اولین ها در دنیای خودرو + عکس

يكشنبه ، 19 آذر 1391 ، 08:14

دنیای خودروها بسیار جالب و شگفت انگیز است و بسیاری علاقه دارند تا در باره بسیاری از این اولین ها در دنیای اتومبیل ها اطلاعات کسب کنند. در این مطلب قصد داریم تا شما را با اطلاعاتی در مورد اولین ها در دنیای اتومبیل ها آشنا کنیم.

 

اولین خودروی بنزینی

درسال ۱۸۸۳ ، طراح ۲۷ ساله فرانسوی ” ادوارد دلامر دبوتویله” اولین خودرو با پیشران بنزینی را ساخت. انگیزه وی برای این چنین طرحی پیدا کردن جایگزینی برای شیوه حمل و نقل با حیوانات بود. پدر او صاحب یک مزرعه و کارخانه فراوری پنبه بود و به منظور حمل و نقل این محصولات به تعداد زیادی اسب نیاز داشت. او با کمک مکانیک پدرش یک موتور ثابت بنزینی با توان ۸ اسب بخار را بر روی یک بارکش چوبی نصب کرد.تصویر بالا ماکتی از آن نمونه است.

 

اولین خودروی تولید انبوه شده

اولین خودروی تولید انبوه شده با موتور بنزینی در ایالات متحده آمریکا و با نام مدل ” curved-dash Olds ” و با نرخ تولید  بیش از۱۰ عدد در هفته ساخته شد. این خودرو در آوریل ۱۹۰۱ میلادی برای اولین بار در میان عموم مردم ظاهر شد و تا پایان آن سال تعداد ۴۳۳ عدد از آن تولید شد. این تعداد پس از ۳ سال به ۵۵۰۸ خودرو در سال رسید. این خودرو در آن زمان در حدود ۶۵۰ دلار ارزش داشته است.

 

اولین خودرو با رادیو

اولین رادیو در یک خودرو فورد مدل ” T ” توسط ” جورج فراست ” ۱۸ ساله در شهر شیکاگو در ماه می سال ۱۹۲۲ میلادی قرار داده شد. در ماه نوامبر همان سال نیز شرکت ارتباطی ” مارکونی” نیز یک عدد رادیو را در درون یک خودروی لیموزین قرار داده و نمایشگاه خودرو در لندن به نمایش گذاشت.تصویر بالا یک خودرو فورد مدل ” T ” است.

 

اولین دزدی اتومبیل

اولین سرقت خودرو در تاریخ در پاریس و در ماه ژوئن ۱۸۹۶ رخ داد. خودرو ” پژو” متعلق به بارون ” دوزیلن ” توسط مکانیکش از تاسیسات ساخت اتومبیل در جایی که این خودرو در حال تعمیر بود به سرقت رفت. البته هم دزد و هم خودروی مسروقه به فاصله کمی در شهر ” آسنریس ” یافت شد.

 

اولین خودروی پلاک شده

اولین خودروی پلاک شده در دنیا در شهر پاریس و توسط اداره پلیس این شهر به تاریخ ۱۴ آگوست ۱۸۹۳ پلاک شد. در آن زمان نام و آدرس دارنده خودرو نیز به صورت اختصاری بر روی پلاک خودرو نوشته می شد.  در قانون آن زمان کشور فرانسه قرار بر این بود که هر خودرو این اطلاعات را بر روی یک تکیه فلز پیاده کرده و بر روی خودروی خود نصب کند و در عین حال هیچ گاه آن را پنهان نکند. تصویر بالا یک نقاشی مربوط به شهر پاریس در همان سالها است.

اخبار منتخب بانکی دات آی آر:

**********************

 

► ماموریت مرد قلابی دولت برای استخدام!
در قاب تصویر/ جشنواره گل در سرزمین لاله های نارنجی ◄

بنر
بنر
مطالب مرتبط
بنر