بنر

بنر
معرفی صنایع برتر بازار سهام و بهترین گزینه سرمایه‌گذاری
چهارشنبه ، 12 مهر 1396 ، 09:10

علیرضا تاج بر مدیرعامل کارگزاری بانک ملت با بیان اینکه تصمیم مهم بانک مرکزی به الزام رعایت سقف ۱۵ درصدی نرخ سود از سوی بانک ها، فرصتی را برای بازارهای رقیب فراهم کرد تا به جذب منابع بازار پول بپردازند،به سنا گفت: بازار مسکن، ارز و طلا هر کدام کمابیش نوساناتی را تجربه کردند و در این بین مستعدترین عرصه برای جایگزینی سپرده‌های ریسک‌پذیر، بازار سرمایه است.

 

وی با اشاره به اینکه در مقطع کنونی تمام شواهد به نفع بازار سرمایه است، ادامه داد: افزایش نرخ مواد اولیه در کنار افزایش نرخ دلار، شرایط خوبی را برای گروه‌های معدنی، فلزات اساسی، پالایشگاه و پتروشیمی فراهم آورده و انتظار می‌رود تا پایان سال تعدیلات مثبتی در سود این شرکت‌ها داشته باشیم. از گروه خودرو و قطعات صرفاً اخبار مثبت منتشر می‌شود و این خبرها در کنار کاهش نرخ هزینه مالی، دیر یا زود بر قیمت سهام اثرگذار خواهد بود.

 

این کارگزار افزود: سایر گروه‌ها از جمله رایانه، دارو، غذایی و در نهایت شرکت‌های سرمایه‌گذاری هم ظرفیت، بازدهی مناسبی در سال جاری دارند و انتظار می‌رود با انتشار صورت‌های مالی ۶ و ۹ ماهه، بسیاری از تحلیل‌‌ها و پیش‌بینی‌های مثبت محقق شود. با شرایط مساعد فعلی، وظیفه ارکان بازار سرمایه و نهادهای مالی در معرفی فرصت‌های سرمایه‌گذاری به آحاد جامعه و همچنین افزایش کارآیی و عمق بازار بیش از پیش خواهد بود.

 

وی با اشاره به اینکه پیشگیری از تجربه بد گذشته و هدایت سرمایه‌گذاران از طریق بهترین مدخل ورود به بازار،مورد مهمی است که باید بدان توجه کرد، گفت: صندوق‌های سرمایه‌گذاری را می‌توان بهترین گزینه سرمایه‌گذاری افراد دانست. در حال حاضر بیش از ۲۰۰ صندوق سرمایه‌گذاری با تنوع مطلوب از صندوق‌های با تضمین سود تا صندوق‌های مخاطره پذیر، پاسخگوی طیف کامل ریسک‌پذیری سرمایه‌گذاران بوده و افراد می‌توانند به واسطه این صندوق‌ها به سرمایه‌گذاری در بورس بپردازند.

 

تاج بر افزود : در مقطع کنونی، سازمان بورس، بورس‌ها، کارگزاران و سایر نهادهای مالی باید به معرفی صندوق‌ها به اقشار جامعه پرداخته و در راه توسعه این نهاد مالی اهتمام ویژه‌ای داشته باشند.

 

► تحلیلی از آینده بورس در صورت خروج احتمالی آمریکا از برجام
سود سپرده ۱۵ درصد ماند/انحراف ۵ درصدی صندوق‌ها ◄

 
پابلیکا
بنر

افراد حاضر

ما 378 مهمان آنلاین داریم