بنر

آرشیو اخبار بانکی
استخدام های روز- 25 آذر 97
يكشنبه ، 25 آذر 1397 ، 20:24

تازه ترین استخدام های امروز را اینجا ببینید...

ادامه مطلب...
 
هندوانه شب یلدا کیلویی چند؟
يكشنبه ، 25 آذر 1397 ، 06:46

رئیس اتحادیه میوه و سبزی تهران تاکید کرد: به منظور کوتاه کردن دست دلالان بازار میوه در حال تلاش برای مذاکره با برخی شرکت ها هستیم.

اسدالله کارگر با اشاره به نقش دلالان در قیمت میوه افزود: قصد داریم از این طریق میوه را به صورت مستقیم از دست کشاورز وارد شرکت های مربوطه کنیم و آن شرکت توزیع کلی را در اختیار خود بگیرد.
وی همچنین با اشاره به وضعیت بازار میوه در ایام شب یلدا اظهارامیدواری کرد که قیمت های موجود بازار میوه در ایام مختلف مانند شب یلدا و ایام نوروز ثابت بماند.
کارگر گفت: قیمت میوه در بازار از شش ماه دوم امسال رو به بهبود رفت و باتوجه به درپیش بودن شب یلدا قیمت هندوانه به عنوان یکی از محصولات پرمصرف طی روزهای گذشته کاهش قابل ملاحظه ای یافته است.
به گفته وی تا هفته گذشته قیمت هندوانه در بازار بسیار بالا بود اما از روز پنجشنبه قیمت این محصول روند نزولی در پیش گرفت و با کاهش یک هزار و 500 تومانی همراه شد.

وی افزود: اینک در حال تلاش برای ادامه کاهش قیمت هندوانه تا شب یلدا هستیم.
کارگر به نرخ کنونی هندوانه در بازار اشاره و بیان کرد: هندوانه در بازار با دو نرخ متفاوت عرضه می شود، یک نوع آن به صورت انبار با قیمت 600 تا 800 تومان و نوع دیگر هندوانه تازه است که با نرخ دو هزار تومان در اختیار مشتریان قرار می گیرد.
رئیس اتحادیه میوه و سبزی تهران در پاسخ به سوالی درباره میزان تغییرات قیمت میوه در بازار تهران در مقایسه با سال گذشته گفت: طی چند وقت گذشته بازار میوه همسو با سایر کالاها با تغییر قیمت همراه شد و انکار نبود افزایش قیمت میوه، غیرواقعی است.
وی افزود: بیشترین تغییر قیمت در محصولات مربوط به موز بود که بشدت تحت تاثیر نوسانات موجود در بازار ارز قرار گرفته بود.

منبع: عصر بازار

 
سر به زیری دلار، بازدهی بورس را منفی کرد/ سرایت روزهای سرد نفتی به تالار حافظ
يكشنبه ، 25 آذر 1397 ، 06:41

در جریان اولین روز معاملاتی هفته جاری، بورس تهران نتوانست به روند نزولی که هفته پیش آغاز کرده بود خاتمه دهد و بازهم تمام نماگرهای بازار در محدوده منفی قرار گرفتند.

مریم علیزاده؛ شاخص بورس تهران در اولین روز معاملاتی هفته نتوانست بر حجم عرضه ها غلبه کند و با تداوم روند نزولی قیمت ها که از هفته پیش آغاز شده بود به استقبال این هفته رفت. از سویی دیگر دو متغییر اصلی بهای جهانی نفت و نرخ ارز در بازار داخلی که در تابستان سال جاری موتور محرک قیمت‌ها در بورس بودند، اکنون بعنوان بازدارنده اصلی رشد شاخص بازار سرمایه عمل می کنند.

 


چرا بازار عقب نشست؟

در روزهای اخیر که از دنیای سیاست خبر خاصی منتشر نمی شود، عوامل بنیادی در قیمت سهام شرکت ها در حال خودنمایی هستند. در این خصوص سه فاکتور اصلی تاثیرگذار بر روند معاملات بورس تهران بیشترین نقش آفرینی را در روزهای اخیر داشته اند عبارتند از قیمت ارز در بازار داخلی، قیمت جهانی نفت و گزارش های ماهانه. از این رو به اعتقاد کارشناسان به دلیل وابستگی مستقیم میان دو متغییر اصلی یاد شده و رشد شاخص بورس، دیگر نمی توان انتظار جهش‌های خیره کننده از تالار حافظ داشته باشیم. در نتیجه در ماه جاری اغلب نمادهای گروه های دلاری، صادرات محور و نفتی از جمله استخراج کانه های فلزی، فلزات اساسی، محصولات شیمیایی و فرآورده های نفتی با افت قیمتی قابل توجه روبرو شده اند. همچنین بدبینی به افزایش بهای جهانی نفت به ویژه در روزهای اخیر سبب تشدید نگرانی در میان سهامداران نفتی بورس تهران شده است.

 


دنده معکوس سهام دلاری

با شروع روند نزولی قیمت ارز در بازار آزاد، شاخص بورس نیز سر به کاهش گذاشت. گفتنی است از ابتدای تابستان سال جاری و با رشد سه برابری نرخ ارز در بازار آزاد شاهد جهش دو برابری شاخص اصلی بورس بودیم. اما از میانه های مهرماه و با کند شدن شتاب رشد نرخ ارز، شاخص بورس هم کم رمق شد و عقب نشینی 25 هزار واحدی نسبت به روزهای اوج خود را تجربه کرد.

در این میان قیمت سهام گروه های صادرات محور و دلاری از قبیل استخراج کانه های فلزی، فلزات اساسی، محصولات شیمیایی بیشترین افت را متحل شده اند.

 


سرایت روزهای سرد نفتی به تالار حافظ

در پنج روز کاری هفته منتهی به جمعه نفت برنت برخلاف تصورات در خصوص صعودی شدن قیمت‌ها پس از نشست 175 اوپک، نتوانست جهش قابل ملاحظه ای را به ثبت برساند. در این بین نفت وست تگزاس اینترمدییت نیز به دلیل انتشار گزارش‌هایی مبنی افزایش تعداد دکل‌های حفاری آمریکا نتوانست ارقامی بیش از 51 دلار را ببیند.

این در حالی است که برخی کارشناسان داخلی پیش از برگزاری نشست اخیر اوپک پیش بینی می کردند که در صورت توافق بر سر کاهش میزان تولید، قیمت نفت بازهم وارد کانال 70 دلار خواهد شد. اما دقیقا از روز دوشنبه هفته گذشته، همزمان با بازگشایی بازارهای جهانی، قیمت نفت برنت تنها توانست با افزایش یک دلاری، به محدوده 51 دلار در هر بشکه برسد.

از این رو با کاهش مجدد قیمت در پایان هفته معاملاتی جاری شاهد تداوم عقب نشینی قیمت در اغلب نمادهای گروه پتروپالایشی بودیم. در گروه پالایشی ها تنها «شاوان» و «شراز» در محدوده مثبت قرار گرفته و باقی نمادهای پالایشی افت قیمت را تجربه کردند.

 


تعلل فعالان بورسی در آستانه ارائه گزارش های ماهانه

فاکتور دیگری که این روزها به شدت در بازار مورد توجه فعالان قرار گرفته، گزارش عملکرد ماهانه شرکت‌های صادرات محور و کالامحور است. با گذشت یک ماه از آغاز تحریم ها و تاثیرپذیری آمرا تولید و فروش شرکت های بورسی از این تهدید، حال معامله گران با احتیاط بیشتری منتظر انتشار گزارش های عملکرد ماهانه هستند. از سویی دیگر به نظر می رسد گزارش ماهانه منتهی به 30 آذر نیز چندان قابل اتکا نباشد چرا که خبرها حاکی از آن است که در گروه محصولات شیمیایی و پتروشیمی، برخی محموله کشتی ها که بارگیری شده اند، به مقصد نامعلومی رفته و خبر قطعی در خصوص تحویل آن ها نیست. از این رو شاید بازهم نتوان در گزارش های آذرماه به نکته قابل توجهی دست یافت.


گروه بانکی و خودرویی همچنان در بیم و امید گذران می‌کنند

در بین گروه های پُرطرفدار بازار بیشترین افت بازدهی به خودرویی‌ها  اختصاص داشت که طولانی شدن و بی نتیجه ماندن بحث افزایش نرخ خودرو سهامداران این گروه را مایوس کرده است.

در این بانکی‌ها نیز افت تقریبا دو درصدی را تجربه کرده و تمام نمادهای این گروه در محدوده منفی به کار خود پایان دادند. در گروه بانکی امروز افزایش عرضه در نماد «وبملت» سبب تشکیل صف فروش و سرایت جو منفی به سایر نمادها شد. عدم شفاف سازی در خصوص تراز ارزی از سوی بانک ها سبب سردرگمی و فرسایشی شدن انتظار سهامدارن شده است.


آمار و ارقام بازار امروز

همانطور که در بالا نیز اشاره شد به دلیل بدبینی افزایش بهای جهانی نفت ، ادامه روند نزولی نرخ ارز و همچنین پُررنگ تر شدن سایه تحریم ها بر روند تولید و فروش شرکت ها، تمامی نماگرهای بورس در محدوده منفی قرار گرفتند. در مجموع روز جاری از میان 38 صنعت حاضر در بازار تنها هشت صنعت  با رشد بازدهی روبرو شدند که محصولات کاغذی، استخراج سایر معادن و محصولات غذایی در صدر این گروه ها بودند.

در معاملات امروز تالار شیشه ای شاخص کل با رشد 866 واحدی (معادل 0.52درصد) کانال 165 هزار واحد را از دست داد وبه رقم 164 هزار و 485 واحد بازگشت. شاخص هم وزن شاخص هم وزن نیز همسو با شاخص کل سر به کاهش گذاشت و با عقبگرد 91 واحدی به رقم 27 هزار و 652 واحد بازگشت.


ارزش معاملات بازهم افت کرد

در این بین امروز بیش از یک میلیارد و 259 میلیون ورقه بهادار به ارزش 345 میلیارد تومان در 118 هزار نوبت دادوستد شد که از این میزان بیش از 279 میلیارد تومان به معاملات خرد سهام و حق تقدم در بورس اختصاص داشت.  گفتنی است این رقم نسبت به روز گذشته افت نشان می دهد.


ترین‌های بورسی

در بین گروه های صنعت گروه خودرو، بانک و شیمیایی بیشترین ارزش دادوستدها را به خود اختصاص دادند. در این بین افت قیمتی در نمادهای «وامید»، «وبملت» و «فارس» بیشترین نقش را در افت شاخص کل داشتند.


کوتاه از فرابورس

معاملات آخرین هفته کاری آذرماه 97 در فرابورس ایران با دست به ‌دست شدن حدود 793 میلیون ورقه به ارزش افزون بر سه ‌هزار و 547 میلیارد ریال در مجموع بازارهای نه‌گانه فرابورس کلید خورد. که از این میزان بالغ بر 209 میلیارد تومان به معاملات خرد سهام و حق تقدم در این بازار اختصاص یافت.همچنین آیفکس نیز از ریزش در امان نماند و با کاهش هشت واحدی به رقم 1842 واحد رسید. امروز در حالی نمادهای «ذوب» و «میدکو» با 11 واحد اثر منفی بر آیفکس کاهش هشت واحدی ‌این نماگر را رقم زدند که ‌حمایت نمادهای «هرمز» و «دماوند» مانع از افت بیشتر آن شد تا در نهایت ‌شاخص کل فرابورس در پله 1842 واحدی قرار گیرد.‌

از سوی دیگر نگاهی به جداول قیمت‌ها نشان می‌دهد که نماد معاملاتی «غپآذر» متعلق به شرکت‌ شیر پگاه آذربایجان شرقی، ‌بیشترین افزایش قیمتی را به ‌همراه داشته و در سمت مقابل نمادهای «مادیرا» در میان نمادهای فرابورسی با بیشترین کاهش ‌قیمت روبه‌رو شده است.‌

منبع: اقتصادآنلاین

 
استخدام های روز- 24 آذر 97
يكشنبه ، 25 آذر 1397 ، 06:32

تازه ترین استخدام های امروز را اینجا ببینید...

ادامه مطلب...
 
نقد و بررسی فیلم Ant-Man and the Wasp 2018
شنبه ، 24 آذر 1397 ، 15:09

امروز همه جا خبر از فیلم های ابرقهرمانی است. در این بازار گرم که همه توجه ها را به سمت خود جلب کرده است، فرمول همه چیز فرق می کند. حتی ژانرهای سینمایی هم رنگ باخته اند. برای مثال شما برای رفتن یک فیلم اکشن به سینما رفته اید اما متوجه ژانر کمدی فیلم هم می شوید که معمولا هم به صورت کاملا مضحکی در داخل فیلم گنجانده شده است. در واقع برای خلق یک اثر ابرقهرمانی باید چندین ژانر مختلف با هم عجین شوند و در ادامه با استفاده از جلوه های ویژه به خصوص کاری کنند که در صدر لیست تماشای اشخاص قرار بگیرند.

ادامه مطلب...
 
چنددستگی بازار درباره روند این هفته قیمت طلا
شنبه ، 24 آذر 1397 ، 11:33

بر پایه نظرسنجی طلای هفتگی کیتکونیوز، در حالی که کارشناسان وال استریت درباره روند قیمت طلا به اکثریت نظر نرسیدند، سرمایه‌گذاران انتظار دارند قیمت طلا در هفته جاری افزایش پیدا کند.

به گزارش بانکی دات آی آر به نقل از ایسنا، رویداد مهمی که بازارها به آن چشم خواهند دوخت، نشست کمیته بازار آزاد بانک مرکزی آمریکا است که انتظار میرود طی آن نرخ‌های بهره به میزان ۲۵ واحد افزایش داده شود اما ناظران بازار به دقت در حال رصد نشانه‌هایی از روند افزایش بیشتر نرخ‌های بهره در آینده هستند. جروم پاول، رییس بانک مرکزی آمریکا به نزدیک شدن نرخ‌های بهره به سطح خنثی اشاره کرده و بازارهای مالی انتظارشان درباره شمار افزایش نرخ‌های بهره در سال آینده را تعدیل کرده اند.

کسانی که به افزایش قیمت طلا خوش بین هستند، به احتمال موضع منفی کمیته بازار آزاد بانک مرکزی آمریکا درباره افزایش بیشتر نرخ‌های بهره اشاره کردند اما کسانی که به افزایش قیمت طلا بدبین هستند، به رشد اخیر ارزش دلار آمریکا و سایر عوامل فنی اشاره کردند.

در نظرسنجی کیتکونیوز از کارشناسان وال‌استریت، ۱۸ نفر شرکت کردند که از میان آنها ۷ نفر یا ۳۹ درصد افزایش قیمت طلا و به همین تعداد کاهش قیمت طلا در هفته جاری را پیش‌بینی کردند در حالی که ۴ نفر یا ۲۲ درصد نیز نظری نداشتند.

در این بین، ۵۰۷ نفر در نظرسنجی آنلاین کیتکونیوز از سرمایه‌گذاران شرکت کردند که از میان آنها، ۲۹۱ نفر یا ۵۷ درصد افزایش قیمت طلا و ۱۱۵ نفر یا ۲۳ درصد کاهش قیمت این فلز زرد را پیش‌بینی کردند در حالی که ۱۰۱ نفر یا ۲۰ درصد نظری نسبت به روند قیمت طلا نداشتند.

برای هفته گذشته ۵۷ درصد از کارشناسان وال‌استریت و ۶۴ درصد از سرمایه‌گذاران نسبت به بالا رفتن قیمت طلا خوش‌بین بودند. اما در معاملات روز جمعه بازار آمریکا، هر اونس طلا برای تحویل در فوریه ۶ دلار یا ۰.۵ درصد کاهش پیدا کرد و در ۱۲۴۱.۴۰ دلار بسته شد با این حال،  برای کل هفته حدود ۰.۳ درصد کاهش داشت. بهای معاملات طلا برای کل هفته ۰.۹ درصد کاهش ثبت کرد.

شون لاسک، مدیر شرکت "والش تردینگ" به کیتکونیوز گفت:‌تصور می‌کنم روند افزایشی طلا تغییری نخواهد کرد و به دنبال خرید در قیمت پایینتر خواهم بود. وی مانند سایر تحلیلگران پیش بینی کرد قیمت طلا پس از نشست کمیته بازار آزاد بانک مرکزی آمریکا افزایش پیدا خواهد کرد زیرا انتظارات بر این است که سیاستگذاران به آهسته شدن روند تحکیم سیاست پولی اشاره کنند و این امر رشد ارزش دلار آمریکا را محدود خواهد کرد.

فیلیپ فلاین، تحلیلگر گروه "پرایس فیوچرز" نیز اظهار کرد قیمت طلا افزایش پیدا خواهد کرد زیرا بانک مرکزی آمریکا احتمالا پس از افزایش نرخ‌های بهره، لحن خود برای تحکیم سیاست پولی را ملایم‌تر خواهد کرد.

آدریان دی، مدیرعامل شرکت مدیریت دارایی "آدریان دی" در این باره گفت: تهدید تعطیلی دولت آمریکا و مکث بانک مرکزی آمریکا برای تحکیم سیاست پولی و افزایش مشکلات حقوقی دونالد ترامپ، رییس جمهور ممکن است شوکی را ایجاد کند که نهایتا به افزایش قیمت طلا منجر خواهد شد.

اما اوژون واینبرگ، مدیر تحقیقات کالا در کومرس بانک اظهار کرد: نسبت به رشد قیمت طلا در آستانه سال نو بدبین است زیرا افزایش قیمت این فلز در شرایطی که ارزش دلار قوی مانده، دشوار است.

اوله هانسن، مدیر استراتژی کالا در ساکسو بانک نیز اظهار کرد نسبت به روند قیمت طلا نظری ندارد زیرا نقدینگی اندکی در آستانه تعطیلات کریسمس وجود دارد که باعث خواهد شد قیمت طلا در محدوده معینی ثابت بماند.

شاخص دلار آمریکا در برابر سبدی از ارزهای رقیب روز جمعه ۰.۴ درصد رشد کرد. طلا رابطه معکوس با دلار دارد و رشد ارزش دلار، این فلز زرد را برای خریداران غیرآمریکایی گرانتر خواهد کرد.

 

 

 

 
چطور می‌توان فهمید "هویت‌دزدی" شده است؟!
شنبه ، 24 آذر 1397 ، 11:24

دزدی هویت زمانی اتفاق می‌افتد که از اطلاعات شخصی افراد برای باز کردن حساب کاربری جدید، خرید کردن یا پرداخت مالیات توسط شخصی غیر از صاحب اطلاعات استفاده شود.

ادامه مطلب...
 
استخدام های روز- 21 آذر 97
شنبه ، 24 آذر 1397 ، 09:45

تازه ترین استخدام های امروز را اینجا ببینید...

ادامه مطلب...
 
رمز دوم کارت‌های بانکی یک‌بار مصرف شد/ نحوه دریافت رمز
چهارشنبه ، 21 آذر 1397 ، 01:22

یک‌بار مصرف شدن رمز دوم کارت‌های بانکی از ابتدای آذرماه امسال آغاز شده و رمزهای ثابت از خردادماه سال آینده حذف می‌شوند.

ادامه مطلب...
 
استخدام های روز- 20 آذر 97
سه شنبه ، 20 آذر 1397 ، 23:22

تازه ترین استخدام های امروز را اینجا ببینید...

ادامه مطلب...
 
فروش انواع گوشی‌های سامسونگ با قیمت مصوب
سه شنبه ، 20 آذر 1397 ، 15:40

فروشگاه اینترنتی بولدموبایل با همکاری شرکت انفورماتیک گسترنمایندگی رسمی موبایل سامسونگ در ایران، در راستای تکریم مشتریان و اطمینان از رسیدن گوشی های موبایل به دست مصرف کنندگان نهایی اقدام به عرضه گوشی های سامسونگ نموده است.

 

ادامه مطلب...
 
اگر می خواهید کارت سوخت خود را ویرایش یا لغو کنید این مطلب را بخوانید
سه شنبه ، 20 آذر 1397 ، 08:31

سخنگوی شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی گفت: از روز دوشنبه امکان ویرایش و یا لغو درخواست برای کسانی که اقدام به ثبت نام کارت سوخت کرده اند، فراهم شده است.

«زیبا اسماعیلی» در گفت وگو با خبرنگار اقتصادی ایرنا افزود: امکان دارد برخی مالکان خودرو پس از ثبت نام برای دریافت کارت سوخت المثنی، کارت اصلی خود را یافته باشند، بنابراین می توانند اقدام به لغو درخواست کارت سوخت المثنی کنند، زیرا در غیر این صورت پس از الزامی شدن استفاده از کارت سوخت، کارت اولیه آنها باطل خواهد شد.
وی اضافه کرد: این افراد می توانند از طریق اپلیکیشن و سامانه اینترنتی خدمات دولت همراه و یا کد دستوری # 4* اقدام به اصلاح و یا لغو درخواست خود کنند.
«از طریق سامانه های اشاره شده امکان تغییر کارت بانکی معرفی شده برای اتصال به سامانه کارت سوخت نیز فراهم شده است.»

