وجود 805 میلیون گرسنه در جهان

پنجشنبه ، 17 مهر 1393 ، 08:32


سازمان خواربار و کشاورزی ملل متحد (فائو) اعلام کرد با وجود پیشرفت حاصل شده در کاهش گرسنگی جهان برآورد می‌شود 805 میلیون نفر در فاصله سال 2012 تا 2014 همچنان با گرسنگی مزمن روبرو بوده‌اند.
به گزارش  ایسنا، طبق جدیدترین برآوردهای فائو، شیوع سوء تغذیه مزمن در همین مدت از 18.7 به 11.3 درصد در سطح جهان و از 23.4 به 13.5 درصد در کشورهای در حال توسعه کاهش یافت.

آدریانوس اسپایکرز، هماهنگ کننده امور منطقه شورای همکاری خلیج فارس و یمن فائو در یک کنفرانس مطبوعاتی در ابوظبی اظهار کرد: با وجود پیشرفت کلی، اختلاف قابل توجه میان مناطق جهان وجود دارد. آمریکای لاتین و کارائیب بزرگترین پیشرفت را در افزایش امنیت غذا داشتند در حالیکه پیشرفت اندکی در جنوب صحرای آفریقا و غرب آسیا که همواره با فجایع طبیعی و منازعات مسلحانه روبرو هستند صورت گرفته است.

فائو اعلام کرده است آمارها نشان می‌دهند اهداف کاهش گرسنگی هدف توسعه هزاره که نصف کردن شمار افراد دچار سوء تغذیه در کشورهای در حال توسعه تا سال 2015 بوده است در حال حصول است.

به گفته نمایندگان فائو، 63 کشور از سال 1990 تا 1992 به هدف کاهش گرسنگی هدف توسعه هزاره دست پیدا کرده و 25 کشور یا بیشتر نیز به هدف نشست جهانی غذا رسیده اند.

بر اساس گزارش یاهو نیوز، از میان 63 کشور 11 کشور در فاصله سال 1990 تا 1992 سطح سوءتغذیه پایین پنج درصد دارند و موفق شده‌اند نرخ مذکور را ثابت نگه دارند.

ریشه کنی گرسنگی در گروی تعهد سیاسی پایدار، امنیت غذایی و تغذیه به عنوان اولویت‌های اصلی هستند. بررسی فائو نشان می‌دهد مناطقی مانند آفریقا، آمریکای لاتین، کارائیب و همچنین شماری از کشورها تعهد سیاسی خود را برای امنیت غذایی و تغذیه افزایش داده اند.

فائو تاکید دارد که کاهش گرسنگی در گروی رویکرد یکپارچه بوده و نیازمند سرمایه گذاری دولتی و خصوصی برای افزایش بهره وری کشاورزی است.

اخبار منتخب بانکی دات آی آر:

==================

 

► کلک‌های کم فروشی در پمپ بنزین‌ها
مالیات و مفهوم اقتصادی آن ◄

مطالب مرتبط
بنر
بنر