شامل اینترنت نیست و ممکن است شامل voice نیز باشد.

 
جشن خودروهای لوکس در چین پایان یافت
پنجشنبه ، 3 ارديبهشت 1394 ، 10:24

بانکی دات آی آر: زمانی که خودروساز لوکس ایتالیایی مازراتی یک دهه قبل وارد بازار چین شد، این برند تقریبا برای مشتریان چینی ناشناخته بود و در نخستین سال حضورش کمتر از 40 دستگاه فروخت.

به گزارش ایسنا، این غول آسیایی سال گذشته دومین بازار بزرگ مازراتی شد و فروش خودروهای اسپورت مازراتی از جمله کواتروپورته که حداکثر 377 هزار دلار قیمت دارد، در چین به 9400 دستگاه رسید که بیش از دو برابر فروش سال 2013 بود.

اما مدیرعامل این شرکت اکنون اعتراف کرده که این شرکت برای حفظ این سطح در سال جاری تقلا می‌کند.

اکنون که چین با کندترین نرخ رشد اقتصادی در یک ربع قرن گذشته و مقابله دولت با فساد مالی روبروست، میهمانی برای بازار خودروی لوکس به پایان رسیده است.

هارالد وستر، رییس مازراتی همزمان با نمایشگاه خودروی شانگهای به خبرگزاری فرانسه اظهار کرد: سال گذشته فوق العاده بود. هدف امسال حفظ حجم فروش سال گذشته است که با در نظر گرفتن کندی رشد اقتصادی چین، کار بسیار دشواری به نظر می‌رسد.

اقتصاد چین که دومین اقتصاد بزرگ جهان است، سال گذشته 7.4 درصد توسعه یافت که کندترین نرخ از سال 1990 بود.

از این رو مازراتی در چین به تکاپو افتاده و به مشتریان فعلی خدمات دهی می‌کند و شبکه واسطه‌های فروش را ایجاد کرد و منتظر رسیدن شاسی بلند لوانته در سال 2016 است.

مدیران مازراتی می‌گویند مشتریان چینی کارفرمایان جوانی هستند که تقریبا نصف آنها زن هستند و منکر فروش به مقامات دولتی هستند که ممکن است مچشان در تحقیقات فساد گرفته شود.

اما مقابله دولت با فساد باعث شده خودنمایی در چین کمتر شود که مسلما بر فروش خودروهای لوکس تاثیر می‌گذارد.

انتشار عکس‌های آنلاین از لاشه یک لامبورگینی و یک فراری که ماه جاری در مسابقه خیابانی در پکن تصادف کردند، واکنش افکار عمومی را برانگیخت و مردم این پرسش را مطرح می‌کردند که چه کسانی صاحب این خودروهای لوکس هستند.

دایملر آلمان بر این باور است که با مرسدس مایباخ S600 جدید ممکن است راه کاری پیدا کرده باشد و می‌گوید به اندازه کافی از چین شناخت دارد تا در شرایط کنونی این کشور بازاری برای خود پیدا کند.

کندی اقتصادی چین رولز رویس انگلیس را هم از انتخاب چین برای رونمایی فانتوم لایم لایت جدید بازنداشته است اما بی ام و که شرکت مادر این خودروساز است، اعلام کرد تولید رولز رویس را با شرایط فروش کمتر در چین انطباق داده است.

از سوی دیگر بخش پرمیوم که خودروهای لوکس با قیمت نسبتا کمتری دارد (خودروهای پایین 197 هزار دلار) با رقابت بیشتری روبروست.

در بخش پریمیوم خودروسازان قدرتمند آلمانی در برابر برندهای آمریکایی شامل کادیلاک جنرال موتورز و لینکلن فورد رقابت می‌کنند.

لینکلن که اواخر سال 2014 در چین عرضه شد، یک مدل مفهومی از سدان کانتیننتال را به همراه دو شاسی بلند دیگر در نمایشگاه شانگهای نمایش داد.

مارک فیلدز، مدیرعامل فورد با اطمینان پیش بینی کرده است امسال و سال آینده چین بزرگترین بازار خودروی لوکس خواهد شد.

بر اساس گزارش خبرگزاری فرانسه، تحلیلگران می‌گویند بازار خودروهای لوکس پیشرفته ممکن است رکود چین را بهتر تحمل کند زیرا خودروهای بخش پریمیوم مانند آئودی که محبوب مقامات دولتی و ناوگان هستند، اکنون هدف کارزار ریاضتی قرار گرفته اند.

 
از شر اطلاعات خود در گوگل خلاص شوید
پنجشنبه ، 3 ارديبهشت 1394 ، 10:19

تاکنون به این موضوع فکر کرده‌اید که گوگل چقدر درباره شما می‌داند؟ با امکان جدیدی که گوگل به تازگی به موتور جست‌وجوگر خود اضافه کرده می‌توانید این موضوع را بررسی کنید و همچنین سابقه تمام جست‌وجوهای خود را ببینید و دانلود کنید.

ادامه مطلب...
 
فیلیپس ارزان ترین لامپ LED بازار را معرفی کرد
پنجشنبه ، 3 ارديبهشت 1394 ، 10:16

بانکی دات آی آر: به منظور ترویج خرید لامپ‌های کم مصرف LED شرکت فیلیپس ارزان ترین مدل این لامپ‌ها را به بازار معرفی کرد.
اگر از فردی چون ایلان ماسک بپرسید که بزرگ‌ترین مشکل صده‌ی پیش رو چیست، بدون شک به شما پاسخ خواهد داد: انرژی! بحث کمبود انرژی پایدار و صرفه جویی در مصرف آن یکی از جدی‌ترین بحث‌ها در صنعت است و هر روزه راه‌حل‌های جدیدی برای آن پیشنهاد می‌شود.

به گزارش دیجی کالا، لامپ‌های کم مصرف یکی از مهم‌ترین راه‌حل‌های پیشنهادی است که در سال‌های گذشته به محبوبیت بسیار بالایی در بازار دست پیدا کرده‌اند. با این لامپ‌ها مصرف انرژی به پایین‌ترین حد می‌رسد و از سوی دیگر قبض برق نیز کم و کمتر خواهد شد.

ولی علیرغم این محبوبیت، نوع LED آن که کم مصرف ترین آنها نیز شناخته می‌شود، هنوز نتوانسته به قیمت قابل قبولی برای رواج در بازار دست پیدا کند. به همین دلیل شرکت‌های تولیدکننده تمام تلاش خود را جهت کاهش قیمت این لامپ‌ها به کار گرفته اند.

شرکت فیلیپس که از مشهورترین و فعال‌ترین شرکت‌های فعال در حوزه تولید لامپ‌های کم مصرف است، امروز لامپ LED جدیدی را معرفی کرد که ارزان‌ترین قیمت را در بازار دارد.

لامپ 60 واتی این شرکت قیمتی تنها 5 دلاری دارد تا مشتریان کم درآمدتر را نیز به خرید چنین لامپ‌هایی ترغیب کند. فیلیپس حتی پا را یک قدم فراتر گذاشته و در 90 روز نخست فروش (در فروشگاه Home Depot) به ازای خرید یکی از این لامپ‌ها، یک لامپ دیگر نیز به مشتری می‌دهد. بنابراین میتوان با هزینه ای 2.5 دلاری یکی از آن‌ها را از آن‌ها را تهیه کرد.

لامپ جدید فیلیپس دارای قدرت درخشندگی 800 لومن است، محافظی نشکن دارد و در شرایط عادی تا 10 سال عمر می‌کند. ویژگی هایی که برای یک لامپ LED پنج دلاری بسیار عالی به نظر می‌رسد.

فیلیپس می‌گوید که این لامپ‌ها به ازای هر سال هزینه ای تنها 1.02 دلاری دارد و در مجموع در طول عمر خود 62 دلار صرفه جویی برای مصرف‌کننده به همراه خواهد داشت. پس اگر چنین لامپ‌هایی در خانه ندارید، وقت آن رسیده که به بازار سری بزنید.
منبع
Digital Trends

 
با سلفی استیک‌ها خداحافظی کنیم؟
پنجشنبه ، 3 ارديبهشت 1394 ، 10:14

بانکی دات آی آر: پیشرفت شرکت‌های تولیدکننده دوربین موبایل در میدان دید وسیع تر، باعث ایجاد گمانه‌زنی‌هایی مبنی بر کنار رفتن سلفی استیک (پایه‌های مونوپاد) شده است.
به گزارش دیجی کالا، عشاق سلفی استیک‌ها (پایه‌های مونوپاد) کم کم آماده خداحافظی با این اختراع محبوب شوند...

سلفی استیک‌ها برای حل یک مشکل بزرگ طراحی شدند. وقتی که بخواهید همراه با جمعی از دوستانتان یک سلفی ثبت کنید و یا پشت سرتان منظره زیبایی باشد که در تصویر به خوبی دیده نمی‌شود، سلفی استیک به کمک شما می‌آید و با افزایش دید دوربین، در ثبت بهتر آن‌ها کمک می‌کند.

حالا و در زمانه ای که تب و تاب سلفی جهان دیجیتال را در بر گرفته، این استیک‌ها به یک ابزار کارآمد و بسیار محبوب تبدیل شده‌اند. این محبوبیت تا آنجا بوده که مدلی از آن به پرفروش‌ترین ابزار دیجی‌کالا تبدیل شده است.

اما LG Innotek از شرکت‌های زیرمجموعه ال‌جی که وظیفه تولید ماژول‌های دوربین سری G این شرکت و آیفون‌های اپل را بر عهده دارد، می‌گوید که به زودی باید با سلفی استیک‌ها خداحافظی کنید.

کنار رفتن ناگزیر سلفی استیک‌ها به دلیل تولید دوربین‌های موبایل جدیدی است که زاویه دید بهتری نسبت به نسل‌های گذشته خود دارند. «یو دانگ کوگ» (Y. Dong Kug) از محققین LG Innotek به وال استریت ژورنال می‌گوید که زاویه دید بهتر، میدان دید وسیع‌تری را برای دوربین به همراه خواهد داشت. بنابراین در زمانی نه چندان دور و با خلق دوربین‌های موبایل با دید وسیع تر، دلیلی برای خرید یک استیک بزرگ وجود نخواهد داشت.

یو در ادامه می‌افزاید که "میدان دید LG G4 که در انتهای ماه جاری میلادی رونمایی خواهد شد، پانزده درصد بیش از LG G3 است و بازار به سرعت به سمتی حرکت می‌کند که نیاز به ابزارهایی مانند سلفی استیک برای ثبت تصاویر را از بین خواهد برد."

هر دو دوربین G4 در میزان دقت نیز ارتقا پیدا کرده‌اند و با دوربین‌ جلوی 8 مگاپیکسل جلو و عقب 16 مگاپیکسل معرفی خواهند شد.

 
عدم پشتیبانی یوتیوب از تلویزیون‌های هوشمند قدیمی
پنجشنبه ، 3 ارديبهشت 1394 ، 09:50

بانکی دات آی آر: برنامه‌ی یوتیوب، به زودی بر روی دستگاه های قدیمی‌تر iOS و تلویزیون‌های هوشمند قدیمی، قابل استفاده نخواهد بود.
اگر شما هم جزو کسانی هستید که یک تلویزیون هوشمند قدیمی یا یک دستگاه iOS قدیمی دارید، لازم است که به فکر بروز رسانی یا تعویض دستگاه های خود باشید. به دلیل ایجاد تغییرات در رابط برنامه نویسی (API) یوتیوب، این برنامه روی تعدادی از محصولات قدیمی‌تر که در سال 2012 به بازار عرضه شده‌اند؛ قابل استفاده نخواهد بود. این محصولات شامل نسل دوم Apple TV، تلویزیون پاناسونیک، تلویزیون سونی و پخش کننده‌ های بلوری و هم تلویزیون گوگل نسخه های 1 و 2 هستند.


به گزارش دیجی کالا، حال اگر شما تمایل به استفاده از برنامه‌ی یوتیوب را دارید، باید دستگاه خود را حداقل به iOS7 بروز رسانی کنید. در تلویزیون‌های گوگل نسخه 3 و 4 هم، باید برنامه یوتیوب به آخرین نسخه‌ی ارائه شده‌ی آن، بروز رسانی شود. عدم ارائه بروز رسانی برنامه‌ی یوتیوب برای محصولات قدیمی‌تر، به معنای عدم کارایی این برنامه برای کاربران نخواهد بود. بلکه افراد، هنوز هم می‌توانند از طریق مرورگر سافاری و و دیگر نرم‌افزارهای مشابه که پسوند های  flashو HTML5، را نشان می‌دهند، از خدمات وب سایت یوتیوب بهره ببرند.

 
بزرگ‌ترین به‌روزرسانی Android Wear در آستانهٔ عرضهٔ Apple Watch
پنجشنبه ، 3 ارديبهشت 1394 ، 09:46

بانکی دات آی آر: اکنون‌که در آستانهٔ عرضهٔ عمومی ساعت اپل هستیم، گوگل از بزرگ‌ترین به‌روزرسانی Android Wear خبر داده و توجه رسانه‌ها را به رقیب اپل جلب کرده است. مدتی بود که ساعت اپل، اخبار ساعت‌های هوشمند را قبضه کرده بود، انگار که ساعت‌های اندرویدی حرف تازه‌ای برای گفتن نداشتند.

به گزارش یک پزشک، به‌روزرسانی جدید Android Wear با اسم رمز Diamond یا «الماس» چندین ویژگی کاربردی و جالب برای ساعت‌های هوشمند اندرویدی به ارمغان می‌آورد و این سیستم‌عامل را بسیار کارآمدتر از قبل می‌کند.

انتظار داریم خبر پشتیبانی Android Wear از آیفون را نیز به‌زودی بشنویم. چون گفته‌شده گوگل برنامهٔ ساعت هوشمندش را برای آیفون آماده کرده و منتظر تأیید اپل است. حال می‌خواهیم مهم‌ترین ویژگی‌های این به‌روزرسانی را باهم بررسی کنیم.
برنامه‌هایی که همیشه روشن هستند

در ساعت‌های Android Wear اگر چند ثانیه با یک برنامه کار نکنیم، صفحه تاریک می‌شود تا در مصرف باتری صرفه‌جویی شود.

برای اینکه مجبور نباشیم برای چک کردن ساعت مرتب نمایشگر را روشن کنیم، قابلیتی به نام Always-On وجود دارد که به‌جای تاریک شدن صفحه، تصویر ساعت را با نور کم نمایش می‌دهد.

در به‌روزرسانی جدید می‌توانید Always-On را برای دیگر برنامه‌ها نیز فعال کنید تا وقتی با ساعت کار نمی‌کنید، تصویرشان به صورت سیاه‌وسفید و با نور کم نمایش داده‌شده و خاموش نشود.

این قابلیت برای اطلاعاتی که مرتب می‌خواهیم جلوی چشممان باشند مثل نقشه یا لیست خرید به کار می‌آید. وقتی هم که شروع به کار با ساعت بکنید، تصویر روشن و رنگی می‌شود.

سیاه‌وسفید کردن تصویر ساعت برای صرفه‌جویی در مصرف باتری ایدهٔ خوبی است. بهتر است برای زمان کمبود شارژ نیز امکان سیاه‌وسفید کردن صفحه گذاشته شود تا مدت بیشتری بتوان از ساعت استفاده کرد.
پشتیبانی از وای فای

پیش‌ازاین برای کار کردن ساعت می‌بایست آن را با بلوتوث به گوشی وصل می‌کردیم ولی در به‌روزرسانی جدید، ساعت‌های هوشمند می‌توانند مستقل از گوشی به وای‌فای وصل شوند و همین‌که گوشی نیز به اینترنت اتصال داشته باشد، پیام‌ها و نوتیفیکیشن‌ها بر روی ساعت نمایش داده می‌شوند و می‌توان به آن‌ها جواب داد. حتی اگر نمی‌دانید گوشی کجاست، می‌توانید از طریق ساعت آن را پیدا کنید.

لانچر جدید

رابط کاربری Android Wear خیلی ایده‌آل طراحی نشده و پیدا کردن برنامه یا مخاطب موردنظر با لمس صفحه و بدون دستور صوتی، کمی سخت است. در نسخه‌ی جدید Android Wear، از لانچری استفاده می‌شود که طراحی بهتری دارد و گشت‌وگذار در سیستم‌عامل را راحت‌تر می‌کند.

وقتی انگشتتان را بر روی تصویر ساعت می‌زنید، لیست برنامه‌ها باز می‌شود. با کشیدن صفحه به راست، لیست مخاطبین نشان داده‌شده و اگر دوباره به راست بکشید، منو باز می‌شود.

حرکت بین اعلان‌ها بدون لمس صفحه

Android Wear بعد از به‌روزرسانی، ژست‌های حرکتی مچ دست را می‌شناسد. بدین‌صورت که برای رفتن به اعلان قبلی یا بعدی کافی است مچ دستتان را بچرخانید.

برای جواب دادن به پیام، شکلک بکشید

شاید کشیدن شکلک را بتوان جالب‌ترین و باحال‌ترین قابلیت جدید Android Wear دانست. به این معنی که برای جواب دادن به پیام‌ها با انتخاب Draw emoji می‌توانید تصویری از شکلک موردنظر بکشید تا به‌صورت خودکار شناخته شود. این قابلیت صدها شکلک را می‌شناسد و نیازی به دقت زیاد در طراحی نیست.

این به‌روزرسانی در چند هفته‌ی آینده ابتدا برای LG Watch Urbane و سپس برای دیگر ساعت‌های هوشمند عرضه خواهد شد.

 
مشاور فقهی بانک توسعه صادرات منصوب شد
پنجشنبه ، 3 ارديبهشت 1394 ، 08:48

بانکی دات آی آر: حجت الاسلام و المسلمین آقای "دکتر سید عباس موسویان" به سمت مشاور فقهی بانک توسعه صادرات ایران منصوب شد.


به گزارش روابط عمومي بانك توسعه صادرات، در بخشي از حكم وي كه به امضاي آقاي دكتر صالح آبادي رسيده، آمده است: اميد است با بهره‌مندي از دانش جنابعالي در قواعد فقهي به عنوان يكي از ذخيره‌هاي با ارزش علمي موجود در منابع اسلامي، زمينه استقرار و توسعه بانكداري اسلامي بيش از پيش فراهم شده و اهداف متعالي بانكداري در شأن ايران اسلامي را تحقق بخشد.
حجت الاسلام موسويان سوابقي چون رياست پژوهشكده نظام‌هاي اسلامي، مدير گروه اقتصاد پژوهشگاه فرهنگ و انديشه اسلامي، سردبيري فصلنامة علمي پژوهشي اقتصاد اسلامي و عضويت كميته فقهي سازمان بورس و اوراق بهادار و كميته مشورتي بانكداري اسلامي بانك مركزي را در كارنامه خود دارد.
حاصل تحقيقات وي در عرصه  تحقيق و پژوهش در اقتصاد اسلامي تأليف چندين كتاب به نام‌هاي "پس انداز و سرمايه گذاري در اقتصاد اسلامي"، "كليات نظام اقتصادي اسلام"، "بانكداري اسلامي"، "بانكداري بدون ربا از نظريه تا عمل"، "فرهنگ اصطلاحات فقهي و حقوقي معاملات" و "ابزارهاي مالي اسلامي و فقه معاملات بانكي" است.

 
بانکی: پیشخوان روزنامه های اقتصادی امروز، ۳ اردیبهشت ۹۴
پنجشنبه ، 3 ارديبهشت 1394 ، 08:23

صفحه اول روزنامه های اقتصادی امروز، به این مسایل می پردازد.

ادامه مطلب...
 
استخدام های روز- ۲ اردیبهشت ۹۴
پنجشنبه ، 3 ارديبهشت 1394 ، 06:00

تازه ترین استخدام های امروز را اینجا ببینید...

ادامه مطلب...
 
وضعیت طلا، سکه، ارز، بورس در پایان وقت اداری سه شنبه ۱ اردیبهشت ۹۴
چهارشنبه ، 2 ارديبهشت 1394 ، 14:44

وضعیت طلا، سکه، ارز، بورس در پایان وقت اداری سه شنبه ۱ اردیبهشت ۹۴

ادامه مطلب...
 
۱۰ واقعیت از اشتغال بازنشسته‌ها
چهارشنبه ، 2 ارديبهشت 1394 ، 14:28

شرایط نامناسب اقتصادی،امید به زندگی و نواقص نظام تامین اجتماعی؛ سه علت عمده‌ای است که شرایط بازگشت سالمندان به بازارکار و رقابت آنها با جوانان برای کسب یک موقعیت شغلی را پس از ۶۵ سالگی ایجاد کرده است.

ادامه مطلب...
 
حذف یارانه پردرآمد‌ها با سیاست تشویقی
چهارشنبه ، 2 ارديبهشت 1394 ، 11:24

بانکی دات آی آر: یک کارشناس اقتصادی با اشاره به این‌که دولت باید در مورد روند حذف گروه‌های پردرآمد از یارانه اطلاع‌رسانی شفاف کند، گفت: بهترین راه برای نپرداختن یارانه به گروه‌های پردرآمد اتخاذ سیاست‌های تشویقی است.

علی تاجر‌نیا در گفت‌وگو با ایسنا، با تاکید بر این‌که کمک به دهک‌های پایین جامعه جزو وظایف دولت است عنوان کرد: اما دولت می‌تواند این کار را به روش‌های دیگری انجام دهد.

این کارشناس اقتصادی درباره‌ روند حذف گروه‌های پردرآمد از پرداخت یارانه اظهار کرد: اگر دولت تصمیم دارد برخی گروه‌ها را از لیست یارانه‌بگیران حذف کند، باید با شفافیت کامل این کار را انجام دهد. این‌که در برخی از شبکه‌های مجازی از چند روز قبل خبر حذف برخی از یارانه‌بگیران مطرح می‌شود و سپس تکذیب و دوباره از سوی دولت طرح می‌شود تنها ایجاد بی‌اعتمادی می‌کند.

تاجرنیا افزود: لازم است دولت در این مورد شیوه‌ی اطلاع‌رسانی صحیحی را در پیش بگیرد و به نوعی روند حذف یارانه‌ها را شفاف کند.

وی درباره‌ی شیوه حذف گروه‌های پردرآمد از لیست یارانه‌بگیران گفت: لازم است در وهله‌ی اول توجه شود که حذف برخی یارانه‌بگیران تبعات منفی را در پیش نداشته باشد.

این کارشناس اقتصادی با اشاره به لزوم اتخاذ سیاست‌های تشویقی برای انصراف گروه‌های پردرآمد از دریافت یارانه تصریح کرد: دولت می‌تواند با مجموعه اطلاعات خود و به دور از روش کلیشه‌ای سیاست‌های تشویقی را اعمال کند و تسهیلاتی را ارائه دهد که افراد ثروتمند داوطلبانه از دریافت یارانه انصراف دهند.

وی با اشاره به سیاست‌های غلط دولت گذشته در زمینه‌ی پرداخت یارانه نقدی گفت: این سیاست‌ها باعث شد که همه جامعه دریافت یارانه را حق خود بدانند و حتی اقشار پردرآمد نیز از دریافت یارانه انصراف ندهند. بنابراین اصلاح این دیدگاه در ابتدا نیازمند فرهنگ‌سازی است .

این کارشناس اقتصادی تصریح کرد: اما حذف برخی گروه‌های پردرآمد به شیوه‌ی فعلی انتظاراتی را از دولت به وجود می‌آورد که در آینده موجب ایجاد مشکلات زیادی خواهد شد.

 
بازگشت پالایشگاه‌ها به بورس با اطلاعات جدید
چهارشنبه ، 2 ارديبهشت 1394 ، 11:22

بانکی دات آی آر: پالایشگاه‌های بندرعباس، اصفهان و تهران که در روزهای گذشته با توقف نماد معاملاتی مواجه شده بودند، با ارائه اطلاعات جدید به بازار برگشتند.

به گزارش ایسنا، شرکت‌های پالایشگاه اصفهان، بندرعباس و تهران که در هفته جاری به دلیل تعدیل با اهمیت پیش‌بینی سود خود با توقف نماد معاملاتی مواجه و از گردونه معاملات خارج شده بودند، با ارائه اطلاعات جدید خود آماده بازگشت به بازار شدند.

بررسی‌ها از اطلاعات ارائه شده از سوی پالایشگاه‌ها نشان می‌دهد که پالایشگاه بندرعباس همانطور که پیش‌بینی می‌شد، سود سال جاری خود را به مبلغ 208 ریال کاهش داده و برای هر سهم در سال مالی گذشته 523 ریال سود پیش‌بینی کرده است.

این شرکت در توضیح دلایل تغییر اطلاعات خود نسبت به پیش بینی قبلی آورده است که کاهش نرخ نفت خام، میعانات گازی و فرآورده‌های نفتی، به دلیل کاهش نرخ بین‌المللی بوده است.

همچنین نرخ خرید نفت خام و میعانات گازی در پیش‌بینی بهمن و اسفند 1393، بر اساس میانگین ماه‌های مهر لغایت دی ماه اعلام شده از سوی شرکت ملی نفت ایران و شرکت ملی پالایش و پخش، 69.52 دلار برای نفت خام فوق سبک، 67.1 دلار برای نفت خام سنگین، 66.98 دلار برای میعانات گازی سرخون و پارس جنوبی، و 62.23 دلار برای میعانات گازی عسلویه در نظر گرفته شده است.

علاوه بر این پالایشگاه اصفهان نیز با تعدیل مثبت پیش‌بینی سود سال جاری هر سهم مواجه شده و اولین سود سال مالی جاری را از 636 ریال به 871 ریال رسانده است.در این میان پالایشگاه تهران نیز با افزایش پیش‌بینی سود هر سهم مواجه شده و برای هر سهم در سال مالی 1394 مبلغ 626 ریال سود پیش‌بینی کرده است.

در حالی شرکت‌های پالایشگاهی اطلاعات جدید خود را با توجه به قیمت نفت و نرخ تسعیر ارز در نظر گرفته‌اند که زمینه بازگشایی نماد این شرکت‌ها در روز جاری فراهم شد.

 
مراقب اطلاعات بانکی باشید
چهارشنبه ، 2 ارديبهشت 1394 ، 11:20

بانکی دات آی آر: دقت در مواجهه با پیامک‌هایی که در قالب آنها اطلاعات مهم کاربران خواسته می‌شود، موضوعی است که به طور مداوم از سوی اپراتورها هشدار داده می‌شود.

به گزارش ایسنا، اپراتور سوم ارتباطی یا همان رایتل به تازگی در قالب پیامکی به مشترکان خود اعلام کرده است:«جهت جلوگیری از سوء استفاده‌های احتمالی از طریق پیامک‌های ناشناس، از ارسال هرگونه اطلاعات شخصی یا حساب خود بدون استعلام از منابع موثق، خودداری کنید.»
پیامک،
البته این اولین بار نیست که در این باره هشدار داده می شود چراکه پیش از این نیز اپراتورهای مختلف بارها در این زمینه هشدارهایی را منتشر کرده بودند. حتی همین چند روز پیش بود که شرکت مخابرات استان تهران نیز در این باره به مشترکان خود گوشزد کرد که مراقب اطلاعات خود باشند.

در خبر منتشر شده، این شرکت نسبت به پیامکهای ارسالی که توسط افراد سودجو با مضمون برنده شدن در جشنواره بهاری که در آن آدرس سایت مخابرات استان تهران درج شده است هشدار داد.

همچنین شرکت مخابرات استان تهران اینگونه اعلام کرده بود که به تازگی مشاهده شده است که افراد سودجو تحت عناوین و مناسبتهای مختلف با ارسال پیامک با مضمون برنده شدن جایزه نقدی و یا غیرنقدی و با اعلام آدرس الکترونیکی شرکت مخابرات استان تهران نسبت به اخاذی از شهروندان اقدام می کنند.

بر همین اساس از مشترکان درخواست می شود به منظور اطمینان از هرگونه اطلاع رسانی (پیامکی) به آدرس الکترونیکی سایت www.tct.ir مراجعه و نسبت به پیامک دریافت شده اطمینان حاصل کنند.

همچنین در این اطلاعیه آمده بود که اطلاع رسانی از سوی شرکت مخابرات استان تهران از طریق سایت و درج در مطبوعات و یا صدا و سیمای جمهوری اسلامی به شهروندان انجام می شود.

حال نیز اپراتور سوم در قالب پیامکی این موضوع را به مشترکان خود گوشزد کرده که در انتشار اطلاعات شخصی و بانکی خود دقت کافی داشته باشند.

اپراتورهای دیگر ارتباطی نیز طی سال های گذشته در این باره هشدارهایی داده اند که در نهایت با توجه به تمام این موارد ضروری به نظر می‌رسد که مشترکان در برخورد با پیامکهایی که تحت عنوان برنده شدن در قرعه کشی، شرکت در مسابقه و ... ارسال می‌شوند، دقت کافی به خرج داده و پیش از حصول اطمینان نسبت به ارسال اطلاعات شخصی خود اقدام نکنند.

 
برنامه‌ریزی بانک مرکزی برای بدترین سناریوی ممکن
چهارشنبه ، 2 ارديبهشت 1394 ، 11:15

بانکی دات آی آر: رییس بانک مرکزی ایران که برای شرکت در نشست بهاره صندوق بین المللی پول و بانک جهانی به آمریکا سفر کرد، در گفت‌وگوی اختصاصی با شبکه سی سی تی وی آمریکا گفت برنامه ریزی وی بر مبنای احتمال برداشته شدن تحریم‌های بین المللی در سال پیش رو نیست.

به گزارش ایسنا، ولی الله سیف به شبکه سی سی تی وی آمریکا اظهار کرد که به شکلی پیش بینی‌های اقتصادی و بودجه ای را انجام می‌دهد مثل اینکه همه تحریم‌ها ادامه خواهد یافت.

وی در ادامه افزود: البته باید بپذیریم که اگر مذاکرات هسته ای به نتیجه برسند، شاهد تاثیر مثبت بیشتری از نظر رشد بالاتر، تورم کمتر و نرخ بیکاری کمتر خواهیم بود.

رییس بانک مرکزی گفت: تحریم‌های بانکی تنها به اقتصاد ایران لطمه نزده اند و اقتصاد منطقه را هم تحت تاثیر قرار داده اند.

سیف در ادامه خاطرنشان کرد: ایران ظرفیت بالایی برای تعامل با همسایگانش دارد و برداشته شدن تحریم‌ها می‌تواند ثبات را به منطقه بیاورد در حالیکه هر گونه تاخیر، پیامد منفی برای کل منطقه خواهد داشت.

وی از توان دولت برای بهبود اقتصاد با وجود ادامه تحریم‌ها تمجید کرد و گفت: پیش از روی کار آمدن دولت جدید در سال 2013، تورم به 39 درصد رسیده بود، اما در همان سال بیش از نیمی کاهش یافت و به 17 درصد رسید و بانک مرکزی تک رقمی کردن تورم تا دو سال آینده را هدف گذاری کرده است.

 
محدودیت وصول چک‌های بانکی برداشته شد
چهارشنبه ، 2 ارديبهشت 1394 ، 11:12

با اعلام اخیر بانک مرکزی در سامانه چکاوک، محدودیت وصول ریالی چک‌های یک بانک دیگر هم برداشته شد و با این اوصاف دیگر هیچ بانکی با ممنوعیت وصول چک رو به رو نیست.

ادامه مطلب...
 
کاهش قیمت اوراق تسهیلات مسکن
چهارشنبه ، 2 ارديبهشت 1394 ، 11:09

بانکی دات آی آر:‌ بررسی روند قیمت اوراق تسهیلات مسکن نشان می‌دهد که علی رغم زمزمه افزایش وام خرید مسکن، قیمت هر برگ این اوراق با کاهش مواجه شده و از محدوده 78 هزار تومان برای هر برگ به محدوده 74 هزار تومان رسیده است.

به گزارش ایسنا، این در حالی است که در روز گذشته خبرهایی مبنی بر موافقت بانک مرکزی با افزایش وام خرید مسکن به 60 میلیون تومان منتشر شد، اما انتشار این خبر نیز به دلیل قطعی نبودن، در روند حرکتی این اوراق تاثیری نداشت؛ به طوری که در حال حاضر"تسه" اسفند ماه در قیمت 75 هزار تومان، "تسه" دی، بهمن و مهر ماه در محدوده 74 هزار تومان و "تسه" تیر، مرداد و شهریور نیز در همان محدوده 74 هزار تومان در حال معامله است و به نظر می رسد قیمت " تسه " ها تا زمان قطعی نشدن افزایش وام خرید مسکن، افزایش چشم گیری نداشته باشد.

قیمت اوراق تسهیلات مسکن در حالی با کاهش قیمت و افت تقاضا مواجه شده است که این اوراق در روزهای پایانی سال گذشته با افزایش قیمت و تقاضا مواجه شده و هر برگ آن در قیمت‌های بالای 80 هزار تومان معامله می شد، اما در ابتدای سال و به خصوص بعد از بیانیه هسته ای روند نزولی به خود گرفت.

بررسی افزایش وام مسکن در جلسه شورای پول و اعتبار در روز 19 فروردین ماه بار دیگر قیمت این اوراق را تحت تاثیر قرار داد و مجددا قیمت این اوراق را به سطح 80 هزار تومان رساند، اما روند حرکتی قیمت این اوراق با افزایش پیدا نکردن وام مسکن تغییر کرد، زیرا مهم ترین عامل تاثیر‌گذار بر قیمت " تسه" ها ،سیاست‌های دولت مبنی بر افزایش سقف تسهیلات مسکن و رونق بخش مسکن است، به طوری که در سال 1392 افزایش میزان وام مسکن زمینه افزایش بی سابقه قیمت این اوراق را فراهم کرد و قیمت هر برگ اوراق " تسه" را در نیمه اول سال 1393 به 100 هزار تومان رساند.

اوراق تسهیلات مسکن اوراقی است که متقاضیان استفاده از انواع تسهیلات مسکن باید در ازای هر 500 هزار تومان، یک برگه حق تقدم تسهیلات مسکن خریداری کرده و به بانک مسکن ارائه کنند. یعنی برای دریافت وام 45 میلیونی مسکن باید 90 ورقه حق تقدم تسهیلات به مبلغ شش میلیون و 660 هزار تومان خریداری شود.

 
وضعیت طلا، سکه، ارز، بورس در نیمروز دوشنبه ۱۷فروردین ۹۴
چهارشنبه ، 2 ارديبهشت 1394 ، 11:07

وضعیت طلا، سکه، ارز، بورس در نیمروز دوشنبه ۱۷فروردین ۹۴

ادامه مطلب...
 
خرید وان‌پلاس وان بدون دعوت‌نامه
چهارشنبه ، 2 ارديبهشت 1394 ، 11:04

بانکی دات آی آر: طبق اعلام شرکت وان‌پلاس، پرچمدار کنونی این شرکت از امروز بدون نیاز به دعوت نامه قابل خریداری خواهد بود.
علیرغم انتظاراتی که برای معرفی پرچمدار جدید «وان‌پلاس» (OnePlus) وجود داشت، دیروز این شرکت چینی با دو خبر ویژه به جمع طرفداران خود آمد.

به گزارش دیجی کالا، گوشی وان‌پلاس وان 200 دلاری تا دیروز تنها با دعوت نامه به فروش می‌رسید، اما حالا طبق اعلام جدید، برای خرید پرچمدار وان‌پلاس وان نیازی به دعوت نامه نخواهد بود. اتخاذ سیاست فروش با دعوت نامه، علاوه بر بهره برداری تبلیغاتی بالایی که برای وان‌پلاس داشت، سبب ایجاد تعادل میان نیازهای بازار و تولید اسمارت فون ها نیز شد. حال به نظر می‌رسد این سیاست حداقل در مورد پرچمدار کنونی وان‌پلاس به پایان راه خود رسیده است.

این شرکت خبر مهمی دیگری نیز برای طرفداران خود داشت. وان‌پلاس اعلام کرد که وان‌پلاس 2 در حال تولید است و فروش آن در سه‌ماهه سوم سال آغاز خواهد شد. با وجود حذف محدودیت دعوت نامه برای خرید وان‌پلاس وان، نسل بعدی این گوشی کماکان با دعوت نامه قابل خریداری خواهد بود.

وان‌پلاس توانست در سال گذشته و با وجود محدودیت‌هایی که وجود داشت، یک میلیون گوشی هوشمند به فروش برساند که رکورد قابل قبولی به نظر می‌رسد. این شرکت جوان چینی مانند شیائومی توجه بازارهای غیرچینی را برانگیخته که عمده دلیل آن نیز علاوه بر قیمت بسیار پایین، حضور اندروید با رابط کاربری سیانوژن بوده است.

البته وان‌پلاس در اوایل سال جاری همکاری خود را با سیانوژن قطع کرد، اما رابط کاربری اختصاصی وان‌پلاس موسوم به OxygenOS همچنان رنگ و بوی سیانوژن را حفظ کرده است.

 
رقابت میان دو ۶
چهارشنبه ، 2 ارديبهشت 1394 ، 10:40

بانکی دات آی آر: یکی از رقابت هایی که این در این دوره بسیار کانون توجه اهالی فن آوری و حتی مردم عادی است و این روز ها به پیگیری آن زیاد پرداخته می شود، میان محصولات شرکت های اپل و سامسونگ و مقایسه برترین و بی نقص ترین محصول میان تولیدات این شرکت هاست.

به گزارش یک پزشک، تمامی ما بعد از معرفی iPhone 6 و iPhone 6 plus منتظر رونمایی از آخرین پرچمدار سامسونگ بودیم، همه پیش بینی ها خبر از انقلابی در طراحی محصول جدید سامسونگ به عنوان پرچمدار می داد، تا اینکه کمتر از یک ماه پیش این محصول به صورت رسمی معرفی شد. پیرو تمامی شایعات شاهد دو نسخه از پرچمدار جدید بودیم Galaxy S6 و Galaxy S6 edge ! درست است ، سامسونگ از بازخورد و توجه مخاطبان خود نسبت به Galaxy Note 4 Edge کاملا راضی بود و بار دیگر لبه دیگری را به عنوان برگ برنده محصول خودش برای کاربران رو کرد. ما در S6 Edge شاهد دو لبه کناری منحنی و خاص هستیم که این گوشی را در دست بسیار خاص می کند

طی این چند هفته که از معرفی این محصول در دنیای وب می گذرد شاهد بررسی های متعدد و تست های متنوع از سوی مخاطبان و صفحات اجتماعی بوده ایم، تست ضربه پذیری، تست خم شدن، تست تحمل در آب و حتی تست تحمل آب جوش ، که هر یک برای خود نزد کاربران بسیار مورد بحث قرارگرفته است و می تواند موضوع مقالات و بررسی های متعدد گردد. اما همگی مطمئنیم که مقایسه دو محصول این دو ابر شرکت دنیای فن آوری برای کاربران بسیاری مورد توجه قرار خواهد گرفت.