**ثبت نام یک میلیون و 100 هزار نفر برای دریافت کارت سوخت المثنی
سخنگوی شرکت ملی پالایش و پخش فراورده های نفتی گفت: تاکنون بیش از یک میلیون و 100 هزار نفر برای دریافت کارت سوخت المثنی ثبت نام کرده اند.
اسماعیلی اضافه کرد: بیش از 180 هزار نفر از طریق مراجعه حضوری به دفاتر پلیس +10 و بقیه به صورت اینترنتی ثبت نام کرده اند.
سخنگوی شرکت ملی پالایش و پخش فراورده های نفتی به استقبال شهروندان از ثبت نام به روش کد دستوری # 4* اشاره کرد و گفت: به دلیل سادگی، استفاده از این روش به سرعت در حال افزایش است.
اسماعیلی با بیان این که 6 روز تا پایان ثبت نام فرصت باقی است، اضافه کرد: مالکان خودروهای فاقد کارت سوخت هر چه زودتر و در فرصت باقی مانده اقدام به ثبت نام کنند، زیرا به محض الزامی شدن استفاده از کارت سوخت، خودروهای فاقد کارت امکان سوخت گیری در پمپ بنزین ها را نخواهند داشت.
وی خاطر نشان کرد: البته زمان الزامی شدن استفاده از کارت سوخت هنوز مشخص نشده است و در صورت نهایی شدن درباره آن اطلاع رسانی خواهد شد.

** ابطال 200 هزار کارت سوخت مهاجر
سخنگوی شرکت ملی پالایش و پخش فراورده های نفتی گفت: تاکنون 200 هزار کارت سوخت مهاجر که روانه استانهای مرزی شده اند، سوزانده و باطل شده اند.
اسماعیلی ادامه داد: از زمان آغاز ثبت نام کارت سوخت المثنی نیز 2 هزار و 400 کارت سوخت مهاجر در یکی از استانهای مرزی باطل شده است.
این کارت سوخت ها از استان های مختلف روانه استان های مرزی شده و در فرایند قاچاق سوخت مورد استفاده قرار می گیرد.
به گزارش بانکی دات آی آر به نقل از ایرنا، استفاده از کارت سوخت قرار است بزودی اجباری شود؛ بر این اساس مالکان خودروهای فاقد کارت سوخت طبق جدول زمانبندی تا 24 آذر مهلت دارند تا نسبت به ثبت نام اقدام کنند.
اکنون هر لیتر بنزین معمولی به صورت تک نرخی یک هزار تومان به فروش می رسد.
در ماه های اخیر به علت افزایش نرخ دلار، اختلاف قیمت انواع سوخت در ایران و کشورهای همسایه به شدت افزایش یافته که این موضوع باعث رونق دوباره قاچاق شده است و همین امر دولت را بر آن داشته استفاده از کارت های سوخت را بار دیگر احیا کند.
مالکان خودروهای فاقد کارت سوخت طبق جدول زمانبندی تا 24 آذرماه مهلت دارند از طریق دفترهای پلیس+10، سامانه اینترنتی، نرم افزار خدمات دولت همراه و وارد کردن کد دستوری #4* در گوشی تلفن همراه، به طور رایگان نسبت به ثبت نام اقدام کنند.


 
کارگران امسال چقدر عیدی می‌گیرند؟
سه شنبه ، 20 آذر 1397 ، 08:17

حداقل دستمزد کارگران یک میلیون و ۱۱۱ هزار تومان تعیین شده و بر اساس قانون مصوب مجلس، کارفرمایان باید حداقل دو ماه پایه حقوق و حداکثر سه ماه پایه حقوق را به عنوان عیدی و پاداش آخر سال به کارگرانشان بدهند.

ادامه مطلب...
 
استخدام های روز- 19 آذر 97
سه شنبه ، 20 آذر 1397 ، 06:37

تازه ترین استخدام های امروز را اینجا ببینید...

ادامه مطلب...
 
3 راز قانع‌کردن در فروش
دوشنبه ، 19 آذر 1397 ، 09:23

یکی از مهم‌ترین اکتشافات قرن بیستم در حوزه عملکرد انسان این بود که کارکنان برتر در هر حوزه، از جمله فروش، فقط کمی بهتر از هم‌رده‌های خود در موارد کلیدی هستند.

این تفاوت کوچک در عملکرد، «حاشیه برد» نامیده می‌شود. افراد برتر در هر حوزه‌ای حاشیه برد خود در آن حوزه‌ها را گسترش داده‌اند و درنتیجه به عملکرد فوق‌العاده و نتایج فوق‌العاده دست می‌یابند.

مثال محبوب من مسابقه اسب‌دوانی است. در مسابقه اسب‌دوانی، اسبی که با اختلاف چند سانتی‌متر در جایگاه نخست قرارگرفته است، 10‌برابر اسب دوم جایزه می‌گیرد. آیا اسبی که برنده شده، 10‌برابر سریع‌تر از اسب دوم است؟ آیا اسب برنده 10‌درصد سریع‌تر از اسب بازنده است؟ پاسخ منفی است. اسب برنده فقط به اندازه چند سانتی‌متر سریع‌تر است. شاید این فاصله به 9سانتی‌متر هم نرسد.

فروشنده‌ای که فروشی را قطعی می‌کند، 100‌درصد کار را انجام می‌دهد و 100‌درصد کمیسیون را می‌گیرد. آیا شخصی که فروش کرده دو‌برابر بهتر از شخصی است که فروش نداشته است؟ در همه موارد، افراد دارای بهترین و ضعیف‌ترین عملکرد ازنظر مهارت و توانایی، اختلاف ناچیزی با هم دارند.

شخصی که سالانه 250.000 دلار فروش می‌کند، 10‌برابر بهتر و باهوش‌تر یا سخت‌کوش‌تر از فردی نیست که همان محصول را می‌فروشد، اما درآمد سالانه‌اش فقط 25.000 دلار است.موضوع هوش نیست

در مطالعه‌ای که چند سال پیش در نیویورک انجام شد، محققان 1000 فرد بالغ را به‌طور تصادفی انتخاب کردند و ضریب‌هوشی آن‌ها را سنجیدند. آن‌ها دریافتند که ضریب‌هوشی باهوش‌ترین فرد فقط 2.5‌برابر کم‌هوش‌ترین فرد بود؛ اما شخصی که بیشترین درآمد را داشت (و لزوما باهوش‌ترین نبود) درآمدش 100‌برابر کم‌درآمدترین فرد بود.

نتیجه ساده است: استعداد یا توانایی به تنهایی دلیل موفقیت نیست. همه افراد استعداد و توانایی ذاتی برای فروش دارند. روش استفاده از آن استعدادها و توانایی‌های ذاتی تعیین‌کننده موفقیت است.

روان‌شناسان موارد مختلفی را برای سرعت‌بخشیدن به فرایند تصمیم خرید مشتری مشخص کرده‌اند. مشتری در فرایند معمول خرید، اغلب چندین‌بار فروشنده را می‌بیند، با او صحبت می‌کند و سپس منافع و مزایای خرید یا عدم‌خرید را بادقت درنظر می‌گیرد. بعد از یک فرایند طولانی، بالاخره به این نتیجه می‌رسد که محصول یا خدمت را بخرد.استفاده از محرک‌های فروش

محققان دریافته‌اند که شما می‌توانید در گفت‌وگوی فروش از چند «محرک‌» روان‌شناختی استفاده کنید که به خرید فوری مشتری بینجامد. با این روش دیگر نیازی به فرایند طولانی فروش نیست. این محرک‌ها در اغلب فعالیت‌های بازاریابی و تبلیغاتی موفق استفاده می‌شود تا افراد را از بی‌علاقگی، به اشتیاق زیاد برای خرید بکشاند. گاهی این اتفاق در بازه زمانی 30 تا 60 ثانیه‌ای پخش آگهی تلویزیونی رخ می‌دهد. از این محرک‌ها می‌توان در فروش هم استفاده کنید.

سال‌ها تحقیق در حوزه روان‌شناسی انگیزشی به کشف دلیل رفتار افراد، به‌خصوص هنگام خرید پرداخته است. تحقیقات نشان می‌دهد هر مشتری نیازهای ناخودآگاه عمیقی دارد که باید قبل از اتخاذ تصمیم خرید برطرف شود. دلایل خرید محرک‌هایی هستند که باعث تصمیم فوری برای خرید می‌شوند. آن‌‌ها فورا به این نیازهای ناخودآگاه ربط داده می‌شوند. استفاده از این محرک‌ها فرایند خرید را کوتاه‌ می‌کند.

قدرت جبران
اولین و قوی‌ترین دلیل خرید، جبران است. ما نیاز عمیقی به جبران کاری داریم که دیگران برای ما انجام داده‌اند. دوست داریم کار خوبی که در حق ما می‌کنند، جبران کنیم.

نخستین نوع جبران، جبران احساسی است: «اگر احساس خوبی به من بدهید، احساس خوبی به شما خواهم داد.» می‌توان با مهربانی، پرسیدن سوالات خوب، گوش‌دادن دقیق و ایجاد احساس مهم‌بودن در مشتری، این احساس را بیدار کرد.

در جبران فیزیکی می‌گوییم «اگر کار خوبی برایم انجام بدهید یا چیز ارزشمندی به من بدهید، من هم کار مفیدی می‌کنم تا لطفتان را جبران ‌کنم.»

همیشه به‌دنبال روش‌هایی برای ابراز لطف و محبت به مشتریان باشید. به هر مناسبتی کارت‌های تشکر بفرستید تا حسن‌نیت ایجاد کنید. وقتی به افراد محبت، توجه و ادب نشان می‌دهید و بادقت به حرف‌هایشان گوش می‌کنید، احساس بهتر و خوشایندتری نسبت به خود پیدا کرده و سعی می‌کنند لطفتان را به نحوی جبران کنند؛ مثلا بادقت به حرف‌هایتان گوش می‌دهند و از شما خرید می‌کنند.

تعهد و سازگاری
دومین دلیل کلیدی یا محرک احساسی خرید، تعهد و سازگاری است. قانون تعهد تدریجی درمورد همه مشتریان صادق است. بدین معنی که در نخستین ملاقات و گفت‌وگو با شما، هیچ تعهدی ندارند؛ سپس زمان مشخصی طول می‌کشد تا به تعهد 100درصدی برسند و محصول یا خدمتتان را بخرند؛ پس زمان کافی در اختیارشان قرار دهید تا از یک سر طیف که «بی‌علاقگی» است به سر دیگر آن یعنی «مشتری متقاعدشده» برسند.

همچنین افراد تلاش می‌کنند با رفتار و گفتار گذشته‌شان سازگار بمانند. وقتی از مشتریان سوالات هوشمندانه‌ای درباره شرایطشان می‌پرسید و سپس نشان می‌دهید که محصول یا خدمتتان دقیقا به همان سوالات پاسخ می‌دهد و همان مشکلات را حل می‌کند، فروش راحت‌تر می‌شود. مردم با اطلاعات خودشان مخالفت نمی‌کنند.

افراد سعی می‌کنند با تصویری که از خودشان دارند، سازگار بمانند. وقتی می‌گویید «همه شرکت‌های برتر از این محصول یا خدمت استفاده می‌کنند»، اشتیاق به خرید محصول یا خدمت‌‌ را در ذهن مشتریان شعله‌ور می‌کنید؛ زیرا خودشان را یکی از آن «شرکت‌های برتر» می‌دانند.

وقتی می‌گویید «همه افراد موفق از این محصول استفاده می‌کنند»، افرادی که تصویر ذهنی‌ موفقی از خود دارند، فورا علاقه بیشتری به خرید پیدا می‌کنند.

رفتار و گفتار دیگران
سومین دلیل مهم خرید، تایید اجتماعی است. این محرک یکی از قدرتمندترین دلایل خرید است. انسان‌‌، موجودی اجتماعی است و از گفتار و رفتار دیگران تاثیر زیادی می‌پذیرد. مشتریان احتمالی از افراد مشابه اطرافشان که محصول یا خدمت شما را خریده‌اند، بی‌نهایت تاثیر می‌پذیرند.

یکی از اولین سوالات مشتری، چه با صدای بلند مطرح شود و چه نشود، این است که «کدام شخص آشنا و مورد احترام من این محصول را خریده است؟»

تایید اجتماعی آن‌قدر نیرومند است که می‌تواند مشتری احتمالی را 180درجه تغییر دهد و از بی‌علاقگی به خرید فوری برساند.

مشتری احساس می‌کند اگر افراد شبیه او این محصول را خریده‌اند، احتمالا گزینه خوبی است. فرض می‌کند یک مشتری هوشمند دیگر قبلا تکلیف او را برایش انجام داده است. مشتری دیگر قبلا به محصول یا خدمت فکر کرده، آن را به دقت ارزیابی کرده و به تصمیمی هوشمندانه برای خرید رسیده است. اکنون او هم می‌تواند با خیال راحت این خرید را انجام دهد.

بخش دیگر تایید اجتماعی تاییدیه‌ها، ‌فهرست‌ها، عکس‌ها و ویدیوهای مختلف از مشتریان خوشحالی است که درباره خوبی محصول یا خدمت شما حرف می‌زنند و رضایت خود را از خرید و استفاده از آن ابراز می‌کنند. هرچه افراد بیشتری به خوبی محصول شما شهادت دهند، مشتری علاقه‌مند آسان‌تر و با خیال راحت‌تر از شما خرید می‌کند.

اگر فروشنده هستید پس از خواندن این مقاله می‌توانید کارهای زیر را انجام دهید:

1. یک یا دو مورد از رفتار، گفتار یا حتی هدایایی را که می‌توانید در نخستین تماس به مشتری احتمالی ارائه دهید، مشخص کنید تا او را مشتاق ‌کند با گوش‌دادن به شما و حتی خرید محصولتان، این لطف را جبران کند.

2. دو مثال واقعی از افرادی بیاورید که محصولتان را خریده‌اند و از نتایج و مزایای آن بسیار راضی بوده‌اند. در فروش درباره این مشتریان صحبت کنید.

 

 

 

 

 
جزئیات اعمال محدودیت تراکنش‎‌های بانکی
دوشنبه ، 19 آذر 1397 ، 09:03

حکیمی جزئیات اعمال محدودیت تراکنش‎‌های بانکی را اعلام و تاکید کرد که عملیات انتقال وجه در سامانه ساتنا بدون محدودیت است.

ادامه مطلب...
 
تکلیف کارت سوخت بعد از خرید و فروش خودرو چیست؟
دوشنبه ، 19 آذر 1397 ، 08:53

فرآیند ثبت‌نام کارت سوخت المثنی برای مالکان خودرو یا موتورسیکلتی که فاقد کارت سوخت‌اند، درحالی ادامه دارد که از سوالات اساسی در این فرآیند تکلیف کارت سوخت بعد از خرید و فروش خودرو است.

ادامه مطلب...
 
رشد جایگاه ویدیو کنفرانس در بازار ایران همزمان با ترندهای جهانی
دوشنبه ، 19 آذر 1397 ، 08:44

پیشرفت روزافزون ارتباطات و فناوری‌های ارتباطی، موجب کم رنگ شدن مرزهای مکانی را برای افراد شده است. همراه با این فرایند گسترش فناوری ها، ارتباطات از راه دور جای خود را به ارتباط ویدئویی (با فناوری ویدئو کنفرانس) داده است. امروزه، تجهیزات ویدئوکنفرانس با رشد فناوری در زمینه صدا و تصویر پیشرفت‌های چشمگیری داشته و این امر باعث افزایش سرعت در تصمیم‌گیری و ارتباطات شده است. می توان گفت ویدئو کنفرانس راهکاری مؤثر و شبیه‌ترین نوع ارتباط، به ارتباط چهره به چهره است. فناوری ویدئو کنفرانس با حذف تجهیزات، سهولت در استفاده و همچنین قرارگیری راهکارهای ویدئو کنفرانس در فرآیندهای سازمانی و کاری، مؤثرترین نوع ارتباطات را فراهم خواهد کرد.

ادامه مطلب...
 
استخدام های روز- 18 آذر 97
دوشنبه ، 19 آذر 1397 ، 06:17

تازه ترین استخدام های امروز را اینجا ببینید...

ادامه مطلب...
 
تعداد ثبت‌نام‌کنندگان کارت سوخت المثنی به مرز یک میلیون نفر رسید
يكشنبه ، 18 آذر 1397 ، 07:48

درحالی که یک هفته تا اتمام مهلت ثبت‌نام برای دریافت کارت سوخت المثنی باقی مانده است، آمارها حاکی است که به‌طور کلی از سوم آذرماه تاکنون جمعا حدود ۸۹۰ هزار نفر موفق به ثبت‌نام کارت سوخت المثنی شده‌اند.

به گزارش بانکی دات آی آر به نقل از ایسنا، فرآیند ثبت‌نام کارت سوخت المثنی از سوم آذرماه آغاز شد و از روز دوشنبه، پنجم آذرماه هم سامانه الکترونیکی و اپلیکیشن خدمات دولت همراه برای ثبت‌نام در اختیار مردم قرار گرفت. هم‌چنین از ششم آذرماه متقاضیان می‌توانستند از طریق کد دستوری #۴* برای ثبت‌نام کارت سوخت المثنی اقدام کنند.

در ابتدا قرار شد افراد در روزهایی که بر اساس رقم سمت راست تلفن همراه آن‌ها تعیین شده، برای ثبت‌نام اقدام کنند که این محدودیت در چهاردهم آذرماه برداشته شد و مالکان فاقد کارت سوخت می‌توانند تا مهلت تعیین شده ( ۲۴ آذرماه) در هر روزی که می‌توانند از طریق روش‌هایی که از سوی شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی معرفی شده است، برای ثبت‌نام اقدام کنند.

در این راستا، زیبا اسماعیلی - سخنگوی شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی - با بیان این‌که تاکنون هفت میلیون نفر برای ثبت‌نام کارت سوخت المثنی اقدام کرده‌اند، به ایسنا توضیح داد: از این میان بیش از ۷۳۰ هزار نفر به‌صورت غیرحضوری، یعنی با مراجعه به سامانه و اپلیکشین خدمات دولت همراه و استفاده از سامانه #۴* و بیش از ۱۶۰ هزار نفر به صورت حضوری و با مراجعه به پلیس +۱۰ ثبت‌نام موفق داشته‌اند.

وی با اشاره به لغو زمان‌بندی ثبت‌نام کارت سوخت المثنی بر اساس شماره تلفن همراه اظهار کرد: از زمانی که محدودیت زمان‌بندی برداشته شد، تعداد مراجعات برای ثبت‌نام افزایش یافت.

به گفته سخنگوی شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی درباره مالکانی که کارت سوخت آن‌ها در شرکت پست است، متعاقبا اطلاع‌رسانی خواهد شد.

 
افزایش قیمت گوشی؛ این بار به اسم فعال‌سازی!
يكشنبه ، 18 آذر 1397 ، 07:43

در حالی که بازار گوشی موبایل به دلایل مختلف بارها شاهد افزایش قیمت بوده است، ظاهرا فروشندگان این بار به بهانه‌ فعال‌سازی، گوشی‌ را با قیمتی بالاتر از معمول بازار به متقاضیان می‌فروشند.

ادامه مطلب...
 
استخدام های روز- 17 آذر 97
شنبه ، 17 آذر 1397 ، 20:33

تازه ترین استخدام های امروز را اینجا ببینید...

ادامه مطلب...
 
دریافت بیمه بیکاری برای چه افرادی به‌صرفه است؟
شنبه ، 17 آذر 1397 ، 13:44

تحولات و شرایط نامساعد اقتصادی در ماه‌های اخیر، فشارهای زیادی را به طیف گسترده‌ای از جامعه بالاخص قشر متوسط و کارمندان وارد آورده است.

 

ادامه مطلب...
 
قیمت مواد غذایی در جهان ارزان شد
شنبه ، 17 آذر 1397 ، 11:46

سازمان خواربار و کشاورزی ملل متحد اعلام کرد قیمت جهانی مواد غذایی در ماه جاری به پایین‌ترین سطح کاهش پیدا کرد.
به گزارش بانکی دات آی آر به نقل از ایسنا٬ شاخص قیمت غذای فائو که تغییرات ماهانه سبدی از غلات، دانه‌های روغنی، محصولات لبنی، گوشت و شکر را بررسی می‌کند در نوامبر به ۱۶۰.۸ واحد رسید که در مقایسه با رقم بازبینی شده ۱۶۲.۹ واحد در اکتبر، کمتر بود و این شاخص در پایین‌ترین سطح از ماه مه سال ۲۰۱۶ قرار گرفت.

در میان مواد غذایی مورد بررسی در شاخص فائو در نوامبر، تنها قیمت شکر ۴.۴ درصد نسبت به اکتبر افزایش پیدا کرد.

شاخص قیمت غلات فائو در نوامبر ۱۶۴ واحد بود که ۱.۱ درصد در مقایسه با ماه پیش از آن کاهش داشت. قیمت دانه‌های روغنی نیز برای دهمین ماه متوالی کاهش پیدا کرد و با ۷.۶ درصد کاهش ماهانه، به پایین‌ترین سطح در ۱۲ سال اخیر رسید.

کاهش قیمت غلات به دلیل تاثیر برداشت محصول جدید روی سهمیه صادرات برنج و کاهش قیمت ذرت به دلیل رقابت صادراتی بوده است.

قیمت روغن پالم به دلیل رشد سطح ذخایر در کشورهای صادرکننده بزرگ

و افت قیمت جهانی، کاهش قابل ملاحظه‌ای پیدا کرد.

قیمت سویا و روغن گل آفتابگردان نیز به دلیل فراوانی عرضه در آمریکا، اتحادیه اروپا و بازارهای نوظهور متعدد و چشم انداز تولید مطلوب در منطقه دریای سیاه کاهش پیدا کرد.

قیمت مواد لبنی در نوامبر ۳.۳ درصد نسبت به اکتبر ارزان شد که ششمین کاهش ماهانه متوالی بود در حالی که قیمت گوشت نیز اندکی کاهش یافت.

