گزارش/ پیامک های مشکوک یارانه ای و خطرات موجود+عکس

دوشنبه ، 22 اسفند 1390 ، 13:05

اگرچه هدفمند کردن یارانه ها برای اقتصاد کشور یک ضرورت است و تقریبا تمامی کارشناسان از آن حمایت می کنند اما نحوه اجرای آن از ابتدا محل بحث و جدل های فراوانی بوده است.

به گزارش بانکی دات آی آر, طی چند روز اخیر پیامک های مبهمی برای برخی از سرپرستان خانوار ارسال شده که از آنها به زور! می خواهد از دریافت یارانه انصراف بدهند.

در پیامک ارسالی این سازمان آمده است: "آقای .... نظر به تمکن مالی لطفا جهت انصراف از دریافت یارانه به سامانه رفاهی مراجعه کنید سازمان هدفمندی یارانه‌ها"

گذشته از اینکه برخی سود جویان سریعا این پیامک ها را به انتخابات مربوط کرده اند و با شایعه پراکنی سعی می کنند به مردم القا کنند که هرکسی که درا نتخابات شرکت نکرده یارانه اش لغو می شود! در نزدیکی سال نو خیلی ها به تکاپو افتاده اند.

پیامک هایی که در برخی موارد به دست افرادی رسیده است که زیر خط فقر در آمد دارند و به این یارانه ها امید بسته اند, این افراد پس از دریافت این پیامک ها به شدت نگران شده اند.

این در حالیست که طی روزهای اخیر حتی بحث افزایش یارانه های اقشار کم درآمد کشور مطرح بود!!

از سوی دیگر در حال حاضر برای دستیابی به اطلاعات خانوارها و حتی اعلام انصراف از دریافت یارانه ها ، کافی است که به سایت رفاهی مراجعه شود و با وارد کردن شماره ملی و سریال شناسنامه سرپرست یک خانواده ، آنان را از دریافت یارانه نقدی محروم کرد.

بر اساس گزارش تابناک ، مسئولان سازمان هدفمندی یارانه ها حتی به خود زحمت نداده اند که آیتم های امنیتی دیگری را برای ورود به صفحه اطلاعات شخصی خانوارها تعیین کنند . این در حالی است که همه می دانند که کپی ها و رونوشت هایی از مدارک هویتی اغلب ایرانیان در مراکز مختلف از مدرسه و مراکز خدماتی گرفته تا نهادهای حاکمیتی و دولتی وجود دارد که افراد مغرض می توانند به راحتی با استفاده از شماره های ملی افراد و سریال شناسنامه آنان ، نه تنها به اطلاعات وارد شده آنان در سازمان هدفمند کردن یارانه ها دست پیدا کنند ، بلکه می توانند به جای آنان تعیین کنند که تمایل دارند از یارانه نقدی استفاده کنند یا می خواهند انصراف دهند .

به نظر می رسد که اگر این شیوه دسترسی به اطلاعات مردم ، شیطنتی عامدانه نبوده باشد ، قطعا بی تدبیری است که مسئولان امر باید نسبت به آن پاسخگو باشند . نباید فراموش کرد که در کشورهای غربی جنجال شنود تلفن های برخی از افراد ، تا ماه ها مورد توجه رسانه ها و سیاستمداران قرار گرفت ، حال آیا می شود گفت که در ایران مسئولان با بی تدبیری تمام ، اطلاعات محرمانه مردم را در اختیار دیگران قرار می دهند و هیچ واکنشی هم از سوی رسانه ها و نهادهای بازرسی صورت نمی گیرد ؟

اخبار منتخب بانکی دات آی آر:

================

► استخدام یک شرکت فعال در زمینه قطعه سازی خودرو
استخدام شركت لوله و ماشين سازي ايران-2 ◄

بنر
بنر
مطالب مرتبط
بنر