بنر

آخرین اخبار از طرح هدفمندی یارانه ها

پنجشنبه ، 7 فروردين 1393 ، 08:44


طیب نیا با بیان این که در بودجه 93 نیز برای کسانی که نیازمند نیستند و برای دریافت یارانه ثبت نام می کنند، جریمه در نظر گرفته شده است، افزود: در واقع، دولت منویات مجلس را پیاده می کند.وزیر امور اقتصاد و دارایی گفت: تصمیم دولت این است که قیمت حامل های انرژی را با شیب بسیار ملایم افزایش دهد تا تاثیر منفی روی دستاوردهای مثبت دولت نداشته باشد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت ، علی طیب نیا پس از پایان نخستین جلسه هیات دولت در سال 93 در جمع خبرنگاران افزود: قانون بودجه به دولت اجازه می دهد تا حدود 20 هزار میلیارد تومان درآمد اضافی از محل افزایش قیمت حامل های انرژی به دست آورد.

وی ادامه داد: اما با توجه به شرایط کشور یعنی تورم رکودی که سالهای گذشته با آن مواجه بودیم، دولت تصمیم دارد قیمت حامل های انرژی را باشیب ملایم افزایش دهد.

وزیر امور اقتصاد و دارایی همچنین گفت که دولت در زمینه مقابله با تورم، توفیقات چشمگیری داشته است.

*** سرمایه گذاری بخش خصوصی در حال افزایش است

طیب نیا با بیان این که تورم ماهانه در بهمن 91، 5.5 واحد درصد بود، گفت: این رقم در سال 92 به چهار دهم درصد رسید و براساس آمار مرکز آمار ایران به یک دهم درصد رسید که یک توفیق بسیار چشمگیر است.

طیب نیا گفت: این ارقام نشان می دهد که دولت در زمینه انضباط مالی، پولی و کنترل تورم توفیقات قابل ملاحظه ای داشته است.

وی با بیان این که در خصوص مقابله با شرایط رکودی هم آثار و علائم مثبتی را شاهدیم، توضیح داد: در پرتو اعتمادی که مردم به دولت پیدا کرده اند، سرمایه گذاری بخش خصوصی نیز در حال افزایش است که نوید روزهای خوب را در آینده می دهد.

طیب نیا ادامه داد: با توجه به شرایط خاصی که داریم و اولویت دولت برای مقابله با رکود، ایجاد اشتغال و مقابله با تورم تصمیم گرفتیم افزایش قیمت حامل های انرژی بسیار ملایم باشد تا کمترین اثر سوء را روی متغیرهای هدف ایجاد کند که فهرست و زمان اجرای آن اعلام خواهد شد.

*** ترجیح دولت این است که طبقات پردرآمد خود از دریافت یارانه انصراف دهند

وزیر اقتصاد در پاسخ به سوالی درباره حذف دهک های پردرآمد از دریافت یارانه گفت: اطلاعاتی که دولت در اختیار دارد در مورد درآمدهای طبقات پردرآمد است و بحمدالله اکنون در شرایطی هستیم که اطلاعات نسبتا قابل قبولی در خصوص دهک های درآمدی بالای جمعیت داریم.

وی تصریح کرد: اگر کسانی که واقعا درآمد بالا دارند ثبت نام کنند این امکان برای دولت وجود دارد که در مرحله بعدی آنها را شناسایی و حذف کند.

وی اظهار داشت: اما ترجیح دولت این است که این کار از طریق خود مردم به صورت داوطلبانه انجام شود و مطمئن هستیم که این کار اتفاق خواهد افتاد چرا که مردم دولت را از خود می دانند و تا کنون نیز کمال همکاری را داشته اند.

وی اظهار داشت: اگر دولت توفیقی در زمینه های مختلف به دست آورده در پرتو رابطه خوب و اعتمادی است که بین دولت و مردم وجود دارد.

وزیر امور اقتصادی و دارایی در پاسخ به سوالی درباره سیاست دولت برای انصراف طبقات پردرآمد از دریافت یارانه نقدی گفت: این حکم قانون بودجه سال 93 است که منتشر شده و تبصره 20 آن دولت را مکلف کرده است که از افراد متقاضی ثبت نام کنند.

وی با بیان این که در بودجه 93 نیز برای کسانی که نیازمند نیستند و برای دریافت یارانه ثبت نام می کنند، جریمه در نظر گرفته شده است، افزود: در واقع، دولت منویات مجلس را پیاده می کند.

وی در پاسخ به سوالی درباره سقف درآمد در نظر گرفته شده جهت دریافت یارانه گفت: اطلاعات دقیق و مربوط به فرم ثبت نام، اعلام خواهد شد و مسائل مربوط به ثبت نام یارانه در حوزه فعالیت وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی است که برنامه ریزی ها انجام می شود.

منبع:ایران و جهان

اخبار منتخب بانکی دات آی آر:

=================

 

► روش نوین اینفومرشیال برای کسب و کارهای کوچک
نحوه ارسال پیامک با تلفن ثابت ◄

بنر
بنر
بنر
مطالب مرتبط
بنر
بنر