باید در ابتدای این مقاله اعتراف کنیم که هر یک از دو محصول در نوع خود به عنوان برترین محصول معرفی شده اند، از IPhone 6 به عنوان برترین تلفن هوشمند ارائه شده توسط اپل یاد می شود که از آخرین نسخه iOS بهره می برد و در طرف دیگر Galaxy S6 به عنوان برترین تلفن هوشمند اندرویدی که تا کنون ارائه شده یاد می شود. با هم سعی در بررسی جنبه های مختلف این دو گوشی تلفن هوشمند داریم و به طی این بررسی در هر مرحله سعی در معرفی بهترین خواهیم داشت.
طراحی

برای مدت بسیار زیادی آیفون به عنوان برترین تلفن همراه از نظر ظاهری بود و واقعا رقیبی در میان تمامی تلفن های همراه نداشت. بدنه فلزی و طراحی منحصربفرد که به کاربر احساس فوق العاده ای را القاء می کرد. HTC one M7 با یک طراحی بسیار خوب و قابل قبول در میان گوشی های اندرویدی پیشرو بسیار مناسبی به نظر می رسید و در سال ۲۰۱۳ نظر بسیار از کاربران را به خود جلب کرد. اکنون بعد از ۲ سال که از معرفی M7 می گذرد، سامسونگ یک گوشی پر زرق و برق با بدنه ای ترکیبی از شیشه و فلز را روانه بازار کرده است. طراحی جلوی S6 شباهت بسیار زیادی با کهکشانی های قبلی سامسونگ دارد، اما وقتی گوشی را برگردانید شاهد طراحی دوباره و با شکوهی در قسمت پشتی گوشی هستید. اطراف بدنه نیز به صورت فلزی با آلومینیوم طراحی شده است و احساس بسیار خوبی را به کاربر می دهد. سامسونگ در طراحی S6 به قول بسیاری سنگ تمام گذاشته و بسیاری از منتقدان را متحیر کرده است، هرچند نمی توان از یاد برد که در قسمت پایینی گوشی شاهد شباهت بی چون و چرایی با iPhone 6 هستیم و همچنین دیگر مثل قبل امکان تعویض باطری در این کهکشانی وجود ندارد.
طراحی آیفون نازکتر و بسیار حرفه ای به نظر می رسد، وقتی دو گوشی را کنار هم قرار می دهیم نازک بودن و ظرافت بیشتر بیشتر آن به چشم می آید. اگر به طور دقیق بگوییم آیفون ۶ دارای ضخامت ۶٫۸mm و گلکسی S6 دارای ضخامت ۷mm است.

نکات مثبت و منفی در طراحی هر یک به چشم می خورد. مثلا آیفون بدون Case در دست بسیار لغزنده به نظر می رسد و در صفحه پشتی S6 هم که از شیشه است شاهد اثر انگشت های خود خواهیم بود.
به طور کلی و طبق بررسی های نگارنده، دیزاین Galaxy S6 چشم نوازتر و جذاب تر به نظر می رسد. شکی نیست که اگر با دقت S6 را بنگریم شباهت هایی به آیفون را خواهیم دید. ترکیب فلز و شیشه در S6 بسیار خوب و بی نقص صورت گرفته است.
برنده: Galaxy S6

صفحه نمایش

هر دو گوشی دارای صفحه نمایش های پر زرق و برق و چشم نوازی هستند، که تفاوت زیادی با هم دارند. Galaxy S6 دارای پوشش رنگی بیشتری است اما iPhone 6 دارای روشنایی بهتری است. نمایش دادن یک ویدئو در هر دو گوشی نشان دهنده عمق تفاوت در طراحی این دو گوشی تلفن همراه است. در یکی تعداد رنگ ها بیشتر به نظر می رسد و در دیگری تصاویر روشن تر است و شفافیت بیشتری دارد.
ممکن است برخی استدلال کنند که تعداد رنگ آیفون بیشتر است اما به طور کلی مشاهده عکس و فیلم در کهکشانی سامسونگ دلچسب تر به نظر می رسد. بدون هیچ پیش داوری باید گفت هر دو گوشی دارای کیفیت و صفحه نمایش بی نظیری هستند اما وقتی کنار هم قرار می گیرند، نمایش یک تصویر در هر دو تفاوت غیر قابل انکاری دارد.

علاوه بر این، نمایش جزییات در صفحه نمایش Galaxy S6 با توجه به ابعاد آن دارای عمق بیشتری است ( ابعاد تصاویر در Galaxy S6 2560 x 1440 و در آیفون ۶، ۱۳۳۴ x 750 است.) نکته قابل توجه راجع به صفحه نمایش آیفون این است که با توجه به روشنایی بیشتر شما در نور آفتاب دید بهتری با آیفون خواهد داشت.
برنده: Galaxy S6
عمر باطری

عمر باطری در هر دو تقریبا شبیه یکدیگر است، اما آیفون نسبتا شرایط بهتری دارد.
طبق بررسی های انجام شده طول عمر باطری آیفون برای وب گردی ۱۱٫۵ ساعت و کلگسی حدود ۱۰ ساعت می باشد.
نکته قابل توجه راجع به باطری، امکان شارژ سریع در گلکسی S6 است که با شارژر همراه گوشی انجام می شود و همچنین پشتیبانی از شارژر بی سیم که شما تنها در کلگسی S6 شاهد آن هستید.
برنده : iPhone 6
دوربین

در تمامی آیفون های ارائه شده تاکنون شاهد بهترین دوربین ها بوده ایم و این روند در آیفون ۶ هم ادامه دارد و باز شاهد یک دوربین بی نقص و دارای کیفیت عالی هستیم. سامسونگ در S6 بهبود های خوبی را در دوربین اعمال کرده است، مثلا بهبود چشم گیر تصاویر در عکس برداری در نور کم و یا فوکوس اتوماتیک در هنگام فیلم برداری.

علی رغم تمامی امکانات و منوی مدیریت پیشرفته دوربین در گلکسی S6 به اعتراف همگان دوربین آیفون هم از لحاظ کارآیی و هم سرعت عمل و هم تفکیک رنگ ها برای بسیاری از کاربران هنوز دلچسب ترین است. باید اعتراف کرد که علی رغم اینکه ما در Galasy S6 شاهد یک دوربین معرکه هستیم که تمامی رقبا را پشت سر می گذارد، اما خب در مقابل دوربین آیفون ۶ نیاز به صرف وقت زیادی نیست تا متوجه شویم که کیفیت عکس برداری با دوربین آیفون بسیار دلچسب تر است !
برنده : iPhone 6
رابط کاربری و برنامه

در شرایط کنونی بسیار دشوار است اگر بخواهیم میان اندروید و iOS یکی را به عنوان گزینه بهتر معرفی کنیم، مسلما تجربه شخصی و سلیقه نقش مهمی در انتخاب بهتر از میان این دو دارد. اندروید امکانات و دسترسی های بیشتری را در اختیار کاربر قرار می دهد، شما می توانید ویجت ها را در هر کجای Home Screen خود اضافه کنید و صفحه ها را با توجه به دلخواه خودتان بچینید، تم های مختلف نصب کنید و با نصب لانچرهای متفاوت و مختلف محیط یکنواخت گوشی تلفن همراه را متنوع تر کنید و خیلی کارهای دیگر که امکان انجام دادن هیچ یک را در آیفون ندارید (هرچند نباید از یاد ببریم که در iOS نسخه ۸ امکان درج ویجت ها در قسمت اعلان ها وجود دارد که آنچنان چنگی به دل نمی زند !)

همانطور که سامسونگ در S6 دستی به سر روی طراحی فیزیکی کهکشانی خودش کشیده ، ما شاهد تغییرات بسیاری در TouchWiz نسخه جدید هستیم. این نسخه بسیار سبک تر و روانتر از نسخه های قبلی اجرا می شود و کاربر احساس راحتی بیشتری با آن می کند، نرم افزار های مازاد حذف شده اند و انیمیشن های حرکتی دارای سبک و سیاق یکپارچه هستند. علی رغم اینها ویژگی های منحصر بفرد TouchWiz سامسونگ مثل اجرای همزمان برنامه ها در صفحه و … قابل دسترس است.
در iOS اپل شما بسیار محدود هستید، امکان تغییر تم و یا شکل ظاهری برای شما در حد تغییر پس زمینه در نظر گرفته شده است و بسیاری از امکانات اندروید حتی برای آینده iOS قابل تصور هم نیست، ولی الحق والنصاف انقدر رابط کاربری iOS دلچسب طراحی شده که شما هیچ یک از نقصان های ذکر شده را احساس نخواهید کرد.

بروز رسانی در محصولات اپل بسیار دلچسب است، اگر اپلی باشید و یا تجربه کار با این محصولات را تجربه کرده باشید می دانید که هر جند ماه یکبار برای تمامی محصولات این شرکت در تمام دنیا بروزرسانی منتشر می شود و در دسترس همه قرار می گیرد و به آسانترین روش برای کاربران قابل اجراست، اما در محصولات اندرویدی شرکت هایی مثل سامسونگ روند بروز رسانی بسیار کند تر از حد تصور است و در دسترس قرار گرفتن بروز رسانی ها به صورت منطقه ای و حتی گاهی تا چند سال صورت نمی گیرد. البته این به سیاست های شرکت ها برای فروش بیشتر محصولات جدید بر می گردد هرچند گوگل در اندروید ۵ برای این مشکل راهکارهایی در نظر گرفته است.
از لحاظ طیف نرم افزارها و طراحی های آنها اصلا نیاز به توضیح و بحث نیست، تجربه کاربری شما در iOS بسیار شگفت انگیز خواهد بود و شما هم در بروزرسانی ها و طراحی برنامه ها و بازی ها اصولی بودن و یکپارچگی را خواهید دید.
ولی متاسفانه در اندروید اینگونه نیست و بروز رسانی ها کمی دیرتر در دسترس قرار می گیرد، به عنوان مثال بعد از یک سال از معرفی اندروید ۵ که از طراحی متریال بهره می برد، هنوز بسیاری از برنامه ها از ساختارهای قدیمی در طراحی خودشان استفاده می کنند، مثلا همین هفته پیش بود که نرم افزار محبوب Whatsapp بعد از ۱ سال تغییرات ظاهری را برای همسویی با نسخه جدید اندروید لحاظ کرد.
برنده : iPhone 6

امکانات ویژه

هر دو گوشی به کاربر امکان استقاده از FingerPrint را برای حفظ امنیت دستگاه می دهند، اما با توجه به تجربه های نا موفق سامسونگ در S5 و Note4 شاهد تغییراتی هستیم که کاربرد این امکان را بسیار عالی تر کرده است و این امکان در S6 از سامسونگ بسیار راحتتر و قابل قبول تر است. همچنین Samsung Pay دارای کاربرد های بیشتری نسبت به Apple Pay است. S6 از NFC نیز پشتیبانی می کند، کنترل کننده ضربان قلب و همچنین پشتیبانی از شارژر بی سیم و همچنین USB Host و … از برگ برنده های Galaxy S6 در این راند هستند.

برنده : Galaxy S6
بررسی کلی و نهایی

اگر تمامی راند های بررسی را مرور کنیم خواهیم دید که در همه مراحل هر دو گوشی در یک رقابت تنگاتنگ در میدان حضور دارند. ترجیح شخصی من در این رقابت آیفون است. عمر باطری، برنامه و دوربین. این به این معنا نیست که رقیب چیزی کم دارد، ما اینبار شاهد یک محصول بی نظیر با طراحی محصر بفرد از سامسونگ هستیم که واقعا حرفی برای گفتن دارد و فرای انتظار ها بوده است. اگر به دنبال بهترین گوشی اندرویدی هستید بدون شک Galaxy S6 اکنون دارای این عنوان است ، اما در مقابل آیفون بایستی کمی به سلیقه خودتان و جذابیت های هر یک مراجعه کنید و تصمیم نهایی را خود شما بگیرید !

 
اولین گردهمائی سراسری معاونان ارزی شعب پست بانک ایران توسط صرافی فراز اعتماد برگزار شد
چهارشنبه ، 2 ارديبهشت 1394 ، 10:37

بانکی دات آی آر: اولین گردهمائی سراسری معاونان ارزی شعب پست بانک ایران به‌میزبانی صرافی فراز اعتماد این بانک و با هدف تبیین برنامه‌ها و چشم‌اندازها با حضور مهندس حسن‌زاده رئیس هیات مدیره و مدیرعامل، دکتر شعبانیان نایب رئیس هیأت مدیره، برخی از مدیران امور و رؤسای ادارات کل ستادی، حسن ابارشی مدیرعامل شرکت صرافی فراز اعتماد، اعضای هیأت مدیره این شرکت و معاونان ارزی شعب سراسر کشور در تهران برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی پست بانک ایران: در این همایش مهندس حسن‌زاده رئیس هیات مدیره و مدیرعامل این بانک ضمن اشاره به حساسیت عملکرد شعب ارزی و ریالی گفت: با توجه به فعالیت بخش ارزی – ریالی در برخی شعب می‌توانیم از این بخش به سودآوری و درآمدزائی بیشتری برسیم و حضوری فعال و چشمگیر در این بخش داشته باشیم.
وی افزود: مزیت نسبی پست بانک ایران عاملیت بانکی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات است که در این راستا زیرساخت‌های بسیار خوبی جهت مرتفع نمودن نیازهای ارزی این وزارتخانه و سازمان‌ها و شرکت‌های تابعه داریم که باید با شناسائی و رایزنی با شرکت‌های خارجی طرف قرارداد درصدد جذب و نگهداری آنان باشیم.
حسن زاده ضمن تأکید بر حفظ مشتریان ماندگار در بخش ارزی اظهارداشت: با توجه به وجود تحریم‌های اقتصادی موجود رضایت‌مندی مشتریان باید در اولویت کاری معاونان شعب ارزی و صرافی قرار گیرد.
مدیرعامل پست بانک ایران ضمن اشاره به بهبود شرایط فعالیت‌های بین‌المللی بانکی عنوان‌کرد: باید همانند گذشته خدمات ارزی مشتریان به ویژه مجموعه‌های وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات را تأمین کرده و به‌دنبال راهکارهائی برای ارائه بهتر خدمات به آنان و عموم مردم باشیم.
وی افزود: در آینده با بازار‌های وسیع و گسترده و پیشنهادهای زیادی در این خصوص مواجه خواهیم شد که باید با تحرک، پویائی و بازاریابی مناسب سهم عمده‌ای از آن را بدست آوریم.
حسن‌زاده تصریح نمود: برند معتبر و جهانی پست بانک مهمترین و تأثیرگذارترین برند در ارائه خدمات مالی و بانکی در حوزه توریسم و گردشگری و خدمات ارزی است که این بانک با توجه به زیرساخت‌ها و ظرفیت‌های موجود می‌تواند سهم بسیار خوبی از این بازار را بدست آورد.
رئیس هیات مدیره پست بانک ایران درپایان ضمن تأکید بر آموزش تخصصی کارشناسان ارزی درسراسر کشور، خواستار انجام بازاریابی بیشتر برای ادامه و توسعه فعالیت‌ها و افزایش سهم بازار در بخش ارزی و ریالی شد.
فریبرز شعبانیان نایب رئیس هیات مدیره پست بانک ایران و صرافی نیز در این گردهمائی ضمن اشاره به بهبود شرایط بین‌المللی و فراهم‌نمودن مبادلات ارزی، عزم و اراده جدی مسئولان صرافی و معاونان شعب ارزی را لازمه جذب منابع و تقویت بخش ارزی و صرافی دانست و بر ارتقاء خدمات ارزی و همکاری با کارگزاران دفاترخدمات بانکی برای گسترش خدمات ارزی درسطح کشور به ویژه روستاها تأکید کرد.
وی مشتری را رکن اساسی در جذب منابع و در رأس همه امور و فعالیت‌های بانک به ویژه صرافی و شعب ارزی دانست و گفت: پاسخگوئی و تکریم آنان امری لازم و حیاتی است و باید با عزم جدی در این راستا فعال بود.
حسن‌ ابارشی مدیرعامل صرافی فراز اعتماد در این گردهمائی ضمن پاسخگوئی به سئوالات هریک از معاونان ارزی شعب و تبیین نقش و جایگاه شعب ارزی درجذب مشتری به تشریح برنامه‌های صرافی درسال جاری پرداخت و اظهارداشت: تکمیل سبد خدمات اعم از؛ نقدی، مسکوکات، حوالجات ارزی، کارگزاری ارزهای مبادله‌ای، توسعه شبکه ارزی، ارتقاء سطح کمی و کیفی خدمات و حوالجات ارزی، جذب و توسعه بازارهای هدف با بهره‌گیری از امکانات و زیرساخت‌های بی‌نظیر وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و شرکت‌های وابسته نظیر؛ شرکت‌های مخابرات، زیرساخت، همراه اول و پست، افزایش سرمایه صرافی، انجام هماهنگی‌های‌ لازم برای افزایش شعب صرافی درسطح کشور، ایجاد شعبه در خارج از کشور به منظور افتتاح حساب، سرعت در انتقال، کاهش ریسک‌های عملیاتی و پائین آوردن بهای تمام شده حوالجات، استفاده از ظرفیت‌های علمی و دانشگاهی برای ارتقاء سطح علمی و مهارت‌های تخصصی کارکنان، استفاده از ظرفیت‌های شعب بانک در امر خدمت‌رسانی ارزی به مشتریان و برگزای همایش‌های تخصصی هرسه ماه یکبار در استان‌ها را از مهمترین برنامه‌های صرافی در سالی که به نام "دولت و ملت، همدلی و همزبانی" نامگذاری شده می‌باشد.
داود کریمی مدیرامور سازمان و برنامه‌ریزی و عضو هیأت مدیره صرافی در این گردهمائی بیان‌داشت: با اینگونه هم‌اندیشی‌ها می‌توانیم از دیدگاه‌ها و نظرات کارکنان واحدهای اجرائی و ظرفیت‌های شعب برای توسعه خدمات ارزی و صرافی بیشتر استفاده کرده و گلوگاه‌ها را برای کاهش هزینه‌های خدمات بشناسیم.
وی اظهارداشت: در بخش‌های ارزی رقابت بسیار شدید است و بایستی انعطاف‌پذیری بیشتری داشته باشیم زیرا کار ارزی فعالیت‌های جانبی زیادی دارد که باید به آن توجه داشت تا به موفقیت رسید.
محمود شیردل مدیرامور شعب و مناطق نیز در این گردهمائی با تأکید بر ادامه روند بهبود نقدینگی درسال جاری گفت: باید با انجام بازاریابی‌های مناسب به ویژه در زمینه‌های ارزی بتوانیم در جذب منابع و مشتریان موفق عمل کرده و هزینه‌های بازار بین بانکی را به صفر برسانیم.
وی افزود: آموزش بازاریاب ارزی، ایجاد انگیزه و پویائی در شعب ارزی به‌ویژه استان‌ها، توسعه فعالیت‌های ارزی شعب و انتخاب کارگزاران آموزش دیده از مهمترین برنامه‌های بخش ارزی شعب و صرافی فراز اعتماد در سال 94 است.
شیردل درپایان خواستار همدلی مجموعه برای دستیابی به هدف مقدس خدمت رسانی و تأثیرگذاری آن در رشد و توسعه اقتصادی کشور شد.
علی آزاد رئیس اداره‌کل حقوقی و وصول مطالبات و عضو هیأت مدیره صرافی در این گردهمائی ضمن بیان پاره‌ای از مشکلات عنوان کرد: تعامل بین صرافی و واحدهای ارزی بانک موجب ارتقاء جایگاه و خدمات آن می‌شود و لازم است همه در این مهم نقش داشته باشیم.
وی داشتن روابط عمومی بالا و خلاقیت را در جذب و حفظ مشتریان بسیار مؤثر دانست و بر ارائه آموزش‌های مستمر و کاربردی تأکید کرد.
عباس پورخسروی رئیس اداره‌کل امور مالی در این گردهمائی ضمن تقدیر از عملکرد صرافی فراز اعتماد در سودآوری پست بانک ایران گفت: این صرافی همواره نقش مؤثری در تحقق EPS بانک دارد و بایستی با افزایش فعالیت‌های ارزی به دنبال سودآوری بیشتری باشیم.
سیدحسین ابطحی سرپرست اداره‌کل بازاریابی و تجهیزمنابع در این گردهمائی ضمن ارائه گزارشی از حجم صادرات و واردت کشورمان، تعداد دانشجویان ایرانی خارج از کشور و گردشگری در جهان و میزان ورودی به ایران و معرفی خدمات ارزی بانک برای دانشجویان خارج از کشور و گردشگران بیان داشت: شناخت و توجه به مباحث ارزی و کارشناسی در این راستا بسیار مهم است.
وی شناسائی و جذب تجار در امر صادرات و واردات، مذاکره با شرکت های بزرگ از جمله شرکت‌های فعال در زمینه پتروشیمی و نفت، واردکننده گندم، دارو، تجهیزات پزشکی، خودرو، معرفی خدمات در شعب ارزی درخصوص ارسال حوالجات ارزی به اقصی نقاط جهان در کوتاه‌ترین زمان، صدور کارت ویزیت برای هر یک از معاونان ارزی، آموزش تکمیلی رؤسا، معاونان و متصدیان شعب ارزی، تعریف رویه انجام فعالیت‌های ارزی در بخش بین‌الملل و صرافی، تهیه کتابچه‌ای مدون در این راستا و مذاکره با مدیران ارشد شبکه جهانی سوئیفت را از جمله اقدامات سال جاری برای شعب ارزی برشمرد.
گفتنی است: در گردهمائی مذکور هریک از معاونان ارزی شعب ضمن بیان مشکلات و موانع موجود نظرات، پیشنهادات و راهکارهای خود را جهت تقویت و ارتقاء این حوزه بیان داشتند و اظهارداشتند: با ایجاد زیرساخت‌های قوی در صرافی و واحد‌های ارزی آمادگی داریم که سهم قابل توجهی از بازار فعالیت‌های ارزی کشور را به پست بانک ایران اختصاص دهیم.

 
تغییری در الگوریتم جستجوی گوگل که لرزه بر اندام اینترنت انداخته
چهارشنبه ، 2 ارديبهشت 1394 ، 10:32

بانکی دات آی آر: امروزه بسیاری از مردم با موبایل به گشت‌وگذار در اینترنت می‌پردازند. احتمالاً شما هم به وب‌سایت‌هایی برخورده‌اید برای صفحهٔ موبایل طراحی نشده‌اند و برای دیدن متن‌ها باید مرتب بر روی نقاط مختلف آن زوم کنیم یا لینک‌ها آن‌قدر به هم نزدیک هستند که به‌سختی می‌توان با صفحهٔ لمسی و بدون موس، لینک موردنظر را انتخاب کرد.

به گزارش یک پزشک، گوگل تصمیم گرفته رتبهٔ این وب‌سایت‌ها را در جستجوهایی که به‌وسیلهٔ موبایل انجام می‌شوند کاهش دهد و وب‌سایت‌هایی را اول به کاربر پیشنهاد دهد که مناسب با صفحات موبایل طراحی‌شده‌اند.

گوگل حدوداً دو ماه پیش اعلام کرده بود که این روش رتبه‌بندی را در ۲۱ آوریل بکار می‌بندد. با اعلام این خبر تنشی در فضای مجازی ایجاد شد و برخی صاحبان مشاغل شروع به بهینه‌سازی طراحی وب‌سایت‌هایشان کردند تا رتبهٔ سایتشان در گوگل افت نکند و کسب‌وکارشان به خطر نیفتد. این تنش در حدی بود که در فضای مجازی عنوان Mobilegeddon به آن دادند که شاید بتوان معادل فارسی آن را «آخرالزمان موبایلی» بیان کرد.

یکی از دلایل این تنش را می‌توان از جانب خود گوگل دانست که گفته بود اجرای این الگوریتم اثر بسزایی بر روی نتایج جستجوها خواهد داشت.

برای اینکه صاحبان وب‌سایت‌ها تکلیفشان را با گوگل بدانند و متوجه بشوند که چه موقع وب‌سایتشان ازنظر گوگل مناسب با موبایل است، صفحه‌ای راه‌اندازی کرده که با واردکردن آدرس وب‌سایت، آن را آنالیز کرده و می‌گوید که آیا مناسب برای موبایل است یا نه. لازم به ذکر است این الگوریتم تنها برای موبایل‌ها است و بر رو تبلت و رایانه، نتایج جستجو مثل قبل خواهد بود.

شرکت Portent که درزمینهٔ SEO فعالیت می‌کند، اخیراً ۲۵ هزار وب‌سایت برتر جهان که توسط سرویس‌های ALEXA و Majestic Million انتخاب‌شده‌اند را در صفحه‌ی تست گوگل آزمایش کرده و مشاهده کرده است که ۱۰ هزار مورد از آن‌ها در این تست رد شدند. با دانستن اینکه نزدیک به نیمی از جستجوهای اینترنتی توسط گوشی‌های موبایل انجام می‌شود، به نظر می‌آید صاحبان وب‌سایت‌ها باید سریع‌تر برای رفع ایرادات طراحی وب‌سایت‌هایشان اقدام کنند وگرنه رتبهٔ آن‌ها در جستجوهای گوگل افت می‌کند.

این خبر بااینکه برای بسیاری از صاحبان وب‌سایت‌ها ناخوشایند است، برای اکثر مردم جهان خبر خوبی است. سخت‌گیری کردن گوگل در برتری دادن به سایت‌هایی که طراحی خوبی برای موبایل دارند، کیفیت اینترنت را ارتقا خواهد داد و طراحان وب‌سایت‌ها را مجبور خواهد کرد که با موج استفاده از موبایل برای گشت‌وگذار در اینترنت همراه شوند و وب‌سایت‌های حرفه‌ای‌تر و قشنگ‌تری طراحی کنند.

چه‌کار کنیم که از Mobilegeddon‌ در امان بمانیم؟

اگر شما خود صاحب وب‌سایت هستید، بهتر است هرچه زودتر برای Mobile-Friendly کردن آن اقدام کنید تا مانع از افت رتبهٔ وب‌سایتتان در جستجوی گوگل شوید. همین اقدام می‌تواند شما را نسبت به دیگر وب‌سایت‌هایی که مناسب برای موبایل نیستند جلو بیندازد و رتبه‌تان را افزایش دهد. در این مقاله چند نکته برای بهبود وضعیت وب‌سایت و در امان ماندن از Mobilegeddon آورده‌ایم:
وب‌سایتتان را تست کنید

اولین کاری که باید بکنید این است که ببینید گوگل چه نظری در مورد وب‌سایتتان دارد. راحت‌ترین راه برای فهمیدن این موضوع این است که وب‌سایتتان را با موبایل در گوگل جستجو کنید. مواردی که تگ Mobile-Friendly دارند ازنظر گوگل برای موبایل مناسب هستند.

روش دیگر استفاده از صفحهٔ Mobile-Friendly Test گوگل است که همین با واردکردن آدرس سایت، آن را آنالیز کرده و می‌گوید که طراحی آن مناسب با موبایل است یا نه.

آدرس وب‌سایتتان را در صفحهٔ PageSpeed Insights گوگل وارد کنید. این صفحه، وب‌سایت را هم ازنظر باز شدن روی موبایل و هم ازنظر باز شدن روی رایانه بررسی کرده و نکاتی برای بهبود کارایی، باز شدن سریع‌تر و بهبود رتبهٔ آن در سیستم جستجوی گوگل می‌گوید.

بدانید گوگل چه انتظاراتی از وب‌سایت شما دارد

گوگل به وب‌سایتی می‌گوید Mobile-Friendly که این ویژگی‌ها را داشته باشد:

نوشته‌ها بدون نیاز به زوم کردن، خوانا باشد.
اجزاء صفحهٔ وب در صفحهٔ نمایش موبایل جا بشوند بدون اینکه نیاز به زوم کردن یا اسکرول افقی صفحه باشد.
از برنامه‌هایی مثل فلش که در برخی مرورگرها پشتیبانی نمی‌شود استفاده نشده باشد.
لینک‌ها باهم فاصلهٔ مناسبی داشته باشند تا کاربر بتواند لینک موردنظر را با زدن انگشت بر روی صفحهٔ لمسی انتخاب کند.

راه صحیح برای اصلاح وب‌سایتتان پیدا کنید

برای اینکه وب‌سایت شما مناسب برای موبایل باشد، می‌بایست یکی از ویژگی‌های زیر را داشته باشد:

طراحی Responsive: گوگل این روش را برای Mobile-Friendly کردن وب‌سایت پیشنهاد می‌کند. یک وب‌سایت ریسپانسیو از یک آدرس و یک فایل HTML هم برای رایانه و هم برای موبایل استفاده می‌کند ولی به‌وسیلهٔ CSS به شیوه‌های متفاوتی بر روی هر دستگاه ظاهر خواهد شد.

Dynamic Serving: با استفاده از این روش، آدرس ثابتی برای هر دو صفحهٔ موبایل و رایانه خواهید داشت ولی فایل‌های HTML‌ و CSS متفاوتی برای هرکدام استفاده خواهد شد.

آدرس‌های متفاوت: در این روش آدرس صفحهٔ موبایل با صفحهٔ رایانه متفاوت است.

حتی اگر وب‌سایت شما بر روی موبایل به‌خوبی کار می‌کند باید مطمئن شوید که این موضوع را الگوریتم‌های گوگل شناسایی می‌کنند و می‌توانند مطالب وب‌سایت شما را برای نمایش در نتایج جستجو شناسایی کنند. برای اطلاعات بیشتر می‌توانید به آموزشی مراجعه کنید که گوگل برای طراحی وب‌سایت مناسب برای موبایل منتشر کرده است.

 
اندازه گیری ضربان قلب با ساعت اپل
چهارشنبه ، 2 ارديبهشت 1394 ، 10:04

بانکی دات آی آر: شرکت اپل مستنداتی درباره سیستم اندازه‌گیری ضربان قلب در Apple Watch منتشر کرد. اطلاعاتی که به نظر می‌رسد جالب و خواندنی هستند و از خلاقیت و طراحی خوش‌ذوق اپلی‌ها حکایت می‌کنند و از سوی دیگر تفاوت‌های این ساعت هوشمند را با نمونه‌های قبلی و همچنین سیستم‌های دیجیتالی قبلی محاسبه تعداد ضربان قلب نشان می‌دهد.

به گزارش یک پزشک، در اسنادی که اپل منتشر کرده است، تاکید شده سیستم گزارش‌گیری ضربان قلب Apple Watch می‌تواند به صورت بی‌سیم به یک دستگاه مانیتور خارجی ضربان قلب نیز متصل شود تا گزارشی دقیق‌تر از وضعیت ضربان قلب کاربران نمایش دهد. در داخل ساعت اپل برای سنسور اندازه‌گیری ضربان قلب و نمایش تعداد آن روی صفحه‌نمایش ساعت مچی از قابلیتی به نام Heart Rate Glance استفاده کرده است. با این ویژگی، ضربان قلب کاربر هر ده دقیقه یک بار اندازه‌گیری شده و کل اطلاعات در طول شبانه‌روز در اپلیکیشن Health ذخیره می‌شوند.
چگونه کار می‌کند؟

سیستم اندازه‌گیری ضربان قلب ساعت اپل از یک فناوری به نام photoplethysmography استفاده می‌کند که تلفظ‌اش هم خیلی سخت است. در ویکی‌پدیا درباره این فناوری توضیحات مفصلی نوشته شده است اما به طور ساده و خلاصه می‌توان گفت این تکنیک از دو چراغ‌ LED سبز رنگ و فوتودیودها (photodiode) حساس به نور کمک می‌گیرد. چون خون انسان قرمزرنگ است، نور سبزرنگ را جذب می‌کند. از سوی دیگر چون در هر بار تپش قلب خون تازه وارد رگ‌های انسان و در این مورد رگ‌های مچ دست می‌شود، با تابش نور سبز رنگ به خون و شمارش تعداد دفعاتی که این نور جذب شده است، می‌توان میزان ضربان قلب را اندازه‌گیری کرد. خون تازه که قرمزی بیشتری دارد نور سبز بیشتری جذب می‌کند در حالی که خون جریان یافته میان دو تپش قلب نور سبز کمتری جذب می‌کند. اپل می‌گوید سنسورهای تنظیم‌کننده‌ای برای سیگنال‌های با سطوح کم طراحی کرده است که با افزایش نور دو چراغ سبز، نمونه‌گیری می‌کنند. به همین دلیل است که سنسورهای ضربان قلب در پشت ساعت صدها بار در یک ثانیه چشمک می‌زنند تا بتوانند نور سبز رنگ درون خون را از طریق فوتودیودها شناسایی و محاسبه کنند. وقتی نیاز نباشد تعداد ضربان قلب در هر ده دقیقه‌ای یک بار اندازه‌گیری شود (در حال ورزش کردن نباشید)، ساعت اپل برای شمارش ضربان قلب از اشعه‌های مادون قرمز استفاده می‌کند چون همان‌طور که خون تازه نور سبز را دریافت و جذب می‌کند، نور قرمز از خود ساطع خواهد کرد. اگر اشعه‌های مادون قرمز به هر دلیلی مانند شارژ باتری کم نتوانند به خوبی کار کنند، ساعت به طور خودکار دوباره وارد مود چراغ‌های LED سبز خواهد شد و نور سبز به روی پوست تابیده می‌شود.

اپل تاکید می‌کند که برای اندازه‌گیری ضربان قلب باید ساعت با پوست دست تماس داشته و چیزی مانع نباشد. استفاده از دستبندهای چرمی زیر ساعت باعث می‌شود این سیستم کار نکند. همچنین، اپل گزارش می‌دهد که در مواقعی که دستبند ساعت به خوبی روی دست تنظیم نشده باشد یا در هوای سرد یا برخی فعالیت‌هایی که حرکت ساعت روی مچ دست زیاد استف مانند تنیس، ممکن است سیستم شمارش ضربان قلب به خوبی کار نکند و اطلاعات تا حدودی دقت لازم را نداشته باشند.

سنسور ضربان قلب استفاده شده در این ساعت تنها برای گزارش‌گیری تعداد ضربان قلب نیست و می‌تواند قابلیت‌های دیگری مانند استفاده در ورزش، تناسب‌اندام یا شتاب‌سنج نیز داشته باشد. در طول تمرینات ورزشی یا حرکات بدنی و حتا در مواقع کار می‌توانید به طور مداوم ضربان قلب خود را مشاهده کنید و کالری سوخته شده از بدن‌تان را اندازه‌گیری کنید. در دوچرخه‌سواری، ساعت اپل از طریق GPS به آیفون متصل می‌شود و می‌تواند میزان دقیقی از کالری مصرف شده بدن‌تان را گزارش کند. همچنین، در روزهای عادی این ساعت می‌تواند گام‌های بلند و سریعی که برمی‌داریم را گزارش کند، حتا اگر دستگاه آیفون وجود نداشته باشد. اپل می‌گوید در مواقعی که از این قابلیت برای تمرین و ورزش استفاده نکنید، می‌توانید میزان فعالیت خود در طول روز را مشاهده کنید.

متد شمارش تعداد ضربان قلبی که در ساعت هوشمند اپل به کار گرفته شده است، تازگی ندارد و در بسیاری از گوشی‌ها و دستگاه‌های سنجش میزان تپش قلب استفاده می‌شود اما سنسورهای طراحی شده توسط اپل و اینکه این اطلاعات وارد یک بانک اطلاعاتی فردی می‌شوند تا برای مصارف دیگر به کار گرفته شوند، قابل توجه است.

 
تحلیل تکنیکال نماد فرآورده های نسوز آذر
چهارشنبه ، 2 ارديبهشت 1394 ، 09:33

تحلیل تکنیکال نماد فرآورده های نسوز آذر را مشاهده می کنید.

ادامه مطلب...
 
اطلاعیه های مهم کدال در بازار بورس مورخه ۱ اردیبهشت ۹۴
چهارشنبه ، 2 ارديبهشت 1394 ، 09:24

شرکت در اولین پیش بینی که برای سال مالی منتهی به 31/2/95 داشته ؛ سود هر هم خود را با سرمایه ای معادل 2.900 میلیارد ریال به مبلغ 1.091 ریال اعلام نموده که درمقایسه با پیش بینی سال قبل از آن 13 درصد رشد داشته است.

ادامه مطلب...
 
تحلیل اختصاصی از بازار بورس ۱ اردیبهشت ۹۴ و پیش بینی بازار فردا
چهارشنبه ، 2 ارديبهشت 1394 ، 08:59

تحلیل اختصاصی از بازار بورس ۱ اردیبهشت ۹۴ و پیش بینی بازار فردا را می خوانید.

ادامه مطلب...
 
