بنر

مسدودی حسابهای بانک تات سابق تکذیب شد

سه شنبه ، 30 آبان 1391 ، 08:00

از چهارشنبه هفته گذشته شبکه شتاب به کارت بانکهای تات خدمات نمی دهد.

در پی مشکلات پیش آمده برای صاحبان حساب در بانک تات سابق که از ابتدای سال جاری با دو موسسه مالی و اعتباری صالحین و آتی به بانک اینده تغییر نام داده بود، شایعه مسدود شدن حسابهای این بانک توسط بانک مرکزی منتشر شد.

با پیگیری انجام شده از سوی خبرنگار ان، مدیر روابط عمومی بانک آینده ( تات سابق )محمود ترابیان در توضیح وضعیت پیش آمده گفت: مسدود شدن حسابهای بانک تات صحت نداشته و تنها به دلیل اشکالات پیش آمده در شبکه شتاب امکان استفاده از کارتهای این بانک در شبکه شتاب و جود ندارد ولی صاحبان حساب می توانند با مراجعه به دستگاههای ATM و Pos های بانک تات نسبت به عملیات بانکی خود اقدام کنند.

 


البته قابل ذکر است در روز چهارشنبه هفته گذشته معاون نظارتی بانک مرکزی طی بخش نامه ای به اتاق مبادلات پایاپای اسناد بانکی اعلام کرد، به دلیل آنکه دیگر بانکی به نام بانک تات وجود خارجی ندارد از پذیرفتن اسناد و چکهای این بانک خودداری کنند که البته به دلیل مشکلات پیش آمده این بخش نامه در آخرین ساعات اداری روز پنجشنبه هفته گذشته به صورت موقت لغو شد و در حال حاضر اتاق مبادلات اسناد بانک تات مورد پذیرش است.
اما در راستای همین بخش نامه ها هنوز کارتهای بانکی این بانک در شبکه شتاب مورد پذیرش نیستند. به نظر می رسد این اقدام بانک مرکزی در راستای تسریع روند ادغام این بانک با دو موسسه مالی و اعتباری صالحین و اتی صورت گرفته است زیرا به رغم تغییر تابلوهای این بانک به بانک آینده هنوز سربرگ ها و اسناد رسمی بانک آینده به جریان نیفتاده و هنوز اسناد بانکی با آرم بانک تات در گردش هستند.

قابل ذکر انکه در حال حاضر در فهرست بانکهای خصوصی دارای مجوز از بانک مرکزی بانکی به نام تات وجود نداشته و در مقابل بانک آینده نیز در این فهرست عنوان در حال تاسیس به چشم می خورد. تغییر تابلوهای بانک تات به بانک آینده نیز نزدیک به سه ماه بعد از تصویب ادغام بانک تات و دو موسسه مالی واعتباری در مرداد ماه سال جاری و بعد از التیماتوم بانک مرکزی انجام گرفته است.

پربازدید ترین های بانکی:

*****************

► چطور خود کشی اینترنتی کنیم ودر اینترنت محو شویم؟/1
تلاش ناسا برای فرستان فضانوردان به مریخ ◄

بنر
بنر
بنر
مطالب مرتبط
بنر
بنر