بنر

بنر
نتایج ۲ مجمع بزرگترین شرکت جدید بورس ایران
چهارشنبه ، 12 مهر 1396 ، 08:35

مجمع سالانه و فوق العاده سرمایه گذاری نفت و گاز و پتروشیمی معروف به تاپیکو جهت ثصویب صورتهای مالی منتهی به اردیبهشت سال جاری و تصمیم گیری درخصوص افزایش سرمایه ۸۷ درصدی، دیروز در پژوهشگاه صنعت نفت با حضور اکثریت سهامداران برگزار شد.

در این راستا پس از قرائت گزارش عملکرد هیات مدیره برای سال مالی منتهی به اردیبهشت سال جاری و نظر حسابرس و بازرس قانونی شرکت ،به پیشنهاد هیات مدیره ۱۰۰ ریال سود به ازای هر سهم تقسیم و با افزایش سرمایه ۸۷ درصدی از محل مطالبات و آورده نقدی موافقت شد تا این شرکت بورسی با سرمایه ۴.۳۵ میلیارد تومانی، سرمایه فعلی را به ۸.۱۵ میلیارد تومان برساند و عنوان بزرگترین شرکت بورس از لحاظ سرمایه اسمی را به خود اختصاص دهد و جانشین فولاد مبارکه ۷.۵ هزار میلیارد تومانی شود.

محمدحسن پیوندی مدیرعامل تاپیکو و به عنوان دبیر مجمع با اشاره به اینکه پروژه خلیج فارس یک پدیده عظیم است،گفت : أخذ ٥ درصد تخفیف در خوراک پروژه خلیج فارس را از دولت که یکی از برنامه های تاپیکو است به طور جد دنبال می کنم.

وی افزود:این پروژه مسئول تامین نصف تولید بنزین در ایران است که تمام دست اندرکاران و همکاران من در تاپیکو در تلاش هستیم در جهت صیانت از حقوق سهامداران این ٥ درصد تخفیف در خوراک را کسب کنیم.

این مقام مسئول درباره خروج از صنعت سلولزی گفت:برای برون رفت از صنعت سلولزی باید به حد مطلوبی در این صنعت دست یابیم. همانطور که ما برای سوداوری تلاش می کنیم هر سازمان دیگری هم که بخواهیم این صنعت را واگذار کنیم به سوداوری فکر می کند. از این رو، باید به استاندارهای لازم جهت خروج برسیم و سپس از این صنعت که میراثی قدیمی برای تاپیکو است و با صنعت نفت و گاز سنخیتی ندارد خروج کنیم .در همین راستا در یکسال گذشته با اصلاح روش مدیریتی شرایط متفاوت تری را ایجاد کرده تا کیفیت را بالا ببریم.

پیوندی با اشاره به جلسه ای که با معاون ریاست جمهوری داشته، افزود: درخواست ١٠٠ میلیون دلار کمک از صندوق توسعه دولت جهت نوسازی این صنعت داریم تا بتوانیم بعد از نوسازی صنعت سلولزی را واگذار کنیم .

وی بابیان اینکه سال ٩٧ اوج بهره برداری متانول مرجان است،گفت: تلاش داریم از پروژه آناهیتا خارج شویم. جلساتی هم در جریان است که در صورت اخذ نتیجه إعلام می کنیم.

 

► تجمع نیروهای شرکتی بانک صادرات مقابل مجلس
بانک ها ملزم به درج نرخ سود سپرده های بلندمدت شدند ◄

 
پابلیکا
بنر

افراد حاضر

ما 292 مهمان آنلاین داریم