بنر

بنر
مشارکت ۱۲ بانک ایرانی در قرارداد فاینانس ۸ میلیارد یورویی
چهارشنبه ، 8 شهریور 1396 ، 13:30

به گزارش روابط عمومی بانک - علی صالح آبادی افزود: براساس این قرارداد که با تلاش بانک مرکزی، وزارت اقتصاد به ویژه سازمان سرمایه گذاری های خارجی و ۱۲بانک ایرانی منعقد شده است، اگزیم بانک کره جنوبی ازطریق بانک های عامل ایرانی، نسبت به تأمین مالی پروژه های مختلف کشورمان در حوزه های عمرانی و تولیدی اقدام می کند.

به گفته مدیر عامل بانک توسعه صادرات، در چارچوب این قرارداد، حداکثر دوره ساخت هر پروژه ۵سال و حداکثر دوره بازپرداخت منابع مالی اختصاص یافته به هر پروژه، ۱۰سال - پس از پایان دوره ساخت - تعیین شده است.

وی افزود : این قرارداد فاینانس، تحت سرپرستی بانک مرکزی و با ضمانت وزارت امور اقتصادی و دارایی کشورمان، بین ۱۲بانک ایرانی، ازجمله بانک توسعه صادرات ایران و اگزیم بانک کره جنوبی به امضــا رسید.

یادآور می شود، قرارداد بزرگترین وام خارجی در روز های گذشته   با حضور محمد خزاعی رییس سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی و آقای چونگ مدیر اگزیم بانک کره جنوبی به ارزش بیش از ۸میلیارد یورو در سئول به امضا رسید.

هیات ایرانی با مسولیت محمد خزاعی، رئیس سازمان سرمایه گذاری خارجی و نمایندگانی از بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران و تعدادی از بانک‌های تجاری کشورمان جهت امضا قرارداد مبادله وام به سئول سفر کرده بود.

محمد خزاعی در سخنانی در ابتدای مراسم امضای قرارداد خط اعتباری بیش از ۸میلیارد یورویی با اگزیم بانک کره با توجه به سوابق خوب روابط و همکاری و با اشاره به اینکه اقتصاد کره یازدهمین اقتصاد بزرگ جهان است و توانمندیهای تکنولوژیکی مطلوبی دارد، این خط اعتباری را گامی مهم در گسترش روابط بین دو کشور دانست. به گزارش ایبنا، وی اضافه کرد: بخش های دولتی و خصوصی ایران می توانند در چارچوب مقررات موجود از این وام استفاده کنند.

► اتمام حجت رئیس کل بانک مرکزی با بانک ها
معاون اول رئیس جمهور از بانک ملی ایران تقدیر کرد ◄

 
پابلیکا
بنر
بنر

افراد حاضر

ما 772 مهمان آنلاین داریم