بنر

بنر
سرگردانی یک ساله، کارکنان ثامن‌الحجج را به مقابل مجلس کشاند
سه شنبه ، 14 دی 1395 ، 10:48

بانکی دات آی آر: به دنبال اعلام متوقف شدن فعالیت موسسه ثامن‌الحجج در کشور، صبح روز دوشنبه، دست کم ۲۰۰ نفر از مجموع دو هزارو ۷۰۰ نفر از کارکنان موسسه ثامن‌الحجج که از نقاط مختلف کشور خود را به پایتخت رسانده‌اند، خواستار مشخص شدن وضعیت شغلی خود از نمایندگان مجلس شدند.

 

بر اساس گزارش یکی از معترضین گفت: تقریبا یکسال پیش به دلایلی که ما بی‌خبریم به دستور شورای ‌عالی پول اعتبار، بانک مرکزی وقوه قضائیه فعالیت تمامی ۴۸۰ شعبه موسسه ثامن‌الحجج متوقف و در نتیجه حدود ۲۷۰۰ پرسنل آن تاکنون سرگردان مانده‌اند.

 

او با بیان اینکه کارکنان موسسه ثامن الحجج اعتقاد دارند که قبل از انحلال این موسسه باید به وضعیت شغلی آن‌ها رسیدگی شود، افزود: بعد از واگذاری مسئولیت سرپرستی حساب‌های مشتریان این موسسه به بانک پارسیان قرار بود همین بانک نیز در مورد وضعیت شغلی کارکنان موسسه ثامن‌الحجج تصمیم گیری کند و در همین رابطه حتی مسئولان بانک مذکور در یک نوبت از ۱۵۰۰ نفر از کارکنان ثامن الحجج آزمون استخدامی اخذ کردند که هنوز نتیجه آن مشخص نشده است.

 

این کارمند موسسسه ثامن‌الحجج با یادآوری اینکه کارمندان اخراجی با میانگین سوابق۷ سال به امید بازگشت به کار، هر چند روز یکبار پیگیر وضعیت شغلی خود از نهادهای مختلف مرتبط با موسسه ثامن‌الحجج هستند، افزود: علاوه بر نامشخص بودن وضعیت شغلی، مدیریت موسسه ثامن‌الحجج به هریک از کارکنان خود مبالغ قابل توجهی بابت سنوات و دو ماه دستمزد بدهکار است.

 

به گفته او آنها در همین رابطه از نماینده‌های مجلس به ویژه اعضای فراکسیون کارگری توقع دارند تا به مشکل آنها رسیدگی کند.

 

تجمع‌کنندگان که از شعب مختلف موسسه ثامن‌الحجج در سراسر کشور به نمایندگی از جمعیت ۲۷۰۰ نفری کارکنان این موسسه مالی اعتباری امروز گرد‌هم آمده‌اند، می‌گویند تا زمان قطعی نشدن نتیجه در تهران می‌مانیم و به شهر‌هایمان بازنمی‌گردیم.

 

 

 

 

منبع: ایلنا

 

 

► جزئیات ۴ بسته امتیازدهی باشگاه مشتریان بانک ایران‌زمین
کارمندان برای خاموش کردن گوشی حق قانونی یافتند ◄

 
پابلیکا
بنر
بنر

افراد حاضر

ما 358 مهمان آنلاین داریم