۵ کار مهم که افراد موفق قبل از ساعت ۸ صبح انجام می دهند
چهارشنبه ، 2 ارديبهشت 1394 ، 08:38
بانکی دات آی آر: ساعات اول صبح برای شما بهترین دوست است. دوست داشته باشید یا نه، استفاده از ساعات صبحگاه قبل از شروع کار ، کلید موفقیت و سلامت در زندگی است. بله ، سحرخیزی ویژگی مشترک بسیاری از مدیران ارشد، اشخاص تراز اول ، و دیگر افراد تاثیرگذار است. اکثر افراد موفق چه در ایران و چه در خارج از کشور ، از ساعات اولیه صبح شان به خوبی استفاده می کنند.
میدانم الان چه فکری میکنید؛  شما کارهایتان را شب راحت تر انجام میدهید . بر اساس بررسی های انجام شده ، شب کارها پیشرفت و سرعت چندانی ندارند اما سحرخیزها پیشروتر و کاراترند. بعلاوه ، کسانی که پیش از شروع کار ، زندگی شان را شروع میکنند ، بهتر زندگی میکنند.
بیایید ۵ کاری را که موفق ها پیش از ساعت ۸ صبح انجام میدهند با هم بررسی کنیم.
۱- ورزش
اکثر کسانی که نرمش میکنند ، صبح ها این کار را انجام میدهند. یک نرمش ساده یا قدری پیاده روی و تمرینات کششی پیش از شروع کار ، انرژی بهتری برای کار به شما میدهد و احساس توانایی و شایستگی شما را افزایش میدهد. هرکسی بعد از یک مبارزه سخت از عهده یک دسته کاغذ برمی آید. تمرینات صبحگاهی ، احتمال مشکلات قلبی بعد از یک روز کار سنگین از بین میبرد. حتی اگر ساعت ۵ صبح هنوز چشمتان باز نشده و برای یک تمرین پیاده روی هشیار نیستید ، سعی کنید ۱۵ دقیقه زودتر بیدار شوید و در همان رختخوابتان به تمرینات کششی و نرمشی بپردازید. با این کار ، بدنتان بیدار میشود و برای کار روزانه آماده میشوید.
۲- برنامه ریزی برای کارهای روز
با پیاده کردن اهداف و برنامه ها و کارهای روزانه تان روی کاغذ ، نیروی خود را مضاعف کنید. صبح بهترین زمان برای این کار است ، چرا که تنها فرصت آرام روز است که  میتوانید در آن تمرکز کنید. صبح زود ، بهترین زمانی است که در آن میتوان به اولویت بندی کارهای روز  پرداخت. همچنین میتوانید در این زمان ، میتوان بدون مزاحمت و حواسپرتی ، برای هر کاری زمان مشخصی را در جدول کارها تعیین کرد و مشکلات موجود را حل کرد. در حین برنامه ریزی ، سلامت ذهن خود را از یاد نبرید. برای هر چند دقیقه پیاده روی در اطراف ساختمان یا تمرینات تمرکز پشت میزتان ، ۱۰ دقیقه به ذهنتان استراحت دهید. غذای سالم استفاده کنید. هر شب چند دقیقه وقت بگذارید و یک تنقلات سالم و مقوی برای روز بعدتان آماده کنید و با خود بیاورید.
۳- خوردن صبحانه سالم.
همه ما بیرون دویدن از خانه با یک لیوان چای و معده خالی را تجربه کرده ایم. پشت میزتان نشسته اید و تمام حواستان به این است که ساندویچ فروشی نزدیک شما کی باز میکند! این اصلا خوب نیست. هر روز صبح ، زمانی را به تغذیه تان اختصاص دهید تا برای کارهای روزانه آماده شوید. با این کار ، به جای اینکه فکرتان مشغول دل ضعفه شود ، به کارهای در دستتان جمع میشود. صبحانه خوردن ، نه فقط برای سلامت جسم شما عالی است ، بلکه زمان خوبی برای ارتباط اجتماعی است. حتی پنج دقیقه صحبت کردن با همسر یا فرزندتان در حین خوردن صبحانه، قبل از  بیرون رفتن از خانه  روحیه شما را عالی میکند.
۴- تصویر سازی ذهنی
این روزها ، درباره سلامت جسمی مان خیلی حرف میزنیم اما گاهی به سلامت روح مان بی توجهیم.
صبح زمانی عالی و فرصتی آرام برای این است که قدری در ذهن خودتان تمرکز یا تصویرسازی کنید. چند دقیقه وقت بگذارید و روزتان را تصویرسازی کنید و برروی موفقیت هایی که کسب خواهید کرد تمرکز کنید. حتی یک دقیقه تصویرسازی و تفکر مثبت ، به بهبود رفتار شما و تسلط به کارهای روزانه تان کمک میکند.
۵- انجام کارهای سنگین و سخت در ابتدای روز .
همه ی ما آن کاری را که همیشه به تعویق می اندازیم میشناسیم. این کار همه روز پیش چشم ماست (یا همه هفته) تا زمانی که بالاخره آنرا با تعویق زیاد انجام بدهیم. این منبع قوی برای استرس زایی در تمام ساعات شماست. کار سخت و ناخوشایند را در ابتدای روز انجام دهید . بجای اینکه آنرا از صبح به ظهر و از عصر به فردا بیندازید ، همان اول روز آنرا از سر راهتان بردارید. صبح زمانی است که خوب استراحت کرده اید و سطح انرژی بالایی در آن دارید. پس توانایی بهتری در انجام کارهای سخت دارید. به این فکر کنید که روز شما خیلی راحت تر خواهد شد. همینطور که به سمت پایان روز میروید ، کارها راحت تر خواهد شد و به زمان استراحت و کارهای سبک میرسید.
 
۷ شغل پاره وقت مناسب برای دانشجویان
چهارشنبه ، 2 ارديبهشت 1394 ، 08:16

بانکی دات آی آر:‌ در دوره دانشگاه ، زمان کم است و به همین خاطر،  بسیار گرانبهاست. و در همین حین ، مخارج دانشگاه هم به طرز شگفت انگیزی  بالا میرود. یک شغل پاره وقت ، تا وقتی که به زمان مطالعه و فعالیتهای فوق العاده شما لطمه نزند ، راه بسیار خوبی برای کاهش هزینه هاست.
اگر شما دانشجویید و بدنبال کار پاره وقت میگردید ، بهترین جا برای شروع جستجو ، دانشگاه خودتان است. بسیاری فرصت های شغلی در همین دانشگاه خودتان وجود دارد ؛ ضمن اینکه بعنوان همکار دانشجو هم میتوانید در دانشگاه فعالیت کنید. بعلاوه ، کار در دانشگاه ، از اتلاف وقت شما جلوگیری میکند و ضمنا منابع تحقیقاتی و علمی را هم در دسترس دارید.
مطمئنا در بیرون دانشگاه هم ، فرصت هایی برای کار دانشجویی وجود دارد. بهرحال ، درزمان جستجو به این نکته توجه داشته باشید که باید در کنار کار پاره وقتتان ، فرصت کافی برای انجام کارهای تحصیلی تان را هم داشته باشید.
در این مقاله می خواهیم شما را با چند کار دانشجویی آشنا کنیم :

۱-    کمک یار کتابخانه
اگر بدنبال کار دانشجویی هستید ولی نگرانید که شاید به کارهای دانشگاهی تان نرسید ، کمک یار کتابخانه یا سالن مطالعه ، برای شما گزینه ی  خوبی است.
مسئول قسمت ها، که معمولا شامل سرپرستی سالن های مطالعه هم میشود ، معمولا محیطی آرام دارد که برای شما فرصت مطالعه را هم فراهم میکند. این نوع کارها بسیار راحت است ، به شرط اینکه در این سمت ها فرصت کافی برای رسیدگی به کارهای دانشگاهی و مطالعات خود را داشته باشید .
همچنین در پست های دیگر کتابخانه ای ،  مثل قسمت پرینت یا مرتب کردن کتابها –  مشغول کار شوید.

نحوه احراز این شغل:
در کتابخانه ، مشاغل مختلفی وجود دارد ؛ برای احراز این شغل ، کافی است در کتابخانه های دانشگاه جستجو کنید و یک جای خالی برای شروع کار پیدا کنید. برای این کار ، به سراغ مسئولین اصل کتابخانه بروید و شماره تماس خود را برای فرصت های احتمالی به آنها بسپارید.

۲-    دستیار تدریس یا استاد حل تمرین
اگر از دانشجویان سال بالا هستید ، میتوانید برای ورودی های جدید بعنوان دستیار استاد مشغول به کار شوید.یا حتی در کلاس خودتان اگر رتبه کلاسی بالایی دارید ، میتوانید بعنوان استاد حل تمرین فعالیت کنید.


اگرچه برای اینکه استاد دانشگاه شوید ، به تحصیلات بالایی نیاز دارید ، اما برای سمت دستیار استاد، کافی است در همان کلاس خود ، از بهترینها باشید. در این سِمَت ، نسبت به استاد مسئولیت های کمتری نیز –مانند چک کردن تکالیف یا نظارت در جلسه امتحان-خواهید داشت .

نحوه احراز این شغل:
بهترین کار برای اینکه دستیار استاد شود این است که در مراسم ورودی های جدید (سال اولی ها)، از اساتید آنها پرس و جو کنید و از فرصت های احتمالی استفاده کنید.

۳-    راهنمای تور
اگر دانشجوی سال چهارم ، سوم یا حتی دوم هستید ، مزیتی که دارید این است که فضای دانشگاه را به خوبی میشناسید. چرا که از این اطلاعات استفاده نکنید و برای بخش پذیرش دانشگاه کار نکنید؟


برای بخش پذیرش ، کارآیی بسیار مهم است. شما میتوانید برای دانشجویان ورودی ، تورهای گروهی دوستانه و یا تورهای انفرادی برگزار کنید تا امکانات دانشگاه را به آنها معرفی کنید . همچنین میتوانید به گروه هایی که ممکن است تمایل به استفاده از امکانات دانشگاه داشته باشند ، دانشگاه را معرفی کنید و آنها را جذب کنید.

نحوه احراز این شغل:
اگر فکر میکنید این کار مناسب شماست ، از واحد پذیرش زمان افتتاحیه ها و همایش ها را جویا شوید. این شغل ، علاوه بر اینکه برای رزومه کار شما مورد خوبی است ، به این خاطر که در محیط دانشگاه انجام میشود نیز برای شما مناسب و راحت است.

۴-    مصحح
کلاسهای دانشجویان سال اولی (مثل کلاس پیش نیاز زبان) ممکن است تعداد بسیار زیادی دانشجو داشته باشد. بخاطر تعداد بالای دانشجو ، اساتید معمولا از بعضی دانشجویان برای تصحیح آزمون ها کمک میگیرند.اگرچه این کار ، کاری ابتدایی است ، اما بخاطر اینکه آزمون ها زمان مشخصی دارند، با اینک کار  میتوانید فرصت های زیادی را در بین آزمونها برای رسیدگی به درس ها و فعالیتهای جانبی خود داشته باشید.

۵-    معلم خصوصی
در یک دانشگاه ، فرصت های تدریس خصوصی زیادی میتوان یافت. این کار از این رو که شما میتوانید درباره ساعات کاری خود تصمیم بگیرید ، کار پاره وقت بسیار خوبی است.


اگر مراکز آموزشی در دانشگاه شما وجود دارد ، برای شما فرصت خوبی است تا در آنها فرم تدریس پر کنید. همینطور داشگاههایی که بخش تربیت بدنی قوی دارند ، مربیانی را برای آموزش دانشجویان نیاز دارند.

نحوه احراز این شغل:
اگر در مواد درسی که معمولا مورد تقاضای عده زیادی است (مانند حسابداری ، فیزیک ، زبان انگلیسی و ..) میتوانید تدریس کنید ، برای کلاس های خصوصی خود تبلیغاتی را در بردهای دانشگاه نصب کنید. یا اگر فرضا در یک درس خیلی عالی هستید ، از استاد خود بخواهید شما را برای کلاس های خصوصی به دانشجویان معرفی کند.


اگر باز هم نتوانستید فرصت تدریس خصوصی خوبی برای خود در دانشگاه پیدا کنید ، در صورتی که دانشگاه شما دانشگاهی بین المللی است و ورودی های خارجی زیادی دارد ، میتوانید بعنوان راهنما و معلم خصوصی دانشجویان خارجی برای آشنایی با محیط دانشگاه و زبان فارسی فعالیت کنید.

۶-    دستیار بخش علمی و آزمایشگاهی
سری به بخش های علمی بزنید (اگر دانشجوی زبان انگلیسی هستید ، سری به بخش زبان های خارجی بزنید) و بدنبال فرصت های شغلی بگردید. بخش های علمی فعالیت های زیادی به عنوان پروژه دارند و بعضی اوقات دانشجویانی را برای کار پاره وقت دفتری استخدام میکنند.


اگرچه برای شما اجباری نیست که حتما در بخش رشته ی خود فعالیت کنید ، اما معمولا بخش های علمی اولویت را به دانشجویان همان رشته میدهند. بعلاوه ، اگر در رشته خودتان مشغول فعالیت شوید ، فرصت ارتباط برقرار کردن با اساتید را خواهید داشت. همچنین فرصت طلایی برای شناخت کامل رشته و بخش خودتان پیدا میکنید.

نحوه احراز این شغل:
از طریق بخش علمی رشته خودتان یا دانشجویانی که در بخش فعالیت دارند، فرصت های شغلی را جویا شوید.

۷-    پشتیبان فنی پردیس دانشگاه
اگر در علوم کامپیوتر مهارت دارید یا مهارت های فنی رشته کامپیوتر را دارید ، از مرکزIT  دانشگاه برای شغل پرس و جو کنید. بسیاری از دانشگاه ها ، پشتیبانی فنی تمام وقت دارند و در این زمینه از دانشجویان و اساتید استفاده میکنند. بخاطر اینکه در این شغل، حجم کار زیاد است و افراد زیادی مشغول به کارند ، معمولا ساعات کار شما به تناسب درخواست شما به میل خودتان قابل تنظیم است. در ساعات استراحت هم میتوانید به کارهای خودتان بپردازید.

نحوه احراز این شغل:
از بخش پشتیبانی فنی دانشگاه و یا دانشویانی که با آنها همکاری دارند ، فرصت های شغلی را جویا شوید.

خب این ۷ شغل دانشجویی که می توانید در طول دوره تحصیل مشغول به آنها باشید ، این مشاغل نه بخاطر درآمدشان بلکه به خاطر کمک کردن به شما در پیدا کردن شغل پس از پایان تحصیل می تواند بسیار مفید باشد.

 
داستان جالب مردی که از شغلش ناراضی بود !
چهارشنبه ، 2 ارديبهشت 1394 ، 08:05

بانکی دات آی آر: در یکی از سخنرانی ها وقتی صحبتم تمام شد گفتم :” با اینکه عجله دارم به هواپیما برسم ، یک سوال میخواهم بپرسم. اینجا کسی هست که از شغل خودش بدش بیاید؟”

بلافاصله از میان جمعیت مردی دستش را بلند کرد. به او گفتم کنار درب خروجی منتظرم باشد تا رو در رو با هم صحبت کنیم. وقتی از سن پایین آمدم و به آن مرد رسیدم ، او انگار که عقده دلش باز شده باشد ، حالت انفجاری پیدا کرد و تا میتوانست از شغلش بد گفت. با چهره ای ناراحت گفتم :” بله ، ظاهرا مصیبت بزرگی است و با اینهمه نکات منفی که درباره شغل خود میگویید ، امکان دارد بزودی اخراج یا بی خیال کارتان بشوید. البته می دانید که این روزها فرصت های شغلی بسیار کمیاب است و اشتغال دشوار…”
مرد گفت:
- خب پس من باید چه کنم؟!
گفتم : اگر بخواهید شاید بتوانم کمکتان کنم .
او با خوشحالی گفت که علاقمند است و آرزو دارد که مشکلش به نحوی که خودش هم راضی باشد حل شود.
گفتم:
- خب امشب وقتی به خانه رسیدی ، اولین کاری که میخواهم انجام بدهی این است که برگه ای برداری و چیزهایی که در شرکت دوست داری بنویسی.
مرد گفت:
-خب این کار خیلی راحت است. چون هیچ چیز شرکت را دوست ندارم!
گفتم:
- حالا صبر کن و اجازه بده سوالی بپرسم.
او گفت:
-  بفرمایید.
من گفتم:
- شرکت بخاطر کاری که انجام میدهی حقوقی به شما میدهد یا آنجا بدون هیچ توقع مالی کار میکنی؟
مرد گفت:
- خب معلومه حقوقی دارم .
گفتم:
- حقوقت چطوره ؟
گفت:
- خوبه و نیازهام رو در حد معمولی برطرف می کنه!
گفتم:
- بسیار خب ، پس اولین چیزی که درباره شغل خود دوست داری این است که در مقابل کاری که انجام میدهی پول دریافت میکنی. پس روی کاغذ این را بنویس. فهرست ما با این شماره شروع میشود. شماره ۲ ، آیا شرکت به شما حقوق کم میدهد یا متوسط میپردازد یا حقوق بالا میدهد؟
گفت:
- اگر راستش را بخواهم بگویم متوسط رو به بالا.
گفتم:
- شما این را دوست ندارید؟!
مرد گفت:
- توی این وضعیت معلومه که دوست دارم!
گفتم:
- خب ، دومین نکته ای که شما درباره شغل خود دوست دارید این است که آنها حقوقی میدهند که از میانگین بالاتر است. پس این را هم بنویسید و به لیست خود اضافه کنید.
شماره ۳، آیا از مرخصی استفاده میکنید ؟
مرد گفت:
- البته مرخصی هم دارم.
گفتم:
- از مرخصی خوشت نمی آید ؟!
مرد گفت:
- مگه میشه کسی از مرخصی بدش بیاد؟!
جالب است بدانید ، این آقا که در ابتدا مدعی بود شرکتی که در آن کار می کند هیچ نکته مثبتی ندارد ، پس از چند دقیقه صحبت ۱۶ مزیت مهم را در محل کار خود پیدا کرد که تا آن لحظه حتی فکرش را هم نکرده بود ، برخی از این مزیت ها را بخوانید :
- فاصله خانه تا محل کار یک مسیر تقریبا کم ترافیک است و با خط ویژه اتوبوس ۲۰ دقیقه ای میرسم.
- در محل کار با یکی از همکاران به شدت صمیمی هستم و رفت و آمد خانوادگی داریم.
- رئیس شرکت در روز پدر به کارکنان مرد عیدی میدهد.
- در روز یک ساعت و نیم برای نهار فرصت داریم.
- در طول روز نیاز نیست از شرکت بیرون بروم .
خب ، حالا نوبت شماست که یک برگه بردارید و آنچه درباره شرکت خود میدانید و دوست دارید بنویسید. در ستون دیگری از همان ورقه ، نکاتی را هم که درباره شرکت خود دوست ندارید یادداشت کنید.
آدمها اخلاق عجیب و غریبی دارند . اغلب چیزهایی را که ندارند دوست دارند و قدرچیزهایی را که دارند را نمیدانند و آنها را دوست ندارند!
در شرکتی که قبلا کار میکردم ، بطور مرتب سفر میکردم و دوست داشتم. حالا دیگر به مسافرت نمیروم . سعی میکنم واقع گرا باشم . لیستی تهیه کرده ام که در آن ۳۶ نکته را دوست دارم و فقط ۶ نکته را دوست ندارم.
وقتی خوب فکر کنیم ، متوجه میشویم  که خیلی ها از شغل خود راضی نیستند و از کار خود گله و شکایت دارند ولی قدر مسلم این است که هرکس قادر است خود یا شغل خود را تغییر دهد و مطابق سلیقه خود اصلاح نماید. مطمئنا هرگز از آسمانها فرشته ای نازل نخواهد شد که شغل ایده آل شما را در اختیار شما قرار دهد. این شما هستید که باید خود را با شغلی که دارید تطبیق دهید؛ یا شغل خود را توسعه دهید ، اصلاح کنید ، متحول کنید تا با سلیقه شما هماهنگ شود.
 
۲۲۰۱ مدیر گفته اند این ۷ دسته از افراد را استخدام نمی کنند !
چهارشنبه ، 2 ارديبهشت 1394 ، 08:03

بانکی دات آی آر: همیشه به محض اینکه وارد اتاقی یا جمعی می شوید ، مردم سعی می‌کنند پیش از اینکه چیزی بگویید ، بفهمند شما چطور آدمی هستید! شما چه امواج و پیام هایی از طرز رفتار و حالات چهره خود به دیگران میدهید؟

شما هم اگر تابحال تجربه شرکت در یک مصاحبه استخدامی را داشته اید می دانید که در مصاحبه – چه وزارتخانه ها و سازمان های دولتی و چه شرکت های خصوصی – زبان بدن شما اهمیت ویژه ای دارد ؛ چرا که عادات رفتاری شما ، پیام های خاصی را برای تصمیم گیری استخدام شما به مصاحبه گران میدهد و مدیران به شدت به رفتارهای حرکتی شما دقت می کنند.

در یک تحقیق دانشگاهی ، ۴۸ درصد از مدیران اظهار کردند که در پنج دقیقه اول مصاحبه متوجه می‌شوند کسی که برای مصاحبه آمده برای این کار مناسب است یا نه و زبان بدن مصاحبه شونده فاکتور اصلی برای تصمیم مدیران است.

از ۲۲۰۱ نفر از مدیران این سوال پرسیده شده که بدترین حرکاتی که از یک مصاحبه شونده برای کار دیده اید کدام است؟ این هم لیستی از پاسخ های مدیران که حتما می تواند برای شما مفید باشد :

اشتباه مصاحبه شونده

چند درصد مدیران متوجه شدند؟

راه حل

ناتوانی در برقراری ارتباط چشمی

۷۰ درصد

خیره نشوید ، نگاهتان هم همیشه به پایین نباشد ، کمی اعتماد به نفس داشته باشید و به طرف مقابلتان نگاه کنید

لبخند نزدن و خشک بودن

۴۴ درصد

خیلی جدی و رسمی نباشید هر از چندگاهی لبخند بزنید البته شوخی هم نکنید.

نشستن نامناسب

۳۵ درصد

صاف روی صندلی بنشینید پایتان را روی پایتان نیندازید و کاملا رسمی باشید.

تیک عصبی و بی قراری

۳۵ درصد

با ناخن ها یا موی سرتان ور نروید ، مدام لب خود را نگزید و بدون استرس راحت بنشینید و به سوال ها جواب دهید.

با وسایل روی میز بازی کردن

۲۹ درصد

معمولا کسانی که تمرکز کمی دارند و یا استرس بالا با وسایل بازی می کنند ، اینها را کنار بگذارید

لرزش دست

۲۷ درصد

این آخرین موقعیت شغلی شما نیست ، مصاحبه گر شما هم آدمی است مثل آدمهای دیگر ، خیلی بزرگش نکنید که دستتان بلرزد !

زیاد استفاده کردن از حرکات دست

۱۰ درصد

از زبان بدن استفاده کنید ولی خیلی فعال بدنتان را حرکت ندهید چون باعث می شود که مصاحبه گر فکر کند برای تخلیه روانی و استرس این کار را می کنید

من هم قبول دارم که استرس در مصاحبه شغلی و قدری عصبی بودن طبیعی است ؛ اما شما باید یاد بگیرید بدن و صورت خود را به گونه ای کنترل کنید که ناراحتی شما آشکار نشود. اگر زبان بدن شما استرس شما را نشان دهد ، مدیران به این نتیجه میرسند که شما اعتماد به نفس و توانایی لازم برای تصدی این شغل را ندارید.با
 
بانکی: پیشخوان روزنامه های اقتصادی امروز، ۲ اردیبهشت ۹۴
چهارشنبه ، 2 ارديبهشت 1394 ، 07:37

صفحه اول روزنامه های اقتصادی امروز، به این مسایل می پردازد.

ادامه مطلب...
 
استخدام های روز- ۱ اردیبهشت ۹۴
چهارشنبه ، 2 ارديبهشت 1394 ، 06:00

تازه ترین استخدام های امروز را اینجا ببینید...

ادامه مطلب...
 
وضعیت طلا، سکه، ارز، بورس در پایان وقت اداری سه شنبه ۱ اردیبهشت ۹۴
سه شنبه ، 1 ارديبهشت 1394 ، 14:40

وضعیت طلا، سکه، ارز، بورس در پایان وقت اداری سه شنبه ۱ اردیبهشت ۹۴

ادامه مطلب...
 
پیامد های دونرخی بودن ارز
سه شنبه ، 1 ارديبهشت 1394 ، 10:50

یک کارشناس مسائل اقتصادی دو نرخی بودن ارز را یک بیماری اقتصادی دانست که مهمترین پیامد آن ایجاد رانت و فساد اداری است و باید زود درمان شود.

ادامه مطلب...
 
نظر یک اقتصاددان درباره تحریم
سه شنبه ، 1 ارديبهشت 1394 ، 10:48

بانکی دات آی آر: یک اقتصاددان گفت: تحریم با همه‌ی محدودیت‌هایش برای اقتصاد ایران یک فرصت برای تغییر رویکرد از اقتصاد نفت‌زده به اقتصاد مقاومتی بود.

رضا سمیع‌زاده - عضو هیات علمی دانشگاه الزهرا - در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: برداشت من این است که در دولت قبلی نسبت به اثراتی که تحریم می‌تواند بر اقتصاد بگذارد دید واقعی وجود نداشت و فکر می‌کردند تاثیر تحریم‌ها بیش از آن‌چه که قبلا بر اقتصاد ایران می‌گذاشت نخواهد بود. با این تفکر به راحتی اجازه دادند شورای امنیت سازمان ملل وارد شود. حتی خیلی از تحریم‌های آمریکایی‌ها قبلا این شدت را نداشتند.

وی افزود: متاسفانه به نظر نمی‌رسد اثرات برخی تحریم‌ها به اقتصاد ایران به راحتی قابل رفع باشد. به هر حال با اعمال تحریم‌ها بسیاری از صنایع ما از بین رفتند و چین و ترکیه بازار ایران را با دامپینگ مورد حمله قرار داده و بازار ایران را از صنایع پوشاک، کفش، لوازم خانگی و بسیاری کالاهای دیگر اشباع کردند.

این کارشناس اقتصادی ادامه داد: با این حال هر تهدیدی می‌تواند یک فرصت باشد. همین که با اعمال تحریم‌ها متوجه شدیم که وابستگی ما به نفت چقدر می‌تواند ما را آسیب‌پذیر کند از نکات مثبت تحریم بود. لذا متوجه شدیم که اقتصاد مقاومتی را باید جدی بگیریم. اقتصاد مقاومتی یعنی دیدگاه درون‌زا به اقتصاد، لذا نسخه‌ای مقطعی نیست که بعد از لغو تحریم‌ها آن را کنار بگذاریم.

سمیع‌زاده با بیان این‌که اقتصاد مقاومتی یعنی باید در عین ارتباط با جهان به توانایی‌های داخلی متکی باشیم، تصریح کرد: اگر به اقتصاد مقاومتی بی‌توجه باشیم دچار نوعی عقب‌گرد خواهیم شد. البته می‌توانیم در صورت لغو تحریم‌ها، اقتصاد مقاومتی را مورد بازنگری قرار دهیم ولی مبنای کلی اقتصاد ما باید بر اساس اقتصاد مقاومتی باقی بماند.

وی لغو تحریم‌ها را فرصت مناسبی برای احیای ارتباط ایران با جهان دانست و گفت: باید رفتارمان به لحاظ اقتصادی شبیه دنیا باشد و بر اساس نقاط قوت و ضعف خود سرمایه‌گذاری کنیم. الان همه کشورها در بخش خصوصی با نگاه دانش‌محور سرمایه‌گذاری کرده‌اند.

این اقتصاددان تاکید کرد: ایران در بخش خصوصی دانش‌بنیان از وضعیت بسیار مناسبی در خاورمیانه برخوردار است که حتی قابل مقایسه با ترکیه نیستیم. ترکیه با تکیه بر غربی‌ها به بازار ایران می‌تازد اما توان علمی و پژوهشی ما به صورت بالقوه بالاست که تنها باید به فعلیت برسد.

سمیع‌زاده اصلاح زیرساخت‌هایی از جمله گمرک را ضروری دانست و گفت: افزایش بیش از حد تعرفه‌های گمرکی می‌تواند به قاچاق دامن بزند و زمینه‌ی بروز اقتصاد زیرزمینی را فراهم کند. با اعمال سیاست‌های درست در این زمینه می‌توان به تولید داخلی کمک کرد.

وی با اشاره به عنوان شعار امسال درخصوص «دولت و ملت؛ هم‌دلی و هم‌زبانی» از سوی رهبر معظم انقلاب، اظهار کرد: ملت یعنی شرکت‌ها و سازمان‌های خصوصی اقتصاد که باید با بخش دولتی تعامل سازنده‌ای برقرار کنند. با توجه به چنین نامگذاری از سوی مقام معظم رهبری، بهترین موقعیت است که بخش خصوصی، سازمان‌ها، موسسات پژوهشی و دانشگاه‌ها طی یک هماهنگی به ایجاد ساختارهای اقتصادی و تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی کمک کنند.

 
جزئیات "استخدام" در سازمان بیمه سلامت
سه شنبه ، 1 ارديبهشت 1394 ، 10:46

بانکی دات آی آر: معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان بیمه سلامت ایران ضمن اعلام این خبر که مجوز جذب 110 نفر را از طریق استانداری‌ها دریافت کرده‌ایم، اظهار کرد: علاوه بر این پروسه جذب 200 نیروی انسانی نیز مراحل نهایی خود را در سازمان مدیریت طی می‌کند و بزودی اعلام می‌شود.

دکتر پهبد پورشبانان در گفت‌وگو با ایسنا، در این باره اظهار کرد:‌ آزمون استخدامی مربوط از طریق سازمان سنجش و نیمه دوم سال برگزار خواهد شد.

وی با بیان اینکه نیروهای تخصصی جذب سازمان خواهند شد گفت: اما این پرسنل کادر درمانی نیستند، زیرا سازمان بیمه سلامت بر خلاف سازمان تامین اجتماعی دارای مراکز ملکی نیست و با خرید خدمات از بیمارستان‌های طرف قرارداد به بیمه شده سرویس ارائه می‌دهد.

معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان بیمه سلامت افزود: پس از طی مراحل نهایی در سازمان مدیریت و ابلاغ آن، زمان و جزئیات بیشتر برگزاری این آزمون در سال جاری اعلام خواهد شد.

 
وضعیت طلا، سکه، ارز، بورس در نیمروز دوسه شنبه ۱ اردیبهشت ۹۴
سه شنبه ، 1 ارديبهشت 1394 ، 10:35

وضعیت طلا، سکه، ارز، بورس در نیمروز دوسه شنبه ۱ اردیبهشت ۹۴

ادامه مطلب...
 
میزان رضایتمندی مردم از اینترنت مخابرات
سه شنبه ، 1 ارديبهشت 1394 ، 09:44

بانکی دات آی آر:  معاون تجاری مخابرات استان تهران از رضایت حدود 75 درصدی کاربران از ADSL مخابرات خبر داد و گفت: اکنون صف انتظار ما در مرکز پشتیبانی 2020 به کمتر از سه دقیقه رسیده و امیدواریم در سال 1394 بتوانیم این رقم را بار دیگر کاهش دهیم.

محمدرضا بیدخام در گفت‌وگو با ایسنا، درباره کیفیت اینترنت مخابرات و صحبتهای برخی مسوولان مخابراتی مبنی بر اینکه مردم به دلیل نارضایتی به پس دادن اینترنت مخابرات اقدام می کنند، عنوان کرد: رقمی که اکنون در ارتباط با تخلیه لینک‌های اینترنت مخابرات وجود دارد رقمی است که مطابق با عرف حوزه است و این رقم در شرکتهای PAP نیز تفاوت چندانی ندارد.

وی ادامه داد:‌ تقریبا حدود 50 درصد سهم بازار از پورت‌های ADSL دایر شده مربوط به مخابرات استان تهران است و درصد تخلیه ما در بازار عددی بین 20 تا 30 درصد محسوب می شود که این رقم با شرکتهای PAP برابری دارد و عدد نرمالی محسوب می شود و اصلا این گونه نیست که بخواهیم بگوییم این عدد غیر قابل قبول است.

معاون مخابرات استان تهران در ادامه افزود: در میان مشترکان ما نیز عده بسیاری از کیفیت سرویس دریافتی رضایت دارند چراکه اگر غیر از این بود سرویس خود را پس می دادند. البته با این وجود همواره عده‌ای ناراضی هستند و همیشه درصدی نارضایتی وجود دارد که این امری طبیعی است.

کندی در تامین پهنای باند

بیدخام در ادامه گفت: به دلیل مشکلاتی که گاه در تامین پهنای باند وجود دارد ممکن است در برخی مقاطع زمانی کیفیت خدمات برخی مشترکان کاهش پیدا کند، ما این مشکل را قبول داریم اما این که همه بخواهند بگویند سرعت اینترنتشان پایین است را قبول نمی کنیم.

وی درباره این که چند درصد مردم از اینترنت مخابرات رضایت دارند اظهار کرد: از نظر من به طور نسبی 75 درصد مشترکان اینترنت مخابرات از سرویسی که دریافت می کنند رضایت دارند چرا که اگر غیر از این بود سرویسهای خود را باز می گردانند، بر همین اساس اعتقاد ما آن است که درصد نارضایتی‌های موجود زیاد نبوده و این رقم در شرکت‌های خصوصی هم ممکن است وجود داشته باشد.

مناطقی که تنها از مخابرات می توانند اینترنت بگیرند...

معاون مخابرات استان تهران در پاسخ به این مطلب که همچنان در بسیاری از نقاط تهران مشترکان به دلیل زیرساخت‌های مخابراتی تنها قادر به دریافت اینترنت مخابرات هستند و چاره ای جز استفاده از اینترنت مخابرات ندارند، اظهار کرد: درصد محله‌هایی که تنها از مخابرات می توانند اینترنت بگیرند خیلی زیاد نیست.

بیدخام در پاسخ به این سوال که آیا مخابرات در واگذاری اینترنت ضریب اشتراک یک به هشت را رعایت می کند، توضیح داد: ما همواره سعی داریم این ضریب را رعایت کنیم اما به هر حال بحث تامین پهنای باند هم موضوعی است که باید مورد توجه قرار گیرد ما مدتهاست به شرکت ارتباطات زیرساخت برای تامین پهنای باند درخواست داده‌ایم و حتی در برخی موارد مبالغی را هم پرداخت کرده‌ایم اما به دلایلی که به آنها ورود نمی‌کنیم همچنان در تامین این پهنای باند مشکلاتی بر سر راه ما قرار دارد.

صف های انتظار را انکار نمی کنیم

معاون تجاری مخابرات استان تهران در بخش دیگری از صحبتهای خود درباره صفهای انتظار چندماهه ای که در برخی مراکز برای واگذاری تلفن ثابت یا ADSL وجود دارد، متذکر شد: صف‌های انتظاری که در برخی مراکز وجود دارد را انکار نمی کنیم اما بر این باوریم که این عدد اصلا قابل توجه نیست و این مشکل در شرکت‌های PAP هم می تواند به وجود آید.

وی در عین حال اظهار امیدواری کرد: توجه به توسعه‌های صورت گرفته و برنامه هایی که مخابرات در سال جاری پیش رو دارد قطعا این آمار در سال 1394 کاهش پیدا خواهد کرد.

معاون مخابرات استان تهران در پایان درباره برنامه های سال 1394 مخابرات نیز اظهار کرد: عمده توسعه ما در سال جاری به بحث ADSL مربوط می شود البته در زمینه تلفن ثابت هم برنامه‌های خوبی داریم تا بتوانیم نیازهای مردم را برطرف کرده و به حداقل برسانیم. در نهایت نیز توسعه ADSL ، گسترش شبکه تلفن ثابت، ارائه سرویس به واحدهای مسکن مهر و پشتیبانی بهتر از جمله برنامه‌های مهم ما در سال جاری به شمار می رود.

 
عوامل موثر در تولید خودروی بی کیفیت
سه شنبه ، 1 ارديبهشت 1394 ، 09:29

بانکی دات آی آر:‌ در حالیکه یک نماینده مجلس پیشنهادی مبنی بر الزام حضور ناظران کیفی در خطوط تولید خودروسازان ارائه داده، کارشناسان و تعدادی از مدیران صنعت خودرو می‌گویند که تولید خودروی بی‌کیفیت فقط به ناظر کیفی مربوط نیست و عوامل مهم دیگری در این زمینه دخیل است.

به گزارش ایسنا، پیش از این محمد سلیمانی - نماینده مجلس شورای اسلامی - اظهار کرده بود "به خودروسازان پیشنهاد کردم برای افزایش کیفیت محصولاتشان، ناظران کیفی را در خطوط تولید خود مستقر کنند تا معلوم شود مسوول تولید خودروی بی‌کیفیت کیست؟"

خبرنگار ایسنا برای پیگیری موضوع با طرح این سوال که مسوول تولید خودروی بی‌کیفیت کیست؟ به سراغ تعدادی از کارشناسان و مدیران صنعت خودرو و قطعه رفت و نظرات آنان را جویا شد.

معاون کیفیت گروه خودروسازی سایپا با بیان این‌که وزارت صنعت، معدن و تجارت براساس قوانین و آیین‌نامه‌های مصوب مجلس بر عملکرد خودروسازان نظارت دارد، تصریح کرد: بازرسان مورد تایید این وزارتخانه به طور دائم در خطوط تولید خودرو مستقر هستند و کار بازرسی کیفی را انجام می‌دهند.

مجتبی استاد رحیمی - معاون کیفیت گروه صنعتی ایران خودرو - نیز در پاسخ به این سوال که مقصر تولید خودروی بی‌کیفیت کیست؟ گفت: در خطوط تولید خودرو در بخش‌های مختلف از جمله سالن پرس، سالن رنگ، بدنه و مونتاژ ناظران کیفی خودروساز مستقر هستند.

وی با بیان این‌که ناظران کیفی مقیم در هر بخش، ویژگی‌های تک تک خودروهای تولیدی را براساس چک‌لیست‌های موجود کنترل می‌کنند، خاطرنشان کرد: علاوه بر آن خودروسازان بزرگ داخلی در شرکت‌های بزرگ قطعه‌سازی (مجموعه‌سازان) نیز دارای ناظر کیفی مقیم هستند که کیفیت قطعات تولیدی برای خودروسازان را در مبداء کنترل می‌کنند.

همچنین محمدرضا نجفی‌منش - عضو هیات مدیره انجمن قطعه‌سازان ایران - در این زمینه گفت: هم خودروسازان دارای سیستم کنترل کیفی داخلی هستند و هم شرکت‌های قطعه‌سازی بزرگ به‌طور مستقل بر کیفیت قطعات تولیدی نظارت دارند.

وی با بیان این‌که دلیل این‌که کیفیت برخی خودروهای داخلی رضایت مردم را جلب نمی‌کند، نبود ناظران کیفی نیست، خاطرنشان کرد: خودروسازان برخی خودروها را تولید می‌کنند که کیفیت آنها هم‌تراز خودروهای وارداتی است.

عضو هیات مدیره انجمن قطعه‌سازان ایران خاطرنشان کرد: بنابراین در صورت وجود کشش بازار، خودروسازان از توان فنی لازم برای تولید تمام محصولات با بالاترین آپشن‌ها و سطوح کیفی برخوردار هستند، اما خودروسازان باید عمده محصولات خود را براساس کشش بازار و توان اقتصادی مصرف‌کنندگان تولید کنند.

در این زمینه یک عضو هیات علمی دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی نیز گفت: مشکل پایین بودن کیفیت برخی خودروهای داخلی نبود ناظر کیفی نیست، زیرا این ناظر‌ها هم‌اکنون در خطوط تولید مستقر هستند.

شهرام آزادی با بیان این‌که با نظارت بدون اصلاح زیرساخت‌ها و فراهم‌ کردن شرایط، نمی‌توان کیفیت خودروها را ارتقاء داد، خاطرنشان کرد: دلیل پایین ‌بودن کیفیت برخی خودروهای داخلی، میزان هزینه‌ای است که برای تامین قطعات و تولید این خودروها صورت می‌گیرد.

