پس انداز در زندگی

چهارشنبه ، 17 ارديبهشت 1393 ، 12:56


پس انداز کردن در زندگی به شما کمک میکند در خیلی از بحران های مالی بتوانید مشکلاتتان را حل کنید. دستیابی به اهداف مالی هم یکی دیگر از مزایای پس انداز در زندگی است. خرید خانه و خودرو داشتن یک شغل و در نهایت بازنشستگی همه و همه به پس انداز شما بستگی دارد. قرار دادن مبلغی پول و نادیده گرفتن آن به صورت پس انداز در یک حساب جداگانه عادت خوبی است که شما را در بحرانهای مالی درگیر گرفتن وام و قرض و ... نمیکند.

 

 


به گزارش گروه خبری بانکی دات آی آر مردم آمریکا به عنوان صرفه جو ترین افراد در بین همه ی کشورها شناخته شده اند. آنها با اینکه درآمد زایی زیادی هم دارند پس انداز را از همه چیز واجب تر میدانند. اگر شما هم مثل خیلی از افراد پس انداز را جدی نمیگیرید از همین امروز شروع کنید. امروزه در سطح جهان صرفه جویی کردن به اندازه ی کافی برای همه روشن نیست زیرا صرفه جویی استفاده ی کم از منابع محیط زیست یا درآمد نیست بلکه مصرف  درست و صحیح از آنهاست.


صرفه جویی و پس انداز به صورت ملی باعث بهبود اوضاع اقتصادی خانواده خواهد شد. شما باید پس انداز و صرفه جویی را از اولویت های مهم در زندگی قرار دهید. این پس انداز با صرفه جویی در هزینه ها به وجود می آید وقتی صرفه جویی نباشد پولی باقی نمی ماند تا پس انداز کنید. برنامه ریزی در زندگی به پس انداز بهتر کمک خواهد کرد حتما لازم نیست با مبالغ بالا شروع کنید حتی برای هزینه ی تحصیل، دوران بازنشستگی، مسافرت و... نیاز به پس انداز است و افرادی که پس انداز میکنند از نظم بهتری در زندگی برخوردارند.


برای رسیدن به اهداف در زندگی همیشه برنامه ریزی پیشنهاد شده است برای پس انداز کردن هم برنامه ی ریزی درست و عمل به آن مهم است. تنظیم یک جدول زمانی برای رسیدن به اهداف مالی لازم است. شما میزان درآمد و هفته ها و ماه ها را مشخص کرده و به نسبت برای هر ماه مبلغ اندکی را پس انداز کنید. هر چقدر هم که این مبلغ اندک باشد نباید شما را نا امید کند باید نهایت تلاش خود را بکنید.


ممکن است در زندگی از بی برنامگی ها رنج ببریم و یا اینکه نتوانیم با توجه به هزینه های روزمره پس اندازی داشته باشیم. اما واقعیت این است که باید بتوانید تمام آنچه را هزینه میکنید را بودجه بندی کنید. این بودجه بندی باعث میشود که بیش از اندازه خرج نکنید برخی از هزینه ها در زندگی کلی هستند و یا باید ماهانه آنه را پرداخت کنید اما با اندکی تفکر هزینه های بی مورد را پیدا خواهید کرد. وسوسه برای خرید بیشتر باید با برنامه ریزی جلوگیری شود.


خرید کردن همیشه باید با برنامه ریزی باشد شاید خیلی از اوقات خریدهای بی مورد باعث عدم توانایی افراد در صرفه جویی میشود. بنابراین توصیه میشود که قبل از خرید همیشه فکر کنید. در مصرف انرژی نیز میتوانید با صرفه جویی همان مبلغ اندک را برای مسائل مهمتر در زندگی خرج کنید.

 

اخبار منتخب بانکی دات آی آر:

=================

 

► متهم اختلاس3هزار میلیاردی دستگیر شد
مقررات استخدامی شهرداری‌ها تغییر می کند ◄

بنر
بنر
بنر
بنر
مطالب مرتبط
بنر
بنر
بنر