بنر

بنر
جزییات توافق جدید بانکی ایران و روسیه
دوشنبه ، 24 مهر 1396 ، 09:01

به نقل از روابط عمومی بانک مرکزی، معاون ارزی بانک مرکزی در دیدار با «الکسی تیوپانف»، رییس هیأت‌ مدیره و مدیرعامل بیمه صادراتی روسیه «اکسیار»، ضمن ابراز خرسندی از گسترش روابط میان دو کشور، خواستار تسریع در تأمین مالی پروژه‌های میان طرفین شد و گفت: از به نتیجه رسیدن مذاکرات مربوط به قراردادهای فاینانس خرسندیم و امیدواریم این همکاری ها بیش از پیش ادامه یابد.

الکسی تیوپانف، رییس هیأت‌ مدیره و مدیرعامل اکسیار، نیز در این جلسه‌ با استقبال از به ثمر نشستن مذاکرات،  در خصوص کلیات قرارداد تأمین مالی تصریح کرد: امیدواریم پروژه‌های مختلف بخش خصوصی و دولتی ایران بتوانند بزودی از تسهیلات تأمین مالی بانک های روسی استفاده کنند و بدین ترتیب، زمینه گسترش هر چه بیشتر روابط اقتصادی میان دو کشور فراهم شود.

گفتنی است، در این دیدار بر کلیات شرایط تأمین مالی میان بانک های ایرانی و روسی توافق شد و بر این اساس در چارچوب توافق یادشده بانک های ایرانی می‌توانند برای پروژه‌هایی که مجوزهای داخلی آن را اخذ کردند، به دریافت فاینانس از بانک های روسی اقدام  کنند.

همچنین تسهیلاتی که از بانک‌های روسی دریافت می‌شود برای بخش‌های دولتی و خصوصی استفاده و در صنایع مختلفی که اولویت آنها به تأیید دستگاه‌های اجرایی ذیربط رسیده باشد، مصرف می شود. خاطرنشان می شود، با توجه به امضای یادداشت تفاهم میان دو طرف، قرارداد عمومی تأمین مالی بزودی میان بانک های ایرانی و روسی امضا و عملیاتی خواهد شد.

 

► بانک ملت به معرفی شدگان سازمان بهزیستی، وام قرض الحسنه اشتغالزایی می دهد
رمز گشایی جالب از شماره های ۱۶ رقمی کارت های عابر بانک ◄

 
پابلیکا
بنر

افراد حاضر

ما 849 مهمان آنلاین داریم