بنر

بنر
معاون نظارتی بانک مرکزی: معرفی ۵ بانک به هیات انتظامی
چهارشنبه ، 11 اسفند 1395 ، 12:53

بانکی دات آی آر: معاون نظارتی بانک مرکزی با تاکید بر اینکه نرخ سود بانکی تا رسیدن به نقطه مطلوب فاصله دارد گفت: ۵ بانک متخلف به هیات انتظامی بانک‌ها معرفی شدند.

فرشاد حیدری در برنامه گفتگوی ویژه خبری سیما، افزود: در آذرماه امسال به بانک ها ابلاغ کردیم باید یک نسخه از قرارداد به مشتریان داده شود. وی افزود: با این کار بر قراردادها نظارت و کنترل بیشتری داریم و اگر خلافی اتفاق افتد مشتریان بانک‌ها می‌توانند به ما برای رسیدگی اعلام کنند.

 

معاون نظارتی بانک مرکزی اظهارداشت: نگه داشتن بخش سپرده برای پرداخت تسهیلات خلاف قانون است و بانک مرکزی با آن برخورد می‌کند. وی افزود: البته درباره وثایق راه‌های گوناگونی وجود دارد که قسمتی از آن مسدود کردن بخشی از سپرده دریافت‌کنندگان تسهیلات است.

 

حیدری گفت: کمیته فرعی شورای پول و اعتبار قراردادهای بانک‌ها با مشتریان را تدوین و این قراردادها در شورای پول و اعتبار تصویب و به بانک‌ها ابلاغ می‌شود. نباید درباره قراردادها کلی‌گویی شود و اگر اتاق بازرگانی پیشنهادی درباره قراردادهای بانک‌ها دارد به بانک مرکزی ارائه دهد تا در کمیته فرعی شورای پول و اعتبار بررسی شود.

 

وی گفت: 21 هزار شعبه بانکی در کشور وجود دارد که ممکن است از این تعداد چند شعبه تخلف کنند. روزانه بیش از ده‌ها شعبه و صدها قرارداد را کنترل می‌کنیم. تاکنون پنج بانک متخلف به هیات انتظامی بانک‌ها معرفی شده‌اند.

 

این مقام مسئول در بانک مرکزی افزود: با توجه به اینکه بانک‌ها به 22 هزار واحد تولیدی امسال 16 هزار میلیارد تومان تسهیلات دادند اگر دریافت‌کننده تسهیلات بیش از 18 درصد نرخ تسهیلات به بانک پول پرداخت کرد به ما برای رسیدگی اعلام کند.

 

منبع: ایبِنا

► طرح تسهيلات همياران سپهر صادرات به بازار آمد
مجلس بازنشستگی زنان با ۲۰ سال سابقه کار را حذف کرد ◄

 
پابلیکا
بنر
بنر

افراد حاضر

ما 518 مهمان آنلاین داریم