بنر

نکات ایمنی در استفاده از دستگاه‌های کارت‌خوان

دوشنبه ، 30 دی 1392 ، 12:37


رئیس پلیس «فتا»ی فرماندهی انتظامی گیلان نادیده گرفتن نکات ایمنی در استفاده از دستگاه‌های POS(پایانه‌ی فروشگاهی) را یکی از مخاطرات کارت‌های بانکی دانست.

سرهنگ «محمدخانی» در گفت‌وگو با ایسنا، افزود: پایانه‌ی فروشگاهی(POS) برای اقتصاد دنیا دستگاهی شناخته شده است، بنوعی یک کاتالیزور در مبادلات خرد تجاری جهان محسوب می‌شود.

وی افزود: این دستگاه مزایای فراوانی دارد که متأسفانه در کشور به علت عدم فرهنگسازی، کمتر به آن توجه شده است بنابراین در هنگام استفاده از دستگاه‌های POS (پایانه‌ی فروشگاهی) برای افزایش ضریب امنیت حساب‌های بانکی شهروندان موارد زیادی مورد تأکید است.

رئیس پلیس «فتا»ی فرماندهی انتظامی گیلان ادامه داد: از ارائه‌ی کارت‌های بانکی به دیگران، حتی فروشندگان بشدت پرهیز شود، هم‌چنین کارت بانکی را شخصاً در دستگاه کارتخوان کشیده و رمز آن را خودتان وارد کنید چون مسئول حفظ پول و موجودی حساب شما هیچکس نیست جزو خود شما

سرهنگ محمدخانی افزود: پیش از اطمینان از پایان پردازش و خاتمه‌ی عملیات بانکی، محل را ترک نکنید و در صورت بروز تراکنش ناموفق، رسید مربوطه را تا حصول اطمینان از کسر نشدن وجه از حساب، نزد خودتان نگهدارید.

وی با اشاره به اینکه رسید دریافتی از دستگاه خودپرداز و کارتخوان را در محل رها نکنید، گفت: در صورت مشاهده‌ی وضعیت غیرعادی روی محل کشیدن کارت در دستگاه‌های POS (چسب خوردن، وجود شیء اضافه)، مراتب را به مسئولان مربوطه اطلاع دهید.

رئیس پلیس «فتا»ی فرماندهی انتظامی گیلان تصریح کرد: از یک رمز مشترک برای چند کارت بانکی استفاده نکنید و سعی کنید برای هر کارت یک رمز مجزی و قوی در نظر بگیرید.

محمدخانی خاطرنشان کرد: از واژه‌های پر کاربرد که براحتی قابل حدس زدن است نظیر سال ازدواج، شماره‌ی شناسنامه، تاریخ تولد، شماره‌ی تلفن و اعداد تکراری خودداری کنید.

اخبار منتخب بانکی دات آی آر:

=================

 

► جدیدترین تصمیمات برای استخدام‌های دولتی
نرخ ارز،طلا وسکه نیم روز 30 دی 92 ◄

بنر
بنر
بنر
مطالب مرتبط
بنر
بنر