حراج سکه با ۲۰۰ هزار تومان پایین‌تر از قیمت بازار

شنبه ، 4 آذر 1396 ، 14:39

حراج سکه در بانک کارگشایی در حالی آغاز شد که بانک مرکزی قیمت پایه برای تمام سکه بهار آزادی را یک میلیون و ۱۸۰ هزار تومان تعیین کرده است. این نرخ تا ۲۰۰ هزار تومان تا قیمت فعلی بازار کمتر بوده است.

به گزارش بانکی دات آی آر به نقل از ایسنا، به دنبال افزایش قیمت سکه در بازار و حبابی شدن آن که تا بیش از ۲۰۰ هزار تومان اعلام شده است، بانک مرکزی اقدام به عرضه سکه از طریق بانک کارگشایی کرد. در حراج امروز -شنبه-  که قرار بود از ساعت ۱۴ آغاز شود بانک مرکزی قیمت پایه تمام سکه بهار آزادی را یک میلیون و ۱۸۰ هزار تومان اعلام کرد. این در حالی است که امروز قیمت سکه در بازار به دلیل جو روانی ناشی از حراجی تا بیش از ۳۵ هزار تومان ارزان و با نرخ یک میلیون و ۳۸۵ هزار تومان فروش رفت. بر این اساس قیمت پایه برای حراج با قیمت معمول بازار تا بیش از ۲۰۰ هزار تومان اختلاف دارد.

همچنین قیمت پایه برای نیم سکه ۵۹۰ هزار تومان اعلام شده در حالی که قیمت فعلی بازار ۶۹۹ هزار تومان است و ۱۰۹ تومان ارزان‌تر خواهد بود.

اما در حراجی امروز باید خریدار در نهایت با هر قیمتی که سکه را خریداری می‌کند ۹ درصد مالیات برارزش افزوده آن بپردازد. حراج سکه در بسته‌های ۲۰‌تایی و بدون محدودیت خرید به مشتریان عرضه می‌شود.

در مرحله اول قرار نیست ربع سکه عرضه شود و این بسته به ادامه روند و نظر بانک مرکزی خواهد داشت. ربع سکه در حال حاضر تا ۳۹۴ هزار تومان در بازار مبادله می‌شود.

► افزایش قیمت نان فعلا منتفی شد
21 راه آسان برای کسب درآمد آنلاین(4) ◄

بنر
بنر
بنر
بنر
مطالب مرتبط
بنر
بنر
بنر