بنر

مروری بر کتاب روانشناسی فروش (5)
شنبه ، 22 مهر 1396 ، 10:48

 

دنیای امروز، دنیای ارتباطات است، به همین دلیل مبادی آداب و با نزاکت بودن در درجه اول اهمیت قرار دارد، ما همچنان که از تغییرات دوران و شیوه سلوک در اجتماعات پویا استقبال می کنیم، باید به این هنجارهای ارزشمند اجتماعی یعنی آداب معاشرت هم سخت متکی باشیم، حتمی مردمان موفق و با تجربه هم خوب می دانند که به این اطلاعات و توصیه های اجتماعی در زمینه آداب معاشرت نیاز دارند. کتاب آماده شده نوشته ی نویسنده ی معروف برایان تریسی است و در مورد رواشناسی و آداب و نزاکت در فروش توضیح می دهد و هدف از تهیه این متن به فارسی ارائه یک راهنمای کاربردی برای رفتارهای درست و سنجیده در زندگی شغلی و ایجاد ظرافت و خوشایندی در برخوردهای اجتماعی می باشد.

فصل اول
فصل دوم
فصل سوم

فصل چهارم

 

یادداشت و مکاتبات

ظاهر مکاتبات شما همان قدر اهمیت دارد که گفته های شما. نامه های ما بیش از آنچه فکرش را بکنیم، نمایانگر واقعیت خود ما هستند. نامه در ارتباطات، واسطه ای بسیار قوی است و می تواند بیش از هر مکالمه ای صمیمانه و تاثیرگذار باشد.
مکاتبات همواره باید از الگوی خاصی تبعیت کنند و طبق اصول و مصالح، افراد مختلف را به اشکال مختلف خطاب کنند.
-    از کاغذ نامه تمیز استفاده کنید.
-    بهتر است نامه های رسمی را تایپ کنید، اگر یادداشتتان را به جای تایپ کردن با دست بنویسید، محبتی شخصی بر آن خواهید افزود.
-    هنگام تنظیم یادداشت، به کسی که مخاطب شماست فکر کنید! آیا لحن نامه شایسه اوست و آیا جان کلام شما را دریافت خواهد کرد؟
-    حتی یک نامه تک جمله ای بر اساس ظاهرش می تواند به اندازه چندین جلد کتاب درباره فرستنده اش حرف بزند.
-    یادتان باشد همیشه بگویید: « بین شما و من» و نگویید» « بین من و شما». این گونه در نوشتار ادب و تواضع خود را نشان می دهید.
-    جملات کوتاه و مستقیم، اطمینان بخش تر از جملات و عبارات و اصطلاحات طولانی و مبهم هستند.
-    وقتی به کسی که نامش را نمی دانید نامه می نویسید، عنوان «خطاب به مسئول مربوطه» بهتر از عناوین «آقای محترم» یا «خانم محترم» است.
-    نامه های رسمی را با عباراتی چون: «ارادتمند شما» خاتمه دهید، چنانچه با مخاطب نامه آشنایی بیشتری دارید می توانید از عباراتی مانند: « دوستدار شما»، «با بهترین آرزوها» و.... استفاده کنید.
-    افکار و مقاصد شما نباید پشت اصطلاحات و کلیشه های خاص، کلمات نامانوس و عبارات پیچیده و طولانی پنهان شوند.
-    زبان ساده، افسون سادگی و وضوح با خود دارد.

► کاهش کارمزد بورس ها از فردا اعمال می شود
متن کامل نامه روحانی به اوباما برای اولین بار منتشر شد ◄

 
پابلیکا
بنر

قیمت های روز بازار

نرم افزار CRM
رپورتاژ آگهی
ایمیل مارکتینگ
خريد بليط چارتر

برای سفارش بک لينک در بانکی با شماره 09127777190 تماس بگيريد

افراد حاضر

ما 794 مهمان آنلاین داریم
بنر