6 کالایی که در مصرفشان اسراف می کنیم

شنبه ، 26 فروردين 1391 ، 08:58

اسراف نکردن، پرهیز از زیاده روی و رعایت تعادل در انجام هر کاری از جمله توصیه های مهم و موکد بزرگان دین است. امری که معمولا ما کمتر به آن توجه می کنیم و ساده از کنار آن گذر می کنیم.

 

به گزارش بانکی دات آی آر، بزرگترین ضرری که اسراف و زیاده روی بر زندگی ما می زند، تحمیل هزینه های بیجا و نابه جا به خود ماست که با کمی دقت و خویشتن داری بیشتر می توان جلوی آنها را گرفت.

در این گزارش برای شما کالاهایی را برمی شماریم که بدون اینکه بدانید یا به عبارتی به آن دقت داشته باشید، برایشان پول بیش از حد می دهید یا بیش از حد مصرف می کنید:

1. کفش

اینکه کفش ها با لباس ست یا هماهنگ باشند، به شیک پوشی ما بسیار کمک می کند و باعث می شود در چشم دیگران هم زیباتر به نظر برسیم، اما دقت کنید که وحی منزل نیست که برای هر دست لباس یک کفش مخصوص داشته باشید. می توان با کمی سلیقه کاری کرد که چند لباس را با یک کفش پوشید. خانم با شما هستم!

 

2. فست فود

غذاهای آماده یا سریع که به فست فود شهرت دارند، گاهی برای تنوع بسیار خوب اند، اما زیاده روی در مصرفشان هم به خودتان زیان وارد می کند و هم به جیبتان!

در خوشمزگی و لذیذ بودن این نوع غذاها کمتر کسی است که اما و اگر بیاورد، اما در زیانبار بار بودن مصرف بیش از حد آنها چه برای سلامت شخص و چه به خاطر پول هایی که صرفشان می شود، هیچکس تردیدی ندارد.

3. وسائل الکترونیک

پیشرفت تکنولوژِی هم خیلی وقتها شده بلای جانمان! می پرسید چرا؟ دلیلش این است که با پیشرفت روز افزون فناوری های امروز، هر یک از ما دلمان می خواهد جدیدترین و بروزترین محصول الکترونیکی را برای خود داشته باشیم و همین اشتیاق باعث می شود خیلی زود از وسائلی که داریم دلزده شویم، آنرا درحالیکه هنوز سالم است، دور بیاندازیم و به دنبال بهترش برویم.

4. کاغذ

وسائل الکترونیکی با همه خرج هایی که برایمان می تراشد، گاهی کارهایی انجام می دهند که هیچ وسیله دیگری قادر به انجام آنها نیست. به عنوان نمونه این روزها خیلی راحت می توان به جای سیاه کردن کاغذ، بسیاری از مطالب را در کامپیوتر و سایر وسائل الکترونیکی ذخیره کرد و از امکان بی انتهایش لذت برد.

 

 

 

5. لباس

این یکی بیشتر به کار خانم ها می آید. خانم های محترم باور کنید اگر از خرید بعضی از لباس ها صرف نظر کنید، هیچ اتفاقی نمی افتد! تازه پولتان هم برای کارهای مهمتر در جیبتان می ماند.

آقایان شما هم بعضی وقت ها دست کمی از خانم ها ندارید، پس لطفا خیلی به خودتان غره نشوید!

6. کالای خانه

برای بعضی از خانواده ها عوض کردن اسباب و اثاثیه منزل، آن هم سالی دوبار از اوجب واجبات است! در حالیکه اگر به ظاهر این اثاث نگاهی بیاندازیم، واقعا احتیاجی به عوض شدن ندارند.

تنوع را کسی انکار نمی کند، اما کنترل تنوع طلبی را همه تایید می کنند.

سارا گلچین

 

اخبار منتخب بانکی دات آی آر:

==================

► استخدام در شرکت مدیران خودرو
استخدام مرکز ملی رزرواسیون اماکن اقامتی در مشهد ◄

بنر
بنر
مطالب مرتبط
بنر