فائو اعلام کرد تولید جهانی غلات در سال زراعی ۲۰۱۹-۲۰۱۸ به ۲.۵۹۵ میلیارد تن خواهد رسید که در مقایسه با پیش‌بینی قبلی، اندکی کمتر بوده و همچنین ۲.۴ درصد نسبت به تولید بالای سال گذشته کمتر است.

طبق پیش‌بینی فائو، تولید جهانی گندم در سال زراعی ۲۰۱۹-۲۰۱۸ به ۷۲۵.۱ میلیون تن خواهد رسید که ۲.۸ میلیون تن کمتر از پیش‌بینی قبلی است زیرا در برآوردها از برداشت امسال ترکیه و روسیه تجدیدنظر شده است.

بر اساس گزارش رویترز، فائو پیش‌بینی کرد موجودی غلات جهان در پایان فصل ۲۰۱۹، ۷۶۲ میلیون تن است که نسبت به نوامبر بدون تغییر مانده است.

 
نرخ جدید مرغ و انواع مشتقات در بازار/قیمت مرغ به ۱۲ هزار و ۱۰۰ تومان رسید
شنبه ، 17 آذر 1397 ، 11:36

رئیس اتحادیه پرنده و ماهی، نرخ جدید مرغ و انواع مشتقات در بازار را اعلام کرد.

مهدی یوسف خانی رئیس اتحادیه پرنده و ماهی از افزایش ۶۰۰ تومانی نرخ مرغ نسبت به اواخر هفته گذشته در بازار خبر داد و گفت: امروز نرخ هر کیلو مرغ زنده درب مرغداری ۷ هزار و ۹۰۰، مرغ آماده به طبخ در کشتارگاه ۱۰ هزار و ۹۰۰، توزیع درب واحد‌های صنفی ۱۱ هزار و ۱۰۰ و خرده فروشی ۱۲ هزار و ۱۰۰ تومان است.

به گفته وی نرخ هر کیلو ران مرغ با کمر ۱۱ هزار و ۱۰۰ و ران مرغ بدون کمر برابر با قیمت مرغ ۱۲ هزار و ۱۰۰ تومان است.

رئیس اتحادیه پرنده و ماهی با اشاره به نرخ سایر مشتقات در بازار افزود: قیمت هر کیلوگرم سینه با کتف ۲۰ هزار، سینه بدون کتف ۲۱ هزار و فیله مرغ ۲۳ هزار تومان است.
وی درپایان کاهش جوجه ریزی و تولید را دلیل اصلی افزایش قیمت مرغ در بازار اعلام کرد و گفت: با توجه به وضعیت کنونی عرضه نمی‌توان پیش بینی خاصی را راجع به وضعیت بازار داشت.

منبع: باشگاه خبرنگاران

 
بیانیه فلایتیو در خصوص دعوت به مناظره بخاطر ارزان فروشی!
شنبه ، 17 آذر 1397 ، 08:46

طبق خبری که روز گذشته در رسانه‌های مختلف منتشر شد، رئیس انجمن صنفی دفاتر مسافرتی ایران اظهار داشت برخی وب سایت های ارائه کننده خدمات فروش بلیط هواپیما با ارزان فروشی خود باعث جمع شدن بسیاری از آژانس های مسافرتی شده اند و از طرفی این شرکت ها را به مناظره در حضور خبرنگاران دعوت می کند.

ادامه مطلب...
 
استخدام های روز- 14 آذر 97
چهارشنبه ، 14 آذر 1397 ، 22:22

تازه ترین استخدام های امروز را اینجا ببینید...

ادامه مطلب...
 
مرکز حمایت از استارتاپ‌ها در ایران ایجاد می‌شود
چهارشنبه ، 14 آذر 1397 ، 21:39


با توافق میان ایران، آذربایجان، روسیه و ترکیه
مرکز حمایت از استارتاپ‌ها در ایران ایجاد می‌شود

وزیر ارتباطات با اشاره به توافق روز گذشته با کشورهای آذربایجان، روسیه و ترکیه درباره ایجاد مرکز حمایت از استارتاپ‌ها در ایران، افزود: آمار نشان می‌دهد سال گذشته، ۲۳ هزار استارتاپ در ایران فعال بوده‌اند، در حالی که این تعداد چهار سال پیش فقط ۴۰۰۰ استارتاپ بود و این عدد هم‌چنان در حال رشد است.

به گزارش بانکی دات آی آر به نقل از ایسنا، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: امروز با دولتی روبرو هستیم که معتاد به تحریم است، رفتاری که امنیت جهانی را تهدید می‌کند و برای مدیریت این تهدید باید منطقه‌ای قوی‌تر بسازیم که توافق چهارجانبه روز گذشته بخشی از نشانه‌های ایجاد منطقه قوی‌تر بود.

محمدجواد آذری جهرمی، در کنفرانس «نوآوری کاسپین» که برای نخستین بار و با موضوع تحولات دیجیتال برای توسعه پایدار برگزار می‌شود، موضوع اصلی این کنفرانس را اتصالات دیجیتال دانست که با حضور ایران و کمک همسایگان باعث ایجاد منطقه‌ای قوی‌تر و پایدارتر می‌شود.

آذری جهرمی با اشاره به اهمیت انقلاب صنعتی چهارم، تصریح کرد: نقش نوآوری در این انقلاب جدید صنعتی بسیار مهم است و استارتاپ‌ها افق جدیدی را در این مسیر پیش روی ما گشوده‌اند.

وی ویژگی اصلی این دوره جدید صنعتی را همکاری و پرهیز از یک جانبه گرایی عنوان کرد و افزود: دوره بازی با حاصل جمع صفر برای کشورها به پایان رسیده است و کارآفرینان با نوآوری در حال پرکردن شکاف دیجیتال هستند و ابزار اصلی این توسعه ICT  است.

وزیر ارتباطات ادامه داد: این موضوع باعث ایجاد مدل قوی می‌شود که پتانسیل‌های منطقه‌ای زیادی را شکوفا می‌کند و اتصالات و ارتباطات دیجیتالی به وسیله نوآوری در دانش و صنعت باعث آینده بهتری برای همه می‌شود.

وی افزود: نوآوری در حوزه  ICT مترادف اتصالات است و ICT باید ارائه‌دهنده سرویس در جهت ایجاد صلح برای همه باشد و نه ایجاد شکاف و کنترل بر دیگران، ICT  برای مردم و کسب وکارها باعث ایجاد ارتباطات سازنده است و به ایجاد منطقه‌ای قوی‌تر و باثبات‌تر کمک می‌کند.

آذری جهرمی با بیان این‌که، متاسفانه یک کشور به تنهایی به اعمال تحریم‌های یکجانبه عادت کرده، گفت: این کشور باعث ایجاد تنش و برهم ریختن آرامش منطقه شده است، در حالی که ما درصدد ایجاد صلح و آرامش در منطقه هستیم و در همین راستا ایران آمادگی خود را برای ایجاد اقتصادی بزرگتر با همکاری کشورهای منطقه اعلام می‌کند.

وزیر ارتباطات تصریح کرد: درنتیجه من دولتمردان و بخش خصوصی را دعوت به همکاری با یکدیگر می‌کنم تا اکوسیستم جدیدی را برای رشد استارتاپ‌ها و شرکت‌های دانش بنیان در سطح منطقه‌ای به وجود آورند.

 
قیمت هر کیلووات ساعت برق چقدر است؟
چهارشنبه ، 14 آذر 1397 ، 18:08

بر اساس محاسبات انجامی توسط انجمن انرژی‌های تجدیدپذیر متوسط قیمت تمام شده هر کیلووات ساعت برق تولیدی نیروگاه‌های حرارتی کشور پس از حذف یارانه‌های سوخت و احتساب هزینه‌های زیست محیطی برابر با ۷۲۰۹ ریال است.

ادامه مطلب...
 
زمان‌بندی ثبت‌نام کارت سوخت المثنی بر اساس شماره تلفن همراه لغو شد
چهارشنبه ، 14 آذر 1397 ، 17:33

شماره تلفن همراه که توسط شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی تعیین شده بود، طبق اطلاعیه جدید این شرکت لغو و اعلام شد مالکان خودرو و موتورسیکلت فاقد کارت می‎توانند بدون در نظر گرفتن زمان‌بندی قبلی که بر اساس آخرین رقم سمت راست شماره تلفن همراه اعلام شده بود، نسبت به ثبت‎نام اقدام کنند.

ادامه مطلب...
 
استخدام های روز- 13 آذر 97
چهارشنبه ، 14 آذر 1397 ، 06:00

تازه ترین استخدام های امروز را اینجا ببینید...

ادامه مطلب...
 
عرضه‌ گوشی‌های توقیفی چه تاثیری در بازار دارد؟
سه شنبه ، 13 آذر 1397 ، 07:43

برخی کارشناسان و فعالان بازار با اعتقاد به این‌که تعداد گوشی‌هایی که توقیف شده، آنچنان نیست که بخواهد بر خواسته‌های بازار تاثیرگذار باشد، می‌گویند: این گوشی‌ها باید با شرایط معمول وارد بازار شوند که تبعیضی برای هیچ‌یک از خریداران اتفاق نیفتد.

به گزارش بانکی دات آی آر به نقل از ایسنا، قیمت گوشی در ماه‌های اخیر با افزایش نرخ ارز، روندی صعودی را در پیش گرفت و البته دلایلی مانند دریافت ارز دولتی توسط واردکنندگان و عرضه گوشی با قیمت آزاد هم موجب افزایش قیمت شد اما در شرایطی که نرخ ارز روند کاهشی گرفت، هم‌چنان قیمت گوشی‌ها بالاست و البته مسوولان روش‌هایی مانند عرضه گوشی‌های توقیفی را راه‌حلی برای کاهش قیمت گوشی عنوان می‌کنند و باید منتظر ماند که پس از وارد شدن گوشی‌های توقیف‌شده چه تاثیری در بازار ایجاد خواهد شد.

در این باره افشار فروتن در گفت‌وگو با ایسنا، با بیان این‌که برای تثبیت قیمت در بازار گوشی چند فاکتور نیاز است، اظهار کرد: یک بحث ارز اختصاصی به واردات گوشی است. بعد از اتفاقاتی که افتاد و سوءاستفاده‌ای که برخی از شرکت‌ها در بخش واردات انجام داده و خیانتی که به بخش اقتصادی این حوزه کردند، این موضوع دامنگیر همه شد و اختصاص ارز و مشخصا واردات گوشی، متوقف ماند تا تصمیماتی گرفته شود.

این فعال حوزه واردات گوشی ادامه داد: اگر بخواهیم به طور کلی به قضیه نگاه کنیم، اولین نیاز بحث واردات، اختصاص ارز مربوطه است و این‌که آیا واردکننده قانونی باید ارز آزاد تهیه و نسبت به واردات اقدام کند؟ در این صورت با مشاهده نوسان در نرخ ارز، در بحث قیمت گوشی هم نوسان خواهیم داشت. اما اگر یک قیمت مشخصی برای واردات گوشی اختصاص پیدا کند، در آن صورت می‌توان شاهد بود که قیمت گوشی‌ها تثبیت‌شده باقی بماند.

او، در پاسخ به این‌که چرا علی‌رغم کاهش قیمت ارز، قیمت گوشی کاهش پیدا نکرد، توضیح داد: گوشی‌هایی که اکنون وارد بازار می‌شوند، زمانی وارد شده بودند که قیمت ارز بالا بود و مقداری طول می‌کشد که تاثیرات کاهش نرخ ارز را در بازار گوشی شاهد باشیم. متاسفانه افرادی که سوءاستفاده‌گرانه به این قضیه نگاه می‌کردند، در زمان افزایش نرخ ارز به محض روند افزایشی، به‌صورت لحظه‌ای، نرخ گوشی تلفن همراه را افزایش می‌دادند، در صورتی که این موضوع از پایه ایراد داشت.

فروتن ادامه داد: در شرایطی که آن‌ها گوشی‌ها را با ارز ۴۲۰۰ تومانی وارد کرده بودند، نباید قیمت را تحت تاثیر نوسانات نرخ ارز قرار می‌دادند. این تاثیرها و اینگونه اقدام‌ها، ذهنیتی ایجاد کرده و اکنون تصور خریدار این است که همان‌طور که قیمت‌ها با افزایش نرخ ارز به‌صورت لحظه‌ای افزایش پیدا کرد، درصورت کاهش لحظه‌ای قیمت ارز هم باید قیمت‌ها کاهش لحظه‌ای پیدا کند؛ درصورتی که این‌طور نیست. البته اگر این کاهش تثبیت پیدا کند، قطعا در بحث بازار تلفن همراه هم بی‌تاثیر نیست.

رئیس انجمن صنفی فروشندگان تلفن همراه کشور با اشاره به عرضه‌ گوشی‌های توقیفی بیان کرد: آنچه مسلم است، قطعا در مقطعی که این گوشی‌ها وارد بازار شوند، تاثیر لحظه‌ای می‌گذارد اما این تاثیر مستمر و ادامه‌دار نیست. درواقع نوسانی در یک مقطع ایجاد می‌شود و کاهش قیمت اتفاق می‌افتد اما به‌صورت مستمر ادامه نخواهد داشت و قیمت‌ها به حالت اول برمی‌گردد.

وی درباره‌ نحوه‌ توزیع گوشی‌ها اظهار کرد: باید مشخص شود که چه مکانیزمی برای توزیع گوشی‌ها وجود دارد و اینطور نباشد که مانند موارد مشابه قبلی خریدار در صف‌های خرید منتظر بمانند. البته درباره چگونگی توزیع فعلا نمی‌توان نظر داد اما قطعا باید جوانب موضوع سنجیده و با افراد آگاه و مسلط به وضعیت بازار مشورت شود تا احیانا شرایطی که قبلا ایجاد شده بود، مجددا تکرار و مکانیزم توزیع دچار مشکل شود، بلکه این گوشی‌ها باید با شرایط معمول وارد بازار شوند که تبعیضی برای هیچ یک از خریداران اتفاق نیفتد.

فروتن با بیان این‌که بحث بازار تلفن همراه باید به‌صورت کلی بررسی شده و وضعیت از همان ابتدای زمان اختصاص ارز و مکانیزم واردات حل شود، افزود: از طرفی یکی از بحث‌های واردات ارائه خدمات پس از فروش است. واردات باید به‌صورتی باشد که واردکننده خدمات پس از فروش هم ارائه دهد، نه این‌که بدون ارائه تجهیزات و خدمات، واردات داشته باشد.

او با بیان این‌که تعداد گوشی‌هایی که توقیف شده، آنچنان نیست که بخواهد در خواسته‌های بازار تاثیرگذار باشد، اظهار کرد: این‌که بگوییم تعدادی گوشی وجود دارد که قرار است ارزان‌تر از نمونه‌های مشابهشان در بازار عرضه شود، ممکن است مجددا رانتی ایجاد کند و برخی افراد فرصت‌طلب به دنبال سوءاستفاده باشند. بنابراین شرایط و مکانیزم باید به شکلی باشد که امکان سوءاستفاده فراهم نشود.

 

 

 

 
قیمت کالاها در ماه‌های آینده کاهش می‌یابد
سه شنبه ، 13 آذر 1397 ، 07:39

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس با اشاره به کاهش نرخ ارز گفت: برخی کالاها به دلیل چسبندگی قیمت‌ها در اقتصاد ایران در مدت زمان طولانی‌تری واکنش از خود نشان می‌دهد.

ادامه مطلب...
 
کلیاتی از وضع دخل و خرج دولت در سال آینده
سه شنبه ، 13 آذر 1397 ، 07:27

لایحه بودجه ۱۳۹۸ همانطور که از قبل اعلام شده بود، بر اساس شرایط تحریمی و آنچه در سال آینده پیش روی دولت قرار دارد آماده و ارقام کلان به طور خاص پیش‌بینی شده است.

ادامه مطلب...
 
استخدام های روز- 12 آذر 97
دوشنبه ، 12 آذر 1397 ، 20:54

تازه ترین استخدام های امروز را اینجا ببینید...

ادامه مطلب...
 
گفتگو با کسب و کارهای ایرانی: استارتاپ وبزی؛ “طراحی سایت بدون کدنویسی”
دوشنبه ، 12 آذر 1397 ، 09:53

آکادمی فروش به سراغ کسب و کارهای آنلاین ایرانی و کارآفرینانی که در ایران و برای ایران خدمت می کنند، می رود و بدون هیچگونه چشمداشت مادی و غیر مادی، آنها را معرفی می کند، از رمز و راز موفقیت شان می پرسد و درباره برندشان با آنان صحبت می کند.

 

ادامه مطلب...
 
چرا نرخ ارز کاهشی شد؟
دوشنبه ، 12 آذر 1397 ، 07:26

کاهش مداوم نرخ ارز در هفته‌های گذشته به گونه‌ای بوده که قیمت‌ دلار با دوران اوج خود فاصله زیادی گرفته و تا حدود ۱۱ هزار تومان پایین‌آمده است...

ادامه مطلب...
 
گوجه‌فرنگی و ممنوعیتی که نتوانست ترمز گرانی‌اش را بکشد
دوشنبه ، 12 آذر 1397 ، 07:19

به گزارش بانکی دات آی آر به نقل از ایسنا، گوجه‌فرنگی یکی از محصولات کشاورزی پرمصرف است که از سویی دومین محصول صادراتی کشاورزی به شمار رفته و از سوی دیگر قیمت آن هر روز گران‌تر می‌شود. به نظر می‌رسد محدودیت و ممنوعیت صادرات این محصول هم نتوانسته ترمز گرانی آن‌را بکشد.

به دنبال نوسانات ارزی ماه‌های اخیر، گوجه‌فرنگی هم همچون دیگر محصولات کشاورزی با افزایش قابل توجه صادرات مواجه شد و کار به جایی رسید که در پی کمبود در بازار داخلی و گرانی بیش از حد آن که تا کیلویی حدود ۷۰۰۰ هم در بازار فروخته می‌شد، دولت مصوبه‌ای ابلاغ کرد که تا اطلاع ثانوی صادرات گوجه‌فرنگی تولید شده در فضای باز را ممنوع اعلام کرد.

در این رابطه غلامرضا تقوی -مدیرکل دفتر امور گلخانه، گیاهان دارویی و قارچ خوراکی وزارت جهاد کشاورزی- گفت: در حال حاضر سالانه پنج میلیون و ۴۰۰ هزار تن گوجه‌فرنگی در فضای باز و حدود ۲۲۰ هزار تن در فضای گلخانه‌ای تولید می‌شود و با توجه به این‌که در شش ماهه نخست امسال افزایش سه برابری صادرات گوجه‌فرنگی نسبت به نیمه نخست سال گذشته را داشتیم و همین عامل سبب افزایش قیمت گوجه‌فرنگی در بازار داخلی شده است، صادرات آن تا اطلاع ثانوی ممنوع شد که با توجه به تبصره‌های آن یکی از بهترین ابلاغیه‌های دولت در این زمینه بوده است.

وی افزود: با توجه به این‌که نباید بازار خارجی هیچ محصولی با مخاطره مواجه شود، در این ابلاغیه نیز به این نکته توجه شده و صادرات تولیدات گلخانه‌ای که رقم چندانی نسبت به تولیدات این محصول در فضای باز نیست، آزاد اعلام شده است که از سویی به تضمین بازارهای خارجی کمک می‌کند، از سوی دیگر نیز کشاورزان و بهره‌برداران را به کشت و تولید گوجه‌فرنگی و دیگر محصولات سبزی و سیفی در فضای گلخانه‌ای ترغیب کرده و نهایتا توسعه گلخانه‌ها در کشور را تسریع می‌کند.

در این شرایط نگاهی به آخرین آمارهای رسمی نشان می‌دهد که این ممنوعیت هم نتوانست التیامی برای آرامش بازار و کاهش قیمت گوجه‌فرنگی باشد چرا که با وجود ارزانی مقطعی، دوباره قیمت این محصول بالا رفته است.

آخرین آمار بانک مرکزی از متوسط قیمت خرده فروشی اقلام خوراکی در سطح شهر تهران در هفته منتهی به دوم آذر ماه امسال نشان می‌دهد که هر کیلوگرم گوجه‌فرنگی به صورت میانگین ۶۱۰۲ تومان فروخته شده است که نسبت به هفته قبل از این بررسی ۱۴.۲ درصد، نسبت به هفته مشابه ماه قبل ۳۷.۳ درصد و نسبت به هفته مشابه سال قبل نیز ۵۳.۲ درصد افزایش قیمت داشته است و این اعداد و ارقام و درصدها گویای این مسئله است که هنوز نه تنها تغییری در قیمت این محصول ایجاد نشده بلکه گوجه‌فرنگی همچنان روند گرانی و افزایش قیمت خود را ادامه می‌دهد.

البته نگاهی به آمارهای صادراتی نیز گویای این مسئله است که این قیمت‌ها چندان هم بی‌ راه نیست و ارتباط مستقیمی با صادرات گوجه‌فرنگی دارد، چرا که این محصول دومین رتبه را در میان محصولات عمده صادراتی در بخش کشاورزی دارد و تنها در هفت ماهه امسال بیش از ۴۲۵ هزار و ۱۳۰ تن از آن به کشورهای مختلف صادر شده است که ۴۱.۴۴ درصد از نظر وزنی و ۷۰.۴۸ درصد از نظر ارزشی رشد را نسبت به همین بازه زمانی در سال گذشته نشان می‌دهد.

 

 

 

 
استخدام های روز- 11 آذر 97
دوشنبه ، 12 آذر 1397 ، 06:42

تازه ترین استخدام های امروز را اینجا ببینید...

