بنر

تاریخ 41 ساله ایمیل در چند پلان

يكشنبه ، 26 آذر 1391 ، 13:05

ایمیل، نامه الکترونیکی یا اگر خیلی به پاس داشتن فارسی معتقدید، رایانامه، ابزار ارتباطی عصر مدرن است که میلیون ها نفر از مردم سراسر جهان با استفاده از آن می توانند به سادگی پیام های خود را از دورترین فاصله های ممکن به هم برسانند.

 

به گزارش بانکی دات آی آر، ایمیل از ابتدای شکل گیری تا امروز که بیش از سه میلیارد نفر از مردم جهان از آن بهره می گیرند، هر روز و هر سال کامل و کامل تر شده و حالا به یکی از پیش پا افتاده ترین راه های ارتباطی الکترونیکی تبدیل شده است.

گزارش پیش رو، کوتاه و گذرا تاریخ ایمیل را در چند پلان برای شما بیان می کند:

 

 

1971:

گفته می شود ریموند تاملینسون، برنامه نویس آمریکایی، عبارت “QWERTYUIOP” را به عنوان نخستین نامه الکترونیکی ارسال کرد و او نخستین کسی بود که توانست به با استفاده از نماد @ به میلی باکس خود کانکت شود.

 

1977:

این روش برای کامپیوترهای شبکه ای که یک نرم افزار استفاده می کردند، قابل استفاده بود. اما بسیاری از مردم با استفاده از روشی موسوم به ARPA اقدام به استفاده از این سرویس کردند. 

 

1981:

همه گیر تر شدن ایمیل باعث شد موسسه ای در آمریکا اقدام به تعیین مجموعه ای از حروف، نقطه گذاری ها و نمادها کند که بتوان در این دستخط های دیجیتال از آنها استفاده کرد.

 

1985:

کارمندان دولت، ارتشی ها، دانشجویان و دانشگاهیان در این سال به کاربران ثابت ایمیل تبدیل شده بودند.

 

1991:

ISP ها امکان دسترسی جهانی به اینترنت را فراهم می کردند، اما این امکان محدود بود تا اینکه تیم برنرز لی، World Wide Web را در این سال خلق کرد.

 

1993:

نختسین تلفن همراه با امکاناتی چون ماشین حساب، فکس و ایمیل تولید شد که 900 دلار قیمت داشت.

 

1997:

در این سال مایکروسافت، هاتمیل را به قیمت حدود 400 میلیون دلار خریداری کرد.

 

2003:

گوشی های RIM 850 و 857 بلک بری به بازار عرضه شدند که به خاطر تمرکز و توجه ویژه به ایمیل، انقلابی در نوع خود به شمار می آمدند

 

2004:

جرج دبلیو بوش، رئدیس جمهور وقت آمریکا، در این سال پای قانونی را امضا کرد که در زمینه فیلم های غیراخلافی و بازاریابی بود و فعالیت های اسپمرها در این بخش را مورد انتقاد قرار می داد.

 

2008:

اولین کسی که با موبایل خود ایمیل فرستاد، باراک اوباما، رئیس جمهور فعلی آمریکا بود که با استفاده از گوشی بلک بری خود توانست این کار را انجام دهد.

 

2011:

مطالعه ای نشان داد که بدترین گذرواژه ها انتخاب شده توسط کاربران ایمیل، 123456 و password هستند که به سادگی می توان آنها را حدس زد. این دو رمز عبور همچنین به عنوان معمول ترین پسووردها هم شناخته شدند.

 

2012:

هم اکنون 3 میلیارد حساب کاربری ایمیل در سراسر جهان وجود دارد و 294 میلیون ایمیل در روز ارسال می شود که حدود 78% آنها اسپم هستند.

اخبار منتخب بانکی دات آی آر:

**********************► کافه استخدام / جزئیات دعوت به مصاحبه بانک قرض الحسنه مهر ایران
در قاب تصویر/ ساختمان هایی با معماری رنگارنگ ◄

بنر
بنر
بنر
مطالب مرتبط
بنر