بنر

روش خرید اینترنتی بلیت قطار

شنبه ، 26 بهمن 1392 ، 13:04

به منظور آشنایی متقاضیان برای خرید بلیت قطار به ویژه برای سفرهای نوروزی 93 روش ورود و خرید در سامانه فروش اینترنتی بلیت قطار اعلام می‌شود.

به گزارش ایسنا، طبق اعلام شرکت حمل و نقل ریلی رجاء متقاضیان برای خرید اینترنتی بلیت قطار باید ابتدا وارد سایت اینترنتی سامانه یکپارچه فروش بلیت قطار به نشانی http://ticket.rai.ir شوند یا از طریق لینک «فروش اینترنتی بلیت» در سایت «شرکت حمل و نقل ریلی رجاء»‌ به نشانی www.raja.ir یا به طور مستقیم با نشانی‌ http://ticket.raja.ir وارد صفحه مذکور شوند.

با باز شدن صفحه فروش اینترنتی، در صورتی که از قبل ثبت‌نام کرده باشید، می‌توانید با وارد کردن نام کاربری و کلمه عبور در قسمت مربوطه، عملیات خرید بلیت اینترنتی را آغاز کنید.

اما اگر کاربر جدید باشید روی کلمه جدید «اینجا» در جمله «اگر کاربر جدید هستید اینجا را کیلیک کنید» تا صفحه «مقررات رزرو اینترنتی بلیت قطار» باز می‌شود.

با مطالعه شرایط و ضوابط قوانین خرید اینترنتی، پس از تایید قوانین مرتبط و انتخاب کلید «تایید» وارد صفحه ورود اطلاعات می‌شوید.

بعد از تکمیل اطلاعات درخواستی صفحه فوق و تأیید آنها، صفحه موفقیت‌آمیز بودن ثبت‌نام و فعال‌سازی نام کاربری باز می‌شود.

بعد از ورود به ایمیل خود و کلیک بر روی لینک مربوطه، نام کاربری شما فعال می‌شود و می‌توانید با وارد کردن «نام کاربری» و «کلمه عبور» عملیات خرید بلیت را آغاز کنید.

در هنگام ثبت نام «کد ملی»، «نام کاربری» و «شماره تلفن همراه» بایستی برای اولین بار ثبت شوند؛ در صورت تکراری بودن یکی از گزینه‌های مذکور (استفاده کردن آنها در ثبت‌نام‌های قبلی)، با پیغام خطا مواجه می‌شوید.

مدت زمان مراحل ثبت‌نام از ورود به سایت رجاء تا فعال‌سازی نام کاربری حداکثر 15 دقیقه طول می‌کشد.

ثبت‌نام اینترنتی تا روز قبل از فروش بلیت‌های نوروزی انجام شده و در مدت زمان فروش ثبت‌نام انجام نخواهد شد.

داشتن کارت شتاب فعال در سیستم بانکی کشور یکی از ملزومات عضویت در خرید اینترنتی بلیت قطار است تا امکان ورود از درگاه‌های مربوطه ‌فعال شود.

هنگام خرید اینترنتی بلیت قطار حتما نوع قطار خود را با اطمینان انتخاب کرده و مشخصات کامل مسافران را حسب گزینه‌های موجود در صفحات مورد نظر برگزیده و اطلاعات درخواست شده را وارد کنید.

بعد از انجام موفق عملیات و نهایی شدن خرید توجه داشته باشید که بلیت خود را بر روی کاغذ A4 سفید پرینت گرفته و برای چاپ بلیت نیازی به مراجعه به دفاتر فروش نیست.

پرینت‌های گرفته شده بلیت باید کاملا سالم بوده و مخدوش یا تاخورده نباشد ضمن اینکه مندرجات بلیت کاملاً مشخص باشد.

هر کاربر اینترنتی امکان خرید حداکثر 12 قطعه بلیت و مبلغ ریالی تا سقف هشت میلیون را در سامانه فروش اینترنتی بلیت قطار دارد.

سامانه اطلاع‌رسانی و ارتباط با مشتری شرکت حمل و نقل ریلی رجاء با شماره 1539 آماده پاسخگویی به متقاضیان است.

اخبار منتخب بانکی دات آی آر:

=================

 

► 12چهره معروف انگلیس وآمریکا در راه تهران
اگر آب بر روی لپ تاپ ریخت چه کنیم ؟ ◄

بنر
بنر
بنر
مطالب مرتبط
بنر
بنر