بنر

بنر
حذف بنگاه‌داری بانک‌ها تا خرداد 1397
دوشنبه ، 8 آبان 1396 ، 10:09

وزیر امور اقتصادی و دارایی در اولین جلسه با مدیران عامل و اعضای هیات مدیره چهار بورس کشور، کانون‌های نهادهای سرمایه‌گذاری ایران و کارگزاران و شرکت سپرده‌گذاری مرکزی بر اتصال بورس ایران با دیگر بورس‌های دنیا تاکید کرد.

 

به گزارش روابط عمومی بانک کارآفرین به نقل از ایرنا، «مسعود کرباسیان» در این نشست که رییس سازمان بورس و اوراق بهادار، مدیران عامل و اعضای هیات مدیره بورس‌های تهران، کالای ایران، فرابورس و بورس انرژی نیز حضور داشتند، با ابراز رضایت از شرایط فعلی و آرامش حاکم بر بازار سرمایه کشور گفت: نوسانات نرخ ارز تلاطم هایی به بازار ارز وارد کرد ولی بازار سرمایه همچنان از آرامش برخوردار است.

 

بر اساس این گزارش، وی تاکید کرد: اولین تصمیم و تکلیف من حذف بنگاه‌داری بانک‌ها است و برای اینکار بانک‌ها باید به بازار سرمایه متوسل شوند.

 

وی خاطرنشان کرد: بر اساس قانون رفع موانع تولید بانک‌ها باید تا خرداد ماه 1397 دست از بنگاه‌داری بردارند و توقع جدی من این است که بازار بورس به این فرآیند کمک کند.

 

کرباسیان افزود: ما صندوق‌ها را برای بانک‌ها ایجاد نکردیم بلکه شرکت‌ها باید کنسرسیومی عمل کنند و صندوق تشکیل دهند.

 

وزیر اقتصاد با تاکید بر این که انتظار من این است که بازار سرمایه نقش جدی در تامین مالی توسعه کشور برعهده گیرد گفت: بر اساس قانون باید 3 میلیارد دلار اوراق قرضه خارجی عرضه شود؛ در حالی که هنوز یک سنت هم عرضه نشد.

► عملیاتی شدن یاراکارت از هفته آینده
ادامه روند کاهشی نرخ تورم/ تورم مهرماه ۹.۸ درصد شد ◄

 
پابلیکا
بنر

افراد حاضر

ما 537 مهمان آنلاین داریم