عضو هیات علمی دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی ادامه ‌داد: خودروسازان می‌توانند در صورت هزینه بیشتر برای تامین مواد اولیه و قطعات، خودروهای با کیفیت‌تری تولید کنند، اما در آن صورت با مشکل نبود مشتری و پایین‌ بودن توان اقتصادی مردم مواجه خواهند شد.

وی اضافه کرد: برای اصلاح ساختارها از یک سو باید با ارتباط با خودروسازان و قطعه‌سازان جهانی، فناوری روز صنعت خودرو و قطعه وارد کشور شود و از سوی دیگر نیز توان اقتصادی مردم بهبود یابد تا بتوانند خودروها را با کیفیت بیشتر و البته قیمت بالاتر خریداری کنند.

آزادی با بیان این‌که در غیر این صورت حتی با گذاردن یک ناظر کیفی به ازای هر یک دستگاه خودروی تولیدی نیز نمی‌توان کیفیت را افزایش داد، تصریح کرد: اگر قرار بود مشکل کیفیت برخی خودروهای داخلی با استقرار ناظران کیفی برطرف شود، باید تاکنون این اتفاق می‌افتاد.

فرزاد قزائی - معاون کیفیت گروه خودروسازی سایپا - در این زمینه با بیان این‌که هم‌اکنون نظارت‌های کیفی متعددی هم از سوی خودروساز و هم از سوی سازمان‌های خارجی بر روند تولید خودروها برقرار است، خاطرنشان کرد: هم‌اکنون تنها در سایپا 850 نفر به صورت تخصصی وظیفه نظارت بر کیفیت قطعات ورودی و همچنین خودروهای تولیدی را برعهده دارند.

وی ادامه داد: علاوه بر آن سازمان ملی استاندارد نیز در دو حوزه تایید نوع و همچنین اجرای استاندارد تطابق تولید (COP) برروند خودروها نظارت داشته و بازرسان آن در خطوط تولید تردد می‌کنند.

وی اضافه کرد: سازمان حفاظت محیط زیست از طریق شرکت بازرسی مورد اعتماد خود بر مباحث زیست‌ محیطی خودروهای تولیدی نظارت کرده و از هر 1000 دستگاه خودروی تولیدی، یک نمونه را به‌طور کامل ارزیابی می‌کند.

محمد سلیمانی - عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس - اظهار کرده بود: در جلسه‌ای به خودروسازان پیشنهاد دادم همچون بخش مسکن که مهندس ناظر بر روند ساخت مسکن نظارت دارد در خطوط تولید خودرو نیز از چنین ویژگی استفاده شود تا کیفیت تولید خودروهای داخلی افزایش یابد و مشخص شود مسئول تولید یک خودروی بی‌کیفیت در خطوط تولید، کیست.

وی خاطرنشان کرده بود که با تقسیم تعداد خودروهای تولیدی در سال بر ماه‌ها، تعداد خودروهای تولید شده در روز بین 2 تا 3 هزار دستگاه است که با بکارگیری چند صد مهندس در خطوط تولید می‌توان راندمان و کیفیت تولید خودرو را افزایش معناداری داد.

 
موافقت اولیه بانک مرکزی با وام 60 میلیونی خرید مسکن
سه شنبه ، 1 ارديبهشت 1394 ، 09:20

مدیر کل اعتبارات بانک مرکزی اعلام کرد که طرح پیشنهادی بانک مسکن برای افزایش وام خرید مسکن به 60 میلیون تومان با نظر موافق در حال بررسی است.

ادامه مطلب...
 
شارژ آسان گجت با قاب پریز «اسنپ‌پاور شارژر»
سه شنبه ، 1 ارديبهشت 1394 ، 09:13

بانکی دات آی آر: به تازگی قاب پریز برقی به نام «اسنپ‌پاور شارژر» معرفی شده که بدون هیچ زحمتی بر روی پریز برق وصل می‌شود و یک پورت USB برای شارژ گجت‌ها در اختیارتان می‌گذارد.
به گزارش دیجی کالا، کاربران گوشی‌های هوشمند دوست ندارند برای شارژ دستگاه‌های خود با USB، کامپیوترهایشان را روشن نگه دارند. به همین دلیل به سمت آداپتورهای متصل شونده به پریزهای برق روی می‌آورند و یا در حالتی ساده تر و کارآمدتر، از پریزهایی استفاده می‌کنند که دارای پورت USB نیز هستند.

مدت زیادی نیست که پریزهای مجهز به پورت USB به بازار وارد شده‌اند، اما فروش آن‌ها به دلیل عدم نیاز به آداپتور با استقبال بسیار خوبی روبرو شده است. ولی مخترعین در همین مرحله متوقف نمی‌شوند و اگر نتوانند تکنولوژی جدیدی برای ما به ارمغان بیاورند، حداقل استفاده از تکنولوژی‌های کنونی را ساده تر می‌کنند.

نصب پریزهای مجهز به پورت USB زمان بسیار زیادی می‌برد و باید پریز قبلی جدا و با یک برق کشی زمان بر، پریز جدید USB دار را نصب کنیم. ولی اخیرا قاب پریز (Cover Plate) جدیدی به نام «اسنپ‌پاور شارژر» (SnapPower Charger) در وبسایت جمع آوری کمک مالی «کیک‌استارتر» (KickStarter) معرفی شده که نصب آن زیر 20 ثانیه زمان خواهد برد!

برای استفاده از این قاب کافی است قاب قبلی پریز را در بیاورید و بدون نیاز به سیم کشی متفرقه، اسنپ‌پاور شارژر را در محل پریز قرار داده و پیچ آن را محکم کنید. پس از نصب، پورت USB پایین پریز، آماده شارژ هر گونه دستگاهی خواهد بود.

اسنپ‌پاور شارژر دارای دو چنگک است که با قرارگرفتن در محل پریز به دو سمت آن متصل می‌شود و جریان الکتریکی یک آمپری مورد نیاز پورت USB را تامین می‌کند. دو خروجی دیگر برای متصل کردن دیگر لوازم برقی هم قرار داده شده تا استفاده از این پریز را در تمامی نقاط خانه راحت تر کند.

ضخامت اسنپ‌پاور شارژر بسیار کم است و به دلیل قرارگیری پورت USB در حاشیه آن، می‌تواند در پشت میز و یا کمدها نیز قرار گیرد.

 
زمان ورود تلویزیون‌های فوق باریک سونی به بازار
سه شنبه ، 1 ارديبهشت 1394 ، 09:06

بانکی دات آی آر: سونی اعلام کرد که تلویزیون‌های فوق باریک 4K را در تابستان امسال وارد بازار خواهد کرد. قیمت این محصولات هنوز نامشخص است.
به گزارش دیجی کالا، اپل تنها شرکتی نیست که به تولید دستگاه‌های الکترونیکی باریک و سبک علاقه وافری دارد. تلویزیون‌های فوق باریک 4K جدید سونی با ضخامتی 0.2 اینچی حتی از آیفون 6 نیز باریک تر است.

حالا طبق اعلام جدید سونی، فروش این تلویزیون‌ها از تابستان سال جاری میلادی آغاز خواهد شد. دو مدل از این تلویزیون‌ها به بازار وارد خواهد شد: مدل X900C که در دو مدل 55 و 65 اینچی ارائه می‌شود و مدل X910C که اندازه ای 75 اینچی دارد.

این تلویزیون‌ها در نمای نزدیک بدون حاشیه‌ی دور صفحه نمایش به نظر می‌رسند تا تمامی حجم تلویزیون، صرف نمایش محتوای بی نهایت با کیفیت 4K شود. البته در اندازه گیری‌های دقیق تلویزیون‌های دیگری مانند برخی از محصولات سامسونگ در بازار یافت می‌شوند که دارای حاشیه‌ی دور صفحه نمایش کمتری هستند.

ضخامت 0.2 اینچی ذکر شده مربوط به تقریبا دو سوم تلویزیون است و بخش پایین آن که شامل قطعات سخت افزاری و پورت‌های HDMI و USB است، اندکی ضخامت بیشتری دارد. با این وجود، سونی می‌گوید که تلویزیون‌هایش فاصله کمتری با دیوار خواهند داشت تا ظاهر و دکوراسیون اتاق زیباتر به نظر برسد.

رزولوشن این تلویزیون‌ها 3840x2160 پیکسل است که در کنار نمایش بازه‌ی وسیع تری از رنگ‌ها و درخشندگی، کیفیت بینظیری از تصاویر را به نمایش می‌گذارد. تمامی پردازش‌های دشوار گرافیکی این تلویزیون‌ها به عهده یک پردازنده X1 جدید گذاشته شده است. استفاده از این پردازنده باعث می‌شود که محتواهای با رزولوشن پایین تر از 4K نیز به این رزولوشن برسد.

پیش‌تر سونی اعلام کرده بود که تلویزیون‌های سال 2015 خود را به سیستم عامل «اندروید تی‌وی» (Android TV) مجهز خواهد کرد. این اتفاق یعنی تلویزیون‌های جدید سونی به شکل مستقیم به گوگل پلی استور، نت‌فلکیس، «هولو» (Hulu)، یوتیوب، آمازون و بسیاری دیگر از میزبان‌های ویدیوی اینترنت دسترسی خواهد داشت.

این تلویزیون‌ها از Google Cast هم پشتیبانی می‌کنند. بنابراین می‌توانید محتوای موجود در اسمارت فون ها، تبلت ها و یا کامپیوترهای خود را به شکلی سریع و بدون دردسر به تلویزیون ارسال و تماشا کنید.

تنها نکته مبهم این تلویزیون‌ها قیمت آن‌هاست. سونی هنوز قیمت این تلویزیون‌ها را اعلام نکرده است.

ولی اگر X900C و X910C چشم شما را گرفته‌اند، شاید بهتر باشد دیگر مدل‌های 2015 شامل X930 با اندازه 65 اینچ و X940C با اندازه 75 اینچ را نیز نیم نگاهی بیندازید. این تلویزیون‌ها به دلیل امکان پخش محتوای HDR در جایگاه بالاتری از دو مدل قبل قرار می‌گیرند.ویدیوهای HDR بدون حذف جزئیات، درخشندگی و واضحیت بیشتری را به نمایش می‌گذارد. به طور معمول وقتی که درخشندگی صفحه نمایش را افزایش می‌دهید، جزئیات تصویر نیز به مرور محو می‌شوند؛ اما به نظر چنین مشکلی در تلویزیون‌های HDR سونی دیده نخواهد شد.

مدل X930C سونی با اندازه 65 اینچ قیمتی 4500 دلاری خواهد داشت و مدل 75 اینچی X940C نیز با قیمت 8 هزار دلار به فروش خواهد رسید. این تلویزیون‌ها از وبسایت سونی قابل پیش خرید هستند و از ماه می نیز مستقیما وارد بازار خواهند شد.

 
عکس/ پرچمدار جدید سونی
سه شنبه ، 1 ارديبهشت 1394 ، 09:03

 
امکان بازکشت نوکیا با یک گوشی جدید
سه شنبه ، 1 ارديبهشت 1394 ، 09:01

بانکی دات آی آر: یک سال می‌شود که مایکروسافت بخش گوشی موبایل نوکیا را خریده است.

به گزارش یک پزشک، در این میان علاقه‌مندان بی‌شمار این برند، چاره جز افسوس خوردن نداشته‌اند، چرا که آنها احساس می‌کردند با از میان رفتن یک شرکت پیشرو که همواره گوشی‌های متفاوت با طراحی‌های انقلابی و سخت‌افزار مطمئن تولید می‌کرد، به آرمان‌های آنها خیانت شده است.

شاید اگر نوکیا به موقع سمت اندروید رفته بود، بازار فعلی گوشی‌های هوشمند، کمی از حالت یکنواختی حال حاضر درمی‌آمد.

مطابق قراردادی که نوکیا با مایکروسافت بسته است، این شرکت تا سه ماهه چهارم سال ۲۰۱۶ نمی‌تواند هیچ گوشی‌ای با برند نوکیا روانه بازار کند.

مسلما این باند مانعی بر سر راه نوکیا، برای ساختن یک کلون اندرویدی از آی‌پد مینی عنی تبلت N1 نشد، اما در مورد گوشی‌های هوشمند چطور؟ آیا بعد از گذشت بازه زمانی فوق، گوشی در خورد توجهی از نوکیا خواهیم دید؟

بر اساس اخباری که به سایت Recode رسیده است، سال آینده ما گوشی‌های نوکیای جدید خواهیم دید.

اما نه! خوشحال نشوید! به نظر می‌رسد که نوکیا طبق توافق و قرارداد با گوشی‌سازهای دیگر، فقط نام برند خود را به تعدادی از گوشی‌های احتمالا اندرویدی خواهد داد و فعلا خبری از گوشی‌سازی مستقل توسط نوکیا نخواهد بود.

از نوکیا البته اخباری مثل پژوهش در زمینه واقعیت مجازی هم به گوش می‌رسد.

دیگر خبر مهمی که چندی پیش منتشر شده بود، خبر احتمال خرید شاخه ارتباطی شرکت آلکاتل -لوسنت با قیمت ۱۵٫۶ میلیارد دلار توسط نوکیا خواهد بود. با این خرید این شرکت می‌تواند با رقبای سازنده تجهیزات اترباطی مثل اریکسون رقابت کند.

و به عنوان خبر آخر از نوکیا، زمزمه‌هایی به گوش رسیده است که نوکیا می‌خواهد سامانه نقشه معروف خود موسوم به Here را به فروش برساند.

خلاصه اینکه نوکیا با فروش قسمت موبایل خود همچنان با اتکا به اعتبار قبلی و نیز تجارت‌هایی که هنوز در دست‌اش است، به حیات ادامه خواهد داد، اما به نظر نمی‌رسد حالا حالاها شرکت مطرحی «برای کاربران انتهایی» بشود.

 
میز کنفرانس هوشمند ساخته نیویورک تایمز
سه شنبه ، 1 ارديبهشت 1394 ، 08:35

بانکی دات آی آر: بعضی از رسانه‌های بزرگ دنیا، در حکم امپراتوری‌های بزرگ هستند، ممکن است وقتی نام «روزنامه» نیویورک تایمز را می‌شنوید، واژه «روزنامه»، شما را به یاد روزنامه‌های معمول بیندازد. اما نیویورک تایمز در واقع یک غول رسانه‌های بی‌همتاست که حتی توانایی دگرگونی شرایط سیاسی کشورش را هم دارد.

به گزارش یک پزشک، اگر از وب‌سایت نیویورک تایمز دیدن کرده باشید، حتما می‌دانید که سطح طراحی نوآورانه و فناوری‌هایی که این روزنامه استفاده می‌کند، هیچ مشابهی در میانه وب‌سایت‌های روزنامه‌های دیگر ندارد. در واقع این روزنامه در شروع برخی از روندهای طراحی وب، یک پیشگام است.

اما فراتر از آن، جالب است بدانید که نیویورک تامیز برای خودش یک آزمایشگاه فناوری دارد!

و در این قسمت از وب‌گرد مبتلا بسیار نیکوست که شما را با یک محصول خلاقانه این آزمایشگاه آشنا کنم:

یک میز کنفرانس هوشمند!

همین که این میز را ببینید، متوجه متفاوت بودنش می‌شوید، یک میکروفن بزرگ پیشرفته در وسط میز قرار گرفته است که می‌تواند صداهای حاضران در جلسه را بادقت بشنود.

 

هدف از ساختن این میز کنفرانس این بود که ثبت وقایع کنفرانس‌های زیادی که در روزنامه برگزار می‌شد، آسان‌تر شود.

اما جالب است بدانید که این میکروفن، تنها به صورت ساده، صداها را سمع نمی‌کند، بلکه قادر به پردازش و تبدیل صوت به متن هم است، یعنی چیزی شبیه سیری اپل یا کورتانای مایکروسافت.

جالب‌تر اینکه هرگاه یکی از مدعوین حس کرد که تکه‌ای از صحبت‌های سخنران اهمیت خاصی دارد، کافی است روی صفحه لمسی کوچک جلویش، تپ کند، در این صورت میز به صورت خودکار صحبت‌های او را ۳۰ ثانیه پیش و بعد از تپ به متن تبدیل می‌کند و برای سهولت دسترسی به این تکه متنی‌شده، چند برچسب با تگ هم روی آن می‌گذارد!

برای حفظ حریم خصوصی، این میز کنفرانس حافظه محدودی دارد و به صورت خودکار، جریان کنفرانس‌های برگزار شده قدیمی‌تر از ۴ هفته را فراموش می‌کند!

فناوری این روزها حتی اجسام سابقا بی‌جان دور و برمان را تبدیل به وسایل هوشمند و تعاملی کرده است!

 
تحلیل تکنیکال لیزینگ صنعت و معدن
سه شنبه ، 1 ارديبهشت 1394 ، 08:24

تحلیل تکنیکال لیزینگ صنعت و معدن را مشاهده می کنید.

ادامه مطلب...
 
اطلاعیه های مهم کدال در بازار بورس مورخه ۳۱فروردین ۹۴
سه شنبه ، 1 ارديبهشت 1394 ، 08:20

شرکت طبق اطلاعات منتشره سال مالی منتهی به 31/6/94 ؛ سود هر سهم خود را با سرمایه ای معادل 3.000 میلیارد ریال به مبلغ 3.975 ریال اعلام نموده که درمقایسه با پیش بینی قبل تعدیلی نداشته است.

ادامه مطلب...
 
تحلیل اختصاصی از بازار بورس ۳۱فروردین ۹۴ و پیش بینی بازار فردا
سه شنبه ، 1 ارديبهشت 1394 ، 08:17

تحلیل اختصاصی از بازار بورس ۳۱فروردین ۹۴ و پیش بینی بازار فردا را می خوانید.

ادامه مطلب...
 
بانکی: پیشخوان روزنامه های اقتصادی امروز، ۱ اردیبهشت ۹۴
سه شنبه ، 1 ارديبهشت 1394 ، 07:58

صفحه اول روزنامه های اقتصادی امروز، به این مسایل می پردازد.

ادامه مطلب...
 
استخدام های روز- ۳۱ فروردین ۹۴
سه شنبه ، 1 ارديبهشت 1394 ، 06:00

تازه ترین استخدام های امروز را اینجا ببینید...

ادامه مطلب...
 
تجارت و بهینه سازی موتورهای جستجو
دوشنبه ، 31 فروردين 1394 ، 14:55

یکی از اصول مهم در هر تجارتی دیده شدن در محیط پیرامونی می باشد.

ادامه مطلب...
 
وضعیت طلا، سکه، ارز، بورس در پایان وقت اداری دوشنبه ۳۱ فروردین ۹۴
دوشنبه ، 31 فروردين 1394 ، 14:48

وضعیت طلا، سکه، ارز، بورس در پایان وقت اداری دوشنبه ۳۱ فروردین ۹۴

ادامه مطلب...
 
حذف یارانه نقدی 5 گروه پردرآمد
دوشنبه ، 31 فروردين 1394 ، 11:00

«بانکی دات آی آر: بررسی‌های همشهری نشان می‌دهد از فروردین‌ماه امسال یارانه نقدی پنج گروه‌ درآمدی به تشخیص دولت حذف شده و در ماه‌های آینده احتمال حذف تعداد بیشتری از یارانه‌نقدی‌بگیران با درآمد بالا وجود دارد.»

روزنامه همشهری با این مقدمه، نوشت: یارانه نقدی گروه‌های پنج‌گانه شامل پزشکان، مالکان خودروهای گران قیمت لوکس، صاحبان صرافی‌ها، اعضای هیات مدیره بانک‌ها و هیات مدیره شرکت‌های خصوصی و افراد مقیم خارج از کشور قطع شده است، با این توضیح که یارانه نقدی برخی افراد مقیم خارج کشور از سال قبل که شناسایی شده بودند، کلید خورده بود.

برخی شهروندان که یارانه نقدی‌شان حذف شده است و یارانه نقدی فروردین‌ماه امسال را دریافت نکرده‌اند در تماس با همشهری با تأیید این خبر اعلام کردند که در سازمان هدفمندی یارانه‌ها اعلام شده که حذف یارانه نقدی به تشخیص دولت و بر اساس مصوبه مجلس صورت گرفته است.

همسر یک پزشک متخصص داخلی در گفت‌وگو با همشهری گفت: پس از واریزنشدن یارانه نقدی فروردین‌ماه امسال به سازمان هدفمندی یارانه‌ها مراجعه کردم که اعلام شد افزون بر پزشکان، گروه‌های درآمدی دیگری هم مشمول مصوبه حذف یارانه نقدی شده‌اند. به گفته این شهروند، در نتیجه اعتراض به این تصمیم، فرمی در اختیار معترضان قرار می‌گیرد که در این فرم خواسته شده تا مشخص کنند مشمول کدام‌یک از گروه‌های پنج‌گانه هستند و نتیجه رسیدگی به اعتراض‌ها ظرف یک ماه تا 45 روز بعد مشخص خواهد شد.

این شهروند تاکید کرد که در سازمان هدفمندی یارانه‌ها واقع در خیابان فلسطین تهران، تعدادی از کارمندان این سازمان به اعتراض‌ها پاسخ می‌دهند، اما به گفته وی، به دلیل عدم اطلاع احتمالی افرادی که یارانه نقدی آنها حذف شده، نشان از حذف آرام و بی‌سر وصدای یارانه نقدی برخی شهروندان به تشخیص دولت دارد. وی البته به حذف یارانه نقدی‌شان معترض بود و گفت هر پزشکی پولدار نیست.

پیگیری‌های همشهری از مجلس هم نشان می‌دهد که حذف یارانه نقدی برابر با شناسایی پردرآمدها از سوی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی کلید خورده است. ابوذر ندیمی، عضو کمیسیون اقتصادی مجلس در گفت‌وگو با همشهری اظهار کرد: علی ربیعی، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، هفته گذشته با حضور در مجلس و ارائه گزارشی از اقدامات صورت گرفته برای سامان دادن به وضعیت یارانه نقدی اعلام کرد که یارانه نقدی تعداد زیادی از اقشار با درآمد بالا در مرحله پنجاهم (فروردین امسال) حذف شده و به تدریج این فرایند ادامه خواهد یافت.

ابراهیم نکو، دیگر عضو کمیسیون اقتصادی مجلس هم به همشهری گفت که دیروز علی طیب‌نیا، وزیر اقتصاد به فراکسیون رهروان ولایت آمده بود و اعلام کرد که یارانه نقدی تعدادی از شهروندان حذف شده است اما تعداد آن قابل توجه نیست ضمن اینکه مطالعات برای شناسایی و حذف یارانه پردرآمدها ادامه دارد.

قانون بودجه سال 1394 دولت را موظف می‌سازد یارانه خانوارهای پردرآمد را قطع کند و خانوارهای پردرآمد به تشخیص دولت و براساس شرایط اقلیمی، بعد خانوار و محل سکونت و میزان درآمد تعیین می‌شود. البته در قانون بودجه امسال تاکید شده که آیین‌نامه اجرایی این تبصره قانون بودجه ظرف مدت سه ماه توسط سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور و با همکاری وزارتخانه‌های امور اقتصادی و دارایی،‌ نفت، نیرو، صنعت، معدن و تجارت، راه و شهرسازی، ورزش و جوانان، تعاون، کار و رفاه اجتماعی و کشور تهیه می‌شود و به تصویب هیأت وزیران می‌رسد. البته دولت بر اساس قانون بودجه سال گذشته مجوز حذف یارانه نقدی پردرآمدها را داشته است و از سال گذشته فرایند شناسایی خانوارهای پردرآمد شروع شده بود.

اسفندماه پارسال دکتر محمدباقر نوبخت، رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور تاکید کرد حذف خانوارهای پردرآمد از مدت‌ها قبل در راستای تبصره 21 قانون بودجه سال 93 شروع شده اما ضرورت ندارد که رسانه‌ای و درباره آن در رسانه‌ها گزارش منتشر شود.

او در پاسخ به این سؤال که چه گروه‌هایی برای حذف از یارانه از سوی دولت شناسایی شده‌اند گفت: نخست کسانی که در خارج از کشور زندگی می کنند و افزایش قیمت‌ها شامل آنها نمی‌شود و همچنین کسانی که درآمدهای بالا دارند که از سوی وزارت تعاون و رفاه شناسایی می‌شوند.

از گلایه‌های زنگنه تا همدردی نوبخت

هفته گذشته، بیژن زنگنه وزیر نفت از اختصاص روزانه 125 میلیارد تومان جهت تامین یارانه نقدی خبر داده و تاکید کرده بود که تامین منابع یارانه نقدی برای صنعت نفت، له کننده و اعصاب خردکن شده است. محمدباقر نوبخت سخنگوی دولت در واکنش به اظهارنظر وزیر نفت گفته است: ضمن همدردی با وزیر محترم نفت که البته احساس درد ما بیشتر از ایشان است؛ باید با همفکری و همکاری با یکدیگر راه‌حلی مناسب برای این حجم از یارانه پیدا کرد.

همچنین مسعود نیلی مشاور رئیس‌جمهور در امور اقتصادی درباره این که از چه زمانی قرار است یارانه گروه‌های پردرآمد در کشور حذف شود، اظهار کرد: وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی هم‌اکنون مطالعات مقدماتی برای حذف یارانه گروه‌های پردرآمد را آغاز کرده است.

وی با بیان این که انجام این مطالعات حساسیت زیادی دارد و باید سنجیده عمل شود تا شوکی به جامعه وارد نشود، اظهار کرد: خوشه‌بندی و تقسیم‌بندی دهک‌های جامعه یک کار پردردسر و بسیار پیچیده با عواقب بسیار زیاد است، اما می‌توانیم دو باره گروه‌های هدف را تعریف کنیم.

نیلی با تاکید بر این که انجام این مطالعات باید با دقت و بدون خطا صورت گیرد، افزود: این مطالعات باید به گونه‌ای انجام شود که استمرار آن را تضمین کند.

 
هدایت جهت‌گیری تعاونی‌ها به سمت اشتغال پایدار
دوشنبه ، 31 فروردين 1394 ، 10:58

بانکی دات آی آر:  معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی تعاون را زمینه‏‎‏‎ساز ثروت‎‎افزایی، کار آفرینی و اشتغال پایدار دانست و بر تقویت هم‌افزایی بین دستگاه‏‏های وزارتخانه با شعار سال تاکید کرد.

به گزارش ایسنا، سیدحمید کلانتری در شورای هماهنگی تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد تصریح کرد: وزارتخانه به نحوی با مسائل تمامی مردم جامعه سر و کار دارد، پس باید هم‏‏‌افزایی بین دستگاه‏‏های خودمان را با شعار سال، تقویت و جلسات را به موضوعاتی اختصاص دهیم که با کمک هم و همدلی هر دستگاه بتوانیم قسمتی از آن را حل کنیم.

وی با بیان این که تعاون، زمینه‏‎‏‎ساز ثروت‎‎افزایی، کارآفرینی و اشتغال است، افزود: تعاونی‎‎ها می‏‏توانند اشتغال پایدار ایجاد کنند و باید جهت گیری‏‏ها را به این سمت هدایت کنیم.

کلانتری با تاکید بر این که تمام تشکلات کارگری و کارفرمایی، اتاق‏‏های تعاون و غیره، سرمایه‏‏‌های ما هستند، گفت: وزارت تعاون، کار ورفاه اجتماعی، وزارتخانه‎‎ای اقتصادی - اجتماعی است پس باید نگاه اقتصادی - اجتماعی نیز داشته باشیم که این خود باعث تولید سرمایه اجتماعی در جامعه خواهد شد.

محمد حسین ریاحی - مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی - استان یزد هم خاطرنشان کرد: با رویکرد آموزش تعاون در دانشگاه‎‎ها به صورت یک رشته، در حال بررسی شرایط هستیم تا بتوانیم به صورت تخصصی در حوزه تعاون فارغ‏‏‌التحصیل دانشگاهی داشته باشیم.

 
عکس/ بزرگترین نمایشگاه خودروی چین
دوشنبه ، 31 فروردين 1394 ، 10:55

بزرگترین نمایشگاه خودروی چین با وجود کاهش چشمگیر رشد فروش در این کشور، روز دوشنبه در شانگهای گشایش یافت و خودروسازان جهانی صدها خودرو را در این نمایشگاه در معرض نمایشگاه گذاشتند.

 
کاهش قیمت برخی خودروهای داخلی
دوشنبه ، 31 فروردين 1394 ، 10:52

بانکی دات آی آر: قیمت برخی خودروهای داخلی در بازار آزاد کاهش یافته است.

 

به گزارش ایسنا، هفته جاری قیمت پراید، پژو 405 و پژو 206 تیپ 2 معادل 200 هزار تومان نسبت به هفته گذشته کاهش یافته است.

 

به گزارش ایسنا، قیمت روز خودروهای داخلی با پلاک 94 به شرح زیر است:

 

 

خودرو قیمت کارخانه‌ای قیمت بازار
تیبا 23 میلیون و 950 هزار تومان 24 میلیون و 800 هزار تومان
پراید SE111 20 میلیون و 140 هزار تومان 20 میلیون و 700 هزار تومان
پراید 131 19 میلیون و 920 هزار تومان 20 میلیون و 600 هزار تومان
پژو 405 30 میلیون و 44 هزار تومان 31 میلیون تومان
سمند EF7 29 میلیون و 973 هزار تومان 31 میلیون و 500 هزار تومان
پژو پارس سال 35 میلیون و 327 هزار تومان 38 میلیون تومان
پژو 206 تیپ 5 34 میلیون و 452 هزار تومان 37 میلیون تومان
پژو 206 تیپ 2 تولید نمی‌شود 33 میلیون و 600 هزار تومان
پژو 206 v8 34 میلیون و 991 هزار تومان 37 میلیون و 600 هزار تومان
لیفان 620 42 میلیون تومان 45 میلیون و 300 هزار تومان
لیفان x60 60 میلیون تومان 62 میلیون و 500 هزار تومان
ام وی ام 315 38 میلیون و 303 هزار تومان 38 میلیون و 700 هزار تومان
ام وی ام 110 21 میلیون و 866 هزار تومان 20 میلیون و 500 هزار تومان
ام وی ام 530 43 میلیون و 282 هزار تومان 40 میلیون تومان
ام وی ام x33 63 میلیون و 170 هزار تومان 63 میلیون و 500 هزار تومان
جک 45 میلیون تومان 48 میلیون تومان
پارس تندر 39 میلیون و 350 هزار تومان 44 میلیون و 500 هزار تومان
تندر 90 اتومات قیمت جدید هنوز اعلام نشده 55 میلیون تومان
تندر 90 E2 37 میلیون و 290 هزار تومان 45 میلیون تومان
 
تجمعات پی در پی استخدامی و یک توضیح
دوشنبه ، 31 فروردين 1394 ، 10:46

بانکی دات آی آر: با وجود اینکه تکلیف پذیرفته شدگان آزمونهای استخدامی در طول چند سال اخیر تاکنون و همچنین شرایط تبدیل وضعیت نیروها تا حدودی روشن شده اما همچنان تجمع مشمولان این استخدام ها ادامه دارد.

به گزارش ایسنا،استخدام‌های دولتی و تبدیل وضعیت نیروها همواره از چالش‌های وزارتخانه‌ها و سازمان‌های دولتی به عبارتی دیگر نظام اداری کشور در سال های گذشته بوده به طوری که اغلب نه در بین متقاضیان استخدام در این ساختار و نه در میان نیروهای شرکتی و قراردادی طالب تبدیل وضعیت و استخدام در دولت و حتی سازمان ها رضایت چندانی وجود نداشته است.

در چنین شرایطی دولت گذشته که اعتقاد چندانی به حضور نیروهای شرکتی نداشت به منظور سامان دهی آن ها مصوبات و بخش نامه هایی را به منظور انعقاد قرارداد مستقیم نیروها با دستگاه اجرایی همچنین انجام استخدام های دولتی تصویب و به اجرا درآورد که اغلب مورد انتقاد مراجع نظارتی نیز قرار گرفت که مصوبه مربوط به اول بهمن ماه سال 1390 همچنین مهرآفرین از جمله این مصوبات هستند.

بر این اساس با وجود تمامی ایرادات قانونی که به طرح ها و مصوبات دولت در زمینه نوع جذب نیروها وجود داشت بازهم به طور گسترده ای خاصه در اواخر دولت گذشته استخدام و تبدیل وضعیت صورت گرفت که در مرحله ای با ورود دولت یازدهم به اداره کشور به استناد ضوابط قانونی از ادامه آن ممانعت شد.

این در حالی است که در طول حدود دو سال گذشته با توجه به بلاتکلیفی شرکت کنندگان در آزمون های استخدامی برگزار شده به ویژه در دو سال آخر دولت دهم، متقاضیان بارها خواهان بررسی شرایط استخدامی خود و تعیین تکلیفشان شدند و البته این درخواست که از سوی تمامی ذینفعان در سراسر کشور مطرح می شد گاها با ارسال نامه و یا سفر به پایتخت و پیگیری حضوری و یا تجمع مقابل سازمان مدیریت و برنامه ریزی و یا مجلس مطرح می شد و می شود.

در حالی در دو سال گذشته، نبود بودجه کافی و شرایط لازم از جمله ظرفیت خالی استخدامی برای سازمانها همچنین مغایرتهای قانونی از مهمترین دلایل به تعویق افتادن تعیین تکلیف پذیرفته شدگان استخدامی عنوان می شد که رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی در اواخر سال گذشته حامل خبر خوبی برای متقاضیان بود. نوبخت اعلام کرد که با بودجه حدود 526 میلیاردی تعیین شده در بودجه سال 1394 منابع لازم برای استخدام حدود 38 هزار نفر تامین شده و دستگاهها می توانند نسبت به تعهدات استخدامی خود اقدام و به مرور جذب نیرو را انجام دهند.

سرانجام پذیرفته شدگان در آزمونهای استخدامی

بر این اساس، باید در مورد پذیرفته شدگانی که در سال جدید نیز همچنان نسبت به تعیین تکلیف خود ابهام دارند ، با یادآوری آخرین توضیحات رییس امور آمار، برنامه‌ریزی و تامین نیروی انسانی سازمان مدیریت و برنامه ریزی گفت که تاکنون به دلیل مشکل منابع و اعتبارات لازم برای جذب پذیرفته شدگان آزمونها، سازمان مدیریت اعلام نکرده بود که دستگاهها اطلاعات را در سامانه کارمند ایران قرار دهند، اما در حال حاضر مقدمات تعیین تکلیف تمام تعهدات استخدامی که با رعایت قوانین و مقررات ایجاد شده اند فراهم شده است و آنهایی که در آزمون شرکت کرده و مراحل استخدامی را با موفقیت طی کرده‌اند در سال جاری جذب می‌شوند.

جمالی در ارائه توضیحات بیشتر با بیان اینکه منابع لازم برای انجام تعهدات آزمونهای استخدامی که در سال های 1391 و1392 در قالب مهرآفرین و یا سایر مصوبات و طرح ها برگزار شده بود در بودجه سال 1394 پیش بینی شده است نیز گفته که بر این اساس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی به کلیه استانداری‌ها اعلام کرده که اطلاعات افرادی را که پذیرفته شده بودند و حد نصاب آزمون را کسب کرده اند در سامانه کارمند ایران قرار دهند تا شماره مستخدم برای آنها صادر شود.

وی همچنین در مورد سرانجام آزمون‌های استخدامی استانداری‌ها نیز توضیح داد: از آنجایی که برخی استانداری ها یک آزمون و برخی دو آزمون برگزار کرده اند بخشی از اطلاعات این آزمونها از جمله مواردی که لازم است فرایند گزینش آنها انجام شود هنوز تکمیل نشده واطلاعات را برای سازمان مدیریت ارسال نکرده‌اند از این رو تاکنون کد استخدامی برای مشمولان صادر نشده است؛ بنابراین چنانچه کل فرایند جذب و گزینش آنها مطابق با فرایند قانونی انجام شده و اطلاعات در سامانه قرار گیرد شماره مستخدم برای آنها نیز صادر خواهد شد.

پذیرفته شدگان آزمون استخدامی وزارت نفت

اما در حالی شرکت‌کنندگان و پذیرفته شدگان در آزمون استخدامی وزارت نفت همواره نسبت به سرنوشت نامشخص خود معترض بوده و بارها مقابل این وزارت خانه و یا مجلس تجمع کرده اند که پیگیری این موضوع نشان می دهد که استخدام‌های این بخش نیز از سوی سازمان مدیریت و برنامه ریزی(معاونت توسعه و سرمایه انسانی رییس جمهور) تعیین تکلیف و مجوزهای قانونی آن صادر شده است، بنابراین از سوی این بخش مشکلی در این رابطه وجود نداشته و ادامه تصمیم گیری بر عهده وازتخانه مربوطه است.

این در حالی است که در عمده سازمانها به این ترتیب بوده و بعد از اقدامات کارشناسی، مجوزهای قانونی صادر و ادامه امور بر عهده سازمان مربوطه قرار گرفته است.

تبدیل وضعیتی وجود ندارد

به گزارش ایسنا، بخشی دیگر از اعتراضات و تجمعات استخدامی مربوط به تبدیل وضعیت نیروهاست.

به عنوان مثال اخیرا کارگران و اپراتورهای پست فشارقوی استان‌های مختلف کشور تجمع کرده و یکی از مطالبات آنها پیمانی یا رسمی شدن تمام نیروهای بهره‌بردار در این بخش بود.

این در حالی است که پیگیری این موضوع نیز حامل خبر جدیدی برای آنها نبود و پاسخ به اظهارات قبلی معاونان سازمان مدیریت و برنامه ریزی بر می گشت.

پیش تر صفدری-معاون نوسازی و اداری سازمان مدیریت و برنامه ریزی- درباره تبدیل وضعیت نیروها بالاخص نیروهای شرکتی در سال جاری گفته بود که هیچ برنامه ای برای تبدیل وضعیت نیرو نخواهیم داشت، مگر اینکه در ادامه مجوزهای قانونی آن صادر شود.

این اظهارات را رییس امور آمار، برنامه ریزی و تامین نیروی انسانی سازمان مدیریت و برنامه ریزی نیز اخیرا مورد تاکید قرار داد و گفت که هر گونه تبدیل وضعیت باید در چارچوب آزمون استخدامی و مجوزهای قانونی انجام شود.

جمالی تاکید کرد: اگر دستگاهی مجوز استخدامی داشته و آزمون به صورت عمومی نشر پیداکرده باشد نیروهای قراردادی نیز در صورت شرکت در آزمون مربوطه از درصدی از امتیازات برخوردار خواهند بود.

