بنر

دستور جدید روحانی درباره اشتغال

شنبه ، 10 خرداد 1393 ، 10:29


وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به دستور رئیس جمهور به وزارتخانه ها برای اعلام برنامه های خود در حوزه اشتغال گفت: امسال نرخ رشد اقتصادی به 3 درصد خواهد رسید.
خبرگزاری مهر: علی ربیعی با اعلام اینکه همه وزارتخانه ها به دستور رئیس جمهور موظف شده اند تا برنامه های خود را در حوزه اشتغال اعلام کنند گفت: برای ایجاد اشتغال هم از سوی وزارتخانه ها و هم در استان ها، برنامه ریزی شده و چند استان به صورت آزمایشی در حال مطالعه هستند تا موانع تولید و شرایط بهبود فضای کسب و کار استخراج شود.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با تاکید بر اینکه بسته رفع موانع تولید و اشتغال تا دو ماه دیگر به دولت ارائه می شود اظهارداشت: دولت در هر جلسه ای که تشکیل می دهد، به صورت آرام و تدریجی بخشی از موانع تولید را برداشته است.

ربیعی ادامه داد: در چند سال گذشته با رشد منفی انباشته شده اقتصادی مواجه بوده ایم که از نیمه دوم سال گذشته تلاش شد این رشد به سمت مثبت حرکت کند و امسال تلاش داریم تا نرخ رشد اقتصادی را به 3 درصد برسانیم.

وی با بیان اینکه جهت گیری کلی دولت رونق تولید و خروج از رکود است عنوان کرد: علاوه بر گشایش در مسائل خارجی، اهتمام مدیریت مسائل کارشناسی و علاقه مندی در حوزه سلامت نیز وجود دارد و دولت با بهره گیری از اختراعات، ابداعات و اقدامات دانش بنیان، فعالیت خود را برای ایجاد اشتغال آغاز کرده است.

وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی به تشکیل جلسه شورای عالی اشتغال در هفته دوم فروردین سال جاری اشاره کرد و گفت: رئیس جمهوری تاکید کردند همه دستگاه ها با همین شرایط و بودجه موجود، برنامه های اشتغال خود را بیان کنند و همینطور برنامه شغل های اجتماعی که بیشتر به منزله ایجاد شغل در مناطق مرزی و کمتر توسعه یافته است.

ربیعی افزود: اکنون میزان اشتغال زایی بخش آی سی تی و کشاورزی مشخص شده و در حوزه توریسم، گردشگری، صنایع دستی و همچنین مشاغل سبز و محیط زیست نیز برنامه ها در حال تدوین است.

اخبار منتخب بانکی دات آی آر:

==================

 

► نرخ ارز،طلا وسکه نیم روز 10 خرداد 93
ایرانیان و روحیه سرمایه داری ◄

بنر
بنر
بنر
مطالب مرتبط
بنر
بنر