مقررات استخدامی شهرداری‌ها تغییر می کند

چهارشنبه ، 17 ارديبهشت 1393 ، 12:52
نمایندگان مجلس با یک فوریت طرح بازنگری مقررات اداری و استخدامی شهرداری‌ها و دهداری‌های کشور موافقت کردند.

به گزارش ایسنا، طرح یک فوریتی بازنگری مقررات اداری و استخدامی شهرداری‌ها و دهداری‌های کشور با ۱۱۸ رای موافق،‌۱۴رای مخالف و ۸ رای ممتنع از ۱۹۴ نماینده حاضر در مجلس شورای اسلامی به تصویب رسید.

علیرضا خسروی نماینده سمنان به عنوان یکی از طراحان گفت: در کشور حدود ۲۷ هزار دهیاری و ۱۲۰۰ شهرداری فعال هستند و خط مقدم اقتصاد کشور را ساماندهی می‌کنند. وی افزود: بودجه شهرداری‌ها ۳۶ هزار میلیارد تومان است که مشکلات زیادی را با این بودجه دارند آنها علیرغم ارائه خدمات با مشکلات بسیاری دست و پنجه نرم می‌کنند که باید وضعیت‌شان سامان پیدا کنند.

نماینده مردم سمنان با مقایسه حقوق کارکنان به برخی افراد گفت: در کشور افرادی وجود دارند که ماهیانه ۲۰ میلیون تومان حقوق می‌گیرند و حتی پاداش آخر سال آنها به ۱۰۰ میلیون تومان می‌رسد اما در مقابل کارکنان شهرداری از حداقل حقوق برخوردارند که این عدالت نیست و باید به این وضعیت سر و سامان داد.

وی با بیان اینکه این طرح مغایر اصل ۷۵ قانون اساسی در مورد وارد کردن بار مالی به دولت نیست، گفت: شهرداری‌ها بودجه‌شان را مجزا تامین می‌کنند و کمک دولت به آنها زیر دو درصد است ما می‌خواهیم عدالت در بین این قشر جامعه برقرار شود. خسروی یادآور شد: پیش از این قانون نظام هماهنگ پرداخت حقوق کارکنان دولت در مورد کارکنان شهرداری اعمال می‌شد اما طرح اجرای قانون خدمات کشوری در سال ۸۸ شهرداری‌ مستثنی شدند و دیگر نظام هماهنگ پرداخت حقوق برای آنها اجرایی نشد.

وی گفت که در این طرح به دنبال آن هستند تا وزارت کشور و سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌ها آیین‌نامه‌ای را بنویسند که حداقل این بخش از جامعه سر و سامان پیدا کند و در سال اقتصاد فرهنگ رضایت‌بندی خوبی برای آنها خواسته شود.

عوض حیدرپور نماینده شهررضا به مخالف فوریت این طرح گفت: سامان یافتن مقررات اداری و استخدامی شهرداری‌ها و دهیاری‌ها یک ضرورت است اما بهتر است این کار از سوی وزارت کشور و با ارائه لایحه انجام شود. وی گفت که هیچ فوریتی برای ارائه چنین طرحی وجود ندارد و باید اجازه داد که کار اساسی در کمیسیون انجام شود.

علیرضا محجوب نماینده تهران نیز به عنوان موافق این طرح گفت: باید هر چه زودتر به مشکل کارکنان شهرداری‌ها رسیدگی شود و ظلم‌های وارده به آنها جلوگیری شود.

به گفته وی این طرح از مصادیق داشتن فوریت است چون باید هر چه سریعتر کاری کرد که حقوق این افراد تضعیف نشود.

اخبار منتخب بانکی دات آی آر:

==================

 

► پس انداز در زندگی
نرخ ارز،طلا وسکه نیم روز 17 اردیبهشت 93 ◄

بنر
بنر
بنر
بنر
مطالب مرتبط
بنر
بنر