بنر

بنر
سقف حق شغل کارمندان دولت ۵۰ درصد افزایش یافت
دوشنبه ، 23 اسفند 1395 ، 11:32

بانکی دات آی آر: بر اساس مصوبه هیئت دولت، سقف حداکثر امتیازات  و فوق‌العاده‌های مواد ۶۵-۶۶-۶۸و ۷۱ قانون مدیریت خدمات کشوری ۵۰ درصد افزایش یافت. بر اساس ماده ۶۵  به کلیه مشاغل براساس عواملی نظیر اهمیت و پیچیدگی وظایف و مسولیت‌ها، سطح تخصص و مهارت‌های مورد نیاز «حق شغل» اختصاص می‌یابد. همچنین حداقل امتیاز جدول یا جداول ارزشیابی مشاغل(۲۰۰۰) و حداکثر آن(۶۰۰۰) است.

 

 

بر اساس ماده ۶۶ کلیه شاغلین مشمول این قانون براساس عواملی نظیر تحصیلات، دوره‌های آموزشی و مهارت (علاوه بر حداقل شرایط مذکور در اولین طبقه شغل مربوط)، سنوات خدمت  و تجربه از امتیاز حق شاغل که حداقل (۱۰۰۰) و حداکثر(۴۵۰۰)امتیاز است، بهره‌مند می‌شوند.حداکثر امتیاز این ماده برای هر شاغل از هفتاد و پنج‌درصد(۷۵%) امتیاز شغل وی تجاوز نخواهد کرد.

 

همچنین در ماده ۶۸ قانون مدیریت خدمات کشوری ۱۰ نوع فوق‌العاده برای کارکنان درنظر گرفته شده که عبارتند از : فوق‌العاده سختی کار و کار در محیط‌های غیر متعارف، انجام خدمات خارج از وقت اداری، فوق‌العاده ایثارگری متناسب با درصد جانبازی، کارمندان فعال در خارج کشور در پست‌های سازمانی، جبران هزینه سفر و مأموریت روزانه داخل و خارج از کشور، نوبت کاری، فوق‌العاده مناطق کمتر توسعه‌یافته و بدی آب و هوا برای مشاغل تخصصی، جابه‌جایی محل خدمت کارمندان،  فوق‌العاده شغل برای مشاغل تخصصی، متناسب با سطح تخصص و مهارت‌ها، کمک هزینه عائله‌مندی و اولاد به کارمندان مرد شاغل و بازنشسته و وظیفه‌بگیر مشمول این قانون که دارای همسر هستند معادل(۸۰۰) امتیاز و برای هر فرزند معادل(۲۰۰)امتیاز و حداکثر سه فرزند.

 

منبع: تسنیم

► سقف برداشت از خودپردازهای بانک ملی ایران ۵۰۰ هزار تومان شد
خدمات بانك صادرات به دارندگان كارت‌هاي شتابي ◄

 
پابلیکا
بنر
بنر

افراد حاضر

ما 753 مهمان آنلاین داریم