ادامه مطلب...
 
مسیر موفقیت در کار و زندگی
يكشنبه ، 11 آذر 1397 ، 14:09

راز موفقیت انسان‌های بزرگ چیست؟ چگونه در کار و زندگی به موفقیت بیشتری برسیم؟

ادامه مطلب...
 
بورس تهران، کم‌بازده‌ترین بورس منطقه شد
يكشنبه ، 11 آذر 1397 ، 12:31

شاخص کل بورس تهران در محاسبه با برخی از شاخص بورس‌های بین المللی نسبت به پایان هفته گذشته، با افت ۶.۸ درصدی کمترین بازدهی را به خود اختصاص داد.

ادامه مطلب...
 
کارمندان دولت امروز سبد کالا می گیرند
يكشنبه ، 11 آذر 1397 ، 11:04

شروط توزیع سبد در راستای طرح بسته های حمایتی دولت، امروز این بسته ها بین کارمندان دولت توزیع خواهد شد.

ادامه مطلب...
 
تورم آبان به تفکیک استان‌ها منتشر شد+ جدول
شنبه ، 10 آذر 1397 ، 22:02

بر اساس آمارهای منتشر شده توسط مرکز آمار، بیشترین نرخ تورم ماهانه خانوارهای کشور در آبان ماه مربوط به استان آذربایجان شرقی با ٤.٣ درصد افزایش و کمترین نرخ تورم ماهانه مربوط به استان همدان با ١.٤ درصد افزایش است.

ادامه مطلب...
 
رب گوجه فرنگی گران‌ترین کالای مصرفی آبان‌+ جدول قیمت‌ها
شنبه ، 10 آذر 1397 ، 21:40

بر اساس آمارهای منتشر شده از سوی مرکز آمار، «رب گوجه فرنگی» با ٢٤٤,٤ درصد افزایش قیمت نسبت به ماه مشابه سال قبل (آبان ١٣٩٦) بیشترین افزایش قیمت را در میان اقلام مصرفی داشته است.

به گزارش بانکی دات آی آر به نقل از ایسنا، بر اساس نتایج به دست آمده توسط مرکز آمار در آبان ماه ١٣٩٧، بیشترین افزایش قیمت در ماه جاری نسبت به ماه گذشته، مربوط به اقلام «خیار» با ٣٣.٨ درصد افزایش، «شیرپاستوریزه » با ١٢.١ درصد افزایش و « موز» با ٧.٥ درصد افزایش بوده است. در این ماه «پرتقال محصول داخل» ٢٧.٠ درصد و «سیب زمینی » ١٦.١ درصد نسبت به ماه قبل کاهش قیمت داشته است.

بیشترین افزایش قیمت نسبت به ماه مشابه سال قبل (آبان ١٣٩٦) هم مربوط به اقلام «رب گوجه فرنگی» با ٢٤٤.٤ درصد افزایش و پس از آن « موز » با ١٦٥.٧ درصد افزایش و « سیب درختی زرد » با ١٠٣.٦ درصد افزایش بوده است.

 

 

در مهر ماه ١٣٩۷ هم بیشترین افزایش قیمت، مربوط به اقلام «رب گوجه فرنگی» با ٨٩.٧ درصد افزایش، «سیب زمینی » با ٤٦.١ درصد افزایش و « گوجه فرنگی» با ٤٠.٥ درصد افزایش بود. در مهر ماه اقلام «پرتقال محصول داخل » ٣٢.٩ درصد و «سیب درختی زرد » ٤.٤ درصد، نسبت به ماه قبل از خود (شهریور) کاهش قیمت داشته اند.

 

 

 

 
استخدام های روز- 10 آذر 97
شنبه ، 10 آذر 1397 ، 21:27

تازه ترین استخدام های امروز را اینجا ببینید...

ادامه مطلب...
 
تبدیل کارت بانکی به کارت سوخت
شنبه ، 10 آذر 1397 ، 10:27

چگـــــونه در چند قدم ساده، کارت بانکی خود را به کارت سوخت خود متصل کرده و از درخواست دوباره کارت سوخت بی‌نیاز شویم؟

ادامه مطلب...
 
استخدام های روز- 07 آذر 97
شنبه ، 10 آذر 1397 ، 10:03

تازه ترین استخدام های امروز را اینجا ببینید...

ادامه مطلب...
 
لایحه بودجه 98 در بلاتکلیفی
چهارشنبه ، 7 آذر 1397 ، 08:22

کمتر از ۱۰ روز دیگر لایحه بودجه ۱۳۹۸ به مجلس می‌رود؛ اما همچنان رایزنی‌ها برای نهایی شدن ارقام کلان و محوری بودجه از جمله نفت، دلار و به ویژه درصد افزایش حقوق کارکنان ادامه دارد.

ادامه مطلب...
 
گرانی، خانواده‌ها را دست به آچار کرد
چهارشنبه ، 7 آذر 1397 ، 07:17

رئیس اتحادیه مکانیک ساختمان با بیان این‌که حجم اعظم نیاز بازار این صنف از طریق تولید داخلی تامین می‌شود، گفت: کاهش میزان ساخت و ساز و افزایش هزینه‌های خانوار عاملی شد تا کسب و کار صنف مکانیک ساختمان با افت همراه شود و خانواده‌ها برای رفع مشکلات تاسیساتی ساختمان شخصا دست به کار شوند.

به گزارش بانکی دات آی آر به نقل از ایسنا، بیژن عطارد اظهار کرد: وضعیت صنف مکانیک ساختمانی ارتباط مستقیم با میزان ساخت و ساز دارد به همین دلیل به دنبال رکود ساخت و ساز ساختمان و افزایش قیمت کالاهای مصرفی، با رکود و کاهش تقاضا روبرو شده است. همچنین فعالان این صنف به دلیل افزایش هزینه‌های جاری زندگی به اجبار میزان دستمزد خود را افزایش داده‌اند.

رئیس اتحادیه مکانیک ساختمان افزود: صنف مذکور از دو بخش نصب و اجرا و تعمیرات تشکیل شده که با رشد قیمت کالاهای مصرفی و دستمزد، حجم اعظم کار در این صنف معطوف به تعمیرات شده است.

وی با بیان این‌که قیمت کالا و قطعات در طول سال با رشد ۱۰۰ درصدی همراه بوده است، خاطرنشان کرد: هزینه جاری خانواده‌ها رشد بسیاری داشته و این موضوع عاملی شده تا افراد هزینه‌های خود را با توجه به درآمد و اولویت‌های خانواده مدیریت کنند از این رو افراد در صورت ایجاد مشکل در تاسیسات ساختمانی به شخصه دست به کار می‌شوند.

عطارد در پاسخ به این سوال که چند درصد از نیاز بازار مکانیک ساختمانی از طریق تولید داخلی تامین می‌شود، تاکید کرد: حدود ۹۵ درصد از نیاز بازار مکانیک ساختمانی از طریق تولید داخلی تامین می‌شود و کیفیت این محصولات به ویژه در لوله‌های پروفیلی و فولادی بسیار مناسب است.

وی تصریح کرد: با رشد قابل توجه نرخ دلار، واردات کالاهای مشابه تولید داخلی هزینه بسیاری داشته و صرفه اقتصادی ندارد.

رئیس اتحادیه مکانیک ساختمان گفت: رکود بازار و کاهش میزان ساخت و ساز مسکن یکی از بزرگترین مشکلات صنف مکانیک ساختمان است زیرا از حجم کار این صنف کاسته شده است.

 
استخدام های روز- 06 آذر 97
سه شنبه ، 6 آذر 1397 ، 23:58

تازه ترین استخدام های امروز را اینجا ببینید...

ادامه مطلب...
 
پاسخ به چند سوال کلیدی درباره کارت سوخت
سه شنبه ، 6 آذر 1397 ، 07:13

ثبت‌نام کارت سوخت المثنی طبق اعلام شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی، از روز شنبه آغاز شده و تا ۲۴ آذرماه ادامه دارد.

ادامه مطلب...
 
نحوه اتصال کارت سوخت به کارت بانکی
سه شنبه ، 6 آذر 1397 ، 07:06

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به تصمیم دولت برای اتصال کارت سوخت به کارت بانکی و نحوه‌ی اتصال آن‌ها، از صرفه‌جویی ۳۳۰ میلیارد تومانی در صدور کارت خبر داد.

ادامه مطلب...
 
استخدام های روز- 05 آذر 97
دوشنبه ، 5 آذر 1397 ، 17:20

تازه ترین استخدام های امروز را اینجا ببینید...

ادامه مطلب...
 
گفتگو با کسب و کارهای ایرانی: مهدی نایبی، مدیر عامل الوپیک؛ “از پیک موتوری تا تاکسی آنلاین”
دوشنبه ، 5 آذر 1397 ، 16:03

آکادمی فروش به سراغ کسب و کارهای آنلاین ایرانی و کارآفرینانی که در ایران و برای ایران خدمت می کنند، می رود و بدون هیچگونه چشمداشت مادی و غیر مادی، آنها را معرفی می کند، از رمز و راز موفقیت شان می پرسد و درباره برندشان با آنان صحبت می کند.

ادامه مطلب...
 
فلزی را که از طلاهم گران‌تر شده است بشناسید
دوشنبه ، 5 آذر 1397 ، 08:29

به گزارش بانکی دات آی آر به نقل از اقتصاد آنلاین، قیمت پالادیوم با ۹ درصد افزایش به بالاترین حد در سال جاری رسیده و بهترین عملکرد را در میان فلزات اصلی داشته است. سرمایه‌گذاران شرط بسته اند که افزایش قیمت آن تازه شروع شده است.

تقریباً ۷۰ درصد تقاضای پالادیوم مربوط به صنعت اتومبیل سازی می شود. این فلز که بیشتر در مبدل های کاتالیزوری استفاده می شود، به خاطر تغییر صنعت اتومبیل سازی از موتورهای دیزلی به بنزینی افزایش قیمت داشته است. این تغییر، تقاضا را در بازاری که عرضه پالادیوم را محدود کرده بود بالا برده است .

متخصصان می گویند جنگ چین با هوای آلوده عامل دیگری برای افزایش تقاضای پالادیوم بوده است. استانداردهای سخت تر آلودگی باعث می شود اتومبیل سازان بیشتر از مبدل های کاتالیزوری استفاده کنند .

مکسول گلد، مدیر استراتژی سرمایه‌گذاری در سرمایه گذاری های ابردین استاندارد که ناظر بر ۷۳۰ میلیارد دلار است گفت:« بازار دورنمایی بسیار مثبت دارد» .

او گفت:« ما طی ۸ سال گذشته با کمبود عرضه مواجه بودیم و انتظار می‌رود که این شرایط ادامه پیدا کند. مطمئنا مسئله اصلی در مورد عرضه، بخش معدن است و کم شدن ذخایر موجود».

بازار پیش‌بینی می‌کند قیمت این فلز همچنان افزایش یابد .

تولید پالادیوم مانند فلز خواهرش پلاتینیم، بسیار متمرکز است. روسیه و آفریقای جنوبی با هم حدود سه چهارم تولیدات معدنی جهان را تامین می‌کنند. تولید روسیه_ تولید کننده بزرگتر_ در ۲۰۱۷ ، ۸۱ تن بود. شرکت نوریلسک نیکل روسیه بزرگترین تولید کننده پالادیوم در جهان است و حدود ۴۰ درصد تولید جهانی را تشکیل می دهد.


 
کارمندان در سال 98 باید 500 هزار تومان بیشتر حقوق بگیرند
دوشنبه ، 5 آذر 1397 ، 08:17

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس گفت: پیشنهاد ما افزایش 500 هزار تومانی حقوق برای همه کارمندان است، به این ترتیب فاصله درامدی افرادی که دریافتی کمتری دارند با مدیران ارشد جبران خواهد شد.

ادامه مطلب...
 
استخدام های روز- 03 آذر 97
دوشنبه ، 5 آذر 1397 ، 08:08

تازه ترین استخدام های امروز را اینجا ببینید...

ادامه مطلب...
 
جزئیات نحوه ثبت‌نام کارت سوخت المثنی
شنبه ، 3 آذر 1397 ، 11:28

شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران در اطلاعیه ای سه روش ثبت نام برای دریافت کارت سوخت را اعلام کرد.

ادامه مطلب...
 
حال و هوای بازار ارز تا پایان پاییز/ بازار جانی برای بالا رفتن دارد؟
شنبه ، 3 آذر 1397 ، 11:08

دلار و سکه ماه سوم پاییز را با کاهش قیمت آغاز کردند؛ با وجود این علامت بازدهی هفتگی هر دو مثبت شد. روز پنج‌شنبه، شاخص ارزی ۲۵۰ تومان از ارزش خود را از دست داد و روی عدد ۱۲ هزار و ۶۵۰ تومان قرار گرفت.

ادامه مطلب...
 
استخدام های روز- 30 آبان 97
چهارشنبه ، 30 آبان 1397 ، 19:39

تازه ترین استخدام های امروز را اینجا ببینید...

ادامه مطلب...
 
نتایج وام ضروری بازنشستگان اعلام شد
چهارشنبه ، 30 آبان 1397 ، 19:14

۲۳۴ هزار بازنشسته کشوری برای دریافت وام ضروری ثبت نام کرده و اکنون اسامی واجدین شرایط برای دریافت وام اعلام شد.

ادامه مطلب...
 
گفتگو با کسب و کارهای ایرانی: فون پی؛ پلتفرم پرداخت موبایلی
چهارشنبه ، 30 آبان 1397 ، 10:26

آکادمی فروش به سراغ کسب و کارهای آنلاین ایرانی و کارآفرینانی که در ایران و برای ایران خدمت می کنند، می رود و بدون هیچگونه چشمداشت مادی و غیر مادی، آنها را معرفی می کند، از رمز و راز موفقیت شان می پرسد و درباره برندشان با آنان صحبت می کند.

 

ادامه مطلب...
 
قدرت وام مسکن به ۲۲ درصد کاهش یافت
چهارشنبه ، 30 آبان 1397 ، 00:27

تسهیلات ۱۶۰ میلیون تومانی هم‌اکنون تنها ۲۲ درصد از قیمت یک واحد مسکونی ۶۰ متری بر اساس میانگین قیمت مسکن شهر تهران را پوشش می‌دهد.

ادامه مطلب...
 
استخدام های روز- 29 آبان 97
سه شنبه ، 29 آبان 1397 ، 19:24

تازه ترین استخدام های امروز را اینجا ببینید...

ادامه مطلب...
 
تعیین ضرب‌الاجل؛ کارت سوخت برمی‌گردد
سه شنبه ، 29 آبان 1397 ، 00:08

شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی اعلام کرد که از زمان فراهم شدن امکان تحویل سوخت با کارت برای عموم دارندگان خودروها و موتورسیکلت‌ها، از تاریخی که متعاقباً اعلام خواهد شد، بنزین صرفا با ارائه کارت به خودروها و موتورسیکلت‌ها تحویل خواهد شد.

ادامه مطلب...
 
بایدها و نبایدهای مهم هنگام خرید گوشی
سه شنبه ، 29 آبان 1397 ، 00:00

پس از اجرایی شدن رجیستری، کاربران هنگام خرید گوشی همراه باید نکات لازم جهت آگاهی از اصالت گوشی را انجام دهند و توجه داشته باشند که به بهانه‌ رجیستری و فعال‌سازی، هزینه‌ای به فروشنده پرداخت نکنند.

به گزارش بانکی دات آی آر به نقل از ایسنا، با اجرای طرح رجیستری (ثبت شماره گوشی‌های همراه) و مشمول شدن تمامی برندهای گوشی از ابتدای اردیبهشت‌ماه، صرفا گوشی‌هایی که از مبادی قانونی وارد کشور شده‌اند، در شبکه اپراتوری کشور فعال خواهند شد. طبق اعلام سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی در راستای اجرای آخرین مرحله طرح احراز اصالت تجهیزات دارای سیم‌کارت (رجیستری) تمامی گوشی‌هایی که پیامک مبنی بر غیرقانونی بودن گوشی دریافت کردند، ۳۱ روز مهلت استفاده داشتند و پس از آن دیگر از شبکه سرویس نخواهند گرفت.

به همین دلیل لازم است کسانی که قصد خرید گوشی دارند، حتما از اصالت گوشی اطمینان حاصل کنند. برای استعلام اصالت گوشی، ابتدا باید کد دستوری #۷۷۷۷* را با یک تلفن همراه غیر از تلفن همراهی که قصد خرید آن را دارید، شماره‌گیری کرده و سپس عدد مربوط به گزینه «استعلام اصالت» را ارسال کنید. پس از آن باید شناسه ۱۵ رقمی IMEI (بدون خط تیره، ممیز و ...) درج‌شده روی جعبه دستگاه مورد نظر را وارد کنید. البته جهت استعلام، شناسه IMEI را می‌توان به شماره ۷۷۷۷ نیز پیامک کرد.

هم‌چنین باید توجه داشته باشید که هر تلفن همراه، به تعداد جایگاهی که می‌توان روی آن سیم‌کارت قرار داد، دارای شناسه IMEI است. پس از ارسال این شماره به سامانه، باید اطلاعات ارائه‌شده (برند، مدل و ...) را با مشخصات تلفن همراه تطابق داد که تا این مرحله نیازی به باز کردن جعبه دستگاه نیست. در مرحله‌ی آخر نیز جعبه دستگاه مورد نظر را باز کرده، کد دستوری #۰۶* را شماره‌گیری کنید و IMEI مشاهده‌شده را با IMEI درج‌شده روی جعبه دستگاه تطابق دهید.

توجه داشته باشید درصورت منفی‌بودن پاسخ استعلام ارسال‌شده از سرشماره با عنوان HAMTA یا عدم مطابقت اطلاعات نمایش داده‌شده با مشخصات دستگاه و یا عدم تطابق IMEI مشاهده شده با IMEI درج شده روی جعبه دستگاه، از خرید تلفن همراه خودداری کنید.

اما برای فعال‌سازی دستگاه مورد نظر، باید ابتدا کد دستوری #۷۷۷* را شماره‌گیری کرده و عدد مربوط به گزینه «فعال‌سازی» را ارسال کنید. سپس شناسه ۱۵ رقمی IMEI دستگاه مورد نظر را وارد کرده و شماره سیم‌کارتی که قصد فعال‌سازی دستگاه با آن سیم‌کارت را دارید، را نیز وارد کنید.

در مرحله‌ی بعدی کد فعال‌سازی (مربوط به دستگاه) را وارد کرده و اطلاعات واردشده را تایید کنید. درصورتی که پیامی دریافت کردید که حاکی از موفقیت‌آمیز بودن این فرآیند بود، می‌توانید اطمینان حاصل کنید که دستگاه شما به درستی فعال شده است.

فرآیند «انتقال مالکیت» فقط باید برای خرید گوشی‌های کارکرده (دست دوم) و توسط شخصی که قصد فروش گوشی را دارد، انجام شود. برای انتقال مالکیت، ابتدا کد دستوری#۷۷۷* را شماره‌گیری کرده و عدد مربوط به گزینه «انتقال مالکیت» را ارسال کنید. سپس شناسه تلفن همراهی که قصد انتقال مالکیت آن را دارید، انتخاب و عدد مربوط به آن را ارسال کنید.

درصورتی که هیچ شناسه‌ای برای شما نمایش داده نشد، عدد مربوط به گزینه «افزودن دستگاه» را وارد و ارسال کنید و در ادامه شناسه تلفن همراهی که قصد فروش آن را دارید، وارد کنید. در مرحله‌ی بعدی شماره تلفن همراه (سیم‌کارت) فردی که قصد انتقال مالکیت به وی را دارید را وارد کرده و اطلاعات واردشده را تایید کنید که در این مرحله کد فعال‌سازی از طریق پیامک برای فرد خریدار ارسال می‌شود.

اخذ هرگونه هزینه از خریدار به بهانه رجیستری، ثبت تلفن همراه، فعال‌سازی غیرقانونی است و پیگرد قانونی دارد. از طرفی کاربران باید توجه داشته باشند حتما پس از خرید دستگاه، فاکتور رسمی ممهور به مهر فروشگاه که IMEI دستگاه روی آن درج شده است را از فروشنده دریافت کنند. شناسه IMEI روی جعبه دستگاه قابل رویت است و با شماره‌گیری کد #۰۶* نیز روی صفحه نمایش تلفن همراه، نمایش داده می‌شود که باید با یکدیگر مطابقت داشته باشند.

 

 

 

 
استخدام های روز- 28 آبان 97
دوشنبه ، 28 آبان 1397 ، 20:16

تازه ترین استخدام های امروز را اینجا ببینید...

ادامه مطلب...
 
استخدام های روز- 27 آبان 97
دوشنبه ، 28 آبان 1397 ، 20:04

تازه ترین استخدام های امروز را اینجا ببینید...

ادامه مطلب...
 
استخدام های روز- 26 آبان 97
دوشنبه ، 28 آبان 1397 ، 19:52

تازه ترین استخدام های امروز را اینجا ببینید...

ادامه مطلب...
 
علت نوسانات غیرمنتظره در بورس چیست؟
يكشنبه ، 27 آبان 1397 ، 00:42

درپی ریزش سهام در بورس تهران، یک کارشناس بازار سرمایه گفت: در وضعیت فعلی اقتصاد یک بهانه کوچک کافی است که فعالان بازار سرمایه رویکردی جدید در پیش گیرند.

ادامه مطلب...
 