بنا بر این گزارش، با قول و وعده های آخر سال گذشته و امیدهای اخیر معاونت توسعه در سال جدید، پذیرفته شدگان استخدامی واجد شرایط منتظرند تا بالاخره بعد از مدت ها سرگردانی تکلیفشان روشن شده و قبل از اتمام سال جاری جذب سازمانهای مربوطه شوند بر این اساس در کنار ضرورت تحمل زمان باقی مانده از سوی متقاضیان به منظور طی مراحل قانونی، اقدام سریعتر و جدی تر سازمانها و دستگاههای درگیر نیز الزامی خواهد بود.

 
وضعیت طلا، سکه، ارز، بورس در نیمروز دوشنبه ۳۱فروردین ۹۴
دوشنبه ، 31 فروردين 1394 ، 10:38

وضعیت طلا، سکه، ارز، بورس در نیمروز دوشنبه ۳۱فروردین ۹۴

ادامه مطلب...
 
رشد دوباره در روزهای مدیریت پروازی
دوشنبه ، 31 فروردين 1394 ، 10:34

بانکی دات آی آر:‌ در شرایطی که وزیر راه‌ و شهرسازی با دستوری قاطع پروازهای نیمه‌شب فرودگاه مهرآباد را ممنوع کرد و البته تلاش‌هایی نیز در سازمان هواپیمایی به منظور ایجاد گزینه‌های جایگزین برای این فرودگاه قدیمی آغاز شد، اما به نظر می‌رسد هنوز مهرآباد به عنوان قطب اصلی هواپیمایی کشور در آینده نزدیک خواهد تاخت.

به گزارش ایسنا، در شرایطی که به نظر می‌رسید پس از سقوط یک هواپیما در خیابان‌های اطراف تهران و نزدیکی بسیار زیاد مناطق مسکونی به این فرودگاه بزرگ فرآیند کاهش نقش آن در عرصه هوایی کشور شدت یافته و با دستور وزیر کنترل شود، اما طبق آمار ارائه شده از سوی وزارت راه‌ و شهرسازی همچنان این فرودگاه بیشترین پرواز و بیشترین حد جابه‌جایی مسافر در سال 1393 داشته است.

بر مبنای این گزارش در مهرآباد 109 هزار و 981 پرواز ثبت شده که افزایشی یک درصدی نسبت به خود را نشان می‌دهد. همچنین با جابه‌جایی 13 میلیون مسافر در این حوزه نیز به رشدی دو درصدی برای فرودگاه مهرآباد به ثبت رسیده است.

فرودگاه مشهد در شرایطی با ثبت 56 پرواز و جابه‌جایی هشت میلیون مسافر به عنوان دومین فرودگاه بزرگ کشور شناخته می‌شود که اختلاف بیش از پنج میلیونی تعداد مسافران جابه‌جا شده در این دو فرودگاه نشان از نقش بسیار پررنگ مهرآباد در عرصه هوایی کشور دارد.

فرودگاه امام خمینی (ره) که از آن به عنوان یکی از آلترناتیو‌های احتمالی مهرآباد نام برده می‌شود نیز هرچند رشدی 22 درصدی را در حوزه پروازهای هوایی به ثبت رسانده، اما تنها حدود دو میلیون و 400 هزار مسافر را جابه‌جا کرده است که این آمار نسبت به دیگر فرودگاه‌های بزرگ کشور همچنان فاصله‌ای زیاد دارد.

در کنار معضل بدون جانشین‌بودن مهرآباد یکی‌دیگر از مسائلی که به شدت شرکت فرودگاه‌های کشور را تحت فشار قرار داده بحث زیان‌ده بودن تعداد قابل توجهی از فرودگاه‌هاست که پایین‌بودن پروازها باعث افزایش این احتمال شده است که زنجیره این فرودگاه‌های زیان‌ده برای سال‌ها باقی خواهند ماند.

طبق آمار ارائه شده از سوی وزارت راه‌ و شهرسازی 23 فرودگاه کشور در سال گذشته کمتر از هزار پرواز را به ثبت رساندند. از فرودگاه سیرجان با 932 و سنندج با 759 پرواز گرفته تا فرودگاه‌های شاهرود، اراک و سهند که به ترتیب 97، 92 و 28 پرواز را به ثبت رساندند.

از مجموع 54 فرودگاه فعال در کشور تنها پنج فرودگاه توانستند با استفاده از دریافت خدمات فرودگاهی و سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در آن سودآور شوند و وضعیت فعلی نشان از آن دارد تا آینده نزدیک دولت مجبور خواهد بود برای سرپا نگه داشتن تعداد قابل توجهی از این فرودگاه‌ها یارانه و کمک‌های مالی در نظر بگیرد.

 
موضع سازمان هدفمندی درباره حذف یارانه 5 گروه درآمدی
دوشنبه ، 31 فروردين 1394 ، 10:28

با انتشار اخباری مبنی بر حذف چند گروه درآمدی در فروردین ماه سال جاری از دریافت یارانه نقدی و همچنین تایید از سوی نمایندگان مجلس به نظر می رسد حذف یارانه پردرآمدها رسمیت پیدا کرده است هر چند که این موضوع از سوی سازمان هدفمندی یارانه‌ها تایید و یا رد نشده است.

ادامه مطلب...
 
ماوس ضد عرق!
دوشنبه ، 31 فروردين 1394 ، 10:19

بانکی دات آی آر:‌ ماوس Ventus X شرک ترمال‌تیک با متدهای ویژه خود از عرق کردن دست شما جلوگیری می‌کند.
فکر نکنید که فقط سربازان و یا ورزشکاران بازی‌های کامپیوتری از فرط خستگی عرق می‌کنند. در شرایط دشوار و سخت گیمرها نیز از فرط استرس دچار عرق کردن می‌شوند! هر چه دست گیمر بیشتر عرق کند، کنترل ماوس نیز دشوارتر می‌شود و هر چه کنترل سخت تر شود، خطر مرگ در میدان درگیری بیشتر خواهد شد؛ پس باید فکری به حال این مشکل بزرگ کرد.

 

به گزارش دیجی کالا، شرکتی به نام «ترمال‌تیک» (ThermalTake) تصمیم گرفته از چندین متد مختلف برای رفع عرق دست استفاده کند. ماوس جدید این شرکت با نام Ventus X از یک پوشش مات ویژه بهره می‌برد که دارای تکسچر و الگویی ناهموار است. این الگوی ناهموار سبب زبری بدنه‌ی ماوس شده و آن را در مرطوب‌ترین شرایط نیز محکم در دست نگه می‌دارد.

دیگر متد استفاده شده یک سیستم تهویه کوچک است که مانند خانه‌ی زنبور عسل بر روی ماوس پدیدار شده است. بنابراین در شرایطی که در حال شلیک به دشمنان در بازی هستید و هر لحظه بر عرق دستتان اضافه می‌شود، گذر جریان هوا از اطراف دستتان سبب بخار شدن رطوبت عرق می‌شود.

از دیگر ویژگی‌های این ماوس وجود یک روکش لاستیکی اضافه در حاشیه ماوس است تا در دست گرفتن ماوس با دست عرق کرده راحت تر باشد.

یک سنسور لیزری با حساسیت حداکثر 5700 DPI، دکمه‌های قابل برنامه‌ ریزی و وزنه‌های تعادلی نیز ماوس جدید «ترمال‌تیک» را به یکی از بهترین گزینه‌های گیمرها تبدیل کرده است. تمامی این ویژگی‌ها در یک قیمت 50 دلاری وارد بازار شده است. پس اگر می‌خواهید از شر عرق کردن حین بازی راحت شوید، به نظر ماوس Ventus X گزینه مناسبی خواهد بود.

 
تلویزیون‌های UHD واقعی
دوشنبه ، 31 فروردين 1394 ، 10:16

بانکی دات آی آر: این روزها که بازار تلویزیون‌های UHD داغ است، پیش از خرید لازم است، از اطلاعات اولیه‌ درباره این محصول، آگاهی یابید تا بتوانید یک تلویزیون UHD واقعی بخرید.
به گزارش دیجی کالا، این روزها که بازار تلویزیون‌های UHD داغ است، پیش از خرید لازم است، از اطلاعات اولیه‌ درباره این محصول، آگاهی یابید تا بتوانید یک تلویزیون UHD واقعی بخرید.

در وهله نخست، تلویزیون UHD باید از قابلیت نمایش کامل پیکسل‌های قرمز (R)، سبز (G) و آبی (B) برخوردار باشد و کیفیت تصویری که از طریق این رنگ‌ها ساخته می‌شود را به هشت میلیون پیکسل ارتقا دهد. امروزه تلویزیون‌های UHD متنوعی وارد بازار می‌شوند، اما همه آن‌ها قابلیت پخش تمامی پیکسل‌ها، با ترکیب رنگ‌های کامل و کیفیت هشت میلیون پیکسل را ندارند. به این منظور، انجمن لوازم الکترونیک (CEA) و دیجیتال اروپا (DE)، استاندارد ویژه‌ای را تعریف و آن را به تمامی شرکت‌های تلویزیون‌سازی ابلاغ کرده‌اند.

به این ترتیب، همه تولیدکنندگان تلویزیون‌های UHD واقعی باید قابلیت پخش تصاویر با کیفیت هشت میلیون پیکسل واقعی و ترکیبی از پیکسل‌های واقعی قرمز (R)، سبز (G) و آبی (B) را لحاظ کنند تا بتواند تلویزیون‌های UHD خود را در کشورهای اروپایی و آمریکایی عرضه کنند. همچنین در طی یک یا دو سال آینده تمام شرکت‌های فیلم‌سازی محتوای UHD خود را بر اساس این استانداردها به مشتریان ارائه خواهند کرد.

نکته مهم آن‌که بسیاری از تولیدکنندگان، تلویزیون‌های UHD غیرواقعی را روانه بازار می‌کنند؛ یعنی جهت کاهش قیمت تمام‌شده تلویزیون‌، بخش زیادی از تصاویر، با پیکسل سفید (W) ساخته می‌شود که هیچ کیفیتی ندارد. در نتیجه، در این تلویزیون‌ها، تصاویر دیگر هشت میلیون پیکسل نخواهد بود و کیفیت تصویر به میزان نیمی از این کیفیت تقلیل خواهد یافت.

شرکت سامسونگ از معدود شرکت‌هایی است که تلویزیون‌های UHD با قابلیت پخش تصاویر هشت میلیون پیکسلی، ترکیبی از سه رنگ کامل قرمز (R)، سبز (G) و آبی (B) تولید می‌کند. به این ترتیب، تلویزیون‌های UHD سامسونگ، محتوای موردنظر را از هر منبع و به هر طریقی (اتصال حافظه خارجی، دریافت از فرستنده‌های تلویزیونی، دریافت از سرویس‌های ویدیوی اینترنتی و...) دریافت کنند، با کیفیت هشت میلیون پیکسل واقعی پخش خواهند کرد.

همچنین تلویزیون‌های سامسونگ به کمک تکنولوژی انحصاری چهار مرحله‌ای ارتقای تصویر (UPSCALING)، محتوای تصویری را که به‌صورت FHD دریافت می‌کنند، به هشت میلیون پیکسل واقعی ارتقا می‌دهند. اما برندهای بسیاری در بازار ایران هستند که تلویزیون‌های UHD غیرواقعی را که پیش‌تر توضیح داده شد، عرضه می‌کنند که قیمت‌ آن پایین‌تر از قیمت تلویزیون‌های UHD واقعی است. به همان میزان هم، این تلویزیون‌ها قابلیت پخش کیفیت تصویر هشت میلیون پیکسل را ندارند و همچنین نمی‌توانند کیفیت تصویر FHD را که دریافت می‌کنند، به هشت میلیون پیکسل ارتقا دهند.

نتیجه آن‌که مشتریان ایرانی نیز همانند تمام خریداران تلویزیون در سراسر جهان، هنگام خرید تلویزیون UHD باید از خرید تلویزیون‌های UHD ارزان‌قیمتی که از تکنولوژی چهار پیکسل رنگی (WRGB) استفاده می‌کنند بر حذر باشند؛ زیرا در این صورت، کیفیت تصویر بسیار پایین‌تری را از استاندارد جهانی UHD واقعی به خانه می‌برند.

 
سونی اکسپریا Z4 معرفی شد
دوشنبه ، 31 فروردين 1394 ، 10:13

بانکی دات آی آر: بخش موبایل شرکت سونی، بدون هیچ مراسم و رویداد خاصی، زیر سایه‌ی پرچم‌داران دیگر شرکت‌های عرضه کننده‌ی گوشی‌های هوشمند، پرچم‌دار بعدی خود یعنی اکسپریا Z4 را رسما معرفی کرد.
به گزارش دیجی کالا، بخش موبایل شرکت سونی، بدون هیچ مراسم و رویداد خاصی، زیر سایه‌ی پرچم‌داران دیگر شرکت‌های عرضه کننده‌ی گوشی‌های هوشمند، پرچم‌دار بعدی خود یعنی اکسپریا Z4 را رسما معرفی کرد. اکسپریا Z4 از یک صفحه‌ی نمایش 5.2 اینچی با وضوح تصویر 1080 در 1920، پردازنده‌ی 64 بیتی 8 هسته‌ای اسنپ‌دراگون 810، 3 گیگابایت حافظه‌ی رم و 32 گیگابایت حافظه‌ی داخلی بهره می‌برد. همچنین حافظه‌ی داخلی این محصول به کمک درگاه microSD تا 128 گیگابایت قابل افزایش است.


مانند دیگر مدل‌های سری Z سونی، اکسپریا Z4 هم از دوربین اصلی 20.7 مگاپیکسلی بهره خواهد برد و دوربین سلفی آن به 5.1 مگاپیکسل رسیده است. لازم به ذکر است که اکسپریا Z4 به یک باطری 2930 میلی‌آمپری و نسخه‌ی پنجم از سیستم‌عامل اندروید موسوم به لالی‌پاپ مجهز خواهد بود. اکسپریا Z4 در چهار رنگ مسی، سفید، آبی فیروزه‌ای و مشکی عرضه خواهد شد. همانند دیگر مدل‌های سری Z، این گوشی هم از استاندارد حفاظت صنعتی IP68 بهره می‌برد و می‌توانید به مدت 30 دقیقه تا عمق 1.5 متر در زیر آب بدون مشکل باقی بماند.


در ادامه سونی اعلام کرد که اکسپریا Z4 تنها 6.9 میلی‌متر و 144 گرم وزن خواهد داشت. همچنین یک قابلیت جدید به نام cooking mode به دوربین اصلی این گوشی اضافه شده که امکان گرفتن تصاویری مطلوب‌تر از عنوان غذاها را به کاربران می‌دهد. اکسپریا Z4 در تابستان سال جاری در ژاپن عرضه خواهد شد. در حال حاضر هیچ اطلاعاتی در مورد قیمت این محصول فاش نشده است.
برای اطلاعات بیشتر می توانید اینجا کلیک کنید.

 
مونوپاد اختراع جدیدی نیست! +عکس
دوشنبه ، 31 فروردين 1394 ، 09:53

بانکی دات آر: آشنایی من با مونوپاد، برمی‌گردد به شهریور سال پیش، زمانی که با خواندن این پست جادی، تازه متوجه شدم چیزی به عنوان مونوپاد، یا آن طوری که جادی می‌گوید سیخچه سلفی هم وجود دارد!

به گزارش یک پزشک، بعد یک ماه خودم یک مونوپاد خریدم و آن طور که متوجه شده‌ام، الان تقریبا استفاده از مونوپادها همه‌گیر شده است و عکس‌هایی که در شبکه‌های اجتماعی از سلفی‌های دوستان می‌بینیم، گواه این امر هستند.

اما شاید برایتان جالب باشد که بدانید که مونوپاد، اصلا چیز تازه‌ای نیست. در واقع اولین مونوپاد در دهه ۱۹۸۰ اختراع شده بود.

داستان از این قرار است:

یک مرد ژاپنی به نام هیروشی اوئدا که برای شرکت دوربین مینولتا کار می‌کرد، در جریان سفرهایش، عادت داشت که برای گرفتن عکس از خودش، از رهگذرها تقاضای یاری کند. اما مهارت این غریبه‌ها در عکاسی، چندان خوب نبود و در نتیجه عکس‌های یادگاری او خوب از آب درنمی‌آمدند.

این مطلب باعث شد که آقای اوئدا به تنگ آید و تصمیم بگیرد که از مهارت‌های مهندسی خودش برای اختراع چیزی برای گرفتن عکس‌های سلفی استفاده کند.

البته در آن زمان خبری از گوشی‌های هوشمند و ریموت‌های بلوتوث برای عکس انداختن نبود.

در نهایت این مهندس ژاپنی، یک پایه تلسکوپی اختراع کرد که دوربین کمپکت را می‌شد به یک سر آن بست، در همین انتها یک آینه هم تعبیه شده بود تا استفاده‌کننده بتواند متوجه شود از چه چیز دارد، عکس برمی‌دارد.

او در سال ۱۹۸۳، پتنت اختراع این سلفی‌گیر را پر کرد و در سال ۱۹۸۵، اداره ثبت اختراعات آمریکا، این پتنت را برایش ثبت کرد

متأسفانه در آن زمان استقبالی از این اختراع نشد و هیچ موفقیت تجاری‌ای از آن اوئدا و شرکت‌اش نشد.

عکس زیر شاید، نخستین عکس سلفی باشد که با مکانیسم استفاده از مونوپاد گرفته شده است:

 
نخستين صندوق امانات بانک پارسيان راه‌اندازي شد
دوشنبه ، 31 فروردين 1394 ، 09:17

بانکی دات آی آر: در راستاي تکريم مشتريان و تحقق مشتري مداري و با هدف توسعه و تسهيل در ارائه خدمات بانکي به مشتريان ، نخستين صندوق امانات بانک پارسيان در شعبه چهارراه تختي تهران افتتاح شد.

به گزارش روابط عمومي بانک پارسيان، نخستين صندوق امانات بانک پارسيان با حضور دکتر پرويزيان مديرعامل، اعضاي هيات عامل، مديران و مشتريان بانک پارسيان در تاريخ 30/1/94 در محل شعبه چهاراه تختي تهران افتتاح شد و مورد بهره برداري قرار گرفت.
صندوق امانات بانک پارسيان در شعبه چهارراه تختي درتعداد 1248 عدد و در ابعاد کوچک ، متوسط و بزرگ طراحي شده است و اين امکان را به مشتريان مي دهد، تا اسناد و اشياء ارزشمند خود را که نگهداري آنها در محيط کار يا منزل با خطرات احتمالي از جمله حريق، سرقت و ... مواجه مي‌باشد، با آسودگي خاطر و امنيت کامل در اين صندوق‌ها حفظ نمايند
از ويژگي هاي ديگر صندوق‌ها اين است که اين صندوق‌ها از نظر امنيت بسيار پيشرفته هستند و دارندگان آن براي دسترسي، علاوه بر دريافت کارت بايد اثر انگشت، رمز و کليد صندوق را در اختيار داشته و به دليل اين ويژگي‌ها اين صندوق‌ها بسيار امن هستند .
شايان ذکر است؛ بزودي صندوق امانات شعب ديگر بانک پارسيان در تهران و شهرستان به بهره برداري خواهد رسيدو مشتريان بانک پارسيان مي توانند علاوه بر استفاده از خدمات بانکي از اين خدمت جديد نيز بهره مند شوند.

 
شعار سال 94 پست بانک ایران
دوشنبه ، 31 فروردين 1394 ، 09:15

بانکی دات آی آر:  براساس مصوبه هیأت مدیره پست بانک ایران، "همدلی و همزبانی برای تحول و شکوفائی" به‌عنوان شعار سال 94 پست‌بانک‌ایران تعیین شد.
به گزارش روابط عمومی پست بانک، سیدرحمان حسین‌پور رئیس اداره کل حوزه مدیریت و روابط عمومی در گفتگوی کوتاهی با اعلام این خبر افزود: این شعار در راستای منویات مقام معظم رهبری و همگام با شعار سال تعیین شده و همه تلاش می‌کنیم با ایجاد تحول و شکوفائی درمجموعه بیش از گذشته به رسالت خرده‌بانکداری و اشتغال‌زائی بانک جامه عمل بپوشانیم.
وی تصریح کرد: پس از تعیین شعار سال جاری از سوی مقام معظم رهبری فراخوان انتخاب شعار بانک درسطح شبکه برگزار گردید و خوشبختانه همکاران بانک و مسئولان دفاترخدمات بانکی در این خصوص مشارکت خوبی داشتند و شعارهای زیادی را پیشنهاد کردند که پس جمع‌آوری، برترین پیشنهادها در شورای معاونین مورد بررسی و کارشناسی قرار گرفت و جهت تصمیم نهائی به هیأت مدیره ارائه گردید و درنهایت شعار مذکور مورد تصویب قرار گرفت.
رئیس اداره کل حوزه مدیریت و روابط عمومی اظهارداشت: این شعار پس از تصویب به تمامی واحدهای ستادی و اجرائی بانک ابلاغ گردید تا همکاران و مسئولان دفاتر آن را سرلوحه کار خود قرارداده و به دنبال تحول برای شکوفائی هرچه بیشتر بانک و خدمت‌رسانی به هموطنان و ایفای مسئولیت اجتماعی خود باشیم.
حسین‌پور تأکید کرد: شعار سال جاری در تمامی مکاتبات اداری داخلی و برون‌سازمانی، گزارش ها و درگاه‌های الکترونیکی این بانک اعم از وب‌سایت، ماهنامه، دستگاه های خودپرداز(ATM)، پایانه شعب(PinPad)، کارتخوان(POS)، کارت‌های بانکی و سایر فعالیت‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد تا در مجموعه بانک نهادینه شود.
وی خاطرنشان ساخت: لازم است همه کمک کنیم تا با ایجاد تحولی نو، بیش از گذشته جایگاه این بانک خدمت‌رسان و همیشه و همه‌جا دردسترس ارتقاء یابد.
حسین‌پور درپایان از تمامی افرادی که در این فراخوان مشارکت کرده و اداره کل حوزه مدیریت و روابط عمومی را با ارائه رهنمودها و پیشنهادهای خود جهت تعیین این شعار یاری کردند تقدیر و تشکر نمود.

 
امکان دریافت شماره شبا با تلفنبانک سفیر بانک توسعه صادرات فراهم شد
دوشنبه ، 31 فروردين 1394 ، 09:11

بانکی دات آی آر‌: بانک توسعه صادرات ایران امکان دریافت شماره شبا از طریق تلفنبانک سفیر را فراهم کرد.


به گزارش روابط عمومي بانك توسعه صادرات، امكان اطلاع از شماره شبا از طريق تلفن‌بانك توسعه صادرات ايران (شماره تلفن 2722) را فراهم شده است.

در راستاي افزايش كيفيت خدمات بانكداري الكترونيك، مشتريان مي توانند با استفاده از اين شماره تلفن از شماره شباي خود مطلع شوند

شماره شبا عبارت است از شناسه حساب بانکي ايران (IBAN) که توسط بانک مرکزي جمهوري اسلامي ايران به منظور تسهيل و استاندارد سازي مبادلات بين بانکي و بين المللي طراحي شده است.

 
تحلیل تکنیکال نماد شاخص قند و شکر
دوشنبه ، 31 فروردين 1394 ، 09:04

تحلیل تکنیکال نماد شاخص قند و شکر را مشاهده می کنید.

ادامه مطلب...
 
اطلاعیه های مهم کدال در بازار بورس مورخه ۳۰فروردین ۹۴
دوشنبه ، 31 فروردين 1394 ، 08:57

طبق پیش بینی که شرکت برای سال مالی منتهی به 31/3/94 داشته ؛ سود هر سهم خود را با سرمایه ای معادل 16.393 میلیارد ریال به مبلغ 139 ریال اعلام نموده که در مقایسه با پیش بینی قبل تعدیلی نداشته است.هم چنین سود هر سهم تلفیقی آن به مبلغ 554 ریال پیش بینی شده است.

ادامه مطلب...
 
تحلیل اختصاصی از بازار بورس ۳۰ فروردین ۹۴ و پیش بینی بازار فردا
دوشنبه ، 31 فروردين 1394 ، 08:51

تحلیل اختصاصی از بازار بورس ۳۰ فروردین ۹۴ و پیش بینی بازار فردا رامی خوانید.

ادامه مطلب...
 
بانکی: پیشخوان روزنامه های اقتصادی امروز، ۳۱فروردین ۹۴
دوشنبه ، 31 فروردين 1394 ، 07:51

صفحه اول روزنامه های اقتصادی امروز، به این مسایل می پردازد.

ادامه مطلب...
 
استخدام های روز- ۳۰ فروردین ۹۴
دوشنبه ، 31 فروردين 1394 ، 06:00

تازه ترین استخدام های امروز را اینجا ببینید...

ادامه مطلب...
 
وضعیت طلا، سکه، ارز، بورس در پایان وقت اداری یکشنبه ۳۰ فروردین۹۴
يكشنبه ، 30 فروردين 1394 ، 14:51

وضعیت طلا، سکه، ارز، بورس در پایان وقت اداری  یکشنبه ۳۰ فروردین۹۴

ادامه مطلب...
 
کاهش نرخ سود بانکی گامی جهت تعادل میان عرضه و تقاضای پول در بازار
يكشنبه ، 30 فروردين 1394 ، 12:40

با وجود این که مساله کاهش نرخ سود بانکی از چندی پیش مطرح شده بود ولی تا به امروز نیز برخی بانک ها و موسسات مالی در پرداخت نرخ سود به مشتریان خود برخلاف نرخ مصوب بانک مرکزی عمل می کردند. در حالی که نرخ بالای سود بانکی مضرات زیادی برای اقتصاد جامعه به بار می آورد.

ادامه مطلب...
 
توافق بانکها برای کاهش نرخ سود سپرده به 20 درصد
يكشنبه ، 30 فروردين 1394 ، 11:06

بانکی دات آی آر: در حالی که به نظر می رسد در یکی از جلسات پیش روی شورای پول و اعتبار ، نرخ سود بانکی مورد بررسی و بازنگری قرار گیرد، بانکها پیش دستی کرده و در مورد نرخ سود بانکی با یکدیگر توافق کردند.

به گزارش ایسنا، عبدالناصر همتی -مدیرعامل بانک ملی ایران و رئیس شورای هماهنگی بانک‌ها- به نیابت از بانک‌های دولتی و خصوصی اعلام کرد: مدیران عامل بانک‌های دولتی و خصوصی در نشست صبح امروز خود برای کاهش سود بانکی به تفاهم رسیدند.

وی گفت: با توجه به کاهش نرخ تورم و تأکیدات مقام ریاست جمهوری و دیدگاه‌ها و نظرات وزیر امور اقتصادی و دارایی و رئیس‌کل بانک مرکزی مدیران بانک‌ها امروز توافق کردند در اولین مرحله سود علی‌الحساب سپرده‌های یک ساله را به 20 درصد کاهش داده و سود تسهیلات مشارکتی رایج بانک‌ها را بسته به نوع فعالیت 2 تا 3 درصد کاهش دهند.

وی ادامه داد: در این جلسه مقرر شد در صورت تأیید بانک مرکزی و شورای پول و اعتبار این پیشنهاد از 15 اردیبهشت ماه سال جاری عملیاتی شود.

همتی ابراز امیدواری کرد تا پیشنهادات بانک‌ها در مورد الزامات تثبیت و عملیاتی شدن نرخ‌های جدید که طی نامه‌ای به بانک مرکزی اعلام خواهد شد مورد توجه مسئولین بانک مرکزی و شورای پول و اعتبار قرار گرفته و در جهت تعادل عرضه و تقاضای پول در بازار لحاظ شده تا زمینه کاهش مرحله بعدی نرخ سود نیز مهیا شود.

 
رفتار مدیران و برخوردهای اثرگذار
يكشنبه ، 30 فروردين 1394 ، 11:01

مدیران لایق روش تاثیرگذاری با رفتاری طبیعی را می‌دانند، از کارهای بیشتر کارمندان اطلاع دارند و بدون هیچ انتظاری درصدد فراهم‌کردن محیطی امن به‌منظور ایجاد انگیزه برای کارکنان هستند.

ادامه مطلب...
 
وضعیت طلا، سکه، ارز، بورس در نیمروز یکشنبه ۳۰فروردین ۹۴
يكشنبه ، 30 فروردين 1394 ، 10:33

وضعیت طلا، سکه، ارز، بورس در نیمروز یکشنبه ۳۰فروردین ۹۴

ادامه مطلب...
 
پیام آمریکایی‌ها به خودروسازان ایرانی
يكشنبه ، 30 فروردين 1394 ، 10:24

بانکی دات آی آر: عضو هیات مدیره انجمن قطعه‌سازان ایران از ارسال پیام خودروسازان آمریکایی به خودروسازان ایرانی و ابراز تمایل آنها برای حضور در ایران خبر داد.

ساسان قربانی در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: بازار خودروی ایران بازاری بزرگ و بسیار جذاب برای خودروسازان خارجی است.

وی با بیان اینکه جذابیت این بازار خودروسازان آمریکایی را نیز مشتاق به حضور در ایران کرده است، خاطرنشان کرد: در این زمینه آمریکایی‌ها تمایل خود را برای حضور در صنعت خودروی ایران ابراز کرده‌اند.

عضو هیات مدیره انجمن قطعه‌سازان ایران ادامه داد:‌ خودروسازان آمریکایی‌ از طریق برخی واسطه‌ها به خودروسازان ایرانی پیام داده‌ و خواستار سرمایه‌گذاری در صنعت خودروی ایران شده‌اند.

وی افزود: در این زمینه شنیده می‌شود که آمریکایی‌ها مطالعات بازارسنجی برای حضور در ایران را نیز آغاز کرده‌اند و آماده‌اند با رفع تحریم‌ها فعالیت خود را در ایران آغاز کنند.

قربانی با بیان اینکه بعد از لغو رسمی تحریم‌ها شاهد حضور خودروسازان آمریکایی و اروپایی در ایران خواهیم بود، تصریح کرد: در این شرایط خودروسازان اروپایی اگر خواهان رسیدن به جایگاه مناسبی در صنعت خودروی ایران هستند باید به سرعت عمل کنند.

 
تأکید مدیرعامل پست بانک بر رعایت بهداشت اعتباری
يكشنبه ، 30 فروردين 1394 ، 10:19

بانکی دات آی آر: مهندس حسن‌زاده رئیس هیأت مدیره و مدیرعامل پست بانک ایران در مراسم معارفه رؤسای جدید و تودیع مدیران پیشین ادارات کل آموزش و تحقیقات، بازاریابی و تجهیزمنابع و حقوقی و وصول مطالبات بر رعایت بهداشت اعتباری و اعتبارسنجی مشتریان در پرداخت تسهیلات تأکید کرد.

به گزارش روابط‌عمومی پست‌بانک ایران: وی در این مراسم با اشاره به نامگذاری سال جدید به عنوان "دولت و ملت، همدلی و همزبانی" از سوی مقام معظم رهبری گفت: با این رهنمود همه تلاش می‌کنیم وضعیت بانک را متحول کرده و به تناسب وظایف خود در پیشبرد اهداف آن سهیم باشیم.
وی وظایف ادارات‌کل مذکور را در بحث نقدینگی سنگین دانست و تصریح کرد: در بخش وصول مطالبات باید تلاش زیادی صورت گیرد و تسهیلاتی که ارائه می‌شود به دقت کنترل گردد تا منجر به مطالبات نشود.
حسن‌زاده در ادامه بر حفظ آبرو و حیثیت افراد تأکید کرد و تصریح نمود: صیانت از حقوق و منافع اشخاص و مملکت یک اصل است و همه باید به آن توجه داشته باشیم.
رئیس هیأت مدیره پست بانک ایران در ادامه به بحث بازاریابی پرداخت و بیان‌داشت: در این بخش جذب بازار و نگهداری مشتری بسیار مهم است. بازاریابی مستلزم عزم عمومی است که باید دراین زمینه با تلاش مضاعف بتوانیم کسری‌ها و شکاف نقدینگی را جبران کرده و به سودآوری خوبی برسیم.
وی دربخش دیگری از سخنان خود به آموزش روز اشاره کرد و خاطرنشان کرد: باید در برگزاری کلاس‌های آموزشی از ابزارهای IT استفاده کنیم تا کارکنان با فناوری ‌روز بیش از پیش آشنا شوند. البته باید به سرعت و امنیت در امور نیز توجه کرده و به دنبال فضاهای جدید و کشف آنها باشیم.
حسن‌زاده درپایان ضمن تجلیل از زحمات مدیران پیشین و آرزوی توفیق برای مدیران جدید، سال‌جاری را سال تحرک و تحول توأم با دقت و رعایت بهداشت اعتباری دانست و از همه درخواست کرد با همت و تلاش مضاعف، کمک کنند تا تحول اساسی در بانک ایجاد شده و به تبع آن، مسائل معیشتی کارکنان هم ارتقاء یابد.
غلامحسین صباغی عضو هیأت مدیره نیز در این مراسم با تقدیر از تلاش‌ها و زحمات مدیران قبلی و آرزوی موفقیت برای مدیران جدید بر همدلی و باهم‌بودن تأکید کرد و گفت: افراد به تنهائی نمی‌توانند منشأ تحول بزرگ در یک مجموعه باشند بلکه با تلاش و همت عمومی است که به موفقیت می‌رسند.
وی تصریح کرد: امسال، سالی سرنوشت‌ساز برای پست بانک ایران است و همه باید در تحقق اهداف آن سهیم باشیم.
همچنین در این مراسم، مدیران پیشین واحدهای مذکور گزارشی از عملکرد دوران مسئولیت خود ارائه و مدیران جدید نیز به تشریح برنامه‌های موردنظر پرداختند.
گفتنی است: در پایان این مراسم با اهداء لوح از تلاش‌های علیرضا مشایخ رئیس پیشین اداره‌کل حقوقی و وصول مطالبات تقدیر و سیدحسین ابطحی به‌عنوان سرپرست اداره‌کل بازاریابی و تجهیزمنابع، علی آزاددوین به‌عنوان سرپرست اداره‌کل حقوقی و وصول مطالبات و اسماعیل عسگری به‌عنوان سرپرست اداره‌کل آموزش و تحقیقات معرفی و ابلاغ هریک از سوی مهندس حسن‌زاده به آنان اعطاء شد.

 
دیدگاه یک کارشناس درباره وضعیت اقتصاد پس از رفع تحریم ها
يكشنبه ، 30 فروردين 1394 ، 09:56

بانکی دات آی آر:‌ یک عضو هیات علمی دانشگاه علامه با اشاره به این‌که تحریم‌های هسته‌ای اقتصاد ایران را فلج کرده بود، گفت: برداشتن تحریم‌ها می‌تواند روند رشد اقتصادی را بهبود بخشیده و اثر انحصار‌طلبی و رانت را در نظام اقتصاد داخل کمتر کند.

مهدی تقوی در گفت‌وگو با ایسنا عنوان کرد: به خاطر وجود این تحریم‌ها قیمت دلار بیش از حد بالا رفته بود، بنابراین می‌توان گفت همین‌که قیمت دلار کاهش پیدا کند وضع اقتصادی نیز بهتر می شود.

وی با اشاره به این‌که ایران صادرات چندانی به کشور‌های دیگر ندارد، تصریح کرد: تحریم‌ها صادرات نفت به ایران را محدود کرده بود که با برداشتن آنها وضعیت فروش نفت نیز بهتر می‌شود و درآمدهای نفتی افزایش پیدا می‌کند. اما اگر با برداشتن این بخش از تحریم‌ها اجازه ورود کالاهای سرمایه‌ای و تکنولوژی‌های جدید را بدهند وضع اقتصادی و تولیدات کشور بهبود پیدا خواهد کرد.

تقوی با اشاره به این‌که در دولت گذشته روند رشد اقتصادی کشور منفی بوده است، گفت: در دولت روحانی نرخ رشد مثبت را در زمینه‌های اقتصادی تجربه کردیم و این امر باعث شد مردم به وضعیت اقتصادی امیدوارتر شوند.

وی با تاکید بر این‌که مردم در حال حاضر می‌توانند وضعیت آینده اقتصادی را تا حدودی پیش‌بینی کنند، عنوان کرد: وقتی مردم مطمئن باشند که قیمت یک جنس در مدت کوتاه چند برابر نمی‌شود احتکار نمی‌کنند، تورم ایجاد نمی‌شود و همچنین افراد بیشتری می‌توانند مشغول به کار شوند که این امر در نهایت منجر به رشد اقتصادی می‌شود.

این کارشناس اقتصادی با اشاره به این‌که اقتصاد ایران در طول سال‌های اخیر رکود تورمی را تجربه کرده است، گفت: دولت یازدهم تلاش کرده است که تورم را کاهش دهد و در آینده رکود نیز کمتر خواهد شد.

تقوی درباره‌ی تاثیر برداشته شدن تحریم‌های هسته‌ای در زمینه ی تولیدات داخلی تصریح کرد: زمانی که نرخ تورم کاهش پیدا کند و نرخ رشد نیز بالا رود در واقع تولیدات افزایش پیدا می‌کند.

وی همچنین درباره‌ وضعیت انحصار‌گرایی در اقتصاد ایران اظهار کرد: بخش‌هایی در اقتصاد ایران فعالیت می‌کنند که با انحصار طلبی اقتصاد را خفه کرده‌اند و این بخش رانت‌های خاص خود را دارند که این امر مربوط به تحریم‌ها نیست. اما اگر تحریم‌ها برداشته شوند و روند رشد اقتصادی نیز مثبت باشد با وجود چنین انحصار‌هایی در اقتصاد باز هم بنگاه‌ها و افراد بیشتری می‌توانند وارد عرصه اقتصادی شوند.

تقوی همچنین تصریح کرد: نقش بخش‌های انحصار‌طلب در اقتصاد ایران مانند نقش کشور‌های غربی و آمریکا روی اقتصاد جهان است. بنابراین اگر تحریم‌های خارجی برداشته شود معضل انحصار‌طلبی نیز تاثیر کمتری نیز می‌تواند روی اقتصاد ایران بگذارد.

 
جدیدترین قیمت خودروهای وارداتی +جدول
يكشنبه ، 30 فروردين 1394 ، 09:48

بانکی دات آی آر: قیمت خودروهای وارداتی در هفته جاری تغییری نسبت به نرخ این خودروها در هفته گذشته نداشته است.

 

به گزارش ایسنا، در هفته جاری قیمت خودروهای وارداتی ثابت مانده است.

