سناریوی تغییر مدیر عامل بانک سرمایه

يكشنبه ، 30 فروردين 1388 ، 10:46

بانک مرکزی به هیات مدیره بانک سرمایه در خصوص جابه جایی مدیر عامل آن بانک هشدار داد.

به گزارش روابط عمومی بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران، در پی  صورتجلسه مورخ 88/1/22هیات مدیره بانک سرمایه که در آن به خاتمه مسئولیت سیدبهاء الدین حسینی هاشمی از سمت مدیر عاملی آن بانک اشاره شده است ، بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران طی نامه ای به رئیس هیئت مدیره بانک یاد شده اعلام کرد : جابه جایی مدیرعامل آن بانک صرفا پس از هماهنگی و ارائه توضیحات کافی به بانک مرکزی امکان پذیر است.

بانک مرکزی از هیات مدیره بانک سرمایه خواسته است تا بررسی و تعیین مدیریت عامل جدید، مدیر عامل فعلی کما فی السابق با حفظ اختیارات و وظایف قبلی در آن بانک حضور یابد . درغیر این صورت بانک مرکزی به موجب اختیارات قانونی خود اقدامات بعدی را به منظور حفظ سلامت بانک سرمایه و نظام بانکی کشور و حفظ سپرده های مردم به انجام می رساند.

پیشتر  خبر برکناری حسینی هاشمی  از طریق برخی رسانه هامطرح شده بود که با واکنش سریع بانک مرکزی همراه بود.

حسيني‌هاشمي نیز بلا فاصله نسبت به این خبر واکنش نشان دادوبا استناد به اطلاعيه بانك مركزي گفت: بر اساس اين اطلاعيه بانك سرمايه در حال حاضر مدير عامل دارد و بنده مدير عامل آن هستم.


وی در گفتگو با خبر نگار خبر گزاری فارس اظهار داشت: قرار بود كه بحث بركناري مدير عامل بانك سرمايه مطبوعاتي نشود و كارها در اين ارتباط روال اداري خود را طي كند.

حسینی  هاشمی با ابراز تعجب از انتشار اطلاعيه بانك مركزي، تصريح كرد: من در بيان علل ايجاد اين تغيير پيش‌قدم نخواهم شد.


به گفته وی  مجمع عمومي بانك سرمايه در روزهاي گذشته هيچ نشستي نداشته و اين تصميم تنها در هيأت مديره بانك اتخاذ شده است.


حسینی هاشمی در عين حال با استناد به اطلاعيه بانك مركزي، تصريح كرد: در حال حاضر بانك سرمايه داراي يك مدير عامل بوده و بنده همچنان مدير عامل آن هستم.
وي ابراز اميدواري كرد كه در آينده نزديك اين مشكلات از پيش روي بانك سرمايه برداشته شود. 

به نظر می رسد دلایل این تلاش هیات مدیره و عکس العمل بانک مرکزی را باید در رابطه با اتفاقات اخیر بانکداری کشور و تغییرات مدیریتی چند روز گذشته جستجو کرد.

منبع:خبرگزاری فارس و مهر

► عوامفريبي بانك ملت با سوء استفاده از يك فيلم مستند
بانک ایران و ونزوئلا دردسرساز شد ◄

بنر
بنر
بنر
بنر
مطالب مرتبط
بنر
بنر
بنر