آخرین رقم هزینه سبد معیشت کارگران اعلام شد
يكشنبه ، 27 آبان 1397 ، 00:32

نائب رئیس کانون عالی انجمن‌های صنفی کارگران با اعلام آخرین رقم هزینه سبد معیشت خانوارهای کارگری، گفت: قدرت خرید جامعه کارگری از سال گذشته تا امروز یک میلیون و ۱۸۰ هزار تومان کاهش یافته است.

ادامه مطلب...
 
یارانه‌ها امشب در حساب‌هاست
شنبه ، 26 آبان 1397 ، 10:24

به گزارش بانکی دات آی آر  به نقل از ایسنا، یارانه نقدی آبان ماه ساعت ۲۴ امشب(شنبه) همزمان با ۲۶ آبان ماه به حساب سرپرستان خانوار واریز می شود.

اعلام سازمان هدفمندی یارانه‌ها از این حکایت دارد که نود و سومین مرحله از پرداخت‌های نقدی امشب و به ازای هر نفر ۴۵ هزار و ۵۰۰ تومان واریز خواهد شد.

همزمان با واریز یارانه، افزایش مستمری خانوارهای هدف شامل کمیته امداد امام خمینی(ره) و بهزیستی نیز پرداخت می‌شود.

پرداخت یارانه نقدی به بیش از ۷۷ میلیون نفر از آذر ۱۳۸۹ در حال انجام است و ماهانه هزینه‌ای بیش از ۳۴۰۰ میلیارد تومانی بابت آن پرداخت می‌شود که به همراه اضافه پرداختی برای خانوارهای هدف این رقم به حدود ۳۸۰۰ میلیارد تومان می‌رسد.

 
هزینه وام مسکن برای زوج های تهرانی ۱۴.۵ میلیون تومان شد
شنبه ، 26 آبان 1397 ، 10:11

قیمت اوراق تسهیلات مسکن در این روزها حدود ۶۰ هزار تومان است در نتیجه تهرانی ها برای اخذ وام مسکن ۱۰۰ میلیون تومانی به علاوه وام جعاله باید حدود ۱۴.۵ میلیون تومان هزینه کنند.

ادامه مطلب...
 
استخدام های روز- 23 آبان 97
پنجشنبه ، 24 آبان 1397 ، 10:31

تازه ترین استخدام های امروز را اینجا ببینید...

ادامه مطلب...
 
واکاوی بسته حمایتی دولت
چهارشنبه ، 23 آبان 1397 ، 02:15

ارایه بسته حمایتی نقدی و غیرنقدی دولت از روز گذشته آغاز شده که امروز در سرویس اقتصاد کلان به بررسی این نوع رویکرد پرداختیم و آثار مثبت و منفی آن‌را مورد تحلیل قرار دادیم.

روز گذشته مرحله اول طرح حمایتی از اقشار کم درآمد جامعه آغاز شد. از سوی دیگر محمد شریعتمداری، وزیر رفاه که به تازگی جایگزین علی ربیعی شده، برای شرایط تحریم برنامه‌های ویژه‌هایی را اعلام کرده که عرضه کارت اعتبار طلایی با اولویت اقشار تحت پوشش نهادهای حمایتی، از این جمله است.

پرداخت کمک‌های نقدی و کالایی از دولت احمدی‌نژاد و همزمان با جهش قیمت ارز در سال ۱۳۹۱ در دستور کار قرار گرفت. آن زمان دولت در آستانه‌ عید نوروز برای این منظور ۲.۷ میلیارد تومان از صندوق توسعه ملی برداشت کرد و به خانواده‌ها ۸۰ تا ۱۰۰ هزار تومان پرداخت کرد.

امسال نیز به دنبال نوسانات و افزایش شدید نرخ ارز، قرار است دولت تا پایان آبان‌ماه طرح حمایت از اقشار کم‌درآمد را به دلیل شرایط نه چندان مناسب اقتصادی موجود به مراحل اجرا برساند. به هر صورت نوسان بازار ارز و تورمی که در ماه‌های اخیر در اقتصاد ایران ایجاد شد و تا حدی معیشت مردم را تحت تاثیر قرار داد، دولت را بر آن داشت تا به برنامه‌ریزی برای کمک به وضعیت اقتصادی بپردازد و در این راستا از طرح خود برای ارائه بسته حمایتی خبر داد که اگرچه جزئیات کامل آن هنوز مشخص نشده است، اما در مجموع بسته‌ای از حمایت‌های نقدی و کالایی را در برخواهد گرفت.

گزارش ایسنا با عنوان از "عیدانه" تا "جبرانی" را این‌جا بخوانید.

معیشت کارگران از هر موضوعی واجب‌تر است

در آستانه ارایه بسته حمایتی دولت، یک فعال کارگری، حیاتی‌ترین خواسته جامعه کارگری را معیشت آنها عنوان کرد. علی اکبر سیارمه با اشاره به تشکیل جلسه امروز (سه‌شنبه) شورای عالی کار، اظهار کرد: این جلسه فرصت مغتنمی برای گروه‌های کارگری و حتی کارفرمایی است، چون حضور وزیر کار به عنوان نماینده عالی هیات دولت، نقطه عطفی است تا نمایندگان کارگران در شورای عالی کار خارج از بحث دستور جلسه به موضوع معیشت که یکی از حیاتی‌ترین مسایل کارگران است، بپردازند و از این فرصت مغتنم نهایت استفاده را ببرند.

پیشتر وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از ارائه برنامه خود برای افزایش مزد و ارتقای معیشت کارگران در اولین جلسه شورای عالی کار خبر داده و گفته بود امکان ترمیم دستمزد کارگران براساس شرایط کنونی وجود دارد. او عقب‌ماندگی مزد کارگران را تایید کرد اما گفت که فاصله ۸۰۰ هزار تومانی مزد کارگران با سبد هزینه معیشت باید بررسی شود.

در خبر دیگری مربوط به وزارت کار، امروز وزیر این حوزه دستور حذف دوشغله‌ها را صادر کرد

اوضاع مناسب مواد غذایی

روز گذشته معاون وزیر جهاد کشاورزی گفت که "انبارها پر است" و در تامین مواد غذایی مشکلی وجود ندارد. امروز هم براساس تازه‌ترین آمار تجارت خارجی کشور طی هفت ماهه سال‌جاری ۱۰ میلیون و ۴۵۰ هزار تن کالای اساسی به ارزش پنج میلیارد و ۳۴۳ میلیون دلار وارد کشور شده است. بنابراین گزارش ذرت، برنج، دانه‌های روغنی، دارو، روغن‌های خوراکی، گوشت قرمز، کنجاله سویا، جو، کود، قند و شکر و گندم از جمله کالاهای اساسی هستند که طی هفت ماهه سال‌جاری وارد کشور شده‌اند.

براساس این گزارش، واردات ذرت ۲۱ درصد، دانه‌های روغنی ۲۲ درصد، گوشت قرمز ۱۹ درصد و جو با ۹ درصد از نظر ارزش روند افزایشی داشته‌اند.

درآمد مالیاتی محقق نشد

بانک مرکزی به تازگی آمار از وضعیت اقتصادی کشور منتشر کرده که آمار بخش درآمدهای مالیاتی حاکی از این است که تنها بیش از ۵۰ درصد از آن چیزی که به عنوان درآمد مالیاتی در این مدت مصوب شده بود، محقق شده بود. دولت در بودجه سال جاری میزان درآمدهای کل کشور را ۲۱۶ هزار میلیارد تومان مصوب کرده بود که میزان درآمدهای مصوب برای شش ماهه نخست امسال ۱۱۰ هزار میلیارد تومان بوده، اما تاکنون تنها ۶۳.۵ هزار میلیارد تومان از درآمدهای پیش‌بینی شده محقق شده است.

بانک‌ها دلار را چند می‌خرند؟

با وجود آغاز تحریم‌های آمریکا قیمت دلار در بازار آزاد روند کاهشی به خود گرفته است. البته بانک‌ها امروز هر دلار آمریکا را تا ۱۲ هزار و ۵۱۰ تومان خریدند. نرخ خرید یورو در شعب ارزی بانک‌ها نیز نسبت به روزهای گذشته با افزایش همراه بوده و بانک‌ها امروز هر یورو را تا ۱۴ هزار و ۶۱۵ تومان خریداری می‌کنند. این در حالی است در هفته گذشته نرخ خرید دلار در بانک‌ها بین ۱۲ هزار و ۲۰۰ تا ۱۲ هزار و ۴۰۰ تومان و یورو بین ۱۳ هزار و ۵۰۰ تا ۱۴ هزار و ۱۰۰ تومان بوده است.

بازی دو سر باخت، نتیجه بلوف نفتی عربستان علیه ایران

سری هم به بازار نفت بزنیم. هنوز دو ماه از خط و نشان نفتی عربستان برای ایران و این‌که قصد دارد در ازای خروج هر بشکه نفت ایران دو بشکه صادر کند، نگذشته که وزیر انرژی این کشور اعلام کرده است میزان تولید نفت در عربستان ۵۰۰ هزار بشکه کاهش خواهد یافت.

حالا به نظر می‌رسد رابطه نفتی آمریکا و عربستان به چرخه باطلی تبدیل شده که مشخص نیست عربستان بازیچه آمریکا شده و تولیدش را برای خوش خدمتی به ترامپ افزایش داده، یا آمریکا متوجه شده عربستان پای وعده افزایش تولید خود نخواهد ایستاد و به همین دلیل به هشت مشتری نفت ایران معافیت داده است.

کارت سوخت خود را نفروشید!

خبر دیگر از حوزه انرژی این‌که شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی اعلام کرده که به هر خودرو یک کارت سوخت تعلق می‌گیرد و مردم کارت سوخت خود را نفروشند.

بازار خرید و فروش کارت سوخت در چند ماه گذشته به قدری داغ شد که در نهایت شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی آن را در اطلاعیه‌ای غیرقانونی اعلام کرد.

عذرخواهی از متقاضیان مسکن مهر

اما آخرین خبر  بسته‌ امروز اقتصادی به بررسی اوضاع مسکن مهر در شهر جدید پردیس مربوط می‌شود. کمبود منابع دولتی باعث شده تا روند احداث خدمات زیربنایی و روبنایی در شهر جدید پردیس دچار مشکل شود. با این‌که دولت ۵۰ میلیارد تومان یارانه به این پروژه اختصاص داده که البته تنها ۱۲ میلیارد تومان آن تاکنون اختصاص پیدا کرده، مدیرعامل عمران پردیس می‌گوید که با این پول‌ها نمی‌توان پروژه پردیس را جمع کرد و این طرح نیازمند ایجاد ساز و کار قانونی برای استفاده از منابع دولتی است. از سوی دیگر امروز، وزیر راه و شهرسازی در جمع برخی معترضان مسکن مهر پردیس حاضر شد و قول داد که در کنار متقاضیان، مشکلات را حل کند. اسلامی همچنین بابت مشکلات به وجود آمده از متقاضیان مسکن مهر عذرخواهی کرد.

 
بازار ارز و سکه تا رسیدن به تعادل، کاهشی خواهد بود
چهارشنبه ، 23 آبان 1397 ، 01:25

یک عضو شورای پول و اعتبار با اشاره به مباحث مطروحه در این جلسه گفت که با مجموعه اقدامات صورت گرفته از سوی بانک مرکزی و دیگر اقدامات در حال انجام، بازار ارز و سکه تا رسیدن به تعادل، کاهشی خواهد بود.

ادامه مطلب...
 
استخدام های روز- 22 آبان 97
چهارشنبه ، 23 آبان 1397 ، 01:06

تازه ترین استخدام های امروز را اینجا ببینید...

ادامه مطلب...
 
نرم افزار بانکداری و مدیریت قرض الحسنه، سابقه درخشان با دو دهه فعالیت شرکت دانش بنیان پاسارگاد
سه شنبه ، 22 آبان 1397 ، 11:21

یکی از سنت‌های الهی و حسنه، قرض‌الحسنه میباشد. قرض‌الحسنه، وام دادن به خداست و کدام با ایمانی است که از قرض دادن به خدا احساس پشیمانی یا تردید نماید؟

 

ادامه مطلب...
 
ایران و شرکای تجاری‌اش راهی برای دور زدن تحریم‌ها پیدا می‌کنند
سه شنبه ، 22 آبان 1397 ، 06:54

دولت ترامپ امیدوار است تحریم‌های اعمال شده در بخش نفت، کشتیرانی و بانکداری ایران اقتصاد آن را فلج کند و آن را بر سر میز مذاکره در مورد یک قرارداد اتمی جدید بنشاند.

ادامه مطلب...
 
ایران با ارز دیجیتال به جنگ تحریم‌ها می‌رود
سه شنبه ، 22 آبان 1397 ، 00:09

به گزارش بانکی دات آی آر به نقل از تسنیم، ایران تا راه اندازی اولین ارز دیجیتال این کشور یک قدم فاصله دارد. این ارز بدون نام، به پشتیبانی ریال ایران منتظر تصویب نهایی بانک مرکزی ایران قبل از توزیع در بانک های سراسر کشور است.

سید ابوطالب نجفی، رئیس شرکت طراح و منتشر کننده این ارز اطمینان داد که به زودی راه اندازی می شود. در مرحله اول، زیرساخت بانکداری بلاکچین (زنجیره بلوک ها) به بانک های اقتصادی ایران داده می‌شود تا از آن به عنوان یک ابزار پرداخت در معاملات و واریز های بانکی استفاده شود .

با توجه به تحریم های مالی ایران زمانبندی این کار، بهترین است . مانند بیتکوین (یک ارز دیجیتال و رمز پایه) و سایر ارزهای مجازی، ارز دیجیتال ایران هم برای ذخیره معامله های مالی در بلاکچین عمل می کند .

ولی برخلاف بیتکوین ارز دیجیتال ایران به شدت توسط دولت کنترل می شود .  شرکت پشت این ارز مجازی، وابسته به بانک مرکزی ایران است و تحت نظارت دولت عمل میکند.

نجفی گفت:« به منظور فهم این نوسازی و ایجاد زیرساخت جدید در سیستم بانکی، پردازشهای نهایی بانک‌ها که قدیمی هستند باید تغییر کنند و به روز شوند» .

ایران با این ارز دیجیتال معاملات بانکی را انجام میدهد تا تحریم های اقتصادی ترامپ را دور بزند.

در ادامه فشارهای سیاسی، سرویس مالی سوییفت ایران را کنار گذاشته است. این یعنی ایران از یک سیستم مالی بر مبنای دلار و تمام مزایای همراه آن بیرون آمده است .

سوئیفت سیستم عصبی مرکزی دنیای مالی است.وقتی ارتباط بانک‌های کشور با این سیستم قطع شود، آن کشور نمی‌تواند برای واردات و صادرات خود تبادل مالی داشته باشد .

خوشبختانه برای کاهش فشار اقتصادی به هشت کشور معافیت 6 ماهه از تحریم های ایران داده شده است .

ایران بدون دسترسی به دلار مجبور است برای نیازهای اساسی و کمک های بشردوستانه معامله پایاپای داشته باشد .

ارز دیجیتال ایران باید قبل از انقضای مهلت معافیت ها راه اندازی شود و نجفی قول آن را داده است .
 
استخدام های روز- 21 آبان 97
دوشنبه ، 21 آبان 1397 ، 22:48

تازه ترین استخدام های امروز را اینجا ببینید...

ادامه مطلب...
 
ماجرای توزیع کارت انرژی چیست؟
دوشنبه ، 21 آبان 1397 ، 10:18

مدتی است که موضوع توزیع کارت انرژی با هدف مدیریت مصرف برق مطرح شده، اما در این بین تضادهایی بین صحبت‌های مسوولان وجود دارد که آینده این طرح را مبهم کرده است.

ادامه مطلب...
 
دست‌یابی ایران به بازار منطقه از طریق شرکت‌های اروپایی
دوشنبه ، 21 آبان 1397 ، 10:08

انجمن سازندگان تجهیزان صنعت نفت پیشنهادی مطرح کرد مبنی بر اینکه شرکت‌های کوچک ایرانی با شرکت‌های کوچک اروپایی جوینت شوند که یکی از اهداف این پیشنهاد دست‌یابی ایران به بازار منطقه از طریق شرکت‌های اروپایی است.

ادامه مطلب...
 
قیمت انواع میوه تا ۱۳۹۷/۰۸/۲۷‎
دوشنبه ، 21 آبان 1397 ، 09:50

به گزارش بانکی دات آی آر به نقل از تسنیم، قیمت عمده فروشی انواع میوه و صیفی در میدان مرکزی میوه و تره بار شهر تهران اعلام شد که در میان میوه ها گلابی با 17 هزار تومان گران ترین و پرتقال شمال با هزار و 500 تومان ارزانترین میوه موجود است.

قیمت هر کیلوگرم انار 3 تا 8.5 هزار تومان، انواع انگور 3 هزار و 500 تا 13 هزار تومان، پرتقال شمال هزار و 500 تا 3 هزار و 500 تومان، خرمالو 2 تا 8 هزار تومان، سیب درختی 3 تا 8 هزار تومان،کیوی 4 تا 8 هزار تومان، گریپ فروت تو سرخ 3 تا 5 هزار و 500 تومان، لیمو ترش ریز 8 تا 15 هزار تومان و لیوترش سنگی 4 تا 7 هزار تومان، موز 9  تا 11 هزار تومان و نارنج هزار و 500 تا 2 هزار و 200 تومان است.

بنابراین گزارش، قیمت هر کیلوگرم سبزی خوردن هزار و 800 تا 3 هزار تومان، سبزی جور هزار و 500 تا 2 هزار 600 تومان، پیاز 900 تومان تا 2 هزار و 500 تومان، گوجه فرنگی 3 هزار تومان تا 5 هزار و 500 تومان، سیب زمینی هزار و 500 تا 3 هزار تومان است.

بر اساس اعلام اتحادیه فروشندگان میوه و تره بار تهران سقف افزایش قیمت میوه در خرده فروشی تا میدان مرکزی میوه و تره بار نباید از 35 در صد بیشتر باشد.

 

 

 

 

 

 

 

 
استخدام های روز- 20 آبان 97
دوشنبه ، 21 آبان 1397 ، 02:24

تازه ترین استخدام های امروز را اینجا ببینید...

ادامه مطلب...
 
آخرین جزئیات از بسته حمایتی دولت/ این بسته آبان ماه به صورت نقدی پرداخت می شود
يكشنبه ، 20 آبان 1397 ، 01:30

نائب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: بر اساس توافق بین مجلس و دولت مقرر شده تا نخستین بسته حمایتی دولت به صورت نقدی و مراحل بعدی نیز به صورت غیرنقدی بین مشمولان توزیع شود.

ادامه مطلب...
 
با رانت واردات مقابله شود!
يكشنبه ، 20 آبان 1397 ، 01:24

عضو کمیسیون مدیریت واردات اتاق بازرگانی ایران درباره مهمترین اولویت‌هایی که باید در دستور کار وزیر جدید صمت قرار بگیرد گفت: ضروری است که از تمام رانت‌ها جلوگیری شده و امکان واردات تنها برای افراد خاص نباشد.

ادامه مطلب...
 
کلاهبرداری ارز دیجیتال با نام ایلان ماسک در توییتر
يكشنبه ، 20 آبان 1397 ، 01:16

یک حساب کاربری در توییتر با نام ایلان ماسک، اقدام به کلاهبرداری ارزهای دیجیتال از کاربران می‌کرد که در نهایت، شناسایی و مسدود شد.

حساب کاربری Pantheon Books در توییتر، چندی پیش هدف نفوذ مجرمان سایبری قرار گرفت. این نفوذ زمانی مشخص شد که حساب، به نام و تصویر بنیان‌گذار تسلا یعنی ایلان ماسک تغییر کرد. پس از این تغییر، توییت‌های متعددی توسط این حساب منتشر شد که عموما ریتوییت نوشته‌های ماسک بود.

هک شدن حساب‌های کاربری توییتر اتفاق جدیدی نیست. آنچه بیش از همه باید مورد توجه قرار بگیرد، تأیید بودن این اکانت با تیک آبی توییتر و همچنین، مهارت بالا در کپی کردن مشخصات حساب اصلی ایلان ماسک بود. ماجرا زمانی جالب شد که این حساب کاربری، به‌خاطر معتبر بودنش یک تبلیغ در توییتر منتشر کرد. این تبلیغ که در نگاه اول از جانب ایلان ماسک اصلی به‌نظر می‌رسید، ادعای اهدای ۱۰ هزار بیت‌کوین به فالورهایش را داد.

شرط این اکانت جعلی برای واریز بیت‌کوین‌ها، اهدای ۰.۱ تا ۲ بیت‌کوین توسط هر کاربر بود. در توییت تبلیغاتی آمده بود که کاربران پس از واریز این مقدار ارز دیجیتال، وارد برنامه‌ی اهدای سکه خواهند شد.

به‌هرحال، جعلی بودن این حساب ایلان ماسک کاملا روشن بود. نکته‌ی قابل‌توجه این است که مجرمان،‌ یک حساب تأییدشده را هک و به‌سرعت یک تبلیغ را در این پلتفرم منتشر کردند. قطعا بسیاری از کاربران عادی با اعتماد به همین دو مورد، برای پرداخت بیت‌کوین وسوسه شده‌اند. درواقع این اتفاق، بیش از همه تلنگری به سیستم امنیتی توییتر و الگوریتم تأیید تبلیغات آن بود.

به‌هرحال چند ساعت پس از این اتفاق، اکانت اصلی کار خود را از سر گرفت. بااین وجود، سوال مهم این است که سیستم تبلیغات توییتر چگونه متوجه علائم تقلبی و کلاهبرداری بودن نشد. این حساب نه‌تنها از اسم و عکس یک فرد مشهور استفاده می‌کرد، بلکه ماهیت تبلیغ، اهدای رایگان بیت‌کوین بود که در اکثر مواقع، کلاهبرداری محسوب می‌شود.

