خرید عید/ بهترین شیرینی عید نوروز را از کجا بخریم؟(3)
شنبه ، 20 اسفند 1390 ، 08:30

نکات شیرین و مهم در مورد شیرینی های عید
يکي از اقلام هميشگي خريد نوروز شيريني است. شيريني عيد به طور معمول بايد داراي دو ويژگي اصلي باشد:يکي اينکه ماندگاري طولاني داشته باشد چون لازم است دو تا سه هفته سالم و تازه باقي بماند (به همين دليل است که مردم براي خريد شيريني عيدشان بيشتر سراغ شيرينيهاي خشک ميروند و توليد شيريني خشک در قنادي ها به 75 درصد کل توليدات شيريني شان مي رسد) و دومين ويژگي شيريني مناسب براي عيد، ارزاني و سبکي آن است؛ چون تعداد زيادي مهمان در عيد نوروز به يک خانه رفت و آمد ميکنند و صرفه با شيريني هاي سبک و کوچک است که با خريد يک کيلوگرم از آنها بتوان از تعداد بيشتري مهمان پذيرايي کرد.

 

باقی گزارش های عیدانه بانکی را اینجا بخوانید:

خرید عید/ براي عيد چه شكلاتي بخريم؟(1)

خرید عید/ برای عید چه آجیلی بخریم؟(2)

 


پيشنهادهايي براي خريد شيريني عيد
براي خريد شيريني عيد اول تصميم بگيريد چه نوع شيريني را دوست داريد و به ذايقه مهمانان تان هم خوش مي آيد. از طرف ديگر، بايد بدانيد که چه شيريني هايي در بازار موجود است و مهمتر از همه بودجه ای که براي خريد شيريني عيد در نظر گرفته ايد، چه قدر است. به طور کلي ميتوانيد شيريني هاي عيدتان را از يکي از گروههاي زير و يا مخلوطي از آنها انتخاب کنيد:

شيريني هاي سنتي: باقلوا، قطاب، پشمک، لوزپسته، لوزبادام، لوزنارگيل، کيک يزدي، نان برنجي، نان نارگيلي، حاجي بادام، سوهان آردي، سوهان عسلي، سوهان خاني، نان نخودچي، پا درازي، کلمپه، باسلوق، زبان، پاپيوني، نان خرمايي کرمانشاهي و کلوچه خرمايی


شيريني هاي فانتزي: گل محمدي (دانمارکي)، ناپلئوني، تارتها، پايسيب و مافين شکلاتي


شکلاتها و آبنباتها: شکلاتهاي فله اي و يا تخته اي، استاندارد و قابل اطمينان نيستند. اگر ميخواهيد شکلات و آبنبات را براي عيد بخريد، به سراغ انواع بسته بندي شده برويد که علامت استاندارد و پروانه ساخت داشته باشند. مارک هاي معتبر و شناخته شده شکلات و آبنبات بهترين انتخابها هستند. به عقيده کارشناسان تغذيه شکلات‏هاي مغزدار به دليل حجم کمتر شکلات و وجود مغزها و دانه ‏هاي روغني انتخاب مناسب‏تري هستند.


نگهداري شيريني
گاهي وقتي براي عيدديدني ميرويد، شيريني هاي خشک يا تر روي ميز پذيرايي ساعتها به حال خود رها ميشوند و گرد و غبار و يا حتي حشرات روي آنها مي نشيند و شيريني ها را آلوده ميکند. براي رفع اين مشکل، ورقه هاي شفاف پلاستيکي در بازار است که ميتوانيد چند متر بخريد و روي شيرينيها را با آن بپوشيد. با اين کار هم شيريني‏ ها تميز و تازه‏ تر مي‏مانند و هم ظرف شيريني زيباتر به نظر مي‏رسد.

اخبار منتخب بانکی دات آی آر:

=================

► خرید عید/ این یکی رو خودتان درست کنید؟(4)
خرید عید/ برای عید چه آجیلی بخریم؟(2) ◄

 
بنر
بنر
بنر
نرم افزار CRM
رپورتاژ آگهی
خرید بلیط هواپیما
ایمیل مارکتینگ

برای سفارش بک لينک در بانکی با شماره 09127777190 تماس بگيريد

افراد حاضر

ما 211 مهمان آنلاین داریم