 

قیمت روز خودروهای وارداتی (مدل 2015) در بازار به شرح زیر است:

 

 

نام خودرو شرکت سازنده کشور قیمت
سوناتا هیوندای کره جنوبی 173 میلیون تومان
توسان هیوندای کره جنوبی 158 میلیون تومان
النترا هیوندای کره جنوبی 123 میلیون تومان
اسپورتیج کیا کره جنوبی 159 میلیون تومان
سراتو کیا کره جنوبی 123 میلیون تومان
اپتیما کیا کره جنوبی 158 میلیون تومان
RA4 تویوتا ژاپن 218 میلیون تومان
یاریس هاچ بک تویوتا ژاپن 108 میلیون تومان
کمری تویوتا ژاپن 182 میلیون تومان
لکسوسRX تویوتا ژاپن 590 میلیون تومان
بنز C200 بنز آلمان 297 میلیون تومان
بنز E200 بنز آلمان 423 میلیون تومان

 

 

 
تزریق 40 هزار میلیارد منابع بانکی به مسکن و ساختمان
يكشنبه ، 30 فروردين 1394 ، 09:39

اگر چه در سال گذشته تسهیلات پرداختی بانکها به حوزه مسکن و ساختمان حدود 12 هزار میلیارد تومانی در مقایسه با دوره قبل افزایش یافت؛ اما سهم دریافتی این بخش از کل منابع پرداختی کمترین نسبت از سال 1390 بوده است.

ادامه مطلب...
 
سامسونگ همچنان در صدر گوشی های هوشمند
يكشنبه ، 30 فروردين 1394 ، 09:16

بانکی دات آی آر: طبق بررسی آماری موسسه TrendForce، سامسونگ در سه‌ماهه نخست سال 2015 رتبه نخست بازار اسمارت فون را با سهمی 27.8 درصدی در اختیار دارد.
به گزارش دیجی کالا، احتمالا آمارهای نگران کننده ای که از وضعیت سامسونگ در سال گذشته منتشر شده را خوانده‌اید. گفته می‌شود که فروش اسمارت فون های سامسونگ از اواسط سال 2014 دچار نوعی رکود شده و علت اصلی آن پرچمدار نه چندان دلچسب گلکسی اس5، ظهور بازیگران بزرگی چون شیائومی در چین و معرفی آیفون 6 توسط اپل بوده است.

اما به نظر می‌رسد که سامسونگ در سه‌ماهه‌ نخست سال 2015 روند رو به بهبود خود را آغاز کرده است.

جدیدترین تحقیقاتی که توسط موسسه TrendForce انجام شده، نشان می‌دهد که سامسونگ کماکان رتبه‌ نخست بازار اسمارت فون دنیا را در تصاحب خود دارد. در این آمارگیری، سامسونگ با 27.8 درصد در رتبه نخست قرار دارد و آیفون با 19.9 درصد رتبه دوم را کسب کرده است. سامسونگ در سه‌ماهه چهارم سال 2014 سهم 24.7 درصدی به ثبت رسانده بود که حالا با رشدی 3.1 درصدی مواجه شده است.

لنوو نیز که در سه‌ماهه چهارم سال قبل با 7.1 درصد جایگاه سوم را در اختیار داشت، حالا با کاهشی 1.1 درصدی به رتبه پنجم سقوط کرده است. سهم هوآوی نیز از 6.9 به 7 درصد رسیده و خود را به جایگاه سوم جدول رسانده است.

اما ال‌جی که به‌واسطه جی3 استقبال بسیار خوبی را در بازار به دست آورده، با رشدی 0.9 درصدی در رتبه چهارم جای گرفته است.


اگرچه اپل توانست در سه‌ماهه پایانی سال با فروشی اعجاب آور در بازار اسمارت فون روبرو شود، اما به نظر می‌رسد که امسال و با ورود پرچمداران جدید سامسونگ یعنی گلکسی اس6 و گلکسی اس6 اج این رقابت به جدی‌ترین شکل ممکن ادامه خواهد یافت.

سامسونگ تا سه‌ماهه پایانی سال قبل تنها گلکسی اس5 را برای رقابت داشت، اما استقبال از گلکسی های جدید و به خصوص گلکسی اس6 اج نشان از تمایل بازار به گوشی‌های با ظاهری متفاوت دارد. طبق گزارش‌ها گلکسی اس6 اج نیمی از فروش گلکسی های جدید سامسونگ را به خود اختصاص داده؛ این در حالی است که پیشبینی میشد مدل خمیده گلکسی اس6 تنها 20 یا 30 درصد فروش پرچمداران جدید را به خود اختصاص دهد.

یکی از مدیران ارشد سامسونگ به وبسایت «کوریا تایمز» گفته " انتظار داریم که 70 میلیون گلکسی اس6 و گلکسی اس6 اج به فروش برسد." مشخص نیست آیا این هدفگذاری جاه‌طلبانه برای تنها سال 2015 در نظر گرفته شده یا خیر، اما چنین اظهارنظری خبر از اعتماد به نفس بالای این شرکت در موفقیت پرچمداران جدیدش دارد.

 
نسل جدیدی از «پاسپورت» غیرمتعارف بلک‌بری
يكشنبه ، 30 فروردين 1394 ، 08:52

بانکی دات آی آر: ظاهرا فروش گوشی بلک‌بری پاسپورت چنان موفقیت آمیز بوده که شرکت کانادایی سازنده آن به دنبال نسل جدیدی از آن باشد.
به گزارش دیجی کالا، «بلک‌بری» (BlackBerry) سال قبل با گوشی غیرمتعارف «پاسپورت» (Passport) بسیاری از مشتریان بازار گوشی‌های هوشمند را غافلگیر کرد. اما به نظر می‌رسد که این شرکت کانادایی قصد کنار گذاشتن این سری را ندارد و در سال جاری نسل جدیدی از آن را معرفی خواهد کرد.

وبسایت «بلک‌بری سنترال» که به پوشش اخبار این شرکت کانادایی می‌پردازد، خبر داده که نسل جدید گوشی پاسپورت با نام «اسلو» (Oslo) معرفی می‌شود.


به گفته این وبسایت، بیشتر ویژگی‌های سخت افزاری اسلو مشابه با پاسپورت خواهد بود؛ ویژگی‌هایی چون چیپست اسنپ‌دراگون 800، صفحه نمایش LCD با رزولوشن 1440x1440 پیکسل و نسبت تصویر یک به یک، دوربین پشتی 13 مگاپیکسل با لرزشگیر تصویر لیزری و یک باتری بزرگ 3450 میلی آمپرساعتی. با این حال طبیعتا برخی از اجزای این گوشی با بهینه سازی جدید ارائه خواهند شد.

بلک‌بری سنترال تصویری رسمی ازاین گوشی را نیز منتشر کرده که در بالا می‌بینید. بر اساس این خبر، بلک‌بری اسلو در 30 ژوئن رونمایی خواهد شد.

 
محبوب‌ترین دوربین‌های عکاسان شاتراستاک
يكشنبه ، 30 فروردين 1394 ، 08:49

بانکی دات آی آر: شاتراستاک لیست ده دوربین محبوب عکاسان وبسایت خود را منتشر کرد.
به گزارش دیجی کالا، کدام دوربین در میان عکاسان آرشیوی (Stock Photographer) از محبوبیت بیشتری برخوردار است؟ اگرچه اطلاعات دقیقی از مجموع عکاسان در اینترنت وجود ندارد، اما اخیرا بزرگ‌ترین وبسایت ارائه دهنده این تصاویر یعنی «شاتراستاک» (Shutterstock) نتیجه آنالیز تصاویر قرارگرفته بر روی دیتابیس خود را منتشر کرده است.


محبوب‌ترین دوربین در میان عکاسان که سهم بسیار بالایی را نیز به خود اختصاص داده، دوربین حرفه ای و مشهور کانن Canon 5D Mark II است. رتبه بعدی به نسل بعدی این دوربین یعنی 5D Mark III تعلق دارد که در کنار Mark II سهمی 41 درصدی در میان تصاویر ثبت شده توسط ده دوربین محبوب عکاسان شاتراستاک دارند.

شاتراستاک این داده‌ها را از اطلاعات EXIF تصاویر آپلود شده سال 2014 به دست آورده است. این کمپانی در حاشیه انتشار این نمودار تاکید کرده که "تمامی تصاویر اطلاعات مربوط به دوربین ثبت شده را به همراه ندارند، اما میلیون‌ها تصویر شاتراستاک این اطلاعات را داشته‌اند و جدول ده دوربین محبوب عکاسان از همین تصاویر به دست آمده است."

از میان تصاویری که در سال 2014 به شاتراستاک ارسال شده، مجموعا 58 درصد آن‌ها توسط این وبسایت تایید شده‌اند که در میان آن‌ها تصاویر ثبت شده با Canon EOS 5D Mark III و Nikon D800 به ترتیب با 69 و 68 درصد، بیشترین نرخ تایید را به خود اختصاص داده‌اند.

 
عکس/ روبات سرآشپز
يكشنبه ، 30 فروردين 1394 ، 08:40

 

 
تحلیل تکنیکال نماد شاخص کل
يكشنبه ، 30 فروردين 1394 ، 08:33

تحلیل تکنیکال نماد شاخص کل را مشاهده می کنید.

ادامه مطلب...
 
اطلاعیه های مهم کدال در بازار بورس مورخه ۲۹فروردین ۹۴
يكشنبه ، 30 فروردين 1394 ، 08:29

طبق اولین پیش بینی که بانک برای سال مالی منتهی به 29/12/94 داشته ؛ سود هر سهم خود را با سرمایه ای معادل 40.000 میلیارد ریال به مبلغ 475 ریال اعلام نموده که در مقایسه با سال قبل از آن 6 درصد رشد داشته است.

ادامه مطلب...
 
تحلیل اختصاصی از بازار بورس ۲۹ فروردین ۹۴ و پیش بینی بازار فردا
يكشنبه ، 30 فروردين 1394 ، 08:25

تحلیل اختصاصی از بازار بورس ۲۹ فروردین و پیش بینی بازار فردا را مشاهده می کنید.

ادامه مطلب...
 
آشپزی با روبات سرآشپز
يكشنبه ، 30 فروردين 1394 ، 08:19

بانکی دات آی آر: فرض کنید در سال ۲۰۱۷ بعد از یک روز پرمشغلهٔ کاری، خسته و گرسنه به خانه بازگشته‌اید. اکنون بیش از همه‌چیز دلتان یک استراحت جانانه و یک غذای لذیذ می‌خواهد ولی اصلاً حال و حوصلهٔ غذا درست کردن ندارید. لازم نیست با رستوران تماس بگیرید و سفارش غذا بدهید، چون الآن سال ۲۰۱۷ است و روبات سرآشپز در آشپزخانه منتظر دستور شما است و مثل ماهرترین آشپزهای دنیا غذا می‌پزد.

به گزارش یک پزشک، این روبات Robochef نام دارد و نمونهٔ اولیهٔ آن توسط شرکت انگلیسی Moley Robotics ساخته‌شده. Robochef هم‌اکنون در نمایشگاه Messe technology در هانوفر آلمان به نمایش گذاشته شده است. برای دیدن فیلم نحوهٔ کار این روبات اینجا کلیک کنید.

Robochef دستانی شبیه دست انسان دارد و حرکات آشپز را تقلید می‌کند. این دست‌ها توسط شرکت انگلیسی Shadow Robot ساخته‌شده و ۱۲۹ سنسور، ۲۴ مفصل و ۲۰ موتور دارند. در نمونهٔ به نمایش گذاشته‌شده، Robochef بالای اجاق‌گاز نصب‌شده و وسایل موردنیاز برای آشپزی مثل مواد اولیه، فر، ظرف‌شویی و … در دسترس آن قرارگرفته است.

طرز کار Robochef به این صورت است که ابتدا حرکات آشپز انسان را به‌صورت سه‌بعدی ضبط کرده، سپس آن‌ها را با دقت بسیار زیادی تکرار می‌کند. نمونهٔ اولیه از این دستگاه توسط Tim Anderson آموزش‌دیده که برندهٔ مسابقات آشپزی MasterChef سال ۲۰۱۱ است. Tim Anderson می‌گوید با دیدن نحوهٔ کار این دستگاه و چشیدن دست‌پخت آن حیرت‌زده شده است.

شرکت Moley Robotics امیدوار است تا سال ۲۰۱۷ آشپزخانهٔ مکانیزه مجهز به روبات سرآشپز را به بازار بیاورد. این آشپزخانه دارای ماشین ظرف‌شویی و یخچال خواهد بود. به این معنی Robochef نه‌تنها غذا می‌پزد،‌ بلکه ظرف‌ها را نیز می‌شوید. گفته‌شده مدل نهایی Robochef کتاب‌خانه‌ای متشکل از هزاران دستور غذا خواهد داشت که کاربر می‌تواند از بین آن‌ها غذای موردنظرش را انتخاب کند. حتی کاربران می‌توانند آشپزی خودشان را با دوربین‌های مخصوص ضبط کنند و به مجموعهٔ آنلاین دستورات پخت Robochef اضافه کنند. با برنامهٔ موبایل Robochef خواهید توانست از بیرون از خانه سفارش پخت غذای موردعلاقه‌تان را بدهید تا وقتی به خانه رسیدید غذا آماده باشد.

البته آشپزی تنها خورد کردن و هم زدن و گذاشتن روی اجاق نیست. آشپز باید آماده بودن هر بخشی از غذا را در حین پخت تشخیص بدهد. برای مثال باید بفهمد چه موقع تخم‌مرغ سفت شده یا کره آب شده است.

Rich Walker از شرکت Shadow Robot، از پیچیدگی اعتماد کامل به این روبات می‌گوید و اشاره می‌کند که Robochef نیاز به سنسورهایی دارد تا سفتی، نرمی، سرخ شدن و … را در غذا تشخیص دهد. این روبات هنوز حتی کار با چاقو را بلد نیست و نیاز به پیشرفت زیادی دارد تا بتواند اعتماد ما را جلب کند.

Robochef هنوز کار هوشمندانه‌ای انجام نمی‌دهد. تمام هوش بکار رفته در دستگاه، از آشپزی نشأت می‌گیرد که روبات از او تقلید می‌کند. کافی است ظرف پیاز را کمی آن‌طرف تر بگذارید تا روبات به جای ظرف پیاز،‌ هوا را بردارد و در قابلمه خالی کند! سوال دیگری که مطرح است این است که چرا این روبات باید انگشت داشته باشد تا قاشق، مخلوط کن و چاقو را در دست بگیرد. این کار بسیار مشکل است و نیاز به دقت زیادی دارد. در صورتی که می‌توان دستان روبات را به شکل وسایل آشپزخانه طراحی کرد.

با این حال طرز کار Robochef بسیار جالب است و تصویر آینده‌ای را در ذهن ما ترسیم می‌کند که بر روی گوشی لیست برترین غذاهای هفته را می‌خوانیم و غذای مورد علاقه‌مان را بر اساس طعم، میزان کالری، و … انتخاب می‌کنیم. سپس دستور پخت آن را به آشپزخانه مکانیزه‌ی خانه‌مان اعلام می‌کنیم تا وقتی به خانه بر‌میگردیم آماده باشد.

Moley Robotics قیمت این آشپزخانهٔ مکانیزه را ۱۵ هزار دلار اعلام کرده است که احتمالاً مثل هر تکنولوژی دیگری به‌مرورزمان کاهش پیدا می‌کند. ولی اگر بخواهیم ۱۵ هزار دلار برای روبات آشپز پول بدهیم، شاید خیلی بهتر و ارزان‌تر باشد که یک انسان آشپز استخدام کنیم!

 
این روبات یک حقیقت مسلم است
يكشنبه ، 30 فروردين 1394 ، 08:11

بانکی دات آی آر: در شرایطی که بسیاری از دوست‌داران فیلم‌های تخیلی برای نمایش قسمت جدید فیلم جنگ ستارگان یعنی Star Wars: The Force Awakens روزشماری می‌کنند، تریلرها و اخبار حاکی از اضافه شدن یک عضو جدید به اعضای رباتیک داستان هستند که BB-8 نام دارد.

به گزارش یک پزشک، BB-8 هنوز هیچ نشده، طرفداران بسیاری پیدا کرده است، می‌شود حدس زد که کودکان عاشق این ربات شوند. واقعا نمی‌شود این ربات گرد بامزه را که بدن توپی‌اش روی زمین می‌غلتد و در عین حال سرش حالتی ثابت و لغوه‌ای در حین حرکت پیدا می‌کند، دوست نداشت!

خب، تا مدت‌ها همه فکر می‌کردند که BB-8 حاصل تکنیک‌های کامپیوتری باشد، اما BB-8 یک ربات واقعی است!

چگونه چنین چیزی ممکن شده و ایده این ربات از کجا ناشی شده است؟

خیلی جالب است بدانید که الهام‌بخش این ربات یک اسباب‌بازی معروف به نام Sphero است که پیش از این در «یک پزشک» در موردش نوشته بودیم، این توپ را می‌توان به وسیله گوشی یا تبلت کنترل کرد و روی زمین حرکت داد.

مکانیسم حرکتی توپ، یک ژیروسکوپ . تعدادی چرخ در سطح داخلی توپ است. این طوری توپ می‌تواند به راحتی در همه جهات حرکات کند.

اما ربات BB-8 فقط یک توپ گرد نیست و بخش سر هم دارد.

سؤالی که مطرح می‌شود این است که چطور در حالی که بدنه ربات متحرک است، سازندگانش توانسته‌اند بخش سر را ثابت نگه دارند.

فعلا حدس زده می‌شود که سر به یاری تعدادی آهنربا روی بدن ربات معلق می‌ماند. در عین حال سر با کنترل از راه دور می‌تواند حرکت داده شود.

در عین حال باز هم حدس زده می‌شود که بخش سر برای خودش یک ژیروسکوپ دارد که باعث می‌شود سر همیشه در جهت درست قرار بگیرد.

با نمایش فیلم جنگ ستارگان، بازار فروش بسیار زیادی برای نمونه‌های BB-8 به احتمال زیاد مهیا خواهد شد.

 
تبدیل بستر ناخن به یک صفحه لمسی
يكشنبه ، 30 فروردين 1394 ، 08:08

بانکی دات آی آر: خیلی وقت‌ها، مثلا وقتی در یک همانی یا جلسه رسمی هستید، بیرون آوردن گوشی، کاری غیرمؤدبانه محسوب می‌شود، اما چه می‌شود اگر بتوانید با یک عمل نامحسوس اپلیکیشن خاصی را فعال کنید با پیامی را به شخص مورد نظر بفرستید؟

به گزارش یک پزشک، به تازگی در آزمایشگاه‌های MIT پروژه‌ای شروع شده که به آن نام NailO را داده‌اند و هدف از آن است که با چسباندن یک قطعه الکتریکی خیلی کوچک روی بستر ناخن، بستر ناخن به یک صفحه لمسی یا ترک‌پد مینیاتوری تبدیل شود.

این طوری کاربر می‌تواند بدون جلب نظر و خیلی راحت، با یکی از انگشتانش، مثلا انگشت اشاره همان دست روی انشگت شست بکشد و کارهای مورد نظر را انجام دهد.

ساختن NailO کار ساده‌ای نیست و در حقیقت پژوهشگران حدس می‌زنند که تا تجاری شدن این ایده، سه سالی زمان نیاز داشته باشند.

برای ساختن NailO آنها باید در لایه‌های الکتریکی بسیار نازک، باتری، صفحه لمسی، میکروکنترلر، تراشه ارسال بلوتوث را می‌گنجاندند که کار خیلی سختی است.

اما همین نمونه اولیه آنها در حال حاضر می‌تواند در ۹۲ درصد موارد به طرز صحیحی عمل کند و سوایپ‌های کوچک کاربر را به اعمال مورد نظر ترجمه کند.

در ضمن NailO باید طوری ساخته شود که لمس‌های اتفاقی، عملکرد آن را متوقف نکنند. در حال حاضر کاربر باید ۲ ثانیه روی ناخن تپ کند تا مکانیسم NailO فعال شود، اما شاید در آینده محققان فکر دیگری کردند.

به گمانم NailO کاربردهایی دارد که در آینده تعریف خواهند شد، مثلا تصور کنید که برای جلو وعقب کردن و تغییر سرعت نمایش یک فیلم، به جای اینکه مجبور باشید به کنترل‌های روتین متوسل شوید، بتوانید با ظرافت روی یک ناخن خود سوایپ کنید!

 
دکتر صباغی: دفاترپست بانک ایران مطابق استانداردهای بانک مرکزی ساماندهی می‌شود
يكشنبه ، 30 فروردين 1394 ، 08:03

بانکی دات آی آر:‌ دفاترخدمات بانکی پست بانک ایران در سال 94 مطابق استانداردهای بانک مرکزی ساماندهی شده و نقاط تماس نیز با توجه به انعقاد قرارداد شرکت مخابرات ایران با کارگزاران دفاتر ICT مورد بازنگری قرار می‌گیرد..
به گزارش روابط‌عمومی پست‌بانک ایران: دکتر صباغی عضو هیأت مدیره در جلسه شورای اداری مدیریت شعب استان گیلان ضمن بیان مطلب فوق و تقدیر از تلاش‌های صورت گرفته در استان به تشریح عملکرد بانک در سال گذشته پرداخت و گفت: در همین راستا لازم است مدیران شعب استان‌ها و مناطق با توجه به ظرفیت روستاها و گزینش افراد واجد شرایط نسبت به ساماندهی باجه منتخب روستائی مطابق با استانداردهای لازم اقدام نمایند.
وی افزود: با نگاهی گذرا به برنامه‌های پست بانک ایران در سال 94 می‌توان گفت این بانک سالی سرنوشت‌ساز را پیش‌روی خود دارد و همه باید کمک کنیم تا موفقیت‌های زیادی در سال جاری کسب شود.
صباغی در ادامه با اشاره به بهبود شرایط بین‌المللی و به تبع آن توسعه فضای بانکداری بین‌الملل تصریح کرد: افزایش تعداد شعب ارزی و جذب بازارهای از دست‌‌رفته جزو برنامه‌هائی است که در دستور کار جدی قراردارد و مجموعه بانک آماده ارائه خدمات ارزی بهینه به هموطنان هستند.
عضو هیأت ‌مدیره خاطرنشان ساخت: سال94 پایان برنامه پنجم توسعه کشور است که با توجه به مأموریت‌های تعریف‌شده برای پست بانک ایران در برنامه مذکور و نقش این بانک در روستاها و به‌تبع آن ضرورت دولتی ماندن آن و همچنین گسترش همکاری‌‌ها با سازمان‌ها و نهادها جهت ارائه خدمات ضروری و حاکمیتی به هموطنان، لازم است تلاش‌های همه‌جانبه‌ای برای ارائه خدمات به مناطق محروم و روستاها صورت پذیرد تا فعالیت‌های پست‌بانک ایران در برنامه ششم توسعه کشور بیش از گذشته نهادینه شده و نقش و اثرگذاری عملکرد آن در مناطق محروم و روستاها تبلور مضاعفی داشته باشد.
وی با اشاره به استمرار شکاف نقدینگی در میان اکثر بانک‌ها و بعضاً در پست‌بانک و زیان ویژه از محل هزینه‌های بین‌بانکی در سال گذشته بر تلاش مضاعف جهت جذب منابع و ارائه تدابیر منطقی برای مدیریت مصارف جهت از بین بردن آن تأکید کرد و بیان داشت: با تغییر رویکرد درآمدهای بانک به سمت درآمدهای کارمزدی، باید به عنوان یک بنگاه اقتصادی بتوان سودآوری آن را تضمین کرد.
صباغی درپایان از همه مدیران و کارکنان درخواست نمود درسالی که از سوی مقام معظم رهبری به‌نام سال"دولت و ملت، همدلی و همزبانی" نامگذاری شده باید با تلاش و کوشش، همدل و همزبان در چارچوب ضوابط و مقررات پولی و بانکی در تحقق اهداف بانک گام برداریم.
عباس آبنوس مدیرشعب استان گیلان نیز در این جلسه گزارشی از موفقیت‌های سال گذشته ارائه کرد و گفت: با تلاش همکاران در چندین شاخص از جمله؛ سود و زیان، سود سال‌های آتی و شاخص مانده مطالبات به تسهیلات رتبه‌های اول تا پنجم کشوری را کسب نمودیم.
همچنین در ادامه این جلسه هریک از رؤسای شعب و دوایر ستادی و کارکنان به بیان دیدگاه‌ها و نظرات خود پرداختند و درپایان از زحمات مدیریت شعب استان به جهت کسب رتبه‌های برتر در شاخص‌های مختلف تقدیر به عمل آمد.
گفتنی است: دکتر صباغی در جلسات سفر استانی هیأت دولت از جمله؛ جلسه توسعه و سرمایه‌گذاران استان که با حضور دکتر روحانی رئیس جمهور، معاونان وی، وزراء، استاندار گیلان و سایر مسئولان در محل استانداری برگزار شد شرکت نمود.

 
مدیرعامل بانک توسعه صادرات : تغییر درساختار و فرایندها، در صورت لغو تحریم لازم است
يكشنبه ، 30 فروردين 1394 ، 07:58

بانکی دات آی آر:‌ مدیرعامل بانک توسعه صادرات ایران اعلام کرد: در صورت لغو تحریم ، باید ساختار ، چینش نیرو و فرآیندها مورد بازنگری قرار گرفته و تغییر یابد.

به گزارش روابط عمومي بانك توسعه صادرات، آقاي دكتر علي صالح آبادي در ديدار با همكاران مديريت امور بين الملل اين بانك با اعلام اين مطلب افزود: تشكيل كميته آمادگي اقدامات پس از تحريم در بانك امر مهمي است كه كارشناسان بخش هاي مختلف بايد در آن حضور يافته و به بررسي فرايندها و ساختار بانك بپردازند.
وي با اشاره به لزوم نوآوري در عرصه مديريت بين الملل بر حفظ چارچوب فعاليت بانك در زمان تحريم تاكيد كرد و گفت:  گرچه عزم جدي براي حل مساله وجود دارد اما بايد براي تمامي وضعيت هاي پيش رو مانند تداوم تحريم و يا رفع كامل آن برنامه خاص داشته باشيم.

در اين نشست كه روساي دواير و  ادارات مديريت بين الملل حضور داشتند ، هريك به ارائه گزارش عملكرد واحد تحت پوشش خود پرداخته و پيشنهادهاي خود را براي نحوه فعاليت در شرايط آتي در بانك مطرح كردند.

مديريت امور بين الملل بانك توسعه صادرات شامل سه اداره روابط بانكي بين الملل، اداره تامين مالي و سرمايه گذاري بين الملل و اداره اعتبارات اسنادي و ضمانتنامه هاي ارزي است كه هركدام  از اين ادارات مشتمل بر دواير تخصصي مرتبط است.

 
بانکی: پیشخوان روزنامه های اقتصادی امروز، ۳۰فروردین ۹۴
يكشنبه ، 30 فروردين 1394 ، 07:45

صفحه اول روزنامه های اقتصادی امروز، به این مسایل می پردازد.

ادامه مطلب...
 
استخدام های روز- ۲۹ فروردین ۹۴
يكشنبه ، 30 فروردين 1394 ، 06:00

تازه ترین استخدام های امروز را اینجا ببینید...

ادامه مطلب...
 
وضعیت طلا، سکه، ارز، بورس در پایان وقت اداری شنبه ۲۹ فروردین۹۴
شنبه ، 29 فروردين 1394 ، 14:51

وضعیت طلا، سکه، ارز، بورس در پایان وقت اداری  شنبه ۲۹ فروردین۹۴

ادامه مطلب...
 
عکس/ ساختمان بورس نیویورک
شنبه ، 29 فروردين 1394 ، 14:22

 
امنیت تبادل اطلاعات در شبکه مجازی
شنبه ، 29 فروردين 1394 ، 12:11

از نظر فنی، هر چیزی که به اینترنت وصل شود، قابلیت هک شدن را داراست. اما راه های مفیدی وجود دارند که می توانید برای محافظت از خود و داده هایتان انجام داده و امکان نفوذ هکرها را سلب کنید.

ادامه مطلب...
 
استخدام بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران سال 94
شنبه ، 29 فروردين 1394 ، 11:29

بانک مرکزی برای تامین  نیروی انسانی مورد نیاز، در رشته های مختلف استخدام می کند.

ادامه مطلب...
 
رونمایی از بزرگترین معضل نظام بانکی
شنبه ، 29 فروردين 1394 ، 10:55

بانکی دات آی آر بی تردید مشکلات و معضلات نظام بانکی ایران به یک یا دو مورد خاص محدود نیست و می توان از آن لیست بلند بالایی تهیه کرد که در آن از سود بانکی تا بنگاهداری، نقدینگی، تسهیلات، هزینه ها، موسسات مالی غیر مجاز و... خود نمایی می کنند؛ اما در این بین یک معضل به طور همه جانبه ای نظام بانکی را تهدید می کند.

به گزارش ایسنا، اخیرا معاون نظارت بانک مرکزی اعلام کرد که "مطالبات معوق بانکی" بزرگترین مشکل کنونی نظام بانکی است.

اگرچه تهرانفر به آخرین آمار معوقات بانکی اشاره ای نداشته؛ اما با توجه به رقم حدود 94 هزار میلیارد تومانی آن در آبان ماه سال 1393 اکنون می توان حداقل رقمی حدود 100 هزار میلیارد تومان را برای آن متصور بود. در عین حال که طبق آخرین اظهارات اژه ای -سخنگوی قوه قضائیه- رقم واقعی مطالبات بانکها از بدهکارانشان به حدود 200 هزار میلیارد تومان می رسد.

این 200 هزار میلیارد تومان در حالی مطرح می شود که بخشی از این مطالبات استمهال‌شده از طرق قانونی است.

اما میزان مطالبات انباشته شده بانکها از سالهای گذشته تاکنون تا حدی افزایش یافته که گذشته از آنکه حدود 10 درصدی بیش از حد متعارف و استانداری بین اللملی که حدود 5 درصد است پیش رفته که به مانعی بزرگ برای تحرک بانکها و تجهیز منابعشان تبدیل شده است.

توقع برای افزایش تسهیلات دهی آنها در حالی مطرح می شود که با وجود اینکه شبکه بانکی در سال گذشته توانسته حدود 320 هزار میلیارد تومان تسهیلات بپردازد، اما اثر منفی خروج حدود 100 هزار میلیارد تومان از منابع آنها که حتی ممکن است بخش زیادی از آن به مطالبات سوخت شده تبدیل شود در بسته شدن دست بانکها برای تسهیلات دهی قابل انکار نیست. رقمی که یک سوم تسهیلات پرداختی بانکی در سال قبل و یک هفتم مانده سپرده بانکها را تشکیل می دهد.

در عین حال که با جدی تر شدن بحث کاهش نرخ سود بانکی با تاکید بر نرخ سود تسهیلات این مساله قابل توجه است که سود تسهیلات از مهمترین ابزارهای درآمدزایی بانکها و تامین منابع آنهاست براین اساس با توجه به طلب 100 هزار میلیارد تومانی در یک سو و سایر هزینه ها از سوی دیگر که در مجموع توان مالی بانکها را کاهش می دهد تعیین نرخ سود تسهیلات و سازوکار آن از اهمیت ویژه ای برخوردار خواهد بود چراکه بی تردید سود بانکی از موثرترین متغیرها بر اقتصاد کشور بوده و هر گونه لغزشی در تغییر آن کل بنای اقتصادی را تحت تاثیر قرار خواهد داد.

این در حالی است که کارشناسان با اینکه معتقدند باید برای تقویت توان مالی بنگاههای تولیدی و بازده بیشتر آنها، نرخ سود بانکی تغییر کرده و متناسب با بازده اقتصادی تولید تعیین شود، اما بر این هم تاکید دارند که سود تسهیلات تا حد زیادی تحت تاثیر هزینه‌های بانک که در کنار سود سپرده، معوقات بانکی از مهمترین آنهاست قرار دارد.

بر این اساس عنوان می‌شود که حتی اگر نرخ سود تسهیلات هم برای کمک به رونق اقتصادی و ساماندهی آن کاهش یابد با توجه به وجود معوقات بانکی فعلی توان پرداخت تسهیلات به‌طور قابل ملاحظه افزایش نخواهد یافت، چرا که منابع موجود در اختیار بانکها محدود بوده و آنقدر نیست که بخواهند پاسخگوی واحدهای تولیدی و متقاضی تسهیلات بانکی باشند؛ از این رو باید اقدامات جدیدتر و راهکارهای مناسب‌تری برای بازگرداندن معوقات بانکی در پیش گرفته شده تا هر ساله از این طلب بزرگ کاسته شود نه اینکه شرایط همواره به گونه ای پیش برود که این بدهی به حرکت صعودی خود ادامه داده و مجموعه نظام بانکی را تحت تاثیر قرار دهد.

 
تاکید یک اقتصاددان بر لزوم اصلاح ساختارهای اقتصادی کشور
شنبه ، 29 فروردين 1394 ، 10:52

بانکی دات آی آر:‌ یک اقتصاددان می‌گوید اگر دولتمردان برای اصلاح ساختارهای اقتصادی فکری نکنند، لغو تحریم‌ها فقط می‌تواند مصرف‌گرایی ما را تشدید کند و باعث شود خودروهای لوکس بیشتری وارد کنیم.

لطفعلی بخشی در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: این‌که ما یک کشور مصرف‌گرا هستیم یا از ساختار ناکارآمد دولتی برخورداریم ربطی به تحریم ندارد. رفع تحریم می‌تواند ساختار مصرف‌گرایی را تشدید کند و باعث شود بیشتر پورشه وارد کنیم. اصلاح ساختارهای اقتصادی به عقل و تدبیر دولتمردان بستگی دارد که پول نفت و گاز را در راه درست مصرف کنند.

وی افزود: برداشتن احتمالی تحریم‌ها طی سه ماه آینده ممکن است مقداری موجب روان‌تر شدن عملیات تجاری و مالی شود ولی انتظار تحول بنیادی در اقتصادی دور از ذهن است. اقتصاد ما از سوء مدیریت داخلی رنج می‌برد. اگر تحریم‌ها رفع شود آن سوء مدیریت هم‌چنان برقرار است. بسیاری از صنعتگران می‌گویند ما به دلیل کاستی‌های نظام اداری و دولتی دچار تحریم‌های داخلی هستیم.

این کارشناس اقتصادی با اشاره به دوران قبل از دولت‌های نهم و دهم خاطرنشان کرد: ما قبل از دولت‌های نهم و دهم تحریم نبودیم اما همواره از رکود و تورم رنج می‌بردیم که عمده دلیل آن چنبره مدیریت دولتی بر اقتصاد کشور است. مسائلی همچون یارانه‌ها، کنترل قیمت‌ها، سود نامتناسب واردات و انحصار ارز خارجی در دست دولت، مسائلی است که اقتصاد را به هم می‌زند. در حال حاضر نیز هیچ کدام از اینها اصلاح نشده بلکه به خاطر تحریم‌ها بدتر هم شده است.

بخشی، دوران فعلی را با زمان بعد از جنگ قابل مقایسه ندانست و گفت: الان شبیه شرایط بعد از جنگ نیست. آن موقع امکانات زیادی برای فروش نفت داشتیم ولی در حال حاضر بازار نفت جهان مشتری چندانی ندارد. مضافا این‌که مشتری‌های ما الگویشان را عوض کرده‌اند. پالایشگاه‌هایی را در کشورهای دیگر ساخته‌اند که تغییر پالایشگاه برایشان صرف نمی‌کند. بنابراین فکر نکنیم پول‌ها بعد از لغو تحریم به کشور سرازیر می‌شوند.

وی به توافق جامع هسته‌ای اشاره و تاکید کرد: اقتصاد ما به دلیل اعمال تحریم‌ها از یک روال طبیعی خارج و در روال غیرطبیعی افتاده است. هم‌اکنون ممکن است بخش کوچکی از تحریم‌ها برداشته شود. اگر این اتفاق رخ دهد بخشی از زندگی اقتصادی ما به روال عادی برمی‌گردد اما تصور نکنیم همه چیز گلستان می‌شود.

 
لزوم ایجاد هماهنگی میان عرضه و تقاضا
شنبه ، 29 فروردين 1394 ، 10:35

بانکی دات آی آر:‌ نایب رییس کانون عالی انجمن‌های صنفی کارگران کشور معتقد است: تا قبل از مشخص شدن نتیجه توافق هسته‌ای، دولت باید بین عرضه و تقاضا در بازار تعادل برقرار کند در غیر این صورت به دنبال لغو تحریم‌ها با رونق بازارهای داخلی و عدم تناسب میان عرضه و تقاضا، تورم به شدت افزایش خواهد یافت.

ابوالفضل فتح اللهی در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به اثرات لغو تحریم‌ها اظهار کرد: نمی‌توانیم همه چیز را به برداشته شدن تحریم‌ها موکول کنیم تا اتفاقات خوب پیش بیاید زیرا هم اکنون اقتصاد کشور پویا نیست و زمانی که به پویایی برسد می‌توان گفت که برداشته شدن تحریم‌ها تاثیرگذار است.

وی ادامه داد: هنوز هیچ بده بستانی صورت نگرفته و نتیجه توافق هسته‌ای تیر ماه مشخص خواهد شد؛ در دو روز اول توافق هسته‌ای بازار ارز تکانی خورد ولی دوباره به حالت اول بازگشت و نشان داد که تنها یک بار روانی ایجاد شده است بنابراین تا زمانی که چیزی قطعی نشده نمی‌توان قضاوت کرد و باید منتظر تصمیمات نهایی بود.

فتح‌اللهی تصریح کرد: مطمئنا لغو تحریم‌ها تاثیرگذار خواهد بود ولی نه آن تاثیری که انتظارش را داریم زیرا در کوتاه مدت اثرات برداشته شدن تحریم‌ها دیده نخواهد شد.

نایب رییس کانون عالی انجمن‌های صنفی کارگران کشور متذکر شد: هم اکنون دولت نقدینگی‌ها را جمع کرده، مالیاتها را اخذ کرده و حتی منابع و تسهیلاتی که باید به بنگاهها و بازار تزریق شود را در اختیار گرفته است تا بلکه تورم را کاهش دهد اما این یک تورم ساختاری است در حالی که اگر تحریم‌ها برداشته شود و بازار رونق بگیرد قطعا تقاضا بیش از عرضه خواهد شد و عرضه نمی‌تواند خودش را به تقاضا برساند در نتیجه تورم آفرین خواهد شد.