به‌هرحال این اتفاق در کنار تمام نگرانی‌ها در مورد سیستم‌های جذب تبلیغات اتوماتیک پلتفرم‌هایی همچون فیسبوک و توییتر قرار گرفت؛ پلتفرم‌هایی که ادعا می‌کنند همه‌ی تلاش خود را برای جلوگیری از تبلغات نامرتبط به‌کار خواهند گرفت. هنوز خبر مشخصی از موفقیت کلاهبرداری‌های احتمالی این اکانت جعلی منتشر نشده اما نکته‌ی واضح، نیاز به دقت و توجه بیشتر کاربران رسانه‌های اجتماعی، به تراکنش‌های مالی خصوصا ارز دیجیتال است.

منبع: زومیت

 

 

 

 

 
ریال پشتوانه ارز ملی مجازی است!
يكشنبه ، 20 آبان 1397 ، 01:10

مدیرعامل شرکت خدمات انفورماتیک اطلاعات کامل‌تری در خصوص رمز ارز ملی ارائه داده است. به گفته او، این پول مجازی به درخواست بانک مرکزی جهت استفاده از فناوری‌های نوین نظام بانکی طراحی و توسعه داده شده است.

«ابوطالب نجفی» هدف از توسعه این زیر ساخت را امکان‌سنجی و ارزیابی قابلیت‌های فناوری بلاکچین و رمزارزها در توسعه‌ی خدمات مالی و پرداخت در نظام بانکی کشور در سطوح بین بانکی و بانکداری خرد اعلام کرده است.

نجفی در گفتگو با ایبنا اعلام کرده که رمز ارز ملی فعلا در مرحله آزمایشی است و پس از اخذ تاییده توسط بانک مرکزی به سیستم بانکی کشور راه پیدا خواهد کرد، او اذعان دارد که در فاز اول، این رمز ارز در اختیار بانک‌های تجاری کشور قرار می‌گیرد و همچنین خبر داده که پشتوانه این پول مجازی واحد ریال انتخاب شده است:

 

«انتخاب ریال بدین معناست که به ازای صدور هر واحد رمزارز ملی، معادل ریالی آن در حساب بانک مرکزی مسدود خواهد شد و بنابراین صدور آن به هیچ وجه منجر به خلق نقدینگی نمی‌شود. از سویی دیگر این رمز ارز در بستر زنجیره بلوک خصوصی صادر می‌شود و برخلاف رمزارزهای جهان‌روا همانند بیت‌کوین، قابلیت استخراج آن (Mining) وجود ندارد.»

نجفی باور دارد که رمزارزها در زمان تحریم می‌توانند جایگزین ارزهای رایج شوند اما تحقق این امر چالش‌هایی را نیز به همراه دارد که بزرگترین آنها به مسائل سیاسی برمی‌گردد، نه اقتصادی:

«در این نوع از مبادلات مالی بین‌المللی و در این حجم از تبادلات، پروتکل‌ها و قوانین سخت‌گیرانه‌ای وجود دارد که استفاده از رمزارزها جوابگوی آنها نخواهد بود؛ به عنوان مثال در صورت عبور حجم مبادلات از یک میزان مشخص، کل تبادل مشمول فرآیند مدیریت ریسک پولشویی و لزوم شفافیت در زمینه بانکی یا همان KYC می‌شود.»

او همچنین تاکید دارد که رمزارزها می‌توانند برای کشورها درآمدزایی ایجاد کنند و اگر قانون‌گذاری و ایجاد زیرساخت حقوقی برای استخراج آنها درست مشخص شود، می‌تواند منبع درآمد مناسبی برای مردم باشد. نجفی آینده روشنی را برای فناوری بلاکچین در صنعت بانکی ایران متصور می‌شود و با تخمین زمانی ده ساله می‌گوید:

«اعتقاد دارم پیاده‌سازی زیرساخت و بکارگیری فراگیر فناوری زنجیره بلوک در زیرساخت صنعت بانکی ایران حداقل به ۱۰ سال زمان نیاز دارد؛ زیرساختی که از آن صحبت می‌کنیم تمامی خدمات بانکی با استفاده از زنجیره بلوک را شامل می‌شود و منظور از آن ارائه یک خدمت خاص بر بستر این فناوری نیست.»

منبع: دیجیاتو

 

 

 

 
استخدام های روز- 19 آبان 97
شنبه ، 19 آبان 1397 ، 23:18

تازه ترین استخدام های امروز را اینجا ببینید...

ادامه مطلب...
 
آخرین قیمت تلفن همراه در بازار
شنبه ، 19 آبان 1397 ، 12:45

قیمت انواع تلفن همراه موجود در بازار، مورخ ۱۹ آبان را مشاهده می‌کنید.

ادامه مطلب...
 
چگونه کارت بانکی مفقود شده را بسوزانیم؟
سه شنبه ، 15 آبان 1397 ، 09:02

یکی از مهمترین سوالات مشتریان سیستم بانکی نحوه سوزاندن کارت بعد از سرقت یا مفقود شدن کات بانکی است، بنابراین بهتر است تا با نحوه سوزاندن کارت بانکی از اعتبارآشنا باشید تا دچار مشکل نشوید.

ادامه مطلب...
 
واکنش رئیس کل بانک مرکزی به تحریم‌های آمریکا
سه شنبه ، 15 آبان 1397 ، 08:57

عبدالناصر همتی در این‌باره اظهار کرد: مذاکرات لازم با کشورهای طرف تجاری انجام گرفته و نحوه تعامل با آن‌ها هماهنگ شده است.

ادامه مطلب...
 
فهرست بانک ها و موسسات مالی ایرانی در لیست تحریم آمریکا +سند
سه شنبه ، 15 آبان 1397 ، 08:46

در جریان بازگشت تحریم‌های آمریکا علیه ایران تعدادی از شرکت‌ها و موسسات، افراد و گروه‌های جدیدی نیز مورد تحریم قرار گرفتند.

ادامه مطلب...
 
استخدام های روز- 14 آبان 97
سه شنبه ، 15 آبان 1397 ، 06:56

تازه ترین استخدام های امروز را اینجا ببینید...

ادامه مطلب...
 
قیمت پوشک داخلی متعادل شد
دوشنبه ، 14 آبان 1397 ، 11:12

به گزارش بانکی دات آی آر به نقل از تسنیم، عباس فصیح خوشگرد با اشاره به اینکه در حال حاضر تولید پوشک به وفور توسط تولیدکنندگان داخلی صورت می‌گیرد، اظهارداشت:در طول چند ماه گذشته مشکلات ترخیص مواد اولیه و موارد دیگر باعث شد تا بازار پوشک با اختلال روبه رو شود که خوشبختانه این موضوع برطرف شده است.

رئیس انجمن صنایع سلولزی بهداشتی ایران با بیان اینکه قیمت پوشک متعادل شده است، افزود: متأسفانه در دو ماه گذشته برخی از سودجویان از اختلال بازار استفاده کرده و پوشک ها را با رقم‌های متفاوتی به مردم می فروختند که این موضوع با همکاری بخش های نظارتی از بین رفته است.

وی در خصوص قیمت پوشک های خارجی که در بازار با ارقام بسیار بالایی به فروش می رسانند، گفت: تولیدکننده داخلی توانایی تأمین تمام نیاز کشور را در بخش پوشک دارد و به همین واسطه هم واردات قانونی پوشک از یک سال و نیم پیش ممنوع شده است. اگر هم این روزها پوشک خارجی در بازار بفروش می رسد برای سفارشات سال 2015 هستند.

فصیح خوشگرد اضافه کرد: متولی مدیریت بازار قیمت پوشک خارجی دولت است که باید نظارت لازم انجام دهد.

وی در رابطه با احتمال کاهش قیمت پوشک داخلی هم گفت: قیمت‌ها ارتباط مستقیمی با ارز دارد که به نحوی که اگر دولت تدبیری برای کاهش قیمت ارز داشته باشد قیمت کالاهای ما نیز روند کاهشی را تجربه خواهد کرد.

بیش از 11 میلیارد ریال پوشک احتکاری در لرستان کشف شد پوشک ارزان می‌شود تخلف 2 برند بزرگ لبنیات/ عرضه 2میلیون پوشک احتکاری از فردا پوشک‌های احتکار شده در استان البرز این هفته روانه بازار می‌شود.

 
قیمت جهانی طلا امروز ۱۳۹۷/۰۸/۱۴
دوشنبه ، 14 آبان 1397 ، 10:59

در حالی که ارزش دلار کاهش یافته و سرمایه گذاران توجه خود را معطوف انتخابات میان دوره ای کنگره آمریکا در روز سه شنبه کرده اند، قیمت طلا امروز نوسان کمی را شاهد بود.

ادامه مطلب...
 
استخدام های روز- 13 آبان 97
دوشنبه ، 14 آبان 1397 ، 06:08

تازه ترین استخدام های امروز را اینجا ببینید...

ادامه مطلب...
 
برگزاری کارگاه مدیریت ارتباط با مشتری
يكشنبه ، 13 آبان 1397 ، 16:30

سی و پنجمین کارگاه مدیریت ارتباط با مشتری (CRM) با هدف افزایش سطح دانش و توانمندی مدیران ، کارآفرینان و کارشناسان بازاریابی و فروش در تاریخ 24 آبان ماه ، از ساعت 9 الی 17 برگزار میشود.

 

ادامه مطلب...
 
جا زدن گوشت پیر به جای گوشت تازه
يكشنبه ، 13 آبان 1397 ، 07:33

به گزارش بانکی دات آی آر به نقل از ایسنا، رئیس اتحادیه قصابان استان البرز گفت: گوشت‌های منجمد وارداتی توسط شرکت سهامی پشتیبانی امور دام و یا شرکت‌های خصوصی از کشور برزیل وارد شده و تحت نظارت شرکت پشتیبانی امور دام کشور توزیع می‌شود.

عباس ابراهیمی افزود: گوشت‌های منجمد وارداتی که اغلب از کشور برزیل و با ارز یارانه‌ای توسط شرکت‌های خصوصی و یا شرکت سهامی پشتیبانی امور دام وارد کشور شده و تحت نظارت مستقیم شرکت پشیبانی امور دام کشور توزیع می‌شود، عمدتاً جهت مصرف ارگان‌ها و سازمان‌های پرمصرف اختصاص یافته و به صورت محدود در برخی از فروشگاه‌های خاص جهت مصرف خانوار توزیع می‌شود.

ابراهیمی افزود: در مقاطعی که بازار گوشت قرمز تازه ملتهب شده و قیمت آن افزایشی غیرعادی پیدا می‌کند، مانند شرایط کنونی، شرکت پشتیبانی امور دام کشور به توجه به رسالت خود در جهت تنظیم و کنترل بازار، میزان بیشتری از این نوع گوشت را جهت خرده‌فروشی و مصرف خانوار وارد بازار می‌کند.

وی ادامه داد: با توجه به اقدام شرکت سهامی پشتیانی امور دام کشور در جهت تنظیم بازار و اقدام به توزیع بیشتر گوشت‌های منجمد وارداتی جهت مصرف خانوار و استقبال خانواده‌ها، برخی افراد سودجو از این فرصت سوءاستفاده کرده و گوشت‌های منجمد حاصل از دام‌های سال‌دار که ارزان بوده و معمولاً برای مصارف صنعتی است را به صورت منجمد و با عنوان تازه وارد بازار می‌کنند که تازه آن ارزان‌تر عرضه می‌شود.‌

رئیس اتحادیه قصابان البرز با بیان اینکه نمی‌توان گفت کلیه واحدهای صنفی استان گوشت دامی پیر عرضه می‌کنند، افزود: بنابراین لازم است مصرف‌کنندگان در هنگام خرید گوشت گوساله منجمد وارداتی، حتماً برچسب حاوی مشخصات بر روی قطعه گوشت را مشاهده و کنترل کنند.


 
اجرای طرح الگوی نوین اشتغال خانگی برای 20 هزار نفر
يكشنبه ، 13 آبان 1397 ، 07:20

رییس سازمان تجاری‌سازی فناوری و اشتغال دانش آموختگان جهاددانشگاهی با اشاره به اجرای طرح الگوی نوین اشتغال خانگی در 9 استان کشور، گفت: این طرح پایلوت در مجموع برای 20 هزار نفر در حال انجام است.

ادامه مطلب...
 
استخدام های روز- 12 آبان 97
يكشنبه ، 13 آبان 1397 ، 00:08

تازه ترین استخدام های امروز را اینجا ببینید...

ادامه مطلب...
 
قیمت جهانی طلا امروز ۱۳۹۷/۰۸/۱۲
شنبه ، 12 آبان 1397 ، 09:28

در حالی که به‌دلیل انتشار آمارهای قوی از بازار کار آمریکا ارزش دلار اندکی افزایش یافته است، قیمت طلا روز جمعه کاهش داشت، اما همچنان در مسیر پنجمین افزایش هفتگی متوالی باقی ماند.

ادامه مطلب...
 
ایده توزیع کارت انرژی برای کنترل مصرف
شنبه ، 12 آبان 1397 ، 09:22

به گزارش بانکی دات آر به نقل از ایسنا، رئیس هیات مدیره شرکت مدیریت شبکه برق ایران گفت: ایده توزیع کارت انرژی به منظور مدیریت مصرف در بین مشترکان داده شده که اگر مورد تایید مجلس قرار بگیرد وارد مرحله اجرا خواهد شد.

داوود فرخزاد امروز در نشستی خبری در پاسخ به سوالی مبنی بر جزئیات طرح توزیع کارت انرژی گفت: بی شک این مسئله ابعاد مختلفی دارد که باید از جنبه‌های گوناگون مورد ارزیابی قرار گیرد اما همانطور که کارت سوخت در بین شهروندان توزیع و موجب شد که میزان مصرف کنترل شده باشد قصد داریم که با توزیع کارت انرژی نیز میزان مصرف برق را مدیریت کنیم.

وی با تاکید بر این مسئله که در حال حاضر این طرح تنها در حد یک ایده است که باید در مجلس تعریف شود گفت: این مسئله برای تشویق کم مصرفی در بین مشترکان طراحی شده و هیچ هدف دیگری جز مدیریت مصرف پشت این طرح قرار ندارد.

وی در پاسخ به این سوال که آیا بر اساس عدالت محوری که شعار صنعت برق است آیا برای استان‌های مرکزی و گرم و خشک نیز تدبیری برای افزایش تعرفه در نظر گرفته شده است، گفت: وزارت نیرو به هیچ عنوان قصد ندارد که با افزایش تعرفه کار را برای مشترکان سخت کند و تنها هدف این است که با تغییر تعرفه برای مشترکان پرمصرف میزان مصرف مدیریت شود.

به گفته وی باید برای تغییر تعرفه مسائل مختلف مورد ارزیابی قرار گیرد و بی شک تا زمانی که این اتفاق نیفتد نمی‌توان این طرح را وارد مرحله اجرا کرد. لذا باید گفت که نگرانی در این حوزه وجود ندارد چرا که تنها هدف وزارت نیرو انجام سیاست‌هایی در راستای مدیریت مصرف است.

وی با اشاره به سیاست دولت در حوزه مدیریت مصرف گفت: اولین گام دولت در این حوزه سخت گیری به ادارات دولتی بود که خوشبختانه امسال توانستیم از این طریق نتیجه خوبی را دریافت کنیم.

وی با تاکید بر این مسئله که تعداد پرمصرف‌ها در کشور ۲۷ درصد است گفت: اگر بتوان این تعداد را به ۱۷ درصد کاهش داد قطعا تا حد زیادی در میزان مصرف برق صرفه جویی خواهد شد. لذا لازم است به این مسئله توجه شود.


 
کارمندان و بازنشستگان هم مشمول بسته حمایتی دولت شدند
شنبه ، 12 آبان 1397 ، 09:11

5 آبان ماه سال 97 طرح حمایت غذایی از گروه های کم درآمد جامعه که درهفته های گذشته در هیئت وزیران به پیشنهاد مشترک وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و سازمان برنامه و بودجه تصویب شد، به دستگاه های اجرایی مربوطه ابلاغ شد.

ادامه مطلب...
 
استخدام های روز- 09 آبان 97
شنبه ، 12 آبان 1397 ، 06:36

تازه ترین استخدام های امروز را اینجا ببینید...

ادامه مطلب...
 
سهمیه بنزین خودروهای بیش از دو هزار سی‌سی چقدر است؟
پنجشنبه ، 10 آبان 1397 ، 10:51

جلال میرزایی، عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی، با اشاره به اخبار منتشر شده مبنی بر سهمیه‌بندی و 2 نرخی شدن قیمت بنزین اظهار داشت: زیرساخت‌های لازم برای استفاده از سامانه هوشمند کارت سوخت آماده است.

ادامه مطلب...
 
بدعهدی چین در تامین قطعات و مواد اولیه مورد نیاز ایران
چهارشنبه ، 9 آبان 1397 ، 07:23

حسین پیرموذن افزود: دولت چین برخلاف صحبت های سیاسی خود در بحث مراوات اقتصادی و تجاری با ایران تصمیم معقولی نگرفته است.

ادامه مطلب...
 
۴۰ درصد معادن کشور غیر فعال یا نیمه فعال هستند
چهارشنبه ، 9 آبان 1397 ، 07:02

به گزارش بانکی دات آی آر به نقل از تسنیم، رضا عظیمی در مصاحبه با رادیو افزود: این معادن برای ادامه فعالیت خود به حمایت جدی نیازدارند.

وی در ادامه اظهارداشت: معادن کوچک مقیاس ضمن اشتغال افزایی، محرومیت زدایی و بسیاری موارد دیگر از توان تامین مواد اولیه مورد نیاز کارخانجات داخلی در شرایط تحریم برخوردارند.

مجری طرح احیا، فعال سازی و توسعه معادن کوچک مقیاس ایمیدور ضمن اشاره به اینکه معادن بیشتر در مناطق محروم واقع هستند، گفت: بر کسی پوشیده نیست که این طرح کمک شایانی به احیای مناطق محروم نیز خواهد کرد.

وی ادامه افزود: برای احیای معادن کوچک مقیاس در کشور تاکنون تفاهم نامه های همکاری مختلفی به امضا رسیده است.

عظیمی تصریح کرد: انعقاد این تفاهم نامه ها در راستای افزایش سطح اشتغال، رشد تولیدات معدنی، رفع مشکلات معادن کوچک و در نهایت دستیابی به اهداف اقتصاد مقاومتی و به منظور استفاده بهینه و بکارگیری از ظرفیت ها و توانایی های علمی ـ اجرایی موجود، منابع مالی، داده ها، اطلاعات و نیروی انسانی بوده است.

 
بزرگترین خریداران گیاهان دارویی در دنیا چه کسانی هستند؟
چهارشنبه ، 9 آبان 1397 ، 06:47

مشاور بازرگانی زنجیره ارزش گیاهان دارویی گفت: باتوجه به گسترش تجارت گیاهان دارویی در جهان، کشت این محصولات به 284 هزار هکتار خواهد رسید و دو برند زعفران و گل محمدی تقویت می‌شود.

ادامه مطلب...
 
استخدام های روز- 07 آبان 97
دوشنبه ، 7 آبان 1397 ، 18:52

تازه ترین استخدام های امروز را اینجا ببینید...

ادامه مطلب...
 
مراحل دریافت چک های طرح جدید چگونه است؟
دوشنبه ، 7 آبان 1397 ، 18:36

فرد متقاضی دریافت دسته‌چک جدید با مراجعه به شعبه، ثبت اولیه درخواست صدور دسته‌چک را انجام می‌دهد و در صورت تأیید از سوی رئیس شعبه، درخواست او به‌منظور استعلام، به سامانه صیاد بانک مرکزی ارسال می‌شود.

ادامه مطلب...
 
قیمت طلا ثابت ماند
دوشنبه ، 7 آبان 1397 ، 14:21

قیمت طلا روز دوشنبه که نگرانی‌ها نسبت به درآمدهای شرکت‌های آمریکایی و کندی رشد اقتصادی جهانی روی بازارهای سهام آسیایی سنگین کرد، ثابت ماند.

ادامه مطلب...
 
استخدام های روز- 06 آبان 97
دوشنبه ، 7 آبان 1397 ، 10:11

تازه ترین استخدام های امروز را اینجا ببینید...

ادامه مطلب...
 
افزایش حقوق کارمندان برای سال آینده ۲۰ درصد پیش‌بینی شد
دوشنبه ، 7 آبان 1397 ، 09:58

دولت برای سال ۹۸ میزان افزایش حقوق کارمندان، بازنشستگان و مستمری‌بگیران را در لایحه بودجه ۹۸ به طور متوسط ۲۰ درصد پیش بینی کرد.

ادامه مطلب...
 
تورم مسکن در مهر ماه
يكشنبه ، 6 آبان 1397 ، 07:43

رئیس مرکز آمار ایران متوسط گرانی مسکن در مهرماه را ۳۴ درصد اعلام کرد.

ادامه مطلب...
 
" دژپسند" وزیر اقتصاد و امور دارایی شد
يكشنبه ، 6 آبان 1397 ، 07:34

نمایندگان مجلس شورای اسلامی، صلاحیت وزرای پیشنهادی دولت را در صحن علنی پارلمان بررسی کردند.

ادامه مطلب...
 
