قیمت طلا سقوط کرد
دوشنبه ، 31 شهریور 1393 ، 14:01

طلا در بازار جهانی تحت تاثیر دورنمای نرخ‌های بهره بالاتر در آمریکا که دلار را قوی کرده و تقاضا برای این فلز گرانبها را کاهش داده است، به پایین‌ترین قیمت در هشت ماه گذشته رسید.

خبرگزاری ایسنا: هر اونس طلا برای تحویل فوری در معاملات صبح دوشنبه بازار سنگاپور با 0.6 درصد کاهش به 1208 دلار رسید که پایین‌ترین قیمت از دوم ژانویه بود.

 

در بازار کامکس نیویورک هر اونس طلا برای تحویل فوری با 0.3 درصد کاهش به 1212 دلار کاهش یافت. بهای معاملات آتی طلا در بازار کامکس هفته گذشته 1.2 درصد کاهش یافته و به 1216 دلار رسید که سومین کاهش هفتگی پیاپی بود.

 

طلا به سوی نخستین کاهش قیمت سه ماهه در سال جاری میلادی پیش میرود و از سوی دیگر شاخص دلار بلومبرگ به بالاترین سطح در چهار سال گذشته صعود کرده است.

 

بانک مرکزی آمریکا ماه جاری میزان خرید اوراق قرضه را از 25 به 15 دلار میلیارد دلار کاهش داد که نشان می‌دهد در مسیر پایان دادن به برنامه تسهیل مقداری پول در اکتبر قرار دارد. سیاستگذاران این بانک هفته گذشته پیش بینی کردند افزایش نرخ‌های بهره زودتر اتفاق خواهد افتاد.

 

بر اساس گزارش بلومبرگ، اکنون تحلیلگران پیش بینی می‌کنند روند صعودی امسال طلا معکوس می‌شود و این فلز گرانبها با کاهش سالانه روبرو خواهد شد. طلا در مارس در واکنش به تنش‌های ژئوپلیتیکی از جمله بحران اوکراین به 1392 دلار صعود کرده بود اما با بهبود اقتصاد آمریکا و انتظار برای افزایش نرخ‌های بهره که صعود دلار و بازارهای سهام را به دنبال داشته است، ریزش قیمت پیدا کرد.

 

موجودی طلا در "اس پی دی آر گولد تراست" که بزرگ‌ترین صندوق سرمایه گذاری طلای قابل معامله در بورس در جهان است، روز جمعه به 776.44 تن کاهش یافت که پایین‌ترین میزان از دسامبر سال 2008 بود. سرمایه گذاران سال گذشته به دنبال سقوط 28 درصدی قیمت طلا، حدود 553 تن طلا را از صندوق خارج کرده بودند.

 

در بازار فلزات ارزشمند دیگر هر اونس نقره برای تحویل فوری حداکثر 2.7 درصد کاهش یافت و به 17.3491 دلار سید. هر اونس پلاتین برای تحویل فوری با 0.6 درصد کاهش به 1328 دلار رسید و پالادیم با 0.4 درصد کاهش 807 دلار معامله شد.

اخبار منتخب بانکی دات آی آر:

==================

► عقود بانکداری اسلامی کدام اند؟
واردات ایران از آمریکا افزایش یافت ◄

 
بنر
بنر
بنر
نرم افزار CRM
رپورتاژ آگهی
ایمیل مارکتینگ

برای سفارش بک لينک در بانکی با شماره 09127777190 تماس بگيريد

افراد حاضر

ما 355 مهمان آنلاین داریم