سود سپرده های روز شمار و نه ماهه یکسان شده است
سه شنبه ، 18 مهر 1396 ، 14:50
بانک مرکزی ماه گذشته در بخشنامه ای به تمامی بانک‌ها و موسسات مالی و اعتباری نرخ جدید سود سپرده ها را ابلاغ کرده است.

بر اساس بخشنامه مذکور همه بانکها و موسسات می‌بایست برای حساب های کوتاه مدت نرخ سود ۱۰درصد را تعیین کرده و برای حساب های بلند مدت یکسال نیز سود ۱۵ درصد را لحاظ کنند.

اما این بخشنامه بانک مرکزی نسبت به سایر بخشنامه های صادره درباره نرخ سود سپرده‌های تفاوت فاحش دارد که در چند هفته اخیر به آن پرداخته نشده است.

پیش از این نرخ سود سپرده های سه ماهه شش ماهه و ۹ ماهه با یکدیگر متفاوت بوده و به نسبت ماندگاری نرخ سود نیز بالاتر محاسبه می شد. اما در بخشنامه جدید بانک مرکزی هیچ تفاوتی بین سپرده های کوتاه مدت ۱۰ درصدی و سپرده‌های ۹ ماهه شش ماهه و سه ماهه وجود ندارد.

بر این اساس بانک مرکزی در بخشنامه جدید خود سپرده گذاری سه ماهه شش ماهه و ۹ ماهه را به طور کلی حذف کرده است. به عنوان مثال اگر شخصی تمایل به سپرده‌گذاری ۶ ماهه در بانک داشته باشد باید به اجبار سپرده کوتاه مدت روزشمار باز کند.

پیش از این در بانک‌ها و موسسات اعتباری به جهت اطمینان خاطر در ماندگاری سپرده ها نرخ سود سه ماهه شش ماهه و نه ماهه بیشتر از نرخ کوتاه مدت در نظر گرفته شده بود.

به گزارش اخبار بانک، سال گذشته نرخ سود سپرده سه ماهه ۱۲ درصد ۶ ماهه ۱۴ درصد و ۹ ماهه ۱۴ و نیم درصد در بسیاری از بانک‌ها و موسسات در نظر گرفته شده بود.

► ترفند برخی بانک‌ها برای جلوگیری از خروج منابع
آینده دلار در برزخ یک انتخاب ◄

 
بنر
بنر
بنر
نرم افزار CRM
رپورتاژ آگهی
ایمیل مارکتینگ

برای سفارش بک لينک در بانکی با شماره 09127777190 تماس بگيريد

افراد حاضر

ما 240 مهمان آنلاین داریم