توزیع گوشت با کارت ملی!
يكشنبه ، 6 آبان 1397 ، 01:52

نایب رئیس اتحادیه گوشت قرمز اصفهان با اشاره به توزیع گوشت وارداتی در فروشگاه‌های بزرگ برای فروش، اظهار کرد: توزیع گوشت با کارت ملی کاری نمایشی و بازارگرمی است.

ادامه مطلب...
 
استخدام های روز- 05 آبان 97
شنبه ، 5 آبان 1397 ، 17:43

تازه ترین استخدام های امروز را اینجا ببینید...

ادامه مطلب...
 
قیمت مرغ درشت به ۹۲۰۰ تومان رسید
شنبه ، 5 آبان 1397 ، 11:33

به گزارش بانکی دات آی آر به نقل از تسنیم، قیمت مرغ گرم؛ امروز شنبه 97/08/05 استعلامی کشتارگاه های تهران 9100 تومان، پخش 9300 تومان، خرده فروشی، 10200 تومان، خرده فروشی مرغ شمال 9600 تومان و قیمت عمده مرغ کشتار شمال در میدان بهمن 8750 تومان است.

قیمت سینه مرغ  با کتف 14000 تومان، سینه بدون کتف مرغ 15000 تومان، فیله مرغ  160000 تومان، مرغ درشت9230 تومان، مرغ بدون آنتی بیوتیک 11950 تومان  و جوجه تازه 11950 تومان است.

در اطلاعیه اتحادیه فروشندگان پرنده و ماهی آمده است که قیمت‌های اعلامی فوق نرخ استعلامی بوده و اعضا می‌توانند با توجه به فاکتور خرید رسمی و با احتساب 10 درصد سود اقدام به فروش نمایند.

بنابراین گزارش، بر اساس اعلام کارگروه تنظیم بازار، حداکثر قیمت مرغ گرم در بازار  نباید بیشتر از  8175 تومان در بازار به فروش برسد و در صورتی که نرخ آن بیشتر شود، شرکت پشتیبانی امور دام، ملزم به کنترل قیمت‌ها است اما مرغداران حداقل قیمت منطقی مرغ را بیش از 9000  تومان می‌دانند.

گفتنی است که برای تنظیم بازار داخلی صادرات مرغ ممنوع شده است اما صادرات پا و پنجه مرغ مستثنی شده است.


 
قیمت جهانی طلا امروز ۱۳۹۷/۰۸/۰۵
شنبه ، 5 آبان 1397 ، 11:26

در حالی که با افت شاخص ها در بازارهای بورس، سرمایه گذاران به سمت بازار طلا هجوم برده اند، قیمت فلز زرد روز جمعه به بالاترین رقم در طی بیش از 3 ماه گذشته رسید.

ادامه مطلب...
 
صنعت ایران در ۱۴۰۰ چگونه خواهد بود؟
شنبه ، 5 آبان 1397 ، 11:11

اهداف کمی بخش صنعت در سال جاری و سال ۱۴۰۰ و نیز وضع موجود این بخش در سال گذشته، اعلام شد.

ادامه مطلب...
 
قیمت جهانی نفت امروز ۱۳۹۷/۰۸/۰۵
شنبه ، 5 آبان 1397 ، 11:03

به دلیل نگرانی ها از تاثیر تحریم های ایران بر عرضه جهانی نفت، قیمت نفت روز جمعه شاهد افزایش بود، اما با توجه به افت شاخص ها در بازارهای بورس و نگرانی ها در مورد تاثیر منفی جنگ تجاری، قیمت هفتگی نفت شاهد کاهش بود.

ادامه مطلب...
 
بهترین سرمایه‌گذاری برای من کدام است؟
شنبه ، 5 آبان 1397 ، 09:27

هر شخصی برای ثروتش زحمت کشیده است و به هیچ عنوان دوست ندارد با تصمیمات اشتباه ثروت خود را از دست بدهد. اگر تاکنون انتخاب بهترین سرمایه‌گذاری برای شما دغدغه بوده است حتما با سوالات این چنینی مواجه شده‌اید:

 

ادامه مطلب...
 
آشنایی با سخنران انگیزشی دوست داشتنی این روزها
پنجشنبه ، 3 آبان 1397 ، 17:19

این روزها یکی از مشهورترین سخنرانان انگیزشی ایران استاد افلاکی است که با آن لهجه شیرین اصفهانی و سادگی سخن دل خیلی ها را برده است

ادامه مطلب...
 
استخدام های روز- 02 آبان 97
چهارشنبه ، 2 آبان 1397 ، 22:06

تازه ترین استخدام های امروز را اینجا ببینید...

ادامه مطلب...
 
قیمت طلا، قیمت سکه و قیمت ارز امروز ۹۷/۰۸/۰۲
چهارشنبه ، 2 آبان 1397 ، 17:58

امروز در بازار آزاد سکه تمام بهار آزادی طرح جدید 4 میلیون و 300 هزار تومان و هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح قدیم 4 میلیون و 150 هزار تومان معامله می شود.

ادامه مطلب...
 
راهکار وزیر پیشنهادی اقتصاد برای رشد اقتصادی
چهارشنبه ، 2 آبان 1397 ، 16:51

وزیر پیشنهادی امور اقتصادی و دارایی، تعاونی و صنوف را دو بال مورد نیاز اقتصاد کشور برای خروج از بخش دولتی عنوان کرد که با تجهیز منابع کشور می‌توانند موجب تسریع رشد اقتصادی شوند.

ادامه مطلب...
 
از مکالمات درونی انسان چه می‌دانید؟
چهارشنبه ، 2 آبان 1397 ، 08:03

انسان در کنار سایر انسان‌ها به زندگی جمعی مشغول است و در این میان در وجود خویش نیز با «خود» روزگار می‌گذارند.

ادامه مطلب...
 
«بسته حمایتی» دولت مشخص شد
چهارشنبه ، 2 آبان 1397 ، 07:11

 

به گزارش بانکی دات آی آر به نقل از تسنیم، «بسته حمایتی» دولت مشخص شد؛ هر سبد ۶۰۰ هزار تومان در ۳ مرحله

با تصمیم دولت قرار بر این است که به‌زودی 9میلیون نفر از افراد تحت‌پوشش کمیته امداد و بهزیستی، سبد حمایتی دریافت کنند.

علی ربیعی، وزیر سابق رفاه در 25 اردیبهشت ماه سال جاری از توزیع سبد غذایی برای نیازمندان خبر داد و گفت: در چهار چوب سیاست‌های رفاهی دولت در بسته حمایت غذایی، توزیع اولین مرحله از سبد غذایی را در سال 97 آغاز کردیم که سیزدهمین مرحله توزیع سبد غذایی به‌شمار می‌رود.

وزارت کار: توزیع بسته‌های حمایتی دولت هنوز آغاز نشده است

وزارت تعاون اکنون می‌گوید: توزیع مواد غذایی در ادامه سال‌های قبل است و ارزش ریالی این سبد 130 هزار تومان برای خانواده‌های کامل است که شامل گوشت قرمز، مرغ، تخم‌مرغ، برنج، حبوبات و ماکارونی، لبنیات، روغن مایع و غیره می‌شود. افراد می‌توانند به‌انتخاب خود از هر میزان کالا به هر میزانی که بخواهند دریافت کنند. سعی کرده‌ایم در این مرحله از توزیع سبد کالا آرام‌آرام به‌سمت گروه‌هایی برویم که در نهادهای حمایتی ما نیستند.

وزارت تعاون تأکید کرده که باید واحدهای تابع و کلیه فروشگاه‌ها هماهنگی کافی را برای ارائه خدمات به مشمولین دریافت سبد کالا داشته باشند. همچنین به‌منظور استعلام موجودی کارت مشمولین از طریق دستگاه‌های پوز مربوطه از تراکنش 200تومانی استفاده شود. گفتنی است کلیه فروشگاه‌ها بایستی بدون دریافت هیچ نوع کارمزد نسبت به تحویل کالای مورد نیاز مشمولین به‌ارزش مجموع تراکنش‌های انجام‌شده اقدام کنند. شایان ذکر است شماره کارت مربوط به مشمولین کمیته امداد امام خمینی(ره) تا اطلاع ثانوی همان شماره کارت یارانه‌بگیری سابق سرپرستان خانوار خواهد بود.

در همین راستا اوایل شهریور ماه بود که  انوشیروان محسنی بندپی، سرپرست وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اعلام کرده بود: به‌زودی با مشارکت معاونت رفاه اجتماعی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی بسته حمایتی اجتماعی تهیه می‌شود تا آحاد جامعه بتوانند تحت پوشش حمایت‌های اجتماعی قرار بگیرند.

*فرایند توزیع بسته‌های حمایتی به خانواده‌ها اعلام شد

به گزارش  تسنیم، اکنون با گذشت حدود 1ماه، فرآیند توزیع بسته حمایتی به خانواده ها اعلام شده است.  انوشیروان محسنی بندپی با اشاره به اینکه بسته حمایتی در قالب برنامه حمایت غذایی از گروه‌های کم‌درآمد و نیازمند حمایت مثل سالمندان و غیره در نظر گرفته شده است، اظهار داشت: مقدمات اجرای توزیع بسته حمایتی به زودی فراهم می‌شود و رییس جمهور تاکید دارند که نخستین مرحله‌ این بسته حمایت غذایی در اولین فرصت در اختیار مردم قرار بگیرد.

وی گفت: براساس مصوبه مجلس شورای اسلامی این بسته حمایتی در اختیار افرادی که درآمد کمتر از سه میلیون تومان دارد قرار خواهد گرفت و شاخص بهره‌مندی از این بسته حمایتی، درآمد سرپرست خانوار است.

سرپرست وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی براساس تاکید رییس جمهور و در 10 روز اول آبان‌ماه فروشگاه‌های ویژه توزیع این بسته‌های حمایتی، مشخص خواهند شد.این بسته‌ها تا پایان سال 1397 و به شکل غیرمستمر در سه مرحله و در مجموع با مبلغ 600 هزار تومان توزیع می‌شود و تمامی دستگاه‌های تامین‌کننده منابع آن موظف هستند تا هرچه سریع‌تر منابع مورد نیاز را تامین کنند.

سرپرست وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: بسته حمایتی در اختیار افرادی که درآمد کمتر از سه میلیون تومان دارد قرار خواهد گرفت و در10  روز اول آبان‌ماه فروشگاه‌های ویژه توزیع این بسته‌های حمایتی، مشخص خواهند شد.


 
استخدام های روز- 01 آبان 97
سه شنبه ، 1 آبان 1397 ، 23:23

تازه ترین استخدام های امروز را اینجا ببینید...

ادامه مطلب...
 
معتبرترین سامانه گردشگری
سه شنبه ، 1 آبان 1397 ، 14:39

جزیره کیش امروزه با پیشرفت های چشمگیری و تاثیر گذاری که با فکر و درایت مسئولین صورت گرفته تا به امروز به عنوان موفق ترین شهر توریستی ایران از نظر جذب توریست داخلی و خارجی محسوب می شود.

 

ادامه مطلب...
 
صف طولانی دینار در فرودگاه نجف و بغداد تمام شد
سه شنبه ، 1 آبان 1397 ، 01:12

یک مقام بانک ملی:"صف طولانی دینار در فرودگاه نجف و بغداد تمام شد"

به گزارش بانکی دات آی آر، به نقل از تسنیم، عضو هیئت علمی بانک ملی و معاون فناوری اطلاعات و شبکه ارتباطات این بانک گفت: سه هزار نفر در مرز مهران در حال دریافت ارزهای خود از 20 باجه مستقر در این نقطه مرزی هستند.

مسعود خاتونی عضو هیئت علمی بانک ملی و معاون فناوری اطلاعات و شبکه ارتباطات این بانک ، در خصوص چرایی تشکیل صف‌های طولانی در فرودگاه های نجف و بغداد برای تحویل دینار عراق، اظهارداشت: ترافیکی که امروز در این فرودگاه ها ایجاد شده بود بخاطر انتقال جمعیت انبوهی از خریدارانی است که بنا بود در مرزهای مهران و شلمچه ارزهای خود را دریافت کنند ولی بخاطر مشکلاتی که طوفان در این مناطق ایجاد کرده بود نتوانستند، موفق شوند.

وی افزود: سه هزار نفر در مرز مهران در حال دریافت ارزهای خود از 20 باجه مستقر در این نقطه مرزی هستند.

وی با عنوان اینکه زائران عزیز بابت دریافت ارز خود نگران نباشند به شرایط آب و هوایی و بارندگی شدید شب گذشته در مرز مهران اشاره کرد و گفت: در فاصله کوتاهی زیرساخت های لازم در مرز مهران برای پرداخت ارز به زائران فراهم شد ولی ‌طوفان و بارندگی شدید شب گذشته در مرز مهران موجب خارج شدن برخی زیرساخت ها از سرویس شد. از طرفی اختلال در ورودی های مرز مهران به خاطر شرایط جوی باعث شد امروز مراجعه انبوه برای دریافت ارز در این نقطه صورت گیرد و کاری که در حالت طبیعی می توانست در فاصله زمانی 7 تا 8 ساعته انجام شود، در زمان محدودتری باید انجام می‌شد هرچند در حال حاضر در مرز مهران امور پرداخت ارز زائران در حال انجام است.

عضو هیئت علمی بانک ملی افزود : محل استقرار و افزایش تعداد باجه های تحویل ارز باید با مجوز طرف عراقی صورت گیرد و این بانک در مجموع حدود 250 باجه برای تحویل ارز و خدمت رسانی به زائران در کشور عراق مستقر کرده است.

وی به شرایط پرداخت ارز اربعین در مرز شلمچه اشاره کرد و گفت:همکاران بانک ملی ایران و طرف عراقی با سرعت در حال آماده سازی زیرساخت های لازم برای ارایه سرویس به زائران محترم در این نقطه هستند.

خاتونی گفت:بر اساس پیش بینی ها، بیش از 60 درصد زائران در سامانه خرید ارز اربعین، فردا و پس فردا را برای دریافت ارز خود از مرز مهران و حدود 40 در صد ،امروز را اعلام کرده بودند.

این عضو هیات مدیره بانک ملی ایران عنوان کرد: در مرز چذابه نیز با وجود اینکه زیرساخت های فنی و باجه های تحویل ارز از سوی این بانک فراهم شده است اما مجوز استقرار باجه ها هنوز از سوی مقامات عراقی صادر نشده و مسئولان بانک در حال رایزنی در این خصوص هستند.

وی با بیان اینکه از زمان آغاز ثبت نام خرید ارز اربعین در پیام رسان بله تا ساعت 18 امروز تعداد 99 هزار و 938 نفر ثبت نام کرده اند و پیش بینی ها برای تامین ارز با برنامه ریزی و مدیریت مناسب همکارانمان در بانک مرکزی و به عاملیت بانک ملی ایران صورت گرفته است، اضافه کرد: تا ساعت هشت صبح امروز، 500 نفر و تا ساعت 18 امروز حدود شش هزار نفر ارز اربعین خود را دریافت کرده‌اند.

عضو هیئت علمی بانک ملی بیان کرد: ایجاد بازوی خرید ارز اربعین در پیام رسان بله در کوتاه ترین زمان ممکن، اقدام ویژه ای برای تسهیل خدمت رسانی به زائران بوده است که ثبت نام جهت دریافت ارز را بسیار کوتاه و آسان می کند. این سامانه از زمان آغاز عملیات خود ، کمتر از یک درصد خطای فنی و کاربری داشته و از پایداری 99 درصدی برخوردار بوده است.

معاون فناوری اطلاعات و شبکه ارتباطات بانک ملی ایران ابراز امیدواری کرد از فردا شرایط عادی تحویل ارز در مناطق مرزی مذکور برقرار شود.


 
استخدام های روز- 30 مهر97
دوشنبه ، 30 مهر 1397 ، 23:59

تازه ترین استخدام های امروز را اینجا ببینید...

ادامه مطلب...
 
تلاش مجلس برای کاهش پلکانی تعرفه واردات خودروهای هیبریدی
دوشنبه ، 30 مهر 1397 ، 11:23

به گزارش بانکی دات آی آر به نقل از تسنیم، رامین نور قلی پور با اشاره به بررسی طرح ساماندهی بازار خودرو در کمیسیون صنایع مجلس، اظهارداشت: باید تلاش شود با سیاست گذاری مناسب استفاده از خودروهای هیبریدی در کشور مورد حمایت قرار گیرد.

 

 

وی افزود: باید در کنار تقویت تولید خودروهای باکیفیت در داخل، برای واردات خودروهای پاک سیاست‌های تشویقی به کار گیریم به این معنی که خودروهای هیبریدی با تعرفه پایین یا در نهایت با صفرشدن تعرفه های گمرکی وارد شوند که این مهم باید براساس سیاست‌های کشور اتخاذ گردد.

این عضو کمیسیون صنایع مجلس تصریح کرد: لازم است تا به جای خودروهای بنزینی از خودروهای هیبریدی استفاده کرد چراکه این اقدام از هر لحاظ به ویژه کاهش آلودگی هوا و کاهش مصرف سوخت های فسیلی موثر است.

قلی پور با بیان اینکه در طرح ساماندهی بازار خودرو سیاست های تشویقی برای استفاده از خودروهای هیبریدی به کار گرفته شده است، گفت: در این طرح سیاست های تشویقی به گونه ای پیش بینی شده که شاهد کاهش تدریجی تعرفه واردات خودرو به صورت پلکانی باشیم تا در نهایت بتوانیم این تعرفه را به صفر برسانیم.

 
عرضه سبد کالای حمایتی دولت در برخی فروشگاه‌های زنجیره‌ای در تهران آغاز شد.
دوشنبه ، 30 مهر 1397 ، 11:12

مبالغ در نظر گرفته شده برای آن دسته از گروه‌هایی که مشمول دریافت این سبد حمایتی می‌شوند، به حساب یارانه‌ سرپرست خانوار واریز می شود.

ادامه مطلب...
 
استخدام های روز- 29 مهر97
دوشنبه ، 30 مهر 1397 ، 06:50

تازه ترین استخدام های امروز را اینجا ببینید...

ادامه مطلب...
 
دژپسند از سوی روحانی برای سکان‌داری وزارت اقتصاد معرفی شد
يكشنبه ، 29 مهر 1397 ، 07:30

فرهاد دژپسند به عنوان گزینه نهایی از سوی رئیس جمهور برای سکان‌داری وزارت اقتصاد معرفی شد.

ادامه مطلب...
 
2 روز تا پایان مهلت مشمولان سهام عدالت
يكشنبه ، 29 مهر 1397 ، 07:23

مشمولان سهام عدالت که تاکنون شماره شبای حساب بانکی خود را در سامانه سهام عدالت ثبت نکرده‌اند، فقط تا پایان مهر ماه برای ثبت آن مهلت دارند.

ادامه مطلب...
 
استخدام های روز- 28 مهر97
شنبه ، 28 مهر 1397 ، 17:52

تازه ترین استخدام های امروز را اینجا ببینید...

ادامه مطلب...
 
آغاز فروش جدید محصولات سایپا
شنبه ، 28 مهر 1397 ، 12:33

براساس اعلام شرکت سایپا فروش اینترنتی محصولات این شرکت با تحویل 9 ماهه از  28 مهرماه  رأس ساعت 10 صبح آغاز می شود.

ادامه مطلب...
 
سامانه احیای کارت سوخت آماده شد
شنبه ، 28 مهر 1397 ، 11:05

به گزارش بانکی دات آی آر، به نقل از تسنیم، جلال میرزایی با اشاره به احتمال بازگشت کارت سوخت، گفت: کارت های سوخت که در گذشته برای خودروها صادر شده قابل استفاده هستند، مگر اینکه شخصی کارتی را گم و یا خراب کرده باشد که در این صورت درخواست می دهد تا کارت سوخت جدیدی تولید شود.

عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی، افزود: کارت هایی که آماده شده و در گذشته در اختیار صاحبان خودروها قرار گرفته قابل استفاده است و نیازی به صدور کارت جدیدی نیست.

وی در تشریح چگونگی دریافت کارت توسط افرادی که کارت خود را گم کرده اند، ادامه داد: وزارت نفت در آینده اعلام می کند که افراد چگونه کارت سوخت های جدید را دریافت کنند.

نماینده مردم ایلام، ایوان و چرداول در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه وزارت نفت در حوزه احیای کارت سوخت تصمیم گیر نبوده و مجری سیاست های دولت است، اظهار داشت: این سیاست ها در حوزه فرآورده های نفتی باید توسط دولت و یا در تعامل با مجلس اتخاذ شود.

مردم در گذشته برای کارت سوخت به پست مراجعه می کردند

وی افزود: سامانه احیای کارت سوخت توسط وزارت نفت آماده شده و هر تصمیمی که دولت اخذ کند این وزارتخانه اجرا می کند.

عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه در گذشته مردم به پست مراجعه کرده و درخواست کارت سوخت می دادند، تصریح کرد: احتمالا روند در آینده نیز به همین صورت است و اطلاعات تکمیلی در این زمینه توسط دولت و وزارت نفت اعلام می شود.

 
بنزین دو نرخی می‌شود
شنبه ، 28 مهر 1397 ، 10:52

خادمی: بنزین با فعال شدن کارت سوخت "دو نرخی" می‌شود

ادامه مطلب...
 
در شرایط اقتصادی بحرانی، چطور ارزان‌تر زندگی کنیم؟
شنبه ، 28 مهر 1397 ، 10:07

امروزه برای کاهش هزینه های زندگی شهری، پایین آوردن هزینه خریدهای اینترنتی از مهم ترین موارد است. برای کاهش قیمت نهایی خریدهای اینترنتی‌تان، راه‌حل ساده‌ای وجود دارد.

