بنر

حرف هایی که میز کارتان راجع به شما می زند

پنجشنبه ، 3 اسفند 1391 ، 08:03

به میزتان نگاه کنید. آیا کاغذها و نامه ها روی آن پراکنده اند؟ آیا قاب عکس های اعضای خانواده را روی آن گذاشته اید؟ آیا اسباب بازی هایی روی آن دارید که به شما کمک کنند بهتر فکر کنید؟ روش مرتب سازی و تزئین میز، اطلاعات زیادی درباره شخصیت شما می دهد.

در محل کار، ما فضاها را طوری مرتب می کنیم که نگرش ها، اهداف و ارزش های خود را برسانیم. به عنوان رهبر و پیشروی تجارت و کسب و کار، میزهای کارمندان شما به شما کمک می کنند که آنها را درک کرده و به آنها انگیزه بدهید. مردم دوست دارند شناخته شوند. وقتی دیگران آنطور که هستید شما را می بینند، احساس سلامتی، خوشحالی و بازدهی بیشتر می کنید.
به میزهای کارمندانتان نگاهی بیندازید. فضای اداره شبیه چیست؟ آیا اشیای شخصی هم روی میزها هست؟ بسیار مهم است که دنبال سوژه و موضوع باشید. بر روی اشیایی تمرکز کنید که پیوسته و دائمی به نظر می رسند.

در اینجا به اشیایی اشاره می کنیم که باید دنبالشان بگردید و توضیح می دهیم که هر یک نشانه کدام ویژگی شخصیتی هستند :

 

 

1 - میز مرتب می گوید... که شما قابل اعتماد هستید و کارتان را به موقع و سر وقت انجام می دهید

افرادی که میزهای مرتبی دارند، دارای وجدان کاری بیشتری هستند و دقیق تر هستند، یعنی می توانید به آنها اعتماد کنید. آنها افرادی هستند که بر روی وظیفه خود تمرکز می کنند و خوب برنامه ریزی کرده و سر وقت کارهایشان را تمام می کنند. وقتی به اداره ای می روید، دنبال تقویم رومیزی بگردید. زیرا تقویم رومیزی به روز، نشانه دیگری از درستکاری، دقت و قابل اطمینان بودن فرد است.
میز شلوغ داشتن چیز بدی نیست ( اغلب افراد خلاق چنین میزی دارند )، ولی دیگران ممکن است قضاوت نادرستی درباره شما بکنند. وقتی به اداره ای می روید و میز کارمند را شلوغ می بینید، فکر می کنید که آن فرد انسان دوست داشتنی و خوشایندی نیست، که البته این موضوع لزوماً درست نیست. حدس ما این است که این شلوغی و شلختگی زیاد جالب نیست، بنابراین به آن فرد هم زیاد اعتماد نمی کنیم.

2 - اشیای غیرعادی می گویند... که شما خلاق و پذیرای تجربه های جدید هستید

افرادی که آثار هنری خاص و اشیای غیرعادی روی میزشان می گذارند، احتمالاً افرادی هستند که از ایده ها و تجربیات جدید استقبال می کنند و اغلب خلاق هستند. اگر داخل اداره ای بروید و پیش خودتان از فضای غیرعادی که در پیش رویتان می بینید تعجب کنید و بگویید که تابحال چنین چیزی ندیده اید، احتمالاً فردی که در آنجا کار می کنند بسیار پذیرا است.
شرکت های خلاق مانند شرکت های تبلیغاتی یا شرکت های فن آوری چنین روشی برای مرتب کردن ادارات خود دارند و کارمندان خود را تشویق می کنند که شخصیت های خود را به نمایش بگذارند. مثلاً شرکت Etsy به هر یک از کارمندان خود ۱۰۰ دلار اعتبار مکانی می دهد که میزهای خود را دکوره کنند، بنابراین مجموعه عجیبی از ربات ها، اختاپوس عروسکی، ماشین تایپ های قدیمی و آثار هنری در این شرکت دیده می شود.


3 - پوسترها و پیام های الهام بخش می گویند... که شما روان رنجور هستید

افرادی که با جمله های الهام بخش میزهای خود را تزئین می کنند، معمولاً افرادی هستند که کمی روان رنجوری دارند. این پوسترها و پیام ها، نماد روانشناسانه تلاش برای کنار هم نگه داشتن افراد از لحاظ عاطفی هستند و اضطراب را کم می کنند.
اگر شما هم بالای میزتان پوسترهای الهام بخش نصب کرده اید، نگران نباشید که شاید پیام نادرستی القا کنید. افراد روان رنجور اغلب در محیط کار بسیار موفق هستند و جملاتی که آنها انتخاب می کنند، ارزش های آنها را به دیگران نشان می دهد.

4 - فضای دعوت کننده می گوید... که شما برون گرا هستید

افرادی که دفتر کاری پذیرا و گرمی دارند – مانند در باز، صندلی های راحت یا ظرف شکلات، بسیار اجتماعی هستند. با خلق فضایی دعوت کننده، آنها نشان می دهند که می توانید به آنها نزدیک شوید و اغلب بیش از افراد درون گرا، بازدیدکننده و مشتری دارند.
اجتماعی بودن مسیر پیشرفت و فرصت های نو را برایتان هموار می کند، بنابراین افراد درون گرا می توانند با این ویژگی های تزئینی دعوت کننده، به شغل خود کمک کنند. می توانید از این روش برای جذب انسان ها کمک کنید، ولی هیچ چیز بهتر از این نیست که ذاتاً خونگرم و برون گرا باشید. این یک خصلت غریزی است.    

اخبار منتخب بانکی دات آی آر:

================

"وبگردی بانکی" آخرهفته ها می آید
لطفا امسال عید آجیل نخرید!
آقازاده رئیس جمهور قید استخدام را زد
این کامپیوتر هیچوقت خراب نمی شود!
معرفی ۵ گوشی برتر مجهز به اندرويد
چرا فروتنی برای هر کارمند تازه کار واجب است؟!
مشاغل پردرآمد در ایران
فیسبوک از شر هکرها جان سالم بدر برد
آیا وام ازدواج به کما رفته است!
سامسونگ چگونه سامسونگ شد
نرم افزاری بی نظیربرای بازدید راحتتر سایت ها
رازهای موفقیت سایت27 ایران از زبان مدیرش
جدیدترین جزئیات پیش فروش سکه
چطور در شلوغی شب عید خرید کنم؟
کار"پلیس فتا" چیست؟
5 روش عالی برای اینکه در محیط کار تک باشید
اس ام اس بانکینگ و کاربردهایش
جمعیت لینکدین به 200 میلیون کاربر رسید
در قاب تصویر/ کره شمالی، از نگاه یک توریست
پیش فروش ها چه کمکی به بازار می کند

► راهنمای خرید/ ازکجا کفش بخرم؟
چینی ها از این ساختمان سایت های آمریکایی را هک می کنند ◄

بنر
بنر
بنر
بنر
بنر
مطالب مرتبط
بنر
بنر
بنر