وی با بیان اینکه تورم موجود حالت حبابی است، گفت: این تورم با رونق بازار بالا خواهد رفت الان همه چیز در حالت رکود است و خیلی از بازارهای داخلی نظیر مسکن و خودرو هم در حالت رکود به سر می‌برند و این امر موجب شده تا خرید و فروش اتفاق نیفتد ولی وقتی تقاضا خود را نشان بدهد و عرضه نباشد یا کمتر باشد خود به خود افزایش قیمتها اتفاق می‌افتد و تورم بالا می‌رود بنابر این دولت باید قبل از هر اقدامی بین عرضه و تقاضا تعادل برقرار کند.

به گفته فتح اللهی دولت نمی‌تواند تورم را بیش از این در مرز 14 درصد نگه دارد زیرا اگر بازارها رونق بگیرد باید نقدینگی‌های جمع شده در بازار آزاد شود در غیر این صورت تورم بالا خواهد رفت و شرایط زندگی را دشوار خواهد کرد.

 
سریع‌ترین اینترنت های جهان
شنبه ، 29 فروردين 1394 ، 10:25

بانکی دات آی آر:‌ شاید هنگام کار با اینترنت، کندی سرعت و اختلالات شبکه این سوال را در ذهن ایجاد کند که کدام کشورها بیشترین سرعت اینترنت را به کاربران خود ارائه می‌دهند.

به گزارش ایسنا، به تازگی برخی از شرکت‌های ارائه دهنده اینترنت در ایران تا سرعت هشت مگابایت بر ثانیه به کاربران اینترنت واگذار می‌کنند،اما کدام کشورها در جهان بیشترین سرعت اینترنت را به کاربران خود ارائه می‌دهند؟

براساس اعلام موسسه آکامای تکنولوژی در سال 2014 بیشترین سرعت اینترنت در کره جنوبی و با متوسط سرعت 25.3 مگابایت بر ثانیه به ثبت رسیده که تقریبا 30 درصد بیشتر از متوسط سرعت اینترنت در هنگ کنگ دومین کشور حاضر در فهرست است.

میانگین سرعت اینترنت در هنگ کنگ در حال حاضر 16.3 مگابایت در ثانیه اعلام شده است. همچنین متوسط سرعت اینترنت در کره جنوبی شش برابر متوسط سرعت اینترنت در جهان و بیش از دو برابر سرعت در آمریکاست که 11.5 مگابایت بر ثانیه اعلام شده است.

باید توجه داشت که در بررسی و رتبه‌بندی کشورها به لحاظ سرعت اینترنت متوسط سرعت در کل کشور ملاک است به طوریکه سرویس اینترنت 100 مگابایت بر ثانیه یک استاندارد متوسط در خانه‌های شهری کشور کره جنوبی است و این کشور به تازگی اینترنت یک گیگابایت (1000 مگابایت بر ثانیه) را در سطح کشور عرضه کرده که هزینه دریافت این سرویس 20 دلار در ماه است.

این سرعت تقریبا 263 برابر متوسط جهانی و 100 برابر متوسط سرعت اینترنت در آمریکا است. در جدول زیر متوسط سرعت اینترنت در کشورهایی که سریع‌ترین اینترنت را به کاربران ارائه می‌دهند، آمده است.

رتبه کشور/ منطقه سرعت اینترنت(مگابایت بر ثانیه)
1 کره جنوبی 25.3
2 هنگ کنگ 16.3
3 ژاپن 15
4 سوئیس 14.5
5 سوئد 14.1
6 هلند 14
7 ایرلند 13.9
8 جمهوری چک 12.3
9 سنگاپور 12.2
10 فنلاند 11.7
11 آمریکا 11.5
12 بلژیک 11.4
13 نروژ 11.4
14 رژیم صهیونیستی 11.4
15 رومانی 11.3
16 دانمارک 11.2
17 انگلیس 10.7
18 اتریش 10.4
19 کانادا 10.3
20 تایوان 9.5
21 روسیه 9.1
22 مجارستان 8.8
23 آلمان 8.7
متوسط جهانی 3.9

 

 
وضعیت طلا، سکه، ارز، بورس در نیمروز شنبه ۲۹فروردین ۹۴
شنبه ، 29 فروردين 1394 ، 10:22

وضعیت طلا، سکه، ارز، بورس در نیمروز شنبه ۲۹فروردین ۹۴

ادامه مطلب...
 
نرم افزار CRM، را تا چه حد می شناسید؟
شنبه ، 29 فروردين 1394 ، 09:26

این نرم افزار که به آن نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری می گویند، شما را با مشتریانتان بیشتر آشنا می کند.

ادامه مطلب...
 
افتتاح سپرده‌های ممنوع!
شنبه ، 29 فروردين 1394 ، 09:09

چندی است که با وجود جدی تر شدن برخورد نظارتی بانک مرکزی با انحراف بانک‌ها و موسسات مالی از نرخ های سود سپرده مصوب، تبلیغات برای پرداخت سودهای کلان غیرمتعارف علنی تر شده است؛ مساله ای که نمی تواند چندان هم به کاهش نرخ‌ها در آینده ای نزدیک بی ربط باشد.

ادامه مطلب...
 
فرصت طلایی برای از رده خارج کردن خودروهای قدیمی
شنبه ، 29 فروردين 1394 ، 08:48

بانکی دات آی آر: یک کارشناس صنعت خودرو گفت: احتمال توافق جامع هسته‌ای در کنار اشتیاق خودروسازان خارجی به سرمایه‌گذاری در ایران، فرصت طلایی برای از رده خارج کردن خودروهای قدیمی در حال تولید در کشور است.

علی خاکساری در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: متاسفانه برخی از خودروهای در حال تولید در کشور قدیمی بوده و پلتفرم آنها مربوط به سه دهه پیش است.

وی با بیان این که خودروسازان به دلیل انحصاری بودن بازار ایران تمایلی به از رده خارج کردن خودروهای قدیمی نداشتند خاطرنشان کرد: با این حال امیدواریم این شرکتها فرصت پیش رو برای این کار را از دست ندهند

این کارشناس صنعت خودرو ادامه داد: اگرچه خودروهای قدیمی در حال تولید همچنان از سوی مشتریان خریداری می‌شود اما اگر مصرف کنندگان انتخاب دیگری به غیر از خودروهای مربوطه در آن سطوح قیمتی داشته باشند مطمئنا این خودروها فروش نخواهند رفت.

وی افزود: بنابراین در راستای رفع انحصار از بازار خودرو دولت باید از یک سو تعرفه واردات را کاهش داده و از سوی دیگر نیز خودروسازان را ملزم به برنامه‌ریزی برای از رده خارج کردن خودروهای قدیمی و تولید خودروهای جدید کند.

خاکساری با بیان این که در آینده با توجه به تغییر شرایط انتخاب دیگری به جز رقابتی شدن بازار خودرو وجود نخواهد شد، تصریح کرد:‌ اگر خودروسازان داخلی از هم اکنون تولید محصولات رقابتی نباشند در آینده سهم بازار خود را به خودروسازان خارجی خواهند داد. به گونه‌ای که هم اکنون نیز خودروسازان چینی بخشی از سهم بازار را گرفته‌اند.

 
قرارداد جدید یاهو و مایکروسافت
شنبه ، 29 فروردين 1394 ، 08:36


بانکی دات آی آر:‌ پس از مدت‌ها بحث و یک بار تمدید مذاکرات، مایکروسافت و یاهو بر سر یک توافقنامه‌ی جدید در استفاده از موتور جستجوی بینگ به توافق رسیدند.

به گزارش دیجی کالا، مایکروسافت از سال 2009 به این سو نیازهای فنی موتور جستجوی یاهو را از طریق بینگ تامین می‌کند. در عوض یاهو موافقت کرده بود که با تشکیل تیمی ویژه، تبلیغات بینگ مایکروسافت را از طریق موتور جستجویش بفروشد.

مدت زمان دقیق این قرارداد مشخص نشده، ولی احتمالا چون دوره‌ی قبل 10 ساله خواهد بود.

اما قرارداد جدید دارای تغییر بزرگی نسبت به قرارداد قبلی است. یاهو در قرارداد قبلی مجبور بود تبلیغات بینگ را به شکل کامل در مقابل نتایج جستجوی خود قرار دهد. اما در قرارداد جدید سهم تبلیغات بینگ به 51 درصد رسیده است. حالا یاهو می‌تواند با 49 درصد از نتایج جستجوی خود هر قرارداد تبلیغاتی با هر شرکت دیگری که تمایل دارد منعقد کند.

این پیروزی بزرگی برای «مریسا مایر» (M. Mayer) مدیرعامل تازه کار اما مشهور یاهو است.

منبع نزدیک به یاهو به «بیزینس اینسایدر» می‌گوید که چنین قراردادی می‌تواند به شکل سریعی درآمدهای یاهو را با جهشی قابل توجه روبرو کند. این منبع آگاه پیشبینی می‌کند که اگر یاهو بتواند 49 درصد سهم خود از ترافیک جستجویش را به گوگل بفروشد، یک میلیارد دلار به درآمد سالانه یاهو اضافه خواهد شد.

البته دلایلی نیز وجود دارد که ممکن است یاهو با گوگل چنین قرادادی نبندد. مایر بارها در مورد تبلیغات خود یاهو صحبت کرده است. یاهو سیستم تبلیغاتی‌اش را Gemini نامیده است. اگر یاهو بتواند این تبلیغات را چون تبلیغات گوگل قدرتمند و پرنفوذ کند، یاهو تمامی درآمدهای حاصل از آن را به جای خزانه گوگل به خزانه خود سرازیر می‌کند. به نظر می‌رسد که این راه محتمل تر از شراکت با گوگل و تقسیم این پول میان دو کمپانی باشد.

علاوه بر این، گوگل همین حالا نیز با سیستم تبلیغاتی انحصارطلبانه‌‌اش دچار مشکلات بسیاری شده و تحقیقات اتحادیه اروپا ممکن است جریمه ای حداقل 6 میلیارد دلاری برای گوگل در پی داشته باشد. بنابراین قرارداد بزرگی با یاهو که سهم گوگل در بازار تبلیغات را به شکل ناگهانی زیاد خواهد کرد، چندان هوشمندانه به نظر نمی‌رسد.

این قرارداد انعطاف بیشتری از سوی یاهو در بخش هزینه‌هایش نیز به وجود خواهد آورد. تحت قرارداد قبلی، بخش فروش تبلیغات یاهو مسئول فروش تبلیغات بینگ بودند. با قرارداد جدید این مسئولیت از دوش یاهو کنار می‌رود و مایکروسافت خود مسئولیت فروش تبلیغات بینگ را بر عهده می‌گیرد.

مایر می‌تواند از نیروی بزرگ فروش تبلیغات خود در زنده کردن 49 درصد سهم ترافیک جستجویش استفاده کند و یا می‌تواند به شکل کلی این بخش را حذف و 49 درصد خود را به دیگر شرکت‌ها مانند گوگل واگذار کند.

مدیرعامل یاهو طی چند ماه اخیر 800 کارمند خود را کنار گذاشته، اما برخی از تحلیلگران عقیده دارند که یاهو باید به منظور بازگشت سرمایه 1400 نفر دیگر را نیز کنار بگذارد. به نظر می‌رسد که این فرصت دیگری برای مایر در راستای افزایش درآمدهای یاهو و زنده کردن بیش از پیش آن است.

 
اکسپریا Z4 با بدنه تمام فلزی و اسکنر اثر انگشت؟
شنبه ، 29 فروردين 1394 ، 08:26

بانکی دات آی آر: آیا اکسپریا Z4 نیز مانند سامسونگ و هوآوی پرچمداری تمام فلزی معرفی خواهد کرد؟ این سوالی است که احتمالا باید تا سپتامبر منتظر جواب آن بمانیم.
به گزارش دیجی کالا،‌ به نظر می‌رسد کم‌کم باید شاهد ارائه‌ی پرچمدارانی تمام فلزی از سوی تمامی شرکت‌های بزرگ موبایل سازی باشیم. پس از تولید گلکسی اس6 تمام فلزی، هوآوی نیز دیروز بر خلاف پرچمدار قبلی، از یک گوشی تمام فلزی رونمایی کرد.

 

حالا شایعات جدید خبر از پرچمدار تمام فلزی سونی می‌دهند. یکی از افشاکننده‌های سونی به نام ViZiLeaks اخیرا اطلاعات جالبی از اکسپریا Z4 منتشر کرده است. نخست اینکه آنچه که این روزها تحت عنوان تصاویر تبلیغاتی اکسپریا Z4 منتشر شده در واقع گوشی اکسپریا Z3 Neo هستند که مدل جدیدی از گوشی اکسپریا Z3 است.

در عین حال خبر داده که اکسپریا Z4 دارای بدنه ای تمام فلزی خواهد بود. حال اینکه این خبر به معنی کنار رفتن شیشه خواهد بود (سیاستی که در سری اکسپریا Z نهادینه شده) یا به معنای طرحی است که سامسونگ در گلکسی اس6 در پی گرفت، هنوز اطلاعی در دست نیست.

از دیگر اطلاعات جالب تعبیه‌ی اسکنر اثر انگشت در دکمه‌ی پاور اکسپریا Z4 است. افشاکننده جزئیات بیشتری در این باره منتشر نکرده، اما به هر صورت قرارگرفتن یک اسکنر اثر انگشت در دکمه‌ی پاور با توجه به ضخامت پایین گوشی‌های هوشمند باید جالب توجه باشد. پیش‌تر گفته می‌شد که هوآوی در دکمه‌ی پاور پی8 یک اسکنر اثر انگشت تعبیه کرده، اما این شایعه با معرفی گوشی رد شد. باید دید برای اکسپریا Z4 نیز چنین بود یا خیر.

پرچمدار بعدی سونی احتمالا در ماه سپتامبر و نمایشگاه IFA برلین دارد.

 
میزان فروش اپل واچ چقدر است؟
شنبه ، 29 فروردين 1394 ، 08:23


بانکی دات آی آر: اپل فعلا در مورد میزان پیش فروش ساعت هوشمند خود خبری منتشر نکرده، اما در عوض تحلیلگران بازار به انتشار اعداد و ارقام خود ادامه می‌دهند.

به گزارش دیجی کالا،‌ در جدیدترین مورد، «مینگ چی کو» (M. C. Kuo) یکی از آنالیزورهای موسسه‌ی KGI Securities و از مشهورترین و دقیق‌ترین تحلیلگران بازار اپل خبر داده که این شرکت در مجموع موفق به پیش فروشی 2.3 میلیون عددی از اپل واچ شده است.

چند روز پیش نیز گزارشی مبنی بر پیش فروش 1 میلیون عددی اپل واچ در ایالات متحده منتشر شده بود.

اپل در سپتامبر گذشته و همزمان با معرفی اپل واچ خبر داد که میزان فروش ساعتش را اعلام نخواهد کرد و اعداد و ارقام آن را در بخش دستگاه‌های متفرقه که شامل آیپاد می‌شود، به اطلاع بازار خواهد رساند. بنابراین انتشار میزان دقیق پیش فروش توسط اپل بعید به نظر می‌رسد.

کو همچنین خبر داده که اپل قصد دارد در هر ماه بین 2 تا 3 میلیون اپل واچ تولید کند. کو از تحلیلگران تایوانی است که ارتباط خوبی با زنجیره‌ی تامین‌کنندگان اپل دارد.

اگر هر کدام از این اعداد واقعیت داشته باشد، اپل همین حالا به بزرگ‌ترین بازیگر دنیای اسمارت واچ تبدیل شده است. در ماه فوریه شرکت «پبل» (Pebble) اعلام کرد که از سال 2013 به این سو بیش از یک میلیون ساعت‌ هوشمند به فروش رسانده است. همچنین طبق آمار در سال 2014 تنها 720 هزار اسمارت واچ اندرویدی در بازار به فروش رفته است. بنابراین اپل به راحتی رقبای خود را کنار زده است.

از سوی دیگر به نظر می‌رسد که اپل در تامین نیاز بازار ناتوان بوده و دستور افزایش سرعت ساخت این ساعت‌ها را صادر کرده است. از همین حالا خبرهای نگران کننده ای مبنی بر ارسال دیرتر ساعت‌ها به خریداران آنلاین شنیده می‌شود. تعدادی از خریداران، اپل واچ را از 24 آوریل دریافت می‌کنند، تعدادی نیز باید تا ماه بعد منتظر بمانند و بخش کوچک‌تری از ارسال نیز به ماه ژوئن موکول شده است.

همزمان وبسایت «تلگراف» هم خبر داده که فروشگاه‌های فیزیکی اپل در این ماه و ماه آتی فروشی نخواهند داشت و از مشتریان خواسته خواهد شد که اپل واچ را به شکل آنلاین سفارش دهند. در عوض فروشگاه‌های اپل از ماه ژوئن فروش عمده‌ی ساعت‌ها را آغاز خواهند کرد.

به نظر می‌رسد که این تصمیم به دنبال درخواست‌های بالای مشتریان و عدم آماده بودن انبارهای فروش اپل باشد که در ماه ژوئن و تحویل محموله‌های اپل واچ این مشکل رفع خواهد شد.

 
روزی که صنعت موسیقی آنلاین جان گرفت!
شنبه ، 29 فروردين 1394 ، 08:14بانکی دات آی آر:  ۱۳ آوریل روزی تاریخی و بسیار مهم برای موسیقی دیجیتال و اینترنت است. در ۱۳ آوریل سال ۲۰۰۰ (سال ۱۳۷۸) گروه متالیکا به خاطر انتشار غیرقانونی آهنگ‌هایش در این شبکه، شکایت‌نامه‌ای را به دادگاه فدرال امریکا ارائه داد و پس از آن شکایت‌نامه‌های دیگری هم به دست قاضی دادگاه رسید تا در نهایت، پس از یک دوره طولانی طرح دعوای حقوقی، فعالیت نپستر در ژوئیه ۲۰۰۱ متوقف و به ورطه ورشکستگی کشیده شد. گروه متالیکا می‌گفت «چرا این شبکه بدون اجازه ما یک آهنگ را به صورت ریگان پیش از اینکه به طور رسمی وارد بازار شود، توزیع می‌کند و ما همه‌جا حتا در تلویزیون این را می‌شنویم؟»

به گزارش یک پزشک،‌ نپستر یادآور خاطرات و نوستالژی‌های زیادی برای کاربران اینترنت است. اولین سیستم اشتراک‌گذاری آهنگ روی اینترنت که در ژوئن ۱۹۹۹ کارش را به صورت استارت‌آپی شروع کرد ولی خیلی زود مورد استقبال و استفاده کاربران قرار گرفت. افراد علاقه‌مند برای اولین بار می‌توانستند آهنگ‌هایشان را روی اینترنت با یکدیگر به اشتراک بگذارند یا روی کامپیوتر دسکتاپ دانلود کنند؛ بدون اینکه هیچ هزینه‌ای متوجه آن‌ها باشد. نرم‌افزاری که توسط شان فنینگ در مدت سه ماه نوشته شده بود، راه را برای انواع شبکه‌های اشتراک موسیقی آنلاین باز کرد و پس از نپستر، شاهد انواع شبکه‌های غیرمتمرکز مانند کازا، لایم وایر و آی‌مش بودیم.

بسیاری از منتقدین امروز بر این باورند که اگر به جای جنگیدن با نپستر، آن را پذیرفته بودیم؛ صنعت موسیقی با بسیاری از مشکلاتی که امروزه با آن‌ها دست و پنجه نرم می‌کند، روبه‌رو نمی‌شد.

نپستر نرم‌افزاری بود که به کاربران مختلف اجازه ثبت‌نام و سپس لاگین می‌داد. پس از آن هر کاربر می‌توانست مجموعه فایل‌های موسیقی مورد نظر خود را که روی هارددیسک رایانه خود دارد با دیگران به اشتراک بگذارد. هر کاربر این امکان را داشت که در میان فایل‌های به اشتراک گذاشته شده توسط کاربران مختلف به جست‌وجوی موسیقی مورد نظر خود بپردازد و پس از یافتن آن شروع به دریافت فایل کند. همچنین این امکان وجود داشت که کاربران عضو این نرم‌افزار به گفت‌وگو با یکدیگر نیز بپردازند. کاربران می‌توانستند تنها با داشتن بخشی از نام آهنگ، نوازنده یا خواننده آن، فایل مربوط را جست‌وجو کنند و آن را روی هارددیسک فرد دیگری در گوشه دیگری از دنیا بیابند و آن را دریافت کنند.

غوغای گروه متالیکا و نپستر از جنبه‌های مختلفی اهمیت دارد. در وهله اول، موفقیت این گروه در جلوگیری از فعالیت یک شبکه غیرقانونی اشتراک‌گذاری و دانلود فایل‌های موسیقی MP3 موجب پدید آمدن صنعتی جدید شد که سردمدارش استیو جابز و iTunes و iPod هستند. همچنین، راه برای افرادی دیگر که بتوانند از حقوق مالکیت معنوی خود دفاع کنند و شبکه‌های غیرقانونی دیگری روی اینترنت بسته شود؛ هموار شد.

منتقدین نپستر می‌گفتند که این شرکت دزدی کرده است. هر چند که دوستداران موسیقی عاشق نپستر بودند.

اما به موازات این اتفاق‌ها، بسته شدن نپستر موجب به وجود آمدن شبکه‌های توزیع موسیقی دیجیتال آنلاین دیگری شد. تا پیش از نپستر، نوجوانان علاقه‌مند موسیقی و جوانان پرشور فقط می‌توانستند به طور غیرقانونی کاست‌های موسیقی را توزیع و منتشر کنند که تعدادشان محدود بود و عده بسیار زیادی بودند که در سودای شنیدن یک آهنگ یا قطعه‌ای از گروه مورد علاقه‌شان در سراسر جهان می‌سوختند. اما نپستر راهکاری پیش پای این افراد گذاشت تا بتوانند آهنگ‌های مورد علاقه‌شان را با یکدیگر تبادل کنند و هر آهنگی را که دوست دارند، بارها و بارها بشنوند یا دانلود کنند، بدون اینکه بخواهند هزینه بدهند. در واقع، نپستر را باید آغازکننده صنعت موسیقی  دانست که اکنون روی اینترنت می‌بینیم. تا قبل از این، فقط کاست و سی‌دی بود و کمتر کسی به فکرش می‌رسید که موسیقی را به صورت صفر و یک روی اینترنت ارائه دهد. نپستر، پتانسیل اینترنت را برای انتشار موسیقی درک کرد و آن را به صورتی ساده در اختیار مشتریان قرار داد. بسیاری از منتقدین امروز بر این باورند که اگر به جای جنگیدن با نپستر، آن را پذیرفته بودیم؛ صنعت موسیقی با بسیاری از مشکلاتی که امروزه با آن‌ها دست و پنجه نرم می‌کند، روبه‌رو نمی‌شد. برخی کارشناسان حتی از این گلایه می‌کنند که چرا زودتر به چنین مدلی برای موسیقی نرسیده بودیم.

به باور منتقدین اگر فعالیت نپستر قانونی و گسترده می‌ماند، فروش قطعات موسیقایی ضبط‌ شده به صفر می‌رسید و انگیزه فعالیت از موسیقیدان‌ها گرفته می‌شد.

از سوی دیگر، منتقدین نپستر می‌گفتند که این شرکت دزدی کرده است. هر چند که دوستداران موسیقی عاشق نپستر بودند، اما منتقدینش استدلال می‌کردند که این شرکت، اگر به شکل قانونی و در دسترس فعالیت کند و به رشد خود ادامه دهد، دست آخر به ضرر موسیقی‌دوستان خواهد بود. به باور آن‌ها اگر فعالیت نپستر قانونی و گسترده می‌ماند، فروش قطعات موسیقایی ضبط‌ شده به صفر می‌رسید و انگیزه فعالیت از موسیقیدان‌ها گرفته می‌شد؛ بنابراین وجود نپستر به معنای پایان کار جامعه حرفه‌ای موسیقی بود. در این دید‌گاه افراد در روز‌های طلایی نپستر تنها به این دلیل سی‌دی می‌خریدند که چیزی از فعالیت این شرکت نمی‌دانستند یا به اینترنت با پهنای باند گسترده دسترسی نداشتند. منتقدین در داد‌گاه‌ها پیروز شدند و توفان سایبری، نپستر را مچاله کرد و به تدریج کشت. البته، نپستر پس از یک سال توسط شرکت راکسیو خریداری شد و آن را به یک مرکز دانلود قانونی و پولی ترانه‌های موسیقی از اینترنت بدل نمود. گذشت ۱۵ سال از این واقعه، نشان داد که حق با طرفداران نپستر بود. صنعت موسیقی با اینترنت کم‌سو که نشد بلکه رشد کرده و بزرگ‌تر و بزرگ‌تر گردید و به پول‌سازی رسید؛ به طوری که اکنون موسیقی بدون اینترنت قابل تصور نیست. هر خواننده و گروه موسیقایی دوست دارد آهنگ‌هایش زودتر و بیشتر به دست طرفداران و کاربران برسد و در شبکه‌های اشتراک موسیقی دست به دست شود. اگر صنعت موسیقی می‌خواست فقط محدود به همان کاست و سی‌دی می‌شد، هیچ‌گاه پیشرفت کنونی را نداشت. شاید اغراق نباشد که بگوییم سهولت دسترسی به این حجم زیاد از موسیقی روی اینترنت را مدیون نپستر و کار جسورانه‌اش هستیم.

 
بانکی: پیشخوان روزنامه های اقتصادی امروز، ۲۹فروردین ۹۴
شنبه ، 29 فروردين 1394 ، 08:00

صفحه اول روزنامه های اقتصادی امروز، به این مسایل می پردازد.

ادامه مطلب...
 
دفاع بی ام و از برترین برند لوکس جهان
پنجشنبه ، 27 فروردين 1394 ، 11:50

بانکی دات آی آر: دشرکت آلمانی بی ام و به کمک فروش قوی خودروهایی مانند شاسی بلند X5 و 2-Series Active در سه ماهه اول سال 2015، از عنوان خود به عنوان برترین برند لوکس جهان دفاع کرد.

 

به گزارش ایسنا، این خودروساز آلمانی که شامل برندهای بی ام و، مینی و رولزرویس است، در یک رقابت فشرده در صنعت جهانی خودروی لوکس، پیش از آئودی و مرسدس بنز قرار گرفت.

 

بی ام و اعلام کرد در سه ماهه اول تا مارس، 451 هزار و 576 خودرو تحت برند بی ام و در سراسر جهان فروخته که 5.4 درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته رشد داشته است.

 

قوی‌ترین رشد فروش در آمریکا بود که در آنجا فروش این خودروساز 8.4 درصد رشد کرد. همچنین فروش بی ام و در اروپا 5.8 درصد و در چین 7.6 درصد رشد کرد.

 

ایان رابرتسون، یکی از اعضای هیات مدیره بی ام و که مسئول بازاریابی و فروش جهانی است، اظهار کرد: این خودروساز مطمئن است با کمک محصولات جدیدی که امسال روانه بازار شده اند به هدف فروش بیشتر به مشتریان جهانی دست پیدا خواهد کرد.

 

اگرچه بی ام و موفق شد برتری خود را حفظ کند اما همچنان رشد کندتری نسبت به رقیبانش داشت و به آئودی و مرسدس اجازه داد فاصله‌شان با این خودروساز لوکس را کمتر کنند.

 

بر اساس گزارش وال استریت ژورنال، آئودی در سه ماهه اول امسال 438 هزار و 250 خودرو در سراسر جهان فروخت که 6.1 درصد رشد نشان داد. فروش این شرکت در آمریکا به کمک شاسی بلند Q5، به میزان 14 درصد و در آلمان که بزرگترین بازارش است 10 درصد افزایش یافت.

 

مرسدس بنز که همچنان برند لوکس دارای سریع‌ترین رشد شناخته شد، در همین مدت 429 هزار و 602 دستگاه خودرو فروخت که 14.8 درصد رشد سال به سال داشت. این برند آلمانی بیش از رقیبانش از احیای اروپا سود برد و فروشش در این منطقه 16 درصد و در چین 16.6 درصد افزایش یافت.

 
دو راهی دو سیستم عامل؛iOS 8 یا اندروید 5.1
پنجشنبه ، 27 فروردين 1394 ، 11:07

بانکی دات آی آر: وقتی از مقایسه بین دو سیستم عامل اپل یا گوگل سخن به میان می‌آید بیش از آنکه به ویژگی‌ها یا قابلیتهای هر یک از این دو سیسستم توجه شود، بیشتر کاربران به دفاع از هر یک از این دو کمپانی می‌پردازند.

 

به گزارش ایسنا، بررسی‌ها نشان می‌دهد در بین تمام سیستمهای عامل موجود در بازار دو سیستم عامل iOS و اندروید در صدر بهترین‌ها قرار دارند و البته هر دوی این سیستمها از نظر قابلیت، ساختار و حتی طراحی و شکل ظاهری شباهت‌های فراوانی با یکدیگر دارند.

 

به نوشته وب سایت thenextweb، امروزه با هوشمند شدن تلفن‌های همراه، ساعتها، تلویزیون و حتی به تازگی ماشین‌ها، تصمیم گیری برای این که کدام یک از این سیستم‌های عامل قرار است کنترل تمام دستگاه‌های ضروری اطرافتان را برعهده بگیرند شاید مهمترین و دشوارترین انتخاب باشد.

 

اگرچه هر یک از دو سیستم عامل در نوع طراحی شباهتهای زیادی با یکدیگر دارند، اما در نهایت می توان گفت سیستم عامل اپل نسبت به رقیب گوگلی‌اش طراحی پیچیده‌تری دارد. در حالیکه برای انتخاب و خروج از برنامه‌ها، اندروید طراحی ساده‌ای دارد، iOS یک کلید برگشت پیچیده‌تر برای خود طراحی کرده است و با حرکت از چپ به راست انگشت کاربر می‌تواند از بخش مورد نظر خارج شود.

 

اما گوگل در نسخه لولی پوپ خود تلاش کرد در طراحی ساده سیستم عاملش تغییراتی را به وجود آورد و با اضافه کردن جلوه‌های انیمیشنی بیشتر و رنگ آمیزی بهتر در نمایش کمی از سادگی این سیستم را کاهش دهد.

قابلیت انجام هم زمان چند فعالیت و نمایش برنامه‌های باز در موبایل یکی دیگر از مهمترین نقاط تفاوت دو سیستم عامل اندروید و iOS است.

 

در جدیدترین نسخه سیستم عامل اندروید امکان دسترسی سریع به آخرین برنامه‌ها به صورتی به وجود آمده است که کاربر می تواند در یک سری کارتهای چیده شده آخرین برنامه مورد نظر خود را به سرعت پیدا کند.

 

اما در آخرین ورژن از iOS لیست آخرین برنامه‌های استفاده شده با دوبار کلیک کردن روی دکمه «خانه» به صورت افقی نشان داده می‌شود که از این نظر پیدا کردن یکی از برنامه‌ها از این لیست کار دشوارتری است.

 

اما در این سیستم عامل در قسمت بالای لیست آخرین برنامه‌ها لیستی از آخرین شماره‌های مورد استفاده و کانتکت‌های مورد علاقه کاربر نیز نمایش داده می‌شود که از همان جا می توان به این افراد پیامک فرستاد یا تماس گرفت.

 

درباره نمایش دادن آخرین نوتیفیکیشن‌ها اما می توان گفت اندروید از iOS یک گام جلوتر است. در سیستم عامل اندروید کافی است نوار بالای صفحه نمایش را پایین بیاورید تا هم به آخرین اخطارها و پیام‌ها دسترسی داشته باشید و هم به برخی ویجت‌ها و تنظیمات دست پیدا کنید.

 

اما در سیستم عامل iOS نه تنها ویجت نقش چندانی برای دسترسی سریع‌تر به یک اپلیکیشن را ایفا نمی‌کنند بلکه با پایین آوردن نوار بالای صفحه کاربر باید چند ثانیه منتظر به‌روزرسانی آخرین نوتیفیکیشن‌ها بماند.

 

همچنین درباره قابلیتهای عکسبرداری می‌توان گفت کیفیت عکسی تلفن‌های اندرویدی پاشنه آشیل این موبایل‌هاست چراکه با وجود تلاش‌های اخیر اندروید در آخرین نسخه‌های تلفن همراه هنوز کیفیت عکسبرداری این تلفن‌ها فاصله زیادی با آیفون‌ها دارد.

 

اما ویژگی‌هایی مانند امکان فیلم‌برداری حرکت آهسته و عکسبرداری پانوراما از جمله قابلیتهایی است که در نرم افزار عکس برداری اندروید از مدتها قبل وجود داشته و نرم افزار عکاسی iOS به تازگی آن را به قابلیتهای خود اضافه کرده است.

 

از نظر به روزرسانی نرم افزارها، تلفن‌های همراه اندرویدی اگر از نوع نکسوس نباشند باید مدتهای طولانی را برای دریافت نسخه جدید اندروید منتظر بمانند. اگرچه بسیاری از برنامه‌های اندرویدی وابسته به گوگل از همان ابتدا نسخه‌های جدیدی را به کاربران ارائه می دهند که مطابق با نسخه جدید اندروید باشند و استفاده از این برنامه‌ها نیز درنهایت نیازی به به‌روزرسانی کل سیستم عامل اندروید ندارد.

برای کسانی که از آیفون یا آی پد استفاده می کنند اما شرایط کاملا متفاوت است چرا که به محض اینکه اپل یک نسخه تازه iOS را به بازار ارائه دهد تمامی کاربرانش با هر دستگاهی می توانند آن را دریافت کنند.

 

با انتشار اخباری در مورد هک شدن تلفن‌های همراه و دزدیده شدن رمزهای کاربری مختلف مسئله امنیت فاکتور مهمی در هر سیستم عامل به حساب می آید و می توان گفت خوشبختانه هر دو سیستم عامل از این نظر از بهترین‌ها هستند.

 
وضعیت طلاٰ سکهٰ ارزٰ بورس در نیمروز پنجشنبه 27 فروردین 94
پنجشنبه ، 27 فروردين 1394 ، 10:44

وضعیت طلاٰ سکهٰ ارزٰ بورس در نیمروز پنجشنبه 27 فروردین 94

ادامه مطلب...
 
رییس اسبق صندوق بین‌المللی پول مظنون به پولشویی شد
پنجشنبه ، 27 فروردين 1394 ، 10:30

بانکی دات آی آر: رودریگو راتو، رییس اسبق صندوق بین‌المللی پول و وزیر دارایی پیشین اسپانیا مظنون به پولشویی است.

 

به گزارش ایسنا، بر اساس اخباری که مطبوعات اسپانیا از جمله روزنامه «ال پائیس» و «ووزپوپولی» منتشر کرده‌اند، وی صاحب دو موسسه تجاری است و از این موسسات برای پولشویی استفاده می‌کرده است.

 

بر اساس این اخبار، وی توانسته است مبلغ ۶ میلیون یورو را از مقامات دارایی و مالیاتی اسپانیا مخفی و به بانک های خارج از این کشور منتقل کند.

 

به گزارش یورو نیوز، گفته می شود تحقیقات در این زمینه آغاز شده اما مقامات دولتی اسپانیا از اظهار نظر در این مورد خودداری می‌کنند.

 

لوئیس دو گیندوس، وزیر اقتصاد و دارایی اسپانیا با بیان این که نمی‌تواند هیچ خبری را در این باره فاش کند، گفت: من مسئولیت دارم اطلاعات را در این مورد محرمانه نگه دارم. تنها چیزی که می‌توانم به شما بگویم این است که تمامی سازمان‌های دولتی در این باره مراحل قانونی لازم را پی خواهند گرفت.

 

راتو که رییس سابق بانک بانکیا در اسپانیا نیز هست، یکی از متهمین پرونده فساد مالی و اختلاس در این بانک و یکی از عاملان اصلی ورشکستگی آن به شمار می‌آید. علاوه بر رودریگو راتو، دست‌کم ۷۰۰ تن دیگر از مقامات و افراد سرشناس در اسپانیا به سوء استفاده از طرح عفو مالیاتی در سال ۲۰۱۲ برای پولشویی و پنهان کردن دارایی های خود در بهشت های مالیاتی متهم هستند.

 

رودریگو راتو اخبار منتشر شده در مطبوعات اسپانیا را تکذیب نکرده و از وجود هر گونه تحقیقات توسط نهادهای مالیاتی در مورد اتهامات مطرح شده نیز اظهار بی‌اطلاعی کرده است.

 

در زمان ریاست وی در بانک بانکیا که بزرگترین بانک اسپانیاست، دست‌کم ۴۰۰ هزار سهامدار به دلیل کاهش شدید ارزش سهام این بانک، دارایی‌های خود را از دست دادند. در پی این امر، ماریانو راخوی، نخست‌وزیر اسپانیا وی را مجبور به کناره‌گیری از تمام سمت‌های خود در این بانک کرد.

 
قفل دفتر لوک اویل در ایران باز شد
پنجشنبه ، 27 فروردين 1394 ، 09:21

بانکی دات آی آر: شرکت لوک اویل روسیه قفل دفتر نمایندگی خود در ایران را گشود.

 

به گزارش ایسنا، راویل مگانوف معاون رئیس شرکت لوک اویل تصریح کرد که این شرکت دفتر نمایندگی خود در ایران را بازگشایی کرده است.

 

مگانوف افزود: ما به دنبال آن هستیم تا بعد از لغو کامل تحریم‌ها علیه ایران در پروژه‌های این کشور مشارکت کنیم.

 

وی همچنین مشارکت در پروژه اناران را اولویت اول لوک اویل خواند و البته تاکید کرد که این شرکت به حضور در سایر پروژه‌های نفتی ایران نیز علاقه‌مند است.

 

معاون لوک اویل در این خصوص توضیح داد: ما در حال مطالعه داده‌های زمین شناسی سایر پروژه‌های ایران نیز هستیم.

میدان نفتی اناران در مرز ایران و عراق قرار دارد و شرکت لوک اویل از سال 2003 کار روی این میدان را آغاز کرد. اما با اعمال تحریم‌های اقتصادی علیه ایران، این شرکت روس نیز فعالیت‌های خود در ایران را متوقف کرد.

 

«واجیت علی اکبروف»، رئیس لوک اویل هم در نوامبر 2014 گفته بود که این شرکت قصد دارد تا در صورت امکان و لغو تحریم‌ها به ایران بازگردد.

علی اکبروف افزود: در زمان حضور ما در ایران، ما میدان نفتی اناران را در مرز ایران و عراق کشف کردیم و هم‌اکنون به همراه یک شرکت نروژی علاقه داریم تا به این ذخیره نفتی بازگردیم زیرا از زیرساخت‌ها و شرایط زمین‌شناسی آن اطلاع داریم.

