بنر

نحوه نام گذاری مشاغل

سه شنبه ، 16 ارديبهشت 1393 ، 13:00


یکی از تصمیمات مهمی که برای راه اندازی یک کسب و کار جدید باید بگیرید انتخاب نام مناسب است. انتخاب نام هایی که تلفظ آنها برای مشتریان سخت است یا نامهای عجیب و غریب یا حتی انتخاب نامهایی که مشابه دیگر نام های تجاری است باعث بروز مشکل خواهد شد. یک نام خوب میتواند اثرات مثبت روی کار و تجارت شما داشته باشد.

 

 

 

اما واقعاً چرا انتخاب یک نام مناسب از اهمیت بالای برخوردار است؟ به گزارش گروه خبری بانکی دات آی آر انتخاب یک نام خوب باعث برجسته سازی نوع کار شما و سبقت گرفتن از رقبا خواهد شد. یک نام تجاری باید بتواند با مشتری ارتباط حسی خوبی برقرار کند و مشتری با تداعی کردن آن در ذهن احساس خوشایندی داشته باشد.
اشتباهی که اکثر مدیران یا تجار در نام گذاری بیزینس خود میکنند این است که در 99 درصد مواقع نامی مشابه با نام رقبای شان انتخاب میکنند. مثلا اگر نگاهی به نام های شرکت های هواپیمایی بیندازید اکثر آنها از کلماتی که مربوط به حوزه ی جغرافیاست استفاده میکنند بنابراین این نامها خیلی سخت در ذهن مشتری باقی میماند. کاری که باید انجام دهید این است که یک نام زیبا و در عین حال حرفه ای برای تجارت خود انتخاب کنید.


برای انتخاب یک نام خوب در حوزه ی تجاری خودتان بهتر است کمتر از نام های عمومی و همگانی استفاده کنید. نامهای عمومی جذاب و جالب نیستند. البته نباید نامی هم که انتخاب میکنید بیش از حد عجیب و غریب باشد. یک نام خوب باید در پس خود استراتژی های کاری شما را برای مشتری نمایان کند.


نامهایی که برای کسب و کارهای کوچک انتخاب میشود باید با توجه به نوع و جنس کار به گونه ای باشد که مشتری بتواند ارتباط خوبی با آن برقرار کرده و در ضمن این نام به تجارت شما و هویت کاری شما مربوط باشد. نامی که انتخاب میکنید باید به اندازه ای حرفه ای باشد به این معنا که یک نام خوب و به اندازه ی کافی جذاب باشد در ضمن شبیه به نامهای تجاری دیگر نباشد. البته شما میتوانید از نامهای دیگر الگو بگیرید اما اصلا نباید نامی که انتخاب میکنید شبیه به نامهای تجاری دیگر تجار باشد.


یک نام تجاری هرگز نباید در اواسط کار تغییر کند چون مشتریان شما را به این نام میشناسند و اگر شما نام خود را تغییر دهید بخشی از مشتریان را از دست خواهید داد. از همان ابتدا خوب نامهایی را که انتخاب کردید بررسی کنید آنها را تلفظ کنید. نام خوب باید آهنگ خوبی داشته باشد. عنوان تجاری شما ممکن است از دو کلمه یا حتی سه کلمه تشکیل شود اما دقت کنید که نباید نام طولانی برای کارتان انتخاب کنید باید نهایتا نام تجاری شما بین 1 تا 3 کلمه باشد. ترجیحا نام هایی انتخاب کنید که معنی دار باشد در اصل اگر از شما معنی نام تجاری تان را پرسیدند بتوانید آن را بیان کنید.

اخبار منتخب بانکی دات آی آر:

================

 

► آمار دختران مجرد بالای 30 سال ایرانی
برآوردن آرزو با نیت خیر ، در این سایت آرزوی خود را ثبت کنید ◄

بنر
بنر
بنر
مطالب مرتبط
بنر
بنر