بنر
امکان جدید بانک مسکن در پرداخت الکترونیکی عوارض جاده‌ای
يكشنبه ، 6 فروردين 1396 ، 10:51

بانکی دات آی آر: بانک مسکن اعلام کرد: با داشتن برچسب مربوط به سامانه پرداخت الکترونیکی عوارض (ETC) نیازی به توقف در محل عوارضی جاده‌ای نیست.

این سامانه می‌تواند در زمینه کاهش «مصرف سوخت»، «کاهش آلودگی هوا»، «جلوگیری از تصادفات» و «کاهش ترافیک» موثر واقع شود. تاکنون در محل عوارضی سه بزرگراه تهران - قم، تهران - پردیس و اهواز - بندر امام خمینی (ره)، لاین های پرداخت الکترونیکی عوارض تعبیه شده که مسافران می توانند با عبور از این لاین‌ها، خود را از دردسرهای پرداخت نقدی آسوده کنند.

 

جریمه عبور از عوارضی بدون پرداخت نقدی یا الکترونیکی عوارض، ۳۰ هزار تومان است. اگر مسافران دارای برچسب ETC نباشند می توانند از لاین پرداخت الکترونیکی عوارض عبور کنند و تا 72 ساعت مهلت دارند نسبت به خرید برچسب الکترونیک عوارض اقدام نمایند و در این صورت جریمه اعمال شده لغو خواهد شد.

 

با داشتن این برچسب می توان از ۲۰درصد تخفیف در مبلغ عوارض بهره مند شد. به عنوان مثال عوارض ۳۵ هزار ریالی جاده تهران - پردیس به ۲۸ هزار ریال کاهش می یابد. همچنین بانک مسکن این امکان را فراهم آورده که روی مبلغ شارژ، تخفیفی تا سقف ۱۰ درصد به صورت پلکانی ارائه شود.

 

نحوه خرید برچسب الکترونیکی عوارض

 

در هر دو طرف محل عوارضی بزرگراه های تهران - قم، تهران - پردیس و اهواز - بندر امام خمینی (ره)، باجه های «مختص به پرداخت الکترونیکی عوارض» تعبیه شده اند تا روند خرید برچسب الکترونیکی عوارض به صورت حضوری نیز ممکن باشد.

 

 

منبع: روابط عمومی بانک مسکن

 

► جشنواره «سَنا» در بانک آینده آغاز شد
هیچ موسسه و بانکی از منابع صندوق سپرده‌ها در سال ۹۵ استفاده نکرد ◄

 
بنر
بنر

افراد حاضر

ما 686 مهمان آنلاین داریم