بنر

اپل خرید، سیب تحویل گرفت!

سه شنبه ، 15 مرداد 1392 ، 08:23
این نامگذاری برندها نیز خود دردسری است، به عنوان مثال همین شرکت اپل. دقیقا مشخص نیست که استیو جابز فقید چرا چنین نامی را برای کمپانی‌اش انتخاب کرد؟ مطمئنا اگر می‌دانست بعدها سوء استفاده‌های عجیبی از نام شرکتش و همنامی‌اش با سیب خوراکی خواهد شد هیچگاه این نام را انتخاب نمی‌کرد.

حال چرا ما به نام این شرکت پرداخته‌ایم؟ چندی پیش زنی استرالیایی قصد خرید دو آیفون اپل را داشته و آن طور که خودش مدعی است با چرخ زدن در سایت‌های اینترنتی قصد خرید آنلاین این دو آیفون را داشته است. بعد از گشت وگذار به موردی برمی‌خورد که به نظرش مناسب می‌آید. دو دستگاه آیفون اپل در ازای ۱۵۰۰ دلار.

زن با فروشنده در رستوران مک دونالد قراری ترتیب می‌دهد و جنس و پول بین خریدار و فروشنده رد و بدل می‌شود.

همه چیز طبیعی به نظر می‌رسد، دو جعبه آیفون در برابر ۱۵۰۰ دلار رد و بدل شده است. اما قسمت جالب قضیه اینجاست که فروشنده کلاهبرداری بزرگی از خریدار کرده است.

فروشنده فقط دو جعبه آیفون اصلی را به زن فروخته و به جای قرار دادن دو گوشی اپل، دو عدد سیب را درون جعبه‌ها قرار داده است، خریدار ساده ما نیز هیچ توجهی به اجناس مورد نظر نداشته و آن ها را اصطلاحا چک نمی‌کند.

حال نتیجه ای که از این اتفاق می‌توان گرفت این است که اول: شرکت‌های مختلف نام‌های عجیب و غریبی را برای محصولات خود انتخاب می‌کنند و دوم: قبل از خرید محصول از یک فروشنده ناشناس، حتما جنس مورد نظر را در اولویت اول چک کنید، در اولویت دوم چک کنید و در اولویت سوم باز هم چک کنید ، تا خدایی نکرده افراد سودجو بر سر شما کلاه نگذارند! آن هم با این وضعیت دلار و قیمت نجومی اجناس! ضمنا رستوران هم جای مناسبی برای خرید و فروش گوشی نیست!

اپل ها

اخبار منتخب بانکی دات آی آر:

=================

► تاکسی های لندن وای فای دار می شوند
در این 8 سال چه بر سر نفت ایران آمد؟ ◄

بنر
بنر
بنر
مطالب مرتبط
بنر
بنر