ادامه مطلب...
 
شما فردا شب چقدر یارانه می‌گیرید ؟!
پنجشنبه ، 26 مهر 1397 ، 16:18

ادامه مطلب...
 
هفته آرام طلا
پنجشنبه ، 26 مهر 1397 ، 09:54

به گزارش بانکی دات آی آر به نقل از ایسنا قیمت طلا یکی از باثبات‌ترین هفته‌های خود را پشت سر گذاشت و همین مسئله موجب شده است تا میزان تقاضا و التهاب در بازار کاهش یابد.

با بررسی روند قیمت طلا در هفته جاری شاهد ثبات نسبی قیمت‌ها بودیم به‌گونه‌ای که حتی در پایان هفته قیمت‌ها به صورت نامحسوسی کمتر از قیمت‌های ابتدای هفته بود.

این اتفاق در حالی رخ داده است که طی چند وقت اخیر شاهد نوسانات بسیار زیادی در بازار طلا بودیم اما طی هفته جاری به دلیل اینکه هیچ اتفاق خاص سیاسی و اقتصادی رخ نداد، روند قیمت‌ها ثابت بود و حتی در پایان هفته شاهد کاهش قیمت نسبت به ابتدای هفته هستیم.

ثبات در بازار این هفته قیمت طلا موجب شده تا شاهد کاهش تقاضا در بازار باشیم و به همین دلیل نیز میزان داد و ستدها نسبت به هفته قبل کاهش یابد.

طبق اعلام محمد کشتی‌آرای - عضو هیات مدیره اتحادیه طلا و جواهر - امروز (چهارشنبه) قیمت هر اونس طلای جهانی معادل ۱۲۲۸ دلار بود و قیمت هر مثقال طلای ۱۷ عیار به یک میلیون و ۷۸۹ هزار تومان رسید و هر گرم طلای ۱۷ عیار نیز قیمتی معادل ۴۱۳ هزار تومان داشت.

این در حالی است که در ابتدای هفته جاری قیمت هر گرم طلای ۱۸ عیار در طلافروشی‌ها رقمی معادل ۴۲۲ هزار تومان بود و هر مثقال طلای ۱۷ عیار نیز یک میلیون و ۸۳۰ هزار تومان قیمت داشت و هر اونس طلای جهانی به ۱۲۱۸ دلار رسید.


 
استخدام های روز- 25 مهر97
پنجشنبه ، 26 مهر 1397 ، 09:23

تازه ترین استخدام های امروز را اینجا ببینید...

ادامه مطلب...
 
استخدام های روز- 24 مهر97
سه شنبه ، 24 مهر 1397 ، 15:40

تازه ترین استخدام های امروز را اینجا ببینید...

ادامه مطلب...
 
ماجرای افزایش حبابی قیمت خودرو
سه شنبه ، 24 مهر 1397 ، 15:10

اکنون بسیاری از خریداران خودرو که با هدف سرمایه‌گذاری وارد بازار شده بودند، فروشنده‌اند، اما بازار، دیگر آن بازار نیست.

ادامه مطلب...
 
استخدام های روز- 23 مهر97
سه شنبه ، 24 مهر 1397 ، 05:29

تازه ترین استخدام های امروز را اینجا ببینید...

ادامه مطلب...
 
استخدام های روز- 22 مهر97
دوشنبه ، 23 مهر 1397 ، 05:58

تازه ترین استخدام های امروز را اینجا ببینید...

ادامه مطلب...
 
اختیارات بانک مرکزی برای اجرای برنامه «اصلاح نظام بانکی» تصویب شد
يكشنبه ، 22 مهر 1397 ، 15:49

در جلسه امروز شورای عالی هماهنگی اقتصادی قوا به ریاست رئیس جمهور، اختیارات بانک مرکزی برای اجرای برنامه اصلاح نظام بانکی مورد بررسی و تصویب قرار گرفت.

ادامه مطلب...
 
اجرائیه‎های بانکی علیه واحدهای تولیدی متوقف می‎شود
شنبه ، 21 مهر 1397 ، 14:39

رئیس کل دادگستری لرستان گفت: اجرائیه‎های بانکی علیه واحدهای تولیدی متوقف می‎شود.

ادامه مطلب...
 
استخدام های روز- 21 مهر97
شنبه ، 21 مهر 1397 ، 13:06

تازه ترین استخدام های امروز را اینجا ببینید...

ادامه مطلب...
 
رشد بدهی بزرگترین بدهکار بانکی
شنبه ، 21 مهر 1397 ، 12:13

در حالی دولت به اذعان مسئولان بزرگترین بدهکار بانکی محسوب می‌شود که این بدهی رو به رشد آن به شبکه بانکی اکنون از حدود ۲۸۰ هزار تومان هم عبور کرده است.

ادامه مطلب...
 
رئیس بانک مرکزی: برنامه های مشخصی برای حل مشکلات بانکی ،تورم و ارز داریم
شنبه ، 21 مهر 1397 ، 12:11

همتی گفت: برای کنترل نقدینگی،تورم،مشکلات نظام بانکی و بازار ارز،باتوجه به شرایط اقتصادی کشور،برنامه های مشخصی داریم.

ادامه مطلب...
 
ممنوعيت فعاليت ٩ صرافی
شنبه ، 21 مهر 1397 ، 09:43

ممنوعيت فعاليت ٩ شركت صرافی به دليل عدم رعايت ضوابط در خريد و فروش ارز از سوی بانك مركزی اعمال شد.

ادامه مطلب...
 
«یک باجه از یک شعبه هر بانک » میز خدمت روشندلان می شود
شنبه ، 21 مهر 1397 ، 09:08

بانک مرکزی به مناسبت روز نابینایان با دعوت از «انجمن نابینایان ایران» و «نمایندگان بانک های تجاری» ضمن در جریان قرار گرفتن از اقدامات بانک ها، پیشنهادات و درخواست های نمایندگان روشندل را به منظور ارایه بهتر خدمات توسط شبکه بانکی جویا شد.

ادامه مطلب...
 
استخدام های روز- 18 مهر97
چهارشنبه ، 18 مهر 1397 ، 22:35

تازه ترین استخدام های امروز را اینجا ببینید...

ادامه مطلب...
 
مصوبه کمیسیون اقتصادی در مورد نحوه راه‌اندازی موسسات پولی و اعتباری
چهارشنبه ، 18 مهر 1397 ، 09:33

سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس از مصوبه این کمیسیون در مورد نحوه راه‌اندازی موسسات پولی و اعتباری خبر داد.

ادامه مطلب...
 
اعلام شرایط جدید معافیت‌های سربازی
چهارشنبه ، 18 مهر 1397 ، 09:05

معاون وظیفه عمومی فرماندهی انتظامی کردستان گفت: شرط جدید معافیت مشمولان این است که باید مشمول ۸ سال و یک روز غیبت داشته باشند.

ادامه مطلب...
 
شگرد جدید ارتکاب جرائم و کلاهبرداری
سه شنبه ، 17 مهر 1397 ، 09:49

بانک‌پاسارگاد، در خصوص شگرد جدید ارتکاب جرائم و کلاهبرداری به مردم هشدار داد.

ادامه مطلب...
 
تصویب CFT گامی به جلو/ ضرورت تطابق با استانداردهای بانکی
سه شنبه ، 17 مهر 1397 ، 09:24

رییس مرکز سرمایه گذاری خارجی اتاق بازرگانی تهران با استقبال از تصویب لایحه CFT در مجلس شورای اسلامی آن را گامی به جلو برای عضویت ایران در FATF خواند.

 

ادامه مطلب...
 
دریافت وام دانشجویی از صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم
سه شنبه ، 17 مهر 1397 ، 09:11

مشاور وزیر و رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری با ابلاغ شیوه نامه ای، نحوه پرداخت و بازپرداخت وام شهریه دانشجویی در تفاهمنامه منعقد شده با بانک قرض الحسنه مهر ایران را ابلاغ کرد.

ادامه مطلب...
 
استخدام های روز- 16 مهر97
دوشنبه ، 16 مهر 1397 ، 22:22

تازه ترین استخدام های امروز را اینجا ببینید...

ادامه مطلب...
 
جزئیات قانون جدید بانکداری اسلامی/بانک مرکزی متحول می‌شود
دوشنبه ، 16 مهر 1397 ، 13:52

این طرح، طرحی جامع است که قانون عملیاتی بدون ربا و قانون پولی -بانکی سال بانکی را زیر نظر دارد. این قانون همچنین ساختار بانک مرکزی را نیز تغییر می دهد و بانک مرکزی با مصوبه کمیسیون اقتصادی کاملا متحول می شود.

ادامه مطلب...
 
مشهورترین چهره‌ها در صف «استعفای شجاعانه» + جدول
دوشنبه ، 16 مهر 1397 ، 11:07

دیوان محاسبات می‌گوید 1970 نفر اما یک نماینده مجلس گفته ارقام بیش از اینهاست. صحبت از بازنشسته‌های دولتی است که باید تا 24 آبان با سمت‌های دولتی خود خداحافظی کنند. با مشهورترین این چهره‌ها آشنا شوید.

 

ادامه مطلب...
 
آغاز رسیدگی به شکایت دیگر ایران از آمریکا از فردا در دادگاه لاهه
دوشنبه ، 16 مهر 1397 ، 10:18

جلسات استماع رسیدگی به شکایت ایران از آمریکا در دیوان بین‌المللی دادگستری در پی مسدود شدن دارایی‌های بانک مرکزی در آمریکا از روز دوشنبه آغاز می‌شود.

ادامه مطلب...
 
استخدام های روز- 15 مهر97
يكشنبه ، 15 مهر 1397 ، 22:10

 

تازه ترین استخدام های امروز را اینجا ببینید...

ادامه مطلب...
 
جوان ایرانی باید ۳۱ سال کار کند تا خانه بخرد
يكشنبه ، 15 مهر 1397 ، 12:18

عضو کمیسیون اقتصاد مجلس گفت: در سال 71 افراد با حقوق 6 سال خود می توانستند خانه بخرند اما این رقم در سال 94 با حقوق 10 و سه دهم سال است و در سال 97 با پس انداز یک سوم حقوق به مدت 31 سال می توان خانه خرید.

ادامه مطلب...
 
الحاق ایران به CFT تصویب شد
يكشنبه ، 15 مهر 1397 ، 12:10

نمایندگان مجلس شورای اسلامی لایحه الحاق دولت ایران به کنوانسیون مقابله با تامین مالی تروریسم CFT، را به تصویب رساندند.

ادامه مطلب...
 
حذف تعطیلی 13 فروردین و 29 اسفند/ جایگزینی تعطیلی شنبه به جای پنج شنبه
يكشنبه ، 15 مهر 1397 ، 08:24

مجلس بار دیگر می خواهد تعطیلات را دستکاری کند. این بار نوبت به حذف تعطیلی پنجشنبه ها رسیده است.

ادامه مطلب...
 
استخدام های روز- 14 مهر97
شنبه ، 14 مهر 1397 ، 19:23

تازه ترین استخدام های امروز را اینجا ببینید...

ادامه مطلب...
 
بررسی جمعیت ایران و رشد آن در دهه شصت
شنبه ، 14 مهر 1397 ، 14:17

جمعيت يكي از اركان به وجود آمدن كشورها است كه در كنار جغرافيای مناسب می تواند باعث افزايش قدرت يك كشور شود.  در ایران وظیفه افزایش و کنترل جمعیت برعهده متولدین دهه شصت بوده است. دهه ای که با بیست میلیون و سیصد و هفتاد و یک هزار و یکصد و بیست و دو نفر باعث رشد جمعیت کشور شدند و حالا نیز باز هم باید با وجود مشکلات اشتغال، رشد جمعیت را به دست بگیرند. البته اشتغال در ایران با هیچ مشکلی مواجه نیست و به گفته مسئولین «بیکاری دهه شصتی ها باعث شده اشتغالزایی دولت به چشم نیاید.» در همین راستا، گروه رسانه ای تراش مدیا شما را به تماشای ویدئوهای موجود در لینک های زیر دعوت می کند.

ادامه مطلب...
 
واریز و برداشت به حساب سپرده ارزی امکان پذیر شد
شنبه ، 14 مهر 1397 ، 13:05

هر چند نگهداری ارزهای خانگی از دغدغه دارندگان است اما حساب ارزی راهکار مناسبی برای رفع این مشکل است به خصوص اینکه صاحب سپرده کوتاه مدت ارزی می تواند به تناوب به مانده حساب واریز یا از آن برداشت کند.

ادامه مطلب...
 
"به ما هم دیگه زنگ نزن"
شنبه ، 14 مهر 1397 ، 10:39

شاید این روزها بیلبوردهای "به ما هم دیگه زنگ نزن" را در سطح شهر تهران دیده باشید. این بیلبوردها مربوط به کمپین وب‌سایت و اپلیکیشن پلاک بود که در زمینه سفارش آنلاین انواع خدمات فعالیت می‌کند و با اقبال خوبی از سوی مردم مواجه شده‌است.

 

ادامه مطلب...
 
استخدام های روز- 11 مهر97
شنبه ، 14 مهر 1397 ، 06:17

تازه ترین استخدام های امروز را اینجا ببینید...

ادامه مطلب...
 
ممنوعیت خریدوفروش ارز خارج از صرافی‌ها تکذیب شد
پنجشنبه ، 12 مهر 1397 ، 11:52

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی ممنوعیت خریدوفروش ارز خارج از صرافی‌ها را تکذیب کرد.

ادامه مطلب...
 
گفتگو با کسب و کارهای ایرانی: حمید محمودزاده (نرم افزار CRM دیدار)
پنجشنبه ، 12 مهر 1397 ، 10:40

آکادمی فروش به سراغ کسب و کارهای آنلاین ایرانی و کارآفرینانی که در ایران و برای ایران خدمت می کنند، می رود و بدون هیچگونه چشمداشت مادی و غیر مادی، آنها را معرفی می کند، از رمز و راز موفقیت شان می پرسد و درباره برندشان با آنان صحبت می کند.

 

ادامه مطلب...
 
گوشی موبایل 50درصد ارزان‌تر می‌شود
چهارشنبه ، 11 مهر 1397 ، 15:41

آذری جهرمی گفت: در نتیجه کاهش نرخ ارز در روزهای گذشته، قیمت گوشی 20 درصد کاهش یافته و بنا بر ادعای وارد کنندگان موبایل، در صورت شکستن حباب قیمتی ناشی از کمبود کالا، این نرخ 30 درصد دیگر ارزان می‌شود.

ادامه مطلب...
 
پیروزی حقوقی ایران بر آمریکا در دادگاه لاهه
چهارشنبه ، 11 مهر 1397 ، 14:27

جلسه دیوان بین‌المللی دادگستری برای بررسی درخواست ایران برای صدور قرار موقت برای آمریکا در اعتراض به تصمیم واشنگتن برای بازگرداندن تحریم‌های یک‌جانبه علیه تهران برگزار شد.

ادامه مطلب...
 
استخدام های روز- 10 مهر97
چهارشنبه ، 11 مهر 1397 ، 07:19

تازه ترین استخدام های امروز را اینجا ببینید...

ادامه مطلب...
 
واااای! این اون نیست! نگاهی به کمپین جدید تبلیغاتی “تپ سی”
سه شنبه ، 10 مهر 1397 ، 10:00

خیلی از تبلیغاتچی ها دوست دارند این را از زبان مخاطبان شان بشنوند، آن هم چند ثانیه بعد از مشاهده تبلیغ شان؛ اگر این اتفاق افتاد آنها در جلب توجه مخاطب به تبلیغ موفق بوده اند.

ادامه مطلب...
 
استخدام های روز- 09 مهر97
سه شنبه ، 10 مهر 1397 ، 06:30

تازه ترین استخدام های امروز را اینجا ببینید...

ادامه مطلب...
 
۱۳ رکن اصلی چک را بشناسید
دوشنبه ، 9 مهر 1397 ، 16:03

چک دارای ۱۳ رکن است که در صورت نبود هر یک از این ارکان، فاقد اعتبار است.

ادامه مطلب...
 
بانک ها ملزم به تسویه مانده اضافه برداشت از بانک مرکزی شدند
دوشنبه ، 9 مهر 1397 ، 11:19

رییس کل بانک مرکزی با ابلاغ بخشنامه ای، بانک ها را ملزم به تسویه مانده اضافه برداشت از حساب جاری نزد این بانک کرد.

ادامه مطلب...
 
فروش ارز خدماتی با ساز و کار جدید در ۱۱ بانک عامل
دوشنبه ، 9 مهر 1397 ، 11:12

مدیرکل سیاست‌ها و مقررات ارزی بانک مرکزی از فروش ارز خدماتی با ساز و کار جدید در ۱۱ بانک عامل خبر داد.

ادامه مطلب...
 
استخدام های روز- 08 مهر97
يكشنبه ، 8 مهر 1397 ، 22:10

تازه ترین استخدام های امروز را اینجا ببینید...

ادامه مطلب...
 
رئیس مرکز آمار ایران: غذای مردم ۳۶ درصد گران شد
يكشنبه ، 8 مهر 1397 ، 16:00

امیدعلی پارسا با اعلام اینکه شیوه و محاسبه سنجش تورم تغییر نکرده است، اظهار داشت: «سال 95 آخرین سال پایه مرکز آمار و بانک مرکزی است و کلیه محاسبات بر مبنای 457 قلم [کالا] صورت می گیرد.»

ادامه مطلب...
 
4 دلیل برای آنکه نباید حرف دلالان برای افزایش بیش از پیش نرخ دلار را باور کرد
يكشنبه ، 8 مهر 1397 ، 13:19

قطعنامه 598 دیگری در راه است؟ / احتمال ورشکستگی آنها که همه نقدینگی خود را دلار خریدند

ادامه مطلب...
 
اعلام موجودی تمام بانک‌های کشور
يكشنبه ، 8 مهر 1397 ، 11:12

در این صفحه می‌توانید دسترسی سریع و معتبر به سرویس اعلام موجودی اینترنتی تمام بانک‌ها و موسسات دارای مجوز بانک مرکزی ایران پیدا کنید.

ادامه مطلب...
 
تصویب طرح تاسیس «بانک توسعه ایران»
يكشنبه ، 8 مهر 1397 ، 10:00

عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی از تصویب طرح تاسیس بانک توسعه جمهوری اسلامی ایران خبر داد.

ادامه مطلب...
 
انتشار فهرست دریافت کنندگان ارز نیمایی و دولتی
يكشنبه ، 8 مهر 1397 ، 08:56

بانک مرکزی در راستای شفاف سازی و  اطلاع رسانی عمومی فهرست دریافت کنندگان ارز دولتی و سامانه نیما را منتشر کرد.

ادامه مطلب...
 
استخدام های روز- 07 مهر97
شنبه ، 7 مهر 1397 ، 16:37

تازه ترین استخدام های امروز را اینجا ببینید...

ادامه مطلب...
 
حجم سپرده ویژه ارزی از ۱۰میلیون دلار گذشت
شنبه ، 7 مهر 1397 ، 15:15

بانک مرکزی در اطلاعیه ای از افزایش حجم منابع سپرده ویژه ارزی خبر داد.

ادامه مطلب...
 
بازگشت مبالغ کسر شده از حساب ۲ میلیون مشترک همراه اول
شنبه ، 7 مهر 1397 ، 15:01

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از بازگشت مبالغ کسر شده از حساب ۲ میلیون مشترک همراه اول که بدون اطلاع در سرویس‌های ارزش افزوده عضو شده بودند، خبر داد.

ادامه مطلب...
 
«تورقوزآباد» کجاست؟
شنبه ، 7 مهر 1397 ، 12:06

نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی در سخنرانی خود در سازمان ملل از روستایی در توابع تهران اسم برد که اکنون تبدیل به یکی از بحث‌های داغ کاربران فضای مجازی شده است.

ادامه مطلب...
 
پویش #استعفای_شجاعانه/ معاون روابط کار وزارت تعاون استعفا داد
شنبه ، 7 مهر 1397 ، 11:37

معاون روابط کار وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی که جزو مشمولین قانون ممنوعیت بکارگیری بازنشستگان است از تقدیم استعفای خود به سرپرست این وزارتخانه خبر داد.

ادامه مطلب...
 
صعود دلار
شنبه ، 7 مهر 1397 ، 11:34

به‌دنبال افزایش نرخ بهره توسط بانک مرکزی آمریکا، دلار در مبادلات روز جمعه در برابر اکثر همتایان خود صعودی شد.

ادامه مطلب...
 
قیمت دلار از ترکیه مدیریت می شود؟
شنبه ، 7 مهر 1397 ، 11:29

نابسامانی بازارهای ارز و سکه در حالی ادامه دارد که به نظر می‌رسد بخشی از علاقه مردم به حضور در بازار، مربوط به اخباری است که از بیرون کشور نشأت می‌گیرد.

ادامه مطلب...
 
آغاز پرداخت وام ضروری به بازنشستگان از فردا
شنبه ، 7 مهر 1397 ، 10:23

مدیرعامل صندوق بازنشستگی گفت: پرداخت وام ضروری به بازنشستگان کشوری از فردا شنبه هفتم مهر آغاز می‌شود.

ادامه مطلب...
 
مطالب بیشتر...
<< شروع < قبلی 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 بعدی > انتها >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL
پابلیکا
بنر

قیمت های روز بازار

نرم افزار CRM
رپورتاژ آگهی
ایمیل مارکتینگ
خريد بليط چارتر

برای سفارش بک لينک در بانکی با شماره 09127777190 تماس بگيريد

افراد حاضر

ما 690 مهمان آنلاین داریم
بنر