کلیک دزدی روش جدید کلاهبرداری

يكشنبه ، 30 شهریور 1393 ، 09:38

رییس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات فرماندهی انتظامی همدان گفت: برخی از کلاهبرداران اینترنتی با هدایت کاربران به کلیک برروی لینک هایی با توضیحات جذاب، سیستم آنها را هک و اطلاعات آنان را به سرقت می برند که این روش از کلاهبرداری به کلیک دزدی مرسوم است.

 

سرهنگ 'اکبر امینی' روز شنبه در گفت و گو با ایرنا بیان کرد: بیشتر کاربران در جست وجوهای اینترنتی خود به سایت های نامرتبطی که هیچ سنخیت و نشانه ای از موضوع جست و جو شده ندارد هدایت می شوند.

 

وی گفت: گرچه این موضوع امروزه برای کاربران به یک امر عادی تبدیل شده ولی این امر به ظاهر عادی امکان سودجویی را فراهم کرده به گونه ای که روشی برای سرقت اطلاعات شده است.

 

وی در زمینه نحوه استفاده مجرمانه از کلیک دزدی گفت: کلیک دزدی ارتباط مستقیمی با کسب سود و درآمد برای وب سایت های کلیک دزد دارد و فرد متخلف در بعضی از موارد با تنظیم کدهای 'پاپ آپ' (پنجره های بازشونده ناخواسته) و کلیک دزدی در صفحات خود کاربران را به سایت های فروشگاهی جعلی هدایت کرده و اطلاعات شخصی آنها را دریافت می کنند.

 

رییس پلیس فتا انتظامی همدان بیان کرد : این تکنیک به شکل های مختلفی مانند آگهی های تبلیغاتی و یا جملاتی مانند 'هرگز روی این فایل کلیک نکنید' که می تواند هم کاربران مبتدی و هم کاربران پیشرفته را دچار وسوسه برای کلیک کردن کند، ظاهر می شود.

 

سرهنگ امینی توصیه کرد: کاربران از کلیک روی لینک های مشکوک که اغلب توضیحات جذابی دارند پرهیز کنند همچنین کاربران می توانند با استفاده از مرورگرهای مختلف اقدام به بلوک کردن پاپ آپ کرده تا اینگونه از صفحات به هیچ وجه باز نشوند .

 

وی افزود: چنانچه کاربران اینترنتی از مرورگر فایرفاکس استفاده می کنند بهتر است افزونه NoScript را که برای وبگردی امن در فایرفاکس در نظر گرفته شده است استفاده کنند همچنین برای قرار نگرفتن در دام کلاهبرداران خریدهای اینترنتی خود را از فروشگاه های دارای نماد اعتماد الکترونیکی انجام دهند.

 

وی تاکید کرد: کاربران در صورت مواجهه با وب سایت های کلیک دزد، گزارش این سایت های مجرم را به صورت الکترونیکی به پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات (فتا) به آدرس cyberpolice.ir و یا با شماره 2182674 اطلاع دهند.

اخبار منتخب بانکی دات آی آر:

==================

► نکات امنيتي براي پيشگيري از وقوع جرم در ارايه خدمات بانکداري الکترونيکي
چگونه به موفقیت های کاری برسیم؟ ◄

بنر
بنر
بنر
بنر
مطالب مرتبط
بنر
بنر
بنر