بنر

بنر
مذاکره برای ایجاد شعب بانک‌های ایرانی در برزیل
چهارشنبه ، 26 مهر 1396 ، 09:25

وزیر امور اقتصادی و دارایی کشورمان در ادامه رایزنی های خود با برخی وزرای شرکت کننده در اجلاس سالانه بانک جهانی و صندوق بین المللی پول، با وزیر دارایی برزیل نیز دیدار کرد.

مسعود کرباسیان در این دیدار که تعدادی از اعضای هیات همراه وی نیز حضور داشتند، آخرین وضعیت اقتصادی کشورمان را تشریح و با اشاره به توانمندی های اقتصادی دو کشور در زمینه های مختلف صنعتی، کشاورزی و تجاری، خواهان گسترش این روابط شد.

وی با توجه به اینکه وزارتخانه متبوعش  مسئولیت کمیسیون مشترک اقتصادی بین ایران و برزیل را عهده دار است،  بر تلاش طرفین برای استفاده از فرصت های موجود به ویژه در بخش کشاورزی و سرمایه گذاری در صنایع حمل و نقل و کشت فرامرزی تاکید کرد.

کرباسیان با اشاره به مذاکرات اخیر بانک مرکزی و برخی بانک های کشورمان با بانک های برزیلی از نتایج آن که منجر به برقراری روابط کارگزاری بین بانکی شده است اظهار خوشنودی کرد و بر ضرورت انجام اقداماتی که منجر به افتتاح شعب بانک های ایرانی در برزیل شود تاکید کرد.

وزیر دارایی برزیل نیز در این ملاقات ضمن تاکید بر تلاش برای گسترش روابط اقتصادی بین دو کشور، از پیشرفت های حاصله در این روابط طی یکسال گذشته اعلام رضایت و از افتتاح شعب بانک های ایرانی در کشورش استقبال کرد.

وی همچنین بر ضرورت همکاری های سرمایه گذاری در بخش کشاورزی و به ویژه صنایع متوسط و نیمه سنگین تاکید کرد و از مذاکرات و توافقات موفقیت آمیز برخی شرکت های بزرگ برزیلی با طرف های ایرانی بویژه در حوزه تولید انرژی ابراز خرسندی کرد.

وزیر دارایی برزیل با ابراز علاقمندی کشورش به تامین نیازهای حمل ونقل هوایی ایران اظهار امیدواری کرد بتوانند موانع پیش روی را کنار زده و در این بخش نیز با جمهوری اسلامی ایران همکاری کند. در این دیدار توافق شد که ظرف دو تا سه ماه آینده کمیسیون مشترک اقتصادی دو کشور در تهران برگزار شود.

 

► در نمایشگاه تلکام دستگاه" آنی بانک" بانک ملی ایران رونمایی شد
جایگاه برتر بانک کشاورزی در شبکه پرداخت الکترونیکی کشور ◄

 
پابلیکا
بنر

افراد حاضر

ما 854 مهمان آنلاین داریم