بنر

بنر
نخستین شعبه خارجی بانک سینا، سال 97 در مونیخ آلمان افتتاح می شود
شنبه ، 6 آبان 1396 ، 14:05

«محمدرضا ساروخانی» روز شنبه در حاشیه بیست و سومین نمایشگاه بین المللی مطبوعات در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی ایرنا با بیان اینکه به دنبال راه اندازی شعبه ای در آلمان هستیم، افزود: با موسسه کی.پی.ام.جی که یک موسسه مالی بین المللی است، مشاوره کرده و مستندات خود را به این شرکت ارسال کرده ایم.

عضو هیات مدیره بانک سینا اضافه کرد: این موسسه همه مستندات را از نظر مدیریت ریسک، مبارزه با پولشویی و نظایر آن ارزیابی کرده است.

وی با یادآوری اینکه باید برای راه اندازی این شعبه همه استانداردهای مالی و بانکی اروپا و آلمان را رعایت کنیم، ادامه داد: سازمان نظارتی آلمان باید این مستندات را تایید کرده و سپس بانک مرکزی این کشور، مجوز فعالیت را صادر کند.

معاون بانک سینا با بیان اینکه تفاهم های اولیه انجام شده و مستندات را کامل کرده ایم، گفت: باید فرایند اخذ مجوز طی شود و تاکنون مانعی در راه اندازی این شعبه نداشته ایم.

وی گفت: پیش بینی می شود که در صورت طی روند عادی در اوایل سال 1397، بتوانیم نخستین شعبه را در مونیخ آلمان راه اندازی کنیم.

به گزارش ایرنا، شهریور ماه پارسال و بر اساس توافقنامه مشترک بانک سینا و اتحادیه صنعت و اقتصاد باوریا (vbw) دو طرف برای ایجاد شعبه بانک سینا در مونیخ به تفاهم رسیدند.

بر این اساس، بانک سینا پس از هماهنگی و اخذ مجوز های لازم از بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران شعبه ای به عنوان مرکز فعالیت های تجاری در آلمان و اروپا تاسیس خواهد کرد.

این تفاهمنامه در سایه تفاهم نامه بنیاد مستضعفان و هیات آلمانی صورت گرفته که در نظر دارد همکاری های متقابل در زمینه های مختلفی از جمله فناوری اطلاعات، صنایع غذایی، عملیات بانکی و خدمات مالی، صنایع ساختمان سازی، کشاورزی و دامپروری، انرژی های تجدید پذیر، صنایع نساجی و صنایع گردشگری، سرمایه گذاری های مشترک و تبادل اطلاعات فنی گسترش یابد.

► زعفران ایران شناسنامه دار می شود
اینفوگرافی نگاهی به مسیر ادغام و تملک دو برند! ◄

 
پابلیکا
بنر

افراد حاضر

ما 696 مهمان آنلاین داریم