به زودي شعب بانک اکو در ايران و پاکستان گشايش مي‌‏يابد
سه شنبه ، 3 دی 1387 ، 15:10

رئيس بانک تجارت و توسعه اکو گفت: به زودي شعب بانک اکو در ايران و پاکستان گشايش مي‌‏يابد.

 مورات اولوس در سومين اجلاس وزراي اقتصادي کشورهاي عضو اکو که صبح امروز در محل سالن همايش‌‏هاي بين‌‏المللي صدا و سيما برگزار شد، با تاکيد برهمگرايي کشورهاي عضو اکو براي مقابله با بحران اقتصاد جهاني اظهار داشت: اجلاس سوم در شرايطي تشکيل مي‌‏شود که چالش‌‏هاي عميق اقتصادي پيش روي کشورهاي عضو اکو قرار دارند.


وي افزود: بحران مالي جهان که در حال حاضر آن را تجربه مي‌‏کنيم،‌ وضعيت مالي دنيا و بازارهاي سرمايه را بسيار شکننده کرده است و اين جريان به سرعت رو به وخامت مي‌‏رود.


رئيس بانک تجارت و توسعه اکو با اشاره به اينکه پيش‌‏بيني رشد اقتصادي دنيا به کمتر از يک درصد رسيده است، تصريح کرد: امروز هيچ کجاي دنيا وجود ندارد که تاثير بحران مالي دنيا را تجربه نکرده باشد. با افت ارزش ارز و سهام طي ماه‌‏هاي آينده انتظار مي‌‏رود که تامين منابع مالي براي کشورهاي عضو اکو سخت شود.


به گفته وي، کاهش سرمايه‌‏گذاري خارجي در صنايع خودروسازي و بازارهاي مالي و نوسان قيمت نفت، موجب صدمه به کشورهاي عضو اکو خواهد شد.


اولوس با اشاره به اينکه کشورهاي صادرکننده در چنين شرايطي سود مي‌‏برند، عنوان داشت: بيشترين زيان در اين شرايط به کشورهاي واردکننده کالا و خدمات وارد مي‌‏شود و اين تحولات نشان‌‏دهنده اين است که کشورهاي عضو اکو بايد بر روي چند جانبه کردن توليدات خود متمرکز شوند.


وي ادامه داد:‌ اين کشورها بايد به شدت بر روي تقويت بازارهاي مالي کار کنند و نسبت به حمايت از زيربناهاي مالي خود اقدام کنند.


او تاکيد کرد: امروز زمان براي چالش بزرگ و اجراي سياست‌‏هاي يکپارچه اقتصادي براي حمايت از همکاري‌‏هاي راهبردي در حيطه‌‏هاي مختلف براي جلوگيري از فاجعه انساني پيش روي همه کشورهاي عضو اکو است. بحران جهاني تنها مخاطره نيست، بلکه فرصت هم در پيش دارد.


رئيس بانک تجارت و توسعه اکو با بيان اينکه کشورهاي عضو اکو توانايي گسترش روابط خود را دارند، ‌‏تصريح کرد:‌ تجارت درون منطقه‌‏اي، حذف تعرفه‌‏هاي بين کشورها، سرمايه‌‏گذاري بين کشورهاي عضو و اصلاحات ساختاري در فضاي کسب و کار مي‌‏تواند کار تجارت را تسهيل کند. به همين منظور بايد جامعه اقتصادي عضو اکو تمرکز بيشتري بر روي اين اهداف داشته باشد.


وي اضافه کرد:‌ بانک اکو به نحو موفقيت‌‏آميزي در سال 2008 شروع به کار کرده و به عنوان تسهيل‌‏کننده تجارت آماده ارائه وام به بنگاه‌‏هاي کوچک و متوسط است.


اولوس تاکيد کرد: ‌‏کشورهاي عضو اکو تعهد 300 ميليون دلاري به اين بانک دارند و کشورهايي که تاکنون به بانک توسعه و تجارت نپيوسته‌‏اند، بايد هر چه سريع‌‏تر همکاري خود را با اين بانک آغاز کنند.


به گفته وي، با تامين منابع اين بانک، تسهيلات تجاري کوتاه‌‏مدت و بلندمدت در اختيار صادرکنندگان و واردکنندگان کشورهاي عضو اکو در غالب همکاري‌‏هاي درون منطقه‌‏اي قرار خواهد گرفت.

 او در پايان گفت:‌ منطقه اکو آينده روشني دارد و بايد با قدرت از بحران مالي دنيا خارج شود.

منبع: خبرگزاری ایلنا

► صدور گواهي سپرده مدت دار ويژه سرمايه گذاري
تورم مالیات فقرا به اغنیا ◄

 
بنر
بنر
بنر
نرم افزار CRM
رپورتاژ آگهی
خرید بلیط هواپیما
ایمیل مارکتینگ

برای سفارش بک لينک در بانکی با شماره 09127777190 تماس بگيريد

افراد حاضر

ما 302 مهمان آنلاین داریم