بنر

بنر
رونمایی از فینوتک؛ محصول جدید بانک آینده
شنبه ، 18 دی 1395 ، 11:06

 

بانکی دات آی آر: با حضور آقایان علی کرمانشاه، معاون فناوری‌های نوین بانک مرکزی، سید ابوطالب نجفی، مدیرعامل شرکت خدمات انفورماتیک، ولی‌الله فاطمی عضو هیات مدیره بانک ملی و مدیران ارشد بانکی و اعضای هیات مدیره بانک آینده، مراسم رونمایی فینوتک، محصول شرکت ارتباط فردا در حوزه بانکداری باز، رونمایی شد.

 

احمد مرآت‌نیا گفت: «اگر روزی در مورد ضرورت اجرایی شدن یا نشدن بانکداری الکترونیکی درکشور صحبت می‌کردیم، امروز در مورد ضرورت اجرای بانکداری باز و پیاده‌سازی آن در سطحِ کشور و در بانک‌ها صحبت می کنیم.»

 

او گفت: «هم‌اکنون فینوتک با زیرساخت بانک آینده فعالیت می‌کند؛ اما این امکان وجود دارد تا این خدمات و بستر فعالیت آن، در اختیار همه بانک‌ها قرار داده شود. از سویی با استفاده از فینوتک و بهره بردن از آن، دیگر شرکت‌ها نباید نگران مسائل امنیتی باشند چرا که فینوتک بالاترین سطح استانداردهای امنیتی را پوشش می‌دهد.»

 

فینوتک یک واسط برنامه‌نویسی امن و باز است که کسب و کارها می‌توانند از طریق آن سرویس‌های مورد نیاز خود را دریافت کرده و سرویس‌های مورد نیاز مشتریان خود را در اختیار آنان قرار دهند.

 

معاون توسعه کسب و کار فینوتک هنگام معرفی این محصول اعلام کرد: «هم‌اکنون فینوتک ۱۲سرویس در اختیار مشتریان و متقاضیان خود قرار می‌دهد و مشتریان به سادگی می‌توانند با مراجعه به سایت فینوتک از این سرویس ها مطلع شده و از آن‌ها استفاده نمایند. این سرویس‌ها در اصل برای کسب و کارهای آنلاین ارزش افزوده ایجاد می‌کند.»

 

سرویس‌های فینوتک بیشتر بر بستر پرداخت، متمرکز است و شرایطی را فراهم می‌کند تا هر کدام از کسب و کارهای آنلاین و یا سازمان‌های بزرگ بتوانند به صورت درون برنامه‌ای بدون اینکه نیاز به مراجعه به صفحه بانک وجود داشته باشد، دستور پرداخت و یا انتقال وجه به صورت دوره‌ای و یا یکباره را صادر نمایند.

 

حسن مختاریان معاون توسعه محصول شرکت ارتباط فردا نیز در این مراسم اعلام کرد: «تمامی بانک‌ها می‌توانند از این بستر فراهم شده توسط شرکت ارتباط فردا و فینوتک بهره برند و ما برای ارائه سرویس به مشتریان خود، فقط دو پیش‌شرط اصلی داریم؛ یکی آن است که سامانه احراز هویت مناسبی در اختیارشان باشد و بتوانند مشتریانشان را به صورت آنلاین احراز هویت کنند و دیگر اینکه امکان مدیریت کانال را داشته باشند.»

مدیرعامل آدانیک به عنوان شریک راهبردی پروژه نیز در این مراسم گفت: «فینوتک سعی کرده است سرویس‌هایی ارائه دهد که تا‌کنون توسط بانک‌ها ارائه نشده است. به‌طور مثال، ما سرویس انتقال وجه ارائه نمی‌کنیم، اما سرویس برداشت دوره‌ای از حساب را در اختیار کسب و کارها قرار می‌دهیم.»

علی حاجی‌زاده گفت: «فینوتک، یک بازار انحصاری نیست؛ کسانی که وارد این بازار می‌شوند آزادند با هرشخص و با هر قانونی که به آن‌ها اجازه همکاری می‌دهد کار کنند. فینوتک قرار نیست محدودیت و انحصار ایجاد نماید.»

او ادامه داد: «فینوتک رمز و راز نیست از همین رو به راحتی در اختیار همه قرار می‌گیرد. فینوتک رقیب بانک نیست.»

نجفی گفت: «در ایران چون توان مقابله با نوآوری را نداریم سعی می‌کنیم با تنظیم مقررات برای آنها، آن‌ها را کوچک کنیم.»

از امروز شرکت‌ها و کسب و کارها می‌توانند با مراجعه به سایت فینوتک با آدرس finnotech.ir از جزئیات سرویس‌ها مطلع شده و از آنها بهره برند.

 

 

منبع: روابط عمومی بانک آینده

► برندگان قرعه‌کشی «وین کارت» سامان شناخته شدند
با پارچه‌بافی ۳۰۰ نفر را صاحب شغل کردم ◄

 
پابلیکا
بنر
بنر

افراد حاضر

ما 739 مهمان آنلاین داریم