پرداخت پول انصرافی‌های مسکن ویژه باسود

يكشنبه ، 17 آذر 1392 ، 11:29مدیرکل راه و شهرسازی استان تهران با اشاره به این‌که متقاضیان مسکن ویژه تا چهارشنبه هفته جاری برای امضای پیش‌قرارداد واحد خود فرصت دارند، گفت: شهرداری تهران بابت پروانه واحدهای مسکن ویژه ۴۲ میلیارد تومان درخواست کرده است.
فریبرز واحدی اظهار کرد: معترضان به قیمت مسکن ویژه در حال مراجعه برای امضای پیش‌قرارداد مسکن ویژه هستند و قیمت مسکن ویژه قیمت کارشناس رسمی دادگستری است و کاهش نخواهد یافت.

وی با اشاره به "اگر بتوانیم در هزینه‌های شهرداری منطقه ۲۱ تخفیف بگیریم قیمت تمام‌شده مسکن ویژه نیز کاهش می‌یابد"، گفت: شهرداری برای پروانه مسکن ویژه رقمی حدود ۱۶ میلیون تومان را اعلام کرده که رقم قابل توجهی برای هر متقاضی است و باید آن را پرداخت کند.

مدیرکل راه و شهرسازی استان تهران با اشاره به این‌که برای واحدهای مسکن مهر شهرداری حدود ۴۲ میلیارد تومان بابت پروانه درخواست کرده است، اظهار کرد: هرچقدر بتوانیم از شهرداری برای متقاضیان تخفیف بگیریم، هزینه تمام‌شده مسکن ویژه کاهش می‌یابد.

واحدی در پاسخ به این پرسش که عده‌ای از ثبت‌نام کنندگان مسکن ویژه به قیمت واحدهای این طرح معترض هستند، تکلیف آنها چیست، تصریح کرد: تاکنون بیش از ۲۲۰۰ نفر از متقاضیان نهایی مسکن ویژه برای امضای پیش‌قرارداد عرصه و اعیان به اداره راه و شهرسازی استان تهران مراجعه کرده‌اند. متقاضیانی هم که فکر می‌کنند شرایط مسکن ویژه مناسب نیست می‌توانند از این طرح انصراف دهند و ما خسارت آنها را بر اساس تعرفه روز‌شمار بانک عامل (مسکن) از زمان افتتاح حساب پرداخت خواهیم کرد.

وی با تأکید بر این‌که متقاضیان تا چهارشنبه هفته جاری فرصت دارند برای امضای پیش‌قرارداد مسکن ویژه مراجعه کنند، خاطرنشان کرد: کسانی که معتقدند شرایط مسکن ویژه خوب نیست می‌توانند انصراف خود را اعلام کنند و ما هم عین پول آنها را با احتساب سود برمی‌گردانیم. برای تکمیل ظرفیت‌های احتمالی آزادشده در مسکن ویژه نیز متقاضیان جدید جایگزین خواهند شد.

 

تسنیم

اخبار منتخب بانکی دات آی آر:

================

► رشد 58 درصدی تسهیلات شعبه بانک توسعه صادرات در ساری
بودجه سال 93 سروقت به مجلس رسید ◄

بنر
بنر
مطالب مرتبط
بنر