بنر

مراقب باشید ! وایبر ، مرض می آورد

چهارشنبه ، 12 شهریور 1393 ، 12:49

نتایج تحقیق پژوهشگران نشان داده است افرادی که فعالیت بسیار زیاد در شبکه های اجتماعی جدید بر روی تلفن همراه شامل وایبر ، ویچت و تانگو دارند،‌ بیش از دیگران از فعالیت های اجتماعی خود باز مانده، شکست در دوران تحصیل دارند و همچنین رفتارهای ضد اجتماعی از خود نشان می‌دهند.
وایبر ,ویچت ,تانگو ,شبکه های اجتماعی به گزارش آخرین نیوز به نقل از سایت پزشکان بدون مرز بنظر می رسد در آینده نزدیک میلیونها نفر به دلیل استفاده از شبکه های اجتماعی جدید بر روی تلفن همراه( شامل وایبر، ویچت، تانگو و…) دچار مشکلاات روانی شوند .

در حالی که دلایل بسیاری در فواید استفاده از وایبر، از جمله ایجاد ارتباط نزدیک با دوستان و آشنایان و خانواده وجود دارد اما تهدید سلامت روان بزرگترین مشکل این شبکه ها است.

به نظر می رسد، تکنولوژی های جدید همراه با خود مشکلات جدید به وجود خواهد آورد از جمله اینکه استفاده از وایبر و دیکر شبکه های اجتماعی تلفن همراه می تواند موجب افزایش سوء استفاده از افراد در این شبکه ها شود.

استفاده بی مورد و شدید از شبکه های اجتماعی ـ به ویژ ه وایبر ـ تأثیرات بدی بر سلامت عمومی روان و جسم دارد. افراد هر چقدر بیشتر از وایبر استفاده می کنند، بیشتر در فعالیت های روزمره خود دچار حس منفی بافی و افسردگی می شوند. همچنین این افراد به مرور زمان، دچار نوعی از نارضایتی کلی از زندگی خود می شوند.

مضرات استفاده بیش از اندازه از شبکه های اجتماعی شامل افسردگی، انزوا، نا امنی و به تازگی FOMO یا Fear of Missing Out است. که FOMO به معنی اجبار ناخواسته به آنلاین یا در دسترس بودن است و متأسفانه انسان امروزین دچار مصیبت بزرگی به نام اعتیاد آنلاین بودن است.

در حالی که نمی توان ار فواید استفاده درست از شبکه های اجتماعی جدید بر روی تلفن همراه ( شامل وایبر، ویچت و تانگو) چشم پوشی کرد،اما باید این نکته را همواره به یاد داشت که از شبکه های اجتماعی مانند وایبر ، باید بموقع استفاده شوند.

 

اخبار منتخب بانکی دات آی آر:

=================

 

► رتبه 152 از کسب و کار ایران در بانک جهانی
10 رمز موفقیت یک کارمند بانک ◄

بنر
بنر
بنر
مطالب مرتبط
بنر
بنر