 

 
رییس‌جمهور: تعدیل نرخ سود بانکی دنبال می‌شود
پنجشنبه ، 27 فروردين 1394 ، 09:17

رییس جمهوری در جلسه توسعه و سرمایه گذاران استان گیلان در رشت با تاکید بر اینکه اقتصاد کشور در سال ۹۳ از دوران رکود خارج شده و امسال ، سال رونق اقتصادی و سال پرخیر و برکتی برای مردم عزیز ایران خواهد بود ، تصریح کرد: کارآفرینان بدانند که رشد اقتصادی در کشور با شتاب ادامه خواهد یافت.

ادامه مطلب...
 
ارزان ترین استان از لحاظ اجاره مسکن
پنجشنبه ، 27 فروردين 1394 ، 09:04

بانکی دات آی آر: بیشترین اجاره ماهانه هر متر مربع زیربنای مسکونی معامله شده مربوط به استان تهران و با قیمت تقریبی 89 هزار و 987 تومان و کمترین آن 166 تومان در قزوین بوده است.

به گزارش ایسنا،‌ مرکز آمار اعلام کرد که متوسط قیمت خرید و فروش هر متر مربع زیربنای مسکونی معامله شده از طریق بنگاه‌های معاملات ملکی در نیمه اول سال 1393 در سطح کل کشور یک میلیون و 433 هزار تومان و متوسط قیمت خرید و فروش هر متر مربع زمین یا زمین ساختمان‌های مسکونی کلنگی در همین دوره معادل 724 هزار و 800 تومان بوده ‌است.

هر متر مربع زمین یا زمین ساختمان‌های مسکونی کلنگی از طریق بنگاه‌های معاملات ملکی با قیمت متوسط 724 هزار و 800 تومان معامله شده‌است که این میزان نسبت به نیمه اول سال 1392، 6.9 درصد افزایش و نسبت به نیمه دوم سال 1392 یک درصد کاهش قیمت داشته‌است.

بیشترین متوسط قیمت خرید و فروش یک متر مربع زمین و یا ساختمان مسکونی کلنگی در استان تهران و با ارزش سه میلیون و 877 هزار و صد تومان بوده است.

استان کهگیلویه و بویراحمد نیز با متوسط قیمت 58 هزار و 200 تومان کمترین متوسط قیمت خرید و فروش یک متر مربع زمین یا زمین ساختمان‌های مسکونی کلنگی را داشته است.

همچنین کمترین میزان قیمت خرید و فروش زمین یا ساختمان مسکونی کلنگی مربوط به استان یزد با 5000 تومان و بیشترین میزان آن در استان تهران با 21 میلیون و 977 هزار تومان به دست آمده است.

 

جزئیات قیمت مسکن

همچنین در نیمه اول سال 1393 متوسط قیمت خرید و فروش هر متر مربع زیربنای مسکونی معامله شده از طریق بنگاه‌های معاملات ملکی معادل یک میلیون و 433 هزار تومان بوده است که در مقایسه با نیمه اول سال 1392 1.3 درصد کاهش و نسبت به نیمه دوم این سال 0.9 درصد افزایش داشته است.

براساس این آمار که از سوی مرکز آمار ایران منتشر شده است بیشترین متوسط قیمت خرید و فروش هر متر مربع زیربنای مسکونی مربوط به استان تهران و با ارزش سه میلیون و 369 هزار تومان بوده است.

بیشترین میزان قیمت هر متر مربع زیربنای مسکونی نیز در این استان 22 میلیون و 301 هزار و 700 تومان بوده است.

کمترین متوسط قیمت خرید و فروش هر متر مربع زیربنای مسکونی نیز با ارزش 179 هزار و صد تومان در استان کهگیلویه و بویراحمد بوده است و کمترین قیمت خرید و فروش هر متر مربع زیربنای مسکونی درمعاملات انجام شده در نیمه اول سال 1393 مربوط به استان خوزستان با قیمت 6300 تومان بوده است.

 

جزئیات اجاره‌بها

متوسط اجاره ماهانه در نیمه اول سال گذشته به علاوه سه درصد ودیعه پرداختی برای اجاره یک متر مربع زیربنای مسکونی از طریق بنگاه های معاملات ملکی در سراسر کشور حدود 7300 تومان بوده است.

این میزان نسبت به نیمه دوم سال 1392، 10.1 درصد و نسبت به نیمه اول این سال 8.9 درصد افزایش قیمت داشته است.

بیشترین متوسط اجاره ماهانه برای هر متر مربع زیربنای مسکونی در کل کشور مربوط به استان تهران و با قیمت تقریبی 16 هزار و 25 تومان و بیشترین قیمت اجاره ماهانه در این شهر معادل 89 هزار و 987 تومان بوده است.

کمترین متوسط اجاره ماهانه نیز مربوط به استان چهارمحال و بختیاری و با قیمت تقریبی 1880 تومان بود و در این دوره کمترین اجاره بهای ماهانه پرداختی به ازای هر متر مربع زیربنای مسکونی مربوط به استان قزوین و با قیمت تقریبی 166 تومان بوده است.

 
نوکیا شرکت آلکاتل-لوسنت را خرید
پنجشنبه ، 27 فروردين 1394 ، 08:31

بانکی دات آی آر: نوکیا اعلام کرد که شرکت فرانسوی ارائه‌دهنده‌ی تجهیزات مخابراتی آلکاتل-لوسنت را به قیمت 16.6 میلیارد دلار خریداری کرده است.
به گزارش دیجی کالا؛ نوکیا اعلام کرد که شرکت ارائه‌دهنده‌ی تجهیزات مخابراتی «آلکاتل-لوستنت» (Alcatel-Lucent) را به قیمت 16.6 میلیارد دلار خریداری می‌کند.


این قرارداد از طرح و برنامه‌های جاه‌طلبانه‌ی نوکیا در تبدیل شدن به یکی از بزرگ‌ترین شرکت‌های مخابراتی دنیا پس از فروش بخش سخت افزارش به مایکروسافت خبر می‌دهد. چنین خریدی نوکیا را به رقیب اصلی شرکت «اریکسون» به عنوان اصلی‌ترین بازیگر بازار تجهیزات مخابراتی تبدیل می‌کند.

انتظار می‌رود که این خرید در نیمه‌ی دوم سال 2016 تکمیل شود. کمپانی جدید از برند نوکیا استفاده خواهد کرد، اما بخش تحقیق و توسعه‌ی آلکاتل همچنان با نام Alcatel-Lucent's Bell Labs به کار خود ادامه خواهد داد.

در اطلاعیه نوکیا پس از عقد این قرارداد آمده است: "ادغام دو کمپانی باعث ایجاد شالوده ای خواهد شد که جهت آغاز موج بعدی تکنولوژی شامل اینترنت اشیا و حرکت به سمت حافظه‌های کلود، الزامی است. با بیش از 40 هزار کارمند بخش تحقیق و توسعه و سرمایه گذاری 4.7 میلیارد یورویی این بخش در سال قبل، شرکت ادغام شده در موقعیتی قرار خواهد گرفت که توسعه تکنولوژی‌های آینده شامل اینترنت 5G، IP، نرم افزارهای مرتبط با شبکه، کلود، آنالیز، سنسور و ثبت و نمایش تصویر (Imaging) را سرعت خواهد بخشید."

در حاشیه‌ی این خبر، نوکیا اخبار چند روز اخیر را تایید کرده و خبر داده که در حال بررسی کسب و کار سرویس نقشه‌ی Here خود است و ممکن است تصمیم به فروش آن بگیرد.

 
زیباترین و قدرتمندترین پرچمدار هوآوی رونمایی شد
پنجشنبه ، 27 فروردين 1394 ، 08:28

بانکی دات آی آر: بالاخره نوبت به هوآوی رسید... پس از گذشت یک سال از ورود «هوآوی اسند پی7» به بازار و فروش بسیار موفق آن، هوآوی از جایگزین این گوشی با نام «هوآوی پی8» (Huawei P8) رونمایی کرد.
بالاخره نوبت به هوآوی رسید... پس از گذشت یک سال از ورود «هوآوی اسند پی7» به بازار و فروش بسیار موفق آن، هوآوی از جایگزین این گوشی با نام «هوآوی پی8» (Huawei P8) رونمایی کرد.

 

 

به گزارش دیجی کالا؛ هوآوی پی8 تمام‌فلزی یکپارچه، صفحه نمایشی 5.2 اینچی دارد که نسبت به نسل قبل تنها 0.2 اینچ افزایش یافته است. رزولوشن گوشی هم 1920x1080 پیکسل باقی مانده تا نظر مدیرعامل هوآوی مبنی بر "احمقانه بودن رزولوشن QHD" کماکان در طراحی گوشی‌های این شرکت لحاظ شود.

هوآوی که به نظر می‌رسد قصد ندارد خود را در حصار یک طراحی خاص محدود کند، در طراحی پرچمدار جدیدش دست به تغییراتی چشمگیر زده است. دوربین عقب پی8 بر خلاف دو نسل قبل از حالت دایره ای به حالت چهارگوش درآمده و حالا به جای یک فلاش LED صاحب دو فلاش شده است تا قدرت عکس برداری آن در شب افزایش پیدا کند.

اسپیکرها هم از پشت گوشی حذف شده و به ته گوشی منتقل شده است. به تناسب چنین تغییری، طراحی قاب پی8 تغییر کرده و حالا قاب فلزی دور تا دور گوشی را به شکل زیبایی احاطه کرده است. چنین تغییراتی، شباهت پرچمدار جدید هوآوی به آیفون 6 حداقل در ته گوشی را در پی داشته؛ شباهتی که به نظر مورد تقلید بزرگان دیگری چون سامسونگ در گلکسی اس6 نیز قرار گرفته است.

در جلوی گوشی هم تغییراتی دیده می‌شود و حالا سنسور نور محیط و دوربین جلو از یکدیگر دور شده و به اطراف اسپیکر بالایی نقل مکان کرده‌اند. ضخامت پی8 نسبت به پی7 یک دهم میلی‌متر کمتر شده و حالا به 6.4 میلی‌متر رسیده است. با وجود این تغییرات، هوآوی نیازی به تغییر در چیدمان دکمه‌ها ندیده و محل قرارگیری آن‌ها را ثابت نگه داشته است.

اما از بحث طراحی کلی گوشی بگذریم و نگاهی به سخت افزار به کار رفته در آن داشته باشیم. هوآوی که چیپست گوشی‌هایش را خود تولید می‌کند و با به خدمت گرفتن کارمندان سامسونگ قصد دارد این بخش را قدرتمندتر از گذشته کند، از یک چیپست هشت هسته ای و 64 بیتی HiSilicon Kirin 930با فرکانس 2 گیگاهرتز بهره گرفته که جدیدترین نسل از پردازنده‌های پرقدرت این شرکت چینی است. قدرت این پردازنده نسبت به پردازنده‌ی به کار رفته در پرچمدار قبلی 80 درصد بیشتر شده است.

دوربین عقب و جلوی پی8 مدل‌هایی 13 و 8 مگاپیکسلی (دوربین عقب با لرزشگیر تصویر لیزری) انتخاب شده‌اند. دوربین نسل قبلی نیز با همین سنسورها معرفی شدند، اما هوآوی بر روی کیفیت آن‌ها کار کرده تا بتواند در بازاری پرمدعای امروز، تمام قدر در برابر رقبا بایستد. در هنگام معرفی قابلیت‌های دوربین، مدیرعامل هوآوی کیفیت تصاویر ثبت شده با دوربین پی8 را با آیفون 6 پلاس مقایسه کرد. این شرکت چینی ادعا دارد که کیفیت تصاویر ثبت شده با پرچمدار جدیدش از هر جهت بهتر از تصاویر آیفون 6 پلاس است.هوآوی برای پردازش اطلاعات دوربین از یک پردازنده‌ی مستقل بهره می‌برد که می‌تواند کیفیت دوربین‌های DSLR را به موبایل بیاورد. در کنار این پردازنده، دوربین پی8 از سنسوری استفاده می‌کند که دارای چهار ساب‌پیکسل قرمز، سبز، آبی و سفید است و قابلیت‌های عکس برداری در شرایط نور کم و حساسیت سنسور را به شکل چشمگیری افزایش می‌دهد.هوآوی که خود از شرکت های بسیار فعال در حوزه تجهیزات مخابراتی است، در پی8 دست به یک نوآوری زده و از تکنولوژی +Signal جدیدش استفاده کرده است. در این تکنولوژی دو آنتن در بالا و یکی در پایین قرار دارد. گوشی می‌تواند در 33.5 میکروثانیه بین آنها جابه جا شود و بنابراین در تماس‌ها و کانکشن دیتای شما تداخلی مشاهده نخواهد شد. این رکورد در دیگر پلتفرم ها به 2800 میکروثانیه می‌رسد. مضاف بر اینکه پی8 به شکل اتوماتیک بهترین سیگنال وای فای را دریافت می‌کند.از دیگر ویژگی‌های قابل‌توجه پی8 حذف صداهای اضافه حتی به هنگام استفاده از هندفری است. تست این قابلیت در مراسم به نمایش گذاشته شد که عملکردی بسیار عالی داشت.

رم این گوشی به 3 گیگابایت رسیده و با حافظه داخلی 16 گیگابایت عرضه می‌شود. وجود درگاه میکرو اس‌دی نیز خیال مشتریان را برای افزایش حافظه راحت کرده است. یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های هر گوشی باتری و ظرفیت آن است. باتری گوشی جدید به ظرفیتی 2600 میلی آمپرساعت رسیده که 100 میلی آمپر بیش از پی7 است. با توجه به ثابت بودن رزولوشن و افزایش بسیار کم سایز صفحه نمایش، باید شاهد افزایش طول عمر این گوشی باشیم. خود هوآوی می‌گوید که طول عمر این گوشی را به لطف باتری با ظرفیت بالاتر و پردازنده‌ی جدید با مصرف کم به 2.3 روز رسانده است.

دو اسلات سیم‌کارت برای پی8 در نظر گرفته شده که اسلات دوم مربوط به نانوسیم/میکرو اس‌دی است. هر دو اسلات از سیم کارت 4G LTE پشتیبانی می‌کنند. چندین کاور برای پی8 طراحی نیز طراحی شده که جالب‌ترین آن یک مدل تولیدشده از کاغذ الکترونیکی یا e-ink است که صفحه نمایشی 4.3 اینچی با قابلیت خواندن اطلاعات زیر نور آفتاب را به آسانی فراهم می‌کند. امروزه از کاغذهای الکترونیکی در کتابخوان‌ها استفاده می‌شود و به واسطه‌ی مصرف پایین انرژی مشهور هستند.هوآوی پی8 آخرین نسخه‌ی از اندروید گوگل یعنی 5.0 لالی‌پاپ را با خود دارد که مزین به اینترفیس اختصاصی این شرکت EMUI نسخه‌ی 3.1 شده است. یکی از ویژگی های جالب اینترفیس جدید هوآوی قابلیتی به نام Knuckle Gesture است که امکان ثبت و ویرایش عکس به وسیله دوبار کلیک با بند انگشت (در واقع محل اتصال دو بند انگشت) را فراهم می‌کند.پرچمدار جدید هوآوی با رنگ‌های زرد متمایل به نارنجی، مشکی، طلایی و خاکستری عرضه خواهد شد. قیمت مدل استاندارد آن با 16 گیگابایت حافظه داخلی 530 دلار است و مدل پریمیوم با 64 گیگابایت 635 دلار قیمتگذاری شده است. فروش پی8 از ماه می در اروپا، خاورمیانه و آفریقای جنوبی آغاز خواهد شد. بنابراین میتوانیم به زودی شاهد حضور این گوشی در بازار ایران نیز باشیم.

 
مدل بزرگتر و کوچکتر پرچمدار جدید هوآوی معرفی شد
پنجشنبه ، 27 فروردين 1394 ، 08:22

بانکی دات آی آر: هوآوی در کنار معرفی پرچمدار خود از مدل بزرگتر و کوچکتر آن نیز با نام‌های «هوآوی پی8مکس» (Huawei P8max) و «هوآوی پی8 لایت» (Huawei P8 Lite) پرده‌برداری کرد.
به گزارش دیجی کالا؛‌ هوآوی در کنار معرفی پرچمدار خود از مدل بزرگتر و کوچکتر آن نیز با نام‌های «هوآوی پی8مکس» (Huawei P8max) و «هوآوی پی8 لایت» (Huawei P8 Lite) پرده‌برداری کرد.

پی8 مکس دارای صفحه نمایشی 6.8 اینچی است که جایی میان تبلت ها و اسمارت فون ها قرار می‌گیرد. رزولوشن آن نیز چون مدل اصلی 1080p باقی مانده است.

هوآوی برای جوابگو بودن چنین فبلت بزرگی از چیپست پرقدرت Kirin 935 با فرکانسی 2.2 گیگاهرتزی بهره گرفته است. دوربین عقب گوشی 13 مگاپیکسلی و دارای لرزشگیر تصویر لیزری است و دوربین جلو نیز در حد 5 مگاپیکسل باقی مانده است.

صفحه‌ی خانگی پی8مکس مانند تبلت ها دارای حالت Landscape هست.

باتری این فبلت غول‌پیکر 4360 میلی آمپرساعت انتخاب شده که با استفاده معمولی تا دو روز طول عمر خواهد داشت و تحت استفاده سنگین به یک روز کاهش پیدا می‌کند. مدل پایه‌ی این گوشی با 16 گیگابایت حافظه به قیمت 580 دلار به فروش خواهد رسید. قیمت مدل پریمیوم نیز با 64 گیگابایت حافظه داخلی به 690 دلار می‌رسد.

اما مدل کوچک‌تر با نام هوآوی پی8 لایت دارای صفحه نمایشی 5 اینچی با رزولوشن 720p است. پردازنده‌ی آن به مدل ضعیف تر Kirin 620 هشت هسته ای کاهش یافته و قابلیت 4G، دوربین 13 مگاپیکسلی و دوربین جلوی 5 مگاپیکسلی پرچمدار اصلی را در خود حفظ کرده است. هر چند به نظر خبری از لرزشگیر لیزری تصویر نیست.

باتری این گوشی 2200 میلی آمپرساعتی است و از دو گیگابایت رم و 16 گیگابایت حافظه داخلی بهره می‌برد. چه مدل بزرگ‌تر و چه کوچک‌تر پی8 به اندروید 5.0 لالی‌پاپ مجهز هستند. قیمت و زمان ارائه‌ی این مدل هنوز از سوی هوآوی اعلام نشده است.

 
تحلیل تکنیکال شاخص انبوه سازی
پنجشنبه ، 27 فروردين 1394 ، 08:12

تحلیل تکنیکال شاخص انبوه سازی را مشاهده می کنید.

ادامه مطلب...
 
اطلاعیه های مهم کدال در بازار بورس مورخه 26 فروردین 94
پنجشنبه ، 27 فروردين 1394 ، 08:08

طبق اطلاعات حسابرسی شده منتشره برای سال مالی منتهی به 30/9/93 ؛ سود هر سهم بانک با سرمایه ای معادل 6.000 میلیارد ریال به مبلغ 25 ریال محقق شده است.

ادامه مطلب...
 
تحلیل اختصاصی از بازار بورس 26 فروردین و پیش بینی بازار فردا
پنجشنبه ، 27 فروردين 1394 ، 08:03

تحلیل اختصاصی از بازار بورس امروز و پیش‌بینی بازار فردا را می‌خوانید.

ادامه مطلب...
 
بانکی: پیشخوان روزنامه های اقتصادی امروز 27 فروردین 94
پنجشنبه ، 27 فروردين 1394 ، 07:39

صفحه اول روزنامه های اقتصادی امروز، به این مسایل می پردازد.

ادامه مطلب...
 
استخدام های روز-26 فروردین 94
پنجشنبه ، 27 فروردين 1394 ، 06:00

تازه ترین استخدام های امروز را اینجا ببینید...

ادامه مطلب...
 
وضعیت طلاٰ سکهٰ ارزٰ بورس در پایان وقت اداری چهارشنبه26 فروردین 94
چهارشنبه ، 26 فروردين 1394 ، 14:35

وضعیت طلاٰ سکهٰ ارزٰ بورس در پایان وقت اداری چهارشنبه26 فروردین 94

ادامه مطلب...
 
تحلیل تاثیر فناوری بر بازاریابی رابطه ای با جهت گیری عملیات بانکی
چهارشنبه ، 26 فروردين 1394 ، 13:59

فعالیت های عملکردی بانکها در کشورهای در حال توسعه بر پذیرش سپرده ، وام ، اثرات داخلی و خارجی پرداختها و ارائه مدیریت اموال و خدمات امانتداری در میان طیف گسترده ای از خدمات مالی استوار است.

ادامه مطلب...
 
گزارش بانک مرکزی از شاخص کل بهای تولیدکننده
چهارشنبه ، 26 فروردين 1394 ، 12:32

 

بانک مرکزی، جزئیات تغییرات شاخص کل بهای تولیدکننده در ایران را برای اسفند ماه ۹۳ اعلام کرد که براین اساس، شاخص بهای تمام بخش ها به جز ساخت(صنعت) افزایش داشته است.

ادامه مطلب...
 
صدور اطلاعیه الحاقیه ازسوی بیمه ها
چهارشنبه ، 26 فروردين 1394 ، 12:23

بانکی دات آی آر: برخی شرکت‌های بیمه با صدور اطلاعیه هایی اعلام کردند که نيازي به مراجعه حضوري به واحدهاي صدور بيمه نامه برای دریافت الحاقیه بیمه شخص ثالث نیست و البته این موضوع از سوی بیمه مرکزی مورد تائید است.

به گزارش مهر، پس از ابلاغیه بیمه مرکزی در زمینه بیمه شخص ثالث و ثابت ماندن نرخ آن در سال جاری و البته نیاز به دریافت الحاقیه مجانی توسط دارندگان بیمه نامه شخص ثالث، برخی شرکت های بزرگ بیمه ای اعلام کردند که نیازی به مراجعه حضور برای دریافت الحاقیه بیمه نامه شخص ثالث نیست و این شرکت ها خود نسبت به این کار برای ارائه خدمات بهتر به مشتریان اقدام خواهند کرد.

البته این موضوع تاحدودی مورد تردید دارندگان بیمه نامه شخص ثالث بود و آنها مطرح می کردند که در صورت عدم مراجعه حضور ممکن است مشکلاتی برای بیمه نامه آنها ایجاد شود، اما یک مقام مسئول در بیمه مرکزی به مهر اعلام کرد که در صورتی که شرکت های بیمه این موضوع را به صورت اطلاعیه به مشتریان اعلام کرده باشند، نیاز به مراجعه حضوری نیست و این موضوع مورد تاکید بیمه مرکزی است. 

برخی از شرکت‌های بیمه در این اطلاعیه ها آورده اند: «علاوه بر الحاقيه بيمه نامه شخص ثالث، الحاقيه تكميلي تعهدات حوادث راننده هم به بيمه گزاران به صورت رايگان و بدون دريافت حق بيمه ارايه مي شود.

در پي افزايش ۱۰ درصدي نرخ ديه در سال جاري و اعلام بيمه مركزي جمهوري اسلامي ايران مبني بر صدور الحاقيه رايگان بيمه نامه شخص ثالث از سوي شركت هاي بيمه، ‌ این شركت بیمه ای با هدف تامين رفاه حال بيمه گزاران خود، ‌ علاوه بر الحاقيه شخص ثالث، ‌ الحاقيه افزايش تعهدات حوادث راننده را نيز تا سقف ۲۲۰ ميليون تومان به صورت رايگان صادر مي كند.

براين اساس، ‌ تعهدات بيمه نامه شخص ثالث و حوادث راننده بيمه نامه هاي صادره قبلي در مدت باقيمانده دوره اعتبار بيمه نامه به ميزان تعهدات بدني ۲۲۰ ميليون تومان، ‌ مالي ۵.۵ ميليون تومان و حوادث راننده ۲۲۰ ميليون تومان در سيستم افزايش يافته است و بيمه گزاران به منظور افزايش تعهدات بيمه نامه هاي شخص ثالث و حوادث راننده خود به ميزان ديه اعلامي، ‌ نيازي به مراجعه حضوري به واحدهاي صدور بيمه نامه اين شركت ندارند، اما در صورت تمايل مي توانند براي دريافت الحاقيه تكميلي تعهدات شخص ثالث و حوادث راننده بدون پرداخت هرگونه مبلغي به واحد صدوركننده بيمه نامه خود مراجعه كنند.»

اين گزارش حاكي است، ‌ الحاقيه سندي رسمي است كه هرگونه تغيير در مفاد بيمه نامه شخص ثالث در آن ثبت و جزو لاينفك بيمه نامه است.

محمد ابراهیم امین رئیس کل بیمه مرکزی در این زمینه اعلام کرده است: الحاقیه صرفا برای پرداخت پول نیست؛ بلکه مردم باید بیمه نامه کامل در دست داشته باشند بر این اساس بیمه نامه شخص ثالث در سال ۹۴، ۲۲۰ میلیون تومان جانی و ۵.۵ میلیون تومان مالی است؛ به همین خاطر با دریافت الحاقیه، سرمایه ۲۰۰ میلیون تومانی جانی را به ۲۲۰ میلیون تومان در سال جاری افزایش دهند، البته بدون پرداخت هیچ گونه مبلغی.

در این زمینه یکی از شرکت های بیمه اعلام کرد: تمامی بیمه گذارانی که برای خریداری بیمه نامه شخص ثالث به واحدهای اجرایی این مجموعه مراجعه می نمایند، افزایش تعهدات شخص ثالث به میزان ۲۲۰ میلیون تومان و مالی پنج میلیون و ۵۰۰ هزارتومان را بدون اینکه حق بیمه اضافه ای نسبت به سال گذشته پرداخت کنند دریافت خواهند کرد.

افزایش سقف تعهدات برای تمامی بیمه گذاران درسیستم صدور منظور شده است و به بیمه گذاران اطمینان می دهیم به طور حتم درصورت عدم دریافت الحاقیه نیز هنگام بروز خسارت برای بیمه گذاران مشکلی بوجود نخواهد آمد اما برای اطمینان خاطر بیشتر از بیمه گذاران درخواست می کنیم به شعب صدور این شرکت مراجعه و الحاقیه افزایش تعهدات را دریافت کنند.

بررسی های میدانی خبرنگار مهر نشان می دهد که برخی از شرکت های بیمه خصوصی کوچک چندین طرحی را در دستور کار ندارند. و برخی دیگر هم به مرور به این طرح خواهند پیوست. همچنین برخی از نمایندگی ها عنوان می کنند که برای دریافت الحاقیه تا ماه رمضان که ماه حرام است نیاز به دریافت الحاقیه نیست و تا آن زمان صبر کنید.

برخی دیگر از نمایندگی ها هم مطرح می کنند که بخشنامه ای در زمینه صدور الحاقیه بیمه نامه شخص ثالث به آنها ابلاغ نشده است و فعلا در سیستم اعمال نمی شود و ممکن است که مبلغی اندک برای آن لحاظ شود!

 
جزئیات قیمت مسکن
چهارشنبه ، 26 فروردين 1394 ، 12:16

بانکی دات آی آر: بیشترین اجاره ماهانه هر متر مربع زیربنای مسکونی معامله مربوط به استان تهران و با قیمت تقریبی 89 هزار و 987 تومان و کمترین آن 166 تومان در قزوین بوده است.

به گزارش ایسنا،‌ مرکز آمار اعلام کرد که متوسط قیمت خرید و فروش هر متر مربع زیربنای مسکونی معامله شده از طریق بنگاه‌های معاملات ملکی در نیمه اول سال 1393 در سطح کل کشور یک میلیون و 433 هزار تومان و متوسط قیمت خرید و فروش هر متر مربع زمین یا زمین ساختمان‌های مسکونی کلنگی در همین دوره معادل 724 هزار و 800 تومان بوده ‌است.

هر متر مربع زمین یا زمین ساختمان‌های مسکونی کلنگی از طریق بنگاه‌های معاملات ملکی با قیمت متوسط 724 هزار و 800 تومان معامله شده‌است که این میزان نسبت به نیمه اول سال 1392، 6.9 درصد افزایش و نسبت به نیمه دوم سال 1392 یک درصد کاهش قیمت داشته‌است.

بیشترین متوسط قیمت خرید و فروش یک متر مربع زمین و یا ساختمان مسکونی کلنگی در استان تهران و با ارزش سه میلیون و 877 هزار و صد تومان بوده است.

استان کهگیلویه و بویراحمد نیز با متوسط قیمت 58 هزار و 200 تومان کمترین متوسط قیمت خرید و فروش یک متر مربع زمین یا زمین ساختمان‌های مسکونی کلنگی را داشته است.

همچنین کمترین میزان قیمت خرید و فروش زمین یا ساختمان مسکونی کلنگی مربوط به استان یزد با 5000 تومان و بیشترین میزان آن در استان تهران با 21 میلیون و 977 هزار تومان به دست آمده است.

 

جزئیات قیمت مسکن

همچنین در نیمه اول سال 1393 متوسط قیمت خرید و فروش هر متر مربع زیربنای مسکونی معامله شده از طریق بنگاه‌های معاملات ملکی معادل یک میلیون و 433 هزار تومان بوده است که در مقایسه با نیمه اول سال 1392 1.3 درصد کاهش و نسبت به نیمه دوم این سال 0.9 درصد افزایش داشته است.

براساس این آمار که از سوی مرکز آمار ایران منتشر شده است بیشترین متوسط قیمت خرید و فروش هر متر مربع زیربنای مسکونی مربوط به استان تهران و با ارزش سه میلیون و 369 هزار تومان بوده است.

بیشترین میزان قیمت هر متر مربع زیربنای مسکونی نیز در این استان 22 میلیون و 301 هزار و 700 تومان بوده است.

کمترین متوسط قیمت خرید و فروش هر متر مربع زیربنای مسکونی نیز با ارزش 179 هزار و صد تومان در استان کهگیلویه و بویراحمد بوده است و کمترین قیمت خرید و فروش هر متر مربع زیربنای مسکونی درمعاملات انجام شده در نیمه اول سال 1393 مربوط به استان خوزستان با قیمت 6300 تومان بوده است.

 

جزئیات اجاره‌بها

متوسط اجاره ماهانه در نیمه اول سال گذشته به علاوه سه درصد ودیعه پرداختی برای اجاره یک متر مربع زیربنای مسکونی از طریق بنگاه های معاملات ملکی در سراسر کشور حدود 7300 تومان بوده است.

این میزان نسبت به نیمه دوم سال 1392، 10.1 درصد و نسبت به نیمه اول این سال 8.9 درصد افزایش قیمت داشته است.

بیشترین متوسط اجاره ماهانه برای هر متر مربع زیربنای مسکونی مربوط به استان تهران و با قیمت تقریبی 16 هزار و 25 تومان و بیشترین قیمت اجاره ماهانه در این شهر معادل 89 هزار و 987 تومان بوده است.

کمترین متوسط اجاره ماهانه نیز مربوط به استان چهارمحال و بختیاری و با قیمت تقریبی 1880 تومان بود و در این دوره کمترین اجاره بهای ماهانه پرداختی به ازای هر متر مربع زیربنای مسکونی مربوط به استان قزوین و با قیمت تقریبی 166 تومان بوده است.

 
جدیدترین قیمت اوراق تسهیلات مسکن
چهارشنبه ، 26 فروردين 1394 ، 12:14

بانکی دات آی آر: قیمت هر برگه اوراق تسهیلات مسکن که در سال گذشته با افزایش های بی سابقه‌ای مواجه شده بود، در ابتدای امسال روند نزولی به خود گرفت و تا سطح 75 هزار تومان افت کرد.

 

به گزارش ایسنا، قیمت هر برگ اوراق تسهیلات مسکن که در روزهای پایانی اسفند ماه با افزایش مواجه شده و به 80 تا 82 هزار تومان نیز رسیده بود، از ابتدای امسال روند نزولی به خود گرفت و افت کرد. به این ترتیب قیمت هر برگ این اوراق با شروع سال و به طور سنتی به دلیل کاهش تقاضا با افت مواجه شد و به 78 هزار تومان رسید، اما انتشار بیانیه لوزان و احتمال دست یابی به توافق هسته ای قیمت آن را در مدار نزولی قرار داد و تا سطح 75 هزار تومان کاهش داد.

 

علاوه بر بیانیه لوزان، انتشار اخباری مبنی بر کاهش نرخ سود سپرده بانکی در افت قیمت این اوراق تاثیر گذاشت و زمینه افت قیمت و کاهش تقاضا در این اوراق را فراهم کرد؛ اما بررسی افزایش وام مسکن در جلسه شورای پول و اعتبار در روز 19 فروردین ماه قیمت این اوراق را دوباره تحت تاثیر قرار داد و هر یک از برگه های این اوراق را با رشد 2000 تومانی مواجه کرد، به طوری که قیمت هر برگ از این اوراق در برخی نمادها به سطح 80 هزار تومان در این روز رسید.

 

مهم ترین عامل تاثیر‌گذار بر قیمت " تسه" ها ،سیاست‌های دولت مبنی بر افزایش سقف تسهیلات مسکن و رونق بخش مسکن است، به طوری که در سال 1392 افزایش میزان وام مسکن زمینه افزایش بی سابقه قیمت این اوراق را فراهم کرد، اما پس از آن افزایش پیدا نکردن میزان وام مسکن موجب شد تا جلوی رشد قیمتی این اوراق گرفته شده و قیمت تسه ها را به محدوده قیمتی 78 هزار تومان برگرداند؛ به طوری که در حال حاضر "تسه" دی ، بهمن و اسفند 1393 در قیمت 78 هزار تومان و تسه مهر و آبان در قیمت 76 هزار تومان معامله می‌شود.

قیمت هر برگ اوراق " تسه" در نیمه اول سال 1393 به 100 هزار تومان رسیده بود اما از آذر ماه همان سال روند متعادل‌تری به خود گرفت و با ادامه رکود در بازار مسکن تا سطح 77 هزار تومان کاهش پیدا کرد و هزینه متقاضیان دریافت وام را کاهش داد.

 

اوراق تسهیلات مسکن اوراقی است که متقاضیان استفاده از انواع تسهیلات مسکن باید در ازای هر 500 هزار تومان، یک برگه حق تقدم تسهیلات مسکن خریداری کرده و به بانک مسکن ارائه کنند. یعنی برای دریافت وام 45 میلیونی مسکن باید 90 ورقه حق تقدم تسهیلات به مبلغ شش میلیون و 750 هزار تومان (90*75000) خریداری شود.

 
پرونده تسهیلات 93 بسته شد
چهارشنبه ، 26 فروردين 1394 ، 12:12

بانکی دات آی آر: اگرچه در خوشبینانه ترین حالت پیش بینی می شد که در سال گذشته بانکها بتوانند حدود 280 هزار میلیارد تومان تسهیلات ارائه کنند، با بسته شدن پروند تسهیلات دهی سال 1393، شبکه بانکی حدود 40 هزار میلیارد تومان بیش از تصور سیف به بخش های اقتصادی وام پرداخته است.

 

به گزارش ایسنا، کمبود نقدینگی و سرمایه در گردش بنگاه ها و واحدهای تولیدی در کنار انتقادات مکرر مبنی بر عدم همکاری بانکها برای تامین مالی بخش های اقتصادی به منظور افزایش تولید در راستای خروج از رکود، شرایط را به سمتی پیش برد که بانک مرکزی یکی از مهم‌ترین اهداف سال قبل خود را تدوین و اجرای سیاست‌هایی برای افزایش توان تسهیلات دهی شبکه بانکی قرار داد.

 

براین اساس رییس کل بانک مرکزی در اوایل سال 1393 عنوان کردکه با تدابیر اندیشیده شده، بانکها در طول سال حدود 240 هزار میلیارد تومان تسهیلات خواهند پرداخت. رقمی که مدتی بعد افزایش یافت و سیف درنیمه های سال گذشته اعلام کرد که با روند فعلی پیش بینی می شود تا بانکها تا پایان سال حدود 280 هزار میلیارد تومان تسهیلات بپردازند.

 

این در حالی است که رییس کل بانک مرکزی در اعلام آخرین آمار از تسهیلات دهی بانکها، عنوان کرد که تا پایان سال 1393 حدود 320 هزار میلیارد تومان وام از طریق بانکها به بخش‌های مختلف اقتصادی پرداخته شده است که این رقم نسبت به عملکرد سال 1392 حدود 35 درصد رشد دارد.

 

طبق آمار اعلامی سیف 59.9 درصد از تسهیلات پرداخت شده نظام بانکی در سال گذشته در قالب سرمایه در گردش بوده است که البته بانک مرکزی هدف گذاری کرده بود به منظور ارتقای تولید، حدود 60 درصد تسهیلات بانکی به سرمایه در گردش اختصاص یابد. همچنین درمجموع سال گذشته، 81 درصد تسهیلات پرداختی به بخش صنعت، سهم سرمایه در گردش بوده است.

 

اما در حالی وام دهی بانکها به 320 هزار میلیارد تومان افزایش یافته که در یکی- دو ماه مانده به پایان سال مقامات بانک مرکزی ضمن پیش بینی عبور بانکها از 280 هزار میلیارد تومان مدنظر، عنوان کرده بودند که با روند در پیش گرفته شده اگر چه تسهیلات بیشتری برای تامین مالی اعطا می شود اما موجبات بیشتر شدن اضافه برداشت بانکها و بدهکار شدن آنها را فراهم خواهد آورد در عین حال که ممکن است بر سیاست بانک مرکزی برای کنترل نقدینگی و تورم نیز اثر گذار باشد.

 
پرونده موسسات مالی غیرمجاز امنیتی شد
چهارشنبه ، 26 فروردين 1394 ، 10:46

تخلفات موسسات مالی غیرمجاز و انتقادات نسبت به عملکرد تخریبی آنها در شبکه بانکی تاجایی پیش رفت که اکنون با ورود جدی شورای عالی امنیت ملی باید تا شش ماه مجموعه برنامه‌ها برای ارتقای نظارت بر بازار غیر متشکل پولی به تصویب این شورا برسد.

ادامه مطلب...
 
وضعیت طلا، سکه، ارز، بورس در نیمروز چهارشنبه 26 فروردین 94
چهارشنبه ، 26 فروردين 1394 ، 10:42

وضعیت طلا، سکه، ارز، بورس در نیمروز چهارشنبه 26 فروردین 94

ادامه مطلب...
 
مطالب بیشتر...
<< شروع < قبلی 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 بعدی > انتها >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL
بنر
بنر
بنر
بنر
بنر
بنر

افراد حاضر

ما 1008 مهمان آنلاین داریم