موفق ها/ مهرزاد بروجردی

شنبه ، 28 دی 1392 ، 06:23

مهرزاد بروجردی به‌ سال 1341 در شهرآغاجاری به‌ دنیا آمد و دوران کودکی و نوجوانی را در خوزستان گذرانید. چند ماهی پیش از انقلاب 57 برای تحصیل در رشته‌ی علم سیاست و جامعه‌شناسی به آمریکا سفر کرد. دوره کارشناسی را تا سال 1362 در دانشگاه بوستن (Boston University) پی گرفت و به‌ سال 1364 دوره کارشناسی ارشد علم سیاست را در دانشگاه نورث ایسترن (Northeastern University) به پایان برد. در 1369 مدرک دکترای روابط بین‌الملل را از دانشگاه آمریکایی (American University) واشنگتن دریافت کرد و سپس دو سال دوره فوق دکترا را در دانشگا‌‌ه‌های هاروارد و تگزاس سپری نمود. وی از سال 1371 تاکنون در گروه علم سیاست دانشگاه سیراکیوز (Syracuse University) به تدریس پرداخته است.

 


از مهرزاد بروجردی کتا‌ب‌های زیر به چاپ رسیده‌اند:

روشنفکران ایرانی و غرب (فرزان روز – چاپ نخست 1377)
تراشیدم، پرستیدم، شکستم (نگاه معاصر – چاپ نخست 1389)
آئینه ای برای امیرمسلمان: اسلام و اندیشه‌ی حکومت‌گری (دانشگاه سیراکیوز – 2013 – به زبان انگلیسی)
مقاله‌های پژوهشی دکتر بروجردی نیز به زبان‌های فارسی و انگلیسی در جریده‌های ایرانی وغیرایرانی انتشاریافته است.

مهرزاد بروجردی رئیس کنونی انجمن بین‌المللی ایرانشناسی (International Society for Iranian Studies)، قدیمی‌ترین گروه پژوهش‌های ایرانشناسی در مغرب زمین است. وی همچنین بنیان‌گزار و مدیرمرکز پژوهش‌های خاورمیانه در دانشگاه سیراکیوز و سرویراستار رشته کتا‌ب‌های تاریخ سیاسی و روشنفکری خاورمیانه در انتشارات این دانشگاه است. وی درانتشار بیش از 30 کتاب در این رشته‌ی پژوهشی با انتشارات دانشگاه سیراکیوزهمکاری داشته است.
مهرزاد بروجردی عضو هیئت مدیره بنیاد خاورنزدیک (Near East Foundation)، پژوهشگر وابسته در مرکز خاورمیانه واشنگتن (Middle East Institute) و یکی از دو مدیر وبگاه داده‌های ایران (Iran Data Portal) است.

 

► نرخ ارز،طلا وسکه نیم روز 22 دی 92
استخدام در چین کارمند سابق گوگل را هیجان زده کرد ◄

بنر
بنر
بنر
بنر
مطالب مرتبط
بنر
بنر