بانک مرکزی دیگر به موسسات ورشکسته کمک نمی کند

شنبه ، 21 دی 1392 ، 14:01

پول‌نیوز - معاون نظارتی بانک مرکزی هشدار داد که از این پس این بانک هیچ کمکی به موسسات مالی و اعتباری بدون مجوز نمی کند، به همین دلیل سپرده گذاران در زمان سپرده گذاری دقت لازم را داشته باشند تا گرفتار نشوند در غیر این صورت مسئولیت آن با خودشان است.

به گزارش گروه بانک و بیمه پول‌نیوز، حمید تهرانفر در جمع خبرنگاران در مورد موسسات مالی و اعتباری بدون مجوز و فعالیت موسسات ادغام شده ای که هنوز با تابلو قبلی فعالیت می کنند، اظهار داشت: بانک مرکزی ساماندهی موسسات مالی و اعتباری را با جدیت پیگیری می کند و هم اکنون با همکاری مسئولان کشوری، مقامات امنیتی ، دادستانی و قوه قضاییه هماهنگی بیشتری برای افزایش نظارت ها انجام شده است.

وی اظهار داشت: هیچ موسسه پولی در آینده نباید بدون مجوز در کشور فعال باشد و این امر تصمیم مقامات کشور است و از این موضوع حتی یک قدم هم عقب نشینی نخواهیم کرد. تهرانفر در مورد روش برخورد با موسسات مالی و اعتباری خاطرنشان کرد: بانک مرکزی با صلابت و با پیش آگهی به این موسسات اخطار می دهد و اگر مشکلی هم ایجاد شود هیچ کمکی به آنها نمی کند.

این مقام مسئول در بانک مرکزی به سپرده گذاران بانکی هشدار دارد که اگر موسسه غیرمجازی را انتخاب و وجوه خود را نزد این موسسات سپرده گذاری کنند، هر نوع گرفتاری برای آنها پیش بیاید مسئولیت با خودشان است.

وی در پاسخ به این پرسش که چرا بانک مرکزی دیگر برای بازپرداخت پول سپرده گذاران در صورت بروز مشکل برای موسسات بدون مجوز، اقدامی نمی‌کند، گفت: قطعا بانک مرکزی دیگر کمکی به آنها نخواهد کرد زیرا شاید آن زمان این توجیه بود که هنوز مردم مطلع نیستند و به حد کفایت اطلاع رسانی نشده، ولی اکنون دیگر شرایط تغییر کرده است.

 

اخبار منتخب بانکی دات آی آر:

=================

► هالک بانک همچنان پول نفت ایران را انتقال خواهد داد
اطلاعیه یک مغازه در مشهد /عکس ◄

بنر
بنر
بنر
بنر
مطالب مرتبط
بنر
بنر