کار با کامپیوتر با نگاه کردن

شنبه ، 23 آذر 1392 ، 15:27


محققان دانشگاه لنکستر انگلستان موفق به ساخت سامانه ای شدند که امکان کار با کامپیوتر را تنها با نگاه کردن به صفحه آن فراهم می کند.


به گزارش ایرنا از پایگاه ساینس این سامانه بی نظیر که EyeDrop نام دارد، تمام حرکات چشم را دنبال کرده و همواره از نقطه تمرکز نگاه کاربر اطلاع دارد و می تواند از این قابلیت به عنوان جایگزینی برای اشاره گر ماوس استفاده کند.

نکته قابل توجه در سامانه EyeDrop این است که نگاه ما به طور طبیعی روی موضوعات موردنظرمان متمرکز می شود. به این ترتیب کافی است کاربر به عنوان مثال در صفحه نمایش کامپیوتر به عکس یا فایل موردنظر نگاه کند و سپس نگاه خود را به سمت یک گوشی موبایل یا تبلت که به صورت بی سیم با کامپیوتر در ارتباط است، برگرداند. به این ترتیب فایل یا عکس دلخواه وی به سادگی از کامپیوتر روی گوشی یا تبلت کپی می شود.

اما برای انتخاب و جابجایی فایل ها به این شیوه لازم است از یک دکمه برای تایید عملکرد انتخاب، استفاده شود. در غیر این صورت، به محض این که کاربر به هریک از اقلام موجود در صفحه نمایش نگاه کند، همه آن ها انتخاب شده و با تغییر راستای نگاه وی جابه جا می شوند. سامانه EyeDrop برای حل این مشکل از یک راه حل ساده بهره می برد. در حال حاضر تقریبا هرکسی یک دستگاه قابل حمل مجهز به ورودی لمسی مانند گوشی های همراه هوشمند در اختیار دارد. سامانه EyeDrop به سادگی می تواند با این ابزارها یکپارچه شده و از قابلیت های صفحه لمسی آن ها بهره ببرد.

با وجود این که سامانه مذکور درحال حاضر قابلیت های محدودی دارد، محققان پیش بینی می کنند به زودی به یک ابزار متداول در سیستم های کامپیوتری تبدیل شود.

اخبارمنتخب بانکی دات آی آر:

================

► نرخ ارز،طلا وسکه پایان وقت اداری 23 آذر 92
چه کسانی بیشترین خرید اینترنتی را دارند ◄

بنر
بنر
بنر
بنر
مطالب مرتبط
بنر
بنر
بنر