بنر

بنر
منوچهر متکی نشان عالی امپراتور ژاپن را دریافت کرد
سه شنبه ، 16 آبان 1396 ، 13:39

به گزارش بانکی دات آی آر و به نقل از گروه سیاست خارجی خبرگزاری فارس، منوچهر متکی وزیر خارجه پیشین پیش از ظهر امروز (سه‌شنبه) به وقت محلی با حضور در کاخ امپراتور ژاپن نشان عالی «خورشید تابان» (The Grand Cordon of the order of the Rising Sun) را طى آیین خاصى از امپراتور و نخست‌وزیر این کشور دریافت کرد.

 

براساس اعلام سفارت ژاپن در تهران، متکی به عنوان سفیر اسبق جمهوری اسلامی ایران در ژاپن و وزیر پیشین امور خارجه جمهوری اسلامی ایران، سهم بسزایی در ارتقای دوستی و تقویت روابط دوجانبه بین ایران و ژاپن داشته است.

 

براساس این گزارش، متکی در دورانی که عهده‌دار سفارت جمهوری اسلامی ایران در ژاپن طی سال‌های 1995 تا 1999 بوده در تقویت روابط دوجانبه بین دو کشور در زمینه‌های گوناگون مشارکت داشته‌ است.

 

براساس اعلام سفارت ژاپن در تهران، متکی در سال‌های 2005 تا 2010 و در زمانی که وزیر خارجه ایران بود، سه بار از ژاپن بازدید کرده و تلاش‌های بسیاری برای تقویت هر چه بیشتر روابط دو جانبه در سطوح بالا انجام داده است.

 

منوچهر متکى با دعوت رسمى شینزو آبه نخست‌وزیر ژاپن پس از اجلاس علمای مقاومت در بیروت، راهى توکیو شد تا در این آیین حضور پیدا کند.

 

► اخذ دوباره مالیات بر ارزش افزوده از مشتری تخلف است/ برخورد با واحدهای صنفی متخلف
توئیتر با توئیت 35 هزار کاراکتری هک شد ◄

 
پابلیکا
بنر

افراد حاضر

ما 468 مهمان آنلاین داریم